Inzerce

Čeští muži chtějí být krásnější, nejvíce investují do zubů

21. února 2006, Markéta Grosmanová   |   přečteno: 7916x

Plastická chirurgie přestala být výsadou žen. Na pracovištích, kde se tímto oborem zabývají tvoří muži asi sedm až 15 procent klientů.

Plastická chirurgie u mužů

Myslíte si, že muži netuší, co je to ultrazvuková liposukce či lifting? Není to pravda, v průměru jedna desetina klientů klinik zabývajících se zkrášlováním těla jsou muži. Chtějí být totiž krásnější.

Plastická chirurgie přestala být výsadou žen. Na pracovištích, kde se tímto oborem zabývají tvoří muži asi 7 až 15 procent klientů. Ještě více - 30 procent - jich je pak v centrech, která se zabývají estetickou stomatologií. Muži na vyšších postech se totiž nechávají inspirovat svými kolegy ze zahraničí. Dokonalý, takřka thymolinový úspěch zde totiž patří k vizitce dokonalého manažera stejně jako padnoucí oblek a drahé značkové boty.

Jak vypadá typický klient v oboru plastická chirurgie? Chirurg Zdeněk Pros z pražské kliniky Esthé je rozděluje do dvou skupin. Do první patří ti mladší, zhruba ve věku 25-35 let, kteří o sebe hodně pečují, cvičí, používají kosmetiku a vadí jim nesrovnalosti jejich těla. "Ti chodí na liposukce - odsátí tuku, chtějí změnit tvar nosu, přišít odstálé boltce či odstranit různá znamínka na těle," popisuje Zdeněk Pros.


Běžné je také odstraňování ochlupení na zádech či krku. Muži si rozhodně častěji než ženy nechávají transplantovat vlasy. Je to nejen časově, ale i finančně náročné procedura, jejíž cena se může vyšplhat až na 100 tisíc korun.

Do druhé skupiny patří spíše starší muži - ve věku okolo 60 let, kteří chtějí například vypadat mladší. "Někdy totiž přijdou na konzultaci se svoji partnerkou a pak inspirováni možnostmi, sami začnou přemýšlet o tom, co by chtěli vylepšit," říká Vlastimil Víšek, plastický chirurg z pražského Lékařského domu. Muži podle něj požadují různé omlazovací zákroky v oblasti obličeje jako je face-lifting či úpravy víček. Stejnou zkušenost má i Zdeněk Pros. Převislá kůže nad víčky totiž zhoršuje prostorové vidění. Kromě zdravotního profitu oči po zákroku vypadají mladší a ne tak unavené.

Komerční sdělení Wobenzym 200 a 800 tablet Lék Wobenzym pomáhá proti otokům, bolesti a zánětům při zákrocích u zubaře.

Více informací: www.wobenzym.cz
Tradiční lék z přírodních zdrojů k vnitřnímu užití. Pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

autor: Markéta Grosmanová

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 36 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Michal (Rivotril) 14. října 2018, 19:17:08

    Michaeli, ahoj děkuji za reakci ) Upřímně si myslím, že 2 roky užívání je dlouhá doba… Diskutovat

  • Petra (Jak to všechno začalo?) 16. října 2018, 22:19:41

    Prosím mohla byste se mi ozvat na email: pjed@seznam.cz Naší dceři byl diagnostikován gliom… Diskutovat

  • D (Žvýkací tabák) 11. října 2018, 13:22:30

    Siberka je nejlepší  Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.