Inzerce

Inovace v oblasti sítěk

7. listopadu 2007, Redakce Ordinace.cz   |   přečteno: 6832x

Výrobci zdravotnických prostředků neustále vyvíjejí nové typy zátek a záplat ze sítěk různého tvaru a vzhledu. Níže popisujeme některé z nejnovějších síťek, které dodává divize ETHICON společnosti Johnson & Johnson.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz DOPORUČUJE
SKLADEM
906 Kč

Výrobci zdravotnických prostředků neustále vyvíjejí nové typy zátek a záplat ze sítěk různého tvaru a vzhledu. Níže popisujeme některé z nejnovějších síťek, které dodává divize ETHICON společnosti Johnson & Johnson.

Jedním z nejnovějších přírůstků řady výrobků ze sítěk je chirurgická síťka PROCEED® od divize ETHICON. Tento výrobek představuje nejmodernější síťku, kterou lze použít pro plastiku břišní stěny při břišních kýlách (kýlách v jizvě). Jde o vícevrstvý prostředek s novější odlehčenou konstrukcí z monofilního vlákna, díky níž se může v oblasti jizvy vytvořit pružnější tkáň. Síťka PROCEED® také obsahuje vrstvu biologicky vstřebatelné látky, která účinně odděluje podpůrnou síťku od okolních orgánů. V průběhu hojení se materiál vstřebává.

ULTRAPRO® Hernia System (UHS) představuje další převratný prostředek pro současnou plastiku kýly. Je částečně vstřebatelnou evoluční variantou dřívějšího polypropylenového prostředku PROLENE® Hernia System (PHS). Používá se zpravidla pro tříselné, femorální nebo pupeční kýly. Má revoluční design „tři v jednom“ (tzn. jediný prostředek v sobě spojuje tři nejběžněji používané a uznávané techniky plastiky) sestávající ze dvou kusů síťky spojených válcovou spojkou. Rozměrově větší díl celého systému („spodní“ záplata) se umisťuje na vnitřní stranu břišní stěny, kde je na svém místě přidržován nitrobřišním tlakem. Rozměrově menší díl („vrchní“ záplata) se umisťuje na vnější stranu břišní stěny a někdy je potřeba jej připevnit několika stehy. Vnitřní spojka slouží jako zátka, která zaplňuje vlastní „otvor“ nebo defekt a obě záplaty vzájemně propojuje.

Dalším průlomovým výrobkem je polypropylenová síťka PROLENE® 3D Patch, prostředek z jednoho kusu síťky umožňující chirurgům provádět bezpečné nízkoprofilové plastiky. Používá se zpravidla při pupečních nebo malých tříselných kýlách. Prostředek se skládá ze svrchní záplaty s trojrozměrnou spodní vrstvou ve tvaru diamantu. Spodní vrstva se vloží do „otvoru“ nebo defektu kýly a poté chirurg zatáhne za vlákno připevněné ke spodku diamantu, aby se záplata mohla „roztáhnout“. Když se prostředek roztáhne, spodní vrstva se zploští a vytvoří na spodní straně svalové stěny bezpečnou oporu.

Částečně vstřebatelná odlehčená síťka ULTRAPRO® je nová síťka využívající technologii, která byla vyvinuta v Evropě. Lze ji použít při tříselných kýlách a dále též preperitoneálně při břišních kýlách. Má jedinečnou strukturu z odlehčené síťky, která je částečně biologicky vstřebatelná, a tak může napomáhat vzniku méně husté a pružnější tkáně v oblasti jizvy. Při použití jiných sítěk si mohou pacienti po zhojení rány stěžovat na ztrátu hybnosti břišní stěny a na chronické bolesti nebo na to, že cítí okraje síťky. Díky větším pórům, užším vláknům a vstřebatelnosti má síťka ULTRAPRO sníženou hmotnost. Po zavedení síťky jsou tak minimalizovány reakce těla, které tyto problémy jinak mohou způsobovat:

 • Síťka ULTRAPRO je jedinou částečně vstřebatelnou odlehčenou síťkou z monofilních vláken na trhu.
 • V porovnání s použitím síťky dřívější husté konstrukce jsou plastiky využívající síťku ULTRAPRO pevné a velmi bezpečné. Síťka ULTRAPRO umožňuje vznik pevné, avšak pružné jizevnaté tkáně, která se podobá přirozené břišní stěně, zatímco při použití těžkých sítěk s malými póry vzniká v oblasti jizvy nepoddajná tkáň o velké tloušťce.
 • Díky tomu, že je síťka ULTRAPRO tak lehká, zanechává v těle v porovnání s klasickými těžkými síťkami o více než 65 % méně cizorodého materiálu.
 • Díky své výjimečné pevnosti odolá síťka až čtyřnásobku maximálního fyziologického nitrobřišního tlaku (při kašli).

Stručný přehled základních informací o použití jednotlivých typů sítěk.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář

 Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Jaké je vaše novoroční předsevzetí?
Zatím hlasovalo 491 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
 • Andrejka (Konopná kosmetika a atopický ekzém) 21. ledna 2018, 15:42:25

  Cutis help mastičku objednávám pro dcerku z aplíku, protože se nám osvědčila nejvíc. Mažu… Diskutovat

 • Petra (Rivotril) 18. ledna 2018, 13:05:37

  Zdravím Vás Michaeli. Ano souvislost intenzity psychických abstinenčních příznaků s… Diskutovat

 • Miluše (Bolest palce u nohy) 20. ledna 2018, 09:46:07

  Dobrý den ,už více jak rok léčím plísně na nehtách u palce.Ted mé začal palec hrozně… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.