Inzerce

Josef: O mozkové mrtvici musíme mluvit a naučit se rozeznat příznaky

19. dubna 2010,   |   přečteno: 17897x

Pan Josef pečuje o svou ženu, kterou postihla cévní mozková příhoda. Díky rehabilitaci a podpoře svého muže i celé rodiny se stav Josefovy manželky stále lepší. Pan Josef všem vzkazuje: Nepodceňujte tuto nemoc, informujte se o ní. A hlavně: Když už nemoc přijde, nevyřazujte nemocné ze svého života, potřebují každý váš úsměv.

foto: shutterstock.com
ORDINACE.cz doporučuje

Příběh pana Josefa Edera jsme našli v diskusi na našem webu. Pro jeho sílu, naléhavost a inspiraci jsme chtěli, abyste se s jeho obsahem (byť zkráceným) seznámili i vy.

Cévní mozková příhoda se často ohlašuje předem

Ano, i mojí ženu postihla v červenci minulého roku mozková příhoda. Symptomy této příhody se však projevovaly již dříve. Dvojité vidění, fibrilace srdce a den předem mravenčení v paži… Bohužel, zdvojené viděni nebylo lékaři indikováno jako možnost narušení cévního řečiště a nutno také říci, že fibrilace srdce byla léčena jen medikamenty. Bohužel ředění krve probíhalo pouze anopyrinem, ačkoliv nemocniční neurolog po hospitalizaci ženy se podivoval.

Mozková mrtvice: Tři týdny v nemocnici jsou jen začátek

Nutno podotknout, že při postižení ženy jsem byl u ní a okamžitě přivolal záchrannou službu, která ji odvezla do jednu a čtvrt hodiny vzdálené nemocnice na neurologii. Zde se jí dostalo okamžité pomoci. Po třech týdnech pobytu byla deset dní doma, i když nechodící a plně odkázána na všechny hygienické úkony s tím spojené. Léčba probíhala medikamenty.

Rehabilitace a podpora rodiny vrací lidi do života

Posléze ji sanita odvezla do Krajské nemocnice v Ústí nad Labem, kde byla hospitalizována na rehabilitačním oddělení. Zde jí opravdu doslova pomohli na nohy. Jejich přístup je příkladnou péčí o lidi postižené touto civilizační chorobou. Vzhledem k tomu, že měla žena každý den návštěvu rodinných příslušníků jak v okresní tak v krajské nemocnici, kteří se jí snažili alespoň krátce rozptýlit a ona sama měla silnou vůli se nemoci nepoddat, po třech týdnech jsem si ji odvážel domů již chodící a její stav se od té doby podstatně zlepšil. Je to i tím, že v místě funguje soukromá rehabilitační služba placená zdravotní pojišťovnou a tak ob den rehabilituje a připravuje se na následnou lázeňskou léčbu a rehabilitaci.

Jak teď vnímám svět kolem sebe

Říká se, že po boji je každý generál. I já jsem se jim stal. Více si všímám projevů u svých blízkých, více se zajímám o tento druh nemoci, více o něm s přáteli mluvím a šířím tak osvětu, které není nikdy dost. A těm, kteří u svých blízkých nebo na sobě zpozorují některé symptomy mozkové příhody, radím: Nepodceňujte tuto skutečnost. Navštivte ihned zdravotnické zařízení. A těm, kteří mohou jenom trochu: Navštěvujte své blízké nebo kamarády alespoň na chvíli a potěšte je v jejich případném utrpení. Vlijte jim do žil novou naději na další život. Potřebují to jako sůl!
Pokud jste byli nuceni se vypořádat s vážnou nemocí nebo se staráte o nemocného, podělte se o své zkušenosti s ostatními v diskusi nebo nám svůj příběh napište!

autor:

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Páťa6 poděkování

Dobrý den, děkuji Vám za tento článek i za láskyplnou péči, kterou jste manželce věnoval. Držím Vám pěsti v dalších krocích. Páťa

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. dubna 2010, 18:35:07


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Co děláte, když vás začnou bolet záda?
Zatím hlasovalo 154 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Marika (Operace očních víček) 23. října 2018, 09:41:02

    Dobrý den, Jarko zákroky má pan doktor Justan vypsané na stránkách, vše přehledně. Za sebe… Diskutovat

  • Michal (Rivotril) 22. října 2018, 21:24:18

    Jozef jj takovy ucinek to na me melo take :D, ale spal jsem aspon :) a velke zavrate, takove… Diskutovat

  • Dajana (Odstranění krčních mandlí??) 23. října 2018, 08:07:21

    Dobrý den já mám teď jít příští týden na vytažení krční mandle docela se bojím jeden… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.