Inzerce

Léčba bradavic: tykejte jim a pořádně jim vynadejte

17. března 2012, MUDr. Zdeněk Preclík   |   přečteno: 22182x

Bradavice můžeme léčit mechanicky i pomocí chemie, ale není třeba zavrhovat ani staré osvědčené babské metody. Mnoha lidem bradavice zmizely poté, co jim pořádně vynadali.

foto: shutterstock.com

Bradavice jsou příkladným onemocněním, na kterém je dobře patrný význam prostředí, kondice tělesné, duševní i společenské. Všechny tyto mají zásadní vznik pro jejich vznik, ale také léčbu.

Bradavice lze rázně zničit fyzikálními metodami, jako je mražení, laser, vypalování, ozáření. Pomaleji to jde chemickými a farmakologickými prostředky, jako jsou anorganické a organické kyseliny, cytostatika, imunomodulancia. Následky léčebného zásahu se časem zahojí a bradavice zmizí. Pokud ale přetrvává snížená odolnost organizmu, může dojít k recidivě v původním místě, nebo se virus znovu prosadí kdekoli na kůži.

Pro zdárné trvalé zhojení fyzikálním, chemickým nebo farmakologickým zásahem je tedy nutné napřed vytvořit podmínky pro zvýšení celkové odolnosti. To znamená vytvořit pohodu psychickou s dostatkem spánku, fyzicky se nepřepínat. Doporučuji stravu obohatit vitaminy a přirozenými antivirotiky – to jsou cibule a česnek. Proti bradavicím je zbytečné zasahovat v průběhu jiné nemoci.  

Je známou skutečností, že na tělesnou odolnost obecně má mimořádný vliv psychický stav. V případě bradavic dokáže duševní rozpoložení i vyléčit.

Sugestivní metoda léčby bradavic je pozoruhodná z několika hledisek:

 1. Nebolí.
 2. Může zabránit recidivám.
 3. Je hmatatelným důkazem významu psychické složky v léčbě a prevenci všech nemocí.
 4. Může se stát inspirací a modelem k podpůrné léčbě při jiných potížích.

Postupy sugestivní terapie jsou pestré, stejně jako jsou mnohotvárné okolnosti při jejím navození. K hlavním podmínkám patří vrozené vlohy pacienta i jeho dosavadní zkušenosti. Cílem sugestivní léčby je navodit u pacienta hluboké přesvědčení. Všichni víme, že nejjednodušším postupem jak navodit přesvědčení je klam. Ten ale do arsenálu lékaře nepatří, neboť pokud pacient zjistí, že mu lékař „lhal“, pak mu nadále nemůže věřit.

Klamavé postupy mají ale svůj význam v samoléčbě, kde panuje bohatá škála „zaručeně účinných“ vlastních nápadů nebo postupů. Tuto léčbu bradavic nelze zlehčovat, podle okolností může být i nejúčinnější.  Výhodnější a solidnější než klam je úspěšné probuzení emoce zaměřené proti bradavici. Bradavici je možné pořádně vynadat a pohrozit jí. Bradavici můžete při této proceduře tykat i vykat, důležité je, že to v danou chvíli musíte myslet opravdu vážně – vsugerovat si pocit, že bradavici odmítáte a odstraňujete.

Sugestibilita výrazně stoupá v hypnóze. Hypnóza je velmi seriozní lékařská metoda. Nepatří do rukou léčitelů, natož varietních umělců. V rámci ní se snaží lékař naladit celou osobnost pacienta do takového stavu, kdy posílí jeho odolnost a sílu natolik, že jej nasměruje k trvalému zdraví. V takovém případě bude mizení bradavic vítaným vedlejším produktem celého procesu. Vždy to ale vyžaduje velmi dobrou spolupráci lékaře a pacienta.

autor: MUDr. Zdeněk Preclík , Kožní

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Diskuse k článku
Tom

Já míval bradavici na noze a zbavil sem se jí za tak asi 2 měsíce s pomocí Duofilmu, nejsem příliš fanoušek zaříkávání a jiných babských radJ

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. srpna 2012, 09:40:40


Celkový počet příspěvků v diskusi: 1. Vstoupit do diskuse.
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Anketa
Chodíte na pravidelnou prohlídku k očnímu lékaři?
Zatím hlasovalo 291 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
 • Petr (Rivotril) 10. října 2018, 09:12:17

  Petro, Alenko, a co vy? Jak se daří? Petro, Ty bereš mirtaz, že jsi psala o velké chuti na… Diskutovat

 • Marek (Zkušenosti s léčbou akné) 11. října 2018, 14:34:22

  Dobrý den, nevíte prosím jak léčit problematickou pleť? Diskutovat

 • Jozef (Rivotril) 9. října 2018, 12:13:05

  Ahoj Peťka. Áno moja psychiatrička mi predpísala TRITTICO jednu štvrtku na noc, a ráno 5mg… Diskutovat

Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.