Inzerce

Léky nejsou zlevněné párky, pacientům hlavně pomáháme

9. září 2013, Tisková zpráva   |   přečteno: 2408x

Levné nákupy ovládly Česko, zákazníci šetří. A na poplatcích zvlášť. Podle nedávné ankety na serveru ordinace.cz považuje 79 % odpovídajících pacientů za nespravedlivé, že musí platit poplatek za recept na léky, které musí užívat.

Tiskové zprávy
foto: shutterstock.com

„Chápeme, že ušetřit na receptu je pro pacienta tahák, ale na druhou stranu peníze zvláště v oblasti zdraví nejsou všechno. Do lékáren by se měli pacienti chodit hlavně radit, lékárníci musí zůstat váženými rádci, ne jen podavači co nejlevnějších krabiček. Harmonia proto získává zákazníky hlavně přístupem k nim – odborně zdatní lékárníci mají čas na pacienta a řešení jeho potíží s užíváním léků, na výběr vhodného léku nebo doplňku stravy,“ říká Martin Panzner, šéf lékárenské sítě Harmonia.

http://www.ordinace.cz/clanek/prohlaseni-a-ochrana-osobnich-udaju/

Harmonia od září také vrací pacientům padesátikorunu za recept – reaguje obratem a stejnou zbraní na marketingovou kampaň konkurenčního řetězce. V souladu s výzvou České lékárnické komory. „Dlouhodobě to může být pro lékárny likvidační, ale rozhodli jsme se, že agresivní praktiku odrazíme přizpůsobením se – ale s jednou významnou přidanou hodnotou: pacienti u nás mají jistotu, že dostanou vždycky originální léky se zaručeným účinkem, žádná levnější generika. Jednoduše řečeno: ctíme preskripci. Lékař přece píše recept pro konkrétního pacienta, jehož problémy zná, tak široký kontext nemůže lékárník dostatečně zastoupit. A tady se šetřit nevyplácí. Kromě peněz by tedy měla zákazníka lékáren motivovat také služba, kterou ke své krabičce dostává. Léky nejsou zlevněné párky,“ dodává M. Panzner. Harmonia dočasným padesátikorunovým benefitem za recept zareagovala na výzvu ČLK bránit se agresivní praktice stejnou výhodou pro zákazníky lékáren.
Lékárna Harmonia mezi svými benefity pro pacienta zvýrazňuje proaktivní přístup – odborně vyškolený personál věnuje pacientům neomezený čas na konzultace jeho zdravotnímu stavu. Lékárny neprodávají své privátní značky, ale originální léčiva se zaručeným účinkem. A hraje i na hravost pacientů – s receptem mohou v září získat padesátikorunu za recept a navíc ve velké soutěži dárky za nákupy volně prodejného sortimentu.

O Lékárnách Harmonia

Síť Lékáren Harmonia je třetím největším lékárenským řetězcem v oblasti volného prodeje léčiv a přípravků na českém trhu a nejmladší sítí. Je řetězcem s jasně definovaným vlastníkem. Lékárny Harmonia jsou ryze českým řetězcem, jsou součástí skupiny Pears Health Cyber. Aktuálně je v síti devět lékáren (Beroun, Krnov, Prostějov, Svitavy, Trutnov, Vyškov, Žďár nad Sázavou, Přerov, Chrudim), do konce roku 2014 společnost plánuje další čtyři (Chrudim, Hranice na Moravě a Vsetín). Lékárny jsou součástí hypermarketů Albert.

Přečtěte si také

Vliv úplňku na vyšší porodnost: Mýtus, nebo pravda?

Pracovní výkon zvedne správné jídlo a pití

Exekuce kvůli neplacení zdravotního pojištění

Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář
 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce
banner_voucher_ordinace_3.jpg

Chcete zdravě spát? Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroom Magniflex, Šaldova 1, Praha-Karlín, nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.
Anketa
Opalujete se na jarním sluníčku?
Zatím hlasovalo 184 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Mamánek (Vystrcte zadek) 19. června 2018, 12:50:17

    Toho naděláte. Já když mě bolesti břicha tak mě v 17 letech poslali s mamkou na chirurgii… Diskutovat

  • Jana (Laserová depilace) 19. června 2018, 15:22:26

    Ahojky, zajimalo by me jestli je ten laser bolestivy? Diky Diskutovat

  • Ondřej (bolesti kloubu) 22. června 2018, 15:40:49

    zdravím ... mohl bych se zeptat jak dlouho se musí rozebíraný přípravek alavis brát a na co… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.