PředchozíDalší

Olynth Aromatherapy zachránce nejen od rýmy a nachlazení

5. února 2007, Komerční prezentace   |   přečteno: 6148x

S Olynth Aromatherapy může Tomáš klidně spát a Marcela se nebojí, že rýmu chytne .

Tomáš není žádný velký sportovec. Ať dělá cokoli - pracuje, sportuje, užívá si s přáteli nebo kamarádkou Marcelou, hlavně musí být pohoda. Takže když v pátek ráno vystoupil ze sedačkové lanovky, kde málem přimrzl, opřel se do něj čerstvý horský vítr a zasypaly ho první vločky technického sněhu, trochu zaváhal, jestli by nebyla větší pohoda u grogu v horské chatě. Ale na hory se těšil, tři dny se lyžovat nedalo, takže se přeci jen rozhodl pro sjezdovku, ačkoli to na moc velkou pohodu nevypadalo. Spíš na pořádné nachlazení. Zapomněl si totiž na pokoji čepici.

Držíte dietu, a přesto si chcete pochutnat? Lékaři ověřené recepty, vhodné pro nemocné, najdete na www.receptnazdravi.cz.
Rýma a klidný spánek

Těžko říct, zda Tomáš nastydl na kopci, nebo si už něco přivezl z Prahy. Kýchala celá administrativní budova, ve které Tomáš pracuje. Faktem je, že už večer se necítil dobře. Zatím ho jen škrábalo v krku a byl bez nálady. Věděl totiž, jak to bude pokračovat. Za několik hodin dostane pořádnou rýmu a bude úplně nemožný. Těšil se, že přijede Marcela, budou spolu lyžovat a zažijí několik hezkých večerů a nocí. Bohužel, teď to vypadalo spíš na baterii papírových kapesníků, odřený nos a noční chrápání, které Marcelka tolik nesnáší. Tedy jestli se Tomášovi vůbec podaří usnout.

Samozřejmě, jak správně předpokládal, rýma se dostavila druhý den ráno. Zatím na sebe vzala podobu vody kapající z nosu jako z kohoutku. Počasí Tomáše podrželo, jen díky teplotě kolem bodu mrazu udržel skóre dva kapesníky na jednu jízdu. Večer bylo jasné, že ho čeká perná noc. Jestli něco Tomáš nesnáší, tak je to ucpaný nos, kterým nemůže volně dýchat. Když spí, tak špatně, chrápe a často se v noci budí, protože má pocit, že se dusí. Příští den odpoledne přijede Marcelka a pravděpodobně s ním nebude chtít spát v jedné místnosti, natož v jedné posteli. Stejně jako on má panickou hrůzu z rýmy a určitě se odstěhuje na jiný pokoj, jen aby se nenakazila. Jestli se odstěhuje na pokoj k Petrovi, tak už se pravděpodobně nikdy nevrátí. Tomáš raději poslal Marcele SMS: JESTLI NECHCES CHYTNOUT RYMU ZUSTAN DOMA.

Jo Olinka, se kterou Tomáš chodil před rokem, ta byla jiná. Nejenže se nebála nákazy, ale vždycky uvařila hrnec horké vody, nakapala do něj vonný olejíček z malé lahvičky a pak Tomáše nutila, aby s hlavou skloněnou nad ručníkem dýchal nosem. Až na to, že pod ručníkem bylo strašné horko, aromaterapie Tomášovi vždycky prospěla. Jenže kde teď sehnat aromatickou esenci, Olinku a hrnec s horkou vodou?

Ale Marcela překvapila. Přijela o dvě hodiny dřív, než měla. Nebála se infekce a vůbec neodmítla letmý polibek na přivítanou. Ještě dříve, než si svlékla novou lyžařskou bundu, zastrčila cosi, co vypadalo jako osvěžovač vzduchu, do elektrické zásuvky. Kdyby Tomáš nepřišel rýmou o čich, cítil by, že se pokojem line vůně eukalyptu, mentolu a kafru. Tomáš zíral. „Olynth Aromatherapy, miláčku,“ odpověděla Marcelka na nevyslovenou otázku. „Elektrický vaporizér s výměnnými polštářky. Obsahují bylinné silice, které mají zklidňující účinky na nosní sliznici. Celých osm hodin uvolňuje přírodní složky, které průběžně pročišťují nos a tím mimo jiné zlepšují kvalitu spánku. Slouží také jako prevence k posílení dýchacích cest v období chřipek a nachlazení. Koupila jsme ho v naší lékárně.“

Po několika hodinách bylo jasné, že Marcelka nemá důvod se stěhovat k Petrovi. Navíc Petr měl rýmu. Jenže na rozdíl od Tomáše neměl Olynth Aromatherapy. Přece nebude Marcela riskovat nákazu a Petrovo noční chrápání, které tolik nesnáší.

Související články
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Inzerce
Nové články emailem
Inzerce http://www.receptnazdravi.cz/#utm_source=ordinace&utm_medium=square
Aktuální diskuse
  • Konča (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 4. února 2012 11:20:54

    Zatím jsem si četla o co v té knize GO, nějaké recepty, ale nemám to ještě dočtené. Je… Diskutovat

  • kurtezdrave.cz (Mé zkušenosti s elektronickou cigaretou (e-cigartou)) 3. února 2012 11:15:19

    Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse… Diskutovat

  • Milada (Ostruha patní kosti ) 6. února 2012 13:56:41

    Milá Katko, dej nám vědět, jak to dopadlo, doufám, že dobře. Já totiž byla na těch… Diskutovat

Inzerce
Anketa
Máte osvědčený recept na to, jak zmírnit bolest a urychlit vstřebávání otoku, krevních výronů a podlitin, které provázejí úrazy končetin?
Zatím hlasovalo 39 lidí.