Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Těhotenství a cestování

(MUDr. Marcela Budíková | přečteno: 17944x )

Pro těhotnou ženu je nejbezpečnější cestovat během druhého trimestru těhotenství (18. až 24. týden), kdy se cítí dobře a je malé riziko potratu, nebo předčasného porodu.

Dobrá rada
shutterstock.com

V posledním trimestru (25. až 36. týden) se doporučuje zdržovat v relativní blízkosti vašeho ošetřujícího lékaře či pracoviště, na kterém plánujete porodit. Vše o těhotenství a jeho rizicích si přečtěte zde.

Konečné rozhodnutí, zda cestovat nebo necestovat by mělo padnout po konzultaci s pojišťovnou, u které sjednáváte pojištění léčebných výloh. Zdaleka ne všechny programy budou krýt náklady spojené s komplikacemi v těhotenství, s porodem a péčí o novorozence! Je třeba počítat i s vyšším pojistným.

Všeobecná doporučení

Před odjezdem je třeba vyřešit všechny zdravotní problémy, které by mohly znamenat potenciální komplikace. Těhotná žena by měla cestovat s doprovodem, bude vyžadovat i větší komfort než v normální situaci.

Pokud to bude možné, používejte bezpečnostní pásy vedené přes oblast pánve (jako v letadle). Ve většině případů nezanechá tlak pásů dítěti následky. Přesto při každém tupém poranění (i zdánlivě nezávažném) vyhledejte lékaře.

Nejběžnějšími problémy těhotných cestovatelek jsou tytéž příznaky, které pociťují i doma: nevolnost, pálení žáhy, poruchy trávení, zácpa, vaginální dyskomfort, křeče v nohou, častější močení a hemeroidy. Vyhledat okamžitou lékařskou pomoc je nutné při krvácení, odchodu částí tkáně, nebo krevních sraženin,bolestí a křečí v břiše, stahů, prasknutí plodových obalů, velkém otoku nohou, bolestech hlavy nebo poruchách zraku.

Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Přidat nový komentář

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/

Mohlo by vás zajímat

Sekundární prevence v prenatální péči

Sekundární prevencí nazýváme soubor prenatálních vyšetření, jejíž cílem je zjistit, zda se plod vyvíjí správně. Tato informace je důležití jak pro rodiče, tak i pro lékaře, kteří se budou po porodu o dítě starat.

Dědičné poruchy a vrozené vývojové vady

Downův syndrom, Turnerův syndrom, poškození plodu zarděnkami, nebo některými léky užívanými v těhotenství - to všechno jsou choroby, které řadíme mezi dědičné poruchy a vrozené vývojové vady.

Prenatální diagnostika

Tři až pět dětí ze sta se rodí s vrozenou vývojovou vadou. Většinou se jedná o děti mladých a zdravých nepříbuzných rodičů bez jakékoliv zátěže v rodině.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce