Inzerce

Většinu infarktů si lidé způsobí sami - nezdravým životem

5. května 2008, Redakce   |   přečteno: 5219x

Většinu infarktů si lidé způsobí sami, a to nezdravým způsobem života. Rizikovým faktorem pro vznik kardiovaskulárních chorob je hlavně kouření a také nadváha.

foto: shutterstock.com
Dříve jsme tvrdili, že genetika zodpovídá za zhruba 50 procent výskytu kardiovaskulárních onemocnění, nyní nová data z klinických studií uvádí, že je to zhruba pouze deset procent," říká Jan Piťha z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny.

Srdeční a cévní onemocnění jsou v Česku nejčastější příčinou úmrtí. Ukazuje se, že česká populace trpí příliš často nadváhou, stále dává přednost živočišným tukům, konzumuje málo zeleniny a ovoce a hlavně se málo hýbe. Situace se za poslední roky pomalu lepší, alespoň co se týče změny stravovacích zvyklostí, přesto je mezi Čechy stále více lidí s nadbytečnými kilogramy. Nadváha může začít lidem zkracovat život.Podobné problémy jako Česká republika, hlavně s růstem počtu lidí s nadváhou, mají rozvinuté země v Evropě a Severní Americe. Kvalita našeho současného života se stále zlepšuje, avšak právě kvůli různým technickým vymoženostem se lidé přestávají hýbat. Pohyb je to nejjednodušší,co mohou lidé pro své zdraví udělat.

Na vznik srdečních a cévních onemocnění má kromě kouření a nadváhy vliv také vysoký krevní tlak, cukrovka a zvýšená hladina cholesterolu v krvi. Riziko jejich vzniku ovlivňuje i pohlaví a věk. U mužů je podle lékařů riziko srdečně-cévních onemocnění vyšší než u žen, protože ženské hormony cévy chrání. Toto pravidlo přestává platit v případě, že ženy trpí cukrovkou a částečně i v případě kuřaček. Za velmi problematickou lékaři považují kombinaci obezity, zvýšené hladiny tuků v krvi, zvýšeného tlaku a cukrovky, které říkají metabolický syndrom. Umírá na něj stále více lidí. Riziko rozvoje tohoto syndromu mohou lidé poznat i podle svého obvodu pasu. U mužů je vysoké, pokud mají v pase více než 102 centimetrů, u žen je rizikových více než 88 centimetrů. 
 
Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář

 Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • aja (Bandáž žaludku-kam se obrátit) 16. července 2017, 19:43:44

    dobry den hledam radu rada bych podstoupila bandaz zaludku ,delase tato operace i v ceskych… Diskutovat

  • Irena (třes před spánkem) 15. července 2017, 18:35:31

    Můžete to mít od páteře ... Zablokovane svaly nebo svalové spazmy od sedavrho zpusobu… Diskutovat

  • Eliška (Jak dodat kostem dostatek vápníku) 15. července 2017, 16:23:05

    Vápník získaný ze stravy je dobrým řešením...je to ale bohužel běh na dlouho trať.… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.