Inzerce

Zlepšit chod nemocnice můžete nyní i vy

17. června 2013, Tisková zpráva   |   přečteno: 3370x

Chcete-li ovlivnit chod své nemocnice, předat svůj názor nebo zkušenost, vyplňte dotazník na webových stránkách www.hc-institute.org.

foto: shutterstock.com

 „Špatné značení, nevhodný přístup personálu či výhrady ke stravě. I to byl důvod, proč před osmi lety vznikl celostátní projekt Nejlepší nemocnice v ČR“, říká předseda Daniel Vavřina z neziskové organizace HealthCare Institute.

Průzkum Nemocnice ČR probíhá již 8. rokem a za tu dobu svůj názor vyjádřilo více než 217 000 respondentů ze 157 nemocnic v České republice. Pacient v anonymním dotazníku odpovídá na 28 otázek, které jsou zaměřeny na jeho spokojenost v dané nemocnici. Podíváme-li se na výsledky jednotlivých ročníků průzkumu, můžeme konstatovat, že respondenti nemají problém pojmenovat nejenom nedostatky, ale umí také i pochválit. Zřetelné to je např. v otázce týkající se informování pacienta lékařem
a vysvětlení mu dalšího postupu léčby, kdy se od začátku tohoto projektu spokojenost zlepšila o celých 20 %. Vysvětlit pacientovi možná rizika léčby umělo v roce 2011 celkem 81 % lékařského personálu. Po minulém šetření (v roce 2012) se tato komunikace vylepšila o další 4 %.

Respondenti na sebe také prozradili, že výběr nemocnice je pro ně důležitý nejenom lokalitou (celých 49 % pacientů), ale také kvalitou lékaře. Problémem je pořád strava. Situace se sice zlepšuje, ovšem reakce respondentů v oblasti zlepšení napovídá, že je to dlouhodobější úkol pro většinu nemocnic.

Na uvedených příkladech je zřejmé, a to je i cílem projektu „Nejlepší nemocnice ČR“, že funguje zpětná vazba mezi pacientem a personálem.

Snad už pouze minulost

Velké horečky, nemocnice, noční příjem, kdy člověk měl pocit, že lékaře na pohotovosti obtěžuje. Nechají si Vás tam, jelikož je Váš stav akutní. Pokoje přeplněné, proto Vás uloží na více lůžkový pokoj, kde má každý jiné zdravotní problémy. Je Vám zle, ještě se
k tomu všemu ani nevyspíte. Popletou Vám medikaci, kterou máte, jako chronicky nemocný. Stěžujete si, ale nic Vám to není platné. „Neúspěšná léčba trvala měsíc, až po převezení do jiné nemocnice, kde byl příjemný personál a fungovala zde komunikace, jsem šla za 3 dny domů“, říká pacientka Ivana P. Jeden z mnoha příběhů, který si pacient i po těch deseti letech velmi dobře pamatuje. „Mít možnost v té době hodnotit nemocnice, tak jako dnes, nedostala by nejlepší známku.“ dodává. „Když je Vám špatně, nikdo Vám neumí pomoci a máte pocit, že personál obtěžujete, to Vám taky nepřidá“ uzavírá své hodnocení. S tím, že chování personálu je stejně důležitou součástí, která má velký vliv na uzdravení, souhlasí hodně odborníků. „Ne nadarmo se říká, že někdy
i vlídné slovo uzdraví“ doplňuje předseda Daniel Vavřina.

„Snažíme se do „hry“ zapojit co nejvíce lékařů, ošetřujícího personálu i pacientů českých nemocnic. Výsledky průzkumu spokojenosti od HealthCare Institute jsou každoročně předkládány ředitelům a TOP managementu nemocnic, se kterými se následně snažíme diskutovat o nasazování nových manažerských přístupů a zlepšení nedostatků, které z hlasování vzešli,“ uzavírá Daniel Vavřina.

Je to tak jednoduché!

Jste například maminka a jdete k porodu? Odvezli Vaši babičku najednou do nemocnice? Byl jste na krátkodobé hospitalizaci? Dotazník spokojenosti pacientů si vyžádejte
u zdravotního personálu nebo jej vyplňte v pohodlí doma na internetových stránkách www.hc-institute.org. Je to jeden z nelevnějších nástrojů, jak dát najevo, co Vás trápí a vyzdvihnout to, co se Vám líbí.

Celý projekt bude trvat do 30. září 2013. Po vyhodnocení budou opět všechna data představena ředitelům, TOP managementu nemocnic i široké veřejnosti.

Přečtěte si také

Za porod neplatíte, jen regulační poplatek za každý den

Mozková mrtvice: Co můžeme pro sebe udělat?

Prase na operačním stole? Naděje pro pacienty s nemocným srdcem

Poraďte se s našimi předními odborníky v online poradně.

Napište nám do diskuse nebo na redakce@ordinace.cz.

Inzerce
Léky a doplatky

Vyhledejte lék pomocí jeho celého názvu nebo jeho části. V databázi najdete kompletní příbalovou informaci daného léku a průměrný doplatek v lékárně.

Např.: wobenzym
Poraďte se s lékařem

Potřebujete se poradit s lékařem o svém zdravotních stavu? Jeho odpověď obdržíte do 3 pracovních dnů. Napsat lékaři

Podívejte se na zveřejněné odpovědi o zdraví a nemocech. Všechny odpovědi

Vyhledat lékaře
Vyhledat zdravotnické zařízení
Druh zařízení:
Co nejblíže k:
Přidat nový komentář

 Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

 [ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Anketa
Souhlasíte v povinným očkováním?
Zatím hlasovalo 33 lidí.
Inzerce
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Pája (Dětí z umělého oplodnění se rodí stále víc ) 23. dubna 2018, 20:03:12

    Čeká nás umělé oplodnění v květnu. Trochu mám strach z těch hormonů, ale doufám, že to… Diskutovat

  • veverka (Co dělat proti kousání nehtů?) 26. dubna 2018, 16:47:54

    já si kouši nehty dlouho a nevím jak přestat prosím o pomoc. veverka s ořechem.... Diskutovat

  • Ilona (Chci zhubnout) 20. dubna 2018, 22:28:36

    Můžu se tě Anet zeptat jak dlouhý program si zvolila a jestli jsi u programu cvičila ? :)… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.