Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Křivice - vitamín D

Dobrý den, máme malou 1 měsíční holčičku a na doporučení pediatra jsme jí dávali vitavím D v podobě Vigantol. Bohužel po dvou dnech podávání vitamínu přestala dcerka spát, neustále brečela a chtěla být u prsu. Jakoby byla nervózní či cítila nebezpečí, které hledala u matky. Nedostatek spánku a věčné brečení, které nešlo utišit nás vedlo k vysazení vitamínu a dcerka se po dvou dalších dvou dnech uklidnila. Po konzultaci s pediatričkou jsme byli nusceni vitamín opět malé podávat. Situace se opět opakovala. První den co vitamín dostala byl v pohodě, druhý den navečer již opět brečení, nervozita a nespavost a třetí den ještě horší. Neustále brečící dítě, které je k neutišení vyvede z rovnováhy myslím každého a hlavně manželku v 6-ti nedělí. Vitamín jsme opět vysadili a malá je v pohodě. Peditrička nicméně trvala na podávání vitamínu D, tak jsme sehnali dnes již nesehnatelný Infadin. Reakce dcerky byly skoro stejné. Dnes vitamín vysazujeme opět. PROSÍM - poraďte kdokoliv, či napište Vaši špatnou zkušenost s vitamínem D - přece nebude mít takouto reakci jen naše Simonka. Díky Zdeněk

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
nicewoman
4x

Ahojík jsem ráda že jsem si váš článek přečetla,už jsem si myslela že je to jen moje představa.Mám 9 měsíční holčičku a od doby asi co nám dětská doktorka nasadila léčbu vit.D-Vigantol,tak asi 3 dny na to nám malá Klára přestala spát,ne úplně,budila se asi co 2 hodiny!byla jsem zoufalá,malá plakala nepomáhalo ani utěšování,usínala mi jen na chvilku v náručí...nevěděla jsem co sse děje příznaky nemoci neměla.Zprvu jsme mysleli že je to úplňkem nebo zaraženými prdíky,že je málo oblečená....Návštěva u dr. problém neřešila,jen jsem si připadal více jako neschopná matka,neboť názor lékařky mimo jiné byl že se málá musela něčeho přes den leknout,nebo že děti nesnáší hlučné prostředí...a nebo je to jen prý jakýsi vzdor dítěte.Takto jsem se nevyspali další 3 týdny než jsem lék zapoměla vzít na dovolenou s sebou.Malá spala celou noc.První noc jsme mysleli že je to jen utaháním a změnou prostředí,ale bylo tomu tak po celou dobu pobytu.A po návratu a opětovném užívání se nespavost vrátila.Naše doktorka tvrdí že to z vitamínu být nemůže,ale čím tedy?Tak to teď řeším tak,že malé vitamín na týden vysadím.Vím že to není dobrý způsob,ale jak jinak docílit toho aby malá měla vitamínu dostatek a byla odpočatá a mohla si přes den dovádět a ne uplakaná a unavená?Pavla

miska
3x

Ahojky,mám asi ten stejný problém co Vy, pokud podávám Vigantol, chlapeček je célý den nervozní a pořád by chtěl být u prsu, pokud zapomenu, máme doma klid a pohodu. Navíc po Vigantolu máme mnohonásobně častější stolici než bez něj,ale asi jsme všichni hloupí a problémy si jen vymýšlíme, tak to nějak vydržme a pevné nervy. Míša

Terka
1x

Ahojky, měli jsme stejný problém, ale až teď si uvědomuji, čím to bylo. Malá mělá stále stolici a z toho opruzený zadeček. Nespala, celé dny se chtěla jen chovat a dudat si. Když jsem ho vysadila, hned tyto příznaky zmizeli. Všichni mě varovali, že to musí užívat, ale já na ně nedala a dcera je krásná a zdravá. Terka

Věra Fojtů
2x

Ještě že tak.

zuzka
2x

Ahojky, opravdu mě mrzí jaké máte problémy s VIGANTOLEM. Ale chci vám napsat svůj příběh. Mám 15-ti měsíčního sina všechny vyšetření na klouby byli vždy v pořádku a VIGANTOL jsme snášeli v pohodě, jen když jsme začali chodit měli jsme a dodnes máma nohy do O a špičky jsme vytáčeli k sobě, paní doktorka říkala, že se to zpraví. Až dnes jsem jí důrazně upozornila na náš problém, a tak nás poslala k ortopédovi. Výsledek počáteční stadium KŘIVICE. Co jsem zažívala nikomu nepřeji a má rada když nesnášíte VIGANTOL kupte si RYBÍ TUK (obsahuješ taky vit. D a dnes už vím proč mi ho babička nutila) . Přeji hodně štěstí Zuzana a syn Jakub

nessik
2x

Rybí tuk je super věc, to taky mohu doporučit.

Helga Horká
1x

Nám nechtěla růst jadérka v kloubech, tak jsme přidávali až na 3 kapky Vigantolu denně. A krásně se to srovnalo. Za nás jsem také za Vigantol ráda.

hele.hanele
2x

Dobrý den, máme 13ti měsíční holčičku, začala chodit v roce a teď se mi zdálo, že pravou nožičku vtáčí při chůzi dovnitř, taky ji má trochu do O. Byli jsme u pediatra, poslal nás na vyšetření krve (nedostatek kalcia, fosfátů) a poté že napíše doporučení na ortopedii.Myslíte, že se může jednat o křivici? Jsem z toho dost zoufalá, malá běhá jako čert, ale hrozně nerada bych jí ublížila. Prosím napište své zkušenosti. Děkuji moc. Hana a dcera Adélka

Lenka

řešíme teď úplně stejný problém, můžete mi napsat jak vám to dopadlo? děkuji moc

lenka potočková
7x

Je mi 51 roku,mám křivici nohou od prvního roku jak jsem začala chodit,nožičky postupně začaly se křivit.Moje dětství bylo těžké,dětí se mi posmívali,ukazovali si na mě prstem a smály se mi nahlas.V pubertě jsem měla další problém žádný s kluku si mě nevšímal,chodila jsem na diskotéky s kamaradkama stala jsem v koutě......Dodnes nemůžu navázat vztah, Dozvěděla jsem se o rovnaní nohou na ortopedií.Prosím o pomoc,jsem na adrese [email protected] Děkují tomu kdo mě bude kontaktovat na adresu kliniky....

Tereza Veselá
1x

Veřte tomu, ze paní doktorka ma uz za svou praxi nejake zkusenosti a vi, co dela. Jen tak zbůhdarma by vam ty leky nedoporucila. Najdete tedy jine reseni, ale rozhodne jestli nehcete mit krive dite, vitamin D mu davejte...Z vašeho clanku citim, ze si chcete jenom dokazat, ze mate pravdu a ne ze chcete problem vyresit!!!

Jiřina
3x

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, malá má 13 měsíců a denně dostává 2 kapky Vigantolu krom víkendu. Koupila jsem ji multivitamín Marťánky od 1 roku hlavně s obsahem vitamínu B a C na záděry a nechutenství. Je tam ale i vitamín D, mám dávat i Vigantol, nebo né. Ať ji nepředávkuji. Děkuji

Alča M.
4x

Naše malá holčička (6m) má po podání Vigantolu vyrážky, škrábe si je do krve. Už jsem nakoupila mastičky za asi 1000Kč a žádný úspěch. Hledám alternativu. Vigantol dávat nebudu, četla jsem k tomu odbornou zahraniční literaturu a lepší nevědět:(. Nejsem sama, kdo vypozoroval zlepšení zdravotního stavu miminka po vysazení - zažívací obtíže, neklid, nespavost, nechutenství, akzém atd byly po vysazení po pár dnech vyřešeny.

Aneta
1x

Ahoj, naše dcerka taky trpí na křeče v bříšku, koupili jsme jí tři druhy kapek a v posledním týdnu se křeče zhoršily tak, že nemohla celý den spát. Když jsem si přečetla o Vigantolu, bylo mi jasné, z čeho to má. Dnes jsme ho po měsíci a půl vysadili a dcera spí už dvě hodiny hned po probuzení z noci. V pondělí si koupíme přírodní náhradu, je mi jedno, že stojí tři stovky. Hlavně že do ní nebudu cpát chemii, která jí vytváří v bříšku kdo ví co..

Helga Horká

Zajímalo by mne jestli ta přírodí varianta nemá úpně stejné účinky jako Vigantol. Pokud je to opravdu způsobeno Vigantolem... My jsme žádné problémy neměli a nevím ani o nikom jiném. Stejně bych ale radši dávala Vigantol, když je to léčivo, které proško testy než dávat něco přírodního u čeho ani nevím jestli někdo nějaké testy při výrobě dělá a jakou dávku mám přesně dát, protože to se taky tak neřeší u potravinových doplňků.

Dora Nováková

Taky si myslim, že Vigantol není nic hrozného. Nám se z něj nic špatného neděje. POdáváme celkem svědomitě a budu jim ho dávat až do školního věku přes zimní měsíce. Nevidím na tom nic špatného. Dávám si ho taky.

Tinella

Nechci vas strasit,ale nic to nezmeni. Bokesti a neklid zpusobuje i jina volne prodejna alternativa vit D.. mame to vyzkouseno.. Take bojujeme a je to strasny :(..

Petr
2x

Ahoj, mam 20 denní dceru a od doby co davame vigantol nespi tak hledam alternativu co obsahuje vitamin D..... jak jsem tu cetl tak dokrota vý co davat .. to sice ano ale podle me doktori sjou nauceny na jeden preparat a nestaraji se o přírodní varianty .....

Lukas
1x

Dobry den, mame tritydenniho syna, pred dvema dny jsme zacali podavat Vigantol a okamzite nasledovaly vyse popsane projevy (neklid, nespavost, neustala potreba sat, neutisitelnost). Okamzite nas napadla spojitost s Vigantolem, protoze se jedna o nezadouci ucinky popsane v pribalovem letaku. Toto je prvni diskuse, na kterou jsme narazili a celkem nas "potesilo" ze nejsme sami. Nezbytnost vit. D je nepochybna, problem je, ze Vigantol je jediny farmaceuticky pripravek na nasem trhu. Mate-li nekdo zkusenost s alternativou, idealne konzultovanou s pediatem, dejte, prosim, vedet. Vsem ostatnim hodne stesti!

S

Dobry den, meli jsme s dcerkou tez stejne problemy co tady vsichni pisou + ryma kasel. Od te doby co nepodavame Vigantol vse v poradku. Nahradili jsme to prirodnimi finskymi vitaminy, sice jsou az od 3 let, ale po konzultaci poradcem a zkusenosti jinych maminek jsme to vyzkouseli a sama mohu jen doporucit, dcerka se zklidnila v noci krasne spi a pres den je v klidu.

jmeno

A co to je za kapky? Napište prosím název a kde se dají sehnat. Děkuji.

Zdeňka

Prosím, jak se jmenuje finský vitamin, který je pro dítě snesitelnou alternativou vitaminu D? Děkuji moc.

jojo

A my si říkali, co to s tím naším klukem je :-( furt jsme si říříkali, že to tím vigantolem být nemůže, že si to namlouvám.

Eva
1x

Já Vigantol nedávám, nebo spíš jen výjmečně jednou za 14 dni. Dítě má z mléka vše co potřebuje. Vigantol je lobby farmaceutických firem. Pokud necháte miminko pár minut na sluníčku, samozřejmě ne celé, stačí obličej, ruce, nožičky, tak dítě dostane přirozenou dávku tohoto vitamínu bez vedlejších účinků Vigantolu. Navíc si myslím, že pokud dítě není občas trošku na sluníčku, tak později to pro pokožku o to větší šok. Potkala jsem se také s kamarádkou žijící v Austrálii a ptala jsem se, jestli i tam dávají vitamín D a říkala, že vůbec nic takvého Vám tam doktor nedá, natož nutí. Divila se, že tady se dává. Naše babička, doktorka, mi stejně řekla, že je naše dítě bledé a ať ho dáváme trochu víc na Slunce. Takže asi platí: Kam nechodí slunce, tam chodí lékař s Vigantolem.

Eva
1x

Opravdu si někdo myslí, že kdyby neexistoval Vigantol, tak bychom se stali všichni lidmi s křivicí??? Zeptejte se svých maminek zda dávali Vít. D. Řeknou Vám, že ne. A máte křivici? Vitamin D je obsažen v mateřském mléce. Kdo by přesto chtěl ještě přísun zvýšit ať si koupí Dčko kojící matka a chodí k tomu na slunce. Vitamin D je totiž jenom provitamín.. Teprve na slunci se z toho pro vitamínu tvoří vitamín. To platí pro všechny lipofilní vitaminy DEKA. Existuje také alternativa k Vigantolu, poptejte se v lékárně. Dá se to tam objednat.

Julka
1x

Naprosto to samé měl syn při Vigantolu. Okolí a hlavně lékařka trvdila že to není pravda, že nemá vedlejší účinky. Opakovaným zavedením a vysazením, to samé. Jak ho bral, ječel a nespal. Jak se vysadilo byl klid. Takže jsem prostě vysadila. Syn je na UM, kde je také dávka vitamínu D, chodím s ním denně ven. Vezmu ho do náruče a projdeme se po zahradě aby čerpal ze slunce. Na zimu budu muset najít jinou variantu, asi rybí ruk. Nechci to zase podcenit, ale Vigantol fakt ne. A názor že lékař ví co dělá.....Je to jediný preparát označený jako lék, ostatní jsou prodejné "pouze" jako doplňky stravy. Proto ho lékaři doporučují a nesnaží se nabídnout jinou variantu.

Lactobacillus Bulgar
1x

Pozdravi ot Moreto,..mili Mamini i Tatiovi !

Lactobacillus Bulgar

CO TO JE LAKTÓZOVÁ INTOLERANCE: Laktóza je hlavním cukrem přítomným v mléce, a je proto také nazývána mléčný cukr. Naše tělo neumí laktózu vstřebat, ale umí ji pomocí enzymu laktázy rozložit na jednodušší složky, které zpracuje. Pokud máme nedostatek tohoto enzymu, pak trpíme laktózovou intolerancí. Mezi přízaky této poruchy patří průjmy, nadýmání, kručení v břiše, břišní křeče a bolesti břicha po požití mléka. Udává se, že takto postižen je cca každý šestý člověk. Výskyt laktózové intolerance je úměrný věku, u malých dětí je vzácná, u starších lidí jí trpí většina populace. Někteří lidé mají geneticky podmíněný nedostatek enzymu laktázy. Přechodnou (dočasnou) laktózovou intoleranci mohou způsobit infekční průjmy a léčba antibiotiky. Po zhojení střevní sliznice se opět začne laktáza tvořit. Laktózovou intoleranci mohou také způsobovat chronická onemocnění střev jako celiakie a Crohnova nemoc. Jedinou léčbou této poruchy je omezení laktózy ve stravě.

Lactobacillus Bulgar

Budete veseli a zdravi a se starajte vic o Milata ni Mamina Priroda !

šárka

Dobrý den, dnes jsem byla sprostě napadená dětskou lékařkou o tom jak jsem mohla vyměnit Vigantol za Jamieson baby. že vigantol má 500Iu aJjamieson 400IU. že mu dávám víc protože dávám 2 kapky. A že není možné aby po Vigantolu malému něco bylo atd.....Prostě sme si vyměnily názory.Jak mám tedy užívat? nebudu se jí ptát děkuji za radu

Zuzka

Dobry den, vzhledem k datu prispevku je ma reakce asi pase, ale treba preci jen nekoho uklidni. Dnes mi doktorka rekla, ze neni problem uzivat nahrady, ale ze je podstatne, aby mely 400 IU. V lekarne pry poradi. Takze je to asi nazor od nazoru i v ramci rad doktoru a neni az tak potreba z toho delat kovbojku :) dcera mela s briskem problemy a proto ted u druheho ditete delam preventivne vsechna mozna opatreni, abych se podobnemu scenari vyhla. Neni to jen o tom, co jim ja, jakozto kojici matka (s dcerou uz jsem opravdu nejedla temer nic a stejne to nezabiralo).

Domka Nová

Mám teda už roční holčičku, ale žádné negativní účinky Vigantolu jsem nepozorovala. Zato se jí špatně zavápňovaly kosti a s tím nám vigantol pomohl. Tak nevím. Vigantol bere i maminka jako prevenci řídnutí kostí a taky problémy nemá.

krtek43

Jsem s vitamínem Vigantolem taky spokojená , dávám dceři ,nechtěly nám růst jadérka v kloubech, tak jsme přidávali až na 3 kapky Vigantolu denně. Pěkně se to srovnává. Jsem moc ráda , že ho máme.

Hana

Ja jsem s vigantolem velmi spokojena, dokonce ma mala lepsi imunitu. Jinak zadne problemy po jeho brani se nevyskytly. Ja si obcas taky kapnu jako prevenci, a dokonce ho doporucili i babicce na kosti a klouby :)

Katy

Vigantol jsem dávala všem našim dětem a vždy byly zdravé jako řípy! :-) Teď ho užívám i já kvůli kloubům a imunitě a i dětem v zimě někdy dávám.

Dana

Je super, že takový přípravek teď vyrábějí, vím jak babička vždycky vyprávěla jak musela s odporem polykat rybí tuk.. :-D takhle je to paráda.

Laďka K.
1x

Myslím že je dobrý ten Vigantol dětem dávat, je to důležitý, protože z toho sluníčka (zvlášt děti co se narodily v zimě) toho vitamínu D moc nezískají a taky je dobrý na imunitu, kosti (kvůli křivici) a u těch miminek je potřeba brát dokud nezaroste fontanela, tak nám to řekl doktor. Babičky dávaly rybí tuk, my máme štěstí, že s ním nemusíme děti mučit a že máme Vigantol..

Veronika

Dcerce dávám až 3 kapky Vigantolu na doporučení dětského, protože jsme měli problémy s kyčlema. Pomáhá to, takže já ho budu dávat hned i našemu synkovi, kterého čekáme :-)

Danica

Myslíte že vadí když jsem teď zapomněla třikrát Vigantol dát? Mám z toho špatný pocit, ale asi bych neměla navyšovat teď dávku že?

Makina

S tím mlíkem je to dobrý nápad…díky za odpověď

Anna

Danico já se na to ptala doktora, protože jsem taky párkrát Vigantol dát zapoměla a měla jsem výčitky. Prý to párkrát nevadí ale je dobré ho dávat pravidelně z dlouhodobého hlediska alespoň do toho roku, klidně i potom. No takže my si stanovili hodinu, ve kterou ho vždy dáváme a už nezapomínáme :-)

Danica

Děkuju tak to si mě uklidnila. Taky to teda udělám tak že budu dávat každý den ve stejnou hodinu.

majja

Ahojky já musím řici, že sem moc ráda za to, že jsem začala dáat našemu prckovi právě Vigantol, víte proč? Protože jsem slyšela od známe to mu nedávej ja jsem četla bla bla bla, že dítě potom bolí říško, ale zjistila jsem, že to teda není pravda, jelikož já dávkuji malému právě Vigantol a vše OK! Ale sestřenka ho neužívá... a mála má problémy se zažíváním....tak si říkám..né vždy je všechno pravda.

Marika
1x

Já taky s Vigantolem žádný problém neměla, myslím si že koliky jsou u miminek naprosto normální a nepřisuzovala bych to hned Vigantolu, u nás všechno naprosto v pohodě.

Lenka

Nám Vigantol paní doktorka předepsala kvůli měkké hlavičce, dávali jsme víc kapiček než se dává normálně a teď už je naštěstí vše v normálu, takže já bych ho určitě dávali i dalšímu dítěti.

Radka

vigantol dávám mále už asi 3 měsíce vždy kápnu kapičku do mlíčka a všechno je fajn, já bych teda měla strach ho nedávat když nám ho doktor předepsal je mi jasný že to není jenom tak pro srandu a zrovna vigantolu důvěřuju protože je to otestovaný lék ne jako nějaké volně dostupné doplňky stravy které vůbec nemusí projít tak důkladným testováním jako léky jako je vigantol, aby bylo jasný že neuškodí

Majda
1x

Vigantol se vždy dával a co vím tak s tím nikdy nebyly žádné problémy. Já dávala taky všem třem dětem a všechno bylo uplně v pohodě

Bětka

Vigantol předepisují doktoři už léta a myslím, že každá rozumná maminka ví, že by to doktoři nedoporučovali jenom tak, ale že s tím lékem mají dobré zkušenosti a proto ho doporučují.

Veru

Kapičky Vigantol jsem dávala oboum dětem a všechno dobré.

Marika N2

Přesně tak, já našemu doktorovi taky věřím a vím, že by nám nepředepisoval nic co by neměl vyzkoušené. Vigantol jsme normálně rok dávali a všechno fajn :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce