Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Křivice - vitamín D

Dobrý den, máme malou 1 měsíční holčičku a na doporučení pediatra jsme jí dávali vitavím D v podobě Vigantol. Bohužel po dvou dnech podávání vitamínu přestala dcerka spát, neustále brečela a chtěla být u prsu. Jakoby byla nervózní či cítila nebezpečí, které hledala u matky. Nedostatek spánku a věčné brečení, které nešlo utišit nás vedlo k vysazení vitamínu a dcerka se po dvou dalších dvou dnech uklidnila. Po konzultaci s pediatričkou jsme byli nusceni vitamín opět malé podávat. Situace se opět opakovala. První den co vitamín dostala byl v pohodě, druhý den navečer již opět brečení, nervozita a nespavost a třetí den ještě horší. Neustále brečící dítě, které je k neutišení vyvede z rovnováhy myslím každého a hlavně manželku v 6-ti nedělí. Vitamín jsme opět vysadili a malá je v pohodě. Peditrička nicméně trvala na podávání vitamínu D, tak jsme sehnali dnes již nesehnatelný Infadin. Reakce dcerky byly skoro stejné. Dnes vitamín vysazujeme opět. PROSÍM - poraďte kdokoliv, či napište Vaši špatnou zkušenost s vitamínem D - přece nebude mít takouto reakci jen naše Simonka. Díky Zdeněk

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Majka

Beru Vigantol již několik měsíců, protože mi lékař zjjistil velký nedostatek D3 a žádnou změnu na sobě nepozoruji.

Miroslava

Já ho neberu, ale taky jsem se dočetla, že je vigantol dobrý i pro starší lidi kvůli kostem

Naďa

Já ho beru zároveň s dcerkou, přes zimu ho bereme vždycky :)

Petra

My si ho s dcerkou taky na zimu dáváme, lepší jak kupovat nějaké tabletky :)

Anna

A kolik kapek si dáváte ?

Petra

Já si dávám 5 kapek denně :)

Andrea

Tak to já jenom 2 a myslím si, že to stačí :). Přece je to potřeba, protože co jsem četla, tak je u nás nedostatek slunečního záření.

Adéla

A dáváte ho i dětem po jednom roce ?

Simona

Já jsem ho dceři dávala akorát do toho jednoho roku, jak mi řekla doktorka. On se může dávat i potom ?

Andrea

Ano, může se dávat i potom. Je dobré vitamín D doplňovat hlavně přes zimu kvůli nedostatku slunečního záření :)

Jana

Vigantol jsem dávala do jednoho roku a syn neměl žádné bolení bříška ani netrpěl nespavostí, jak se tu píše.

Jani

U nás bylo vše taky bez problémů

Mariana

Dávala jsem dvojčatům do jednoho roku a u ani jedno nemělo žádné křeče ani nic podobného

Katka

To si myslím, že se stavá vyjímečně, že by vigantol nějakému mimču nevyhovoval.

Andula

Taky jsem zatím neslyšela, že by dítěti dělal zle, ale nic se nedá vyloučit

Debbie

Stát se může, ale zatím jsem o tom moc neslyšela.

Linda

Co Vigantolvit máte sním někdo zkušenost???

Samková

Lindo zkušenost nemám co to je??

Petra

Samková,Linda: Zkušenost mám, jsem sním spokojená. Je to doplněk stravy, kterým si doplňuji chybějíci vitamín D v těle

Samková

Petro je ten doplněk na předpis nebo je volně prodejný v lékárně?

Petra

Není na předpis,seženete ho v kamenné lékárně i v internetových lékárnách

Samková

Tak to si ho taky zajdu koupit a vyzkouším, děkuji

Kamča
1x

Jak poznám že mi déčko chybí?

Monika Burianova

Dobrý den, také máme zatím jen samé pozitivní zkušenosti. Dávám tento vitamín D.

Dáša

I za sebe můžu vigantolvit doporučit. Kamčo, většinou mají nedostatek vitamínu D lidi s nadváhou, nebo starší lidi, lidi s tmavším typem pleti, atd... Nejlépe a s přesností vám to samozdřejmě řekne doktor zda ho máte nedostatek nebo ne...

Kamča

Aha, díky... tak já si ho asi zkusím koupit a uvidím :) Na jak dlouho tak vyjde jedno to balení?

Dáša

V jednom tom balení je 60 tobolek, takže tak na ty dva měsíce to vydrží to balení :)

Táňa

Dášo a polyká se dobře?

Dáša

Jo polykají se krásně, toho se vůbec nebojte. Jsou to malé tobolky, krásně to klouže do krku

Táňa

tak to jsem ráda, já mám se zapíjením prášků celý život problém.. jak je to velký tak trpím a zapíjím půl hodiny :D Tak si ten doplněk zkusím taky koupit, děkuji za tip

Evik

Táni taky beru vigantolvit, a polykání je opravdu úplně vpohodě. Jsou to vážně malé tobolky..

Táňa

Evik: Děkuji, koupila jsem balení na zkoušku a je to vpohodě :) Zapíjí se to krásně, tak jsem spokojená

Gábina

Eviku od kolika let ho můžou i děti prosím? Nebo je jen pro dospělé?

Anička

Vitamín D je na křivici opravdu nejlepší, né že bych v tom byla odbornice, ale nám teda dost pomohl...

Janka

je pravda že vigantol je dobrý na léčbu křivice a osteomalácie? Doktorka nám jej napsala a moc nevím teda proč..

Hana

je to pravda! Nám jej lékařka předepsala.. takže něco na tom bude. řekněte si lékaři a určitě vám poradí, doporučí

DAniel

pokud jsou problémy velké nebo jeslti přetrvávají, tak jsi radši zajděte k lékaři a uvidíte že vám dobře poradí :)

Šárka

I já doplňuju vitamín D s pomocí tobolek Vigantolvit

Sylvie

Šári a kupujete ho v lékárně nebo objednáváte?

Karolina

Mám dvě děti a oběma jsem vigantol dávala a žádné problémy jsem tedy u nich nezpozorovala. Děti mám zdravé a dávám jim ho pořád .-)

Petra

Nám vigantol předepsala naše doktorka při její první návštěvě u nás a žádné nežádoucí účinky u nás nepociťuji. Malá je v pohodě, žádné bolení bříška, jak jsem někde četla.

Romana

Já sem s dcerou také začala brát vigantolvit a sem moc spokojená

Hajdy

Romano od kolika let je vhodný?

Romana

Píšou v příbaláku že není vhodný pro děti do 12 let... Moje dcera má 14 takže už může

Peťule

U nás celá rodina od Vánoc zobeme vigantolvit , já sem moc spokojená

Eliška

Proč jste na doplnění D zvolili právě doplněk Vigantolvit?

Agnes

Eliško užívám tento doplněk krátce, našla sem si to na internetu. Mě zaujalo že je to od stejné společnosti jako Vigantol pro miminka a s tím sem byla vždycky spokjená u dětí.. takže věřím tomu že bude kvalitní i doplněk stravy od nich

Eliška

Agnes děkuji za reakci... dnes ráno sem si pro něj byla v lékárně tak už mám v sobě první tobolku..

Markéta
1x

Tak u nás teda po nasazení Vigantolu problém. Z klidného spíše spavého miminka se stala řvoucí bestie. S přítelem se v péči o něj střídáme, abychom z toho nezešíleli. V noci naspí dohromady tak 6 hodin a přes den nespí skoro vůbec, až na pár nekolikaminutových mikrospánků, protože se uřve. Na zácpy ani prdy netrpí. Dneska zkusím vysadit a pokud se to zlepší budeme hledat alternativu. Maminky, které nemají s Vigantolem problém a radí, aby ho ostatní i přes nežádoucí účinky užívaly nemají představu, co to je za utrpení 18 hodin denně slyšel své dítě řvát.

Diana

Zkus konzultaci s lékařem, ten ti poradí nejlépe. Jsou samozřejmě i vyjímky, kdy to prostě nemusí sednout, ale vitamín D je pro miminka a nejen pro ně důležitý.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce