Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Žvýkací tabák

Můj patnáctiletý syn hraje hokej.vzhledem k tomu že působí v extraligovém týmu,je tento sport velice fyzicky náročný.V poslední dobé se rozšířilo mezi kluky žvýkání tabáku tzv."moist snuff".Mezi mládeží jde trend,že tento druh tabáku je zcela neškodný.Pouze jim pomáhá při náročném a vypjatém zápase-necítí se prý unaveni,mají pocit uvolněnosti zkrátka jsou víc v pohodě.Ráda bych aby bylo někde možné si přečíst od odborníků jaké látky tento tabák obsahuje a jak negativně či pozitivně působí.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Anonym

Dobrý den Rád bych vám sdělil jednu věc o žvýkacím tabáku Žvýkací tabák neboli lyfty beru přibližně 2 roky a hraju dva sporty celkem na kondici fotbal a basketbal a je velký rozdíl mezi nikopodem (nikotinovím sáčkem) a klasickým tabákem já beru nikopody všech možných sil a jen párkrát si dám tabák a zatím necítím žádný příznaky špatného dýchání nebo tlaku na hrudi právě že naopak když si lyft dám při zápase tak jsem uvolněný líp se mi myslí a pak třeba dávám i lepší výkon při zápase Ale vím o pár lidech kterým se stalo že ten lyft omylem spolkli a pak jim doktoři museli rychle vypumpovat žaludek ale pak je problém se závislosti na nikotinu zvlášť u 15 letého kluka a závislost stoupá podle výši nikotinu v jednom sáčku takže to je vše nashledanou.

Imothep

Taky hraju hokej a taky žvejkam tabák....na hokeji ho žvejká většina....doporučuju Skruf a nebo Skoal.....

alak

Zdravím, dovezla jsem tabák ze Švédska a nevím jak se používá, poradí mi někdo?

Mici
1x

Jsou 2 způsoby (Indoor a outdoor žvýkání) Indoor neboli uvnitř je lepší si vzít trochu tabáku mezi prsty (jestli máte pounches tak 1 pytlík) a dát si ho pod vrchní nebo spodní ret (méně slin,méně odplivávání) a mít při sobě např kelímek na těch pár slin. Venku je lepší si vzít trošku víc a naložit si za levé nebo pravé líčko ;-)

vagun zvejka o sto sest
2x

zvykam tabacek asi tak 3roky a mam se skvele bez nej by to na hokeji proste neslo a doporucuju skoal,redman jews chewing tobacco

hokej

Mužu se zeptat jaky zvykaci dostupny tabak v ČR je nejslabší? Předem dekuju za odpovedi

Jiri

Čau, byl bych velice rád, kdyby mi nějaká dobrá duše napsala na mail: [email protected] kde bych mohl sehnat dobrý ž. tabák, nebo jestli by mi někdo prodal? Dík

ervin
1x

Tady v ČR je tabac opravdu zakázaný. a to prý z důvodu, že EU nezjistila důsledky které při žvýkání jsou. Hrál jsem hokej v Německu a tam toho měli spoluhráči vždy plnou držku a ti si to také nechávali dovést ze švédska. Vyjimky v čr jsou ale nevím jakto že to mohou prodávat!!!

linda
1x

BAGO forever, kam se hrabe skoal atd..... a švédský hnusy jsou e-é.Bago je z Belgie a krásně to uvolní, a dodá náladu :)jen to nevoní:-D nejsem žádnej feták, nesnášim cigarety a skoro nepiju alkohol, sem normální studentka VŠ a prostě si dám sem tam jendou za týden bago, a v takovém množství to opravdu neškodí..... to je asi tak škodlivý jako kdyby Váš syn šel jednou týdně s kamarádama na disko do "zakouřeného" prostředí...pasivní kuřáci jsou na tom mnohem hůře. Bago je dobrý:) ale v malém množství. Jinak zdravím:)

ideck

čua,poradte prosím někdo kde se dá sehnat v Praze a v Brně,diky moc.Hraju hokej taky...:P

Patrick

zdravim vsechny, heledte tabak mam poprve a je to mega:)...mam skola citronovy a skvele:)...kde v okoli valasskeho mezirici se to da sehnat?...vim ze ve vsetine, ale jestli mi poradite nekde tak budu rad:) dik moc a jsem taky hockey player:) - sice 2.liga juniorky ale taky hokej;)

lil___n VSETÍN
1x

Nazdár, prosimtě nemohl bys mi říct kde na vsetíně? :) Thx!

Patrick

hej kupoval mi to kamos co hraje hokej za vsetin..nvm presne kde ale asi nekde u mesta ...tam je plno takovych obchudku - nejsem od tama takze fakt nvm... v brzke dobe se chystam jit nakoupit:) - ty hrajes hokej?

lil__N

já sem malááá ženááá..:D tam někde na proti vsacanu myslim ne v tý řadě obchodu..myslim si.. nemohl bys to zjistit a písnou přesně kdeee?:P byl bys zlatej:) a co nejdřív to by bylo užasnyy;) Peace for my peoplee... thx!

maty

ja žvejkám tabák pravidelně...je to luxus...nejlepsi je SKRUF..date si 4 pytle a krasne vas to uvolni...SKOAL je sice dobrej na chut ale je slabej :D...zvejkam i maklu a to je nejvetsi rozstrel :D:D a da se to sehnat bezne v lepsim tabaku...liberec,praha...atd. s laskou matej :D

vitan

Ten zvykaci tabak..jak se pak zvyka...tak se ma jenom zvykat? nebo se aj ta stava s teho polyka?...nedavno sem si koupil..takze nvm..dik a cau

vata
1x

jj to musis spolknout,at to na sobe citis,nebo tez se dela ze se to plive do sklenky a pak to vypijes

REDMAN
3x

SLINY SE PLIVOU NEPOLIKAT

Lolman

Tabák se dává za ret , sliny se vyplivávají

petra

prosim!!!!!!!!co to vlastne dela ten skruf?jsem mamina,syn to ma,je taky hokejista,to snad patri k vyzbroji(hokejove)

Panacek snusacek
1x

Takze ehm... taky hraju hokej a zvejkam asi 2 a pul roku ... Bez toho to proste nejde. Takovy znacky jako gustavus, roda lackett, red man apod... jsou pro decka. Jsou to hrozny nahrazky. Objevite se s tim na verejnosti a zkazite si image ze budete muset chodit kanalama. Jsem odkojenej Skrufem Stark Portion. Proste balada o ctyriadvaceti sackach v nenapadne bile krabicce :D ze zacatku vam to dobre dava zabrat ale postupne vam nestaci jen jeden. Pak davate rovnou dva atd... Takze tak 2-3 krabicky tydne. 1= 120-140,- leze to do penez jak prase. A potom nastupuji skoaly ruzne prichute... ty nemotaj jen tak light na chut ale taky vata. Proste SNUS je balada. Nechapu ze to tu neni legalni. Ale kdyz vite kam zajet nebo zajit tak jste vysmati. P.S. Smrt kurakum :D:D:D

Kutas

Zdarec tabáček je vynikající..skruf je dobrej, kdyby jste měli někdo nějakej on-line obchod tak tu hoďte prosím odkaz.Zatím žvýkači

indian

hraju hokej a zvykam red man good tabak chutna jak hrozinky doporucuju

Andy

Zdar, chci se zeptat kde muzu sehnat v Praze SKRUF? Díky

petra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Sklenk@

Uvolňuje to, resp. pomáhá to vytváření endorfinu, kterej navozuje lepší pocity a odbourává svalovou únavu.

petra

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

ettan
2x

tabák obsahuje nikotin ( stejně jako cigarety) jen je vstřebáván přes sliznici v ústech a tím se dostává do krve má rychlejší nástup! je to jako když si dáte první cigaretu taky se vám zamotá hlava. je to stejně návikové jako kouření. Sportovci to používají proto, že namísto dehtu cigarety který se jím usazuje na plicích můžou dýchat normálně. jinak je to jenom frajeřina. Používám žvýkací tabák 25 let . začal jsem s Ettanem (dovoz ze Švédska nebo z USA) pak nákup v Německu teď bez problémů v ČR. prodej zakázán není a to z důvodu mokrého tabáku který používají horníci jenže ten je " žvýkací" to je klasika jako ve westernech v ústech se převalují celá baga a plive se to ven. Od žvýkání mám mrtvé dva přední zuby a obrázky rakoviny úst které jsou k vidění v USA jsou varující. žvýkám 2-3 krabky týdně takže sportu zdar

Lub

To seš frajer.....ubohý

klaaruusak.

Poradíí mě někdo kde se dá v Brne sehhnat tabačček?.proosim kdyztak na [email protected]ík.

Petr

Podle toho co vim tak v cely EU je to zakazany kvuli tomu ze to zpusobuje rakovinu slinivky, jen nektery zeme maji vazadany vyjimky. CR bohuzel ne, ale da se tu sehnat stejne jako vsechno ostatni co je zakazany. Podle me nejlepsi je Skoal....hodne na tom ujizdi vojaci kteri to okoukali v misich od americanu.....jinak v US se prodava za 21USD baleni peti krabicek. Necha se to dovezt pokud mate znameho v armade co vycestovava do misi....Na hranicich s tim problemy nejsou neb to skoro nikdo nezna......

Xparagan

Tabáček 4ever! Akorát to nepřežeňte. Ja za víkend vytrestal 30 pytlíků skoalu a teď se nemůžu ani napít. O tabákové abstinenci ani nemluvim. Lepší žvejkat nonstop malý dávky, než nonstop malý dávky a pak najednou narvat 30 pytlů za 2 dny. Žvejkání ZDAR!

ToMm-G

caute jo jo zvykaci tabaky sou drsne hraju florbal za vitkovice a upe drsne beru to uz asik pul roku a uz sem presel na skruf a knox

Ondra

Skruf je NEJ - je nahořklý. Skoal je moc sladký, ale pro slabší povahy proč ne....v ČR je prodej oficiálně zakázaný. Žvýkání tabáku není určitě zdravé, nevím co je pravdy s rakovinou ústní dutiny, ale může zapřičinit vypadávání zubů a poškození dásní...

Xparagan

Ještě jsem zapoměl na takovou maličkost. Mail na mě je [email protected]

h$m

hle lidi kde bych sehnal zvykac v praze odpovezte mi [email protected] dekuji verny zvykac

Bartic
1x

Zdravím všechny příznivce žvýkacího tabáku,abych upozornil tak žvýkací tabák je velmi náviková látka a je přímo agresivní vůči ústám a játrům!!Jelikož ho také beru tak nikomu neříkám aby přestal ale musíte pochopit to,že berete velkou zodpovědnost za sebe a hlavně za to co děláte!!Ten kdo si ho bere tak určitě vý!!!Že při velkém odběru se hloupne a někdy nevíte kdo jste ani co děláte!!Beru Skoal už 3 roky a vím jaký to je,o ostatních ani nemluvím,měl jsem toho už hodně ale jestli můžu doporučit tak jedině Skoal Cherry nebo Mint,hlavně né Peach!!Hraji také Hokej a dává mi to chuť hrát a vůbec do té brány vlézt!!!Hodně Štěstí při braní tabáku!!

pali

ahoj nemaš nejaky kontakt na dodavatele tabačku nemohu ho nikde sehnat diky

maann

žvejkací tabák je dobrej hlavně AFRICA...!!!

epeček

Jjj tabák je nejlepší taky hraju extraligu a žvýká to každej

skruf

Vim ze uz to tu mockrat zaznelo,ale zadna kloudna odpoved tu este nebyla-je v Praze obchod kde sezenu skruf?sezenu ho v excaliburu?mohl by mi prosim nekdo znalej poradit?dik

Snus
1x
malecek

ja mam rad proste skoal - prichut, pohoda, lahoda ... a pak hokej

Mc bob
1x

jj tabak je hodne rozšířeny u hokejistu hlavne v brne . Komu to smrdi at to nezvyka a necha to ostatnim wolf skola coper to je pozvykaničko

Buldog

driv jsem zvykal kdyz mi to vozil kamos ted uz nemam moznost to sehnat jsem z ostravy da se to nekde v ov sehnat nebo v okoli ? [email protected]

ozzy

hele v ostrave se driv prodaval na cerne louce co vim ale urcite tam tech mist bude vic mozna nekde ve vitkovicich ale to nevim myslim ze to psal nekdo tady ve foru se zkus podivat na starsi prispevky skruuuuuuuuuf

Tatarka

též hraju hokej za extraligový tým a je mi 16 let:-)...na žvejkání mě přivedli spoluhráči a každej má na to názor svůj mě osobně to uvolní a cejtím se víc v klidu a pohodě....:-)

skoooooul

nevite nekdo kde se da sehnat skoul nebo spon skruf a pod. v mlady boleslavi??? dik zvikani zdar :D:D:D

Ovce

jo tabáček je gute jsem pak v poho před treninkem a nebo před zápasem je to hustý žvejkám tak krábu na 14 dní nebo na týden podle toho jak často jsem na ledě doporučuju všem i těm kdo hokej nehrajou je to fakt boží :-)

Smachta

Ahoj zkoušel jsem hodně tabáčků, ale nejlepší je prostě makla.. Je prostě bomba.. Kdo jí nevyzkoušel tak seště nepoznal žvýkací tabák..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce