Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Žvýkací tabák

Můj patnáctiletý syn hraje hokej.vzhledem k tomu že působí v extraligovém týmu,je tento sport velice fyzicky náročný.V poslední dobé se rozšířilo mezi kluky žvýkání tabáku tzv."moist snuff".Mezi mládeží jde trend,že tento druh tabáku je zcela neškodný.Pouze jim pomáhá při náročném a vypjatém zápase-necítí se prý unaveni,mají pocit uvolněnosti zkrátka jsou víc v pohodě.Ráda bych aby bylo někde možné si přečíst od odborníků jaké látky tento tabák obsahuje a jak negativně či pozitivně působí.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
blazen

ja hraju taky hokej je mi taky 15 a vas syn ma pravdu pri napinavem utkani vas nemuze nic rozhodit... a citite se skvele jak po fyzicky strance tak po psichycky

Gudi
1x

borkis mam v brode kamose co snus maji tak zkus napsat na tento mejl [email protected]

nnnnn

pls kde sezenu tabak v ove diky?

ondra

to bych taky rad vedel

Fojtik -hokejista
1x

Dobry den, Vubec nemusite mit strach o sveho syna, ja hraju hokej na prof, urovni a zvykam uz 7 let a nic se mi nestalo ale pravda je, ze se to nesmi prehanet.Naucil jsem se to v kanade, vice mene je to z frajeriny, i kdyz to ma opravdu uvolnujici ucinky tak je to spise jak se rika na DESIGN. Doporucuju -Skruf stark red portion, Skoal a nebo neco tvrdsiho Kopenhagen streight. Naschledanou

Chewing master

Nejlepší je Skoal a Red man na to proste nic nemá. Je to pravá baseballová pochoutka.

bla bla

takze hele.... chew mozna zpusobuje rakovinu huby ale to az po 8 letech... ja znam tolik frajeru co uz zvejkaj denne treba 4 roky a maj pusinku porad v pohode... jinak pro neznalce. na chut je nejlepsi skoal- ten se deli na drcenej a pytlikove prichute- citron,vanilka,boruvka,jablko, mint,wintergreen a jeste naka myslim.. silnejsi je skruf,general to jsou vetsinou prirodni chute... a nejsilnejsi tabak na svete je MAKLA.. to je teprve davka :D a jeste.. existuje pres 30 druhu tabaku co znam... je toho fakt moc a strasne se to rozviji. vyrabi se ve svedsku a v americe.. zatim

Maty

Já jsem dneska dostal od kámoše značku SKOAL....docela nářez ......asi ho budu užívat i při hraní hokeje :-D

KoubiK
1x

Hraju baseball a žvejká to skoro každej dokonce už od 13i let. Já osobně jsem začal před půl rokem. Hraju za Blansko což je poblíž Brna, ale v jediném shopu kde prodávaj SKOALY se přestanou prodávat, tak kdyby někdo věděl o dalším shopu kde se prodávaj SKOALY, ať se ozve. Nechci ale žádný redmany, copenhageny, scruffy a podobný svinstva xD. Chewingu zdar a applu zvláště xD

honza

nevite nekdo co s uschlym tabackem? nejak jsem na nej zapomnel a trochu mi vyschul, da se jeste nejak pouzit?? dik

CHeWe

vykouřit xD

faltas

Napiste miProsim,kde muzu na netu sehnat tabak Skoal.Diky [email protected]

hokejista

hoši nejlepčí tabak skruf stark portion 3 dolu 2 nahoru a je to mrtě

katro
1x

Napiste nekdo pls link na zuvaci tabak objedavak cez net pls

Kenny

Chlapci vychazim ze zdroje, koupil jsem ho na letisti tak jsem asi koupil zbytecne draze, nevim, jak se pohybuje cena tady. A hnusnej neni, mne chutna

Kenny

Jak moderovan, co tady porad kdo moderuje?

hOkEjiStA

čus lidi mužu tady souhlasit s ostatníma že skruf bo scoal je prostě lahudka je po tom fakt dobře poslední dobou se to tady hodně rozšířilo berou to tady kluci od 9-po juniorku já osobně preferuju jablečnej SCOAL!!Lahudka!!PS:hokejista extraligového klubu 15 let

svoboda

ses z brna ? nebo za co hrajes |?

Ragnar

Ahoj lidi, nevíte kde v Praze bych sehnat žvýk.tabák Red Men ?Popř.od koho by se dal koupit?Bral byh i Scoal nebo Kodiak. Dík za odpověd!!!

SnowMan65
1x

Nežvýkám nějak dlouho a ani ne pravidelně, jen tak říkajíc "sem tam". Neznám nic jiného co dokáže uvolnit po dlouhém a namáhavém tréninku. Preferuji Skruf (stark white). Nevyznám se ve značení právě skrufu white, red... Může mi prosím někdo osvětlit co znamenají? Jinak je skruf celkem silnej, ale třeba švestka nebo vanilka není k zahození. Jen škoda, že se nedělá příhuť jahoda, nebo ano? D9ky popřípadě za vysvětlení "barevného rozlišení" skrufu. Přeji hezký den SnowMan65

popo
1x

Musí se u procovaného snusu (ten v pitlíčkách) plivat...???????????

burn in hell

Na chut Skoal a Red man...ale pokud vam nejde o chut ale spis o to jak vas to rozseka, tak jedine Makla Ifrikia! Musim rict, ze to je pro silnejsi natury, do huby to da fakt jen magor (ja) nebo clovek kterej prisel o cich (smrdi to skoro jak hovno)....ale ten vysledek stoji potom za to! :-) Jeste neni spatny nadipovat maklu a zaplacnout to chucenym skoalem - trosku to zmirni tu silenou chut;-)

mates

nevíte kde se dá sehnat v Plzni ?

Kenny
2x

Dik za odezvu ;)

Kenny

Musime se nejak odlisit, nase prezdivky jsou lehce podobne.. :)

on

zdravim muzu se zeptat jak je skodlivy zvykaci tabak???a on je urceny pro ty kteri prestavaji kourit??odp nutne fakt diky

berry
1x

cus hele pouzivaj zvykaci tabak i fotbalisti???nebo to je spis pro hokejsty?? odp diky

sasu

nejlepší svedské snus....skruf, general...ale nejsilnější 16 mg má thunder pecička:-)

general

Ja žvýkam takbak hodne, a take hraju hokej v extraligovem tymu. U nas v tymu to zvyka snad kazdej a az na par vyjimek :-)) me osobne ten tabak dela dobre a je mi po nem krasne :-))

qwertz

ahoj, kolik stojí normální krabička žvýkacího tabáku??? dík

Pavel
3x

kdo nežvejká maklu neví co je to žvejkací tabák

jackob

přesně tak Pavle

coogi

presne tak ricii zadny slozeni a koupite ho kdekoliv je pravda ze ne vsude jen ve vybranych tabakovych prodejnach.Ale moje reakce jsou takove ze mi to moc nejede mozna je to tim ze mam nejaky spatny nebo to proste neni ono

Pepa S.

Hraju hokej uz 11 let asi rok uz zvykame s klukama na zapase a super v nicem to nebrani a nejsme tak unaveni takze PLUS!

Tomas

Cus nikde nemužu najit u nas v okolí Kralup nad Vltavou obchod,kde by tabak prodavali.Na netu taky nejak nic nemuzu nají.Můžete mi poradit nejakej e-shop,nebo kamenný,třeba v praze?Dik moc

Martin Janeček

Zdravím všechny čtenáře mého příspěvku. Taktéž hraji závodně hokej a v poslední době se u nás rozmohlo "žvýkání" . Já jsem samozřejmě tomuto trendu taktéž podlehl, ale nechci být odkázaný na kamarády, kteří SKOAL objednávají ze Švédska, proto bych chtěl tímto poprosit, jestli někdo neznáte nějaké ČESKÉ stránky, kde si můžu objednat tento tabák. Všichni, kdo mají cokoliv k tématu, nechť napíší na můj email: email: [email protected]

escape
1x

Zdravíčko přátelé obvyklá otázečka dá se někde v okolí Opavy sehnat nějaký tabáček?(hlavně makla, scoal atd.)Moc díky doufám,že se mi někdo ozve zásoby docházejí a týden je dlouhý...Moc díky

escape

Zdravím a kde přesně v Opavě se dá sehnat ?

kofola

cau chtel jsem se zeptat jestli se da koupit zvykaci tabak i v sumperku predem dik za odpoved .... :)

pozor
4x

ahoj ,jsem taky patnáctiletý kluk,ja osobne jsem žvýkal přibližně pres rok a půl.Po roce žvýkaní jsem na sobě zaznamenaval zmeny vseho druhu jako byly např:zhoršení citlivosti dolního a horního rtu,zda se to směšné ale při reči prskání ,žloutnuti zubů,bolavá a citlivá dasen ,popraskané rty,začali se kívat zuby.Po konzultaci s mým doktorem mi pověděl že tyto příznaky mohu mít z tabáku.Neřešil jsem to a žvykal jsem pořád dál.Po dalším půl roce jsem žačal být na tabáku zaváslí ačkoli jsem si to vůbec nepřiznával ale po nějaké době jsem začal zjistovat že se ke mě přátele toči zády a to vše jen kvůly tabáku ,taky jsem byl co jsem do komentářů psal jooooo tabák ale dnes už vim že to je věc která skodí jak zdrávy fyzickému tak psychyckému.Já tedy doporučuji s tím nezačínat a pokud jsi s tím nikdo začal tak s tím rychle skončit!!Je to fakt dost navíkoví!!!!

Kkkk

Jak jsi skončil s tabákem?? chci přestat, ale nejde to, jsem závislej.

hm parada

s tabakem mi poradil kamos kterej hraje hokej na vysoký urovni, ja hraju fotbal vzdycky si dam pred treninkem a po treniku obcas i venku nekdy.:) pouzivam tabak Thunder celkem na to vznika zavislost:))tady na chomutovku ani jinou znacku nesezenem:)) tak jsem se chtel zeptat jestli ten tabak nejak skodi?:)) diky:))

Royalflash

Ahojte, mal by som dost velky zaujem dnes (prinajhorsom zajtra) zohnat v Brne snus... vedeli by ste mi poradit predajnu alebo aspon nejaky kontakt? Za kazde info budem velmi vdacny!

žvejkálista

Zdár všem žvejkálistům, prosim Vás nevíte někdo kde prodavaj tabák v Plzni?? Nebaví mě vždycky čekat než mi přijde z USA nebo Švédska. Prosim o odpověd.=)

Macek

Nevíte jestli se dá koupit i v Hradci nebo Jičíně?

lalinka

hej žvykaci tabak je to to nej na světě dnes jsem ho měla po prvé a je dobrý nahodou ja hraju hokej a prodavaji mi ho kluci z juniorky astaršího dorostu je to na pohodu

metrix

na hokej

Cabr

Ja hraju taky hokej a zvykam , zadne zmeny na svem 184 cm tele jsem nepoznal , a to zvykam pres rok , takze bunky mozna nerostou , ale me je 15 let a nejak mi to neublizuje ;) + Podivejte se na fotku s JIRKOU HUDLEREM jak priletl z letosniho MS do cech , v kapse u bundy ma tzv. puk tabaku ;) JAROMIR JAGR taky ve svem videu na FB odplivava do flasky ;)

Lol

Koment pro Ervin kdyby byl v ČR zakázaný tabák tak by se tady asi nekouřilo že ? :DDDDD Jinak pokud si měl/a na mysli ten žvýkací není zakázaný , zakazaný je jen ten orální ;)

Mara
1x

Zdravim vsechny zvejkaly :) .Mam dotaz zvykam uz 3 roky ,ale zacina se to projevovat na dasnich ..Muze mi nekdo poradit jak tabak spravne aplikovat aby nedochazelo k poskozeni dasni ? Dekuji za odpovedi

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce