Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Žvýkací tabák

Můj patnáctiletý syn hraje hokej.vzhledem k tomu že působí v extraligovém týmu,je tento sport velice fyzicky náročný.V poslední dobé se rozšířilo mezi kluky žvýkání tabáku tzv."moist snuff".Mezi mládeží jde trend,že tento druh tabáku je zcela neškodný.Pouze jim pomáhá při náročném a vypjatém zápase-necítí se prý unaveni,mají pocit uvolněnosti zkrátka jsou víc v pohodě.Ráda bych aby bylo někde možné si přečíst od odborníků jaké látky tento tabák obsahuje a jak negativně či pozitivně působí.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
K
2x

Zdravím, žvejkám asi rok a půl. Nejčastějc coolmint a raw. Asi pul roku trpím na záněty mandlí a žláz v oblasti nohou a podpaží. Léčim to, ale moc to nepomáha. Může za to snus?? prosím kdyžtak odepište na e.mail. .. [email protected] ..Děkuju. K.

skutrysta
3x

Chci se zeptat vždy jsem měl sackovy a teď mám sipany jak ho mám používat

Žvýkací tabák.

No, já žvejkám už 6 let, a zatím jsem v pohodě, žádné bolesti dutin, rtů, zubů a dalšího co tu lidi píšou.... V podstaně jsem na tom závislí, protože je v tom nikoti, že ... Takže uplně v pohodě :)

dave

Nevite kde dobre a hodne levne objednat klasickou maklu

Snuska

Rada bych vas upozornila ze nazev snuff je pro snupaci tabak:) a nazev SNUSS je pro zvykaci tabak.. :)

BolekLolek
1x

Zdar, je smutné, když se matka s obavami o své dítě ptá na něco tak škodlivého, a vy idioti tady začnete obchodovat a inzerovat s tímto svinstvem. Ale k věci - tento žvýkací tabák je skutečně mezi mládeží oblíbený, nicméně se jedná o kombinaci tabáku (zhruba 30%) a ostatních látek (také i velbloudích exkrementů). Tento žvýkací tabák obsahuje jisté alkaloidy (je zbytečné vypisovat konkrétně). Člověk se stává velice rychle závislým. Rizika jsou větší, než například u cigaret nebo marihuany, následky přichází rychleji než u cigaret nebo mahuleny a také jsou tyto následky většího rozsahu. Tento zmíněný bordel způsobuje v uvedeném pořadí: Zánět dásní, zánět celé dutiny ústní, paradentózu, krvácení dásní (tímto se sajrajt dostane i do krve a tedy i do celého těla, nastávají další zdravotní problémy), následuje ochrnutí žvýkacích svalů, finishuje to rakovinou dutiny ústní či otravou krve. Následuje samozřejmě smrt.

Lukas
1x

Je to tabakovy vyrobok, ktory obsahuje karcinogenne latky. Zvysuje pravdepodobnost vyskytu rakoviny pankreasu, dasien, jazyka, hrtana a hltana. Zo vsetkych tabakovych produktov vsak skodi organizmu najmenej, nie je ani zdaleka taky navykovy ako cigarety a podobne vyrobky. Nesposobuje priame fyzicke poskdenie (ako napriklad cigarety - pluca), len trocha drazdi dasna. Ci uz povazujete za vhodne povolit synovy takyto navyk je na vas. Ja osobne tiez pouzivam pocas sportu tento vyrobok.

D
6x

Siberka je nejlepší

Snus
1x

Doporučuji extreme strong siberia tady v Česku jeden z nejsilnějších

izak
1x

Žvýkací tabák samozřejmě škodlivý není legislativa mnoha zemí tvrdí žena jakémkoliv tabákovém výrobků se musí napsat že Způsobuje rakovinu logicky Pokud se něco nevdechujte řeknou že to Způsobuje rakovinu úst což samozřejmě není pravda neboť by to ve Švédsku kde se to úplně běžně používá již dávno věděli a muselo by se to projevit Jak zde je jeden člověk napsal rakovinu způsobuje spalování a teď se podržte papíru ani ne tak tabáku proto například kouření doutníků je výrazně zdravější než kouření cigaret a to z toho důvodu že v cigaretách je dnes jedna polovina papíru tedy obarvené papír se vydává za tabák do toho je tam odpadní tabák popřípadě tabák který je dokonce obohaceno nějaké chemické látky a byl více návykové ale je také více karcinogenní ale karcinogeny právě způsobuje ono spalování nikoliv samotný tabák samotný tabák obsahuje jedinou škodlivou látku a to je nikotin nikotin je prudký jed je návykový vysoce návykové ale přesto se ho dá jednoduše zbavit myslím té závislosti nejsou z toho vážně vedlejší příznaky a člověk se nedostává do vážných stavu pokud s tím skončí na rozdíl od jiných nebezpečných drog Samozřejmě že nikotin musí tělo odbourat tudíž stráví mnohem delší dobu regenerací říká se že po vykouření jedné vodní dýmky člověk musí spát minimálně o jednu hodinu déle aby se se zátěží nikotinu vyrovnal při předávkování nikotinu je člověku špatně a zvrací Pokud by do sebe dostal čistý nikotin okamžitě by zemřel už při úplně minimálně látce proto se s čistým nikotinem zachází v rukavicích dýchacím přístrojem a popřípadě rouškou nedorazím přístrojem a nikdy jsi než a hned člověk rukavice mi do očí rukavice pak likviduje jako nebezpečný odpad a jakékoliv míchání s něčím jiným probíhá Za nejpřísnějších podmínek Aby se nestalo to že by někde v třeba v Roztoku pro e-liquidy Bylo větší množství nikotinu To by člověka zabilo žvýkací tabák stejně jako šňupací tabák rakovinu ani způsobit nemůže pokud se jedná o fermentaci tabáku o které někteří věci taktéž tvrdí úplné nesmysly jako že se tam něco spaluje tak ne většinou ne tento tabák se většinou napaří horkou párou a následně se usuší tedy paradoxně ti co kouří doutníky či cigarety které si balí buď do doutníkového listu a nebo velmi tenkého papíru jsou méně poškození než ti kteří kouří klasické cigarety které jsou Dneska opravdu svinstvo poslední výzkumy říkají že žvýkací a šňupací tabák krom nikotinu není nějak škodlivé takže jsou to všechno kecy kecy kecy je to prostě tak že tabák nějak stát reguluje a ve Švédsku je tato krabička brána jako potravina dává to člověku takové množství nikotinu že většina lidí díky tomu přestane s kouřením co samozřejmě poškozuje cigaretový průmysl a spotřební daně státu to je celé pro ty kdo nejsou zvyklí na tabák můžou tento takzvaně žvýkací tabák neboli snus Co jsou právě ony polštářky mít v puse maximálně 4 až 5 sekund Já jsem naprostý nekuřák a pokud jsem si ho dal Okamžitě mi bylo špatně nezvracel jsem ale zvládl jsem změnil jsem barvu na bílou nazeleno a pak jsem se z toho musel delší dobu vzpamatovávat a bylo mi jakoby nevolno jako by se mi chtělo zvracet ale ne zvracel jsem Pokud si ho dám jenom na pár sekund tedy Okamžitě ho potom vyplivnu je to Ok je to dáno tím že Jsem nekuřák potažmo občas si dám doutník ale to je tak jednou dvakrát za rok

Siberka
1x

je mi 15, také hraju extraligu dorostu v hokeji a žvýkám jen sibiř❤

Jiří Krpálek

Dobrý den všechny zdravím, rád zvejkam tabak, není nic lepsiho, odvyklo mě to od cigaret ale Žvejkal jsem strašně moc a hodně silnou "Sibérie" a měl jsem na horním patře levá a pravá strana zuby hodně jakto říci dá se říct poničené A tím pádem jsem musel ke svému zubaři aby mi zuby nahradil umělou náhradou, ale žvýkání tabáku jsem si zamiloval že zvejkam do ted, náhrada mi pomohla v tom že moje zuby jsou neponičené a můžu zvejkáč dál bez omezeni I kdyby se vám stalo totéž zajděte k zubaři ;) zvejkaci tabák je láska mého života s ním až za hrob přeju si aby mě na pohřbu daly do rakve 100puku nejlepšího snusu na svete... :)

Zdeněk

Tak jo chytráci jelikož je mi 15 let vím budete mi nadávat ale také žvýkám Mamince ale moc rád poradím žvýkací tabák he rozdělen do dvou velkých skupin na snus a Nicopody Snus obsahuje tabak který je sám o sobě škodlivý upravuje se párou narozdíl od toho co se používá v cigaretách takže se váš syn do těla nedává tolik když to povím sprostě "sraček" Já osobně používám nicopody jejich plus jsou Tyto -žádná rakovina -žádné žloutnutí zubů... Obsahují pouze nikotin ano trn je škodlivý ale o dost méně než tabák osobně jsem ještě neslyšel že někdo umřel na nikotin :) Nic méně tak i tak je to vysoce návykové sám dělám MMA a vím proč to sportovci používají se synem si o tom promluvte můžete mu to zakázat ale stejně vás nepodlehne Zdeněk

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce