Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

THC a darování krve

Cau všichni, chtel jsem se zeptat jestli můžu darovat krev když jsem příležitostným kuřákem marihuany.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
tamara
12x

ahoj.chtela bych se zeptat.kdyz mi u gynekologa brali krev na nejake vysetreni muzou mi najit v krvi thc?kdyz obcas kourim marihuanu?nebo sou na to nejaky specialni testy?prosim odpvoezte dekuji.

Robinsonka

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Lenka
11x

Ahoj, chtěla sem se zeptat, jestli můžu jít darovat krev, když si občas dám marihuanu?? Díky.

jarda
1x

Tak takovehle problemy jsem pred 30 lety,kdyz jsem zacal davat krev,nemel. A vydrzel jsem to 25 let.

Honza
5x

Byl jsem dnes darovat krev a občasné kouření marihuany je problém. pravděpodobně o mojí krev nebudou mít zájem ikdyž jsem se udajně ukázal jako idealní dárce. nevim ještě se mi ozvou. Docela mě to mrzí

jarda
1x

hlavne aby to udelalo dobre tem,kteri potrebuji krev pro transfuzi a od kuraku marihuanz ji nemohou dostat.Mam takovy dojem,ze cim vic je kuraku,tim mene je darcu krve .Snad s ti neco udela ta nova vlada

jarda
3x

A jeste neco.Stranka ordinace vyuziva symbol Cerveneho krize a ten odmenuje plaketami Janskeho darce krve a ne kuraky marihuany

Martin
27x

Jardo, absolutně nechápu tvé komentáře. Tento článek začal dotazem "zájemce" o darování krve a né tím, aby byl linčován za to, že požil marihuanu. Tak pokud nemáš k tomuto příspěvku žádný logický a pádný argument, nebylo by od věci tento článek dále nespamovat hloupostmi o vládě a spíše se věnovat podstatě tohoto článku. Jelikož i já mám stejný dotaz, zda-li je možné i přez občasné požití marihuany daroat krev. I my, co si občas dopřejeme THC chceme pomoci druhým. Je dosti smutné že přez tvé očividně bohaté zkušenosti s dárcovstvím, nejsi ochotný pomoci těm, kteří chtějí také udělat správné rozhodnutí. Velmi dobře znám účinky marihuany a opět mi nejde do hlavy, že zde zmiňuješ případy s přenosem AIDS, které nemají s požitím marihuany a látkou THC absolutně nic společného. Martin

Angie
11x

Zamysli se nad sebou, kdyby přestali chodit na krev všichni, co maj nějaký ty resty, tak tam není nikdy. Měl by si ocenit, že ti tzv. kuřáci (pro tebe ubožáci, zjevně) dělají taky v životě něco prospěšnýho. Odsuzování je dost lehká věc, že? Jak lehko se po lidech hází kamením! Lepší dárce s thc v krvi a zachráněný život, než plná huba morálních keců a mrtví. Dneska je jiná doba, nauč se sní žít, nebo si vem papuče, kostkovanou deku a jdi se při tónech country houpat v křesle.

jarda

Nevim,co maji znamenat ty moralni kecy a ti mrtvi.Myslim,ze Cerveny kriz si proveril,komu udeluje zlatou plaketu dr Janskeho

ondra
4x

Jardo, docela obdivuju že si v roce 1945 slyšel a že si to vůbec pamatuješ, protože podle všeho budeš starý věčně nespokojený důchodce, ale jestli bereš dárcovství krve jako soutěž o zlatou plaketu doktora Janského, který objevil krevní skupiny a ne jako službu někomu, kdo pomoc nepotřebuje tak bych tě.....MAGO*E!!!!!!

jarda

A taky nevim,proc bych mel poslouchat country,kdyz jsem 5.kvetna 1945 slysel z prazskaho rozhlasu sokolske pochody

Joe
6x

Jardo, zalez do zpátky do jeskyně.

snupak
1x

Dobrý den chtěl bych se zeptat pokud snim tičinkuz konopnim seminkem nebo čokoladu mužu mit v sobe jaki thc pozitrivum nebo se to normalne muže jist jinak ticinku nerbo cokoladu kupuji v kráme mam jenom dotaz zda to mužu dat třeba malemu ditetí nebo tak dekuji kontaktujte mne na muj e mail prosím [email protected] p5edem děkuji

jméno a příjmení
1x

neboj, tyčinky volně prodejný žádný Thc neobsahují.... Docela jsem se zasmál:D

snupak
1x

zda mohu mit v sobe nake thc pozitivum nebo to pusobi stejne jako marihuana dekuji

VP
70x

Zodpovědný dárce - kuřák marihuany může darovat krev. Na diskusi Transfuzní společnosti se doporučuje min. 24 hodin po užití, totéž platí u alkoholu. V případě nitrožilně užívaných drog v minulosti a v současnosti je dárcovství vyloučeno. Jsem zdravotník, abstinent, příležitostný kuřák marihuany a zodpovědný dárce krve.

jarda

Ted je na Novinkach zprava, ze na Slocemnsku nekdo chytil pri transfuzi AIDS.Ale prece od konce 80 let byl kazdy darce na AIDS testovan / museli jsme podepisova souhlas s testovanim/

Jana
1x

Problém je v tom, že test zkoumá přítomnost protilátek proti tomuto viru, které nejsou v prvních dnech po nakažení ještě vytvořeny, ačkoli virus už koluje v krvi

Gregor
1x

Ahoj Jardo...Víš při dárcovství krve se vyšetřuje AIDS pouze vstupním vyšetření, ale nikodo už nenapadne, že inkubační doba AIDS jsou 3 měsíce. Takže darovaná krev může být nakažená a testy mohou vyjít negativní...

iarda

A takz o tom smutnem pripadu na Slovensku psalo Metro

jan

Dobrý den, rád bych daroval krev ale ani jsem to nezkousel z nasledujicich duvodu. - neuzivam zadne leky - jsem pravidelny kurak - nechodim na preventivni prohlidky - nejsem ockovan nicim co neni zakladni ockovani tj B-ckova zloutenka a tetanus - kvuly studiu obcas uzivam na elektrolity bohate tekutiny Jak kuractvi, neduveru k lekarum tak dlouhovekost a celkovou zdravotni pohodu mam v genech na 4 generace nazpet pra-pra babicka zemrela loni ve 112 letech. Muj dotaz/obava tedy zni takto, nemaji nemocnice strach z kuraku kvuly vyvolane panice o (za 40 let vedecky neprokazanych) rakovinnych ucincich nikotinu a neni tedy problem prihlasit se jako dobrovolny darce v pripade ze se sveho "zlozvyku" vzdavat nehodlam? Dekuji

jarda

Za tech 25 let,co jsem chodil na odbery krve,se mne nikdo neptal,jestli jsem kurak.Pravidelne jsem ovsem behal,treba Kunratickou nebo Bechovice

Katka
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Alda
10x

Jardo tebe mit doma, tak sve huleni ztrojnasobim! Ja mam zlatou plaketu za darcovstvi a ani jednou jsem nebyl THC cisty. Pokud to neovlivnuje kvalitu darovane krve, tak proc vysazovat tak hezke pozitky?

Kryštof

Gratulka ;)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce