Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

K bolestem kloubů přispívá i vodácký sport

Již v 16ti letech mi lékař sdělil, že mám preartrozu. Nic mi nebylo, jen mne občas bolela kolena. Začala jsme jezdit na vodu a to dost intenzivně, jezdili jsme brzy na jaře i na podzim, někdy i za sněhu. Nejsem si jistá, zda to mělo hlavní vliv na rozvoj artrózy v obou kolenou. Teď ke mi 38 let a po sportu mi kolena otečou a bolí, hory už jsme musela vzdát. Když mám tyto bolesti, pomáhá mi většinou gel, který si na kolena mažu. Prášky zatím užívat nemusím.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
umajda

Ahoj, mámtéž dost velké bolesti kolen,sport neprovozuji žádný,ale chůze ye schodů po ránu je docela problém,může mi někdo poradit

Zuzka
1x

Mezi základní příznaky začínající artrózy patří- citlivost na chlad a změny počasí, ztuhlé klouby na počátku pohybu, bolesti při změně polohy, bolesti při pohybu (ve vyšších stádiích i v klidu), bolesti při námaze kloubu, bolesti svalů a výrazné snížení pohyblivosti ...převážnou část těchto problémů měla i moje kamarádka- než objevila Artigel - tedy než jsem jí přemluvila, aby vyzkoušela přípravek, který jsem jí nabídla. Po využívání 3 balení se cítí lépe, dokonce začala opět chodut cvičit, což jí předtím díky bolestem moc nešlo. Takže přidám trošku z letáčku: Účinnost a přednosti Artigelu byly prokázány nejen laboratorně, ale i klinicky. Při každodenním užívání Artigelu došlo u lidí trpících artrózou k objektivnímu zlepšení stavu již ve 4. týdnu v 36,8% a v 16. týdnu v 84,2%. U Artigelu je dokázána nejvyšší vstřebatelnost a využitelnost organismem ze všech želatinových prostředků. Tento výrobek lze doporučit všem věkovým kategoriím, zejména pak skupině dětí a mládeže v období akcelerace růstu. Je vhodný i pro diabetiky. Pokud máte zájem o více informací, napište mi [email protected]

Petra

Zkoušeli jste cvičení v teple? Funguje to naprosto skvěle. Cvičí se v sále dokonale vyhřátém na 42°C. Dochází k hlubokému protažení a prokrvení všech svalů, vazů, šlach a kloubů. To znamená dokonalé uvolnění, nenásilné posílení prohřátých svalů, které pak ulevují postiženému kloubu. Teplem a silým prokrvením se odplavují záněty a toxiny z kloubů, které mají na špatné funkci a bolestech kloubů podstatný podíl. Zkuste to a uvidíte, že nebudete litovat. Nemá cenu chodit na nějaké pasivní rehabilitace do studených ordinací a ládovat se přitom práškama. Ve světě už Bikram Yoga jede několik desítek let a zažívá obrosvský boom, takže je to opravdu ověřené. V Čechách je to v podstatě nové. Studia jsou pouze v Praze, Českých Budějovicích a Ostravě. Pročtěte některý z webů a uvidíte. www.bikramyogacb.cz

Zuzana

zkusila bych určitě ten TripleBlend

Lada

TripleBlend je ověřeno, že pomáhá, takže bych souhlasila

Sabča

ostatní připravky mi nepomohlo, tripleblend naštěstí učinkoval, navic za těch par kaček

cupina

Již delší dobu jsem používala prostředky na bolesti kloubů, trochu to pomohlo bolest ustoupila na chvíli, ale zase se vrátila. Nedavno jsem dostala typ na nový prostředek jmenuje se InGel Active, který jsem používala celý měsíc a světe div se bolesti nemám už 2 měsíce. Můžu konečně trošku sportovat. Doporučuji

Na žádost uživatele byl tento diskusní příspěvek smazán

lili

Souhlasím s tím, že je pohyb důležitý. Snažím se hýbat (cvičím na rotopedech), chodím a přesto bolí všechny klouby. Nejvíce kolena, kotníky a prsty na rukou. Nikdy jsem nic neužívala a nanic se neléčím. Na Vánoce mi děti daly GS Condro forte. Prosím o názor nebo radu, zda využívat 120 tablet. Pomůže to kloubům nebo to kromě rozhašených kloubů rozhasí i žaludek. Děkuji za odpověď.

Luboš
2x

Dobrý den, poradil Vám někdo, také mne to trápí, ne dlouho, měsíc, ale tím,že je to pro mne novum, nevím, jak na to ...?Klouby pobolívají, střídavě, nejvíce lokty (kancelář 15 let), občas kotník, koleno, prsty na rukou...K doktoru zatím nejdu, jsem zastáncem přírodních metod, mám terapeuta (rehabilitace, akupunktura, relaxační masáže...), je perfektní, dle něho je vše v nás, na nás, na síle ducha a víře, on sám vše léčí též přírodně a prací,pohybem. Chemii nechci, piji čaje na klouby,cévy, ledvidny,mažu kostivalem. Jsme aktivní rodina, je mi 37 a rozhodně nechci hodit " fintu do žita ...". Krásné dny. Vaše zkušenosti mi , prosím, můžete poslat na : [email protected] , moc Vám děkuji.

J
2x

Je potřeba když se žena rozhodne pravdidelně chodit jak tady píšete ,tělo nebo vlastně klouby doplnovat vytamíny a vápnikem(Ca) nebo jiných doplnků?..nebo si tělo vystačí s tím co mu dáváme při běžném stravovánÍ?Co dělat když se chůze stává v prvních dnech bolestivou,než si člověk zvykne?

Jan Veselý
1x

Zejména v prvním měsíci pak je bezpodmínečně nutné si organizací režimu pracovního dne zajistit možnost pro provádění „Dynamické chůze“. Vážená paní dovoluji si reagovat výňatkem z mých publikací Dynamická chůze je vlastně pružná chůze rychlostí cca 5-6 km/hod, trvající minimálně 30 min. ale raději trochu déle třeba až 1,5 hodiny, první měsíc po zahájení ozdravného procesu nejlépe každý den. Je nutno mít na paměti že se jedná vlastně o léčebný proces s jasným záměrem dostat své tělo co nejrychleji do požadovaného stavu, tj. pocitu naprostého zdraví na které je tělo „zařízeno“ a pocit se dostavuje velice záhy po zahájení režimu chůze. Je to pochopitelné, protože pravidelným přirozeným pohybem s uvolněním veškerých tenzí se upravuje tlak krve, s aerobním efektem dýchání při rytmické chůzi se srovnávají hladiny cukrů, tuků a cholesterolů dosažením optimalizace jejich spalování, rytmickým vlněním svalstva v krajině břišní a pánevní oblasti dochází k vyvolání zvýšené peristaltiky střev a tím lepšímu trávení a následně zlepšení výměny látkové. Dochází k úpravě žaludečních potíží, zejména mizí pocity pálení žáhy, fyziologické podráždění žlučníku a pod. K velmi velké změně pak dochází v posílení imunitního systému! IS nelze prakticky jinak posílit než právě a jenom tímto způsobem. Člověk, který dlouhodobě požívá jakékoliv alopatické prostředky má proto činnost IS podstatně sníženu! Vlněním dutých kostí za chůze při zlepšené výměně látkové se začíná masivně obnovovat a zhušťovat kostní dřen a vytvářet prostřednictvím zvýšené tvorby bílých krvinek optimální IS, který se dokáže následně vyrovnat se všemi anomáliemi v těle, které dříve nebyl schopen potírat včetně různých alergií. Jeho zlepšená účinnost se může „paradoxně“ projevit zvýšeným vylučováním zbytků odezněných různých zánětů v těle, doprovázená nepříjemnými stavy, což by mohlo vést k obavě zda si člověk spíše neubližuje. Je to ale pouze reakce na samočisticí schopnost těla, která odeznívá dle toho, v jak „neutěšeném“ stavu se před tím nacházelo. Regenerační efekt je zakódován v každém lidském těle prakticky od prvních krůčků člověka do jeho nejdelší smrti. To znamená, že s ním můžeme započít kdykoliv, věk není rozhodující, limitem je např. neutěšený stav jednotlivých kloubů zejména dolních končetin a proto regenerační proces může být dlouhodobějším. Bolest v jednotlivých kloubech při chůzi ale může být signálem o tom, že v nich dochází k určitým změnám, které jsou přirozeně jako u každé živé tkáně spojeny s bolestí, v žádném případě to ale neznamená přerušit a vyčkat do odeznění bolestí, případné dysfunkce kloubů se okamžitě vracejí zpět! Bolest v kloubech dolních končetin se odstraňuje /de facto se kloubům pomáhá v jejich rychlejšímu návratu do optimální polohy / za pomocí cviků uvedených v Pokynech pro ranní rozcvičování. Není třeba se ničeho obávat, kloubní pouzdra se při chůzi stanou dostatečně pružná k tomu, aby postupně umožnila cílenou manipulací návrat kostních hlavic do žádaného postavení a následnou další chůzi dosáhnout uvolnění. Např. páteřní systém, který rovněž začne procházet ozdravným procesem, může způsobovat, že svaly okolo něj bolí i poměrně dlouhou dobu po zahájení režimu chůze. Nedá se na tomto místě vysvětlit podrobně celý proces, který je zevrubně popsán v knize o Dynamické chůzi. Závěrem ještě podotknutí k tomu, co je třeba jíst. Všechno, na co tělo, které „rozpoznalo režim chůze“ dostalo chuť . Tím je řečeno, na co má člověk chuť, která se ale velmi často mění! Může to i dost někdy překvapit, že člověk dostává chuť i na něco, co konzumoval spíše v dětství a od té doby si na to ani nevzpomněl. Optimální je pak pro prvních 14 dnů procesu konzumovat kvašené zelí!!!, které je jednak vůbec nejlepším antioxydantem v našich zeměpisných podmínkách /redukce volných radikálů v těle /, obsahuje velkou škálu minerálních látek, bakterie mléčného kvašení vytvářejí dobré podmínky pro rozvoj střevní mikroflóry a zejména zajišťuje svým množstvím vlákniny potřebnou čistící složku v trávicím traktu po dosažení zvýšené peristaltiky střev. Zvláště ženy, léčící se na poruchy plodnosti, by měly vyzkoušet nejprve tento způsob „léčby“ než se podrobí hormonální léčbě. Tzv. „hormonální poruchy“ totiž většinou vznikají z toho, že žena má zanesenou sliznici tenkého a tlustého střeva, která pak není schopna propouštět z potravy dostatek minerálních látek a tím si zajistit dostatečnou hormonální hladinu, potřebnou k normální plodnosti.

mamakami

Dobrý den,přečetla jsem si váš příspěvek a zajímalo by mě proč mě klouby bolí,přesto že chodím stále a dost.Dělám ve školce u dětí a také mám pejska.

Dominik

sám to bohužel nevím, ale tak vyzkoušej ten TripleBlend a tuto starost mít nebudeš :) několika známým to i pomohlo

Zuzana

myslím, že TripleBlend je snad jediný přípravek který pomáhá

Hana

Ahoj Lili, používala jsem GS Condro forte a Arthrostop Rapid, problémy přestaly, když jsem byla v klidu. Pokud jsem sportovala klouby bolely, vedlejší účinky jsem neměla. S rotopedem jsem musela přestat, protože kolena bolela stále. Přešla jsem na badminton, kde se zapojí celé tělo. Hledala jsem přípravek kde není žádná chemie, abych se organismus nezanášel a našla jsem InGel Aktive, je to na rostlinné bázi. Přípravek beru vždy před zátěží a po. Bolesti nemám, jenom svaly jsou trochu unavené a to do druhého dne rozchodím. Pokud to chceš více rozebrat, napiš mi email: [email protected]

J
1x

neuznávám ani jednu metodu)

M.

Jsem žena a je mi téměř 50 let a koleno/pouze jedno/mě bolí nějakých 10let, ne stále, jen při zátěži, nebo když se netradičně posadím a kloub hodně "zahnu". Asi před 2 roky mi však začaly problémy a to dost velké s klouby u článků prstů. Největší problém u ukazováku na pravé ruce /jsem pravák/. Článek blíže nehtu je naběhlý a velmi bolestivý. Naučila jsem se ho chránit a při manuální práci si ho šetřím. Přesto jsem navštívila lékaře, protože mne klouby článků bolely i v noci v klidu - ve spánku. Ne každou noc, ale bolely. Navštívila jsem lékaře, ten mi "reklamní výrobky" nedoporučil. Napsal mi tablety Artrilom, užívám 1 denně a po dvou měsících léčby bolest ustupuje. Není tak intenzivní, i koleno je znatelně lepší. Upozornil mne, že tento / můj /problém je neléčitelný, ale tablety pomohou tento proces zpomalit a ušetřit od bolestivosti. Po prohmatání kloubů mi oznámil, že mám tento problém všude. Krční páteř, klouby ramen, kolena....A já si myslela, že občasná bolestivost je přetažení, nebo jiná zátěž, kterou jsem dříve neprovozovala, třeba jiné pohyby u práce, zvedání rukou, podřepy a pod./ Jsem reklamní grafik a při lepení aut, výloh, či špatně přístupných míst někdy tělo dostane zabrat .Tyto tablety jsou pouze na předpis, ale myslím, že je odborný lékař po prohlídce a zvážení potřeby předepíše. Někteří říkáte - chemie ne, to nikdy. Já jsem za svůj život toho moc nespolykala, žiju celkem zdravě, ale když přijde problém- v mém případě bolest, na estetiku tady nemyslím, která vás omezuje v normálním běžném životě a dokonce v zaměstnání, užívám to co mi odborník doporučí / chemie nechemie / a jsem ráda, že je mi lépe. A toť je vše, i na klávesnici se už usmívám, prstíky bolí mnohem méně...Doporučuji odborníka, mějte se fajn a hlavně zdravě Mááárč

Jan Veselý

Váš problém se jmenuje podle všeho nastupující artróza. V zaměstnání, které jak popisujete je poměrně náročné na pohyb, který je s postupujícím věkem čím dál tím obtížnější. Vzhledem k tomu, že patrně nepečujete o pravidelné srovnávání svého kosterního aparátu, tím méně pak ztuhlých kloubů zejména po ránu a okamžitě je začnete zatěžovat, například dlouhým klečením při práci, dochází k posunutí kloubních hlavic v jednotlivých kloubech, které pak při pohybu o sebe „drhnou“ a bolí, viz koleno jak uvádíte, posléze klouby na ruce atd. Vzhledem k tomu, že lidské tělo nemá rádo tzv. „volná místa“, vzniklá posunutím kloubních hlavic, začne se zde usazovat nespotřebovaný kloubní maz a vzniká artróza. Doporučuji návštěvu vertebrogenního terapeuta ke srovnání prakticky celého kosterního aparátu neinvazní terapií a posléze jako všem ostatním zde, se začít věnovat pravidelné rytmické chůzi cca 5-6km/hod, první měsíc pokud možno co nejčastěji, hodinu denně. Nenosit obuv se silnými podrážkami, s vysokými podpatky, hlavně ne moderní sportovní obuv s air efektem! Tím se docílí obnovení funkce spinální dynamiky v chodidlech a následně při pravidelné chůzi dojde postupně k vyrovnání kosterního aparátu a následně všech ostatních kloubních spojení. Uvedený efekt je podrobně popsán v knize Dynamická chůze, cesta zpátky za zdravím. V případě, že se sama nevymotivujete k okamžité nápravě, očekávejte pouze a jenom zhoršování současného stavu. Jan Veselý, vertebrogenní terapeut, Nové Hrady

Jan Veselý

To je dobrý názar, koneckonců.."musíme tam všichni" a "tělo má jít do hrobu zhuntované"..přeji Vám příjemnou a bezbolestnou pouť...

Jana

Poraďte,jsem 10 let po úrazu prodělala jsem několik operací nohy a hlezna. Bolest je už nesnesytelná doktor radí uříznout noha je ale moje a jedna,takže nechci, je mě 35 nejhorší je to pálení jde to od malíčka a postupuje to nahoru nedá se ani spát je to každý večer jsem z toho unavená a nikdo neporadí diky

Jana

Poraďte,jsem 10 let po úrazu prodělala jsem několik operací nohy a hlezna. Bolest je už nesnesytelná doktor radí uříznout noha je ale moje a jedna,takže nechci, je mě 35 nejhorší je to pálení jde to od malíčka a postupuje to nahoru nedá se ani spát je to každý večer jsem z toho unavená a nikdo neporadí diky

Pavel

Dobrý den, podle několika příspěvků v diskusi vidím, že mnoho lidí zkouší na problémy s klouby GS Condro Forte a nejsou s ním spokojeni. Rád bych Vám nabídl alternativu. Jedná se o výrobek americké společnosti Nutrilite. Jmenuje se NUTRILITE™ Glucosamine with Boswellia. Jde o výrobek čistě přírodního původu a od známých vím, že opravdu účinkuje. Pokud by měl někdo zájem o bližší info pište na [email protected]

dominika

dobry den vsetkym , som studenka psychologie a v ramci mojej bakalarskej prace by som sa rada venovala chronickej bolesti do ktorej bolesti klbou rovnako patria. robim vyskum ohladne zvladania dlhodobej bolesti, ktoreho vysledky by mohli pomoct ozrejmit co robit aby ludia lepsie zvladalai bolest. tymto by som Vas rada poziadala o pomoc pri vyplneni dotaznika. ak by mal niekto zaujem pomoct , napiste prosim na mail adresu [email protected] a ja Vam zaslem dotaznik na vyplnenie. drzim palce a prajem pekny den

Milan

Zdravím všechny, chtěl bych Vám přispět mojí radou a pomocí, také mám velice dobré zkušenosti s přípravkem společnosti Nutrilite, NUTRILITE™ Glucosamine with Boswellia,o kterém se zmiňuje Pavel, sám jej distribuuji a používám, je mi 37 let a trénuji karate, což je docela námaha na kolena. Když mě bolela kolena, začal jsem ho používat a výsledek se mi začal projevovat už po 14 dnech. Musím však říct, že jsem doplnil stravu ještě o přípravek stejné firmy a to Omega-3 Complex, který také pomáhá kloubům, ale zároveň i kardiovaskulárnímu systému, zbystřuje smysly a mozkovou činnost a srovnává hladinu cholesterolu. Pokud by jste o tyto výrobky a rady,jak s nimi zacházet měli zájem, můžete napsat na e-mail: [email protected]

Jirka

Dobrý den,pobolívá mě pravé koleno a chystám se na hory.Když ho zatížím třeba během nebo větší zátěží,tak mě začne hodně bolet.Nevím co dělat,abych tuto bolest co nejvíce eliminoval.Asi použiji obvaz nebo ortézu,ale nevím jestli to bude stačit. Chtěl bych se zeptat na nějaký prášek proti bolesti ,který by mi pomohl na 10 dní tuto bolest ,,vyléčit" nebo nějakou radu co dělat.

1x

Dobrý den Jirko doporučila bych Vám vyzkoušel zábaly a použití OK gelu. Jsou s ním vynikající zkušenosti (mě osobně např. splaskl otok po operaci kotníku a moje mamka tyto zábaly používá a od bolesti ji ulevují) Nevím jaké příčiny je vaše bolest - jestli je chronická nebo po nějakém úraze - v každém případě si myslím že by Vám pomohl. Pokud je to chronické bylo by potřeba trošku vyčistit tělo protože škodliviny se mimo jiné usazují i v kloubech. Budete-li mít zájem kontaktujte mě na email. Hezký den Lída

Dobrý den.Setkala jsem se s výrobky,které jsou bez chemie a zabírají a tak bych vám chtěla a pevně doufám,pomociNevím zda 100%pomohou i vám,ale já mám s nimi velmi pozitivní zkušenosti a i mnoho lidí v mém okolí.,jsou nadmíru spokojeni.Pokud máte zájem o více informací napište mi na mail.Ráda vám poradím.Přeji krásný den a brzské vyřešení vašich zdrav. potíží

max

. Lidi,ty články kde je na konci email vůbec nečtěte,jsou to jen reklamy od obchodníků aby se napakovali.

Zorka
2x

Hezký den, je mi 60 let a nyní mám obrovské bolesti kloubů, kolen a kyčlí. Největší bolest však mám v noci v nártech obou nohou ,kůže okolo kotníků má jinou barvu a je horká, současně mám i mrevenčení chodidel, bolest pak prochází celým lýtkem, je to jakoby v nich někdo vrttal.Neumím tu bolest popsat, ale je to nesnesitelné , zejména v noci v klidu. Piju Magnezii a užívám hořčík i vitamin C. Mám vyvřezlou plotýnku a čekám na výměnu kyčelního kloubu, myslíte si, že i ta bolest v nártech se spojena s tímto onemocněním.Děkuji

Honza
1x

dobrý večer, rád bych přispěl i mou zkušeností do diskuze. Nejsem žádný velký sportovec, ale třikrát do týdne si jdu zaběhat. Měl jsem problémy s kolenama, strašně mě bolely. parkrát jsem slyšel něco o wobenzymu a pak mi to nedalo a poradil jsem se se známym, který je lékař a ten mi řekl, ať to zkusim, ale že nezaručuje výsledek. Mě to pomohlo a navíc jsem slyšel, že to užívají i vrcholoví spotovci.

JEL

Po měsíci užívání gelového preparátu jsou má záda bez bolesti a zlepšila se i pohyblivost kloubů.Nevěříte?Přesvědčím Vás.napište na mail [email protected]

Jana

tyto bolesti jsou spojeny se špatnou funkcí ledvin. Dají se odstranit přírodními léky bez vedlejších účinků. Pokud chcete vědět víc, napište na [email protected]

Květa
1x

Dobrý večer,trpím bolesti kloubů už přes pět let.Převážně drobných kloubů.Lékaři mi zatím neurčili tu správnou diagnózu.Řekli mi,že mám nespecifické onemocnění pojivových tkání.Nevím co si mám pod tím pojmem myslet,co to znamená a jak se k tomu postavit a co pro to udělat,abych se necítila pořád tak unavená.Je mi 31let.Užívala jsem DELAGIL a to dlouhodobě,teď už ho nemám a mám místo něho NIMESIL.Můžete mi prosím poradit? Děkuji mnohokrát.

Kajina
3x

Dobrý den, čím člověku přibývá let tak, někdy i tím víc bolestí. Manžel měl také problémy s klouby a zejména bolesti kolen. Vyzkoušeli jsme různé léky "osvědčené z reklam" a ono nic. Až jsem na internetu našla jednu českou firmu, která se zabývá výrobou čistě přírodních léků, a ejhle malý zázrak se stal a můžu s klidným svědomím říct, že není nad přírodu.

Pavča

Dobrý den, chtěla bych se poradit. V současné době jsem na mateřské dovolené se svým pěti měsíčním synem, je mi 30 let. Asi před měsícem mi začaly trvalé bolesti kolen a zad. Dříve to bylo ovlivněno jen počasím. Mám problémy se zvednout ze země nebo vstanout ze židle nebo postele. Záda a kolena mám tak ztuhlé, že je jen těžko mohu narovnat. Prosím o radu. Mám strach si koupit nějaké tablety, protože ještě kojím. Děkuji.

majkaxp

Ahoj Pavčo, měla jsem ten samý problém, bolely mě kolena ,bolely mě záda. Tyto zdravotní potíže mě velie omezovaly v mém aktivním životě. Náhodou jsm objevila přírodní produkty, ktré jsou úžasné! Užíváním těchto produktů jsem se zbavila bolestí kolen i zad.Probližší info piš na meil:[email protected]

Bleena

Na bolest kloubů, svalů, šlach, zad atd. doporučuju léčivý bylinný gel Artroline. Dá se sehnat na netu

johnová eliane
1x

na artrozu mi byl doporučen od mé kamarádky wobenzym.. po delším užívání mi problémy zejména s koleny ustoupily .takže můžu doporučit dál

Vlaďka

S Wobenzymem souhlasím, také mi pomohl.

Sabča

ten mi bohužel nepomohl, tak jsem zkusila ten alavis a ten naštěstí zabral

Lukas

Na bolesti kloubů jsem začal používat FLEX CODE sirup (koupil jsem v lékárně v Praze). Velmi mi pomohl a to již po 14 dnech. Nyní používám druhé balení.

janička69

No tak mě třeba na bolesti kloubů pomáhá nejvíce Enzycol :) tak ale je to o preferencích a o typu nemoci :)

Dominik

Enzycol z okolí nezabral nikomu, všichni ted dávaj na kvalitu - Alavis a ten zabírá všem :)

Ema

také mě zabral, a nejsem sasma z mého okolí

VencaHoral
1x

Zdravím. Míval jsem při zvýšené zátěži problém s klouby, až mi známý doporučil enzycol. Přes zimu jsem ho bral po té předepsané větší dávce a říkal si, jestli to něco udělá zatímco budu jen plavat a ne běhat po horách a jezdit na kole, jak mám ve zvyku v létě. Přípravek mě příjemně překvapil. Klouby nebolí a zvládám i větší zátěž. Enzycol tedy mohu doporučuji zkusit

Vladimír

Kupuji nyní přes interent přípravek Enzycol a nemůžu si stěžovat,. Sice jsem čekal poměrně dlouhou dobu než se začaly objevovat první známky zlepšení asi měsíc a půl to bylo ale vyplatilo se to. Užíval jsem Enzycol přesně 4 měsíce a za ty 4 měsíce jsem fit a to doslova! Už nemám žádné omezený pohyb ani při vstávání ani při sportu. Takže můžu doporučit.

Anna

Jsem vrcholná sportovkyně a trenéři mě chtěli kvůli bolesti kloubů vyřadit úplně, ale já se sportu nevzdám hledali jsme alternativu vyzkoušela jsem ledasco, ale nejvíc mi pomohl zde zmiňovaný enzycol. Četla jsem dobré reference i na netu a fakt si jej lidi chválí opravněně.

Dorotka

Na klouby celkově mi pomohl hodně, Benegen 4.Dala jsem na radu maminky :-) suepr věc !

Jana

Nevím jestli je to ten samý případ, ale mě na klouby po vymknutí například pomáhá Traumeel.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce