Inzerce

Cukrovka nebo něco jiného?

Dobrý den, má přítelkyně měla již několikrát záchvat. Jedná se o to, že z ničehonic se jí začne motat hlava, špatně se jí dýchá (má pocit toho, že se nemůže nadechnout - dušnosti). Začne se klepat a začnou jí brnět konečky prstů na ruce (popřípadě noze). Zároveň chce na čerstvý vzduch, kde ale prakticky ihned prochladne a má zimnici..dám jí do postele, kde jí přikryju, aby byla v teple a ona vyžaduje pití..po chvilce opět potřebuje čerstvý vzduch, ale opět má po několika nadechnutích u okna (venku je nyní zima) zimnici a chce do peřin...opět chce pít. Po chvilce kdy leží se uklidní a vypadá tak, jakoby se nic nestalo..někde jsem četl, že příčiny mohou býti dvě - buďto vysoký krevní tlak, nebo cukrovka.. prosím o radu..v posledních třech dnech měla tento záchvat cca 5x a mám strach o její zdraví.. předem děkuji za odpověď Lukáš V.

Inzerce
Odpovědi
Tonda1 poděkování

Cukrovku poznáš podle toho, že máš soustavně pocit žízně, ztrácíš váhu, může se celkově cítit špatně - někdy až mdloby. Určitě bych to nepodceňoval. Jestli chceš najít víc informací, na netu je toho spousta. Zkus weby cukrovkar nebo diabetacek. Vem ji co nejdřív k doktorovi na krevní testy.

Reagovatpoděkovatnahlásit

1. února 2008, 22:18:21

Martin Starší1 poděkování

Na tom cukrovkari jsem četl, že bude nový lék a nebude se muset píchat inzulín. Berete to někdo?

3. února 2008, 13:38:44

Lenka

Ahoj Lukáši, můj muž má cdiab. už mnoho let a poslední 2 roky si píchá inzul. ale tohle se mi na cukrovku nezdá. Spíše psychika, možná panická porucha. Jinak diab. poznáte z odběrů hrve a moči. Dojděte k obvodnímu lékaři, aˇse něco nezanedbá. Lenka

30. března 2008, 16:20:21

siska

mám úplně to samé co tvá přítelkyně.zničeho je m ina omdlení a nemůžu dejchat.pak musím na vzuch ale je m izima..uplně to smaí..akorát mě nebrní prsty..a kdž se najim a napiju tak m ito dost pomáhá a taky je m ilíp když chodim nebo ležim a dám si nohy do výšky... doktorka m iřekla že mán nejjšpíš kolabs z únavy.je to možný poslední dobou sem byla hodně unavená..ale nevim nevim...

1. dubna 2009, 21:14:43

Michala Chaloupková

Mé babičce je 70 let a dlouho se léčila na vysoký krevní tlak a cukrovku. Dvakrát musela do nemocnice. Krevní cukr jí kolísal mezi 7 a 11 mmol. Brala denně 8 léků a musela hodně omezit svůj jídelníček. Pak jsem jí nabídla bylinné produkty české společnosti v Brně, užívala je a když po 2 měsících šla na kontrolu do nemocnice, překvapení bylo veliké! Tlak měla v normě, cukr klesl na 4,5 mmol a lékař jí snížil dávky léků. Teď se cítí vitálnější a plná života. Mohu Vám také pomoci :-). Napište mi: chaloupkovamichala@gmail.com

11. listopadu 2009, 12:37:51

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 57 lidí.
Inzerce
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Sabi (Odchlípení sítnice (Amotio retinae)) 30. listopadu 2016, 09:04:01

Ahoj Evi, jak se Ti po operaci daří?  Diskutovat

• Jana Dvořáková (Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)) 4. prosince 2016, 12:13:38

RIMA? Co to je? Neznám.... Diskutovat

• Eli (zoloft za neurol) 28. listopadu 2016, 16:04:12

Hezky den. Prosim vas o radu, moc si vazim, kdo si najde chvilicku. Brala jsem cca 2 roky Elenium,… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.