Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Dárce plazmy

Může dárce krve začít darovat zároveň krevní plazmu? Jestli ano jak často?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
xoxo

Dobrý den! Chtěla bych se zeptat zda můžu darovat krev nebo plazmu jestli-že trpím lupénkou?Která ale není rozsáhlá. A dále po užítí malé dávky pervitinu který jsem užila před 2-3 měsícema nosem.NE nitrožilně. Děkuji za odpověď

jarda

DARCE KRVE BY NEMEL UZIVAT DROGY

Kateřina
1x

A když jsem požila mariuhanu, jak dlouho mě nevezmou na plazmu? :) děkuji za odpověď

Andrea

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

DK154
1x

Darování krevní plazmy je proces velice blízký "klasickému" dárcovství krve. Jde o odběr na tzv. separátoru, kdy se z "plné krvě" na speciální "centrifuze" oddělí do sběrného vaku plazma a " ochuzená krev" se vrací dárci zpět do těla. Oproti standardnímu odběru krve je tento proces jen poněkud časově delší, probíhá ve 3 - 5 cyklech, takže odběr trvá cca 30 - 60 minut. Vliv na organismus je stejný jako při odběru "plné krve" - záleží to samozřejmě na dárci. Sám jsem bezplatným dárcem krve i všech krevních derivátů (plazma, krevní destičky, červené krvinky) už 20 let, mám na svém kontě 154 bezplatných odběru a dárcovství podporuji i vlast¨ními akcem. Zájemci o další informace mě mohou kontaktovat na e-mailu [email protected], nebo tel. 602 686 725.

Lucie
4x

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli můžu darovat krev i plazmu? Děkuji za Vaši odpověď

Janula

Chtěla jsem se zeptat jestli darování plazmy bolí?? Všichni mě straší, že to strašně moc bolí, že bych tam chodit nemohla.

kiki
1x

No bolí asi stejně jako klasický odběr (teda já nedávala plazmu, ale destičky- proces je podobný-zavedení jehly do žíly), akorát, že to trvalo dýl, asi 45 minut. Bylo mi potom dobře, líp než po darování plné krve

Lucka

Plasmu chodím darovat už asi 3 měsíce a ze své zkušenosti mohu říct, že darování nebolí. Samozřejmě to není nic příjemného, ale rozhodně to není bolestivé a dá se to přežít! ;-)

Misa

Neboli vůbec to nic není dokonce ani ten vpich neboli tolik co při odběru krve nic to není .

petra
4x

Dobry den chtela sem se zeptat chodim každy tyden darovat plazmu , neni to nebezpecne a mela bych brat nejake vitaminy, nebo nejake pripravky?

klarka
3x

Myslím, že se doporučuje max. jednou za 14 dní, někde jen 1 měsíčně. Každý týden, že by Sanaplasma?

miska
1x

ne, ne..všude se píše že se může každý týden, avšak nejvíce 33x za rok

miska

ne, ne..všude se píše že se může každý týden, avšak nejvíce 33x za rok

kt
1x

v cr se muze darovat jednou za 14 dni... v rakousku je to treba kazdy tyden... plazma se obnovi behem 48 hodin takze kdo to snasi muze ale podle me je to blaznovstvi daruju kazdych 14 pokud jsem zdrava a myslim ze to je hranicni..

miska

ne, ne..všude se píše že se může každý týden, avšak nejvíce 33x za rok

Brut
1x

Na odběrové stanici v Opavě i Ostravě kde chodím darovat plazmu je nutné mít mezi odběrem plazmy alespoň 14 dní pauze ne však delší než půl roku, to se pak musí jít nejprve opět darovat krev a až posléze plazmu. Po 4 odběrech plazmy je tam nutné mít měsíc pauzu.

lanic

V Ostravě můžete plazmu co 14 dní, dokonce když jedete cyklus, tak je to 6 odběrů za sebou, takže omezení je jen max 25L za rok.

Veronika

Pokud vím tak v Sanaplasma si to hlídají a dárcovství může proběhnout 1x14dni

jarda
1x

Byl jsem darce krve 25 let-ted uz jsem prestarly- a daroval jsem pred temer 20 lety take asi 20x plazmu.-mimo jine na vyrobu sera proti tetanu.Sice to trva dele nez obycejny odber krve,ale protoze se vraceji cervene krvinky,ma uz darce druhy den pri behu nebo plavani stejny vykon jako za 14 dnu po odberu plne krve.

jarda
1x

dnes v rozhlase porad posloucham,jak od nas jezdi darci prodavat krevni plazmu do rakouska

JaEmS

OD KOLIKA LET MUZU DAROVAT KREVNII PLAZMU ??

Vít Doleček
1x

Podmínkou krve a všech jejich složek je vstupní věk 18-60 let.

karin
4x

chtela bych se zeptat jestli můžu darovat plazmu, když mam zrovna menstruaci? jestli to nečemu nevadí..?

sin
3x

muzes

Terinka
5x

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jestli mohu darovat plazmu,když beru každý den Zirtec/Zodac/Xyzal - různě je střídám,ale všechno to je proti alergie(alergii jako takovou nemám,ale občas mívám virózy,na které mi pomáhají). Děkuji za odpověď

Svetlus

Ahoj jsem pravidelnym darcem a taky beru prasky proti alergii a uplne v poradku

hilary

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je možné darovat plazmu když trpím chudokrevností.Děkuji za odpověď.

sin

no pravdepodobne ne ale zalezi samozrejmne jake vysledky krevniho rozboru vypadaj .bud si zajdi k obvodni ta ti udela odber anebo primo sanaplazma ty odbery dela taky .

PetrK

Tyto samotné prášky nevadí, záleží na tom, jak silná je alergie. Já osobně beru sezónně xyzal, samozřejmě jsem to nezatajil. Beru ho každé ráno i před odběrem plazmy. Na krvy jsem ještě nebyl, tak nevím. Nejsem úplně informovaný, ale záleží jak moc jsou prášky na alergii silné a z čeho jsou složeny. U dalších léků na jiné problémy to bude zase inviduální.

PetrK
1x

omlouvám se, tato odpověď patří výše...

muj.andilek

Chci se zaptat... má darování plasmy nějaký vliv na otěhotnění? Díky moc za odpověď

sin

ne nema zadny vliv na otehotneni ale jako tehotna ji darovat nesmis

IvcaKoudy
1x

Zdravím vás, nevíte někdo jak je to s poruchama štítné žlázy? Pokuď mi funguje, ale málo a doháním to prášky.. (Euthyrox), díky za odpověď

martina

Dobry den neboli jen jehla ja silnejsi nez norm.jezdim uz asi 10 let s prestavkami takze o tom neco vim.

Zuzka Vysla
2x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné darovat plasmu i po prodělané lymeské borelioze. Děkuji za odpověď

sin
2x

po borelioze nevim jestli je pauza pul roku anebo rok

Monika

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda vadi kdyz beru antikoncepční pilulky kdyz chci darovat plazmu?

Fifi
2x

Dobry den, Chtela bych se zeptat, kde mohu darovat plazmu... vsude pisou Praha ale neni mozne aby ji odebirali jen tam. Dekuji!

Brut

Těžko ti poradit když nenapíšeš odkud jsi, ale plazmu osobně daruji v Opavě, z mého okolí se dá darovat i v Ostravě a Karviné.

aidam

Koukni se na www.sanaplasma.cz, maji tam uvedene vsechny jejich pobocky:-)

Misa

My jezdíme do Olomouce ale v každém větším městě se to dá všude kde je pobočka my třeba máme plazma place

anežka
1x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zada mohu darovat plazmu když mam viorvé onemocnění HPV. myslím že to nevadí nebo ano? děkuji za opověd.

Tomáš
1x

Dobrý den, kde mohu najít tyto centra na odběr plazmy v Jihočeském kraji? Děkuji

r.
1x

dnes jsem byl dávat plazmu na Chodově, a řeknu Vám, že jsem větší buzeraci nezažil. Minulý týden při registraci jsem byl přijat jako možný dárce, ale dnes prý jsem vypil málo tekutin. Raději jsem se nechal vyškrtnout z evidence, neboť po absolvování dvouhodinové cesty jsem byl poslán pryč. To je neuvěřitelné, brečí že mají málo krve a plazmy(já 24 odběrů plné krve) a ještě člověka, jenž projde náročnými zdravotními testy, odmítnou. To je hnusné. Už vím, proč se říká pražské kurvy.

Martina
2x

Buzeraci???Asi si si nepřečetl pravidla dárcovství.Všechno je důležité a pokud nevypiješ dostatek tekutin,taky by se ti to špatně odebíralo.A zajímalo by mne jak poznali,že si vypil málo tekutin????????Příjdeš,vyplníš formulář a jdeš na pohovor s lékařem a pak ti začnou odebírat.Nechápu....

Petra
1x

No jak asi zjistili, že je málo napitý??? Co to je za blbou otázku? Prostě se zeptali a dle odpovědi usoudili, že je to málo... A ten, kdo je málo napitý, má tak 90% šanci, že odběr bude dost problémový a dotyčnému bude blbě! Musíte se trochu snažit a dodržovat určitý režim a pak vás nepošlou domů!!!

sidy

Dobry den chci se zeptat jestli mužu darovat plazmu kdyš bych užival nějake vitaminy do posylovny na potporu svalstva ? Děkiji .

Balik
2x

Možná když se naučíš česky :)

Katka

:)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce