Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

vyhřezlá plotýnka

nemůžu se nikde dočíst o nemocech plotýnek pomozte.děkuji

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
MIF
14x

Mel jsem 9mm L5-S1. Vyzkousel jsem snad vse vcetne 3x ozonoterapie. Ted jsem 2m po operaci, ujdu kolik chci, ustojim 4hodiny s pullitrem v ruce :)... Sice to porad trosku taha do nohy a v krajnich polohach bolest, ale jinak funguju jako skoro 2 roky ne. Ma zkusenost rika jednoznacne operace a potom neodflaknout cviceni na posileni vnitrnich svalu, ktere Vasi pater drzi pohromade a smirit se s tim, ze jako za mlada to uz nikdy nebude. Nicmene chirurgie dela obrovske pokroky, dnes bych se ani transplantace nebal. V zivote se musi obcas udelat kompromis a trpet kvuli strachu se nevyplati. Prubeh operace: Nastup do spitalu, 3x klystyr, prespite a druhy den na prkno. Pak se probudite na JIP a tam budete 2-4dny. Sice z Vas koukaji draty, dren a nic prijemneho to neni, ale obsah kapacky to vyrazne zprijemni - pohoda. Pak jdete na pokoj zhruba na tyden (uz chodite) a pak musite povetsinu casu odlezet jeste tak 3 tydny. Potom pomalu navrat do zivota. Uz mesic nebyl den, ze bych vecer nekam nevyrazil a musim se hodne krotit, abych nedelal co nemam. Drzim Vam vsem palce lidi...

věra
4x

Ahoj Grados, mohl by jsi mi dát, prosím, kontakt na toho maséra, co Tě srovnal? Díky!

Iva
1x

Zdravím, nevím zda mám podobné problémy jako vy. Ale v poslední době mě hodně bolí v křížích a tahle bolest se stupňuje do hýždí. A pak přechází do končetin, přesněji do stehen a nejvíce mě boli z boku. Nevím zda se jedná o kyčel, neumím to popsat. Ale jednom vím přesně, Nemůžu sedět, jakmile si chvilku sednu, cítím neskutečnou bolest a pak mě bolí hýždě a nohy celý den. V autobuse neusedím ani 20 minut, jedině s velkou bolestí.Můžu chodit a ležet, ale né dlouho. V noci mě to též budí. Pan doktor mě poslal na RTG, ale tam mi nic nezjistili, ale nevěřím, že tam nic nemám.Na neurologii mi řekli, že mám svalovou dysbalanci, u horní části páteře-krční, trapézový sval, tenisový loket-tomu věřím. Ale tady mám vnitřní pocit, že je to trošku jinak. Touto cestou se ptám,mám někdo zkušenosti, že nemusí být vždy výsledky z rentgenu přesné. Hodně se bojím,jinak mám fyzicky hodně náročnou práci. Ostatní problémy mám z přetížení, přesněji uvdené chronické přetížení. Nyní chodím na RHB. Ale problémy zatím stále trvají.Pokud bude někdo moc hodný a poradí, budu moc ráda, děkuji a přeji krásné dny.

Dědek
1x

podle mě je to zase chlamydie , jestli seženeš deoxymykoin, lichořeřišnici, tužebník, a citron do mrazáku a potom strouhat. Jinak je to na Tobě

Iva
5x

Dobrý den, děkuji moc panu Dědkovi za odpověď. Ale, kdyby to byly chlamydie, to by mi museli zjistit na gynekologii. A já se po téhle stránce cítím opravdu v pořádku. Navíc mi doporučila neuroložka tohle vyšetření na gynekologii jako první, zda tam nemám možná nějakou cystu. Na vyšetření jsem byla,z tohoto hlediska jsem úplně v pořádku. Pan doktor mi navíc udělal i ultrazvuk. Ale bolí mě při sezení i hodně kyčle a kostrč. Zatím cvičím, tak nevím. I přeto moc děkuji za odpověď. Přeji Vám krásné prožití svátků vánočních a hodně zdravíčka do Nového roku.

Dědek

Ivo, nejsi první, doktoři nemají povnnost to léčit a ani to neumí u Tebe je to chlamydie pneumoniae, v tomhle stavu nic nepoznají a nikdo Ti nepomůže, testy jsou k ničemu, dík za přání, ale zdraví je v háji. D.

Vilém
7x

Dobrý den Ivo, už jste to vyřešila ? Plotýnky nejsou na RTG vidět, pouze na MRI a CT, jsou to měkké tkáně. Ležím teď doma s vyhřezlou ploténkou,ale trápí mne to už 6 let, takže mám zkušenosti. Pišle mi raději na mail [email protected]

Štěpánka
1x

Ahoj,začala jsem vloni běhat,postupně,pak jsem běhala denně někdy 3km,někdy 5km.Pracuji ve 3směnném provozu kde stojím celý den na nohou.Asi po roce mi začaly bolet nohy,nejprve lýtka,postupně celé nohy..došlo to tak daleko,že jsem nevydržela stát ani 15minut...takže je po běhání.Od prosince jsem na neschopence,prý to chce odpočinout.U revmatologa mi zjistili diagnozu mírní léze ploten L2 L4,počínající léze plotnyL5)S1.prý to má dnes každý,Zkouším znovu běhat,pomalu,ale není to ono,nohy pořád bolí,prášky brát moc nechci...Často večer když je klid mám pocit,že mě od pasu dolů zebe,tak nevím,mám kolem sebe omotané deky,abych měla spodek v teple,prostě sexy baba..Je mi 55,

Soňa
9x

Dobrý den,také mam několik let bolest bederní páteře a bolest vystřeluje přes hýždě do zadni straně stehna pravé nohy.Na RTG před 5 lety zjistili,dextroskoliosa ve výši LS přechodu .Lehce snížená ploténka L5 a chondrosa ploténky L5.Dělala jsem fyzicky těžkou práci .Je mi 53 let tak se také jedná asi o degeneraci páteře způsobená věkem.Nyní se mi bolesti zhoršily,tak jsem objednaná příští týden na CT páteře.Opakovaně jsem chodila na RHB. a na injekce.Na čas to pomůže,ale pak se bolesti zase vrátí.Tak jsem zvědavá jak CT dopadne.

Soňa
13x

Zdravím,tak na CT bederni páteře mi zjistili.Plotýnka L3/4 snížena,s dorsální protruzi 3 mm.Plotýnka L4/5 nesnížena,bez protruze.Plotýnka L5/S1 snížena,s dorsální protruzi 2 mm. Závěr- Chondrosy L3/4 a L5/S1 s drobnými dorsálními protruzemi,bez známek komprese nervových struktur artrosa intervert. kloubů L4-S1 bilat.,incip. chondrosa SI kloubů. Tak ty výhřezy plotýnek nejsou tak velké,ale bolesti mám stále.Bolest jde ze zad do hýždě ,pak podél zadní strany stehna až do lýtka a brní mě chodidlo na pr. noze.Nejhorší je to ráno než se rozhýbu,jsem celá zatuhlá.Tak zkusím nějakou rehabilitaci,jestli mi to trochu pomůže.

BHožula
7x

Na MR mi v roce 2012 zjistili velký výhřez plotýnky na S1. Bolest mi vystřelovala do levé nohy. Byl mi naordinovám hloubkový obstřik PRT. Nastalo zlepšení na 2 roky. Dnes mi byl proveden druhý obstřik PRT, protože se bolest objevila v druhé noze, která zasahovala až do chodidla. Levá noha je dodnes bez potiží.Zatím nevím zda mi bolest zmizí opět na 2 roky. Ale každý měsíc bez bolesti je dobrý. Hloubkový obstřák PRT vřele doporučují. Zde na internetu je spousta informací k tématu.

Dana
2x

BHožulo zdravim Vás .Já mám problémy od ledna hrozné bolesti které nepřeji nikomu .Záda nebo-li kříž mĕ bolí minymálnĕ, ale nohy , nohy mĕ bolí hroznĕ jsou to křečovyté bolesti a to pořád.Byla jsem již u nĕkolika doktorů a také na PRT pod CT.PRT v mém případĕ nezabral je to 2 mĕsice a myslím, že je to ještĕ horší.Kapačky, obstřiky léky nic nezabíra.MR ukázala , že mam prasklou plotýnku, výhřez L5/S1 velký 22 mm a L4 je 12mm.Začátkem června jdu na operaci .Tak snad pomůže.

vlastik
10x

Minulý týden šla kolegyně (43) na operaci ploténky (Ostr.Fifejdy) tento týden ji pochovaváme.

Karolína
3x

Ahoj,prosím o radu,je mi 40 let,akutní výhřez plotýnky,střílí to do levé nohy až ke kotníku,nejhorší je to v noci,nemůžu bolestí spát,ležet.V práci celý den stojím,běhám,tahám těžké věci,doktor mi nechce dát neschopenku a já už nevím jak to vydržet denně 11 hodin,prosím o radu

BHožula
1x

Ahoj Karolíno, je NUTNÉ vyžadat si doporučení k neurologovi. A tam se domluvit na léčení. Pokud nezabere léková medikace. A problém bude přetrvávat cca 3 měsíce. Doporučuji zkusit hloubkový obstřik PRT. Mně pomohl okamžitě.

Beruška

Dobrý den,zrovna tohle se ted deje mě,děsný bolesti v noci do levé nohy,tak dnes jsem navšívila naši. dr. a ihned mě poslala na neurologii.a ejhle,je to vyhřezlá ploténka,píchl mě něco-docela nepřijemné to bylo a dal léky na bolest v noci a za 2dny se jdu ukázat a pravděpodobně to vypadá na špitál,když to nepomůže:(

katyna
3x

Ja na PRT pod CT byla vcera...po mesicnim lezeni, nic jineho totiz nemuzu, protruze S1/L5vel.17 mm, kapqcky obstriky behem tohoto mesice....Na dnesek nespim celou noc, noha prisla k sobe a vraci se mi bolesti...Jsem uz pdychicky na dne..

ala
2x

Ahoj.já marodim s vyhrezlyma plotenkama od poloviny dubna.když me to chytlo tak jsem se objednala na rehabilitaci k paní doktorce.ta me napravovala a pichla obstrik,to moc nepomohlo,a az na internetu jsem si podle příznaků našla,ze mám asi vyhrezlou plotenku.ještě jsem dochodila rehabilitace,ale bylo to spíše horší. takže po skoro 3.týdnech chození do prace už se to nedalo vydržet do toho ještě angina,nemohla jsem ani zakaslat,kychnout jsem skončila u prakt.lékařky.neschopenka,neurologie,následně kapacky v nemocnici.nejdříve mi dali tramal.po tom mi bylo zle,tak dali ketanol.po kapackach žádná zleva,snad ještě horší.pote jsem byla na ct,čekání 14 dni na výsledky.potvrzené 2vyhrezle plotynky,objednání na ozon a rehabilitace.chodim od 20.5.k fyzioterapeutce cvicim SM systém a už asi po 10 dnech jsem v noci začala spát.a to jsem v noci i bolesti brecela.a začala jsem brát denně b-komplex.a bylo to lepší už před ozonem.hlavně to spaní v noci.na operaci se mi moc nechce.neurolozka mysli když mi nepomůže ozon.ale já si myslím,ze to cvičením dam.tak vám všem preju at je vám lépe.hodně zdraví.ahoj.už musím.jdu si na rehabko zacvicit.

Martin
5x

Ahoj. Také mi před 2 lety diagnostika MR ukazala vyhres L5S1 7mm. Silné výstřelovani do nohy a hlavně jsem pár dnů nemohl chodit. Potom nemocnice, kapacky a po 10 dnech domu. Stále se snažím cvičit a někdy je líp a někdy hůř. Je to hhodně na psychiku, člověk nev, jestli rráno vsatne. Kdo nezažil, nepochopí. Začal jsem cvičit i sm system a nevím jestli zabíra. Po ppár dnech cvičení jsem udělal s dítětem špatný pohyb a cítil bodnutí v zádech. Teď je půlnoc a ja lezim.. Zada bolí, do nohy to sice nestrili, ale ja se bbojím rána. Pokud si někdo chcete občas vyměnit zkušenosti a rady, napište na [email protected] Držím nám palce. M.

Nikita

Zdravím jak jste prosím dopadla musela jste na operaci nebo se to vyléčilo konzervativní léčbou. Trpím také velkým vyhřezem a doporučují operaci. S pozdravem

katyna

Zdravim podruhe. Naposledy jsem sem psala 5.5., posledni varianta konzervativniho zpusobu lecby byla rehabilitace, fyzioterapie s magnetoterapii...Cvicila jsem i doma McKenzieho kazde 2hodiny.Pri 5.rehabilitaci jsem zkolabovala bolesti, odvezli me na Homolku a pristi tyden jdu na operaci....je to 12.tydnu od zacatku moji imobilizace vyhrezem plotenky, zkusilo se vse a bud stagnace nebo zhorseni, operace mi ma prinest ulevu od bolesti a zvednout me na nohy z postele...

katyna
3x

Ahoj vsem, jsem po operaci na Homolce, obrovska uleva, cvicim dal, myni pooperacni cviky na bederni pazer

adina

ahojky všem,je mě 40 let, záda mě zlobí už asi 20 let,a teprv před pěti lety sem se konečně dostala k neuroložce,kde zněla diagnoza výhřez plotének,5 a 7 mm,taky zaznělo nevěřícné,že jsem velká bojovnice,nechápala sem proč,až doteď,když čtu tady příspěvky,celou tu dobu mám velké bolesti,posledních 10 let sem fungovala jen díky silným práškům od bolesti,někdy je to lepší,někdy horší,nijak se nešetřím,dělám těžkou fyzickou práci,naučila jsem se s tím žít,prostě už mám naučené jak se hýbat,co můžu a co né,k doktorovi nechodím,ani na rehabku,nikam,nějako nestíhám,i když bych to potřebovala jako sůl,navíc před rokem se k tomu přidal skřípnutý sedací nerv,je mě jasné,že do důchodu pracovat nevydržím,ale přitom to zanedbávám,takže je mě jasné,že jednou se mě to vymstí...

Maca
1x

Dobrý den, mám též výhřez ploténky a konzervativní léčba už 2 měsíce nezabírá, už chodím v předklonu. Nakonec jsem narazila na metodu McKenzie a fizioterapeut po upozornění, že tato metoda bolí a projdu si zkraje peklem mi zadal cvik. Cvičím každou hodinu a peklo to opravdu je, mám ještě větší bolesti a už jsem naprosto bez úlevové polohy, chci se zeptat, máte s tímto někdo zkušenost? Přejdou cvičením postupně bolesti nebo dělám něco špatně?

Michal
2x

Dobry den, ctu tady plne seznamy prasku, opiatu a dalsich lekarskych "drog". Sam mam vyhrezle plotenky ze sportu a manualni prace, je mi 25let. Po ctyrech mesicich belhani se po vysetreni, chozeni na kapacky, rehabilitaci, kde nebyt znamych tak na kazde vysetreni cekam minimalne tri tydny... jsem zkusil akupunkturu. Clovek by si mel uvedomit ze nas lekarsky system neleci pricinu, ale vyvolava v cloveku zavislost na jejich peci a praskach. Po operaci, odebrani plotenky se vam cela pater rozjede a bez dostatecneho zpevneni vam zacne vyskakovat jedna plotenka za druhou, jak se stalo memu stryci. Pri prvni navsteve akupunktury, mi pan lecitel prohlidl jazyk, zjistil ze mam v sobe zadrzovanej stres a ze dokud se snim nevyrovnam zdravotni stav se nezlepsi... pote me napichal akupunturnima jehlama a dal na me cinske banky. Procedura je nekdy bolestiva, ale dela te to pro sebe a kdyz ucitite prvni vysledky a zlepseni, tak se na pristi navstevu i tesite. Zlepsenim beru lepsi pohyblivost bez bolesti a ne otupeni smyslu a ochrnuti svalstva jak v pripade kapacek... do toho vseho musite samozrejme pernamentne cvicit, ale to cloveka s vyhrezlymi plotenkami ceka uz celej zivot. Zasadni zmenou bylo kdyz jsem dostal lecive byliny, ktere jsem si musel vyvarovat na tri dny a dvakrat denne pit. Muzu rict, ze vetsi hnus jsem nepil, ale zase clovek pociti ulevu a po dvou mesicich jsem si ho vychutnaval. Tento lektvar slouzi k posileni krve a prokrveni zraneneho mista tudiz k lepsimu prokrveni,zahrati. Bohuzel lecba akupunkturou neni nejlevnejsi, prumerne za jednu navstevu i s nakupem bylin jsem dal neco kolem 800-900 kc. Tudiz nehlasam vsichni utikejte na jehly a utratte sve penize. Ptam se proc nam pojistovny proplaci tekute jedy do zil... A neuznaj alternativni lecbu za lecivou. Ze sveho okoli co jsem se tak ptal, tak vsichni rekli ze jim pomohla akupunktura. Kdyby asiati v Ceske republice zacali protestovat, ze jim je krivdeno, ze si musi sami platit akupunkturu urcite by se neco delo. Ale problem je v tom, ze kazdej druhej asiat si akupunkturu dela doma a druhej ze si jezdi v mercedesech a takovej problem neresi. Kdyz by jsme se ozvali my, tak by si vlada rekla co si stezujete jen platte, prece neprijdem o penize od pojistoven a pernamentni zavislost na vasi potrebe leku. Takze preju vsem uspesnou lecbu a pevne nervy v nasem zdravotnickem systemu.

Květa
2x

Dobrý den, v práci jsem upadla a asi jsem si způsobila výhřez ploténky...na CT jdu až 8.9. Měla jsem deset infuzí, které nepomohly..možná tak třetí den, ale potom se mi bolesti vrátily, nejsou tak silné, ale jsou.Kulhám a našlapuji do prázdna. připadám si jako bych měla ploutev, často mi brní noha, jakoby by slábla, když jdu déle.Navíc mám problém s močením, neudržím to. Jednou se mi stalo, že jsme začala močit, aniž bych pociťovala potřebu(to bylo jen jednou) zatím se už nestalo...ale na záchod musím okamžitě, jinak bych to neudržela.Co to prosím může být?Děkuji za případnou odpověď.S pozdravem Květa

Alex
1x

Dobrý den,jedná se o útlak nervovèho kmene a proto může docházet k inkontinenci.

Iveta
2x

Dobrý den, jsem objednaná 14.7. na hlobkový obsřik páteře pod CT,mám strašný strach Jaké máte zkušenosti,pomohlo to,zákrok je bolestivý? Děkuju moc

Zdenek
2x

hrozne bolí nepomohlo

Iveta

nikdo nic nepoví jak to probíhá??

Josef

Jsem druhý den po obstřiku páteře pod CT. Zatím dobré, ovšem nevím, jak dlouho tento stav vydrží. Samotný zákrok se dá snadno vydržet, pro mne největší problém,poměrně dlouhé ležení na břiše.

Veronnna

Tak to mas dobrý, já jsem měla obstřiky a byla to silena bolest

Eva

Dobrý den, mému otci byla diagnostikována vyhřezlá plotýnka, absolvoval vyšetření CT, byl mu aplikován obstřik a prodělal rehabilitace ve formě masáží, nic z toho mu nepomohlo. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné způsobit "zaskočení" plotýnky do původního stavu nějakým sportem či fyzickou námahou. Lékařkou mu nebylo sděleno, co by pro zlepšení svého stavu mohl dělat, jen ho po 5 měsících poslala zpět do práce s tím, že když se to zhorší, ať přijde, nebo pokud se stav nezmění, tak ať se ukáže za půlroku. Děkuji za odpověď, Kulhanová

Kamila

Dobrý den, pro "navrácení" plotýnky zpět doporučuji - z vlastní zkušenosti !!!! cvičení :stabilizace páteře podle MUDr.Smíška ... prvních pár lekcí je dobré cvičit pod taktovkou terapeuta, jelikož je důležité provádět cviky správně . Jakmile si osvojíte správné držení těla a dýchání, provádějte cviky jak nejčastěji můžete ... a po pár měsících ucítíte výsledky ... Cvičte cvičte a tělo Vám ukáže, že to jde :-) Kamila

Jana
1x

S výhřezem ploténky do 5.mm.vám pomůže terapeut anebo masér který umí Dornovu metodu a Breussova masáž.

Rosťa
1x

Z vlastní zkušenosti mohu říct, že jediné co mi pomohlo na vyhřezlou ploténku, kdy bolest do pravého stehna byla šílená a ráno jsem měl strach vylézt z postele nebo vylézt z auta bylo, že jsem se začal několikrát denně věšet na hrazdu, co mají děti na pověšení houpačky. Stačilo se pověsit, chvílí viset. Cítil jsem, jak se záda roztahují a druhý den ráno jsem nevěřil. Bolest byla o 90% nižší. Mě to pomohlo. Rehabilitace mě teprve čekají.

Josef

Mám vyhřezlou plotýnku už 2 měsíce, Obstřik PRT ve FTN zpackali, dělala to začátečnice... a netrefila se kam měla . Ale byl jsem už 4x na masáži Dornovou metodou a stal se zázrak !!! Už po první masáži velká úleva ... a jsem už téměř fit a na nový obstřik půjdu koncem srpna .... Doporučuji Dornovu metodu ... opravdu funguje to ...!!!

pič
1x

běžte makat a nic vas nebude bolet

Zpětná reakce

Velmi kvalifikovaná odpověď od pana s jménem: Pič,vážím si ji. Opravdu, jste kapacita. Kolik stojí vaše rady? Děkuji. A přeji hezký den.

Marcela

Dobrý den ... Můžete mi prosím poradit .. Snad si to někdo ještě přečte .. Když má někdo vyhřezlou plotýnku .. Opravdu je problém se postavit na paty a špičky ??? Ptám se protože mě bolí noha až do zad mám problém vstát z postele,ohnout se ... Už mě z toho bolí už svaly v nohou .. Ale doktorka mi tvrdí že Pokud se postavím na paty a špičky je to ok ... Všem děkuji za odpověď :)

Sandra

Ahoj ,to co pises je presne moje zkusenost ,take jsem to slysela od doktora...ja mam se zady problem uz 8 mesicu ,nikdo z lekaru nic neresil ,protoze jsem se mohla postavit na spicky...nechapala jsem... u lekare jsem.byla pomerne casto .Neustala bolest dolnich zad ,bolest na ledvine jakoby na prave strane a bolest v pulce leve nohy a brneni ruky...Vykricela jsem si MRI kde se ukazalo ze mam vyhrezlou plotynku ,na kterou mi doporučili jenom prasky na bolest a cviceni .Ale na zadna vysetreni me nechteli poslat ,neustale rikalk ,ze to nic neni ,byl to boj .

Věra

Dobrý den dne 25.5.2022 jsem byla na opstriku ploténky bylo to nepříjemné ale je mi lépe měla jsem dlouho dobe bolesti pravé nohy bolela mě od zad přes stehno,koleno až do kotníku, nemohla jsem spát, prášky už nezabíraly,brneli mě prsty na nohou pálení v noze, ale teď mám konečně úlevu doufám, že to dlouho vydrží.Kazdemu pomáhá něco jiného .A na obstrik mě poslala neuroložka . Přeji brzké uzdravení všem.

Gabriela

Máte někdo u vyhřezlé plotýnky bolest žeber po celém spodním obvodu?A co s tim.Diky

Lenka

Dobrý den Gabrielo, nejspíš jak uhybate bolesti si zatěžuje že jinou castz páteře,proto Vás bolí i žebra...i ta se dají masírovat,koukněte na internetu, určitě něco najdete.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce