Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

tralgit

Jsem závislý na tralgitu. Chci se toho zbavit. Má stím někdo zkušenost?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Moustard
6x

Mam ten samý problém, jsem na invalidním vozíku, tralgit jim uz pres 3 roky, posledni dobou pocituju silne abstinencni priznaky. V tomto pripade kazda rada draha. Sam nevim jak si pomoci. Bolest potrebuju utlumit, ale nechci si ho brat podle toho kdy mi naskoci abstak.

anonim
9x

Ja ho bral pro ti bolesti a mel sem na nej zavislost a tejden as dva trva kdy to vyprcha a mate pokoj :) ale musite furt neco delat a poslouchat hudbu aby na to clovek nemislel

ivan
6x

ja beriem od bolesti uz asi 4 roki tralgit vo vetsom mnostve ato asi 30 strekov s velkej flasticki tralgitu 4 krat denne som na tom zavisli na bolest to uz nezabera akurat ze si ich musim dat poradte mi ako sa stoho dostat

Livia

Mam ten sami Problem 😭😭

novacek
2x

pokud deně vypijete 4 velké kapky tady 4 x 100ml = 400ml což je deně 4000mg tramalu mezec , a berete už 30 let nebo ako dluho .. mám dojem že vám už pomoci není , navíc z tím mám osobní skušenost :( odvyknout si nejde pokud nechci chcipnut ! jo lidi nevěřte dokturkum ! lžou ! podle dokturku není tramal navykový lžou ! realně je tramal více navykový než heroin a bastáky jsou hroší než u heroinu ! navíc tram je o nebezpečnější že se sním po delším uživaní defakto nejde předavkovat takže v čase jen stale zvyšujete davky aby to zabralo ! a tím horší je pak absták a není jen psychický ale velice silně fizicky navyk ! jediná rada je pomalu snižovat davky jinak to prostě nejde .. najká lekařské odvykaní hned na raz vysadít je sebevražda !!! pokdu na raz vysadíte abraly jste silné davky , tak si koledujete o : epileptické zachvaty až smrtelné ! nebo se zblaznite ! nebo prostě diky tomu že najednou není nervovy system tlumený vym muže defakt vypovědět který koliv orgán službu ! nebo diky spusobené heper sinzitivitě nervové soustavy svědění až takové že si do masa rozškrábete kuži ! a podobně ! nebo vám hrabne a skočíte třeba z mostu ! a že takyvých připadu bylo !

Bene

Nepiš něco o čem nic nevíš. Jak můžeš psát o absťáku a ani ho nevidět. Starej se o acylpirin a nauč se jak se některá slova píšou

Petr
9x

Ahoj ja mam zasebou heroin pervitin a nakonec sem prestal aji s cigaretama. Musis sama chtit prestat takze musis mit vuli toje moc dulezite a pokazde jak budes mit krize hodne pi bilinkove caje doporucuji ostropestrec a na vecer medunku caj musis toho pit ale moc toti pomuze visadit prasky a zaroven procistis cele telo hlavne ledviny a krev toje velmi dulezite proste hodne pit jak vodu a bilinkove caje

novacek

a kolik jste toho bral ? ono totiž je sakra rozdil brát 100sil jeden tramal deně ! a brát 4000 mg deně ! nebo jsou i připady které berou 5 x tolik !

Jana
20x

Byla jsem na Tramalu 18let...Nenáviděla jsem sama sebe.2x epileptický záchvat.Obrovský výkon v práci i doma se střídal s absolutním vyčerpáním. Každý pokus o vysazení končil stavy s křečemi, bolestmi,pocením a bolestmi...Před rokem jsem už byla na sebevraždu. Pak jsem začala snižovat dávky.Ze 20 tablet 100mg denně. Každý týden tabletu.Až do 25mg..pak dva dny nic,dalších 25mg...a pak přišel den bez..druhý,třetí...Jsem tři měsíce čistá,jak na novém světě..Jedno vím určitě, už to do huby nevezmu.Je mi fajn,abstinenčí příznaky 0.

Aramka
1x

Dobrý den chtěla bych se zeptat můj manžel před 10 lety dostal na predpis též tramal na zadá na bolest teď už to užívá jen proto ze mu vznikla veliká závislost na něm jenže problém je v tom ze nezvládá abstinencni příznaky a co se tyče tramalu nedá se odtrhnout od toho deštivého léku on sám by byl rad kdyby to nebral ale nakapesi a vše rychle zapomene bere 4 denně po 30 možná více kapek už nevím jak dal sním už znějí ani není chlap do slova kdys to tak řeknu nic proste můžete nějak poradit?? Děkuji vam

Ba
1x

Dobrý den, možná Radim pozde, ale kdyby přeci jen...musíte pomalu snižovat dávky. Muze to trvat třeba půl roku, ale jse to. A pokud mu to někdo píše, tak ba bolest se dají dst neopiatova analgetika a s abstinenční s ndromem může pomoci Transtech či Metadon. V každé větší nemocnici je AT ambulance, tam vám pomohou...

Ivana
4x

Zdravím měla jsem ten samý problém. Byla jsem na Tramalu závislá 13 let, obrovské dávky, balení 96ml na tři dny. Byla jsem 4 x na léčení a jako následek mi zůstala epilepsie,lituju každý den,že jsem s tím začala. Nyní jsem tři roky čistá a dokonce mám i krásné miminko. S pozdravem Ivana

Vendys

Jak jste zvládla přestat? Já jsem závislá na Tramalu už přes dva roky. Veľké 96nl kapky mi vydrží max 5 dnů. Beru tři krát denně pět ml. Nevím kolik to je střiků. Víc jak třicet určitě. Dávkují si to do kelímku s označením ml. Takže tři krát denně po pěti ml. Jednou pokus v léčebně a druhý pokus doma o přestání a absolutní hrozný pocity k NEVYDRŽENÍ, zvracení, průjem, spanek-nespanek, pocit že zešílím...... Prostě jsem to bez Tramalu nezvládla. Nevím jak vydržet abstinovat... nevím jak to vydržet i když vím, že ošklivým absťákem projít bohužel MUSÍM.

Ivana
1x

Přestat jsem nikdy nezvládla sama byla jsem tři krát na neúspěšném léčení a povedlo se to až na po čtvrté. S fyzickým absťákem mi na detoxu pomohli,ale s psychickou závislostí jsem nedokázala bojovat byla mnohem horší než fyzická. S té psychické mi pomohl až můj současný přítel, stál při mě. Nyní jsem bez Tramalu tři roky a máme spolu krásné zdravé miminko

Ba

Jde to, máte AT ambulanci v nemocnici? Aby to nebylo takové peklo, dávají se substituce jako Trastech anebo metadon. A jde to, jen se musíte rozhodnout. A nebuďte na to sama. Držím palce

Honza

Co váš praktický lékař? Určitě vás nenechá trpět. Neměl by. Zkuste to. Svěřit se a říct si o pomoc. Třeba že vás provede postupným snížením dávek. S nějakým plánem do kdy vám bude tramadol psát 🙂 většina lékařů co znám takové pacienty neodmítá

Roman

Dobrý den, mohu se prosím zeptat, zda stále ordinujete ?

Vít

Doporučujete léčebnu? I na zolpidem resp poruchu příjmu potravy? Furt si chci pomoci sám, ale doma šrumec už mě mají za hypochondra, k tomu tzv histamin intolerance. Dik

Carloss

Dobrý den, i po těch třech letech máte epilepsii?

Honza

Tramadol je specifický opiát. Působí na serotonin a noradrenalin podobně jako antidepresiva. Navíc ve vyšší dávce ovlivňuje i receptory NMDA. Proto vždy vysazovat pomalu. I praktik by měl být schopný vás ve snižování podpořit a provést jim. Ideální je přechod na jiný opiát úplně. Běžně na Subutex. Ustálit se a snižovat ten. Tramadol je trochu zakerny

Jana Macháňová
4x

Jste úžasná,po vašem komentářů věřím,ze i taky dokážu. Děkuji a držte mi prosím pěsti ❤️❤️❤️

Ivana
1x

Držím vám palce a určitě to taky zvládnete. Bylo to moc těžké,ale jde to. Tak ještě jednou,držím palce 😉

Honza

Já užíval tramal v dávkách az 600 mg denně, než jsem byl převeden na silné opiáty. Oxycontin, poté náplasti s fentanylem, morfin v dávce 2 x 200 mg denně.. no bylo to šílené, navíc bolest se vracela a tolerance rostla. Posledních 11 let užívám suboxone. Substituční látku užívanou jako náhradní terapie pri závislosti na opiátech. Buprenorfin mě zbavil bolesti i závislosti. Beru vysokou dávku ale jsem stabilní. Můžu žít, pracovat ve zdravotnictví, řídit. Cítím se jako bych nic neužíval. Psychotropní účinky, ani útlum u substituce není. Doporučuji. Buprenorfin je velmi účinný opioid pro pacienty na vysokych dávkách opioidnich agonistů. Chvilku trvá než si to sedne ale jsem bez bolesti. A léky beru jedenkrát denně.

Honza

Ono zase opioidy patří mezi velmi bezpečné léčiva. Tramal je slabý opioid, jeho účinek závisí na aktivním metabolitu, který vzniká v játrech a tím pádem dávky nad 400 až 600 mg za den nemají vyšší účinek. Jeho serotonin/noradrenalin působení z něj dělá atypický opioid. Být vámi, zkusím rotaci na jiný opiát. Např. buprenorfin v náplastove formě. Výrazně zlepší analgezii, potlačí "závislostní" chování a má velice dlouhou dobu účinků. Jedna náplast 72 až 96 hodin. A i po odlepení trvá klidně tři dny, než se abstinenční syndrom objeví. A ten je mnohem slabší. Oproti NSAID lékům opiáty nejsou toxické pro orgány. Pokud je třeba léčba bolesti, je základ volit dlouhodobě působící formy léčiv a slabé opioidy nahradit nízkou dávkou silných. Targin je oblíbený lék jako opioid první volby u nezvyklých pacientů. Bere se po 12 hodinách. Ale i tramadol existuje ve formě 24 hodinového uvolňování. Někdy, když je bolest, se opioudum nevyhnete. Ale chce to řešit s lékařem. Ideálně s centrem bolesti

Venca

Mám ozvěte se

Martin
38x

Byl jsem taky závislý na Tralgitu.netušil jsem,že když to budu brát každý den,že vznikne návik,a už vůbec né tak islný a obtížně se zbavující.Samozřejmě záleží jak kdo ho bere dlouho.Ale já ho bral asi dva měsíce každý den,se zvyšujícísemi dávkami,prvně 10 kapek,a nakonec jsme skončil u 35.jednoho dne jsme si řekl,končím s tím,nemůžu to "žrát" pořád(a taky jsem potřeboval vědět jestli budu cítit bolest i po léčbě),tak jsem jednoho dne to přestal jíst,ovšem to jsmenetušil,co mě čeká!2 dny absolutně bez spánku se svalovými křečemi,bolení,motání hlavy,pocit kdy chvilku je vám šílená zima a za 5 sekund zase šílené horko,a tak se to pořád střídá.Pořádně jsem se nevyspal asi 2 týdny.A celkový pocit je že se cítíte absolutně bezmocně,protože s tím prostě nejde nic dělat,jedině si vzít opět Tralgit.Což jsme ovšem zavrhl a řekl jsem že prostě ne!!!!!Nejlepší je,něco dělat,ať na to člověk nemyslí,ale to jde dost těžko.Takže jsem si to pěkně vytrpěl se vším všudy.na jednu stranu je to od bolesti skvělý lék,výborně zabírá a pocity po vzítí jsou moc příjemné,jako by jste vzali drogu,po které je vám moc fajn,jste úplně v pohodě,nic vám nevadí,příjemný pocit na hrudi,skvěle se po tom spí a usíná,ovšem za ty následky to opravdu nestojí.Takže všechny varuju,když brát Tralgit,tak rozhodně ne brát pravidelně každý den,ale maximálně 2 za týden a to jen akutně,jinak opravdu jen výjmečně,jinak vás čeká peklo!!!Rada co s tím,když už v tom člověk lítá asi moc není.Mě napadlo,vzít si dobré prášky na spaní a zaspat to,ale nevím jestli je to doré řešení.nezkoušel jsem.Omlouvám se za dlouhý příspěvek,ale chci všechny varovat co je čeká.

Markéta
9x

Ahoj Martine, já tralgit beru asi 5 let a to zhruba 3-4 tablety 200 mg a to každý den. Rozhodla jsem se s tím skoncovat. Vim, ze to nebude lehké, x-bezesnych snu, zimnice.... A pod. Tech věci je mnoho. A pravé proto jsem se rozhodla cely zasraný tralgit poslat do kytek. Je to maras. Ale mám protějšek, který mi svtim pomůže. Vim, ze to nebude za týden, za dva... Člověk s tím bude bojovat mnohem mnohem déle. A dokonce si troufam říct, ze to bude cely zivot. Pokaždé co tento lék uvidis ta si na to vzpomene s. Rozhodla jsem se s tím bojovat a to bez jakýkoliv dalších tabletek sracek. Takže doufam, ze se mi to podaří. Člověk musí chtít a hlavně musí MIT důvod. Preju štěstí nejen tobě a domě, ale všem, kteří do teto sracky spadli

jarin
15x

Bral jsem Tramal 7 let několikrát denně,nejdřív kvůli bolestem po těžké autonehodě a později už proto že jsem musel,je to těžké přestat,ale jde to a opravdu přijde klasický absťák,třes,pocení bolesti v zádech,ale netrvá to tak dlouho jako u klasických drog.Mě dobrá duše poradila sehnat na přechodnou dobu,Rivotril,nebo a ten je lepší Lexaurin,pozor též návykové,ale pokud se užívá jen ten měsíc na překonání a hned vysadit,jde to a je vše mnohem lehčí,no tolik moje zkušenost...držím palce.Jarda

Zuzana
4x

Já se dostala do závislosti na Tralgitu díky svému lékaři,který mi ho předepisoval při každé čtrnáctidenní návštěvě.Rozhodla jsem se s tím taky zkoncovat,ale mám strach z abstinenčních příznaků.Už mi ale stejně nepomáhá,spíš škodí.JKsem po něm ospalá a malátná.Co mám dělat???Hodit ho do koše a další nevyzvedávat?Nebo "to"nějak vydržet?

Šárka
2x

Ahoj, jak jsi na tom prosím dnes a jak jsi to dokázala?

Šárka
2x

Ahoj, prosím dokázal jsi se z toho dostat? Ahoj koukám že píšeš tenhle rok. Ty máš taky problém s tramalem? Já také, teď řeším jak z toho ven. Nechceš si navzájem pomoc?

Tomáš
1x

taky s tím mám problém, jak jsi na tom?

Vaša
3x

Ahoj, taky jsem kapal Tramal a Tramadol, pomáhalo mi to v práci a jak sem měsíc za měsícem tak jsem si uvědomil že to je na hovno a už jsem na něm zavyslej, tři až čtyři dny beze spánku, svalové křeče, motani hlavy atd atd, je to peklo ale musíš být silný a vysrat se na to... Dá se to vydržet.. Už cca rok bez.. Dlouho jsem se k ty sračce vracel...uz nikdy... Preji hodně úspěchů a hurá do toho.. To dáš!! Měj se krásně

Vaša

Ahoj, taky jsem kapal Tramal a Tramadol, pomáhalo mi to v práci a jak sem měsíc za měsícem tak jsem si uvědomil že to je na hovno a už jsem na něm zavyslej, tři až čtyři dny beze spánku, svalové křeče, motani hlavy atd atd, je to peklo ale musíš být silný a vysrat se na to... Dá se to vydržet.. Už cca rok bez.. Dlouho jsem se k ty sračce vracel...uz nikdy... Preji hodně úspěchů a hurá do toho.. To dáš!! Měj se krásně

Lenicka
5x

Ahoj, chci se zeptat, už jsi s tím skončila? Já brala hrozně dlouho Tramal. Vlastně beru. Asi 8 let. 2x sem skončila, ale po půl roce jsem zase začala, já kráva pitoma. Dycky sem si řekla, že na to mám, že přestanu, ale teď, když chci skončit, je to jako nikdy předtím. Ani by mi nevadilo, že nemůžu večer spát, že se mi točí hlava, ale nejhorší jsou ty pocity beznaděje, co člověk pociťuje, jak si myslí, že je všechno na jic, chce umřít, nic nemá smysl. Bože, přestane to někdy?

Petr
1x

Aho Hodne pi bilinkove caje dopurucuji caj OSTROPESTREC a na vecer CAJ MEDUNKU toti pomuze visadit prasky a zaroven procistis telo jako sou ledviny a krev . Skusto aspon meto pomohlo se dostat s heroinu pak s pervitinu a nakonec sem prestal aji s cigaretama tet us to bude 12roku cosem zevsim prestal

Honza

Je to opiát se specifickými účinky na serotoninergni a noradrenergni systém. Doporučuji pomalu snižovat dávky. Beru 400 např. Snižovat co týden 50 mg. Je to celkem bezbolestné. Jde zkusit i podpůrnou léčbu s léky na bolest, průjem a na úzkost. Nebo přejít na jiný opiát a ten vysnizovat pomalu. Oproti jiným opiátům jsou abstinenční příznaky po tramadolu nebezpečné. Právě kvůli interakci s SN systémy. Snižovat pomalu je nejlepší varianta. Lékař rád pomůže. Mozek si zvykne a vysazení poslední dávky bývá dost dobře zvládnutelné

robert

kdo mi pomuze se dostat z tramalu, poradi mi jak vysadit a přkonat krizi děkuju

Petr
1x

Ahoj kup si bilkovy caj OSTROPESTREC a na vecer caj medunku. Hodne pi toti procisti krev a ledviny proste musis hodne pit toje dulezite ja tak visadil heroin.pervitin.a nakonec cigara.

Kolerka
2x

Promiňte, ale čajíčkama pervitin a heroin a nakonec i cigarety? Tady ti lidé jsou ale opravdu hodně závislí. To asi zní, že vy jste spíše experimentoval. Že člověk bere drogy, neznamená, že je závislý

to je jedno
4x

dostat sa da len tak stoho ze si vibavis,u doktora veku flasku tramau alebo tramabene,tralgit le onicom tam je 10 strekov sto miligramov,a vhentich mas 8 strekov,cize ti to aj dlhkšie vidrži a neni to take hnusne..ale to je jedno,ber tolko miligramov kolko si bral doteraz aby si nemal krizu,a potm na druhy den,ako kazdy den si davaj o 1 strek menej,za 32 dni to mas o 400mg menej,a nemas abstak,da sa to ale hovorim najlepsie sflasov nie stabletami

Martina
2x

Tramal je největší svinstvo co může být. Je to cesta do pekla. Lituju, že jsem s tím někdy začala. Taky mě ted ceka odvykání od Tramalu. Navštívila jsem psichiatricku, ktera mi predepsala na odvykání léky, které se jmenuji Tiapridal a to mám brat každý den 1 tabletu a zároveň snižovat tramal. Nesmí se s toho hned vyskočit, protože by mohl člověk dostat epilepticky záchvat takhle mi to rekly cca 3 lékaři. Zkuste si taky zajistit rozumnou, normální psichiatricku a zeptat se na ten tiapridal, ze potřebujete se dostat od závislosti na tramalu.

Livia

Ja bych to potrebovala tez se zbavit navyku na tramadolu beru to asi 5 roku 2× tebelty denne a nemuzu se stoho zbavit muzu poprosit o Radu dekuji mooc

Hana Žďárska

Dobrý den, Chtěla bych se prosím zeptat, jak jste zvládla abstinenční příznaky, jestli už jste v pohodě. Mám ten stejný problém, brala sem 1tab.denne 75mg, teď půl roku beru půlku tablety a nejde mi vysadit.. Mám deprese, nic mě nebaví, nemohu se do ničeho donutit, už nevím jak dál..

Honza

Hlavně nevysazovat náhle. Udělejte si časový plán a jednou týdně odebirejte z dávky, co berete 20%. Takhle to může být celkem bezbolestné.Muzete snižovat i pomaleji. Jednou jsem dostával pacientku z 800 mg 11 měsíci. Dlouho se nemohla zbavit posledních 25 mg. Ale povedlo se. A jsou volně dostupné léky, které uleví. Nebo vám lékař může napsat přechodně jiný, dlouhodobě působící opiát, vpodstate substituci, praktikové někdy zkouší buprenorfin v náplasti a ono to často funguje. Tam je to ale o ochotě praktika něco takového dělat. Nevysazujte náraz.

checht
10x

podle mnoha lekakřu tralgit neni navykový ani při delším užívání :) , je to samozřejmně blbost , je navykový a to silně ! ja už ho beru 5 let po operaci která nedopadla dobře (a to sem napsal slušně :) ) zatím sem na davce 2x200Mg tralgit retard na den + kapky tralgit podle potřeby ! už se stím skoušel přestat ale problém apsták jak višitý z literatury :) , z psichickou zavislostí by problém nebyl ale z fizickou zavislotí je veliký problem , pokud tralgit visadím nebo zapomenu vzit :) tak se apsták dostaví do pár hodín od pravidelného užívání :) poceni , horko zima , křeče v oblasti břicha , nervozita , velmi silná podrážděnost !!! , a tdka to hlavni co je velmi nebezpečné u fizické zavislosti ! , když sem skoušel vysadit tralgit tak sem si pi abstaku mněřit tlak a tep , talak se pohyboval od rozmezi 45/60 co je malo ! hrozí asi šok atd až někdy byl tak vysoký až hruza 170 /200 což zase u hrozí uifarkt miokardu ( srdce ) tep lital jak chtěl od 60 za min do 150 za min , tím sem chtěl řici že fizický abstak muže zabijet !!! , takže vžádném případě nevysazujte tragit a podobné leky na raz !! pomalu snižujte dávku leku až k nule , nebo vyhladat pomoc psichiatra atd !!! jinak vas to muže aji stát život ! to je snad všecko , jedině sand to že narkomana zavisleho ze mně udělaly v nemocnici po Operaci do mně valyli konské davky tralgitu ! a po 5ti týdnech až sem z nemocnice vylezl tak sem byl krásně zavyslí na tralgitu :(

Sokol
8x

Fyzicky abstak prezijete preboha to není smrteľne doma som to úplne zvládol a bral som ho 10rokou cca 1000kapek denne jasne že nebudete spat budete mať triasku nechuť do jedla a veľa ďalšieho ale potom to začína ten boj psychicky nebude sa vám chcieť pozerať telka ako predtým nebudete komunikativny dole hlava je to boj na dlhú trať a je len otázka času kedy sa odvazite ísť si predpísať len doretu čo je ties na bázy tramadol psychická závislosť je najhoršia ale dá sa to jediné čo je najvetsi problem je neurol diazepamky atď...lexauvrin tam môžete zomrieť s tých abstakov poznal som chlapca čo to vysadil s dna na deň dostal po sebe 5 epileptické záchvaty a delirium zástava srdca je to boj na dlhú trať ale tramal ako vravím nepotrebuješ k tomu nič tyzden sa nevispis budes na posteli robiť kotrlmence 😂😂😂 ale po mesiaci už budeš Okey

Honza

Je to holt opiát

Junior
9x

No účinná látka tramadol je poměrně silný opiát, na kterých závislost prostě vzniká. Pokud je ale brán proti bolesti a není naděje, že by bolest ustoupila, nemusí být zrovna špatnou volbou. Je totiž opiátem velice bezpečným... A co se týče odvykání, smrtelné určitě není... podobá se spíš takové chřipce a jde zvládnout postupně snižřující se dávkou.

Kaacullka
9x

a co když ten tralgit prostě už nemám a nemám ho už ani kde sehnat? Mam druhý den abstáku a jsem opravdu na mrtvici je to fakt jako silná chřipka akurát nevím za jak dlouho to přejde brala jsem ho 3 roky a vím že když se mi dostane ted pod ruku tak si ho stejně vezmu co s tím mam dělat? Jak se z toho mam co nejdříve dostat?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce