Inzerce

tralgit

Jsem závislý na tralgitu. Chci se toho zbavit. Má stím někdo zkušenost?

Inzerce
Odpovědi
Moustard2 poděkování

Mam ten samý problém, jsem na invalidním vozíku, tralgit jim uz pres 3 roky, posledni dobou pocituju silne abstinencni priznaky. V tomto pripade kazda rada draha. Sam nevim jak si pomoci. Bolest potrebuju utlumit, ale nechci si ho brat podle toho kdy mi naskoci abstak.

Reagovatpoděkovatnahlásit

24. prosince 2008, 16:15:28

Martin14 poděkování

Byl jsem taky závislý na Tralgitu.netušil jsem,že když to budu brát každý den,že vznikne návik,a už vůbec né tak islný a obtížně se zbavující.Samozřejmě záleží jak kdo ho bere dlouho.Ale já ho bral asi dva měsíce každý den,se zvyšujícísemi dávkami,prvně 10 kapek,a nakonec jsme skončil u 35.jednoho dne jsme si řekl,končím s tím,nemůžu to "žrát" pořád(a taky jsem potřeboval vědět jestli budu cítit bolest i po léčbě),tak jsem jednoho dne to přestal jíst,ovšem to jsmenetušil,co mě čeká!2 dny absolutně bez spánku se svalovými křečemi,bolení,motání hlavy,pocit kdy chvilku je vám šílená zima a za 5 sekund zase šílené horko,a tak se to pořád střídá.Pořádně jsem se nevyspal asi 2 týdny.A celkový pocit je že se cítíte absolutně bezmocně,protože s tím prostě nejde nic dělat,jedině si vzít opět Tralgit.Což jsme ovšem zavrhl a řekl jsem že prostě ne!!!!!Nejlepší je,něco dělat,ať na to člověk nemyslí,ale to jde dost těžko.Takže jsem si to pěkně vytrpěl se vším všudy.na jednu stranu je to od bolesti skvělý lék,výborně zabírá a pocity po vzítí jsou moc příjemné,jako by jste vzali drogu,po které je vám moc fajn,jste úplně v pohodě,nic vám nevadí,příjemný pocit na hrudi,skvěle se po tom spí a usíná,ovšem za ty následky to opravdu nestojí.Takže všechny varuju,když brát Tralgit,tak rozhodně ne brát pravidelně každý den,ale maximálně 2 za týden a to jen akutně,jinak opravdu jen výjmečně,jinak vás čeká peklo!!!Rada co s tím,když už v tom člověk lítá asi moc není.Mě napadlo,vzít si dobré prášky na spaní a zaspat to,ale nevím jestli je to doré řešení.nezkoušel jsem.Omlouvám se za dlouhý příspěvek,ale chci všechny varovat co je čeká.

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. ledna 2009, 23:48:35

Markéta

Ahoj Martine, já tralgit beru asi 5 let a to zhruba 3-4 tablety 200 mg a to každý den. Rozhodla jsem se s tím skoncovat. Vim, ze to nebude lehké, x-bezesnych snu, zimnice.... A pod. Tech věci je mnoho. A pravé proto jsem se rozhodla cely zasraný tralgit poslat do kytek. Je to maras. Ale mám protějšek, který mi svtim pomůže. Vim, ze to nebude za týden, za dva... Člověk s tím bude bojovat mnohem mnohem déle. A dokonce si troufam říct, ze to bude cely zivot. Pokaždé co tento lék uvidis ta si na to vzpomene s. Rozhodla jsem se s tím bojovat a to bez jakýkoliv dalších tabletek sracek. Takže doufam, ze se mi to podaří. Člověk musí chtít a hlavně musí MIT důvod. Preju štěstí nejen tobě a domě, ale všem, kteří do teto sracky spadli

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. února 2014, 12:30:22

jarin1 poděkování

Bral jsem Tramal 7 let několikrát denně,nejdřív kvůli bolestem po těžké autonehodě a později už proto že jsem musel,je to těžké přestat,ale jde to a opravdu přijde klasický absťák,třes,pocení bolesti v zádech,ale netrvá to tak dlouho jako u klasických drog.Mě dobrá duše poradila sehnat na přechodnou dobu,Rivotril,nebo a ten je lepší Lexaurin,pozor též návykové,ale pokud se užívá jen ten měsíc na překonání a hned vysadit,jde to a je vše mnohem lehčí,no tolik moje zkušenost...držím palce.Jarda

Reagovatpoděkovatnahlásit

29. března 2014, 19:06:17

checht4 poděkování

podle mnoha lekakřu tralgit neni navykový ani při delším užívání :) , je to samozřejmně blbost , je navykový a to silně ! ja už ho beru 5 let po operaci která nedopadla dobře (a to sem napsal slušně :) ) zatím sem na davce 2x200Mg tralgit retard na den + kapky tralgit podle potřeby ! už se stím skoušel přestat ale problém apsták jak višitý z literatury :) , z psichickou zavislostí by problém nebyl ale z fizickou zavislotí je veliký problem , pokud tralgit visadím nebo zapomenu vzit :) tak se apsták dostaví do pár hodín od pravidelného užívání :) poceni , horko zima , křeče v oblasti břicha , nervozita , velmi silná podrážděnost !!! , a tdka to hlavni co je velmi nebezpečné u fizické zavislosti ! , když sem skoušel vysadit tralgit tak sem si pi abstaku mněřit tlak a tep , talak se pohyboval od rozmezi 45/60 co je malo ! hrozí asi šok atd až někdy byl tak vysoký až hruza 170 /200 což zase u hrozí uifarkt miokardu ( srdce ) tep lital jak chtěl od 60 za min do 150 za min , tím sem chtěl řici že fizický abstak muže zabijet !!! , takže vžádném případě nevysazujte tragit a podobné leky na raz !! pomalu snižujte dávku leku až k nule , nebo vyhladat pomoc psichiatra atd !!! jinak vas to muže aji stát život ! to je snad všecko , jedině sand to že narkomana zavisleho ze mně udělaly v nemocnici po Operaci do mně valyli konské davky tralgitu ! a po 5ti týdnech až sem z nemocnice vylezl tak sem byl krásně zavyslí na tralgitu :(

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. března 2009, 10:41:56

Junior3 poděkování

No účinná látka tramadol je poměrně silný opiát, na kterých závislost prostě vzniká. Pokud je ale brán proti bolesti a není naděje, že by bolest ustoupila, nemusí být zrovna špatnou volbou. Je totiž opiátem velice bezpečným... A co se týče odvykání, smrtelné určitě není... podobá se spíš takové chřipce a jde zvládnout postupně snižřující se dávkou.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. října 2009, 12:24:19

Kaacullka4 poděkování

a co když ten tralgit prostě už nemám a nemám ho už ani kde sehnat? Mam druhý den abstáku a jsem opravdu na mrtvici je to fakt jako silná chřipka akurát nevím za jak dlouho to přejde brala jsem ho 3 roky a vím že když se mi dostane ted pod ruku tak si ho stejně vezmu co s tím mam dělat? Jak se z toho mam co nejdříve dostat?

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. ledna 2010, 16:54:22

215 poděkování

Ahoj Je mi 21 let a taky beru tralgit.Mám velmi silné bolesti břicha přibližně rok.protože neví co mi je dali mi od bolesti aspoň tralgit.Začala jsem ho brat jednu pilulku denně nyní beru dva naráz a po hodině si dávám ještě jeden.Pravdou je že požitek s tralgitu je velmi příjemný jenže později nemohu jíst a ani se skoro vyčůrat.Zvyšuje se mi tlukot srdce a potí se mi celé tělo.Zatím mě nenapadlo jestli při vynechání dávky mám abstinenční příznaky,protože trpím nespavostí a taky bývám dost nervní od malička.Ale jediné čím si jsem stoprocentně jista je,že když mi tralgit dochází mám strach že mi ho už třeba nenapíšou.Nikdy mě nenapadlo že na tento lék můžou být abstinenční příznaky třeba jako u pervitinu,dalo by se říci že i účinky jsou podobné po dávce pervitinu.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. října 2009, 16:41:29

neuroleptix3 poděkování

Mezi ucinky tralgitu a pervitinu je obrovsky rozdil. Tralgit je opiat, tedy tlumive analgetikum. Pervitin je droga stimulacni. Pervitin take po vysazeni nezpusobuje abstinencni priznaky. Zavislost na pervitinu je psychickeho razu. Tralgit abstinencni priznaky zpusobuje. Spis bych ho prirovnal k jine droze a to k heroinu, i kdyz je ma slabsi ucinek.

Reagovatpoděkovatnahlásit

7. dubna 2010, 12:16:21

milos

lepsi je sexovat:D

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. března 2013, 11:30:31

samy2 poděkování

Vzala jsem si 1 stovkovou tabletu tralgitu na bolest břicha při menzes, což nezabíralo, tak jsem si vzala ještě 2. Lidi, nepřejte si zažít to, co já! Cítila jsem, že do dvou minut umřu-zimnice, třesavka, bolest hlavy, žaludku, halucinace, vidiny - to trvalo 10 hodin, než mi v nemocnici nasadili tři kapáky, které to svinstvo rozředily. Už to nikdy nevezmu.

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. března 2012, 15:13:41

Nana

Na pervitinu nejsou abstáky..pouze bažení po droze a člověk je "k ničemu",ale nic ho nebolí.nemá abs jako u opioidů.

Reagovatpoděkovatnahlásit

11. června 2014, 11:37:04

Petra janků3 poděkování

chtěla bych se sezptat na závislost na léku tralgit, užívám jej každodenně na bolesti různého původu, je mi 45 a dva roky jej beru v podobě tablet každý den jeden, na bolesti hlavy, zad, dá se říci všeho. mám strach ho vynechat, nezvládala bych to v práci ani doma. nevím co dělat, mám strach do budoucna. nemůžu ho přece brát stále. Až ho nedostanu , nevím , co mi bude, jaké budu mít abstinenční příznaky. pomáhá mi při všem, je jako droga. Poradte, jestli to vše sdělit lékaři, nevím, začínám být bezradná. nedovedu si představit, že bych ho neměla u sebe a jít do práce. Poradte,moc děkuji

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. února 2010, 19:25:50

milanos

bral jsem tramal na bolest,a vždy sem ho musel přestet brát.jak mile, jsem věděl, že by mi ho z ničeho nic nedali začal jsem snižovat pěčlivě rozpočítat a snižovat delší dobu až na mini dávky a půlit dávku minima a půlit půlku na 1/4 ....asi mi rozumíte a po ukončení 2 a 3 slabá abstinence.ALE OKUD JE BOLEST TAK ZLÁ A LEKAŘ VÁM LÉK DÁVÁ NA TIŠENÍ BOLESTI A VY MŮŽETE DÍKY LÉKŮM ZVLÁDAT CO POTŘEBUJETE. NENÍ DŮVOD VYSAZOVAT A TRPĚT! NEBO TO BERETE NA FETOVÁNÍ ? neeeee

Reagovatpoděkovatnahlásit

15. prosince 2012, 01:38:49

bojovnice

...ohledně Tralgitu a podobným lékům s jiným názvem - pokud je silná bolest, nemá smysl vysazovat, případně střídat s jiným přípravkem proti bolesti. Asi záleží na člověku, zda má dispozici k závislosti. Já naštěstí při větší dávce pocítím bolest hlavy. Jsou silnější léky než Tramadol apod. Pokud lékaři nedovedou účinně vyléčit nebo potlačit bolest. nemá smysl se trápit - co je to potom za život??? Nic nezvládat a jen trpět?? Jedna tableta denně určitě není znakem závislosti. Např. u kortikoidů, jako Medrol či Prednizon, které berou lidi celý život - to je teprv závislost, která může skončit smrtí - nehledě na vysoce devastující účinky těchto léků.

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. března 2013, 12:53:32

Libuše

Dostala jsem kapky Tralgit n bolesti v ramenou a svalech. Nezabírají a když čtu příspěvky, tak je asi nebudu dál brát.Mám bolesti denně již 2. měsíc, nezabírá Ibalgin 600 a další prášky. nevím co mám dělat.

Reagovatpoděkovatnahlásit

14. února 2015, 12:01:18

danda

Tady půjde asi o něco jiného nez o závislost. Já jsem u lékaře dostala tralgit na recept od bolesti na kyčel ( později operace ). Dostala jsem kapky - vzala jsem si 10 kapek a pak jsem si přečetla dávkování - na 10 kg váhy 1 kapka ( v mém případě 6 kapek ). Během 2 hodin jsem nevěděla co se se mnou děje - motala se mi hlava, zvracela jsem, byla mi hrozná zima a pak zase horko a z práce mě museli odvézt domů. Celý den jsem ležela a nebyla jsem schopná vylézt z postele. Později jsem zjistila,že jsem se předávkovala a to jsem ho vzala poprvé. Od té doby už jsem si ho nevzala. Byl to prostě hnus.

Reagovatpoděkovatnahlásit

12. dubna 2010, 11:19:06

MBednar

Dobrý den, sháním tento lék už dlouho,,, V případě, že byste měl jedno balení navíc, tak se mi prosím ozvěte na bednar@centrum.cz. Děkuji. S pozdravem Bednář

Reagovatpoděkovatnahlásit

8. července 2011, 03:04:49

Václav Zeman2 poděkování

Dobrý den, Hned úvodem - MLUVÍM Z VLASTNÍ ZKUŠENOSTI. NEBERTE TRAMAL, POKUD HO OPRAVDU NEPOTŘEBUJETE NA BOLEST !!! Od roku 2002(to mi bylo 17) mi byl předepisován TRAMAL s Algifenovými kapkami na bolest rozpínající se ledviny.(hydronefróza v pravo,poté operace).Dávkování TRAMALU bylo 4x20-25 kapek po 6-ti hodinách :) ... To jsem netušil co mě čeká !!!Nicméně účinek TRAMALU se mi líbyl-bolest byla pryč,teda aspoň většina:)Postupem doby sem TRAMAL musel brát VÍC a častěji.Bylo to pořád zvládnutelný - (teda z mého zcela neobjektivního pohledu na věc).Proběhla operace a po ní začaly bolet zuby,záda - znáte to,když něco bolí jsme ochotni udělat cokoli, jen ať už to nebolí! "TRAMAL A OPIÁTY OBECNĚ JSOU VELICE DOBRÝMI SLUHY, ALE TAKÉ NEMYLOSRDNÝMI PÁNY !!!" Jednou jsem zapoměl kapky doma a šel do práce. No nevydržel sem tam,vrátil se domů a ZAKAPAL TRAMAL! Došel jsem až na dávku 6 x denně 40 kap.(při mejch 63 kilech dle lékařů hustý) Prošel jsem si peklem při odvykání, nestojí to za to !!!!Jak to bolest jen trochu dovolí,tak je čas udělat TRAMALU PÁ PÁ

Reagovatpoděkovatnahlásit

19. října 2010, 21:25:50

Lenka5 poděkování

pripravek tralgit jsem si poprve vzala myslim tak pred tremi lety,v te dobe sem mela velice silne bolesti zubu,prasky jako ibalgin,nurofen a podobne nepomahali a tak sem poprosila svou babicku o neco co by me pomohlo a jelikoz babicka byla jedna velka lekarnicka mela u sebe prave i tralgit na jjei silne bolesti kloubu.Dala mi jeden a ja si sla domu lehnout,behem pul hodinky jsem citila jak bolest ustoupila a ja mela pocit ze se vznasim na ruzovem oblacku,nemusela sem se ani hybat jen jsem koukala do stropu a bylo mi krasne.To byl muj prvni ontakt s tralgitem praskem ktery za me vyresil nejen mou fyzickou bolest ale zbavil me i mych psychickych problemu ktere mam od detsvi.Od te doby jsem tyto prasky uzivala ne ovsem ze bych j brala uz tri roky vkuse napr.jsem je brala tyden pak dva mesice nic pak 14 dni a rok nic.Dnesnim jsou to ovsem 3 tydny ktere jsem doslova protralgitovala "sjizdela"jsem se denne a uzivala si toho uzasneho stavu.Dal uz ale nemuzu,dnes jsem poprve bez prasku citim dost silny neklid v tele jsem nervozni nemuzu spat i kdyz bych tak moc chtela.Doufam ze uz toho jednou pro vzdy necham,studuju prvni rokem filozofickou fakultu a chci ji uspesne dokoncit,ne skoncit jako troska zavisla na tralgitu

Reagovatpoděkovatnahlásit

17. listopadu 2010, 15:19:49

KURO CHYMENEZ1 poděkování

MAM 33 A TRALGYT BERIEM UZ ASI 4 ROKY A SOM SPOKOJNY A VOBEC NIESOM ZAVISLY HOCIKEDY HO MOZEM NECHAT DOMA A VOOBEC NEPOCITUJEM ZE NI CHYBA TO CO TU POSETE JE BLUD ............ RADIM VAM KLUDNE HO BERTE KED VAS DACO BOLY VOBEC TO NIE JE NAVYKOVA LATKA

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. února 2011, 19:18:46

Karpíšek2 poděkování

Dobrý den, mám problém-chci přestat brát tralgit, beru ho už půl roku, ale jakmile ho vysadím tak mám pocit, že mám hodně silnou chřipku a příšerně mě škrábe v krku. Nemáte někdo nějakou radu, jak se toho škrábání zbavit???

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. ledna 2012, 13:33:26

Dadyk2 poděkování

Ahoj taky jsem byla závislá na Tralgitu a přestala jsem,moc mi pomohla moje rodina,které jsem se svěřila,ale pozor ta závislost je na vždy,vezmete jeden a jedete v tom znova,mám to vyzkoušené,nejhorší při odvykání jsou první tři dny,pak už se to dá-život bez Tralgitu- rovná se svoboda,stačí chtít,přeji hodně štěstí a pevné vůle.

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. února 2012, 06:26:17

bobi

Neberte tieto lieky ak nemusíte.Sú to opiaty-je to svinstvo.nečaká vás štastný a dlhý život.Ničí to ludský organizmus-a to velmi rychlo.Brala som ho tiež ale mi ho nasadili v nemocnici.Nechcite vediet aky som mala abstak.Nevedela som čo beriem.Už nikdy sú aj ine lieky ale najlepšie bez nich a uživat si života .Ved druhy už nepride.

Reagovatpoděkovatnahlásit

13. března 2012, 13:55:44

ss1 poděkování

Predpokladam, ze nie ste akademicky vzdelana. Viete nejak relevantne podlozit to co prezentujete ako fakt: "Ničí to ludský organizmus-a to velmi rychlo".. ? Pokial si nie ste niecim ista, prosim nedezinformujte verejnost. Dakuem

Reagovatpoděkovatnahlásit

8. května 2013, 12:58:35

great1 poděkování

Ja som akademicky vzdelaná, ale na to netreba vzdelanie, aby človek videl, čo to robí s ľuďmi. Je to svinstvo, ktoré by som nikdy nedala do seba. Kto to berie dobrovoľne, stane sa z neho po čase troska a nemá dlhý život pred sebou. Vidím to kazdy deň, stretavam závislých ľudí na ulici. Mnoho z nich už nežijú.

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. srpna 2013, 10:29:12

michal 1 poděkování

Chcel by som svojou troškou prispieť do debaty bral som najprv tramadol asi2 mesiace náhrada akože za alkohol potom som prešiel ná tralgit tiež asi 2 -3 mesiace a poviem vám že nie moc tak 50 kvapiek za deň začalo mi postupne vznikať arytmia srdca po vysadeni a hlavne búšenie , potenie bolesť svalov nespavost teraz vyše roka nepijem ale brať tento liek by som už nechcel ale dobre mi robí pri chodeni a je tu dilema ......

Reagovatpoděkovatnahlásit

13. dubna 2012, 12:34:11

carlos

Poradí mi někdo,kde sehnat kapky tralgit?Né že bych je nutně potřeboval,ale pomáhají na zuby.

Reagovatpoděkovatnahlásit

19. června 2012, 20:09:37

Soňa

Ty si nečítal články vyššie? Na zuby si kúp Flector v prášku.

Reagovatpoděkovatnahlásit

19. července 2012, 12:03:13

Květa2 poděkování

Dojdi si k zubaři, tak jednoduché!

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. srpna 2013, 17:42:35

peta..4 poděkování

Ahojte,tiež som bola zavisla na tramale vyše troch rokov,od 2. triedy na strednej po koniec prvého na vysokej ...začala sa to tým že sme to s kamarátmi chceli len vyskúšať...prvý mesiac som si to davala len každý treti den aj to len tridsať streknuti (celá polievkova lyzica),až sa mi zapacil ten stav byť stramalena... Po mesiaci som si zacala dávať už každý deň po skole za lyžicu, 45 strekov...samozrejme keď neboli kvapky tak tabletky..časom mi to prestalo stačiť raz denne,tak už nie len po škole ale začala som si davat aj ráno za lyzicu. Keď som mala iba tabletky tak som musela zjest šesť 100 mg tabletiek aby som zase bola vo svojom "s tramalenom svete" ...Ten pocit keď mi zacal ucinkovat tramal bol na neopisanie...mne to ziadny lekar nepredpisoval,tak som si Ho musela zhanat sama, niekedy to trvalo aj hodiny ale musela som ..tam kde ja bývam Ho mali na predaj iba cigáni, 30 strekov ma stalo 1 euro, tabletka 100 mg stala 1 euro.neskôr som si začala kupovat celu fľašku 96 ml Tramalu za 20 euro...celé dni som strávila behanim po ciganoch,,strašne nervozna lebo mi chybala davka.. so zábavy kvôli ktorej som Ho začala užiivat sa stala zavislost,bez neho som a už nevladala ráno postavit z postele,,ak som si do obeda nedala tak zacali prejavovat prvé abstaky...keď som nemala peniaze som brala z domu maso,kompoty..posledne mesiace som jedla 50 - 60 strekov ov rano,45 strekov naobed v skole,po škole dalsich 30 str. a keď som mala chuť tak aj vecer pri telke som si dala 20 stretkov, a keď som mala iba tabletky tak DESAŤ 100. Mg denne. Bez tramalu som si nevedela predstavit uz ani hodinu..tramal pomaly zdrazoval z 20 eúr postupne na 50 eur za 96 ml tralgitu.najhoršie na tom bolo že mi jedna fľaša stacila iba na tyzden...schudla som pri výške 178 cm z 54 kg na 49 kg,mala sproblemy sa vicikat, stolicu som mala dva krát za tyzden. Kamaráti sa mi vyhybali,ľudia ma začali brať ako dáku spodinu, "nic" len tramalistku ktora nevnima realitu,proste telo bez duše...samozrejme že aj rodicia to už vedeli že niesom čistá...začala som si uvedomovať že s tym musím prestat,telo mi po skoro tri a pol ročnom dennodennom užívaní zacalo slabnut,,tri mesiace som nemala menstruaciu,a ked mi mamina povedala že v noci ma trasie a chrcim,zo sna,a ona vystrašená ma budí a ja nic..15. JULA 2012 SOM POVEDALA DOST A NEDALA SI UZ ANI KVAPKU!!!.prvé dva týždne som nespala,nedalo sa mi lezat na bruchu,na chrbte ani na boku,nedalo sa mi sediet,nevládala som stáť , desať minút som sa strašne potila a potom zase ma triaslo od zimy,nevládala som nic,bolo mi zle, dostávala som neuveriteľné niekolko minutove boľavé kŕče po celých nohách,žalúdok ma bolel. .stale som myslela na to ako by sa mi uľavilo kebyze si dam tramal...nikto s kamaratou mi neveril že som prestala,ani sama som si neverila že to dokazem ale túžila som byť zas normalna....po troch týždňoch mi zacalo byť lepšie, už som sa konečne zas cítila ako človek.ostali mi sice vazne zdravotné aj psychické nasledky ale som konecne šťastná že je to už za mnou, už som OSEM mesiacov čista, a konečne som začala žiť ako normálne dievča,:-) ľutujem deň keď som skúsila tramal,...zavše si na tramal spomeniem, na ten stav, ale až teraz si uvedomujem že som bola hlúpa, čo som kvôli nemu stratila a. prezila ....

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. března 2013, 00:27:09

bojovnice1 poděkování

..je rozdíl brát Tramal kvůli bolestem, když je člověk opravdu nevyléčitelně a chronicky nemocný nebo se jen tzv. sjíždět kvůli pěkným pocitům. Pokud nic nepomůže, musí člověk nějak bolest zahnat. Z vlastní zkušenosti radím - raději nebrat Tramal v kapkách. Snadno se zvyšuje dávka. Já jej beru už 6 let, 1x 100 tabletu a žádnou závislost nepociťuji, akorát střídám druhy léků - teď místo Tramalu DHC. Pokud se bojíte závislosti a musíte nějak tišit bolest, jděte se poradit do ambulance léčby bolesti. Tam poradí, většinou dobře.

Reagovatpoděkovatnahlásit

30. března 2013, 13:03:20

Josef

Mas muj OBROVSKY OBDIV,ja jedu na tralgitu bud tablety,popripade tramabene kapky,proste beru co je po ruce. Pokud jsi to dokazala jen sama bez pomoci psychiatra jsi DOBRA. Ja jsem jel 7 let v perniku,prubezne prokladany tramalem,perniku jsem se sam zbavil,ale jen tim ,ze jsem tvrde najel na tramal. Ted nevim co dal.SAM SE TOHO ZBAVIT NEDOKAZU A uz me zacinaji napadat i myslenky ze si to hodim a podobne. Vsichni kdo si na tramalu frci a mysli ze vse je OK.jsou setsakramentsky VEDLE. Ja jsem ted prihlasenej na odvykacku do HB na pavilon C. Vsem co se snazi prestat DRZIM PALCE a GL Chose

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. července 2013, 18:59:46

zufala matka

velmi ta obdivujem,moja dcera je na tom asi podobne ba asi horsie davky brala teraz je na tom asi tak ako ty si opisovala ze si brala 45 vstrekov atd...........obdivujem ta a prosim ta nikdy viac sa ho nedotkni

Reagovatpoděkovatnahlásit

7. listopadu 2014, 22:41:47

pipo

To dokaze len Kuro Chymenez, Sandokan, Zorro, Batman....(a to ta nechcem zosmiesnovat. To nie.)

Reagovatpoděkovatnahlásit

8. ledna 2015, 11:19:50

peta..

Strašne ma mrzí ze som sklamala svojích rodicov, ospravedlňujem sa im a dúfam že mi to raz odpustia...nikto není dokonalý,všetci robíme chyby,...

Reagovatpoděkovatnahlásit

23. března 2013, 00:48:27

Josef

Peto Mas muj OBROVSKY OBDIV,ja jedu na tralgitu bud tablety,popripade tramabene kapky,proste beru co je po ruce. Pokud jsi to dokazala jen sama bez pomoci psychiatra jsi DOBRA. Ja jsem jel 7 let v perniku,prubezne prokladany tramalem,perniku jsem se sam zbavil,ale jen tim ,ze jsem tvrde najel na tramal. Ted nevim co dal.SAM SE TOHO ZBAVIT NEDOKAZU A uz me zacinaji napadat i myslenky ze si to hodim a podobne. Vsichni kdo si na tramalu frci a mysli ze vse je OK.jsou setsakramentsky VEDLE. Ja jsem ted prihlasenej na odvykacku do HB na pavilon C. Vsem co se snazi prestat DRZIM PALCE a GL Chose

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. července 2013, 19:00:56

Vasek2 poděkování

Návyk ? Jak kdo ! Kdyžsemám rozhodnout mezi denní bolestí od páteře, kombinovanou s bolestí kloubů od psoriázy a fibromyalgií od prodělané boreliozy - tak vězte, že nějaký strach zwe závislosti je strašně druhořadý !! Chci žít teď a nemyslet na nějakou závislost ! Kdo nezažil denní pobolívání po celém těle, nemůže pochopit, že Tramal je pro mě lék, který jediný mi skutečně pomáhá. Beru ho už 1,5 roku jen ráno ( to je fakt nejhorší ) 25 mg ( 1/2 tobolky si rozpustím ve vodě a vypiju na lačno ), pak rozhejbám ztuhlost, psychicky se zklidním a pak to jde celý den normálka. Myslím si, že tato malá dávka, která mi fakt pomáhá ) není ani závislost. Občas i vynechám, ale pak to trvá než se po ránu "rozjedu do normálu" i 2-3 hodiny. Ale proč se trápit bolestí ?

Reagovatpoděkovatnahlásit

26. srpna 2013, 19:48:43

Kud

Nevím, jestli vnesu do problému čerstvý vzduch. Tramal (150 1x den) používám řadu let a mohu potvrdit, že zbavuje bolesti. Nezaregistroval jsem návykovost (mimo příbalového letáku). Přesto musím varovně zvednout prst. S dobou užívání tohoto přípravku se kryje doba, ve které jsem odporný alkoholový abstinent !!!! Nejenom nechuť, ale přímo odpor. Boužel i při přípiku vínem trpím. Tak z toho plyne životní poučení, že nic není zadarmo. Ach jo.

Reagovatpoděkovatnahlásit

5. ledna 2015, 15:20:34

serynka

TAKY JSEM HO BRALA MYSLELA JSEM ZE BEZ NEJ NEDOKAZU ZIT ALE DA SE TEMER PO TYDNU JE VSE REDY SICE STREVNI PROBLEMY JSOU ALE OPRAVDU SE TO DA JEDINEJ PROBLEM CO BYL BYLO SPANI HRUZA DES NEMUZES USNOUT NIC SILENY ALE ZAHULIT SI A JE TO PRYC SPINKATE JAK MIMINKO STACI DVAKRAT TRIKRAT A JE VSE PRI STAREM JOJO PRIRODA JE PRIRODA ALE TRALGIT UZ NEEEEEEEEEEEEEE JE SILNE NAVYKOVEJ NEBERTE KDYZ NEMUSITE

Reagovatpoděkovatnahlásit

7. října 2013, 09:37:49

Laco slovensko

Cital som vsetky komentare. Smelo no na moju hanbu mozem povedat ze som rekorder 15 ROKOV uzivania. Co pomoze prestat? Pretrpiet si to.

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. října 2013, 11:00:42

.

a co Ti je ?

Reagovatpoděkovatnahlásit

16. října 2013, 14:32:30

ela

myslela som si že rekordmanka som ja 10 r. Ale čudujem sa zdravím,že to vôbec skúšajú. Nechápem tú logiku nič mi nie je a skúsim liek od bolesti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. prosince 2013, 17:34:12

zana slovensko

Váš komentář...aj ja som citala vase komentare ja ho beriem uz 15rokou 60kvapiek 5-7 krat dene bola som uz aj na odvikaciej kure,pomohlo mi to asi na 1rok,potom som sa ktomu vratila zas,a beriem ho az po teraz,obdivujem tych ktory stim vedeli prestat ja meviem neda sa to,tie abstaki su nemozne ako mam prestat?je to taske neds sa to

Reagovatpoděkovatnahlásit

21. října 2013, 00:13:47

petra

já sem měla závislost na tralgit.mosela sem chodit k doktorovi 5 měsíců na odběr krve.ale je to na houby,to byly jediné léky které mě pomáhaly od bolestí.

Reagovatpoděkovatnahlásit

31. října 2013, 21:43:04

Laco slovensko

Najhorsie na tom je, ze ak aj isty cas uberiem opat sa k tomu vratim, lebo u nas v meste (radcej nemenujem) mi tralgit predaju v kazdej nasej lekarni aj bez receptu. Takze fetakov z nas robia LEKARI A FARMACEVTI.

Reagovatpoděkovatnahlásit

6. listopadu 2013, 01:52:16

Jana

tak si na ne stezujte a ty recepty si neberte. predpokladam, ze umite cist a tak se o tom doctete v pribalaku. vetsina ze zavislych si vymysli prihody a z doktoru dela debily. leky maji slouzit k lecbe, pokud je zneuzivate bezduvodne, uz to neni lecba. to, ze lekari predepisuji lidem s bolestmi, starsim, kteri s tim uz mohou dozit nez se trapit je ok. mlady clovek by mel premyslet trochu jinak. mate obavy, ze lek nesezenete, ale vinu hazite na lekare. takze jste radi, ze predepisuje. ja leky ktere zpusobuji zavislost odmitla. prestoze lekar byl odborník, zazadala jsem si o jiny lek. typicke vymluvy fetaka, muze za to doktor :)))

Reagovatpoděkovatnahlásit

18. listopadu 2013, 06:39:25

Eva

Brala jsem Tramal i Tralgit ( v lékárně dají, co zrovna mají a ne,co je na receptu) a na onkologii tvrdili, že to závislost nevyvolá.Vyvolalo.Přišla jsem na to, až když jsem ho kvůli různým bolákům a vyrážkám zkusila vysadit, abych zjistila, zda se nejedná o alergii.Absťák opravdu nebyl příjemný, ale během asi 3 měsíců jsem se toho zbavila postupným vysazováním-jako když se vysazují antidepresiva.Léky jsem pak i půlila a čtvrtila.Na druhou stranu bolesti byly veliké a byla jsem vděčná, že je Tramal dokázal zmírnit.Ale brát tyto léky jen tak je blbost, to je tedy lepší se opít :-).Závislost vznikla už po 3-4 měsících užívání plné povolené dávky.Vím ale, že jestli se ty bolesti jednou vrátí, budu ho klidně užívat znovu.

Reagovatpoděkovatnahlásit

2. ledna 2014, 00:55:09

je to tazke

pred tyzdnom vdaka tejto stranke som nabral odvahu presstat s tralgitom,takze trapim sa uz sedem dni...dal som sa vypisat na marotku v takomto stave by bsom to v praci nezvladol,bral som ho 4-5 rokov,dufam ze vydrzim a zbavim sa tejto zavislosti,musim,chcem byt slobodnyyyy !

Reagovatpoděkovatnahlásit

15. února 2014, 12:57:23

peta..

Držím ti palce, prvé dní sú strašne, ale potom zistis že bez tramalu ti bude lepšie..ak si si čítal môj príspevok na tejto stránke tak vieš že som bola na tom zle, tralgit 96 fľaška má vydržala maximálne týždeň..veľa ľudí tu píše že to potrebujú na bolesti,ale to je riadna somarina!trpim boreliozou, na brade mi vyrezali nador, ktorý mi narástol znova, mám problémy s crevami,musím brať prehanadla, bez nich nedokážem ísť na WC,v 20 mi museli robiť klystir lebo inak by mi prasklo črevo,mám cysty v prsnikoch,atd...prežívam veľa bolesti,ale už nikdy v živote by som na to nezobrala tramal...už som rok aj pol čistá, čo ma teší, a dúfam že aj ty to nevzdas a budeš bojovať...držím palce...

Reagovatpoděkovatnahlásit

22. února 2014, 12:57:50

12
Přidat nový komentář

 Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

 [ pravidla diskuse ]
Inzerce https://www.potrebujiporadit.cz/#utm_source=ordinace.cz&utm_medium=BannerBottomBoard
Nové články emailem
Inzerce
Aktuální diskuse
  • Šárka (Máte někdo zkušenosti s novým lékem CHAMPIX?) 23. března 2015, 08:48:40

    Gabi, to mě právě na CH zaujalo, že nemusím přestat ze dne na den a měla jsem to stejně… Diskutovat

  • Věra (Syndrom karpálního tunelu) 24. března 2015, 14:17:41

    dobri den zajimalo bi je jestli se na na skarpali kdyš se tedy snimi marodi rok da dostat duchod… Diskutovat

  • Marie (Kvasinkové infekce pochvy) 24. března 2015, 11:31:07

    JAký článek? No jako uplně omezit cukr asi ne no :/ Nebo je to mysleno jen slazení? Co… Diskutovat

Inzerce
Anketa
Vadí vám změny času?
Zatím hlasovalo 95 lidí.
Inzerce
Napsali jste nám

Děkujeme Vám za všechny dotazy a připomínky.
Vaše redakce

Naši partneři
Inzerce