Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Bulimie- pomoc!!!

Dobrý den, máte někdo zkušenosti z bulimií, dokazala jste se některá vyléčit bez psychologa? Cítím, že to sama nezvládnu, vždy vydržím nezvracet týden-dva, ale za tu dobu jsem schopna přibrati 5kg. Tak začnu znovu, nejíst , nejíst a pak vybrakovat, co doma najdu a pak .... A tak to jde už několik let dokola. Najdu někoho s podobným problémem? Děkuji.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
M.
4x

Mě pomohlo těhotenství,chtěla jsem,aby dítě nestrádalo a tak jsem přestala zvracet.Prostě se mi to v hlavě samo převrátilo,dítě bylo na prvním místě.Teď už je dítě velký a když mi napadne,že by se to jídlo dalo vyzvracet,tak je mi to před ním blbý a neudělám to. Je dobrý nebýt sám,vždyť je to slyšet a běhat zvracet pak moc nejde. A když to člověk nezvládá sám,je třeba odborník,který se tím zabývá.Hlavně co nejdřív,dokud to není tak zlé.Čím dříve,tím je větší šance na uzdravení. Přeji ať se Vám to podaří,je to pak úleva

Veveruska
1x

Přišel mi dost zajímavý mail, myslím že ti z vás co sem chodí mají k tomu co říct, tak by jsme měli pomoct udělat průzkum tak jak to doopravdy je. PRŮZKUM ZDRAVÍ Obezita se stala českou pandémií,trpí jí 1,5 miliónů Čechů. Dalších 2,7 miliónů má nadváhu. Jen za posledních pět let stoupl počet lidí s nadváhou a obezitou o 450 tisíc. TO JSOU KATASTROFÁLNÍ ČÍSLA! docent Vojtěch Hainer předseda České obezitologické společnosti: " Jestliže nebudou přijata zásadní léčebná a preventivní opatření,stanou se obezita a přidružená metabolická onemocnění během několika let ekonomicky i zdravotnicky neřešitelným problémem." - Obezita,nadváha a s tím spojená onemocnění zkracují život až o 15 let. - Na cukrovku trpí 1/10 národa.Každoročně umírá 35 tisíc lidí na toto onemocnění. - Každý druhý Čech trpí kardiovaskulárními problémy ( ucpání cév,infarkt,mrtvička) - Každý čtvrtý Čech trpí nádorovým onemocněním. - Česká republika drží 1. místo ve výskytu rakoviny tlustého střeva. POMOZTE NÁM TATO ČÍSLA ZVRÁTIT! Provádíme průzkum zdraví obyvatelstva České republiky. Vyplňte dotazník průzkumu na níže uvedeném odkazu. Několik minut Vašeho času pomůže v boji proti nové české pandemii. Pro urychlené získání celorepublikových výsledků přepošlete tento email dále. Dotazník průzkumu zde: http://www.snama.cz/klara/pruzkum

alena
3x

nevím jak dceři pomoci s bulimii pomoc odmítá

maryenn

Dobrý den Aleno, pokud Vaše dcera pomoc odmítá, není dobré jí určitě do ničeho nutit. Sama jsem byla v podobné situaci, kdy má kamarádka trpěla poruchou příjmu potravy a já se jí snažila co nejvíce pomoci. Je dobré si uvědomit, že to za dceru nevyřešíte a že to chceš čas. Kamarádce jsem často říkala, že se mi může svěřit a ptala jsem se jí na její trápení. Sama jsem jako osoba blízká navštívila Centrum Anabell, které se poruchami příjmu potravy zabývá a které bych Vám také ráda doporučila. Absolvovala jsme sezení se sociální pracovnicí, která mě informovala o poruchách příjmu potravy a o tom, jak mám co nejlépe komunikovat s kamarádkou. Na stránkách Centra Anabell jsem si stáhla i mnoho svépomocných manuálů, které mi otevřely oči a pomohly při studiu poruch příjmu potravy. Kamarádce jsem řekla, jak to v Anabell chodí a jak sezení probíhá. Že je sezení zdarma, má možnost vystupovat anonymně a že celou situaci probere se sociální pracovnicí a společně budou hledat možnosti pomoci. Určitě Vaší dceru nebudou v Centru Anabell do žádné léčby nutit. Kamarádka pak sama zjistila, že je dobré jak absolvovat psychoterapii, tak i se poradit s nutričním terapeutem ohledně svého jídelníčku. Kamarádka je nyní po roce léčby a cítí se skvěle. Věřím, že Vaší dceru namotivujete k léčbě a že na tom bude jako má kamarádka. Určitě se podívejte na stránky Centra Anabell, držím Vám moc palce!

Lea ******
3x

Ahj jen se chci zeptat jestli mam bulimii kdyz se najim a pak zvracim ale neni to takhle vzdycky obcas jim i normalne nebo i vubec ale pak zase podlehnu a zvracim.

sa94
1x

presne tento prblem mam aj ja asi to este nie je take zle ci..?neprejedam ale ked oho zjem trosku viac tak ma strasne vycitky a musim to ist vyvratit...ako casto zvracias?

maryenn

Ahoj, zda trpíš poruchou příjmu potravy – mentální bulimie může diagnostikovat jedině lékař –psychiatr. Můžeš k němu tedy zajít, dá ti doporučení tvůj praktický lékař. Mentální bulimii však mohou lékaři i vyvrátit. Praktický lékař společně s gastroenterologem tě vyšetří a mohou vyloučit nebo najít nějaké jiné somatické onemocnění. K lékaři bych ve tvém případě určitě zašla, ať nemáš zbytečný strach. Na poruchy příjmu potravy se specializuje Centrum Anabell, kam můžeš kdykoliv napsat, zavolat nebo si domluvit schůzku v jedné z poraden v Praze, Ostravě nebo Brně. Sezení v poradně Anabell je zcela zdarma a jejich služeb můžeš využít opakovaně. V poradně můžeš vystupovat pod svým jménem nebo anonymně. V Centru Anabell jsou i nutriční terapeuti a psychoterapeuti, které můžeš také následně navštívit. Určitě se podívej na jejich stránky. Najdeš na nich i svépomocné manuály, kde nalezneš řadu odpovědí na tvé otázky. Budu ti držet moc palce! 

Barbarella
1x

přesně takovýhle porblém mám také......od puberty mám problémy s váhou, doma místo toho aby vařili zdravě, nebo dietněji, od útléko věku mi nadávají že jsem váleček, sumo a tak podobně...i když mězi vrstevníky jsme nikdy takové problémy neměla..a moje nadváha není a nebyla zase tak extrémní, po marných snahách zhubnout jsem postupně porpadla bulimii....Zhubla jsem takhle hodně, po tom co jsem se dostala na ideální váhu jsme začala opět normálně jíst....a takto pořád dokola...Už nechci takhle žív...jsme z toho velmi nešťastná....při mých 176cm vážím nyní nejvíc co jsme kdy vážila a to kolem 84kg......Snažím se nyní dodržovat zdravou životospávu, přestala jsem před více než rokem také kouřit, omezuji alkohol, ale nedokážu takhle zhubnou (je mi 23 let a rovněž dost sportuji). Takže to poslední dobou po marné snaze zhubnout normálně, opět směřuje k bulimii....Když jsme ve stresu a učím se doma na zkoušky, neovládnu se a jím sladké atd...nebo mi to nedá a dám si společně s rodinou kalorické jídlo....Už nevím co mám dělat, kde hledat pomoc, rodině jsem se před cca rokem snažila o svých problémech říct, ale nebrali mě vážně...moje matka mi dokonce říkala že by byla ráda abych měla anorexii a byla štíhlá....takže tudy cesta nevede.......finanční zdroje na placení drahých konzultantů jako student bohužel nemám.... Prosím poraďte někdo, děkuji [email protected]

katka

už nevíme kudy kam ,chceme pomoct mé sestře která trpí bulimii,ale už nevíme jak myslela jsem že už je vše v pohode ale ne,zase po jidle zvrací ale nejhorší je že nevim jak s ní o tom mluvit a pomoct ji

maryenn

Ahoj Katko, je od tebe moc hezké, že chceš sestře pomoci. Také jsem byla v podobné situaci. Má kamarádka trpěla poruchou příjmu potravy a já jsem byla po celou dobu onemocnění její velkou oporou. Zprvu, kdy jsem u kamarádky pozorovala, že něco není zcela v pořádku začala jsem se jí ptát, zda jí něco netrápí a šla jsem na to velmi pomalu. Kamarádka se mi časem se vším svěřila. Určitě není dobré na sestru tlačit a nutit jí do léčby. Můžeš se „seknout“ a nic nezmůžeš. Také je dobré si říct, že to za sestru nevyřešíš sama, takže se neobviňovat a jít opravdu po malých krůčcích. Je dobré sestru motivovat k léčbě a trávit s ní více volného času, i to já jsem s kamarádkou dělala. Sama jsem po nějaké době navštívila Centrum Anabell, které poskytuje odborné sociální poradenství osobám s poruchou příjmu potravy a jejich blízkým. Kde jsem se dozvěděla spoustu cenných rad, jak s kamarádkou komunikovat a jak ji motivovat k léčbě. Kamarádka se mnou poté do Centra Anabell také šla a následně tam docházela i nutriční terapeutce a psychoterapeutce. Na stránkách Centra Anabell v sekci knihovna najdeš spoustu svépomocných manuálů jak pro sebe, tak i pro kamarádku, mně moc pomohly. Budu ti držet moc palce!!

Tereza
1x

Není to tak dávno, co jsem si uvědomila, že bulimií trpím také. Začalo to asi před půl rokem. V té době jsem pravidelně sportovala (5-6x týdně), měla jsem skvělou, zpevněnou postavu, proto pokaždé, když jsem si dala kousek čokolády nebo něčeho nezdravého měla jsem okamžité výčitky a jediná cesta, která mě v té době napadla, jak si dopřávat ale neztloustnout bylo zvracení. Zprvu jsem zvracela jen, když jsem snědla sladké, později už skoro po každém jídle. Přestala jsem sportovat a začala jsem se přejídat, byla jsem schopná sníst 3x větší porce než dřív. Bylo mi jedno kolik toho sním, věděla jsem, že se toho za chvilku ,lehce´ zbavím. Nikdy jsem však nevyzvracela vše, prostě to nešlo, pořád jsem si říkala, že vyzvracím jen to, co ,přebývá´, to co jsem snědla navíc. Ted, když to píšu, tak to zní opravdu nelogicky, ale v té době mi to přišlo naprosto v pořádku. Nikdy jsem díky mému zvracení nezhubla, spíš naopak. A čím víc jsem přibírala, tím častěji se zvracela. Po nějakém čase na to přišli moji rodiče, když mě načapali a mně se to nepodařilo zamluvit. Měli jsme několik nekončících rozhovorů a hlavně hádek. Chtěli vědět důvod, co mě k tomu dohnalo, proč to dělám a také začaly nekončící přednášky o jídle. Nikdy jsem jim to pořádně nevysvětlila, tohle je poprvé co se nějakým způsobem svěřuji se vším. Na druhou stranu jsem se rozhodla s tím něco dělat, začala jsem se stravovat podle jasně daného jídelníčku a také jsem opět začala sportovat. Hubnu a myslela jsem si, že vše je v pořádku. Ale občas, když sním něco mimo jídelníček nebo když mám záchvat žravosti (hlavně když jsem ve stresu), jediná myšlenka, kterou mám v hlavě je ta, jak to vyzvracím. Jsem teprve na začátku a už nevím jak z toho ven. Myšlenky na jídlo mě naprosto ovládají, myslím na něj skoro neustále. Nevím, jak z toho ven a celkem pochybuji o tom, že by mi pomohl psycholog.

maryenn

Ahoj, je skvělé, že o tom takto přemýšlíš a vše si uvědomuješ, že to co jsi dříve dělala, nebylo úplně správně a plynou z toho i nějaká zdravotní rizika. Máš ale skvěle nakročeno, věřím, že s tvojí motivací to zvládneš!!  Sama skvěle popisuješ důsledky striktních diet a úmorného cvičení. Jakmile si dlouhou dobu budeme něco odpírat je velmi pravděpodobné, že se tím přejíme, když budeme ve stresu nebo prožívat něco těžkého. Nemusíš hned chodit k psychologovi, určitě by bylo dobré se ale někomu svěřit. Rodině, kamarádce.. Můžeš zkusit navštívit Centrum Anabell a se sociální pracovnicí sdílet svoji situaci a společně můžete hledat další formu pomoci. Má kamarádka, která si poruchou příjmu potravy prošla poradnu Anabell navštívila a moc jí sezení pomohla. Sezení v poradně jsou zdarma a služeb Centra Anabell můžeš využít opakovaně. V poradně máš možnost vystupovat i anonymně. Kamarádku jsem na všechny sezení doprovodila. Po těchto sezení zjistíš, zda bys chtěla docházet k psychoterapeutovi nebo zvolit jinou cestu léčby. Kamarádka byla nadšená z konzultace s peer konzultantkou, kterou nabízí také Centrum Anabell. Peer konzultant je osoba, která si sama poruchami příjmu potravy prošla a nyní je vyléčená. S kamarádkou konzultantka prošla její poruchu příjmu potravy, řekla jí co jí nejvíce pomohlo v začátku léčby.. Určitě se podívej na stránky Centra Anabell, věřím, že tam nalezneš spoustu odpovědí na tvé otázky. Pokud si budeš chtít o všem napsat více, klidně mi napiš na e-mail: mary.enn(zavináč)seznam.cz Drž se!! 

...
3x

Je mi 16 let. Ve 14 letech jsem přestala jíst, jelikož jsem měla spoustu psychických a rodinných starostí, také jsem hodně přibrala a přišla jsem si tlustá. Moje anorexie se obrátila po necelém roce v bulimii. Když už jsem měla zažívací problémy, bolesti břicha, hlavně deprese a psychické zhroucení. Oznámila jsem to mamce, přemlouvala mě ať jdeme k psychiatrovi, nešla jsem. Což byla největší chyba, na chvilku to utichlo, ale po nějaké době se vrací problémy. Nevím co mám dělat, bojím se to někomu říct, potřebuju odvahu, vím, že to sama nezvládnu. Jen chci tímto říct všem, co mají podezření na bulimii svého blízkého. Pomoct je to nejdůležitější, nepřehlížejte to! Mluvte s nimi, když je to pro vás i toho druhého nepříjemné, vždy to pomůže!!! Já sama sobě nedokážu pomoct, tak doufám, že já tímto příspěvkem pomůžu otevřít oči. Modlím se za všechny s PPP...

maryenn

Ahoj, nejprve bych ti chtěla říct, že máš velkou odvahu, že jsi se svým prožíváním svěřila zde na diskusním fóru a máš ode mě velkou podporu. Cítím z tvého příspěvku alespoň malou motivaci ke změně. Věřím, že to zvládneš! Je skvělé, že si se před časem se vším svěřila mamince. Nebála bych se jí to znovu říct, že to neskončilo a že by sis s ní o tom ráda promluvila. Je velmi důležité mít u sebe někoho, komu se můžeš svěřit. Pokud se nebudeš chtít svěřit mamince, zkusila bych kamarádku nebo učitelku ve škole případně školní psycholožku. Já jsem byla kamarádce, která trpěla poruchou příjmu potravy velkou oporou během onemocnění a celé léčby. S kamarádkou jsme navštívily Centrum Anabell, které se poruchami příjmu potravy zabývá. Sezení bylo zdarma a se sociální pracovnicí kamarádka sdílela svou situaci a společně hledaly tu nejlepší možnou formu léčby. Nechtěla bys sezení v poradně Anabell také vyzkoušet? Jsou tam velmi chápavé sociální pracovnice, které se dokáží vcítit do situace každého klienta. Kamarádka v Centru Anabell navštěvovala dále psychoterapeutku a nutriční terapeutku. V rámci jednoho sezení kamarádka navštívila, peer konzultantku, což je osoba, která si sama poruchami příjmu potravy prošla a nyní je vyléčená. Tato konzultace kamarádku velmi motivovala k další léčbě, jelikož konečně mluvila s někým s vlastní zkušeností s poruchou příjmu potravy. Určitě se podívej na stránky Centra Anabell, věřím, že najdeš pomocnou ruku stejně jako má kamarádka. Pokud si budeš chtít o všem napsat více, klidně mě kontaktuj na můj e-mail: mary.enn(zavináč)seznam.cz Drž se!!

17let

Trpím bulimií 2 roky a vím, že to nebude lehké s ní jen tak skoncovat. V tomto článku jsem poprvé zmínila, že mám bulimii. Nikdy jindy jsem to nebylo schopná přijmout. Je neuvěřitelně smutné, když se člověk nenávidí i jen za snědený kousek papriky nebo jiné zeleniny. Je smutné, že rodina ani kamarádi si ničeho nevšimnou, ke všemu když PPP jsou v dnešní době velmi rozebíraná témata. Ráda bych se z toho někdy dostala, ale vím, že o svým problému nikdy nikomu neřeknu a budu se raději nenávidět a pokračovat v tom co dělám. Je mi strašně líto dívek, které mají ppp nebo do nich spadnou v budoucnu. A ti co si myslí, že jejich kamarád nebo někdo v rodině trpí ppp, pomozte mu.

maryenn

Ahoj, chtěla bych tě nejdříve podpořit v tom, že jsi napsala na toto fórum. Cítím z tvé z právy naději a alespoň malý náznak motivace, že chceš změnu. Určitě v tom sama nejsi. Poruchami příjmu trpí spousta dívek a chlapců kolem tebe a ani o nich třeba nevíš. Já sama osobní zkušenost nemám, ale hodně jsem si toho prošla se svou kamarádkou, která poruchou příjmu potravy trpěla. Dlouho jsme hledaly pomoc, až jsme jednou narazily na Centrum Anabell. Tam poprvé kamarádku vyslechl nějaký odborník a hned jí neodsuzoval a nenálepkoval. Se sociální pracovnicí kamarádka probrala svou situaci a společně hledali možnosti léčby. Sezení v poradně bylo zdarma a kamarádku jsem mohla vždy doprovodit. Kamarádce bylo nabídnuto i anonymní vystupování. Kamarádka docházela dále do Centra Anabell k psychoterapeutce, se kterou řešila výčitky, které měla po jídle, vztah k sobě samé a deprese. Docházela také k nutriční terapeutce, jelikož měla velmi zkreslené představy o velikostech porcí a svém jídelníčku. Kamarádce tato léčba velmi pomohla. Po roce léčby se cítí skvěle. Společně si zajdeme do restaurace a kamarádka jí už bez výčitek. Určitě se podívej na stránky Centra Anabell. Věřím, že i tam nalezneš pomocnou ruku. Drž se!!

Barbora

Ahojte všetci problémoví jedáci. Chcem Vám touto krátkou správou vliať nádej, ktorú iste potrebujete ešte viac než soľ. Trpela som anorexiou, prejedaním a bulímiou dlhé roky. Navštevovala rôznyych psychológov a psychiatrov, liečila sa aj na klinike. Moje zúfalstvo bolo nesmierne... Ale-VYLIEČILA SOM SA. DÁ SA TO. Neviem presne, čo sa stalo, nebol to jeden zlomový okamih....ani to nie je pointou môjho príspevku. Chcela som Vám týmto len povedať-nevzdávajte sa.Neprestávajte veriť. Držím Vám veľmi palce...a ďakujem tej vyššej moci, nech už je to ktokoľvek-čokoľvek, za pomoc.

:/

Dobrý den. Chtěla bych vědět jaký máte názor na to co se se mnu děje. Nikdy jsem nejedla pravidelně, ale poslední 4 měsíce když se najím tak po tom mám pocit na zvracení. Několikrát jsem i zvracela. Když jsem se snažila jíst pravidelně hned jsem běžela zvracet. Dost mi záleží na mojí váze a postavě. Většinou se najím, tak že vážím 53kg a někdy vůbec nejím a mám 51kg. Byla bych moc ráda, kdyby jste mi někdo odpověděl.

maryenn

Dobrý den, nemusí se určitě hned jednat o poruchu příjmu potravy. Určitě bych si ale zkusila zajít k lékaři. Můžete ke svému praktickému nebo rovnou ke gastroenterologovi. Ten Vám udělá vyšetření a vyloučí somatické onemocnění. Věřím, že to bude v pořádku. Neprožíváte teď nějaké náročné a stresové období? I s tím by to mohlo mít souvislost. Pokud ano, zkusila bych se někomu svěřit (kamarádce, rodině, školnímu psychologovi..). Pokud nikoho takového kolem sebe nemáte, můžete zkusit navštívit Centrum Anabell. Toto Centrum pomáhá osobám s poruchami příjmu potravy. Se sociální pracovnicí můžete celou svou situaci probrat a společně můžete hledat další cestu pomoci. Sezení v poradně je zcela zdarma a jejich služeb můžete využít opakovaně. Kamarádka, která prožívala něco podobného Centrum Anabell navštívila a moc ji pomohli. Určitě se podívej na jejich stránky. Držím ti moc palce!

Michal

Mam bulimii od 10 let a je mi 42. uz potrebuju pomoc. nejhorsi je ze někam jít nebo se svěřit nepripada v uvahu. to ponížení je na mašli. chci s tim neco delat ale jsem v pasti .

://

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli by jste mi prosím někdo neporadili, co mam udělat.. Jsem dívka, je mi 18 let a dělám závodně sport, jsem v nem úspěšná..., loni jsem v karanténě hodne běhala a snažila se jíst normálně, ale jak šla vaha dolů, tak jsem postupně omezovala jídlo..., byla jsem vysportovana a hubená, ale v červnu jsem se zacala strašně prejidat (snedla jsem všechno za kratkou dobu, dokud mi nebylo strašně špatně) a z mych 68kg jsem přibrala za tyden na 73 a během dalších 3 týdnu na 75..az jsem mela na konci léta 79-80kg...,tím ze sportuji, tak me to strašně limitovalo... Nevěděla jsem, co dělat, tak jsem to rekla rodičům.. Mamka reagovala, že jsem blbá a ze by si taky rada pojedla, ale nehce byt tlustá a tatka me vzal k výživové poradkyni, ale nepomohlo mi to.. Tim ze to pokračovalo, tak jsem v srpnu začala zvracet.. Nejdřív to bylo 1-2 za 14 dni, pak do týdne az se to vymklo a bylo to treba 2x denně, ale je to hodně na období.. Byly horší i lepší... Střídala jsem přejídání, nejezeni a i jsem se snažila jist normálně, ale nic mi nefunguje... Teď jsem 14 dni nebyla, ale přejídám se strašně moc a jen pribiram rychlým tempem... Chtěla bych to nejak řešit, ale nevim, jak..., protoze sport který dělám,mam ráda, ale jsem z toho utlumená. Děkuji.

Lenka

Dobrý den, potřebovala bych poradit, trpím bulimií skoro 20 let. Nemám záchvatovité přejídání, ale vyzvrátím i malá sousta jídla. Poslední dobou mám ale zdravotní problémy, bolesti břicha, špatně se mi dýchá a píchá na prsou. Po většinu času mě bolí v krku. Ráda bych se toho zbavila ale po jídle mám výčitky. Jsou možné nějaké další případně smrtelné následky. Moc děkuji

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce