Inzerce

Bulimie- pomoc!!!

Dobrý den, máte někdo zkušenosti z bulimií, dokazala jste se některá vyléčit bez psychologa? Cítím, že to sama nezvládnu, vždy vydržím nezvracet týden-dva, ale za tu dobu jsem schopna přibrati 5kg. Tak začnu znovu, nejíst , nejíst a pak vybrakovat, co doma najdu a pak .... A tak to jde už několik let dokola. Najdu někoho s podobným problémem? Děkuji.

Inzerce
Odpovědi
M.2 poděkování

Mě pomohlo těhotenství,chtěla jsem,aby dítě nestrádalo a tak jsem přestala zvracet.Prostě se mi to v hlavě samo převrátilo,dítě bylo na prvním místě.Teď už je dítě velký a když mi napadne,že by se to jídlo dalo vyzvracet,tak je mi to před ním blbý a neudělám to. Je dobrý nebýt sám,vždyť je to slyšet a běhat zvracet pak moc nejde. A když to člověk nezvládá sám,je třeba odborník,který se tím zabývá.Hlavně co nejdřív,dokud to není tak zlé.Čím dříve,tím je větší šance na uzdravení. Přeji ať se Vám to podaří,je to pak úleva

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. června 2008, 11:58:12

Veveruska1 poděkování

Přišel mi dost zajímavý mail, myslím že ti z vás co sem chodí mají k tomu co říct, tak by jsme měli pomoct udělat průzkum tak jak to doopravdy je. PRŮZKUM ZDRAVÍ Obezita se stala českou pandémií,trpí jí 1,5 miliónů Čechů. Dalších 2,7 miliónů má nadváhu. Jen za posledních pět let stoupl počet lidí s nadváhou a obezitou o 450 tisíc. TO JSOU KATASTROFÁLNÍ ČÍSLA! docent Vojtěch Hainer předseda České obezitologické společnosti: " Jestliže nebudou přijata zásadní léčebná a preventivní opatření,stanou se obezita a přidružená metabolická onemocnění během několika let ekonomicky i zdravotnicky neřešitelným problémem." - Obezita,nadváha a s tím spojená onemocnění zkracují život až o 15 let. - Na cukrovku trpí 1/10 národa.Každoročně umírá 35 tisíc lidí na toto onemocnění. - Každý druhý Čech trpí kardiovaskulárními problémy ( ucpání cév,infarkt,mrtvička) - Každý čtvrtý Čech trpí nádorovým onemocněním. - Česká republika drží 1. místo ve výskytu rakoviny tlustého střeva. POMOZTE NÁM TATO ČÍSLA ZVRÁTIT! Provádíme průzkum zdraví obyvatelstva České republiky. Vyplňte dotazník průzkumu na níže uvedeném odkazu. Několik minut Vašeho času pomůže v boji proti nové české pandemii. Pro urychlené získání celorepublikových výsledků přepošlete tento email dále. Dotazník průzkumu zde: http://www.snama.cz/klara/pruzkum

7. listopadu 2009, 20:44:53

Janka1 poděkování

Poradím vám jak tyto dva problémy odstranit. Pokud máte skutečně zájem něco s tím dělat a začít na sobě pracovat, napište mi na email poruchy.stravovani@seznam.cz

30. prosince 2009, 11:04:57

alena1 poděkování

nevím jak dceři pomoci s bulimii pomoc odmítá

11. dubna 2010, 18:46:11

Lea ******3 poděkování

Ahj jen se chci zeptat jestli mam bulimii kdyz se najim a pak zvracim ale neni to takhle vzdycky obcas jim i normalne nebo i vubec ale pak zase podlehnu a zvracim.

26. března 2011, 20:08:27

sa941 poděkování

presne tento prblem mam aj ja asi to este nie je take zle ci..?neprejedam ale ked oho zjem trosku viac tak ma strasne vycitky a musim to ist vyvratit...ako casto zvracias?

20. ledna 2012, 19:09:59

Barbarella1 poděkování

přesně takovýhle porblém mám také......od puberty mám problémy s váhou, doma místo toho aby vařili zdravě, nebo dietněji, od útléko věku mi nadávají že jsem váleček, sumo a tak podobně...i když mězi vrstevníky jsme nikdy takové problémy neměla..a moje nadváha není a nebyla zase tak extrémní, po marných snahách zhubnout jsem postupně porpadla bulimii....Zhubla jsem takhle hodně, po tom co jsem se dostala na ideální váhu jsme začala opět normálně jíst....a takto pořád dokola...Už nechci takhle žív...jsme z toho velmi nešťastná....při mých 176cm vážím nyní nejvíc co jsme kdy vážila a to kolem 84kg......Snažím se nyní dodržovat zdravou životospávu, přestala jsem před více než rokem také kouřit, omezuji alkohol, ale nedokážu takhle zhubnou (je mi 23 let a rovněž dost sportuji). Takže to poslední dobou po marné snaze zhubnout normálně, opět směřuje k bulimii....Když jsme ve stresu a učím se doma na zkoušky, neovládnu se a jím sladké atd...nebo mi to nedá a dám si společně s rodinou kalorické jídlo....Už nevím co mám dělat, kde hledat pomoc, rodině jsem se před cca rokem snažila o svých problémech říct, ale nebrali mě vážně...moje matka mi dokonce říkala že by byla ráda abych měla anorexii a byla štíhlá....takže tudy cesta nevede.......finanční zdroje na placení drahých konzultantů jako student bohužel nemám.... Prosím poraďte někdo, děkuji hauger@seznam.cz

9. února 2012, 23:44:57

katka

už nevíme kudy kam ,chceme pomoct mé sestře která trpí bulimii,ale už nevíme jak myslela jsem že už je vše v pohode ale ne,zase po jidle zvrací ale nejhorší je že nevim jak s ní o tom mluvit a pomoct ji

14. srpna 2014, 20:02:51

Tereza1 poděkování

Není to tak dávno, co jsem si uvědomila, že bulimií trpím také. Začalo to asi před půl rokem. V té době jsem pravidelně sportovala (5-6x týdně), měla jsem skvělou, zpevněnou postavu, proto pokaždé, když jsem si dala kousek čokolády nebo něčeho nezdravého měla jsem okamžité výčitky a jediná cesta, která mě v té době napadla, jak si dopřávat ale neztloustnout bylo zvracení. Zprvu jsem zvracela jen, když jsem snědla sladké, později už skoro po každém jídle. Přestala jsem sportovat a začala jsem se přejídat, byla jsem schopná sníst 3x větší porce než dřív. Bylo mi jedno kolik toho sním, věděla jsem, že se toho za chvilku ,lehce´ zbavím. Nikdy jsem však nevyzvracela vše, prostě to nešlo, pořád jsem si říkala, že vyzvracím jen to, co ,přebývá´, to co jsem snědla navíc. Ted, když to píšu, tak to zní opravdu nelogicky, ale v té době mi to přišlo naprosto v pořádku. Nikdy jsem díky mému zvracení nezhubla, spíš naopak. A čím víc jsem přibírala, tím častěji se zvracela. Po nějakém čase na to přišli moji rodiče, když mě načapali a mně se to nepodařilo zamluvit. Měli jsme několik nekončících rozhovorů a hlavně hádek. Chtěli vědět důvod, co mě k tomu dohnalo, proč to dělám a také začaly nekončící přednášky o jídle. Nikdy jsem jim to pořádně nevysvětlila, tohle je poprvé co se nějakým způsobem svěřuji se vším. Na druhou stranu jsem se rozhodla s tím něco dělat, začala jsem se stravovat podle jasně daného jídelníčku a také jsem opět začala sportovat. Hubnu a myslela jsem si, že vše je v pořádku. Ale občas, když sním něco mimo jídelníček nebo když mám záchvat žravosti (hlavně když jsem ve stresu), jediná myšlenka, kterou mám v hlavě je ta, jak to vyzvracím. Jsem teprve na začátku a už nevím jak z toho ven. Myšlenky na jídlo mě naprosto ovládají, myslím na něj skoro neustále. Nevím, jak z toho ven a celkem pochybuji o tom, že by mi pomohl psycholog.

16. srpna 2014, 17:05:57

...2 poděkování

Je mi 16 let. Ve 14 letech jsem přestala jíst, jelikož jsem měla spoustu psychických a rodinných starostí, také jsem hodně přibrala a přišla jsem si tlustá. Moje anorexie se obrátila po necelém roce v bulimii. Když už jsem měla zažívací problémy, bolesti břicha, hlavně deprese a psychické zhroucení. Oznámila jsem to mamce, přemlouvala mě ať jdeme k psychiatrovi, nešla jsem. Což byla největší chyba, na chvilku to utichlo, ale po nějaké době se vrací problémy. Nevím co mám dělat, bojím se to někomu říct, potřebuju odvahu, vím, že to sama nezvládnu. Jen chci tímto říct všem, co mají podezření na bulimii svého blízkého. Pomoct je to nejdůležitější, nepřehlížejte to! Mluvte s nimi, když je to pro vás i toho druhého nepříjemné, vždy to pomůže!!! Já sama sobě nedokážu pomoct, tak doufám, že já tímto příspěvkem pomůžu otevřít oči. Modlím se za všechny s PPP...

30. listopadu 2014, 01:08:43

17let

Trpím bulimií 2 roky a vím, že to nebude lehké s ní jen tak skoncovat. V tomto článku jsem poprvé zmínila, že mám bulimii. Nikdy jindy jsem to nebylo schopná přijmout. Je neuvěřitelně smutné, když se člověk nenávidí i jen za snědený kousek papriky nebo jiné zeleniny. Je smutné, že rodina ani kamarádi si ničeho nevšimnou, ke všemu když PPP jsou v dnešní době velmi rozebíraná témata. Ráda bych se z toho někdy dostala, ale vím, že o svým problému nikdy nikomu neřeknu a budu se raději nenávidět a pokračovat v tom co dělám. Je mi strašně líto dívek, které mají ppp nebo do nich spadnou v budoucnu. A ti co si myslí, že jejich kamarád nebo někdo v rodině trpí ppp, pomozte mu.

5. února 2015, 22:40:03

Barbora

Ahojte všetci problémoví jedáci. Chcem Vám touto krátkou správou vliať nádej, ktorú iste potrebujete ešte viac než soľ. Trpela som anorexiou, prejedaním a bulímiou dlhé roky. Navštevovala rôznyych psychológov a psychiatrov, liečila sa aj na klinike. Moje zúfalstvo bolo nesmierne... Ale-VYLIEČILA SOM SA. DÁ SA TO. Neviem presne, čo sa stalo, nebol to jeden zlomový okamih....ani to nie je pointou môjho príspevku. Chcela som Vám týmto len povedať-nevzdávajte sa.Neprestávajte veriť. Držím Vám veľmi palce...a ďakujem tej vyššej moci, nech už je to ktokoľvek-čokoľvek, za pomoc.

25. ledna 2016, 18:50:12

:/

Dobrý den. Chtěla bych vědět jaký máte názor na to co se se mnu děje. Nikdy jsem nejedla pravidelně, ale poslední 4 měsíce když se najím tak po tom mám pocit na zvracení. Několikrát jsem i zvracela. Když jsem se snažila jíst pravidelně hned jsem běžela zvracet. Dost mi záleží na mojí váze a postavě. Většinou se najím, tak že vážím 53kg a někdy vůbec nejím a mám 51kg. Byla bych moc ráda, kdyby jste mi někdo odpověděl.

25. října 2016, 23:46:40

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • anonym (lexaurin a závislost) 9. prosince 2016, 14:40:16

kdo myslíš, že Ti poradí, je to málo inf. email :-) Diskutovat

• Simona (Menopauza) 7. prosince 2016, 00:23:58

Mě pomohl přípravek Clerex pro ženy.Nejsem podrážděná když to mám. Diskutovat

• Jean (Aurorix Roche 300mg (antidepesivum)) 4. prosince 2016, 12:52:53

nervové potíže působí toxiny a mikroparaziti, nedá se to léčit antidepresivami :-) Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.