Inzerce

Roztroušená skleroza

Ahojky, dnes jsem se vrátila z ordinace, kde mi bylo sděleno, že mám nesjpíš RS. V mém případě prý odpovídají dva ze tří kritérií. Klinické vyšetření oš. lékaře, a ložiska na MR. Výsledky lumbální punkce jsou ve všech směrech / RS, borelioza.. / negativní. Odnesla jsem si domu Imuran s tím, že vše budeme opakovat. Má někdo prosím zkušenost s diagnostikou RS pokud je LB negativní. Je mi 33 a taky mám v tuhle chvíli, že se mi zhroutil celý život, ale chci bojovat. Mockrát děkuji předem za odpovědi

Inzerce
Odpovědi
Hanka

Ahoj, koukám že se Ti nikdo od dubna na dotaz neozval. Spoustu rad, informací najdeš na stránkách SMS -sdružení mladých sklerotiků (nevím, zda se tu může uvádět adresa stránek, ale Ty si poradíš). Takových případů, kdy na začátku není diagnóza RS na 100% jistá pár znám, bohužel. Navštěvují právě diskuse na SMS. To že máš demyelinizační ložiska dle MR neznamená, že máš RS. Ložiska na mozku mohla zvůsobit i jiná zánětlivá nemoc /u mne artritida). Já lumbálku absolvovanou nemám, ale čas vlastně potvrdil diagnózu RS tím, že příznaky jsou roztroušené v prostoru a čase! Držím palec, ať se diagnóza určí, co nejdříve! Ahoj Hanka

Reagovatpoděkovatnahlásit

9. června 2008, 15:24:31

Tereza

Ahoj, mam podobny problem jako ty,na MR mi vysla mnohocetna loziska, ale vsechny ostatni vysetreni(jako evokovane potencialy) vysly negativni.Tento tyden jsem byla na lumbalce, takze vysledky jeste nevim. Rada bych vedela, jak pokracuje tva diagnoza a jak pokracuji ve vysetrovani tvi lekari. Hodne stesti a pevne nervy Tereza

28. června 2008, 17:03:52

marie

ahoj,už tobude rok co mi zjistil MR odnesla jsemsi domů imuran a čeká mě další vyšetření lumbální punkce je mi 48 a jsem na tom psychicky špatně.Ale chci bojovat . Moc děkuji za odpověď

18. října 2008, 14:44:06

Dagmar1 poděkování

Ahoj Marie, teda spíš dobrý den, je mi 25 let a před půl rokem mi zjistili RS....... Jsem zařazena do studie, kde zkouším nějaké nové léky, které by to měli tlumit, ale nevím. Chtěla bych vám jen říct, že se stím musíte vyrovnat, mě vtom pomáhají děti, takže na to nemyslím, a jde to. Nesmíte na to tak myslet a uvidíte že to půjde, tedky musíte být hlavně v klidu a nestresovat se...... i když u mě to sdvouma prckama moc nejde :o)) Dá se to zvládnout, pokud nemáte ataky a jiné problémy ktomu, tak se to dá zvládnout. Umě je to také že ani nevím že to mám.... zatím se žádné příznaky neobjevily....... Mějte se hezky a držte se.

12. listopadu 2008, 15:56:12

LH

Dobrý den, cca před dvěma lety jsem na České televizi (asi Studio 6) viděla rozhovor s pacientem (mladý kluk) s RS. Stihla jsem pouze závěr, ve kterém popisuje, že mu určitá metoda nebno osoba pomohla dokonce znovu vstát z vozíčku a jeho onemocnění se velmi zlepšilo. Pokud jste někdo tento rozhovor zaznamenali, víte, o čem hovořil nebo třeba znáte toho pacienta, dejte jakoukoliv zprávu nebo vodítko. Vím, že je to po té době hledání jehly v kupce sena, ale chci to alespoň zkusit. Moc děkuji LH

25. února 2009, 20:41:58

LH

Prosím o radu ty, kteří mají kladné zkušenosti s přírodní léčbou RS, ať už je kombinována s podávanými léky či nikoliv, anebo má někdo dobré zkušenosti s odborníkem na RS. Moc děkuji LH

25. února 2009, 20:42:31

anavi3 poděkování

Dobrý den chtěla bych se informovat ohledně ložisek ,které mi byly nalezeny 2na míše a 10v mozku,lumbálka nepotvrdila RS,Je to už rok co jsem prodělala magnetickou rezonanci.Je pravděpodobné že výskytem ložisek bude v budoucnu diagnostikováno Rs?má prosím někdo takové zkušenosti.Byla jsem ze začátku psychicky na dně a tak navštěvuji psychoterapeuta,zatím je to v poho.děkuji

5. října 2009, 14:53:05

petra1 poděkování

Podivej se prosim te na You Tube na prispevek Roztrousena skleroza je lecitelna!!! Karel Vostruha

4. dubna 2014, 23:19:33

Roman1 poděkování

Partnerce diagnostikovali RS v roce 2011 na klinice v Ostravě. Prošla vším výše popsaným. Potom odmítla léčbu a začali jsme hledat. Po dvou letech je zdravá, bez omezení a normálně pracuje. Bylo to náročné, ale stálo to za to. Myslete si o tom co chcete. Dokonce lidé, kteří nás znají, pořád nevěří. Dokonce ani vlastní rodina. Není to zvláštní?

17. června 2015, 20:02:51

Dit

Ahoj! mám rs už přes 20 let Zažila jsem dost ošklivého od okolí ohledně diagnostiky rs.Začaly mne v začátku brnět nohy. A to normálně spostovec najednou jsem se musela smířit s tím,že mne bolí strašně hlava-(po lumbálce) a chodit do školy..a zapojit se.Občasné dvojité vidění,občasné brnění dolních končetin,zakopávání.Postupně pomalu jsem se začala zhoršovat-vystřídala jsem cytostatika,kortikoidy Teď jsem na biologické léčbě.Cvičím a snažím se chodit i delší ttrasy. Musíme s tím bojovat!

17. července 2015, 11:03:35

Dit

Ahoj! Psala jsem bojovat s nemocí.Ale když vám pak přítel řekne,něco ve smyslu,že si vymýšlíte,že můžete a že můžete jenom ,když se vám chce...Možná jste podobnou větu slyšeli někdo taky......I když mám ráda společnost.,kina divadla,přírodu..Těším se na odezvu ,na reakce.Předem díky.

17. července 2015, 13:16:11

Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 78 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • ŽIVOT (darování orgánů) 3. prosince 2016, 05:55:24

Zdravím, jsem v předialyzační přípravě. Nejsou to krásné vyhlídky, chci žít ještě… Diskutovat

• Jana Dvořáková (tralgit) 1. prosince 2016, 19:45:37

To nemám,můžu se ale něco zeptat? Nevíte,co se stane,když si člověk vezme asi 3 roky… Diskutovat

• Lenka (Operace hemoroidů) 2. prosince 2016, 14:16:39

Ahoj, jsem mesic po operaci, skalpelem venkovni, vnitrni, trhliny. Prvnich 14dni po operaci bylo… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.