Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

antikoncepce Vreya

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně HA Vreya. Používám ji už přibližně rok, ale pořád si nejsem jistá, jestli se na ni můžu opravdu spoléhat jako na antikoncepci, nebo jen jako přípravek na akné. Když mi ji gynekoložka předepsala, řekla, že pohlavní styk mít můžu. Ve všech informacích o Vreye ale stojí, že se nemá používat jen jako antikoncepce.. Jsem z toho zmatená. Poslední tři měsíce pohlavně žiju, ale bojím se, jestli nemůžu otěhotnět... Chtěla bych se tedy zeptat, musím používat i jiné druhy antikoncepce kromě vreya? Působí jako antikoncepce i v pauzovém týdnu?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Niki
3x

Ahoj,je mi 15 let a Vreyu beru už 3 měsíce.S přítelem mám normálně sex,těhotná určitě nejsem :)...zmizly mi chloupky na obličeji,zhoustly vlasy,zhubla jsem a akné se mi ztratilo.Vřel všem doporučuji:)

anonym

Já taky beru vreyu, dobrala jsem jedno platíčko a s prítelem se nám praskla ochrana. bylo to když jsem si vzala poslední prášek a měla jsem dostat menstruaci, je to 5 dní a ještě jsem to nedostala... mohu se na vreyu spolehnout že nejsem těhotná ?

Sakura

Ahoj, pokial si dobrala este len 1 blister, tak sa ti cyklus este ustalit nemusel, je to u kazdej baby individualne, ja vacsiou dostanem na 3den po vysadeni. Nemusis hned stresovat :)

vreya''!!!!!!

ahojte!!!!!chci se zeptat.od srpna 2008 používám HA vreyu protože sem mela hrozne moc akne.Tedko v dubnu-akné?jen 3pupínky za2 týdny.zbyli mi jen jizvičky na ktere používám biostimul.četla jsem že diane35 ma stejne složení jako vreya a že každy po vysazení má akne ještě mnohem horší než začal ha brát.prý jim padali i vlasy.antikoncepci budu brát posledni v červnu,a chci ji vysadit.Opravdu se mi akné vráti po vysazení ha vreya?dekuji

Andy
1x

ja vreyu vysadila a cca za 3měsíce mi naskočilo akné a to i na dekoltu zádech kde jsem jej nikdy predtim nemela tak jsem začala brát vreyu znaova už jí mám mesic ted mam pauzu a zadne zlepseni tak doufam ze to zacne pusobit jelikoz mam za mesic svatbu a vypadam hrozne... ale kdyz jsem vreyu užívala predtím tak to bylo skvele nikdy ani jeden pupinek ..

jméno a příjmení
1x

Ahojky, já tohle taky četla a tak jsem to konzultovala se třemi různými lékaři a ti se vyjádřili, že tohle se velmi individuální a rozhodně to není pravidlem a má kamarádka přecházela z Diane 35 na Yadine po třech letech a říkala, že si změny ani nevšimla, kromě toho, že po Yadine zhubla ještě, takže já uvažuji po tlika letech spokojeného užívání, že si nechám napsat nějakou slabší a taky jsem zvědavá, ale já bych tok černě neviděla dokud se opravdu něco tak hrozného nestane ;-).

Sakura
1x

Ahoj ja som sa rk po vysadeni tiez zacala vyhadzovat takze som vcera naklusala k zenskemu nech mi ju zase vypise :)

V..

Holky,mě předepsala gynekoložka Vreyu jako antikoncepci-čistě antikoncepsi,která má to plus,že psobí blahodárně na pleť.To je vše..Mám ted ten nový letáček,dnes jsem ho dostala a nic takového jsem tam nečetla.takže vklidu!

Laduška

Ahojky,Vreyu beru uz pres pul roku a jsem docela spokojena...akne vymizelo ale sem tam se mi neco objeví.Jinak co se týč přibírání jsem možná trochu přibrala ale hlavně mi přijde,že se mi zvětšili prsa.Tak se mějte pa:)

Sakura

Ano s prsiami som na tom stejne, zvacsenie o jedno cislo :D

sandy
1x

Ahoj, stím že je vreya to samé jak chloe bych nesouhlasila..vreya má jiné hormony než chloe..doktorka mi jí napsala protože sem měsíc v kuse krvácela..dřív sem brala chloe a problém sem neměla ale pak najednou zakolísali hormony a pořád sem krvácela, tak doufám že mi vreya pomůže :)

lenka

ahoj mám dotaz když doberu poslední prášek ve 21dnech pak mám po 5 dnech přibližne dostat menstruaci a mohu mít mezi tou pauzou co neberu prášky pohlavní styk aniž bych otěhotněla dekuji

Sakura

Ano si chranena aj v tom tyzdni kedy HA vysadis :) Uz som to tu pisala :)

mimi

Ja beriem Vreyu približne rok, nepribrala som, zlepšil sa mi stav pleti a ochrana funguje zatiaľ stopercentne - myslím pri plnení.....jedinu nevýhodu vidím v tom, že sa mi začala tvoriť celulitída. Predtým som brala Cilest a tiež som bola spokojná. Pri Cileste som však pribrala, hlavne na prsia. Papik

anonym

ahoj v letáčku je napsáno že se nesmí užívat jen jako antikoncepce, tak sem to pochopila tak že je pro ty kdo mají akné ale zároveň funguje proti otěhotnění a nesmí jí užívat ty které akné nemají doktorka mi jí dala místo chloe ale ještě sem vreyu nezačala brát

ina
1x

Vreyu beru asi 3roky a je to 100%antikoncepce. Navic pomaha na zpelseni pleti po akne. A take pusobi jako ochrana kdyz ji tyden vysadite (v obdobi menstruacni pauzy). Píše se to proto, ze to je nejenon HA, ale i léčivo na akne, Takze pokud nemáte akné, je zbytecné vreyu brát. Holky, je to super znacka, doporucuje se, ma jasne ucinky a jistou ochranu,. Navic je vyhodna v ttom, ze nestiojo moc peněz. Mejte se pakne a nebojte se.

Marketa

Tak už jsem klidnější. Mohu se zeptat, jestli mě antikoncepce ochrání natolik, když se do mě partner "udělá"? Mám z toho stále strach. Děkuji M.

Veronika

Mám stejný problém..nevím, zda nechat přítele se udělat do mě, nebo radši přerušovaně. Mám z Toho trochu obavy a nevím, zda tomu věřit.

Sandra

Ahoj, já beru vreyu už vice jak rok a půl! akné se mi zlepšilo, měla jsem sem tam pupínek a ted jen v pauze se mi objeví jeden dva, ale mám s ní i špatné zkušenosti! moc mi nsedí, mám po ní výkyvy nálad, migrénu... no prostě hrůza, přemýšlím o jiné anitkoncepci ale mám strach, že jiná by mi plet akorát zhoršila a nebo bych po ni přibrala,

kaja
1x

ahoj, beru vreyu uz 2 mesice, pleť se mi zlepšila jen trošku...nemam nejaky zarudly pupinky, jen ty podkozni a nic mi na ne nepomaha...Napiste mi nekdo prosim, kdy vam vreya zacala opravdu pusobit,...do pul roku?

klára
4x

ahoj chtěla bych se zeptat.Antikoncepci Vreya jsem začala brát asi před 14dn. a chtěla bych se zeptat od kolikáteho dne jsem 100%chráněná co se týče sexu děkuji

xxxxx
1x

dobrý den chtěla byh se zeptat beru natikoncepci vreya chci se zeptat jestli je stejně spolehlivá jako ostatní antikoncepce jako HA a od kdy mohu spát se svým přítelem bez ochrany aniýž bych otěhotněla?děkuji

meda pu
1x

AaAaAaAaAaAaaaaaaAaAaAaaaaaaa! ! ! Potrebuju pomoct....Zdravim vsechny :D jak se mate? Beru zhruba 3-4 den Vreyu a nikde jsem se nedozvedela po jake dobre muzu mit pohl.styk co ji beru? Nikde jsem to ani necetla....Na co jsou ty pribalove letky jako? "Ach jo" :-( muzete mi nekdo poradit? Dekuju.... :-)

Lila

Zřejmě neumíš číst nebo sis příbalový leták nepřečetla celý. Je tam totiž jasně napsáno:pokud začneš brát HA první den menstrace,jseš hned chráněná,pokud 2-5. den menstrace musíš do 7 dnů použít ještě jinou HA...

Denisa

Ahoj. Teprve s HA začínám a doktor mi předepsal zrovna Vreyu.Užívám jí 6 dní.Zatím nepozoruji žádné změny,akorát menstruace je mírnější.Z čeho mám strach je z přibrání.To mě opravdu děsí.Nevíte kdy poznám, že začala učínkovat?Do kdy se mi zlepší plet a kdy zjistím, že mi sedí a nepřiberu po ní? Moc děkuji

uuuuu
2x

Holky a co prsa? Prý se mnoha holkám zvětšila... Ja cítím taky plnější tvar a to ji používám měsíc

jméno a příjmení

To je individuální, já ji beru druhým rokem a naprosto bez problému, jinak když jsem začala brát Diane 35 jako první HA, tak se mi plat zpravovala postupně skoro rok, ale dneska ji mám normální.

Janka

Doporučujem :-)

Peťulka

Ahoj holky, mam problem s chloupky nad horním rtem. Má některá z vás zkušenost že toto vymizelo když jste používaly vreyu ?? Díky ;))

jméno a příjmení

zpráva

Tereza

Zdravím...Dneska jsem byla na prohlídce, a doktor mi změnil prášky...brala jsem Chloe, skoro přes dva roky, a doktor mi ji změnil právě na Vreyu..ale když jsem si pročetla leták, je to úplně to samé...akné už nemám, když se mi objeví jeden pupínek za měsíc, tak to je fakt moc..takže trošku nechápu proč mi ji doktor předepsal..nemůže to nějak vadit? děkuju za odpověd :-)

Veronika

Já teda beru tuto antikoncepci taky už půl roku a žádné problémy jsem s ní neměla. Ovšem po tom, co jsem si přečetla, že by se to nemělo používat jako antikoncepce a dokonce i když jsem hledala internetový stránky, tak nikde nic o chybě nebylo, mám jaksi strach se na ty pilulky spolehnout. Navíc jsem právě v situaci, že bych už chtěla začít sexuální život, ale mám prostě strach se na VREYU spolehnout. Takže mi asi nezbude nic jinýho, než změnit HA. Doporučily byste mi nějakou jinou, která vzbuzuje větší důvěru?:)

jméno a příjmení

Dobrý den. Já beru Vreyu už 6. měsíc a mám stejný problém - menstruace je dost silná, jako nikdy, trvá dlouho a nastupuje asi o 3 dny později, než by měla. V posledních dnech trpím několikadenní bolestí hlavy. To je definitivní důvod, proč Vreyu vysadit. Prostě mi taky nesedla.

Lucie

Dobrý den mám dotaz ..beru první balení antikoncepce Vreya je tam napsáno že pokud začnu brát tablety hned od prvního dne menstruace tabletka okamžitě zabrání otěhotnění pokud od druhého dne tak bych měla použit jinou ochranu(kondom) po dobu sedmi dnů (prvního týdne)...no a milovali sme se bez kondomu osmý den je možné že otěhotním? moooc DĚKUJU ZA ODPOVĚDI strašně se bojím

Sakura

Tvoja obava je absolutne neopodstatnena,kedze mas jasne napisane, ze do 7dni musis pouzit aj inu ochranu. Na 8 den tym padom ochranu uz pouzit nemusis, lebo si chranena HA.

Lenka

Ahoj, potřebuji poradit prosím. Před měsícem jsem začala brát svou první antikoncepci (Vreyu), všechno bylo v pohodě. Pak jsem měla první pohlavní styk a další den na to jsem začala silně krvácet. Krvácení trvá už 9 dní a nechce to přestat, i přesto že stále beru prášky. Nevíte někdo náhodou, jestli to něco znamená, nebo co bych s tím měla dělat??

Sakura

Ahoj v ojedinelchpripadoch sa moze stat, ze pri prvom uzivani HA zacnes krvacat, mas to aj v letaku - ide o tzv. spinenie. Ale nemalo by to trvat tak dlho ako pises, cize odporucim ti konzultaciu u lekara, ktory ti HA predpisal.

Lenka

Ahoj, potřebuji poradit prosím. Před měsícem jsem začala brát svou první antikoncepci (Vreyu), všechno bylo v pohodě. Pak jsem měla první pohlavní styk a další den na to jsem začala silně krvácet. Krvácení trvá už 9 dní a nechce to přestat, i přesto že stále beru prášky. Nevíte někdo náhodou, jestli to něco znamená, nebo co bych s tím měla dělat??

vlk

No,mě gynekoložka řekla,že se to v prvních měsících užívání může stát - krvácení mimo cyklus,ale mělo by se ti to do tří měsíců spravit.Jestli ne,můžeš ji změnit :-) Neboj se

tynka

cawky lidi chtěla jsem se zeptat jestli je mozne abych po teto antikoncepci zhubla? z duvodu nehezke pleti jsem ji brala jen jednou za cas a strasne jsem zhubla...pak jsem ji prestala brat a zase jsem pribrala...tak si rikal jestli to neni nahodou antikoncepci...co myslite? je to mozne?

adriana

Dobrý den chtěla jsem se zeptat, začala jsem brát HA vreya 1 měsíc. Dobrala jsem 1 blistr a čekám na menses. Menses jsem měla dostat před 4 dny a furt nic jen špinění a menší křeče ale dají se přežít.Pohlavně žiju a používám společně s antikoncepci i kondom a však 2 krát jsem měla pohlavní styk bez kondomu ale přítele se do mě neudělal. Tak mi vrtá hlavou a nemůžu s toho spát že nemám menses. Poraďte prosím děkuju za odpověď.

Cajka

Myslím, že podle toho, co popisuješ, nemusíš mít strach. Důležité je, jestli bereš HA pravidelně. Někdy se stane, že máš všechny příznaky nastupujícího krvácení, ale ono nic moc. Několikrát se mi to také stalo, proto jsem to konzultovala s doktorkou. Stává se to třeba tím, že bereš HA už delší dobu, někdy stačí trochu stresu..

Marie

Ahojky,Vreyu ted beru druhý měsíc a mám s tím problémy...o akné mi ani tak nejde.Když jsem dobrala v prvním měsíci to první platíčko a čekala jsem na menstruaci...když jsem začla menstruovat tak jsem menstruovala dlouho ( před tím jsem MĚLA menstruaci pravidelnou )..... když jsem domenstruovala,tak dva dny jsem měla klid,ale ten třetí den jsem opět krvácela...druhý den zase nic.....tři dny to bylo v pořádku,ale pak jsem začla špinit a to nemluvím o tom,že jsem přibrala a to všude.....kamarádka mi radí at ji nevysazuji,že se to srovná,ale já nevím :((....prosím o radu...Děkuji

Eliška

ahoj, ráda bych se zeptala, jestli se vám stalo okamžiké zhoršení pleti hned po prvním týdnu s Vreya??..sice teď nejím moc zdravě a baštím mlečné výrobky,ale beru jí 14 dní po dvou letech s Chloe a udělali se mě na čele a tvářích velké boláky a sem hrozně rozežraná..má někdo podobné zkušenosti..chci jen zjistit, jestli je problém v prášcích..a ustane to..či je chyby jinde..díky moc, ať se daří:)

Misa

Ahoj, taky se mi vyskytly tak po týdnu boláky a suchá rozežraná kůže. Myslela jsem si že to makeupem, ale když sem ho přestala používat, tak to bylo naprosto stejný. Já myslím, že to bude v prášcích, že nám prostě nesedí.

Misa

Ahoj. Začala jsem používat též Vreyu. Všechno v pohodě. Akné teda nezmizelo vůbec. A nevím jestli je to antikoncepcí, ale v poslední době se mi hrozně točí hlava. Po dobrání plata když jsem dostala menstruaci tak byla hrozně silná a delší než týden. A některé holky říkají že po antikoncepci naopak menstruaci mají velmi slabou. Nevím co dělat. Myslíte že mám jít na gyndu aby mi předepsal pan doktor jiný? :) předem děkuji za odpověd.

Vreya

Ahoj , hodí se abych napsala své zkušenosti s touto HA. Vreyu jsem brala cca. 1 rok a po roce jsem ji musela vyměnit, protože jsem nebyla spokojena, za půl roku jsem přibrala 8 kilo a pak už jsem to jen držela a to aktivně sportuji, po 7-8 měsicích se mi zase začaly dělat pupínky a byla jsem rychleji ochlupená, každá žena (dívka) na tuto HA reaguje jinak ale já sní nemám zrovna nejlepší zkušenosti. ale musím jedno vreye pochválit , neměla jsem bolesti břicha, měla jsem velmi slabé krvácení a hlavně ukol jako antikoncepce skvěle splnila..

NIkol

Dobrý den, už 13 dnem beru antikoncepci VREYA. Chtěla by jsem se zeptat, jesli je normální, že po celou dobu užívání špiním a bolí mě prsa? Odezní to ? Děkuji..:)

Jana Ferdinandová

Zdravím..Dr mi předepsal antikoncepci Vreya..Vzala jsem si první prášek první den menstruace a už je to 10 den,co menstruace trvá,prášek beru každý den ve stejnou dobu...Nemáte s tím někdo zkušenost??Předtím jsem dlouho nic nebrala,byla jsem těhule,pak hned znovu těhule :-D...Předtím jsem takové problémy neměla...prosím o názor...Díky Jana ([email protected])

Jarča

Ahoj, dneska mi doktorka řekla, že mám začít brát antikoncepci raději až třetí den menstruace, protože když ji budu brát hned od prvního dne, tak bych mohla špinit celý cyklus. Důvod jsem moc nepochopila, bylo to něco o tom, že se hlen nestihne rychle dostat z těla. Tak bych řekla, že je to tento případ. neznepokojovala bych se kvůli tomu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce