Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

antikoncepce Vreya

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně HA Vreya. Používám ji už přibližně rok, ale pořád si nejsem jistá, jestli se na ni můžu opravdu spoléhat jako na antikoncepci, nebo jen jako přípravek na akné. Když mi ji gynekoložka předepsala, řekla, že pohlavní styk mít můžu. Ve všech informacích o Vreye ale stojí, že se nemá používat jen jako antikoncepce.. Jsem z toho zmatená. Poslední tři měsíce pohlavně žiju, ale bojím se, jestli nemůžu otěhotnět... Chtěla bych se tedy zeptat, musím používat i jiné druhy antikoncepce kromě vreya? Působí jako antikoncepce i v pauzovém týdnu?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
bruneta

Ahoj, je to skoro 2 měsíce co jsem změnila antikoncepci z MINERVY na VREYU, doktor mi ji doporučil že je levnější ale že to je vlastně totéž. Nemžu říct že je špatná ale od změny mám pořád v puse afty a více chloupků v obličeji. Já osobně se vrátím k MINERVĚ a upřímně ta cena se liší asi o dvacet korun.

Eva

Ahoj potřebovala bych radu. Jsem mimo domov a končím plato s posledníma dvěma pilulkama, jenže plato se mi někde zašantročilo takže nejenom, že jsem si nemohla včera večer prášek vzít, ale nemohu si to napravit. Co mám dělat? Mám to nechat být a počkat na menstruaci? Předem děkuji za odpověď.

Manuela Perišićová

Ahoj.Brala jsem 2 a půl roku Veryu anaprosto v pohodě.Mám veliké problémy s pletí už od malička.Měla jsem akné snad všude,na každém cm těla.Nová gynekoložka,která mě znala asi týden mi sdělila,že Vreyu nesmím brát dlouhoa předepsala mi antikoncepci jinou(Jeanine).Jenže už po 14ti dnech jsem začala objevovat nové a nové ,,pupínky" a pleť se mi začíná zhoršovat čím díl víc.Chtěla jsem se tedy zeptat,jestli udělám dobře,když vyhledám jiného gynekologa,poradím se s ním a zeptám se,zda by mi předepsal zase Vreyu?..S ní jsem neměla sebemenší problém.Děkuji

Manuela Perišićová

Myslíte,že mi nový gynekolog/gynekoložka může tuto antikoncepci přdepsat zase zpátky i když by se něměla (prý) užívat dlouhodobě?

Sakura

Ahoj, no eviem co to ma za doktorku,ale mne doporucila tuto HA doktorka v CR a ked som sa vratila spat na SR a zasla som k doktorovi a poprosila som ho o Vreyu nemal s tym jediny problem. Takze mozes ju pokojne uzivat dlhodobo.

luca

Ahojky,mám docela strach a tak doufám,že mi některá z vas poví něco,díky čemu Ho mít nebudu.Vreyu bere už víc než rok a s přítelem občas nepouzijme jinou ochranu než ha a jednou jsem si ji vzala asi o dvě hodiny později a předtím jsme zrovna měli sex a tak se teď bojím,aby to nemelo nějaké důsledky x(.

Sakura
1x

Nie dosledky to mat ziadne nebude :)

Petra

Chtěla jsem se zeptat, začala jsem cca před 14 dny brát HA Vreyu podle letáčku příbalového i ajk mi řekla gynekoložka při prvním dni menstruačního cyklu a pořád mám menstruaci i když by mi měla dávno skončit...Je to tím, že jsem dřív antikoncepci nebrala a tělo si na ni musí zvyknout? Dík za radu. ahoj

Metis

Zdravím, Vreyu užívám pomalu již druhým rokem.Mohu potvrdit že pomáhá zlepšit stav pleti, ale i přes to se mi občas na obličeji nějaká nedokonalost objeví :) Kromě lepšího stavu pleti a krásně pravidelného menstruačního cyklu pro mě vreya nemá žádné další výhody.( jako nevýhody jsem si všimla že podléhám depresím více než je nutné a jsem o dost podrážděnější) Dokonce uvažuji, že HA vysadím.Partnera nemám a sexuálním životem nežiji a ani s ním v nejbližších letech začínat nehodlám.Hlavně mě ale trápí obavy z budoucnosti.Co se stane za 10 let s mým tělem pokud budu stále používat HA?Co když budu chtít mít dítě?Je možné aby dlouhodobé používání hormonální antikoncepce způsobilo rakovinu?

Terka
1x

Dobry podvečer chtěla bych se optat zda když užívám antikoncepci Vreya zda bych mohla po třetí za sebou si oddálit menstraci tí že budu dále pokračovat dalším platíčkem prásšku?? udělala sem to tedka podruhé a chtěla bych se zeptat zda to jde i po třetí děkuji moc za radu....?! s pozdravem Terka

Sakura

Tak teareticky by sa to dalo,ale velmi ti to ako zdravotnicka neodporucam nakolko by sa to telu vobec nemuselo pacit a mohlo by sa aj stat, ze budes mat po vysadeni 3 platicka nielen ze dlhsiu ale aj bolestivejsiu menstruaciu.

Veronika

Ahojte slečny, je to první antikoncepce co beru, a opravdu se bojím, že přiberu. Jsem holka, co si na postavě zakládá, a opravdu se bojím, protože moje mamka přibrala po antikoncepci 30kg. Opravdu se nic nemůže stát? Děkuji moc!

klára

Tvoje mamka nemohla přibrat po praskach 30 Kg, to mi nerikej, max. kilo nebo nic :-D

Beáta

Ahoj, chtěla jsem se zeptat..HA Vreyu jsem začla brát hned první den menstruace, brala jí asi 14 dní a pak dostala další menstruaci i když jsem prášky stále brala. Menstruaci mám už 8 den(a docela silnou), což se mi předtím nestávalo. Mám strach, že je se mnou něco špatně, nevíte o tom někdo něco?

Sába

ahojky, doktor mi předepsal vreyu a tak se chci zeptat zda někdo nemá zkušenosti s příbytkem na váze či něco podobného u této HA, bojím se toho, do teď jsem brala mercilon 5 let se kterým jsem byla spokojená ale jelikož mám stálé problémy s akné ( takový průměr žádný extrém ) doktor navrhl změnu, a proto se chci zeptat zda nějak radikálně neztloustnu...děkuju moc za odpověď..

Lynx

Zdravím slečny, tak mohu potvrdit že po této antikoncepci jsem přibrala 10 kg. Bohužel. Teď už ji půl roku neberu a mám zpátky svých 60 kg a jsem za to ráda. Váha mi šla velice rychle dolů hned první měsíc po vysazení a celkově se taky cítím lépe dokonce bych řekla že i moje pleť je na tom líp. Samozřejmě na každou z nás může tato HA působit jinak. Každý organismus je trošičku jiný a co jedna přibere na váze v kg druhá zase může během braní vrey shodit že? (=

Daniela

dobrý den, vidím že tu jsou starší komentáře ale zkusím se zeptat beru vreyu už třetím rokem jsem nadmíru spokojená, ale slyšela jsem že po dvou letech je velmi snížena její učinnost proti otěhotnění.Nevíte o tom něco?

Sakura

Viem, je to uplna hovadina ak ju beries tak ako treba a nevynechavas a neberies ju ako sa ti zachce :)

Jožka

prosím vás mám strach o svojí přítelkyni bere tuto antikoncepci pár dní mno měla v sobě už 4 prášky a pomilovali jsme se bez ochrany mno a pak jí začalo opětovné krvácení ona je celá vystresovaná a já se o ní bojím :( nevím jak jí pomoct a ani jak jí vyhnat k doktorovi :( děkuji předem za odpoved jestli se vám něco takového nestalo bo jste o někom neslyšeli

Adla

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda jste někdo z vás měly po Vreye bolesti žaludku. Beru jí teprve pár dní ale od té doby mě trápí silné bolesti žaludku a kvůly tomu ani nemám vůbec chuť k jídlu. Nevím, jestli je to vedlejší účinek a jestli teda mám HA vyměnit za jinou a nebo si tělo musí na hormony zvyknout a pak to samo vymizí... Dost mě to trápí, doufala jsem, že jí budu snášet dobře. Chci se zeptat na podobné zkušenosti. Děkuju za odpověď. :)

anonym

Zdravím, říká se, že tělo si musí na hormony zvyknout, takže můžeš mít třeba migrény, bolesti žaludku a já nevím co ještě všechno první měsíc nebo i dva, ale pokud to bude přetrvávat dlouho tak bys asi měla prášky vyměnit za jiné...Já měla zezačátku migrény a pak ustaly. Je to skoro u každé nové antikoncepce.

lucka

ahoj, vreyu beru prvním měsícem a jsem hrozně nervní z toho, že bych mohla být těhotná, ptž jsme s přítelem spolu spali bez ochrany v den kdy mi skončila menstruace, tkž jsem v sobě měla 4 prášky teprve, přítel se do mě neudělal, ale co vím tk se vypouští i přesto nějaké sperma pokud se nepletu. Je možné, že bych opravdu byla v tom? Hodně slýchávám že zabírá až po prvním měsíci... děkuji za odpověď ..

MDF

chtela jsem se zeptat jestli nekdo pribral.. to jsem se tu neak nedocetla takze predpokladam ze ne.. jako treba zvetseni prsou nebo boku vseobecne zadzovani vody???

Bety

Ahojte, ja dnes mela vreyu treti den, doktor mi ji predepsal, protoze jsem brala dlouuuho silne antibiotika, ktere rusi ucinnost antikoncepce a udelaly mi v tele bordel s hormony. Taky mam docela obavy ze priberu, predtim jsem mela 5 let nizkohormonalni a ted bum vysoky obsah hormonu. Cetla jsem, ze nektere holky pribraly, nektere zhubly, nekterym narostly prsa,mely migreny atd...Myslim, ze je to dost individualni, kamosce narostly prsa i po nizkohormonalni...tak uvidime...

Katty

Dobrý den. Já beru vreyu snad už 2 a půl roku a jsem spokojená. Akné se mi o hodně zlepšilo, neříkám, že úplně, sem tam se něco malého objeví a když mám pauzu tak se objeví vždy, ale je to opravdu o hodně lepší než kdysi. Při předepisování těchto prášků mě doktorka upozornila na možný vzrůst váhy, ale co jsem tak pocítila, přibrala jsem za 2 a půl roku 5 kilo, což při počátečních 45 kg se docela dá a nevadí mi to :). Se sexuálním životem jsem byla opravdu na vážkách kvůli různých diskuzích na internetu a kvůli informací v příbalovém letáku. Ale podle informací, které jsem si přečetla tady jsem po dvou letech sexuálního života, s nekonečnými hádkami s partnerem ať si vezme kondom, konečně přesvědčená, že je Vreya normální antikoncepce. Takže děkuji za vaše info a já si jdu užívat :)

iveta Kočková

Ahoj, chtěla jsem se zeptat: beru HA Vreyu už tři roky, jenže ji budu muset vysadit, protože nemám penízky. Tak jsem se chtěla zeptat jestli se mi urputně zhorší plet?? Doktorka mi řekla že zhorší a já se bojím . :-( kvůli akné ji sice beru ale akné se mi zlepšilo věkem mám pocit že to na to nemá vliv. Prosím napište mi sem holky co s tím mají zkušenosti děkuju :-) .

Markéta

Ahoj holky, nějak jsem se nedočetla jestli Vám pomohla Vreya na ochlupení?? Našla jsem komentáře, že se zhoršilo třeba v obličeji, ale o zlepšení se tu nikdo nezmínil. Tak doufám, že najednou nebudu chlupatá jako opice. Já jsem si dnes byla změnit HA.. 3 roky jsem brala Regulon, ale protože ho stále zdražují, tak přecházím na Vreyu a jsem zvědavá co to se mnou udělá. Doufám, že nepřiberu a nenarostou mi prsa, protože ty mi narostly už po Regulonu :D Jinak jsem si všimla, že některé ji berete už několik let a mě doktorka řekla, že se může brát pouze jeden rok, tak teda nevím no.

anička

Ahoj, prosím, řeknětě mi, kdy Vreya začíná působit jako antikoncepce? po 1blistru nebo už po krátce po začátku užvání? ještě jsem ji nezačala užívat, protože má Dr. měla dovolenou a vrátila se týden po mé menstruaci, tak nevím, jak dlouho po začátku užívání máme mít další ochranu... Děkuji za odpověď!

Tereza

Já jsem měla vždy obrovské problémy s akné. Byla jsem hodně nešťastná a nikdy mi nic nezabíralo...maximálně nějaký chvilkový efekt a sklidnění pleti, ale měla jsem osypané celé čelo, tváře, bradu,nos...a makeupem to pochopitelně zakrýt nešlo. Vypadalo to příšerně. Vreyu beru přes 2 roky, a již po půl roce užívání mi vše z obličeje zmizelo. Nyní nemám jediný pupínek, netvoří se a pleť je krásně sjednocená. Nepoužívám už ani žádný make up, pouze tonovací krém. Ovšem mám nyní problém opačný - Antikoncepci bych ráda na nějakou dobu vysadila.., ale bojím se váhy a především aby se vše co ,,zmizelo" znovu nevrátilo :) Má někdo zkušenosti s vysazením?

Tereza

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli se po HA Vreya taky hodně přibírá ? je mi jasné že na každého to zabírá jinak, ale i přesto se chci zeptat.

Jana

Nepřibírá se nikdy po práškách, máme jen po nich větší chutě, můžou za to hormony, takže kolik toho sníte, tolik přiberete :))

Luuca

Vreyu jsem uživala 4 roky, též na akné, které se mi zlepšilo. Ovšem postupný nárust vahy byl horší, poslední pulrok se přidaly ještě otoky. Když jsem se radila se svým gynekologem tak mi doporucil, abych méně jedla a více se hýbala. Když jsem mu řekla, že pohybu mám dost ( zdravotní sestra) a k tomu chodim pravidelně plavat, tak se mi vysmál. Proto jsem se rozhadla vreyu vysadit a od té doby jsem zpět na své váze a cítím se o mnoho lépe :-)

Luuca

a myslím, že v letáku je uvedená doporučená doba užívání :-/

Tamara

Ahoj, rozhodla jsem se, že také přispěji se svou zkušeností :) Vreyu mi předepsal doktor před 4 lety jako antikoncepci plus na pleť - měla jsem ji hrozně mastnou. Teď je to lepší, nemám silné křeče při menstruaci jako kdysi. Když jsem se doktora ptala, jestli se HA musí po nějaké době vysazovat, tak mi řekl, že pokud vyhovuje, tak je to zbytečné. Co se týče nabírání váhy - ano, přibrala jsem, ale těžko říct, jestli je to HA, řekla bych, že je to životním stylem. Takže některé dámy by se měly zamyslet nad tím co jedí, jestli jedí po večerech, ve fastfoodech apod. Jestli sportují, nebo se válí věčně u TV. Každé tělo je jiné a každý člověk má jiný metabolismus, HA kolikrát za nic nemůže. Ono je někdy jednoduché hodit vinu na HA a nezamyslet se nad životním stylem.. Za mě jsem spokojená.

andrea

ahojky, já nemužu brát antikoncepci ze zdravotních duvodu,trpím migrénou.Myslíte si že mě pomuže vreya?Necítím se dobře,když nejsem chránená,děkuji za odpověd.

papapa

Dobrý den, Vreyu jsem dostala od gynekologa na akné. Řekl mi, že na pohlavní styk nepomáhá, ale akné mi zmizelo úplně.

Katka

Dobrý den beru antikoncepci vreya a včera v neděli jsem zapoměla vzít prášek a chci se zeptat jak mám pokračovat dál děkuji

Lucie

vreyu už užívám 3 roky a akné se mi zlelpšilo, i když nevím jestli je to jenom tím, ještě beru zinek jako doplněk stravy. Nicméně co se týče atk vreya, pociťuju poslední rok sníženou chuť na styk, ale nevím jestli je to pouze tím nebo něčím jiným

anna

Moje zkušenost,je ta ze sem přibrala, a dostala TROMBOZU! MAM DOZIVITNI NASLEDKY V PODOBE POSKOZENE RUKY, a musím brát warfarin.Je HA s vysokým obsahem hormonu, v paříži je zakázána ,má vyšší riziko trombozy!

pleť

drobný den doporučuji koloidní stříbro :)

Alena
1x

Vreya je stoprocentní antikoncepce, navíc mě zbavila příšerného akné na obličeji a zádech, jen jsem trochu přibrala, ale jinak totální spokojenost, i když je celkem silná, užívám jí osm let.

Hanka9898

Ahoj lidi, mám takovej problém, používám antikoncepci Vreya a první týden z platíčka jsem si zapomněla pilulku déle než 12 hodin a ten den měla s přítelem i nechráněný sex. Prosím Vás, nemáte někdo s touto antikoncepcí podobnou zkušenost? Jestli dobře chrání nebo mám průšvih? :) Moc děkuji za odpověd :)

bětka21

mensicol

Verca

Dobrý den, mam takovy dotaz vybrala jsem platicko 21tabletek nyni po 6 dnech jsem to dostavala ale, dostala jsem to po 5 dnech..a chci se zeptat jestli to neni žádný problém

Jana

Já jsem už antikoncepci přestala brát, chceme se zhruba za rok začít snažit o miminko ( po svatbě), přítel si začal kupovat kondomy, ze začátku mu to vadilo, pak ale narazil na velice tenké kondomy, a to říká, že je to jako kdyby ho neměl.

Daniel

Kde se dá koupit takový kondom? také s tím mám docela problémy....

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce