Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

nateklé uzliny a mandle

Opakuje se mi měsíc po měsíci,že mi otečou mandle a uzliny na krku a nemohu polykat. Buď to přechodím nebo beru antibiotika, pořád je to měsíc co měsíc stejné a nevím proč, vždycky se mi chce k tomu všemu moc spát, jsem utahaná. Nevím jak si s tím poradit, vitamíny beru. A brát pořád antibiotika taky nejde.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Vikuk
14x

Ahoj, taky mi natekly mandle. Vitamíny jsem zkoušel a nic moc. Všude píšou kloktat šalvěj. Požádám máti ať mi skočí do lékárny. Zatím mi nejvíce pomohl černý rybíz ze zahrádky. A také česnek. Dal jsem si 2 stroužky na chleba s paštikou, sice humus, ale dnes se cítím o dost lépe. Také píšou, že mandle úzce souvisejí s ledvinami. Tak zkusím ledvinový čaj a šalvěj na kloktání. Hodně zdaru.

Urby
6x

K tomu prvnimu asi unavovej sindrom a

martin
2x

unavovej syndrom stim vubec nesouvisí

Lubor
8x

Dlouhou dobu jsem mel tyto problemy a temer vzdy se mi z toho vyklubala angina. Kamarad mi doporucil Wobenzym a musim rict, ze mi dost pomohl. Zdurele mandle dost casto znamenaji oslabenóu imunitu a na to je tento lek perfektni.

Petr Horák
8x

Ja jsem si taky dlouho nevedel rady, vzdycky rano jsem je mel natekle. Pomohlo mi, ze jsem si zacal davat trosicku kyseleho zeli, mléko a kečup. To celé do mixéru a skleničku jsem před spaním vypil a od té doby je všechno OK.

chabic
5x

co to je za humus?:D to jako fakt pomaha?:-)

verinoka
1x

to by mě také zajímalo, jestli to funguje :D

y
4x

Samozřejmě to nemusí být ono, ale může to předcházet i mononukleoze, to jsem měla já. Přesně takovéhle příznaky

Lucka
6x

Ahoj, já už tři týdny marodím s tím, že mi natékají mandle a uzliny. V krku se mi objevují i afty . Vždy se to na dva dny zlepší, ale pak opět zhorší. Po třech týdnech léčení mi nezabraly žádné čaje, kloktání, zábaly na krk, dokonce ani penicilín.

mononukleoza
3x

na nic nečekat at řeší lekař!!!!

David
1x

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Kačka
1x

No to nemyslíte vážně, že ne :D asi jste potkal samé šílené lékaře pokud toto říkáte. A ženy snad chodí na gynekologii dobrovolně, nikdo je tam násilně nesvléká a lékař i lékařka vždy pomůžou. Pokud je gynekolog úchyl, nemá pacientky, hotovo. Jste opravdu směšný. Ještě vám budou doktoři dobří, až to jednou bude třeba vážnější.

marketa
3x

Ahoj. ja nevim co uz mam delat s tema nateklima mandlema. hrozne me to boli, nemuzu polikat a nepomaha mi nic.

Jarda
5x

Nejsem doktor abych mohl rict, ze mnoho z Vas ma indikace mononukleozy, coz je vazny zanet organismu, ktery se projevuje zdurenim nebo otokem lymfatickych uzlin (tedy i mandli) a hlavne neustalou a nevysvetlitelnou unavou a nechutenstvim ... telo se prakticky z mononukleozy vyleci samo, pokud vsak neni upraven jidelnicek muze v pozdejsim veku prijit vazne poskozeni jater a imunitniho systemu. Takze to nepodcenujte bez lekare, reknete mu o trvalem problemu a pripadne pri jeho laxnim pristupu zduraznete, ze chcete testy na mononukleozu, to hradi pojistovna a on by Vam mel vyhovet. Vice si o teto nemoci prectete na internetu. Neberte to spatne, odpovidam pouze lidem u kterych jsem zde mel pocit, ze vse chteji prechodit s bylinkama.

Verča
2x

no co já jsem slyšela tak na nateklé mandle pomáhá kloktátí slivovicí...:D

felini
3x

A pak polknout

Simonka
2x

Mě příjde že na to nepomáhá nic,vše jsem už skusila..Musíte s tím nějak bojovat já si na otok uzlin vždy nám studený zábal..Je pravda že ne chvilinku to pomůže ale druhý den vás to bude bolet opět..O trochu méně ale bude...Nějaké cucavé tblety ani prášky nezaberou..Prášky jsou na angíny a jiné nemoce..Ale nateklé uzlyny znamenají málo viamínů a málo pijete ;-) A také to máte z počasí..Všimněte si že se pokaždé mění.. -)

Dědek
1x

jsou to složité bakterie, užívat dlouhodobě protivirové bylinky a další přírodní přípravky

david
2x

na co ti pomůžou protivirové bylinky, když jsou to složité bakterie?

barbie
7x

ahojky ja si 14 dni nemuzu polikat v kruku mne neboli , nevim co to je je to hrozny ,byla sem u doktora ve ctvrtek napsal mi pinicinil beru to 4 dni vubec my to ne pomaha co mam delat

hELA

nECHTE SI ODEBRAT KREV NA MONONUKLEOZU

Káťa
2x

Včera mi natekla jedna mandle a druhej den obě ..... nemůžu vůbec polikat a bolí to jak prase...... mám úplne celý natekly krk ...... co pomáhá na to pomáhá z domácí kuchyně ????? Díky :*

štefan
3x

24.12.2014. mě na tekla pravá mandle,do večera mi začali bolet dásne na praví straně (moudrák zub) na jazyku mám bílé pupínky,pálí mě celá huba beru penicilín 1 5 000 000 . septonex bonbony bioparox paraleny brufeny a nic mi nepomáha trvá to už pět dní.nemužu nic polikat. je nato nějaky lék nebo neco co zabere????díky

Olivie

Ahoj Štefane mám úplně stejný problém. Můžu se zeptat co ti pomohlo? Díky předem

Míša
2x

Ahoj. Ja jsem na mandle dost hákliva Mela sem anginu, podle doktorky , ale nakonec sem skoncila na kapackach v nemocnici, nemohla sem nic jist ani pomalu jist. Mela sem plne mandle hnisu a s afty. Potom se stal zazrak a me daly do kapacky neco jineho nez obvykle a ten hnis mi prasknul a ja konecne mohla jist a mluvit. Jezdila.sem pred tim i na cisteni mandli.Chteli mi je i trhat. :( Pak se jeste dojizdela na injekce penicilinu. Takze doporucuji si s tim.nekam dojit a nelecit to doma a vyhybat se doktorkam protoze nikomu nepreju aby skoncil v nemocnici jako ja. Trapi me to do ted a nevim co delat. Na trhani nechci a na kapacky taky ne. :(

Barča
2x

Ahoj chtela jsem rict ze mam neco podobnyho natekle mandle, bolesti v krku a nemuzu skoro ani jist dneska jsem mela jenom malinko masa a trosinku syra a furt afty v puse na jazyku dasnich a u zubu. Nevim jistli stim mam jet na pohotovost nebo to mam zkusit vylecit. Dekuju

Martina Jalovická
1x

Angína.

Jamal

Bolí mě už týden levá mandle bolí to tak že mi s toho natekla levá strana dásně A lezeto až do ucha.... Co mám dělat kloktani mi nepomáhá :( :(

Tom
1x

Zdravim,mam to same...bolest v krku,hnis z mandli...natekle uzliny...A to uz asi 3mes. Mel jsem uz 3ruzna antibiotika a ted mi hroznej trhanim mandli. Zkousel jsem snad vse...ruzne caje,ruzne kloktani...ruzne vitaminy a furt to stejne.

Rozárka
2x

Ahoj. Zjistili mi že mám spálu a včera mi dělali výtěr z krku hrozně mě to bolí ( ten výtěr ) že jsem se skoro prala s doktorkou.. Za týden mám jít na kontrolu a prý mi zase budou dělat výtěr z krku.. Neexistuje něco co by mě zbavilo bolesti ??? Je mi 11 let a mám z toho hrozné trauma. Pořád jsem ve stresu a moc se tam bojím jít.. Prosím pomozte. Co mi pomůže??? Ocením jakoukoliv odpověď. Děkuji moc .. Rozárka

Rozárka

Prosím pomozte mi . :'(((

Si delas prdel ?
2x

11 roku a prosi o pomoc na netu ? To uz je moc i na me jako. To jako rodice nevidi ze jim dite doma trpi a prosi cizi lidi o pomoc ? No tak lidi pomozme Rozarce 😂😂😂

Adéla jurnikova

Ahoj,prosim vás nevíte co mám dát na natecene mandle nebo uzliny pořád beru nějaké cucacy bonbóny a nějak to nezabírá nemůžu posílat nemám na nic Chu a su oslabená bojím se že to půjdu trhat😥 prosím vás napište mi co si na to mám vzit

dusan

ahoj lidi mam jen jednu nateklou stranu madli a uzlinu nemuzu polikat pit jist co mam delat prosim poradte

Len

V 1mesici mam po 2he anginu...k tomu se mi udelala uzlina nic mi nepomaha ani antybiotyka mam g krku strasne jako by krece nevim jak spat

Natalie

Dobrý den mám nateklou levou mandli. Neboli mě v krku ani nic jineho ale nemůžu moc otáčet s hlavou +mám takové boulicky na uzlinach. Byla jsem u doktorky a ta mi na to nerekla nic kromě toho že je dobře že tam ty boulicky mám...že to chrání srdce před infekci. Nedostala jsem žádné prášky ani mi neřekla jak to mám vyléčit. A navíc mám už 3 den strašně natelke oči . Poraďte mi prosím 😏

Kateřina

My kupujeme v Německu - OLBAS - je to síla, ale zabíra perfektně! Z angíny jsem byla venku za 3 dny! Lahvička stojí okolo 160 korun a dává se na lžičku 3-5 kapek. Přítel si to kape na trochu cukru protože mu to samotné vadí, ale lepší samozřejmě bez ničeho. S tím, že kapat by se to mělo každou 1-2 hodiny.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce