Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

N47 - Hypertrofie předkožky, fimóza

Zdravím. Tohle mi dneska diagnostikovala doktorka. Prostě se mi předkožka stáhla tak, že nejde přetáhnout a co se týče sexu, tak snad ani nemusím říkat jak to bolí při pokusu o vniknutí do partnerky. Vím o nejpravděpodobnějším zákroku a děsím se bolesti a následků. Kdo to zažil? Nebo poradí mi tady nějaký lékař na co se mám připravit? Hned jsem dostal doporučení na chirurgii, takže je mi asi jasný jak to dopadne - obřízka. Jak jsem z toho byl špatnej, tak jsem tý doktorky ani nezeptal co se bude dít, tak se ptám tady. Mimochodem je mi 20 a ona mi řekla, že to problém především malých dětí, tak by mě taky zajímalo, jak se to mohlo stát mně.. Z očí do očí se o tom mluví hůř než tady, na netu.. Díky! Nepište mi blbosti, pište jen ti, kteří to zažili a nebo bezpečně ví, kde je problém a co to způsobilo a co mě čeká..

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
David
11x

Já tě zdravím. Jemi taky 20 a bohužel mám stejný problém...Sex bez ochrany je nemyslitelnej, protože při vniknutí se mi velice bolestivě přetáhne předkožka a erekce je rázem pryč.Jediný sex byl možný s prezervativem, kdy se při vniknutí předkožka neztahuje...Každopádně jsem to probral s přítelkyní, a taky pujdu na zákrok....Už jsem o tom hodně četl.Tenhle nedostatek se jmenuje fimóza, neboli zúžení předkožky.Řeší se ambulantně, čili 15ti minutovým zákrokem na chirurgii, jak říkáš, jedná se o obřízku.Co jsem četl zkušenosti jiných, tak nejsme nejmladší případi a neni se čeho bát....Chce to zahodit stud a mít nkoho kdo by podpořil a zvládnou se to dá...Operace se provádí v lokální anestezii, takže necítíš nic než lehký tahání, máš pak 14stehů a velký otoky,ale o bolest se nejedná....A do měsíce po zákroku už si můžeš užívat pohodlný a bezbolestný sex.Tak snad jsem ti pomohl.Taky se bojím ale když vím, že je nás víc, tak je to hned lepší.Přeju ti hodně štěstí, teda pokud to už nemáš za sebou.Měj se.David

Tom
4x

Mně je 31. Do 28 let vše v pohodě. Ale najednou jako by tam byla smyčka a nedá se to bez bolesti přetáhnout. Když nemám erekci, tak je to v pohodě, ale jakmile mám erekci, bolí už jen ta erekce a nemluvím o tom že by se to mělo přetáhnout. Už 6 měsíců jsem neměl s manželkou sex, vymlouvám se na to že nemám čas apod. ale už s tím asi budu muset něco dělat :(

R86
3x

styk se sebezapřením není nic extra. jinak částečně se to při styku dá obejít tak, že prostě kůži nepřetahuješ, příp. nepřetahuješ a navíc použiješ prezervativ

Aragiel
1x

jestli vás to uklidní tak mě je skoro 29 a teprve teď se mi tohle stalo.. Věk tu nehraje roli.. prostě někdo předkožku má a jiní jako my ji mít nebudeme. Berte to tak že můžete porovnat jakej je sex s ní a bez :)

luki
2x

čaute kluci, mě je 25 a taky jdu na obřízku. Taky mám problém s fimózou. Stejný problém, tak věk moc nehraje roli.. Hlavně se už těším až si v pohodě zasouložím:-) Tak Vám držím palce mějte se

wiky
7x

ahoj kdyz sme s epokouseli o pohlavni styk tak se do me muj kluk enodstal a hrozne moc me to bolelo a este ptm taky a tece mi krev poradite mi to stim?

slunce
3x

Udelejt to hned. Mne je uz 55 a muj muz starsi o 3 roky se nenechal operovat protoze mel z operace cely zivot strach. Ja jsem jeho partnerka a trpim tim cely zivot,nas vztah se v podstate rozbil. On si to vsak nechce priznat,hleda utek v extremnim sportu,sex v podstate vymazal z zivota.

xxx

mě je 13 a právě sem zjistil, že to mám ( fimozu )

Dave
10x

Dnes je to pět a půl roku od mojí obřízky (fimóza). Pokud bych se měl rozhodovat znovu, jdu do toho zas, a vřele doporučuju všem, co mají problém se zúženou předkožkou, udržením hygieny nebo krátkou uzdičkou či kombinací těchto nepříjemností. Obřízka všechny tohle vyřeší, navíc sex je pak zase o něco lepší. :-) Doufám že moje zkušenosti s obřízkou někomu ulehčí rozhodování, případně zbaví zbytečného strachu z operace.

tony
1x

Děkuji za psychyckou podporu mám Diabetes a nemohu řadně močit tak jdu na tu obřízku jen se zeptam jak dlouho trvá léčba meil [email protected]

Pavlík

Ahoj , je mi 16 a mám také fimozu (ale jen relativní ) tzn. můžu předkožku bez problému přetáhnout když penis není stopořen .Když je stopořen tak jsi ji přetáhnu jen za žalud . Zatím s tím nemám problém , ani při sexu ani při masturbaci . Ale kdoví třeba časem také zajdu na obřízku ! PS: aspoň nemusim kupovat kroužek XD

xXx

Zdravím, měl sem stejný roblém (zůžená předkožka který my zůstala za žaludem a škrtila ho). Jsem druhý den po zákroku a musím říci že pohled na mé přirození mě zděsil, ale dotedka to zcela nechápu v propouštěcí zprávě je napsáno Hypertrofie předkožky, fimóza a parafimóza. Myslel sem že jsem po obřízce ale doktor mi sdělil že tomu tak není a že pokud by se to opakovalo následovala by obřízka. Tak že mi vlastně jen "nastříhali" na 4 kusy vrchní část předkožky a žalud je pořád schovaný

...
1x

Dnes mne pustili z nemocnice a mám ty samé problémy až na to, že mě byla vykonána celková obřízka, myslím že by se nikdo neměl bát jelikož je to důležité kvůli zdraví. Pohled na penis je děsivý ale za chvili si zvyknete, doktoři a sestřičky se staraj a je to takřka banální operace. Čekám že po 1-2 týdnech se věc bude mít zcela jinak. 18 let, omlouvám se za chyby.

Lukáš

Caute chalani volam sa Lukas mam 18 rokov , mam ten isty problem ale mam totalny strach ist k doktorovy neviem si to ani predstavit citil by som sa hrozne trapne viem ze je vela ludi co ma tento problem a k tomu doktorovi idu a potom je vsetko v pohode. Ale prva vec co ma trapi je keby mi doktor povedal ze mam ist na operaciu mal by som velky strach vela z vas tu pisalo ze to je kratka operace a ze to ani moc neboli .. druha vec co ma trapi je neviem ako by som sa citil pred holkov napr keby som mal obrizku vazne neviem .. strasne sa tomu vyhybam mam s toho strach takze skusam vsetko mozne len aby som sa vyhol doktorovi a operaci. Na internete som cital ze pomaha napr predkozku pretahovat v teplej vode atd .. neviem co je na tom pravdy a ci by to pomohlo .. poradte mi prosim. ( omluvam sa za chyby v pravopise)

Michal
1x

včera jjsem to absolvoval. Spadnul ze mě stres. Je to dobrý i jako prevence proti rakovině. Je m ipřes 30 a doporučuji všem jít a vyřešit si to.

Marek

Operace je naprosto bezbolestná ,absoloval jsem jí také ve svých 9 letech, pod narkozou. A něudělaly mi obřizku pouze nařízly část předkožky.

Karol
19x

Coz pak zijeme ve stredoveku ??? To nemyslite vazne, ze vam lekar nic nerekl o tom, ze to lze lecit konzervativne bez operace ! Přesně z tohoto důvodu jsem znenavidel lekare. Budto nevi o novych metodach, nebo o nich odmitaji informovat. V minulosti jsem trpěl fimozou, až do 23 let. Moje fimoza byla zpusobena pravdepodobne opakovanymi zanety predkozky, nacez se v predkozce sformovalo fibrozni vazivo s temer nulovou pruznosti. Predkozka je nejdriv prilepena (koglutinovana) o zalud a vekem se vlivem hormonu postupne uvolnuje. Driv prevladal v odborne komunite nazor, ze k tomuto oddeleni musi dojit do nejakeho veku a pokud se tak nestalo, lekari predkozku nasilim strhavali nabo indikovali chirurgicky zakrok. Dnes prevlada nazor, ze tomu treba dat cas a doba kdy se tak stane je naprosto individualni. Zapaly ktere mohou vzniknout pri nasilnych pokusech ji strhnout muzou vest prave k ziskane fimoze tedy k sformovani fibrozniho tzv. fimotickeho kruhu. Z detstvi jsem mel hruzny zazitek od doktorky jak se mi pokousela stahnout predkozku, pak jsme to doma zkouseli s mamkou ale nic. Doktorka me strasila, ze pokud se to nepodari, budu muset jit na zakrok. V te dobe (80. roky) to byla pravda. Pak jsem se bal jakekoliv navstevy lekare, dokonce jsem mel strach z postaku nosicich ty predvolankove listky k lekarum. Byl jsem troska po cele detstvi a obdobi puberty. Pak prisel odvod na vojnu a tam mi vojensky lekar na prohlidce rekl, ze budu muset na zakrok. Jasne, ze jsem nesel, ani to nevedel, ale uderil na mou nejcitlivejsi strunu. Uplynulo dalsich 5 let. Leta, ktera nekteri lide venovaly prvnim laskam, seznamovani, vztahum. Ja jsem se tomu vsemu vyhybal a hadejte proc. Cele sve snazeni jsem venoval vede a vyskumu. Pak jsem se zamiloval do jedne spoluzacky na VS, ale ve svem veku 23 let naprosto bez zkusenosti doslova nepolibeny jsem neuspel. Laska k ni me privedla k nazoru, ze musim najit zpusob jak to vylecit. Domnival jsem se, ze nektere latky hormonalni povahy by na to mohly zabrat. Pak jsem zacal hledat ve vedeckych databazich a nasel jsem obrovske mnozstvi odbornych clanku popisujicich ruzne konzervativni zpusoby lecby. Jiz na pocatku 90. let byly pokusy s 1% hydrokortizonem, ale pro tak vysokou koncentraci byly pozorovany vedlejsi ucinky. Udelal jsem resersi na toto tema a vytypoval jsem nejuspesnejsi studie a na jejich zaklade jsem navhnul vlastni experiment. Studie uvadely uspesnost lecby az 95% a nebyly pozorovany temer zadne vedlejsi ucinky. Jako nejlepsi latky se jevili estery betametazonu nebo clobetazolu, oba jsou to stredne silne synteticke kortikosteroidy. Na zaklade kombinace predchazejicich studii jsem navrhnul lecebni postup : 0.05% dipropionat betametazonu ve forme masti (napr. DIPROSONE) se 2x denne natre na nejuzsi misto predkozky (fimoticky kruh), vmasiruje se do kuze, po natreni predkozku opakovane s citem natahujeme budto na zalud nebo prstama (podle velikosti fimotickeho kruhu). Ja jsem nebyl schopen ztahnout predkozku 23 let ani v pokojovem stavu a natoz jeste v erekci. Prubeh lecby jsem zaznamenaval pomoci mereni velikosti fimotickeho kruhu resp. prumerem fimotickeho kruhu. Behem mesice jsem byl schopen pretahnout predkozku pres zalud v pokojovem stavu a vycistit ten sajrajt. V lecbe jsem pokracoval dalsiho pul mesicu a podarilo se mi pretahnout ji i v erekci. Autori clanku se shoduji v tom, ze rekurenci lze zabranit hygienou, dennim ztahovanim a je treba zabranit zapalum. Nyni je mi 29 let, mam doktorat z chemie a trvalou pritelkyni. O pravde mych slov se muzete presvedcit treba na sciencedirectu. Abstrakty jsou pristupne zadarmo a medicinske clanky maji dosti obsahle abstrakty. Je mi zle z toho, ze lekari jeste 15 let po prvnich uspesnych studiich strasi lidi obrizkou !!! Nemam nic proti ni pokud ji clovek podstupuje z vlastni vule a dobrovolne ale velice mi vadi, pokud lekar strasi neinformovaneho pacienta nejdrastickejsim zpusobem lecby, ten vzdy zustava jako zaloha pro oneh 5% neuspesnych pokusu.

Mirs
4x

Nazdar, tvoj pribeh mi je velmi povedomi, pretoze zazivam to iste. Ibaze ja mam uz cez 30. Svoj problem som odhalil pomerne neskoro asi v 28, kedy som si uvedomil, ze som sa vlastne po cely cas instinktivne vyhybal pohlavnemu styku, pretoze mi tu nieco nesedelo... Ked som na to prisiel, tak som sa zdesil, pretoze obriezku som jednoznacne odmietal, aj odmietam. Nijak ma nepritahuje myslienka, ze si mam nechat amputovat akukolvek cast tela, ktora tam a mam byt. Co je vsak najhorsie, mozno ma takisto neobidu skrchovane nadeje na "vysnivanu spoluziacku", ktora je, ako som zistil, riadne sexualne zalozena, a ja sa mozem tak akurat past a zakryvat svoju neschpnost gentlemanstvom a kamaratstvom. Niekedy idem explodovat. Preto som sa rozhodol svoj problem raz a navzdy riesit. mimochodom, mam tiez doktorat z biochemie a tiez som studoval na tuto temu, co sa len dalo. Zohnal som si diprosone a vcera som zacal s aktivnou terapiou. Uz mi ostava len dufat, ze mi to pomoze, a ze dostanem este sancu ziskat najlepsie dievca ake som poznal, a ktore teraz mozem lahko stratit len pre trafene lekarky, ktore mi predkozku nasilne strhli v predskolskom veku. A to este nehovorim o mojej neskusenosti, ktora je v mojom veku uz trochu trapna. Chcem sa ta opytat, mal si pri fimoze aj skratenu uzdu. Ja mam totiz aj tento problem. Fimoticky kruh je tiez jasne viditelny. V pokojovom stave predkozku pretiahnem bez problemov, v stoporenom ledva do tretiny. Postupnym strecingom sa to snazim roztahovat, ale bojim sa, ze to drzi prave uzda.

marinak
1x

Ses radnej kecal, kdyz si sectu kolik ti je let, tak podle toho si v zadnem pripade nenapsal pravdu, lzes jak divej, v tvem veku si nemohl jit na zadnej odvod pre vojenskeho lekare ponevadz zakladni vojenska sluzba je zrusena.

Pato Tajne
1x

Ahoj, mohol by si mi dat svoj email, alebo njaky iny kontakt? Tento tvoj sposob liecby ma docela zaujal tak by somr rad vedel podrobnosti:)

jaja
2x

Můžu se zeptat, kde sehnat mast o které píšete? V lékarně mi ji bez receptu neprodají. Manžel má tyto problémy asi půl roku a na chirurgický zákrok jít nechce. Doktor mu jinou léčbu než chirurgickou nenabídl. Děkuji

serak

Jediné řešení je obřízka !!! Nic jného NEFUNGUJE!!! Zlom vaz ! Serak

serak
1x

Ahoj. Mám začínající cukrovku a mám fimozu. To platí i pro mne ? Díky Serák 737 242 977

Pavel

Masti mi nepomohly a to jsem mazal dlouho. Řešení je JEN OBŘÍZKA. Chtěl jsem jít ke Svaté Anně, ale zavčas jsem se dozvěděl, že Svaté Anny dělají obřízky částečné, volné a po nich jsou často dál problémy. Šel jsem do Uromedy (www.uromeda.cz ) byl jsem velmi spokojený. Měl jsem z úplné obřízky strach, ale za pár měsíců člověk funguje jako předtím. Na obnažený žalud si člověk zvykne překvapivě brzo. Paní doktorka mi všechno vysvětlila a i pooperační péče byla skvělá. Od obřízky nemám žádné potíže. A co je zajímavé, že partnerka si všimla, že od té doby přestala chodit na gynekologii, protože taky nemá potíže.

Petr
1x

Čau, mám stejný problém jako vy všichni zde.....chci se jen zeptat, jestli je třeba doporučení od praktického lékaře nebo stačí zajít do nemocnice na chirurgii (případně urologii) a nechat si udělat zákrok....díky za odpověď

ryan

Nedá mi to nenapsat. Jsem 3 den po chirurgickém zákroku, trval 54 minut, nebyl bolestivý až na těch 5 injekcí, ale nepříjemný a po celou dobu jsem byl celý spocený. Byl to výsledek toho, že zákrok jsem odkládal a chtěl se léčit mastičkami. Jsem rád, že jsem se na zákrok odhodlal, protože předkožka se časem přilepila a museli mi ji odtrhávat, Závěr: pokud máte problém od toho jsou doktoři, kteří by Vám měli říct co se dá a co ne. Zákrok se platí, od 250-300€.

Pavel

jak se to maze v pribalovym letaku nic nebylo. Namazat natahnout a pak umejt? Nerad bych to mazal nekam kam nemam

Dávid
4x

Mám 36r. a ten istý problém ako tu všetci- zúžená predkožka. Asi pred mesiacom sa mi kamoš (34) zdôveril, že mal tento istý problém. Predkožku si nedokázal pretiahnúť ani v nestoporenom stave. Niekto mu poradil masť Diprosone a asi po týždni používania si predkožku už dokázal pretiahnúť, ale len v nestoporenom stave. Mával tam často zápaly a tak podobne. Lekár mu navrhol vždy len obriezku. Po týždni používania tejto maste sa mu podarilo pretiahnúť predkožku cez nestoporený penis a po mesiaci používania t mal po probléme, predkožka mu ide bez problémov a hlavne bez bolesti pretiahnúť cez žaluď počas styku. Ako mi hovoril, po prvý krát v živote zažíva plnohodnotný sex. Diprosone som si zadovážil aj ja a používam ho necelé dva týždne. Pred tromi dňami sa mi podarilo pretiahnúť predkožku cez stoporený žaluď i keď to ešte nebolo ono, bol to ohromný pokrok. Dnes to išlo už omnoho ľahšie. Takže dúfam, že sa tento môj problém podarí vyriešiť a želám všetkým nech sa im to podarí. Diprosone všetkým odporúčam. Dávid

Anna
1x

Nemusí to být přímo Diprosone, stejně funguje Triamcinolon, ale mám pochyby o délce účinku. Syn má fimózu, je mu 6 a bojujeme s tím asi dva roky. Mast krásně zabere, ale musel by se mazat aspoň dvakrát týdně, protože jinak se předkožka po čase znovu zatáhne. Nevím, co udělají kortikoidy při dlouhodobém, i když jen lokálním používání. Takže asi půjde na obřízku. Jeho táta to má taky za sebou a jako žena si to nemůžu vynachválit :-)

E.

Dobrý den, zajímalo by mne, jak to se synem nakonec dopadlo. Zda šel na zákrok a případně v kolika letech a jak to probíhalo. Moc děkuji E.

Leplen
3x

To je úplně špatný a nebezpečný postup! Triamcinolon, stejně jako jiné masti s kortikosteroidy, nesmíte na kůži aplikovat dlouhodobě. A stejně nemá význam používat je 2x týdně. Terapie spočívá v tom, že mast aplikujete na zevní stranu předkožky 2x denně po dobu čtyř týdnů, ne však více než šesti!! Od druhého týdne můžete začít předkožku pomalu přetahovat. Často, v teplé vodě nejlépe a po měsíci byste ji měli převléci i ve ztopořeném stavu. Není to řešení pro jizevnatou fimózu a pokud postup nezabere, neopakujte jej a volte konzultaci s urologem a chirurgický postup.

Martin

Caute ja mam 19 a trpim fimozou problem je ze uz nepretiahnem ani v pokojovem stave ale cital som o tom ze by mohla pomoct bylina slez nebadany dnes omacam prvy den ak sa vydary tato metoda odpisem na tento web drzte palce.

Jirka

Jakou bylinou mast mas na mysli? A ten diprosone je asi jen na predpis co?

Jirka T
3x

Pouzijte bud diprosone nebo beloderm. 2x denne potrit zuzenou kuzi. Ja tohle resil asi pred 8 lety. A uspesne vyresil. Sehnal jsem tenkrat diprosone na internetu, internetova lekarna v kanade mi to poslala jako krem na holeni. Mazal jsem zuzenou kuzi 2x denne a zezacatku i v noci. Ted se budete asi smat co napisu ale je to nejlepsi pomucka. Na roztahovani kuze jsem pouzil kolicek na pradlo, do zuzeneho otvoru predkozky jsem zasunul kolicek a nechal ho kuzi roztahovat. Vyrobil jsem si 2druhy s malim tlakem na delsi pusobeni, pak s dost silnym tlakem ze sem vydrzel roztahovani jen asi minutu, pak pauza a znova. Az rozevreni kolicku nebude stacit tak nabalte na stranu kolicku treba drivka od nanuku aby kolicek kuzi stale napinal. Nejlepsi je to v horke vane a take "packy" kolicku obalte gumou. Ja to balil do prezervativu takze ostre hrany kolicku na pradlo pri roztahovani nerezali do kuze predkozky. Prezervativ jsem pouzival i pri namazani masti na kuzi, aby se mast nesetrela o pradlo tak jsem pretahnul prezervativ. (pozor at mate tesne slipy aby vam nekde nevypad, mi se to jednou stalo a trapas :) Po tydnu roztahovani se vam zacnou na kuzi delat male supinky a predkozka lehce pali. Doporucuju sudocream s infadolanem nebo kalciovou mast na noc a prestat to par dni trapit. Me to trvalo asi rok nez jsem predkozku roztahnul do stavu kdy neni zadny problem ani v te nejvetsi erekci. Zpocatku to jde docela rychle ale potom to chce cas a trpelivost. Jo a jeste bych zapomel, kdyz budete aktivne roztahovat mimo vanu, tak vzdy udrzovat kuzi zahratou, nesmi bejt kuze studena jinak se delaji takove male modriny. Snad tento muj navod nekomu pomuze. Muj urolog po roce neveril ze se da akutni fimoza vylecit masti a kolickem na pradlo, vtipkoval ze jsem se vylecil indianskym zpusobem. Tak hodne stesti...

---
1x

Pokud jsi ji léčil pouze mastí, musíš mazat pořád? Není možnost že by se pak vrátila kdyby se ti to zdálo v pohodě a vysadil by jsi mast? Nebo mast pomohla a pak už jsi ji nikdy nepotřeboval a všechno bylo v pořádku?

j

Všechny tyhle přípravky jsou na předpis. Neexistuje něco volně prodejného?

Pepek
2x

Nechápu, že lékaři všude uvádí že ve vyššm věku nejde zúžení vyřešit bez obřízky. Je mi 40 let. Před 5 lety jsem nemoh vubec přetahnout předkošku při erekci a před pul rokem jsem se rozhodl to nějak řešit. Už jsem měl jit na operaci, ale kamoš mi to rozmluvil a já začal mazat a jemně roztahovat při erekci a ted už je to volnější a přetáhnu přes žalud. Na těle penisu za žaludem to při erekci ještě trochu svírá při pohybu více dolů. Abych roztaženi zcela dokončil, potřeboval bych nějaky kroužek či flexi trubičku která by i v klidu byla mezi žaludem a svrchní částí předkošKy (bylo by to mnohem efektivnější, protože tělo penisu při erekci nedovede tak účinně roztahovat kuži kolem). Ale nic takoveho se nevyrábí, prostě se zažitým názorem že roztáhnout kuži nelze. app podivejte jakse da roztáhnout kuze jinde třeba uši.)

V

fimózu jsem měl odmala, v 25 letech jsem to začal mazat mastičkami. Trochu to povolilo, ale úplně dobré to nebylo. Po třech letech jsem se rozkýval na zákrok. V lokálním znecitlivění bez narkózy, nic příjemnýho to nebylo. Pak se to asi měsíc hojilo a další dva měsíce jsem si zvykal. Teď po dalších osmi letech musím říct, že jít na zákrok byla jednoznačně dobrá volba. Rozdíl v hygieně i v sexu je obrovský, žádné mínusy to nemá. Na mastičky jsem se měl vykašlat rovnou a jít jsem měl dřív. Stydět se jít k doktorovi byla chyba. Doporučuji začít u urologa, ten se na předkožky dívá denně a ani sestra se tam debilně nechichotá, protože je to tam každýmu úplně fuk. Měsíc je to nepříjemný, ale vydržet se to dá a je to vyřešené. Mazat se mastičkama do konce života je fakt blbost. Jo a měl jsem strach, jak to bude fungovat, když si nebudu mět co přetahovat / jako že mě to bavilo.../ No tohle opravdu není problém, jde to. Ale manželce se teď víc líbí si s ním hrát, takže to je ještě lepší.

serak
1x

Nejseš nejakej ,,dochtor '' a lákáš nás NEŠŤASTNÍKY do své ordinace ? Přiznej se lumpe !!! :-D

Alois

Zdravím vás ve spolek. Jak čtu příspěvky, tak koukám, že na rozdíl od kluků co jsou zde a mají problémy s fimózou již v 19 a dříve, jsem asi tady nejstarší a problémy s fimózou my začali letos v 66 letech. Takže bych chtěl upozornit ostatní ty starší, že fimoza vznikne i jako druhotný problém u Diabetes melitus, čili cukrovky, kdy protéká přes ledviny veliké množství cukrů ve formě kyselin a poškodí předkožku. Takže musí předkožka do pryč. Fimoza se nevyhne v žádném věku :-) . Nejvíce mně zaráží když jsem začal pátrat po netu jak to s fimózou je, tak všichni píší že byli operováni v místním lokálním umrtvení. Přesto mně chtějí uspat celkově , a nevím z jakého důvodu. Ono totiž celková anesteze čili uspání nese svá rizika, a zvláště u pacientů nad 60 roků, Lidově pak můžete pěkně lidově řečeno zblbnout, nebo zapomenete co jste vlastně chtěli. A hrozně rád bych byl kdyby my někdo z odborníků vysvětlil , proč nemocnice trvá na celkové anestezi, proč mně chtějí uspat, chcou abych se už nevzbudil ? Třeba dostávají odměny za každého uspaného důchodce. Co se to děje v tom zdravotnictví?? Přijmou mě na operaci 2 dny před operací udělají pohovor s anesteziologem a pošlou mně domů. Ale povedou mně ve stavu. Po operaci mně hned pošlou domů ale budou mně psát ještě dva dny na lůžku, takže si hezky vyůčtují u VZP peníze za velkou operaci . Žijeme v podivné době . kdy se vzdělaní lidé s očekávaným inteligenčním koeficientem a morálními vlastnostmi na úrovni člověka 21 století , zamíchají do praktik hodných středověku a zapomenou že mají pomáhat lidem a ne sobě. Takže o zdraví jde až na druhém místě . Přitom se jedná o banální operaci kdy šmiknou kousek kůže a sešije se to sterilně aby to nekrvácelo. Ale proč z toho neudělat byznys. Páni lékaři a kde je etika? Odpoví my někdo?

Pavel
1x

Aloisi, malinko Ti rozumím. Zmíněný problém jsem zaregistroval před několika málo měsíci, ve svých 54 letech. A ve čtvrtém roku svého života s cukrovkou. Na oparaci jdu za měsíc a taky to bude probíhat v narkóze. Na mou otázku proč do narkózy mi bylo sděleno, že se nejedná jenom (jak píšeš) "o šmiknutí kousku kůže" - tak je tomu prý jenom u dětí, nebo u mladíků, ale bude potřeba ještě nějaké jiné "korekce". Operace prý potrvá + - půl hodiny, což je prý na lokální anestezii dlouhá doba - bylo by to prý utrpení pro ně i pro pacienta. Přijdu tam se všemi výsledky (předoperační vyšetření, laboratorní atd.) časně ráno, odpoledne operace a druhý den odpoledne domů. Nevím, zdaTi je má informace k něčemu. Bohužel, na některé Tvé otázky odpovědi neznám.

Jirka
1x

Ahoj. Je mi 17 let a začala se mi tvořit jizevnata fimoza. Nevím jak, jelikož mě nikdy přetahování předkožky nebolelo až před pár dny jsem si všiml že se mi udělala bílá čárka okolo. Když to nezmizelo, projel jsem internet a zjistil jsem, ze by to mohla být právě jizev. fimoza. Mám s tím zajít k doktorovi.?? Četl jsem že jsou speciální masti ale ty jsou jen na vrozenou fimozu.. Budu rád když mi tu někdo poradí popřípadě způsob jak ho řešit bez návštěvy lékaře. Dekuji

Petr

Nebyl někdo V Brně u Svaté Anny na zákroku fimozy? Poraďte mi Petr

Jarka
1x

Dobrý den, potřebovala bych poradit kvalitní mast na pindíka poradíte mi prosím?

Hanka

Myslíte na předkožku pro dítě?

Jarka

Ano myslím na předkožku, syn ji má pořád hodně červenou a to jsem už vyzkoušela několik mastí i co mi doporučovala doktorka...

Jan
1x

ahoj je mi 15 let mám relativní fimózu, uvažuji o obřízce ale mám pochyby nechci ji ale jiné řešení prej neexistuje, hraju fotbal a cvičím, chci se zeptat jestli někdo neví po jaké době budu moct cvičit a také jestli existuje jiné řešení než ta obřízka, prosím o pomoc díky budu moc rád když odpovíte

Thomas (38)
2x

Před 8 lety jsem byl na frenuloplastice uzdičky doktor říkal že mám dost úzkou předkožku, ale svévolně mi obřízku udělat nemohl. Pochopitelně jsem nad tím jako frajer mávnul rukou. Ono vás to dožene, uvidíte. Je rok 2019 a už mě to dohnalo, včera jsem se vrátil z 20 minutový obřízky...

Jan
1x

Bude mi 52 od mala jsem měl problémy s předkožkou a teď ne přetáhnu ani v klidu a je popraskaná samozřejmě to bolí svědí, žádná hygiena, sex bolí atd. Operace je už domluvená po tom co jsem si tady přečetl jsem se uklidnil tak díky

Lukáš

Když chci přesáhnout predkozku přes žalud tak když je penis v klidu tak predkozku protáhnu bez problému ale když dojde ke stoporeni tak mi jde hodně těžko předložka přesáhnout spíše vůbec musím hodně pomalu tlačit směrem dolu aby se předložka aspoň trosku přetáhla ale je to dost obtížné a když se to s větší obtížnosti povede tak to hodně táhne spíše skrti ze musím predkozku retahnout zpět co by se dalo dělat aby mi předložka šla bez problému pretahnout?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce