Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Rezka a důchod

Dobrý den, má sestra se nyní dověděla, že je nemocná na RS. Zajímalo by mě, zda se na tuto nemoc váže nějaka finanční podpora státu, např. částečný invalidní důchod. Děkuji za odpověď Míša

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Hana
2x

Ahoj Míšo.Myslím, že problém s důchodem již máte vyřešen,za 3 měsíce jste se to snad již dověděly.Já mám RS již 20 let,diagn. 3 roky.O důchod jsem žádala hned, jak jsem se srovnala s nálezem.Zamítli mi to i po odvolání.Prý chodím a nevypadám nemocně.Pak jsem se donutila s každou tzv.prkotinou,chodit k lékaři a hlavně psát vše do karty,a minimálně 1krát ročně aspoň měsíc marodit.Přiznali mi ČID letos v dubnu.Myslím,že máme dost se srovnat s nemocí, ne aby jsme se ještě stresovali za co koupit podpůrné léky,vitamíny,atd.Jinak,ať vše sestra bere s nadhledem, a je optimista.Dá se s RS vcelku válčit, jen si ji nepustit moc k tělu.Mějte se obě dobře, zdraví Hana

ruzka

hojky.s duchodem bych nevahala.pokud to pujde,at vam jej daji.musite mit probleby s inkontinenci a mate skoro vyhrano.

Dagmar

Dobrý den, již před půl rokem jsem se dozvěděla že mám RS, ihned mi nabídli léčebnou studii, tak jsem jí neodmítla a začala užívat léky a jezdím na pravidelné prohlídky do Olomouce. Na důchod jsem se ptala hned jak jsem se to dozvěděla, ale doktorka hned řekla že je to teprve na začátku,a jinak mi nic není, takže by mi ho stejně nedali. Zatím jsem na mateřeské dovolené, ale za rok v říjnu bych měla nastoupit do práce. Ale pochybuji že mě vemou zpátky, myslíte si že to na ten důchod mám zkusit? Já osoně si myslím že miho nedají........ děkuji JInak jsou to darebáci, ožralovy důchod dají, ale těm co jsou vážně nemocní a potřebují každou korunu na léčbu, tak těm to dát nechtějí, nechápu tento stát.

Barbora Kozáková
1x

Tohle je opravdu k vzteku. Znám jednoho chlápka, co má tzv. epilepsii - ačkoli neuroložka podle nálezů tvrdí, že žádnou nemá. Přesto mu záhadným způsobem schválili částečný ID a on se ještě vzteká, že nemá plnej. Chlastá jak duha, odešel z léčení... Absolutně nic mu není a jeho údajné epileptické záchvaty se projevují tak, že se jednou za půl roku ožere ještě víc než každej den, upadne do deliria,.... Hergot, jak je tohle možný? Já snad RS nemám, mám sice nález na magnetické, v pondělí nastupuju do špitálu na lumbální punkci... Mám vztek na náš systém přidělování ID. Ale někde jsem četla, že existuje snad nějaké procento kdy se ID přizná. Nemoc či postižení vás musí omezovat v zaměstnání. A to RS je přece už od začátku!!!! Snad nemyslej vážně, že máte čekat než začnete kulhat nebo jezdit na vozíku. To je neskutečné!

Barbora Kozáková

... Tak změna: Už RSku mám - lumbálka to potvrdila. Takže už se vztekám nejen za vás, ale i za sebe :-)

Karol
1x

Ahojky,ohledně důchodu mám príma zkušenost.RS mám 5let a jak mi ji v nemocnici zjistili,šla jsem k obvodákovi,kde´mi lékař suchým hlasem oznámil :no tak máte RS(chudák si myslel,že se mi asi v práci nechce makat nebo co)takže dostanete důchod-sakra pro 22letou holku které řeknou máte RS a ještě dostanete důchod,pořádný šok.Nějakým způsobem jsem si na to začla zvykat,že jsem nemocná,že mám zdr.problémy,prostě vyrovnávat se s tím vším,jaké bylo překvápko když mi ten samý lékař po půl roce řekl jdete do práce,důchod nedostanete protože chodíte.Ze dne na den chodíte do práce jste unavení vystresovaní ale podle všech zdraví protože chodíte jste mladá a tím pro všechny zdravá.ahojky.

Jája

Ahojky,já mám RS 3 roky.Měla jsem X atak,poslední způsobila to,že jsem přestala chodit.Dostala jsem tedy důchod na 1rok s tím,že pokud chodit začnu,tak mi ho zas vezmou.Chodím,ale dost špatně,tak jsem zvědavá jak dopadnu.Oni se u komise nedívají jak se člověk cítí,kam až dojde,co všechno je schopen udělat,ale jen je zajímá jestli hýbete rukama a nohama pak jste schopni vlastně všeho!Dokud jste schopni dojít až ke komisi,tak jste vlastně schopni chodit i do práce,víc se s vámi bavit nebudou!!!Ahojky.

keliška
1x

Ja neměla s přiznáním důchodu problémy.RS mám 15let a teprve po druhém dítěti( 3 roky)Mám větší zdr.problémy.Občas špatně mluvím,mívám mravenčení v končetinách,někdy špatná koordinace nohou...A hlavně se u mne začla projevovat určitá fobie z uzavřených prostor,z hodně lidí.Takže pracovat někde v dílně bych nemohla,mezi hodně lidma taky ne a fyzicky náročná práce nepadá při eresce v úvahu.Vlastně ani psychycká.Takže zatím mám na 1 rok částečný ID.

Jana

V září mi bude 20 a v únoru mi diagnostikovali klinicky izolovaný syndrom RS. Taky zatím nechodím nijak špatně, nekulhám ani podobně. Spíš mívám bolesti, mravenčení a brnění, zapomínám slova a špatně se vyjadřuju, někdy zapomínám, mám špatné motorické schopnosti a přesnosti pohybu spíše rukou a taky se rychle unavím a nevydržím moc dlouho stát, začne mi tělo brnět a bolet záda. Stává se mi že mám změny nálad a deprese, ale ne z toho že bych byla nemocná jen mi někdy úplně obyčejné věci příjdou líto nebo přemýšlím nad sebou a jsem neobvykle smutná, jinak jsem s tím smířená a pokud mě to nějak extra neomezuje, tak že bych nemohla chodit nebo by ty bolesti byly nesnesitelné, tak je to dobrý a beru, jako že jsem zdravá :) K mému dotazu. Myslíte, že by mi dali důchod když jsem tak mladá, nemám odpracované žádné roky (jsem po maturitě), takže nevím z čeho by mi to počítali? A taky jestli jsou nějaká kritéria, pro která dostanete invalidní důchod. Děkuji

Mila
1x

ja mam RS uz 17 roku,mel jsem 2 ataky,ale chodim a jsem vcelku v pohode.zmenil jsme bydliste a i doktora a hned se mi ptal jestli mam duchod,kdyz jsem mu rekl,ze ne,ze jsem ani nezadal,povial at to zkusim.tak to chci zkusit.ted v zime mam tuhy rameno,predlokti a napadam vic na nohu

Luboš

Já se léčím s RS deset let.Doktoři mi tvrdí,že mám nárok na ČID,podle úřadů jsem málo postižený.Motorika téměř bez omezení,nejhorší je zrak.Z práce mne kvůli nemoci vykopli,doktorka mne žene dělat vrátnýho,tam se ovšem bez ČID nedostanu.Začarovaný kruh!!!

Mirka

Ahoj všichni nevíte jak si požádat o ID?jak se to dělá a jak dlouho trvá, nejsem schopna normálně fungovat...Děkuju.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce