Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Krispik

Ahojky lidičky!! No tak já mám samozřejmě taky akné.A pěkně mě štve.Mam ho hodně i na tvářích.Před rokem jsem chodila ke kožní.Vyzkoušela na mně milion přípravků včetně antibiotik.Nic mi nepomohlo.Potom jsem se ale přes kamaráda dostala k perfektní kosmetičce.Ona metodu nevymačkávat absolutně nepřijímá-je to blbost.Ten hnis se pomocí žádného přípravku nedostane ven.Musí jít ven mechanicky.Když ne,vznikne bolák.Jezdim tam už 5 měsíců a zaznamenávám zlepšení.Sice mě vždycky hrozně zřídí,ale stojí to za to!!!TeďĄv zimě na mě dává ovocné kyseliny a na jaře budu zase chodit do solaria.Taky zkouším derivační metodu.Jo,taky jsem se dozvěděla,že ten opěvovaný Erifluid (taky jsem ho užívala) je škodlivý na játra a že se může užívat nejdéle týden:( Takže bacha!!!Mějte se a přeju vám pleťĄjako dětskou prdelku:))))

evinka

ahoj lidicky. ja mam s akne velky problemy. a to take psychicky. nekdy se mi i stava, ze se mi ani nechce nikam jit.. mam ale jednu dobrou radu a to, ze si vzdy na noc na konkretni pupinek, namazte trochu pasty na zuby. ale pozor, musi byt jen na pupinku, pac jinak to dost vysusuje pokozku. ale vysusit ten pupinek je prave to co chci, ze ano? ma dalsi rada je, ze pokud nejaky pupinek hodne boli ale nejde vymacknout, muzete ho propichnout spendlikem. neni pravda ze po tom budete it jizvy. jen uspisite jeho cestu ven. a dale bych se chtela zeptat, jestli je opravdu pravda ze akne je ve vetsine pripadu znakem puberty a v dospelosti zmizi? jestli ne, tak je dost zly

Jarča

Hm. Je mi třicet a pleť mám ještě horší než ve dvaceti. Moje puberta se dost protahuje. Ha ha. Taky už si nevím rady, ale snažím se to nevzdávat.

Evička

Ta operace se špendlíkem se asi nehodí na ty červený, bolavý a podebraný "hnusáky", že? To by bylo asi sado-maso:)) Má někdo zaručené maskovací fígle na právě již zmiňované "hnusáky"? Má někdo zkušenosti s potíráním obličeje směsicí vody a citrónové štávy? A jaké? Páček

evinka

no, ja si je maskuju nejdriv mejkapem a pak este pudrem, ale bohuzel je stejne porad videt, ze je tam boulicka ale alespon to neni cerveny.. nejhorsi je kdyz to i boli :( na ty cerveny myslim ze by to taky mohlo fungovat. proste to zkus. ja sem zkusila jen tu citronovou stavu a vubec mi to nepomohlo . spis naopak.. este vuc to bolelo. spis zkus tu pastu ta mi pomaha skvele

Thomas

Zdravim vsechny "beďary" :) Taky mam samozrejme problemy s akne a vyzkousel jsem toho uz opravdu hodne a nic nepomahalo. Teď jsem z nouze vyzkoušel tekutej pudr. A ejhle! Kam se hrabou všechny léky, mastičky a ostatní zázraky. Obyčejnej pudr a uvidíte, jak se pleť začne lepšit...

pavča

ahoj, prosím tě, jakej, že to myslíš pudr?? Já mám také problém s pletí, byla jsem na měření pleti, kde mě řekoi, že je to jenom otázka času a zmizí mi to, mám dobrí propozice pleti.... ale ted je to oprabdu strašné...... vyzkoušela jsem snad každý přípravek, odAvonu, Oriflamu - nic..... tak jsem si řekla, že vyzkouším značkovou drahou kosmetiku ... Clinique - Biotherm a takíé nic.... už fakt nevím......

anetta

chtěla bych vam doporučit určitě značku Mary Key,touto kosmetikou si už akné vylečila nejedna žena,ktera se léčila u dermatologu 10 let a používala drahe kosmetické připravky,ale nic jí nepomohlo až výrobky teto firmy,chce to lečit komplexné a potřebovala bych vas vidět a pak přesně doporučit spravně vybrane přípravky...

Lukáš
1x

Čavec všichni! Nemáte nějakou speciální radu na ty hnusný bílý uhráky, který nejsou zase až tak vidět, ale když si přejedete po tváři, tak je to jako struhadlo. A kdybych si je měl všechny vymačkat, tak strávím u zrcadla celej den a stejně tam budou. Nejhorší, že ho vymáčknu a druhej den je tam zase! Dík za radu.

Katka

Ahojky. No nevím jak může Eryfluid uškodit játrům když se jedná o roztok, kterým se večer potírají jednotlivé vřídky, ale budiž ... možná existuje i v jiné formě o které nevím. Občasnou návštěvu kosmetičky rozhodně také doporučuji, protože přece jenom je to odbornice - takové to domácké vymačkávání někdy přinese více zkázy než užitku. Lukáši, to by mohla být i rada pro Tebe! Jestli se pořád snažíš vymačkávat a stále se to nedaří, výsledek není dle Tvých představ, tak opravdu zkus vyhledat nějakou dobrou kosmetičku a domluv se s ní na pravidelném čištění pleti. Jestli jsi ještě nenavštívil kožní lékařku tak to by jsi měl také brzy učinit! S ničím se nemá otálet dlouho! Přeji hodně úspěchů a hlavně pevné nervy!!!

Barča

Ahojky, akne už me trápí fakt dlouho, ale doporučuju vyzkoušet tekutý pudr, není drahý a do druhého dne je vidět rozdíl, není tak agresivní jako pasta, je hlavně zklidnující. Mě opravdu moc pomohl.Držím palečky :))

kamča

hojik jak se prosimtě jemnuje ten pudr a kolik tak stojí? opravdu zabírá?

JANA

CHTELA BYCH SE ZEPTAT.JAK TO ZE MAM AKNE NEJVICE NA ZADECH KDYZ BERU HORMONALNI ANTIKONCEPCI UZ TRI ROKY?DIK JANA

Evička

Ahoj(Evinko), vážně špendlíkuem i do tech červených bez žlutého podkladu?! No,tož dobře, pokud v sobě najdu dost odvahy, tak vezmu špendlík a zkusím do toho červenáčka bodnout!:). Taká se snažím maskovat maku-upem a pudrem, ale jak píšeš - nic moc:(. Prosím stále o další maskovací a "záchranné" rady! Páček

Evička

Ještě jsem zapomněla! Ta pasta může být jakákoliv? S fluoridem, bylinkami, obyčejná či bělící - je to jedno? Můžete doporučit konkrétní značku?

Míša

Ahoj všichni. Je mi 26 let a akné mám snad od čtrnácti let. Taky jsem si myslela, že až přejde puberta tak zmizí i akné, ale bohužel jsem se mýlila. Asi před rokem a půl se mi mé problémy zhoršili na tolik, že při pohledu do zrcadla jsem měla takové debky, že jsem ani nikam nechodila a plýtvala si svou dovolenou hlavně abych nemusela mezi lidi. Když už to bylo neúnosný tak jsem navštívila kožní lékařku, která když mě viděla a ještě ke všemu zjistila, že už mi je skoro dvacet pět (tedy žádný puberťák), nabídla mi léčbu Roaccutanem. Taky jsem v té době začala užívat antikoncepci Diane – 35. Roaccutan jsem brala tři měsíce a výsledek se dostavil asi až dva měsíce potom co jsem ho dobrala. Dnes jsem se svou pletí spokojená i když sem tam se nějakej ten bedík udělá, ale když si vzpomenu jak jsem vypadala dřív jsem úplná modelka :-)). Doktorka mi předepsala Differin a ten si mažu na občasný výrůstky a jsem s ním spokojená (rychle se mi po něm hojí). Kosmetiku používám od značky Manhattan(mycí gel, tonikum, mejkap a pudr – ten velmi dobře kryje!!!) Mačkání moc nedoporučuji, zůstávají jizvičky a ty se velmi špatně ztrácejí (znám ze své zkušenosti)! Držím všem palce při boji s akné a přeji krásný den. PS: návštěvu u kožního lékaře neodkládejte!!!!!!!

evinka

EVIČKO: ta pasta je nejlepsi s fluorem, to je myslim ta latka, ktera pupinky vysusuje.. ale muzes pouzit i jine.. ten spendlik zkus fakt na jakekoliv bedary. ja to delam skoro se vsema jen ne s tema co sou uplne pod kuzi.. ja pouzivam kosmetiku tea tree oil a je docela dobra! jinak s bedarama na zadech mam taky problem.. a ibcas i ve vystrihu coz me pekne stve.. lukáši: zkus si vymacknout nakej ten pupinek, pak pockat az to trochu splaskne a dat na to tu pastu..

Vendy
1x

žádnej špendlík nepoužívej,akorát si roztrhneš kužičku a zbydou Ti nepěkné jizvy.Vím to velmi dobře,moje dcera to tak dělala a byl velkej problém jí dát pleť zase dopořádku.

evinka

jo a este sem chtela rict, ze me se po mackani ani se spendlikem ani bez nej jizvicky nedelaji :-? a pak sem rada, kdyz sem zajdu ze v tom nejsem sama :)

Evička

Čauky, já si po vymáčknutí nějakýho toho "hnusáka" ono místečko krátce vydenzifikuji Alpou či nějakou jinou pleť.vodou s alkoholem a poklepu ho sypkým septonexem (N-Septonex zásyp). Pak podle potřeby opakuju poklepavání do úplného zahojení. Můžete to vyzkoušet. Paa

Evička

Vlastně N-Septonex aplikuji hned jak uvidím nějaké podezřele červené místečko na obličeji:) I v kombinaci s dalšími léčebnými přípravky-nejdřív přípravek a pak zásyp. Nějek to tu pokožku zklidňuje:)

Lucka

Doporučuji kosmetiku Garnier PURE, je cenově dostupná a vhodná pro problematickou pleť

tonka

GARNIER PURE som pouzivala aj ja.Dost mi to pomohlo aj cierne bodky zmizli-bola som so svojou pletou konecne spokojna.Lenze po zime sa mi zacala plet zhorsovat a ani GARNIER nezaberal.Dokonca sa mi zda ze mi to zhorsuje.Plet mam suchu a vratili sa aj vyrazky a cierne bodky.Asi nemam az taku mastnu plet.

Lucka

Septonex jsem vyzkoušela ,ale bohužel mi nepomohl.pokožka byla hodně suchá a akné se tvořilo dál...

Lucie 20

Trpím již od 12let acne vulgaris,postižené mám hlavně ramena,záda a hrudník.Zůstali mi také tvz.jizvičky.Chtěla bych vyzkoušet lasser.Mám s ním někdo zkušenosti??Díky

Lenza

Ahojky, na záda Ti doporučuji mýdlo A - Sun se 7% ichtamylem.(nevím, jestli to píšu přesně, nemám výrobek při sobě). Mně se taky na zádech dělaly velké boláčky a od té doby, co používám tohle mýdlo, nemám na zádech ani pupínek. Každý večer umyj záda kartáčem s mýdlem A - Sun a mohlo by se Ti to taky ztratit.

Katka

Tak to s tím Diane-35 určitě pravda není. V dnešní době je veškerá antikoncepce taková, že spíš pomůže než uškodí. Já sama již užívám Diane 6. rokem a jsem naprosto spokojena. Žádné vedlejší účinky nepociťuji a i když jsem 2x prášky zhruba vždy na 2-3měsíce vysadila, tak má pleť byla stále stejná a nijak se nezhoršovala. Mám kolem sebe několik dalších kamarádek, které Diane také berou delší dobu a všechny jsou spokojené. Samozřejmě je možné, že třeba někomu nevyhovuje, ale to neznamená, že tím pádem škodí všem.

Káťa

Souhlasím,Diane mi také hodně pomohlo, ale po vysazení se zase vrátilo zpět...teď se chystám znova začít...blíží se aro a léto hezké počasí a s tím co mám na zádech a v dekoltu abych chodila v roláku, přeju mnoho úspěchů....

Barča

Už jsem vyzkoušela také různou léčbu od Diane35 po různé masti, jedla jsem dokonce takovéty drožďové tablety Pangamin ale bezúspěchu a ani teď kdy se v odborné literatuře uvádí, že těhotenství může pleťi prospět, je to u mě zrovna naopak, vypadám jako struhadlo.

sim

ta dalsi antikoncepce co leci akne je Jeanine je tak o stovku drahsi nez Diane,kazdopadne vzdy kdyz prestanete brat jakoukoli antikoncepci strhne se peklo...mesic je to jeste v pohode ,ale pak...nikdy jsem nemela problemy s pleti,vzdy byla skoro perfektni...pak jsem musela prestat antikoncepci uzivat,takove hruzy co se mi na obliceji vytvorily sem nemela ani v puberte,zacala jsem brat zminovanou Diane,protoze me kamaradce zazracne pomohla,beru ji dva mesice a lepsi se to...kazdopadne jeste porad to neni jako predtim,solarium a slunce take doporucuji,ale je to individualni,pa

Tomáš
1x

Na obličej je nejlepší Zineryt v kombinaci s Differinem. Opravdu můžu jen doporučit. Už po týdnu!!!! si připadám jako někdo jinej.

Tomík

Zdravím všechny! Problémy s akné mám už pěknou řadu let. Léčil jsem ho tak nějak po domácku. Zkoušel jsem spoustu prostředků jako bylo Oxy a podobný věci. Asi před rokem jsem se poprvé rozhodl zajít ke kožnímu. Ten mi dal nějakej líh nebo co a k tomu krém Aknecolor, ktery měl nějak léčit :) Trochu se to zlepšilo, ale nic moc, nehledě na to, že jsem si připadal jak buzna, když jsem byl napatlanej tím hnědým krémem :) To mě tak trochu odradilo a nadále jsem zůstal u domácího léčení. Opět po spoustě přípravků proti akné jsem se dostal k ACNEXu. Tablety a noční a denní gel. Vzhledem k ceně jsem tomu dost věřil. Po dvou měsících žádný známky zlepšení. Litr z peněženky bezúčelně zmizel a ještě k tomu se mi na zádech udělala z těch prášků dost výrazná vyrážka. Když jsem asi púřed 2 měsíci vysadil, tak se záda lepšily a dnes po vyrážce ani známky. Nicméně to hlavní! Před 14 dny jsem se podruhý v životě odhodlal ke kožní. Na obličej mi předepsala antibiotikum Zineryt, který má za úkol hojit zánětlivý "beďárky" a mast Differine, která bojuje se samotným vznikem akné. Můžu říct, že po těch 14 dnech jsem zaznamenal rapidní zlepšení! To samé platí i o zádech, který sice nebyly tak strašný, ale přeci. Na ně mi napsala Eryfluid a ještě nějako umastičku. Nechce se mi do koupelny podívat na název :) Takže tím chci říct těm, co ještě nesbrali odvahu zajít k lékaři aby tak udělali. Fakt se to vyplatí! Hodně štěstí a čabas!

jira

No ja bych moc nejasal, protoze na Zinerit vznikne po case tolerance, tzn zabere ti jednou, dvakrat a pri dalsich terapii uz nema cenu se vubec snazit. Ja jsem po jeho prvni aplikaci byl cistej cca 2 mesice, podruhe uz jen 1 mesic. Ted uz mi ho doktorka ani nechce napsat. Mam Eryfluid a i kdyz pred rokem nepomohl, ted jsem se o plet zacal starat a mam zase na nejakou dobu po problemu

Míša

Ahojky lidi,mám ty samé problémy jako vy.Trpím na akné už od 13 a vyzkoušela jsem hafo přípravků, npř:Oxi,Klín en Klír a tu novinku od Dermakolu s titrí olejem.Ze začátku se to zklidní, ale pak se to ustálí, jede to na novo.Zašla jsem doktorce, nasadila mi antibiotika:nevzpomenu si, a gelíček:ISOTREXÍN,v lékárně se doplácí asi 150 korun,ale za tu dobu co jsem používala různý náhražky tohle je opravdu suer věcička.Účinek se neprojeví hned, asi až po 2 týdnech.Opracdu to pomáhá.Doufám, že vám to taky pomůže.M

Míša

Lucko 20.Na lasser jsem taky chodila.Účinky se neprojeví hned až za dělší dobu,kosmetička mi říkala první den, že to může být horší nebo lepší.Chce to opravdu chodit často, ze začátku tak 2-3 do tádne a není to levná záležitost.1 lasser stojí 90-100 kč.Ale účinky netrvají dlouho.Raději ti to nedoporučuji.M

kuba

Byl jsem zde již před měsícem a teď píši,protože již 2 měsíce beru Roaccutane. Pleť mám o hodně lepší než před měsícem.Nové "jebáky" se nedělají a pleť se začíná zbavovat červených fleků. Všem to upřímně doporučuji. P.S. Roaccutane se doplácí jak kde. Já za něj neplatím vůbec nic.

jena

V patek jsem byl porve u kozni a ta mi dala antibiotika Doxybene a nejak roztok na potirani.Uz po dvou dnech se mi oblicej rapidne zlepsuje.Ma nekdo zkusenosti s antibiotiky?A az je doberu nezhorsi se to? diky

Catherin

Co si myslíte o laseru??? Diky za odpověď...

Sandra

Ahoj i já mám mnohaleté zkušenosti s léčbou akné, mám ho nejenom na obličeji, ale i rukou a zádech. Vyzkoušela jsem skoro všechno a konečně jsem objevila něco, co mi za pár dnů "vylepšilo" ksichtík.Bohužel jsem to tu ještě nikde neviděla, kamarádka mi to přivezla z Rakouska, jmenuje se to SkinStar a je to sada, která má mýdlo, gel a krém. Už po pár dnech se mi všechny pupínky vysoušejí a ztrácejí. Super!!! Nevíte někdo jestli se to da sehnat i tady??

Lucka

pro Sandru:podívej se na w ww.SkinStar.rubikonn.cz tam jsou informace o těchto přípravcích.

Ludmila

Prosím o radu, kdo máte zkušenosti s hrubší pletí na rukou( jsou to malé bílé tečky velikosti špendlík. hlavičky, které se dají snadno vymáčknout. Po vymáčknutí se ale dělají jizvičky. Děkuji za odpověď. Lída

Helena

Ahoj všichni. Padlo tady pár dotazů na Diane, tak bych chtěla přidat něco ze svých zkušeností. Diane jsem brala cca 5 let s jednou asi půlroční přestávkou. Dá se říct, že na rozdíl od ostatní léčby (antibiotika, mastičky aj.) jako jediná můj problém s akné vyřešila. Ale plně potvrzuju fakt, že po vysazení se problémy vrátí. V té pauze, kdy jsem Dianu nebrala se vše vrátilo do původní (relativně těžké) formy, takže jsem po čase Dianu znovu nasadila a opět úspěšně. Nikdy bych nevěřila jaký to může být rozdíl. S Dianou jsem měla jen občasné uhříky, ale to bylo nic proti tomu, když jsem ji nebrala. Po těch letech mě gynekolog přesvědčil, ať zkusím přejít na jiné prášky, že Diane přece jen není z nejbezpečnějších (ten pravý důvod je asi 4x vyšší riziko tromboembolických příhod než u jiných HA - prokázalo se to v nějaké anglické studii, jiné to ale vyvrátily, čert ví, kde je pravda). Každopádně jsem si po mých zkušenostech řekla, že to risknu, protože vím, že i Diana je jen dočasné řešení a jestli se opět osypat mám, tak lépe teď, kdy je mi 24 než třeba ve 30. Přešla jsem na Jeanine a jsem po dobrání 1.plata. Pleť vypadá zatím v pohodě, ale řekla bych, že se postupně zhoršuje. Dřive se začíná lesknout a objevily se už i černé uhříky, které po nalezení okamžitě vymačkávám. S Dianou se prakticky netvořily. Očekávám, že za 2-3 měsíce se asi dočkám i zánětlivých projevů. Uvažuju o nasazení aktivní kosmetiky Bioderma-Sebium nebo Effaclar. Je to sice drahý a výsledku až tak moc nevěřím, ale vypadá to, že budu muset do své pleti opět investovat nejen finance, ale i víc času. Už jsem taky objednaná ke kosmetičce, myslím, že prevence (vymačkání černých teček) je hodně dobrá obrana proti vzniku akné. Největší problém mám s jídlem. Vím přesně, že bych měla některé potraviny omezit, ale mám v tomhle slabou vůli, miluju totiž sladkosti. Jinak, na zanícené pupínky se mi osvědčil 100% tea tree oil a krycí tyčinka green line. Každopádně, co se Diany týče, já jsem jí vděčná za těch pět let, co jsem bez byla bez akné a vrátilo se mi ztracené sebevědomí, v tomhle směru ji mohu doporučit. Ale počítejte s tou návratovou reakcí po vysazení.

Kacaba

Ahoj,čtu tady vaše zkušenosti s Diane, i jsem ho brala, ale jenom asi dva roky, veškeré mé problémy zmizely, bohužel potom se mi po Diane začalo dělat strašně špatně a musela jsem jeho braní vysadit.Akné se samozřejmě zhoršilo a já jsem přešla na Jeanine, po užívání se to trošku uklidnilo, ale současně s ním jsem začala užívat dermokosmetiku od La Roche-Posay,která je sice dražší dá se koupit pouze v lékárně, ale výsledky jsou zaručené.Při nasazení sice nejdřív dojde ke zhoršení, ovšem člověk se nesmí nechat zaskočit. Po určité době dojde ke zlepšení. Pleť se stane čistější a jemnější.Rozhodně to stojí za vyzkoušení.

Evík

Cauky, pleť mám citlivou a relativně v pohodě, ale sem tam se mi udělají ty červené bolavé podebrané hrbolky bez žluté čepičky. No, prostě krása...Před nedávnem jsem si koupila v obchodě pro "zdravý životní styl" od firmy Salus Regenerační obličejový olej (136,-) s Heřmánkem, který je na citlivou pleť, na akné, má hojivé účinky. Jsem spokojená. A když se mi náhodou začne něco vyvrbovat, hned to mažu Roll-on-Stickem od Alciny (218,-=ale neuvěřitelně dlouho to vydrží!)-ten se dá koupit jak v lékarně, tak i na kosmetice. Rollon lze aplikovat kolikrát chcete a je určen k ošetření kožních nečistot, zanícených a zarudlých míst a předchází jejich vzniku. Tak to stoji na popisce a fakt to má něco do sebe! Zkuste!

Eva

Pro Sandru: skinstar je fakt dobrej, je k dostání snad v lékárnách co vím....

honza

Mate nekdo zkusenost s differine.dobral sem antibiotika doxybene a uz po nich se mi to vyrazne zlepsilo a ted mi dala differine na udrzovani.Dik predem za rady cus

Anna

Pro Honzu: Mám zkušenosti s Differine. Hodně mi pomohl.

Klára

Ahoj všichni, prosím Vás napište jaké máte zkušenosti s řadou Sébium od Biodermy?

Honza

Dik Ančo

Peg

Nazdar všichni ťupkatí! Je moc fajn vědět, že touhle hrůzou netrpí jen dospívající, protože já sama jsem často konsternovaná z toho, že ve svých 21 vypadám jak puboš. Ne že by to bylo v pubertálním věku bůhvíjak příjemné, ale přece se to nějak víc předpokládá. Navíc mně děsně leze na nervy, že většina kosmetiky na akné má šílený design a ty reklamní slogany typu "A máš to vychytaný" - no paráda. Ale abych se dostala k problému. Nedávno jsem šla podruhé ke kožní lékařce (má první zkušenost s dermatologem mne totiž odradila na celé 3 roky) a ta mi předepsala již zmiňovaný Isotrexin a fototerapii (horské slunce). Proto by mne zajímalo jestli s tím někdo nemáte nějaké zkušenosti. Díky moc

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce