Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zkušenosti s léčbou akné

Máte akné? Sdělte ostatním své zkušenosti s různými způsoby léčby.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Gabriela S.

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Klarka

S akné jsem bojovala také pořád. Myslela jsem si, že až budu starší bude to lepší. Ale stejně je se mi pořád dělaly na obličeji uhry a černé tečky. Vyzkoušela jsem celou řadu kosmetik i ty dražší, ale nic. Maximálně mi to zabralo na chvilku, ale pak se zase objevily. Začala jsem nedávno užívat na imunitu rybí olej v kapslích od firmy z Islandu Lýsi. Po pár týdnech jsem si všimla, že moje pleť je lepší. Zřejmě za to mohou ty kapsle. Snad mi tak perfektně budou zabírat nadále.

Hanz

Zdravím Chtěl bych se podělit o zkušenosti s bojem proti akné,vím proč se akné tvoří a jakým způsobem se ho zbavit.Trvalo mi to skoro 10let než jsem na to přišel.Kdyby měl někdo zájem o konzultaci tak ať mi napíše na email,rád pomůžu. [email protected]

Ketrin
1x

Také bych se ráda přidala se svoji zkušeností. Odjakživa jsem trpěla "mastnou" pletí, alespoň jsem si to myslela. Od svých 21 let jsem neustále hledala kosmetiku, která bude k mé pleti dobrá. Začala jsem tradičně věcmi z drogerie (Garnier Pure, Nive na akné, pak Oxy a tyhle blbosti..) Absolutní nesmysl za tohle utrácet peníze! Někdy před rokem jsem začala experimentovat s kosmetikou od Biodermy a to konkrétně modrá řada Sébium. Nejdřív to byl ten mycí gel, který je konkrétně na mastnou pleť. Měla jsem pocit, že funguje. Opak byl pravdou. Moje pleť se díky této kosmetiky začala vysušovat a následovně extrémně promašťovat. Zlom nastal až v létě 2013, kdy se mi celá spodní část obličeje (čelisti) včetně brady "osypala" velkými zánětlivými červenými boláky, které se ne a ne léčit.Byla jsem už opravdu nešťastná. Nešlo to vymáčknout ani zamaskovat makeupem. Hledala jsem na diskuzních serverech rady,co na to. Vyzkoušela jsem nejdřív Miraclean (každý jej chválí). Je to sračka, akorát to ještě víc vysuší obličej. Pak jsem si koupila od Biodermy tu modrou micerální vodu Sébium. Ta sice skvěle odlíčí a stáhne póry, ale v kombinaci s tím mycím gelem dostane pleť pěkně na frak. Zkusila jsem si koupit dle rad na internetu i krém na problematickou pleť od Biodermy Sébium Global, což byl hit a všichni říkali, že je to revoluce v léčbě akné. Nesmysl. Krémem nevyléčíte rašící akné! Vzdala jsem to a objednala se na kožní kliniku Achillea v Praze. Paní doktorka Buchvald mě ochotně vyslechla a napsala mi kožní roztok Dalacin T, který jsem si 2x denně aplikovala na celý obličej. Přestala jsem používat makeupy i pudry, čistě jsem to léčila. Po prvním měsíci se pleť začala léčit, pak přišel opět zlom a akné se mi ze dne na den vrátilo a bylo ještě asi 3x horší. Byla jsem na ni strašně nazlobená, ale uklidňovala mě, že tělo na léčbu reaguje tímto způsobem. Byla jsem velmi trpělivá. Po měsíci a půl užívání Dalacinu, kdy mi vymizely všechny boláky mi přidala k léčbě krém Skinoren, který si dvakrát denně mažu na celý obličej. Po dvou měsících Dalacin vysazuji a používám už jenom tento krém.. FUNGUJE TO! Boláky jsou pryč a nevrací se. Teď je to skoro 3.měsíc, kdy používám pouze Skinoren 2x denně. Pleť si pouze umyju vodou a vyčistím pleťovou vodu od Biodermy (ta modrá Sebium), což mi i doktorka doporučila. Jenom říkala, ať se vyhnu mycímu gelu na mastnou pleť a vůbec jakékoliv kosmetice na mastnou pleť. Nepoužívám žádné krémy, akorát si ráno dám BB krém a pudr a vydrží mi celý den. Moje pleť je krásná, čistá bez akné a červené flíčky po pupínkách pomalu, ale jistě odstraňuje právě Skinoren. Dle doktorky budu mít úplně zdravý obličej až tak na podzim, ale za to čekání to stojí. Pokud můžu všem poradit, vykašlete se na experimentování s kosmetikou, kterou Vám doporučí lidi na internetu a zajděte si za odborníkem. Já za kosmetiku vyhodila už tisíce korun. A stejně mě vyléčily jenom léky. Přeju hodně štěstí všem )

Katrin

Zdravím všechny :) K tomuhle tématu mám hodně nemilých zkušeností ze svého života a hned na úvod můžu říct, že pokud nemáte akné typu 'jednou za měsíc se mi udělají 2-3 pupínky', tak Vám žádné povrchové mastičky, mazlátka ani podobné serepetičky nepomůžou. S akné bojuji s půlroční přestávkou od svých 13 let, kdy jsem byla díky tomu na základní škole i šikanována. Být ve třídě jediná holka s akné si prostě koleduje o nechtěnou pozornost. Lítala jsem od jednoho kožního ke druhému, nechala si předepisovat desítky čistících vodiček, mastiček a mýdel za x tisíc a nikdy mi nic nepomohlo - bud jen zhoršilo, nebo pouze na krátký čas omezilo tvorbu pupínků. Nyní je mi 17 let pryč a už jsem vážně začala být zoufalá, protože když se blížím dospělosti měla jsem za to, že to samo zmizí. Když jsem před nedávnem už pomalu ale jistě vzdávala myšlenku, že někdy budu mít hezkou a čistou pleť jako ostatní v mém věku najednou jsem narazila na zázrak. Vnitřně jsem si vyčistila tělo a pupínky začaly okamžitě během PÁR DNÍ ustupovat! Co mi pomohlo? Jedno slovo - CHLORELLA. Jedná se o jednobuněčnou řasu, kterou lze zakoupit v tabletách nebo v prášku a jako mnoho řas má úžasné detoxikační účinky na organismus (v podstatě na sebe naváže všechno to špatné). Především u žen bývá akné z 90% zaviněno především vnitřně, takže pročištění těla je to nejlepší, co můžete udělat. Za mě vyhodit všechny krámy na obličej, nechat si jen obyčejný gel na vyčištění pleti každý večer a hurá na vnitřní očistu! :)

Charlotte

Taky trpím akném... A musím říct, že viditelne mi pomohly prášky ACNEVAC. Prodávají se v lékárnách a stojí okolo 300 Kč.Doporučení od kožní nepotřebujete a vydrží to na 3 měsíce.Musím říct,že kdyz jsem zacala používat tyto prášky,šla jsem do školy poprvé bez make-upu !!! Doufám,že vám pomůžou tak jako mě (mimochodem je mi 14 )

Markétt

ahoj,také mám problémy s akné a také používám mastičku co mi předepsala kožní.Ovšem daleko větší problém mám s čištění pletí,jelikož mi téměř vždy začnou pálet po opláchutí oči.Mastičku dávám až po očištění pleti. Na očištění pleti používám pouze vodu a vatové tamponky, očistí se tím dostatečně pleť? tady je můj postup při čištění pleti a aplikace mastičky: převařenou vodou namočím vatový tamponek a očistím si jím část obličeje..pak si tu část opláchnu vodou a usuším látkovým kapesníkem.Pak dávám mastičku a nechávám si ji celý den vstřebávat. Pak zase večer si očistím obličej a zase mastičku..Mastičku si nanáším jen na akné a dost daleko od očí,hrozí pak riziko že se mi během opláchnutí může dostat mastička na oči i do očí? Stihne se vstřebat během dne všechna mastička do pleti?

Daniela

Čaute holky....Už od nějákých mých 16 let mam problemy s akne, není to sice uplné stádium akne, ale cistou plet take nemam. :( Nekdo muze rici, ze je to pubertou, je mi uz ale 23 a stale se toho nemuzu zbavit. Z casti to mam asik geneticke, ale i tak je jiste moznost jak to nejakym stylem predejit a zmirnit.:) Míte prosím neco osvedceneho co vam opravdu pomohlo? :)

Emička

A zkoušela sis s tím zajít na kožní? Tam také občas :D poradí něco opravdu učinného a nebo od kamarádek vím, že jsem jim to spiše zhorsilo..:(

Daniela

Jj na kožnim jsem uz jednou byla a nic moc mi nepomohlo. Dneska jsem si nasla na netu jeden kosmeticky salon v Praze, tk uvidime jake to tam bude, ale je to uz moje posledni moznost do ceho jdu.:(

Eva

Ja po špatných zkusenostech navstevuji uz jen kosmeticke salony, je tam zaruka toho ze ti to opravdu udelaji kvalitne. :) Jdu od tamtud vzdy s krasne vycistenou pleti a po case vidim jak se mi zlepsuje.:)

Lucie

Holky, ja jsem si toho uz take zazila dost, nejdrive jsem kupovala vse z drogerie na mastnou a problematickou plet, pac jsem zasla i na kožní a kdyz i potom se mi to nelepsilo a dokonce bych rekla ze i trosku zhorsilo, zasla jsem si do kosmetickeho salonu.=) V dnesni dobe je jich dost a vedi tam co delaji.=)

Jitka

A po jake dobe se tam musis vracet zase nato vycisteni? Je to nejako dany od nich a nebo si to clovek urcuje sam?:) A nemas ozkouseny ten laser? o tom jsem taky uz hodne slysela...=)

Eva

Ja tam byla zatim 3x a uvidim po case zda se tam jeste vratim, vidim zmeny a tak zatim neni potreba.:) Ale zkus se do toho salonu treba zastavit (fitandbeauty), a az te ta pani uvidi sama ti rekne na kolik sezeni by to tak videla,at vis jak si usporadat pro to cas a jak te to vyjde financne.

Eliššška

Ja jsem toho taky vyzkousela mnoho, od znacek biderma az po ryor a nikdy mi to zcela nezabralo, abych si rano nemusela nanaset make-up. :( rikam si, zda se mi to nekdy zpravi, ale na vanoce si asi nadelim proceduru v nejakym kosmetickym salone, a snad to zabere.:)

Karin

Holky, vyzkoušela jsem snad všechno, co jsem na diskuzích našla za ty 4 roky a nic. A pak jsem přišla na uplně jednoduchou věc co mi vážně pomohla! za prvé, make up doma sundavat co nejdříve, známá věc..ale! Jednou nebo dvakrát denně vzít jodovou tinkturu, kápnout na tampónek, přelít trochou vody a CELEJ TEN KSICHT KOMPLET DESINFIKOVAT..prostě pozabíjet všechny ty bakterie pitomy. Zároven doporucuju micelarni vodu na dočištování pleti a po desinfekci nový český výrobek face up, který napomáhá hojení. Držte se!

Ilonka

Holky, ja jsem mela taky akne, ale spise mensi miry, na ten chem.peeling mi stacilo jit 2x, pak kdyz se o to poctive starate,rano a vecir, mizi to samo.:)

Natalia

Poradte, co mam delat kdyz jsem mi plet zhorsila po tehotenstvi? A delaji se mi po tom docela jizvy? Myslite, ze tento peeling by mi je nejakym zpusobem vyhladil?

Žanda

Určitě, ano, ale jeste pred tim se v v nejakem salone porad o tom, zda pro tebe bude chemicky peeling ideal a nebo by ti stacila jen procedura s laserem.:) Kdyz se ti to udelalo po tehotenstvi, muze to byt jen hormonama.:)

Jitka

Ahoj všem, tak se k vam pridavam. Je mi 30 a uuuuf...takovou plet jako ted jsem nemela snad ani v puberte, hruuuuza. Uz jsem vyzkoušela snad vse, co slo, ale zadny výsledek...objednala jsem se ke kosmeticce, tak midoporucila pripravky s tea treem oilem, opet jsem nakoupila, ted momentalne mam sadu pripravku od RYORU a myslim, ze zmeny tam jsou, podle reakce kamaradek a manžela, do toho jsem si koupila v lekarne DERMABION, coz zatím nevim, beru ode dneska, tak uvidíme, SNAD!! Uz jsem vazne zoufala:(

Jitka

A co mi ještě zabira, tak je teda zinkova mast :-)

Marie Tichá

zdravím vás... chci se zeptat jaké máte zkušenosti s akné a kolagenem... slyšela jsem že je to nejúčinější tak se chci zeptat jestli je to pravda... děkuji...

Adéla Spurná

na akné je dobré si pořád čistit obličej, nejlépe vodou, ale jsou i dobré i kolageny, ty mi teda docela pomohly s problémovou pletí a moje ségra teď právě má problémy s akné tak jsem nějaké rovnou koupila pro obě :D tak snad zaberou i jí

Marie Tichá
1x

no ten si čistím dvakrát denně a jaksi to nepomáhá :/ no a jaký ten kolagen používáte bo co používáté? Já už vyzkoušela snad všechno a nic mi moc nepomáhá :/

Adéla Spurná

no vitamíny v práškách. Zkus si najít na netu ;) je tam toho hodně, takže určitě najdeš nějaký dobrý… já si pravidelně kupuji kolagen forte nebo kolagen komplex a mám dobré zkušenosti s kolagenem

Marie Tichá

tak to je super protože kolagen fakt doporučuje hodně lidí, jen teda když jsem koukala tak nabídky jsou docela různé, hlavně teda cenově a v baleních, tak se nsažím najít nejlepší variantu

Adéla Spurná

no to víš že je to nejlepší varianta, protože to není jenom na akné ale dobré i na spoustu jiných věcí… tak já jej jím už nějakou dobu a nemůžu si stěžovat…

Adéla Spurná

no a na co všechno je to teda ještě dobrý krom akné? Abych nějak věděla co si vlastně budu kupovat, pokud si to teda budu kupoévat žejo :D

Marie Tichá

na co všechno? Týjo toho je... tak kolagen je dobrý na nehty, pleť, klouby, vazy, pleť a určitě je tam i víc věcí... to by chtělo si pořádně pročíst na co všechno je... no a je v něm hlavně vitamín C a ten ja tyhle dobrý... takže tak... já ho jím už půl roku a nemám žádný problémy... a to jsem teda před tím měla docela problémy s akné... měla jsem obličej jak nechci říct ani co... :(

Marie Tichá

tak to teda docela koukám. to je docela dost dobrý na hodně věcí :O možná proto se od toho odvýjí taky ta cena. Na internetu jsem našla spoustu obchodů kde se dá koupit, ale ty ceny jsou docela dost rapidně rozdílné a nechtěla bych uplně to zbytečně přeplatit... to by ale teda stálo za to si jej koupit když je dobrý na tolik věcí...

Marie Tichá

no tak v tom případě je asi rozhodnuto a vybráno ne? ;) myslím že to je nejlepší varianta, tak si to kup a uvidíš ;) tak nejlépe zjistíš jestli ti to vyhovuje nebo ne ;)

Marie Tichá

no máš pravdu. Dneska jsem si koupila přes internet ten kolagen forte tak uvidím, snad s tím budu spokojená... jen mě teď tak napadá jestli jsem si neměla rovnou koupit dvě balení, protože jsem si nespočítala na jak dlouho mi to vydrží :/ jsem to ale trubka, jsem mohla při jedné objednávce mít do zásob :/

Marie Tichá

v klidu, udělala si dobře že sis koupila jen jedno balení ;) nejdřív musíš zjistit jeslti ti vyhovuje nebo ne ;) a když bude vyhovovat, tak si můžeš pak koupit další ;) není kam spěchat ne?

Jitka

Mne se ted plet trošinku zlepšila teda, uz i ja to na sobe vidim, ale cim to je nevim, zacala jsem jist vitaminy DERMABION, používat jinou kosmetiku, nez před tim a to od RYORU na prfoblematickou plet a zinkovou mast. Na oblicej se snazim sahat minimalne a když to není nutne, jsem odlicena - zadny makeupy, nic takového

Jitka
1x

TAkze vůbec netusim, co pomaha, ale něco jo :-)

Zdenka

Holky a jak to je po tem chem.peelingu muzu se po tom normalne malovat, jako makeup a pudr a nebo je tam nejak lhuta co se plet musi nechat cista.:)

Vendy

No, jelikož ta plet se ti zacne pomalu loupat, kdy se ta kuze jakoby vymenuje, tak bych to nedoporucovala, predci jen da se to vydrzet, kdyz clovek pak vi, ze to uz potrebovat nebude.:)

Pegi

Holky a vyzkousel jste nekdo misto jiz zminovaneho peelingu, laser na akne?

Zuzana

Holky, jestli můžu poradit, tak mně pomohl stimulen....stojí asi 90 Kč a je to 60 tabletek. Má mít účinky i na zpevnění prsou, ale to se nedostavilo...ale pleť o moooc lepší.

Naďa

Ahoj, pokud nemas jizvycky moc hluboko a delaji se ti spise jizvy pigm. charakteru, a mas proste nerovnomerne zabarveni, ja bych do toho sla.:) uz jsem o tom neco na netu cetka a rozhoduji se mezi chemickym peelingem a prave laserem.:)

Lenka

Ahoj, dlouho mi nic nezabíralo, zrovna zkouším Face-up a rozhodně to je lepší a pleť se čistí. Držím palce. Lenka

Nataša

Ja jsem pred cca rokem byla na ošetření frakčním erbiovým laserem, tak se to jmenuje, a rozhodovala jsem se tk nejak podle sebe a je to i levnejsi nez chem.peeling.:) Ten je spise na hluboke jizvy po akne, podle meho.:)

aneta
1x

Mě začalo akné trápit po nasazení nové, nízkohormonální antikoncepce.Chtěla jsem ji po týdnu vysadit, ale doktorka mě přemluvila, ať to nedělám, že tělu chvíli trvá, než se s antikoncepcí srovná a zvykne si. Takže se mi udělaly obrovské boule na tvářích a po stranách čela. Byla to katastrofa, nechtěla jsem ani chodit mezi lidi. Po dvou měsících nelepšení jsem se objednala k dermatoložce, kde jsem dostala zineryt a skinoren krém a dostala jsem se z nejhoršího. Doktorka mi to předepsala dvakrát po sobě a teď jenom používám biodermu na mastnou pleť a skinoren pořád. Koupila jsem si teď nedávno kapsle s rybím tukem od lýsi a je fakt, že pleť je zase i něco lepší a díky němu se mi zpevnily i nehty, které se mi dost třepily. Jen mi ještě zůstaly na tvářích tmavé flíčky, které nechtějí pryč, takže uvažuju o laseru.

Nina

Holky a jak dlouho vam nechavaji pusobit ten chem. peeling na obliceji? Jednou jsme to zkouseli s kamaradkou doma, ale meli jsme nato asi trochu alergickou reakci a nevime cim to, dobu jsme dodrzovali.

irena

s akné jsem měla dříve problémy v pubertě, takže jsem chodila k dermatoložce.Pak jsem začala užívat antikoncepci, takže jsem měla s pletí pokoj.Jenže v létě jsem po šesti letech vysadila a nastalo peklo. Pleť jsem měla samý pupínek, po akné flíčky a taky hodně mastná a lesklá pleť. Takže jsem nakoupila biodermu na problematickou pleť a snažila se akné zbavit takhle. Sice přišlo nějaké zlepšení, ale dost se mi dělaly podkožní velké pupínky, po kterých mí zůstaly skvrny a na to už jsem musela k dermatoložce. Dostala jsem zineryt a duac gel, takže se pleť o něco zlepšila a nasadila jsem i probiotika, o kterých jsem četla, že se dají použít na detoxikaci a pročištění a taky došlo k zlepšení. No teď si pleť jenom čistím micelárkou a používám skinoren krém,abych se zbavila zbývajících skvrnek a snad už budu mít klid. Jinak bych určitě sáhla po lékárenské kosmetice, s tou z drogerie nemám moc dobré zkušenosti

Dáda

Jestli máte problémy s akné použijte kalciovou mast.Mě osobně hodně pomohla.

Nika

Já jsem slyšela,že akné je i dost problém, když máme zaneřáděná střeva, a proto je dobrá detoxikace, jsem teď užívala wurmex, na odčervení, nejdřív se to zhořšilo a zlepšuje se to a pak na to dávám mást z konopí a lepší se to...

Ivana

Ahoj všichni, pokud vás trápí akné (jako mě a to už mi je přes 30let) a jste z Prahy můžu vřele doporučit dermatologické centrum Pro Sanum ve Štěpánské ulici. Jde to přes zdravotní pojišťovnu. Paní doktorka Černá mě poslala na léčbu světlem UVB, Metec B. Chodí se na 24 sezení, a začíná se na 15 sekundách a teď jsem na 2 minutách.. mám pleť o hodně lepší a ještě ke všemu jsem opálená i takhle v zimě.. S pletí nedělejte žádné pokusy. Jemně o ní pečujte kosmetikou Bioderma (pleťová voda a krém) není to tak drahé, pokud chytíte nějakou akci mají občas 2 krémy za cenu jednoho a vodu 500ml okolo 350,- což mi nepřijde drahé. A pokud používáte make-up tak pouze pro mastnou pleť od Vichy nebo jiné kvalitní značky. Lepší je si připlatit než tam patlat něco levného co Vám ještě uškodí. Vše říkám z vlastní zkušenosti. Držím pěsti v boji proti akné.

Haňas

Ahojky já mám problém už od puberty s akné jsem bojovala pak i po porodu když jsem před otěhotněním vysadila antikoncepci pleť se zhoršila jak pubertální holce. No a to pořád není všechno po porodu jsem najela zpatky na antinu ale plet se nezlepšila. Holky v mém věku řeší vrásky a já pupínky jak nějaká středoškolačka. Ptala jsem se na to kožní a nikdo mi pořádně nepomohl. Jedna má známá které paradoxně pomáhá na VRÁSKY baobabový olej mi dopporučila nějaký od maxivitalisu v bio kvalitě že je šetrný na pleť a krásně ji vyhladí a že si myslí,že by mohl pomoct. Je to jediná věc a to jsem jich sakra hodně vyzkoušela, která fakt funguje. a nestojí to ani tak strašně moc takže DOPORUČUJU!!!

Týna

ahoj chtěla jsem se zeptat jak se mám zbavit akné.. trpím jim už dost dlouho a chci se ho zbavit nejraději bych nějakou domaci lecbu bez lekaru ale pokud to nepůjde tak nějaký lék který zarucene pomůže.. diky předem

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce