Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zkušenosti s léčbou kýly

Měli jste kýlu a chcete ostatním sdělit své zkušenosti s její léčbou?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jitka
16x

Můj manžel měl kýlu, ale protože je jako podnikatel velmi pracovně vytížený, odkládal několik týdnů návštěvu u lékaře. Nakonec jsem ho k návštěvě donutila. Lékař doporučil operaci. Manžel šel ráno do nemocnice, a odpoledne ho už propustili domů. Byl moc spokojený - kýla ho už netrápí, a do týdne se zase mohl naplno věnovat práci i rodině.

Jana
10x

Jak je to s operaci kyly? Jakto ze Vašeho manzela pustili jiz odpoledne domu?

Jan V
9x

Byla u teto operace pouzita sitka ? Dekuji dopredu za odpoved.

Michal
9x

Kýla mě trápila několik měsíců, než jsem se konečně rozhoupal a navštívil poradnu pro léčbu kýly. Byl jsem mile překvapen přístupem pana doktora - nejenom že mi podrobně vysvětlil co to kýla je a jak vznikla, ale navrhl mi několik druhů léčby a vysvětlil mi, který z nich by pro mě mohl být vhodný. Konečné rozhodnutí ale nechal na mě - nakonec jsem podstoupil operaci, při které mi zpevnili břišní stěnu síťkou. Původně jsem se operace bál, ale všechno proběhlo bez nejmenších problémů. Jsem rád, že jsem si kýlu nechal odstranit.

Michel
5x

Prosím o kontakt chirurga který Vás operoval, děkuji

Roman
12x

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, už delší dobu nahmatávám bulku na břiše. Občas cítím v této oblasti dokonce bolestivé pálení, které je týden od týdne horší. Kamarád mi řekl, že by to mohla být kýla; chtěl bych se tedy zeptat, jak poznám, zda se jedná o kýlu, a jak se jí můžu zbavit? Budu muset jít do nemocnice nebo se dá léčit doma?

007
7x

Tak bulku si nahmatavam taky, tak na pomezi pobrisnice (alespon si myslim, ze tam ta pobrisnice je), pri kychani nebo kaslani me to boli a kdyz sedim, tak me boli v trislech. Prosim o diagnostiku. Diky D.

doctor

pokud si hmatáte bulku kdekoliv, je nutné se nechat vyšetřit lékařem - chirugem, který diagnozu určí, nespoléhejte na "rady" kamarádů

Mira Klas
11x

Dobry den.Jsem na dovolene v Bulharsku a postihnul mi akutni problem. V podbrisku na prave strane, jako by nad mocakem mi zacalo neco bolet. Nahmatal jsem si tam jako neco rozplacleho, tvrdsiho, co se tahne od konce penisu do bricha. Myslim ze to bude nejaka kyla. Boli to zejmena pro stlacovani a pri delsim namahani. Koncem tydne bych mel jet 24 hodin autobusem domu a mam obavu aby se mi to nezhorsilo. V autobuse je strasne malo mista, velmi spatne se mi tam sedi.Dekuji za odpoved.

Michal Š.
8x

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jak je na tom léčba tříselné kýly na Slovensku,používá se i tam např."síťka"?(jedná se konkrétně o nemocnici v Nitře).Mám přítelkyni ze Slovenska,která studuje na VŠ v ČR.Existuje nějaká možnost,aby se nechala operovat tady a nemusela za to platit?Mockrát děkuji za případnou odpověď.

Lukáš
24x

Co nebudu moci po operaci dělat a jak dlouho? Byl jsem na operaci s tříselnou kýlou. Operace probíhala klasicky (ne laparoskopicky). Za jak dlouho můžu začít se sportem? Konkrétně s fotbalem na krajské úrovni?

Blanka
7x

Také jsem byla už dvakrát na operaci na chirurgii u Sv.Anny v Brně,poprvé jiná operace podruhé jsem měla pupeční kýlu a lipom.Sv.Annu jsem si vybrala opět i na tuto operaci, kterou provedli klasickým řezem. Vlastně řezíčkem,který není už vidět, rána se rychle zahojila,paní doktorka si dala záležet.Přišla jsem ve čt. v pátek operace,v neděli domů. Nebolelo mne vůbec nic.Ani těsně po operaci a do dnešního dne.Dnes mám přesně čtyry týdny po operaci . Mám obdobnou zkušenost,jako pán v předchozím příspěvku .Bezvadní lékaři,vlídné sestřičky,na oddělení i na operačním sále,skvělý přístup,příjemná atmosféra.Na Svatou Annu nedám dopustit, zase bych si ji vybrala a kolektivu zdravotníků chirurgie moc děkuji.

Blanka

Také jsem byla už dvakrát na operaci na chirurgii u Sv.Anny v Brně,poprvé jiná operace podruhé jsem měla pupeční kýlu a lipom.Sv.Annu jsem si vybrala opět i na tuto operaci, kterou provedli klasickým řezem. Vlastně řezíčkem,který není už vidět, rána se rychle zahojila,paní doktorka si dala záležet.Přišla jsem ve čt. v pátek operace,v neděli domů. Nebolelo mne vůbec nic.Ani těsně po operaci a do dnešního dne.Dnes mám přesně čtyry týdny po operaci . Mám obdobnou zkušenost,jako pán v předchozím příspěvku .Bezvadní lékaři,vlídné sestřičky,na oddělení i na operačním sále,skvělý přístup,příjemná atmosféra.Na Svatou Annu nedám dopustit, zase bych si ji vybrala a kolektivu zdravotníků chirurgie moc děkuji.

Lenka
12x

S tříselnou kýlou jsem se trápila asi tak 2 roky, stále jsem operaci odkládala, až jsem na netu narazila na stránky pražského soukromého sanatoria Palas Athena, tam se na operace kýl specializují. Do 2 týdnů po 1. návštěvě jsem byla odoperovaná (laparoskopicky, síťka) a druhý den po operaci jsem šla domů. Byla jsem naprosto spokojená s prostředím i personálem, vše probíhalo daleko lépe než v nesoukromých nemocnicích (alespoň jak dle mých zkušeností mohu soudit). Problém ale je, že v místě bývalé kýly mám poměrně často bolesti, žádné vyšetření neodhalilo příčinu. Nevím, jestli to může být nějaký pozůstatek operace, když už od ní uplynulo několik měsíců... Ale jinak Palas Athenu doporučuji.

Filip Pavlas
14x

Dobry den. Pracuji druhy tyden v zahranici a prakticka lekarka mi zjistila,ze mam triselnou kylu. Zajima me |Vas nazor, zda je lepsi se nechat operovat v CR a jak dlouho trva prumerne pracovni neschopnost a jestli je triselna kyla nebezpecna pokud se odklada operace. Dekuji za odpoved.

Jitka
2x

Mám dotaz - před 3 týdny mi byla vyoperována pupečníková kýla - nemám žádné problémy ani bolesti, ale zajímá mě, po jaké době mohu začít sportovat (kolo, bedminton, aerobic apod. - lékaři doporučují 3 měsíce nic - máte někdo jiné zkušenosti?) Díky

meggy
3x

JItko jak dlouho jsi nesportovala?

Petr Záruba
10x

Dobrý den, před rokem mi byla operovaná tříselná kýla na levé straně. Teďka se mi dělá na pravé straně. Prodělal jsem angínu. Kdy mi byla předepsána antibiotika a od té doby mám problémy se zácpou a s vyprazdňováním. Vůbec mě kýla nebolí. Jenom když jsem na záchodě zvětší se mi bulka. Potřebuji poradit? Co mám dělat? Plánovat každý rok operaci se mi nechce a dřít na záchodě už taky né. Děkuji.

Petr
8x

Mám dotaz.Jsem 6 týdnů po operaci,kde mi doktor řekl,že musím být 3 měsíce v klidu,ale má doktorka mě chce už teď poslat do práce.Pracuji fyzicky náročnou práci,kde se nevyhnu nosení těžkých břemen a velkému fyzickému vypětí.Má právo mi ukončit neschopnost?Co když se mi v prvních dnech s operovanou kýlou něco stane.Chci to pořádně doléčit.Děkuji Petr

Petr Nevím
2x

Dobrý den,pokud někdo má podezření na diagnózu kýla,doporučuji co nejdříve navštívit lékaře.Čím kratší dobu budete otálet s operací,tím více si ušetříte spoustu nepříjemných bolestí a omezení-např. ve sportu,ale i běžném pohybu.Já jsem právě po prodělané operaci tříselné kýly.Byl jsem na kýlním centru ve Fakultní nemocnici u Svaté Anny v Brně.Musím říci,že jsem byl velmi mile překvapen zdr.péčí v tomto centru.Především přístupem Mudr Jeřábka,který mi ochotně vysvětlil vše týkající se nadcházející operace a do značné míry mě zbavil strachu z této operace.Jeho přístup je velmi srozumitelný a profesionální.Stejně tak i péče zdr. sester na tomto oddělení je na skvělé úrovni. Třetí den po operaci jsem již doma a vše nasvědšuje rychlému zotavení.

Eva
8x

´Prosím porad´te,je možno absolvovat operaci tříselné kýly bez použití narkozy?Kde?

Mišule
2x

Tak presne tuto informaci se snazim zjistit jiz pres pul roku, obesla, obvolala a obepsala jsem hodne klinik, ale vsude mi nabidli bud laparoskopii, coz znamena celkovou narkozu, ci klasicky rez s epiduralkou, pritom existuje moznost tzv.operace PHS metodou, kde se implantuje sitka za pouziti mistniho znecitliveni, nekolik klinik ma tuto sluzbu ve sve reklame, ale v realu ji nikdo neprovadi, nevi nekdo cim to je????

ILKA
5x

proc se operace pupečni kyly provadi klasicky a ne laparoskopicky ¨?? a za jak dlouhou dobu ¨budu moci cvicit aerobic???

kelly
3x

prosím, jak poznám, že mám kýlu. Když ležím na zádech nahmatám si v levé části podbříška asi 2cm zduřený proužek. děkuji

lukas
2x

Mamka má rostroušenou sklerozu a nemůže chodit. Nevíte jestli se to může spravit?

YWQ?EK
1x

mam takovy maly problem nad penisem (tesne nad nim) mam na prave strane maly vybezek! nevite co by to mohlo byt ?? dekujei za odpoved

YWQ?EK
3x

Mam takovej problem,po treningu kdyz du do sprchy se mi udela takova boule je proste vedle penisi a je docela viditelna,neboli ale je to neprijemne ,kdyz ji zatlacim tak zmizi mam to dlouho hrozne se stydim to nekomu rict co mam delat?mam to rict rodicum? ..

YWQ?EK

Mam takovej problem,po treningu kdyz du do sprchy se mi udela takova boule je proste vedle penisi a je docela viditelna,neboli ale je to neprijemne ,kdyz ji zatlacim tak zmizi mam to dlouho hrozne se stydim to nekomu rict co mam delat?mam to rict rodicum?

zdena
2x

Dobry den, ziji s manzelem v zahranici a ten si stezuje na bolest v leve casti podbrisku. Je uz asi 15let po operaci kyly, takze ta to byt nemuze. Byl u lekare, ale ten mu nic nezjistil. Manzela ten levy podbrisek boli uz asi mesic, je to spise tupy ne prilis bolestivy pocit, jako kdyby mu nekdo neustale na to leve misto v podbrisku tlacil. Ohlasili jsme se opet k doktorovi, ale tady ve Skotsku vsecka objednani trvajji mesice. 2.prosince odjizdime do Cech, manzel je Francouz, bylo by mozne dohodnout nejaka vysetreni v Cechach? Nevite, co by to mohlo byt a jaka vysetreni by se mela provest? Dekuji moc za radu.

Eva Novotna

Prosím o radu jsem již 15 let po operaci tris.kyly mam síťku a stále mam na silnější dotek bolest.Navi je něco špatně v ohybu nohy u kýly ,neboť v ohybu nemám či t již 15 let .Operace proběhla ve vojenské nemocnici v Brně a očividně lékaři něco pokazili.Prosim o radu co si o tom myslíte .

Lada
18x

Dobrý den, prosím o radu. Můj otec(74 let) má oboustrannou tříselnou kýlu, která ho bolí při chůzi a dělá mu spoustu problémů. Bohužel otec má nemocné srdce, má bypass, cukrovku, anginu pektoris a spoustu dalších závažných problémů. Jakoukoliv operaci lékař vyloučil, nesmí mít narkozu. Co byste mu poradili, jak se mu dá pomoci?Děkuji, Lada .

Jirka
5x

Je mi 22 a jsem 3 tydny po operaci triselne kyly.Znamí co mely kylu mi rikaly,ze se nemam ceho bat,ze to neboli.me to bolelo strasne,tri dny sem se nemohl postavit na nohy.ted uz to neboli,ale v jizve se mi udelala dira ktera zacala dost hnisat,hned sem sel k doktoru a ted uz tyden chodim na prevazy a cisteni.doufam,ze uz budu mit lkid

katka
3x

právě jsem v třísle své 7-leté dcery nahmatala bulku,na dotek ji to bolí.so to může být,kýla?

roštanda
5x

prosím vás jdu v uterý na operaci pupeční kýli velké asi jako třešnička nad pupikem,ráno nastoupím odpoledne prý mě pustí domů.Jak dlouho budu na sále,kolik bude stehů?jsou pak bolesti?Děkuji

Danka
7x

Na preventivní prohlídce v 7 letech u mé dcery diagnostikovala doktorka pupeční kýlu. A nedoporučila mi žádnou léčbu ani operaci. Že to bude kontrolovat na dalších preventivkách v průběhu dalších 5-ti letech. Vážně se nemusí u dětí léčit a stačí jen pozorovat? Dcerka je drobnější postavy, ráda sportuje...jezdí na kole..nehrozí žádné nebezpečí? Dík za odpovědi

Lukáš
5x

Dobrý den , chtěl jsem se zeptat : Jsem 4 měsíce po operaci pupeční kýly (plastikou ) mel jsem ji cca jeden centimetr kranialne od pupku ... malá jizva super ..ale tedka když si nahmatam to místo ..zdá se mě , že tam mam kýlu znova :( Jakoby mi tam jezdí nějaký rosol, který při stlačení jakoby zakřupe , zaleze , ale hnedka je tam zase zpět :( nevim co mam dělat. JE možné , že se kýla vrátila?

Jan Schneberger Klatovy
4x

Dobrý den,v pátek 18.2. jsem byl ve Viechtachu (SRN) operován,v sobotu propuštěn,vše se zdálo v pořádku,jenže již druhý den mám nateklé levé varle,to v oblasti kýly,mám tam i podlitiny je to v pořádku?Je to reakce na zákrok?Přikládám ledový obklad.Mřížku jsem dostal preventivně i do pravé strany.Děkuji s pozdravem Jan

Ivča
3x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli i po operaci kýly se dá dál bezproblémově dál sportovat.? Sem docela úspěšná atletka a nechtěla bych s tím skonti. Děkuji za odpověď.

Libor

Chtěl bych se zeptat jestli někdo má zkušenosti s klasickou operací tříselné kýly.Prodělal jsem ji před 10 dny v ne zrovna moc populární nemocnici./Kroměříž/.Moje chyba, že jsem tam přece jen šel.Jako diabetika mě tam dvakrát uvedli do hypoglikemie,jelikož si směny nesdělily , že jsem diabetik,po výplachu střev a následném hypo mi pak zase dali večeři.Už na vozíku před operačním sálem jsem musel sám sdělit anestezioložce, že mám nízký cukr,což ji šokovalo a rychle mi píchala glukózu.Při odchodu z nemocnice mi nikdo nedal rady jak se chovat,žádné prášky na bolest atd.No ale, k věci.Už mám 10 dnů po operaci.Asi pátý den se zdálo, že bolesti ustoupily ovšem další den znovu nastaly a tak se mě to drží/spíše stupňuje/,je mi špatně od žaludku. Bojím se zakašlat bolest je při tom příšerná.Jakmile něco sním, mám co dělat abych to nevyzvracel.Můžou tohle být "normální" stavy po této operaci?Všude čtu, že hlavní bolesti odezní po třech -čtyřech dnech a u mě nic.Naopak.Mám strach aby u mě nedošlo k nějaké sepsi a např.zánětu pobřišnice.Možná jsem jen více citlivý.Má někdo podobné zkušenosti?

Jarda

Viz. moje dlouha recenze n konci stranky

Petulle:D
4x

Dobry den pred asi 4 mesici mi zjistili pupecni kylu a byla mi doporucena operace jenze mam doma 10-ti mesicniho syna a v tu dobu jsem mela i chripku tak mi bylo receno ze se mam pak objednat .Nosim pas a nikdy to nejak nebolelo ale dneska me to boli pri kazdem kroku .Operace se bojim ale vim ze se ji nevyhnu.Je to takova neprijemna bolest i kdyz sedim a nic nedelam .Chci se hlavne zeptat jak dlouha je doba v nemocnici a jaka operace je lepsi jesli klasicky a nebo laparoskopicky????Dekuji

Jarda
4x

Já jsem 12 dnů po operaci tříselné kýly klasickou metodou bez použití síťky. Nechal jsem se operovat v nemocnici u Sv. Anny v Brně. Prostě v pondělí ráno jsem přišel do nemocnice a za hodinu a půl mne už holili od prsou až po kolena (nesměl zůstat ani chloupek). Potom přišla operatórka, řekla mi, že síťka je cizí předmět v těle a že to tak je lepší. Potom mne odvezli na sál, pan anesteziolog se mne zeptal, zda nemám nějaké dotazy, napíchly mne žilu, dali na mne různé sledovací zařízení. Vůbec mne neuvazovali a ani jsem neměl v ústech nic a ani žádnou masku. Chtěl jsem se ještě něco zeptat pana anesteziologa a najednou během zlomku vteřiny jsem se probral jak z krásného spánku a už bylo po operaci. Prostě to mají vymakané. Nebylo mi vůbec špatně, prostě pohoda. Jen jsem trošku cítil bolest řeznou ránu, ale jelikož mne pouštěli prostředky do žíli tak to bylo snesitelné. Prvních 5 hodin jsem proležel na zádech, musel jsem se vyčůrat do bažanta, podařilo se. Za 5 hodin po operaci jsem už musel vstát z postele a chodit, prva v předklonu bez držení rány a potom narovnaný, ale to jsem si musel držet ránu, jinak to nešlo. Zvládl jsem to. Následující noc jsem toho moc nenaspal, asi hoďku a půl. Na druhý den zmizela bolest z řezu, pokud člověk jen leží, ale každé vstání z postele to rázem probudí. Nejhorší bylo, když mne za 2 dny pustily domů, musel jsem se sám obléct, zavázat boty a toto když člověk dělá čerstvě po operaci kýly je dost bolestivé. Přijel pro mne kamarád, zavezl mne domů. Ten den jsem nějak přečkal, na druhý den to bylo zase o korunu lepší, je to každým dnem lepší, ale nemohl jsem ani pořádně spát na boku kvůli bolesti řezu. První dny jsem chodil a držel jsem si ránu, vlastně jsem chodil dost a dělal jsem dobře. Po týdnu mne vytáhli stehy a až asi 9 den po operaci se mi opravdu výrazně ulevilo a již chodím vzpřímeně, ránu si nedržím, a jen cítím nějaký to svrbení, to roste zase ochlupení, ale i ranka dáva občas dobře o sobě vědět, ale už je to pohoda. Dávám si obrovský pozor abych nezakašlal neboť to se mi bohužel stalo již druhý den po operaci a myslel jsem že se mi ta rána otevřela a všechny vnitřnosti vyletěli ven, jaká to byla bolest, prostě neuvěřitelný. A taky byla celkem dobrý porod první stolice. Teď 12 dnů po operaci už pohoda, pořád to ješrě cítím, ale už to odchází. Člověk se teď musí hlídat. Jinak co jsem četl recenze, že někteří leželi po operaci měsíc a potom byli schopni něco dělat, toho si vůbec nevšímejte, nečtěte zbytečně negativní recenze, zbytečně se budete stresovat jak já. Je to prostě individuální. Já osobně, kdyby mne potkala zase kýla, šel bych zase řezem a zašitím třísla. U laparoskopie je nevýhoda cizí těleso v tělo a může tam také zůstat plyn, který může dělat potíže. Je to na každém. Já by jsem jen také chtěl poděkovat touto recenzí přístupem sestřiček a výborných chirurgů v nemocnici u Sv. Anny v Brně.

Eva
1x

Já mám s operaci kýly bohužel negativní zkušenosti... V červnu 2012 mi operovali tříselnou kýlu, kdy mi byla zavedena síťka a upevněna svorkami. Po operaci jsem měla velké bolesti, kdy i kýchnutí po několika týdnech bylo pro mne dost bolestivé. V říjnu 2012 mě operovali znova v jiné nemocnici. Síťka se mi od pobřišnice utrhla, v těch místech se mi udělal velký srůst. Primář mi na vizitě sdělil, že co šlo, to mi spravil. Myslela jsem si, že už mám pokoj, ale omyl... 2. ledna 2013 mě odvezli do nemocnice, kdy pro bolesti jsem byla na kapačkách. Operaci mi neudělali pro mé zhoršené astma. Poslední operaci jsem měla před necelými třemi týdny (koncem března). Oznámili mi, že v břiše nic nemám a bolesti mohou být způsobeny síťkou, tu mi však nevyjmuli, jelikož je velká pravděpodobnost, že bych poté nemohla mít děti. Začínám břicho pomalu zatěžovat a bolesti se mi vracejí. Bylo mi řečeno, že si na tu bolest budu muset zvyknout a třeba odezní.. Nebo operace, bez možností mít děti. Je mi 21 let a bojím se, zda mě čeká další operace a jestli mi bolesti alespoň ustoupí... CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT, ZDA NĚKDO MÁ PODOBNOU ZKUŠENOST, POPŘ. ZDA NĚKOMU VAŠE TĚLO NEPŘIJALO SÍŤKU??

Kory

Ahoj lidi... V lednu jdu na operaci s kýlou tak su zvědav jak dopadnu :D Snad dobře... :/

Burda
1x

Dobrý den nechal jsem se na soukromé poliklinice operovat s tříselnou kýlou na Praze 7 a dopadlo to tak že mám kýlu zpět vůbec semnou nic nekonzultují a chovají se hrozně.Byl to šílený zážitek.Použily mě tam jako učební pomůcku bez mého svolení kamera na operačním sále o které jsem také nevěděl.Chování až na pár vyjímek šílené.A pro to se ptám nevíte o poliklinice kde umí kýlu dobře odoperovat abych měl klid? Bolí mě to už hodně a mám oboustranou kýlu.Dejte vědět na [email protected]ávejte si pozor všici,doktoři většinou používají člověka jen pro to aby si vydělaly peníze jak to bylo tady.

Petr
2x

Krásný den, ať už kýlu máte potvrzenou, nebo si to jen myslíte, rozhodně podnikněte takové kroky, které vám problém vyřeší. Slíbil jsem si před operací, že až bude po všem, napíšu zde vzkaz, neboť mne podobné diskuze dost původně pomohly. Dva měsíce jsem měl v oblastí třísla "bulku", se kterou šlo při tlačení různě pohybovat, když jsem si lehnul, zmizelo to. Nějakou dobu jsem to přikládal problém ům s třísly a přiznám se, neměl jsem kvůli práci a podnikání dost času to řešit. Jednoho dne jsem se ale rozhodl. Byla mi potvrzena kýla, nakonec jsem si vybral Vinohradskou nemocnici a pana doktora Štefku, který patří mezi přední odborníky v léčbě kýly v ČR. V pátek 6.6. v cca 9:00 mne operovali. Byla to má první operace, takže jsem vůbec nevěděl, jak věci chodí, ale bylo to vše dost rychlý, horší je však vědomí z toho, že nevíte co přesně přijde. Na sále jsem ještě stihl vtipkovat s doktory a sestrami, pak mne samozřejmě uspali. Operace trvala něco přes hodinu, probudil jsem se v předsálí a poté mne vezli už na pokoj. Překvapen jsem byl, když jsem zjitil, že místo tří děr po laparoskopické operaci (což je obvyklé) mám děr sedm. Detaily jsem se nedozvěděl, ale předpokládám, že to je způsobeno tím, že má kýla byla docela velká. První den po operaci je vážně v pohodě. Ještě působí anestezie, navíc jste v takovém mírném šoku. Bolesti samozřejmě máte, ale dostáváte pravidelný přísun injekcí proti bolesti, takže to jde. Na pokoji jsme byli tři, dva řešení laparoskopicky a jeden kolega klasicky. My to snášeli lépe, on o dost hůře. První den jsme nevstávali, máte tak nějak pocit, že je to dost nestabilní. Jste unavení, takže i s přestávkami v noci spíte. Jo a abych nezapomněl, sestry vás budou urgovat, abyste se vyčůrali, radši vážně použíjte bažanta, než aby vás donutili! :) Já měl štěstí a šlo to dost dobře. Druhý den jsme opartně vstali. Nebylo to opravdu nic příjemného, poprvé vám vlastně vnitřnosti dopadnou na opravované místo. A jde to cítit. Stejně tak stehy a díry v břiše. Ale je docela důležité to rozchodit. Ale s rozumem, není třeba bláznit. Bude to znít směšně, ale doufejte, že se vám bude dařit dostat ze sebe plynatost. Protože při operaci vám břicho nafouknou a mě to šlo jako o závod a dost mi to pomáhalo! :) V sobotu večer (den a půl po operaci) jsme již byli rychlá rota s kolegou, který také šel laparoskopicky (on měl jen tři díry, rošťák). Chodili jsme ven, šli na procházku a na kafe do automatu. V neděli odpoledne mne po dohodě poslali domů. Tady je to trošku horší. Nemocniční postel má přece jen své výhody. Vstávání vás bude pořád bolet, doporučuji vstávat bokem postele, nikoliv "za břišní svaly", sice si budete připadat jako kretén, ale je to lepší. Nic netahejte, ani věci, které vám dříve přišly lehké. Ideální je mít doma někoho, kdo vám pomůže s věcmi, které nezvládnete. Připravte se na to, že několik dní nebudete spát jinak než na zádech (u mě to byl asi týden), což není příjemné, opravdu. Doufejte, že venku nebude takové vedro, jako bylo při mém uzdravování, v jednu chvíli jsem si myslel, že se snad vrátím do nemocnice, tam byla aspoň zima, možná za to mohly i ty chladné sestry :) Pak se to vážně pomalu ale jistě zlepšovalo. Občas přišla náhlá a intenzivní bolest, ale podařilo se ji poměrně rychle zahnat. Po asi 5-ti dnech od operace jsem již pracoval z domova (mám to štěstí, že mi k tomu stačí laptop), a za 8 dní jsem už byl v kanceláři. Dávejte pozor na to, jak se zvedáte ze židle, snažte se aby se vám pásek nezařezával do místa operace. Buďte prostě opartní. Dnes je to tedy asi 3 týdny od operace a bolesti jsou minimální. Stačí blbý pohyb a připomene se to dost silně, ale myslím, že se tělo s tím vším ještě vyrovnává. Tak snad vše půjde dobře a nenastanou žádné komplkace. Čili - když vám někdo bude říkat, že operace tříselné kýly (i laparoskopicky) nic není a je to sranda, tak buď na ní nikdy nebyl, nebo si to už nepamatuje. Není to vrtání zubu ani angína. Je to operace, zásah do těla, se vším tím uspáním a věcma v krku a tak dále. Není to tak, že byste to nevnímanili ani o tom nevěděli. Určitě ne. Musíte být trpělivý (i když nejradši byste házeli věcma), a těšit se, až budete stále normálněji fungovat. Hodně štěstí! :)

Martin
1x

Chci se zeptat, jsem 3 týdny po operaci pupeční kýly, žádné bolesti nebo komplikace nemám, mohu se koupat?

Jana

až po souhlasu lékaře, zatím jen sprchovat a pak hned vysušit, aby zde nedošlo k nějaké infekci.

Sárinka
2x

Dobrý den zajímal by mě nazor, doktorka mi rekla ze mam pupecni kylu, ptam se ji zda je nutne to resit, rekla ze ne. Pak kouknu na net a vsude pisou ze je lepsi to podchytit hned. Nez cekat az se zvetsi a prijdou problemy. Co myslite asi bych to mela resit co nejdrive ze jo.

Milan
2x

Prosím vás, jak poznám že mám kýlu? Začal jsem chodit do fitka a při posilování břicha mě břicho začalo bolet na levém podbřišku. Tak nevím jestli jde jen o nataženej , nebo namoženej sval a nebo o kýlu. Děkuji za odpovědi.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce