Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zkušenosti s léčbou kýly

Měli jste kýlu a chcete ostatním sdělit své zkušenosti s její léčbou?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Gabriela
1x

Byl někdo na plastice v effect clinic u plast. chirurga Justana?

Roman

Pořád dokola, nejdřív na příjmu, pak u anesteziologa a pak u lékaře na chirurgii, kteří si vše poctivě zapsali, aby se mě na tytéž otázky zeptal ještě jednou operater v patek těsně pred operací, to bylo tak kolem 9 hodiny. Operace laparoskopicky a se síťkou. Po operaci, když mě kolem 11 probudili, tak strašná bolest břicha. Nekdo výše psal, že byl po narkóze utlumený a nic ho nebolelo. Já jsem měl břicho v jednom ohni, nemohl jsem se na posteli ani pohnout a sebemenší pohyb pusobil bolest. Několikrát jsem žadonil o injekci nebo něco jineho na bolest, ale dostal jsem cosi až večer před spaním. Ale i tak jsem trpěl jako Kristus, jako bych měl v břichu zapichle rezave vidle. Po operaci sestry otravovali, abych se vymočil jinak mě vycevkuji. Navečer se to podařilo do bažanta, hurá. Den po operaci- sobota. Prý bych mel chodit, aby odešly plyny z břicha. S velkými obtížemi jsem vstal 1x dopoledne i 1x odpoledne, ale bylo to utrpení. Žádný velký špacír se nekonal. Na záchod, k oknu a zcela vyčerpán zpět do pelechu. Vstávání z postele bylo to nejhorší - to mi zabralo snad 15 minut. A pořád bolesti, kdykoliv mi nabídli neco na bolest, tak jsem neodmítl. V noci jakžtakž, spaní na zádech. Neděle - 2 den po operaci. Bolesti trvají, špatně se vstává z postele, plazim se kolem stěn jak spiderman. Sestry se smějí, že bych se měl stydět, lidi po téhle "banální " opearaci div že netančí kozáčka a mě pusobi problém vstát z postele. Mám na jazyku otázku, jestli některá z nich má za sebou kýlu, když maji tak hrdinné řeči, ale radši ji spolknu. Při nedělní vizitě se dozvídám, že v pondělí pujdu domů. Zároveň mi sestra strhává kryci obvaz, kde konečně vidim ty tři zaštupované díry a jako bonus asi 4 puchýře na kůži po náplastech. Ty mi ošetřuje dezinfekci a uklidňuje, ze se treba neboudou muset pichat a splasknou samy. Ty 3 zašité díry prelepi už jen náplasti. Vstává se už o poznání lépe, ale žádná hitparáda to ještě není. Nevím jak to pujde dál, je teprve 2 den po operaci a zitra mám jít domů, ale už nyní vim jedno. Nejedná se o žádnou banální operaci, kterou vám udělají i na vrátnici, jak někteří rádi rikaji. Je to pořádný zásah do těla - 3 diry v břichu + cizí těleso (sítka ) v těle. Bolí to pořád fest, clovek trpí hlavně při vstávání z postele a na stolici, to jsem nebyl už 4 dny a hned tak to nevidím. PS. Píšu z nemocnice na tabletu, tak omluvte případný překlep a chybějící diakritiku.

Roman

Chci se taky podělit o zkušenosti s tříselnou kýlou. Zjistil jsem si ji asi před měsícem a protože nejsem žádný odborník, tak jsem nejdřív bádal, co se mi to v třísle objevilo. Po zkoumání na netu jsem tipoval kýlu. Obvodní lékař mi to potvrdil a následné vyšetření v nemocnici to stvrdilo. Co se týče samotného vyšetření na chirurgii, musím říct, že nijak prijemne tedy nebylo. Dělal to mladý lékař, který mi vrazil prsty do už tak bolestiveho rozkroku a u toho jsem mel kašlat. Primotal se k tomu zkušenější kolega, který se rozhodl, že mu na mě ukáže ten správný postup. Strcil mi velmi razantně prsty do rozkroku tak, že jsem si bolestí malem cvrkl do trenek. Totéž ještě jednou po nem zopakoval mladý lékař a to už jsem videl vsechny svaté. To vše za jemneho chichotani dalších 3 sester v ordinaci, ktere zrovna asi neměly co na praci, než koukat na muj holy zadek. Jestli jsem kýlu předtím neměl, tak po tomhle vyšetření zcela jistě. Za dva týdny ve ctvrtek nástup do nemocnice. To bylo ještě v pohodě, sice jsem musel sepsat 3 stejné dotazníky, odpovidat na stejne otázky pořád dokola, nejdřív na příjmu, pak u anesteziologa a pak u lékaře na chirurgii, kteří si vše poctivě zapsali, aby se mě na tytéž otázky zeptal ještě jednou operater v patek těsně pred operací, to bylo tak kolem 9 hodiny. Operace laparoskopicky a se síťkou. Po operaci, když mě kolem 11 probudili, tak strašná bolest břicha. Nekdo výše psal, že byl po narkóze utlumený a nic ho nebolelo. Já jsem měl břicho v jednom ohni, nemohl jsem se na posteli ani pohnout a sebemenší pohyb pusobil bolest. Několikrát jsem žadonil o injekci nebo něco jineho na bolest, ale dostal jsem cosi až večer před spaním. Ale i tak jsem trpěl jako Kristus, jako bych měl v břichu zapichle rezave vidle. Po operaci sestry otravovali, abych se vymočil jinak mě vycevkuji. Navečer se to podařilo do bažanta, hurá. Den po operaci- sobota. Prý bych mel chodit, aby odešly plyny z břicha. S velkými obtížemi jsem vstal 1x dopoledne i 1x odpoledne, ale bylo to utrpení. Žádný velký špacír se nekonal. Na záchod, k oknu a zcela vyčerpán zpět do pelechu. Vstávání z postele bylo to nejhorší - to mi zabralo snad 15 minut. A pořád bolesti, kdykoliv mi nabídli neco na bolest, tak jsem neodmítl. V noci jakžtakž, spaní na zádech. Neděle - 2 den po operaci. Bolesti trvají, špatně se vstává z postele, plazim se kolem stěn jak spiderman. Sestry se smějí, že bych se měl stydět, lidi po téhle "banální " opearaci div že netančí kozáčka a mě pusobi problém vstát z postele. Mám na jazyku otázku, jestli některá z nich má za sebou kýlu, když maji tak hrdinné řeči, ale radši ji spolknu. Při nedělní vizitě se dozvídám, že v pondělí pujdu domů. Zároveň mi sestra strhává kryci obvaz, kde konečně vidim ty tři zaštupované díry a jako bonus asi 4 puchýře na kůži po náplastech. Ty mi ošetřuje dezinfekci a uklidňuje, ze se treba neboudou muset pichat a splasknou samy. Ty 3 zašité díry prelepi už jen náplasti. Vstává se už o poznání lépe, ale žádná hitparáda to ještě není. Nevím jak to pujde dál, je teprve 2 den po operaci a zitra mám jít domů, ale už nyní vim jedno. Nejedná se o žádnou banální operaci, kterou vám udělají i na vrátnici, jak někteří rádi rikaji. Je to pořádný zásah do těla - 3 diry v břichu + cizí těleso (sítka ) v těle. Bolí to pořád fest, clovek trpí hlavně při vstávání z postele a na stolici, to jsem nebyl už 4 dny a hned tak to nevidím. PS. Píšu z nemocnice na tabletu, tak omluvte případný překlep a chybějící diakritiku.

Svata
1x

Dobrý den, 3roky ze strachu odkladam triselnou kylu na prave strane, ale nyni cca 2mesice zpet se me udelala kyla i v levo. Navstivil sem tedy kylni centrum, kde me byla potvrzena oboustrana triselna kyla a doporucena operace laparoskopicky. Opravdu sem mel strach a tak me vylo nabidnuto at nastoupim primo v den operace 17.5.2016 do 8:30.Strach byl, ale nastoupil sem a vse slo hrozne rychle Svleknout, andelicek... tlak, kanila, oholit bricho a infuze....za cca 1hod prinesla sestra leky na naladu (ty moc nezabraly) a za cca dalsi hodinu prisla, ze jedeme. Dovezla me k operacnimu predsali, tak sem dostal cepici a musel prelezt na jine lehatko......odtud me dovezl doktor na operacni sal a znovu sem prelezal. Tam prisla anezteziolozka a vyptala se na par veci. Pak neco pustila do kanily a rika, ze uz by me melo byt lepe. Rikam ze porad stejne a ona ze uz me klesa tlak a na jednou sem na pokoji a budi me. Ptam se jestli jdeme na to a oni, ze uz to mam zasebou a vse v poradku. Citim se dobre, lehce citim bricho...v prubehu dne sem dostal 2infuze na zavodneni, pak jednu na bolest. 2x jsem zvracel a tak opet do zily neco proti zvraceni. Vecer prisel doktor a povypravel co a jak, ze mam 7der do bricha ale ze vse ok. Zitra ze ciwte teoreticky muzu jit domu. Vecer jeste injekce na redeni krve do bricha a ze muzu jit spat Probudil sem se cca ve 3hod rano a sem uplbe v klidu, bez bolesti a pisu Vam tedy svou zkusenost. Rabo ma byt vizita kde me vyndaji cevku a dren, sundaji puncochy a smad budu propusten domu. Z postele sem zatim jeste nevstal, tak se o tento zazitek podelim pozdeji. Vsem co maji strach, tak jako ja.....nestoji to za to. 3 a pul roku omezovani a na konec to slo tak rychle.

Viktor

Zdravím, Od chirurga mám potvrzenou kýlu nad pupkem, ale bohužel nemůžu hned na operaci a musím i s tou kýlou absolvovat jednu fyzicky náročnou akci. Až pak můžu řešit kýlu. Chci se tedy zeptat, zda jsou nějaké věci, jak tu kýlu co nejvíc stabilizovat a co nejvíce minimalizovat riziko nějakého vážnějšího poškození jako uskřinutí apod. Mě jedině napadá kýlní pás, ale nevím jakej :D našel jsem více druhů. Nějakej přímo pupeční kterej je i poměrně ouzkej a pak nějakej vyloženě břišní pás co zabere komplet celé břicho. děkuji za radu Viktor

Karel
1x

jsem týden po operaci břišní kýly a nemohu dosáhnout ejakulace,dneska to zkouším první den-nejde to.Myslíte že tam mám porušené nějaké nervy???

Bob

Dobrý večer, jsem po operaci kýly třiselné byla 6.6 takže už Delši doba , za týdem jdu na druhou stranu 11.7. Bylo mi řečeno, že když se oběvi na jesné straně zakonitě se muže ukázat i na druhé. Ale o to nejde. 1) Spíš se chci zeptat , četl sem, že nemužu mít žadnou fyzickou námahu, ale já po 10 dnech zvladl sex, jen mám celkem strach zda touhle fyzickou aktivitou sem si tam něco nepokazil... a pokud ano jak to poznám ? 2) Také se chci zeptat na to kdy a zda vůbec někdy budu mít to břicho normalně měkke jako dřiv , proste na dotek ta síťka je citit mam to jakoby sem tam měl kámen... nebo tak něco.(chirurg mi řekl že je to v pořadku tak nevim) Proste je to tvrdý uz od den po operaci. 3) sem se dočetl že se nesmí kouřit a mě zajímá zda se stím něco stane když sem kouřil a kouřím. Děkuji za zkusěnosti a odpověd

Marie

Už jdu potřetí na operaci pupeční kýly.Kdyz jsem šla podruhé tak se uvažovalo o síťce ale nakonec byla operace zase bez síťky.Jedna se o operaci břišní kýly.Pry byla břišní stěna zeslabena a měla jsem velký kašel a zase my to prasklo.. Takže jestli my nedají síťku tak nevím kolikrát ještě půjdu.Mam z toho už nervy na pochodu.

Dan

Napíšu svůj zážitek a snad to někomu pomůže. Tříselná kýla se projevila ke konci roku 2018, cítil jsem v tříslech divnou bouli, při delší chůzi to začalo divně pálit a částečně bolet (pravděpodobně jsem jí měl delší dobu, ale díky většímu hubnutí se takto projevila až po nějaké době). Tato bolest okamžitě odezněla při ležení a to včetně zmizení boule. Na chirurgii byla potvrzená tříselná kýla o velikosti cca 2cm a rovnou jsem byl, objednám na operaci. Zákrok měl být laparoskopicky s použitím tzv. síťky. Na operaci jsem čekal cca 14dní a přiznám se, že to bylo období hrůzy a „čekání na smrt“. Dnes se tomu už jen směji. V den operace jsem měl nástup v 7hod. ráno do nemocnice, proběhlo menší papírování, donesené předoperační vyšetření, souhlas s anestezií apod. Následně jsem čekal na pokoji asi 4hod a kolem poledního jsem přišel na řadu. Zřízenec mne oholil, následně převezl na operační sál, kde jsem byl přeložen na jiné lůžko, opět kontrola papírů a pár dotazů na alergie apod. Následně už na operačním sále řekl anesteziolog, že za cca 10s usnu a opravdu, jak když se člověk vypne. Pak si pamatuju jen, jak říkají moje jméno, opět nic, drncání postele, opět nic a až následně po cca 2h jak se probouzím na pooperačním. Tam jsem byl, co si pamatuju při vědomí asi dalších 30min, a pak převoz zpět na pokoj. Každého zajímá asi bolest po operaci, já se snažil co nejvíc ležet a nehýbat, při tomto stavu bych to částečně přirovnal asi, jako když si vylejte na břicho horký čaj (cítíte bolest ale nic hrozného), díky laparoskopii jsem byl plný plynu, takže člověk má větry a při vypuštění to sem tam zabolelo o trošku víc, to samé pokud se člověk chtěl pohnout ale toto „nejhorší“ období trvá cca 6h. Večer už jsem se opatrně přetočil na bok a normálně usnul. Druhý den brzo ráno byla odebraná krev a pomalu jsem se postavil, opět bolest přijatelná, člověk musí opatrně, ale čekal jsem to horší. Kolem 9h byly výsledky krve, vše v normě a propuštěn domu. Každým dnem se to zlepšuje a po cca 7dnech od operace už nemám v klidu žádné bolesti, při chůzi to je spíš jen cítit ale nebolí to. Za celou dobu jsem nepotřeboval žádné prášky na bolest ani nic jiného. Automaticky po operaci dávají do kapačky nějaký tišící lék, ale to bylo jediný, co jsem měl. Rozhodně se toho nebojte, měl jsem zlomenou nohu a to bolí víc, na to jakou jsem z toho měl hrůzu tak dnes bych si nafackoval. Aspoň v mém případě dopadlo vše na jedničku, jak přístup v nemocnici tak samotný zákrok. Tímto i poděkuji všem z Nemocnice Na Františku.

Jana

Jak velké mohou být bolesti po operaci? dá se to zvládnout i bez prášků od bolesti? nebo je musím brát vždy?

Klaudie

Já jsem byla na operaci s kolene, místo prášků od bolesti jsem si zařídila pumpičku, která mi pumpovala analgetikum přímo do rány.

Jana

Kde jste si tu pumpičku zařídila? a kolik jste za to zaplatila?

Klaudie

Musela jsem si ji před operací objednat v lékárně, kde jsem za ni zaplatila 4 tisíce korun, a lékárna pak pumpičku doručila přímo do nemocnice. Opravdu se to vyplatí, protože jsem necítila žádnou bolest.

petr

Tak ja byl na operaci v iscare uz v tom novem v Libni.Sel jsem s pupecni kylou a po operaci jsem se dozvedel ze jsem mel trojnasobnou kylu.Pupecni a obe triselne.Personal super ale po operaci druhy den domu!To uz bych nikdy neudelal a radeji bych sel do klasicke nemocnice kde vas nechaji alespon 3dny.Po operaci jsem mel natekly ret jako kdybych dostal pesti.Mam 3 den otekle varle ktere strasne boli.Doktor me zdeli ze se to stava ze je to hematon a ze to odezni.ted kdyz pisu je to 6den a zda se ze uz to trochu odezniva.Jinak to pro me byl celkove otresny zazitek a zavidim tomu kdo druhy den je v pohode.Jeste dnes me boli hlava,mam bily jazyk,furt se potim a boli me uzliny.Tak ze fakt zazitek na cely zivot.

Angela dubska

Dobrý den chci se zeptat někoho kdo byl na operaci triselni kyli sem po ní 17 dní a bolí to tak kde je řez a nadbrisku je to normálně nebo utíkat k lékaři.

Marie

Prosim po operaci brisni kyly musim nosit kylni pas.Je nutno ho mit i na spani?

Ondřej

Hezký den přeji,je to asi 12 let mi operovaly kýlu nad pupkem kterou jsem si vytvořil při hokeji, následné sešití povolilo a musel jsem jít znovu,dostal jsem síťku,od té doby mi už nikdy nepřestalo bolet břicho,nebyla to nějak závazná bolest a podle lékařů bylo vše v pořádku,v době kdy přišel covid tak situace se mnohonásobně zhoršila,v místě operace cítím pálení bolest mnohem větší,a navíc se začly nejspíš projevovat srůsty, nejdříve při prohmatu nebo protažení mně začly praskat tkáně kolem síťky,a nakonec se to začlo rozkvétat na hrudník i do krku. Ale co pozoruji tak je to jen na čelní straně těla,a cítím jizvu jak kdybych tam měl uzel od kterého to putuje postupně dále. Při otočení hlavy mně praská v krku i v hlavě.Zahleněnost,a bolesti. Při návštěvě Doktora mně poslaly domů a napsaly že je vše v pořádku,a to jsem byl na sonu. Teď nevím jestli od toho dávaly ruce pryč, protože jsem byl na místě kde mně operovaly. Ale jako v pořádku si rozhodně nepripadam. Moje otázka zní je možné že tyhle problémy může dělat síťka? A je vůbec možné po tolika letech,v takovém stavu že kdybych podstoupil odstranění síťky že by mi to mohlo zlepšit stav? Teda je to možné vůbec síťku odstranit? Budu vděčný za odpověď. Děkuji Ondřej

Honza

Jsem 3 měsíce po operaci oboustranné tříselné kýly laparoskopicky se síťkami a udělal jsem největší životní chybu v mém životě. Mám poškozené nervy v obou tříslech, zjištěna neuropatie. Jednám o vyndání sítěk, ale je to velice složitá operace s dalšími riziky. Život mám v troskách. Důrazně varuji si do sebe dávat síťky bez velké konzultace. Mám zničený život.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce