Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Zkušenosti s léčbou

Zde můžete diskutovat o Vašich zkušenostech s léčbou i operativou hemoroidů

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Pavel
3x

Dobrý den.Když to tady pročítam tak jsem na tom vlastně dobře . dostal jsem dvě gumičky před 5 dny ,asi dobře že jsem to nečetl předtím proto jsem nevěděl do čeho jdu.Na kontrolu po kolonoskopii jsem přijel sám autem 35 km do vitkovické nemocnice p.doktor mi zdělil budte rad vsechno mate v pořádku jenom vnitřní hemeroidy hned na tom začnm pracovat .V 13 hod.jsem byl hotov zakrok vubec nebolel ,ale byl nepřijemný doma to začlo bolet vzal jsem brufen ten mi nijak nezabral jenomže už byl večer a šel jsem na noční (jsem hornik pracuji v dole)nemocenskou nemám největší problem je na WC to si připadam jako bych rodil slona pry to je lepší až to odpadne za měsíc jdu na další.Hlavní problem pro mě je že nemohu jezdit na kole.

Jirka
2x

Dobry vecer, mam uz delsi dobu problemy pravepodobne s hemeroidy. Vzdycky se to ale dalo nejak dohromady, Nyni mam problemy cca, uz treti mesic a nevim si s tim rady. Po obtiznem a bolestivem vyprazdneni si nahmatam malou bulku, ktera je silene bolestiva a okamzite se schova dovnitr, ale asi ne uplne, protoze se bolest v konecniku-sveraci stupnuje a trva to klidne i 5-7 hod po vyprazdneni. Je to frustrujici-k lekari sebojim jit, nebot jsem jiz byl na vysetreni tlusteho streva a kdyz se snazil tu hadici do mne dostat, tak me drzely dve sestricky a bylo to takove divadlo, ktere bych uz nerad zazil. Poradite mi prosim kam zajit a na koho se obratit? Momentalne mam problem do konecniku strcit mast s tenkym aplikatorem... :-( :-( :-( Moc vam dekuji za rady a pomoc...

Sekaninová Hana
1x

Ráda bych se zeptala, kolik Kč stojí operace touto metodou? Děkuji za odpověď.

Lucie B
2x

Dobrý den prosím o radu.....trpím na bulku v řitním otvoru. Byla jsem na vyšetření u dvou různých proktologů, abych si poslechla i jiný názor. Oba dva mi bohužel ale odpověděli stejně. Mám problém, že mi občas vyhřezne křečová žíla a naleje se krví. Nekrvácim,ale nemůžu sedět ani chodit :( Je ve velikosti hroznového vína a v práci si vždy musim vzít dovolenou, protože tam nevydržim.Do druhého dne pak zalezemale při stolkici vylejzá. Lékaři mi řekli, že mi s tím nic nikdo neudělá. Jsem nešťastná. Teď to mám zalezlé, poradili mi detralex na zpevnění žilní stěny,ale vyjde to celkem draho pokud budu muset kupovat několik balení do roka :/ celý život. Mám omezit posilovnu, jízdu na kole a změnit stravu....Ale bude se mě to varcet a při porodu se to ještě zhorší:((( Chtěla bych to vyoperovat, aby se to nikdy nevrátilo - ale to prej nelze. Nevíte nějaký léčení aby se mě to už nevracelo?Nebo nějaké jiné rady? děkuji za každou odpověď, jsem opravdu zoufalá

u nie viac
1x

Mam dlhodobe traviace tazkosti asi 3-4roky niekedy aj 10x s hnackou denne.. V poslednom roku sa to zlepsilo ale neviem stale v com je pricina.. A tymito castii seansami sa mi spravili fajne hemoroidy. Tak som to chcel vzhladom na problemy riesit co najmenej drasticky a siel som na hemeron. Pri prvom sedeni bolest ako blazon ked mi tam narvali taku trublku cca Φ2,5cm.. ja neviem ci na sucho to tam rval, ale priserna bolest a to mam za sebou zopar kolonoskopii. Dalsie sedenie uz bolo lepsie, ale po prvom pretrvavali divne rezave bolesti. Nasledne som absolvoval asi po tyzdni dalsie sedenie a tie bolesti po tom uz boli na nevidrzanie, musel som jest na styroch na zemi lezat nejako na boku a nonstop mastit mezokainom aby som aspom chvilu zaspal. Po navsteve ineho chirurga mi povedal ze som si vybavil trhlinu fisuru a i napriek zakrokom hemeronom hemoroidy ziadne zlepsienie. Tak som uz 3ti mesiac pn uz je to lepsie znesitelne, ale to com som zazil by som nikomu neprial. hemeron bol u sukromnika ktory ako nastali komplikacie ma vybavil ze mam nizky prah bolesti a bolo. Proste vyhodene penaze a dvihnuta zlc. Teraz zvazuje ligaturu normalne u proktologa.. ale bojim bojim. Inak kupel z praslicky je super, skusal som aj dubovu kvoru ale ta stahuje a boli to viac.

Kýsa

Dobrý den. Hemoroidy jsem trpěl 15 let,než se jejich stav dostal do III.stupně,což mě donutilo dojít si s tím k doktorovi. Docházel jsem do poradny,kde mi předepisovali různé masti,tablety atd. Z počátku to vypadalo,že prášky (Detralex) a mast (Faktu) zabírají a vše že je na správné cestě,ale po relativně krátké době přestali veškeré léky zabírat. Doktor mě tedy obědnal na operaci Longovou metodou. V úterý jsem nastoupil do nemocnice v Hradci Králové,ve středu kolem poledne mě pod celkovou narkózou operovali a od čtvrtka jsem doma. Prý je můj pooperační stav velice dobrý. Z nemocnice jsem jel domu autem !! Jelikož mám VZP tak mě vše stálo pouze 200,- za 2 noci. Bolesti po operaci jsou srovnatelné s bolestí vyhřezlých hemoroidů. I když je to jen pár dnů a nevím,jestli se nedostaví nějaké potíže,o kterých jsem se zde dočetl,tak všem doporučuji Longovu metodu a nemocnici v Hradci Králové !! PS: Velice důležitá pro mě (před operací) byla informace,že nejlépe ihned po vyhřeznutí hemoroidů (z pravidla po stolici) je nutné je ve sprše zatlačit spět do konečníku. Toto konání mi odstranilo celodenní bolesti a hrozně se mi ulevilo.

Kýsa
2x

Dnes tomu jsou skoro 3 týdny. Bolesti nulové (stejně žádné ani nebyli) a spokojenost maximální (ta nejmaximálnější,co existuje) :D Na kontrole jsem se doktora optal,zda li je možné v budoucnu opět provést Longa. Někde jsem se dočetl,že to nelze. Ale "ano" je to možné. Kdo nemá VZP,nebo OZP,tak rozhodně neprohloupí,když si těch +- 10 000,- za přístroj zaplatí. Ještě jednou chválim a doporučuji - FN HK ! Všem přeji brzké uzdravení a neotálet s návštěvou doktora.

R
1x

Byla jsem na tzv.ambulantním zákroku HAL Doppler zaplatila jsem 8600,- Kč, kdybych ty peníze zapálila byla bych na tom stejně. Vůbec to nepomohlo!

Kamila

Můžu vědět kde jste podstoupila tento zákrok?

Karel

Dobrý den. Po šesti návštěvách u lekařky, která mi Barronovou metodou odstanila všechny hemoroidy můžu jen doporučit. Téměř bezbolestné a bez jakýchkoliv příplatků....a mám zase konečník jako na vojně :-) Díky Barrone :-)

Petr

Dobrý den, Před týdnem se mi objevila trombóza hemeroidu. Byl jsem na chirurgii, kde mi to bylo naříznuto a krev vypuštěna - zůstaly mi tam takový dvě "nudličky". Hodně se mi ulevilo, ale při chození na WC si to vždy rozdráždím, i když jím spíše projímavější stravu. (jídelníček jsem si upravil). Chci se zeptat - četl jsem, že pomůže olej s citronem ráno na lačno. Potřebuji něco co mi pomůže přečkat tu hojící dobu, bez toho aniž bych to vždy po vykonání stolice zbytečně podráždil. Děkuji všem za rady. Petr.

Viktor Mech
1x

Zdravím. Já jsem to tedy ještě k operaci nedotáhl, protože zkoušel různé druhy léčby, mazal Factum a podobně. Docela mi pomohl Mobivenal s diosminem a hesperidinem, co maj v každé lékárně. Taky jsem si pořídil toaletu se sprchou a nevěřili byste, jaké je to blaho:) Na operaci to tedy zatím nevypadá, mně se s tím moc za doktory nechce, dokud to není fakt potřeba.

Dědek

užívej bylinky, příčina je jiná

Peson

Zdravim, dnes jsem byl podruhe na podvazani Barronovou metodou doktor mi rekl ze pujdu jeste 3x az 4x. CHodim do onclinic v Brne. Za kazdou navstevu 2400 coz mi prijde dost. Nevite v Brne o levnejsim pracovisti? Je mozny ze mi tohle nakonec vubec nepomuze?

Marek

Ahoj.. 3 roky mě trápili hemeroidy a kvůli strachu z operace jsem to nijak neřešil. Minulý měsíc jsem se dozvěděl o takzvané redoxní signalizaci, což mi konečně po třech letech jako jediné při léčbě hemeroidů zabralo. Nejedná se o žádný operativní ani bolestivý zákrok. Mým přátelům to pomáhá i při jiných nemocech, není to určené jen pro léčbu hemeroidů. Pokud by se někdo rád dozvěděl více, můžete mě kontaktovat mailem: [email protected]

Martina

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

Lucie

O tom jsem ještě neslyšela, ale mě pomohl Hemostop Micron z lékárny , takže jsem se díky bohu operaci vyhla a jsem za to strašně ráda!!

Věrka
1x

S hemoroidy jsem si zažila své a nic příjemného to teda nebylo. Naposledy jsem si nechala v lékárně poradit a vyzkoušela Hemostop Micron. V balení byl i gel, takže se mě cena zdála dobrá a koupila jej. A teď? Ani nevítě, jak jsem ráda! Bolest, pálení, svědění.. je fuč a já jsem zase konečně v klidu.

Sofii
1x

Nebojte se, na kazdou bolest se jednou zapomene. Jsem v nemocnici na luzku. Vcera jsem podstoupila operaci longovou metodou. Sice se plati 6000Kc, ale dulezita byla pro me kratka hospitalizace. Ziji sama,pracuji a studuji, proto jsem zpocatku chtela bezplatnou opwraci, ale po precteni diskuzi na tomto foru jsem dostala strasnej strach a operaci chtela zrusit, ale odhodlala jsem se a chtela to mit za sebou. Rozhodla jsem se tedy pro lingo. Hned po probuzwni jsem myslela, ze umru bolesti, plakala jsem a trochu rvala bolesti. Chtela jsem radeji omdlit,at o tom nevim. Ale na dospavacce jsem dostala hned 3 silne injekce a prijemne jednani sestricek me uklidnilo a na chvili jsem usnula. Vecer byl hroznej, dost to bolelo a krvacela jsem. Rikali, ze nesmim vstavat. Tak jsem trpela na luzku. Nespala jsem, iksyz mi pichaly injekce, az opiova injekce me na chvili zabrala a usnula jsem. Nemohla jsem curat, ikdyz mi mocak malem praskl.byl plnej a bolelo to, dali mi misu a ja se snazila a snazila,ale nic. Tak jsem dostala cevku. Hned byl pytlik plnej. Rano injekce, konecne povoleni, ze muzu z postele, sundala jsem ty hrozny stahovaci puncochy a sla jsem do sprchy. To byla ulwva. Tepla sprcha mi pomohla. Uz mi sundali i cevku a curam sama. Bolest ustupuje.a uz i sem tam spim. Myslim, ze to bude lepsi a lepsi. Vsem preji hodne zdrabi a nenechte se vystrasit diskuzi, kazdy to ma individualne

Sofii
1x

Tak jsem jiz par dni doma. v nemocnici jsem byla 6 dní. Po 1. stolici me pustili domu. Bolesti zadne nejsou skoro. Nejvetsi bolesti jsou po vyprazdeni, ktere ulevi hned po teple sprse. Beru Novalgin proti bolesti a cyklofort, pry na lepsi hojeni a zpevneni sliznice. Mam ale docela problem, sverac neni tak pevny jako drive. Kdyz musim, tak proste musim a musim letet, at to stihnu. Zatim mam nemocenskou a jsem doma, ale neumim si predstavit, ze bych byla nekde ve meste a v okoli bych nemela toalety. A pote ten problem s bolesti po stolici. Myslim, ze je tam jeste nezhojena rana, ktera silene stipe, ale silene. Ta bolest, jak jsem psala, ustoupi jen po sprse, takze je pase, ze bych jiz nastoupila do prace. Protoze jsem schopna jit klidne 3x az 4x denne na velkou. Je to asi tim, ze jim hodne vlakniny a jeste jinm psylium, aby to traveni bylo v poradku a abych nemela zacpu. Psylium pomaha, vyprazdnovani je zcela v poradku, ani nemusim uzivat ten sirup na zmekceni stolice. Hygiena je dulezita. Stale se umyvam a mezitim jeste utiram vlhcenyma ubrouskama a mazu kremem, nejakym taky na hojeni. Preci jen je to teprve 8 dni od zakroku a ja jen doufam a verim, ze sverac bude za chvili fungovat tak, jak ma. Tak hodne stesti a hodne zdravi vsem

řada
1x

pomáhá pravidelná hygiena, konečník musí být stále bez vlhkosti, každé ráno natírat Fine6, obnedzovať pálivá jídla, pít minimálen 3 l vody za den kvůli měkčí stolici

Kateřina

Jsem 3 dny po operaci právě touto Longovou metodou a jsem v pohodě,vřele doporučuji všem,kteří ještě váhají)

Zuzka
1x

Nevím proč se schválně strašíte. Včera jsem na tom byla, vůbec to nebolí, během ani po. Spíš takový tlak a sezení trochu nepříjemné, ale jinak vůbec :)

gábina

zuzko tobě dík,ted na to jdu a ,po přečtení tady toho všeho jsem k.o,ale neustálá krev ve stolici,mne donutila...bojím se jak blázen..ještě mám před sebou kolonoskopii,což mi na klidu moc nepřidává, dík kateřino a zuzko,za útěchu

Jean

dokud neodstraníš příčinu, nebudeš mít pokoj, platí to pro každého :-)

fany

Klasická operace, dvakrát Longo, nyní opět problémy,...asi budu muset na Hemoron, jelikož jiná operace je komplikovaná ohledně mého součastného zdravotního stavu. Klasickou operaci nezapomenu, nesnesitelné pooperační bolesti.První Longo super, bez problémů a bolestí, za tři dny doma. Druhé Longo též bez bolesti ale,...zúžené a ne tak dokonalá práce chirurga.

Z.
1x

Ahojky, také mě trápí potíže s hemeroidy a trhlinkami. Dost mi pomáhala mast hemo stop. Jenže jsem měla někdy výhřezy a dost to bolelo, k doktorovi jsem chodila. Nakonec se rozhodl pro podvázání, ne klasické gumičky, ale vnitřní hem. vytáhl a podvázal. Samozřejmě injekce. Zákrok 10 minut, pro mě 100 let. Mám po tom 3 dny a lepší se to. Bolelo to, jistě, ale ty výhřezy taky, ted mám naději na uzdravení :) Klidně se podělím o zkušenosti. Mail [email protected]

Janina

Dobrý den, máte zkušenosti s léčbou, nemůžu mít kvalitní sex, nebo aspon tip na dobrý lubrikační gel?

Slečna Nela

Krásný den chtěla bych se podělit o svou zkušenost s longovou operaci a hemeroidy celkově. V 19letech jsem poprvé podstoupila odstranění hemeroidu pouze ambulantně vše jsem bohužel cítila a po výkonu doma trpěla v nesnesitelnych bolestech, kdy mě museli odvézt do nemocnice a chtěli dělat reoperaci tu jsem odmítla z důvodu psychického strachu a takto nadále trpěla dalších 8let střídavě oblačno... V těhotenství nastal velký progress a operace již byla nevyhnutelná.. Ještě týden před nástupem jsem měla vnější hemeroid který se musel nariznout aby se mi ulevilo. Den operace po nástupu přišel anesteziolog aby semnou probral možnosti měla jsem vybranou celkovou ale vzhledem k tomu, že z narkoz mi bývá špatně a zvracím jsme se dohodli na spinalu s oblbovakem.. Ráno jsem dostala yal na vyprázdnění po tom prášek na uklidnění a uvolnění.. Odvezli mě na sál pichali mi spinal u kterého se mi bohužel udělalo špatně tma před očima tak mě dr hlídala se zvedlima nohama než se mi udělalo lépe.. Převezli mě na sál nachystali a začali celé to trvalo asi 15min vím že mi byla děsná zima a měla jsem třes nicméně jsem ráda, že to byl pouze spinal paní vedle mě na pooperačním byla uplně hotová bolestma zatím co já dalších X hodin necítila dole vůbec nic.. Ano je to zvláštní pocit ale jsem ráda že to šlo bez uspani.. Odstranili mi velké vnitřní s nějakým vyrustkem co tam navíc byl a pak řasy z venku.. To samozrejmne bude bolet.. Právě čekám až odezní vše od bolesti a co se dole začne dít je tam dren a musím teď 6h jen ležet.. Pro mě je to obrovské životní rozhodnutí které jsme oddalovala po špatně zkušenosti skoro 10let doufám že až přejdou bolesti bude jen lépe.. Kvalita života byla hrozná asi chápete vy co jste měli stejný stav jako já.. Doufám že mi bude už jen lépe

Jana

Dobrý den, jakou máte zkušenost s léčbou? Já mám potíže při sexu.

Vojta
1x

Dobrý den všem! Rád bych přidal svoji zkušenost s hemoroidy a to hlavně proto, že opravdu vím, jaké to je být plný obav, strachu, beznaděje i výčitek a také, že jsem si dal slib, že po návštěvě doktora a mnoha hodinovým hledáním „proč, co a jak“ v různých diskuzí, odborných článcích etc. napíšu jakýsi report, abych všechny trpící psychicky podpořil a dal jim motivaci k řešení k jejich problému. Nebojte, naprosto s Vámi cítím, věřte - netrápíte se jen Vy a teď už nejste na to sami. Můj problém byl/je ten, že jsem si u konečníku našel nebolestivou fialovou bulku, cca 2 cm, která jakoby vyteče zevnitř. Cítil jsem v podstatě jen menší pálení, svědění, tlak (jakoby bublinku v konečníku), hlavně při delším sezení či po stolici. Počáteční řešení klasika - nikam nepůjdu, takže nejrůznější masti typu Procto-Glyvenol, Faktu atd. Trochu se mi ulevilo, bulka/váček zůstal. Objednal jsem se tedy k doktorovi - proktologovi. Nejbližší termín za měsíc. Prožil jsem jej s obavami, strachem a téměř každodenním zjišťováním na gůglu "co by mě mohlo čekat za hrůzy". Všechny tyto obavy byly naprosto, ale naprosto zbytečné,až se stydím. Přišel den D, jsem u proktologa - popsání problému, nasleduje anoskopické vyšetření cca půl minuty – mírně nepříjemné, ale opravdu NEbolestivé. Závěr pana doktora – nic hrozného tam nevidím, nemáte se čeho obávat, nic k řešení. Zdůraznil jsem onen „vytékající“ fialový váček – opět říká - nic vážného, zbytek vytahané sliznice po zevním hemoroidu - úprava životosprávy, doplňky na posilnění pevnosti cév, v případě zhoršení či bolestí apod. znova konzultace. Nic k akutnímu řešení. Byl jsem tak hróóózně rád, že to není nic vážného. Při pozdější diskuzi s kolegou dříve trpícím, jsem nakonec dle vyprávění z jeho zkušeností zjistil, že rozumný doktor zbytečně nic nevyřezává, pokud to opravdu není nutné a případy, kdy se toto řeší, jsou opravdu těžce zanedbané. Svojí blbostí a špatnou životosprávou jsem si doslova hemoroid vytlačil. Přehodnotil jsem tedy svou životosprávu a udělal tyto změny, které mi pomohly: !!!POHYB!!! Aspoň 4-5 km denně svižnou chůzí, !!!výlety do přírody!!! Kegelovy cviky (stahovat svěrač při delším stání - sezení, sedět max hodinu - protáhnout se), cviků na hemoroidy je na netu hafo. !!!STRAVA!!! - výrazně omezit alkohol, kofein, sladké / naopak navýšit ovoce a zeleninu (tuzemské!!!) + doplňky na zpevnění cév (disomin, hesperidin, aescin) + dubový čaj/obklady/mast + měsíčkový olej/mast. Nutno nastudovat na netu od erudovanějších osob (viz níže).!!!VYPRAZDŇOVÁNÍ!!! Při stolici netlačit, nejlépe podřep (stoličku pod nohy), zbytečně nevysedávat, opatrně utírat (nejlépe nevlhčený, neparfémovaný ubrousek), !!!omýt studenou vodou!!!, opatrně osušit ručníkem. !!!MYŠLENÍ!!! Myslet pozitivně, nezabývat se blbcama!!!, zbytečnostmi, malichernostmi, trávit čas s příjemnými lidmi, rodinou, dělat co Vás baví, nic nuceného, předstíraného. Někdy je to těžké, ale dejte na své pocity. Je to opravdu běh na dlouhou trať, sám také ještě pořád jdu, ale lepší se to každým dnem a taky vím, že potíže se mohou vrátit, ale už jim NEDÁM šanci!!! Vše jsem přehodnotil. Rád bych upozornil, že v následujícím textu nedělám nikomu reklamu, pouze jen doporučuji z vlastní zkušenosti – a taky nikoho tedy nenutím ani nenabádám ke změnám, které jsem si zvolil já, každý si musí pořádně rozmyslet, jak se sebou naloží a jaké kroky podnikne ke svému uzdravení (jste svéprávní a máte soudnost, ne?). Jsme každý originál a máme jiné potřeby. Takže - kdo trpí, je na vážkách, bojí se - v první řadě si zajděte za doktorem - proktologem zkonzultovat Váš stav. Z osobní zkušenosti doporučuji IC Kliniku v Brně na Bulharské 26 - moc příjemné prostředí, personál a hlavně doktoři. Mají webové stránky - prostudovat. V druhé řadě mrkněte na webové stránky pana Dědka Kořenáře, vyhledejte "sekci" hemoroidy a pořádně prostudujte – bylinné produkty, rady, doporučení. Na youtube má tento pán i velice poučná videa. Opravdu velmi doporučuji. Rad jsou na netu tři pr...e, ale tyto jsou opravdu k něčemu. Ve třetí a poslední řadě Vám napíšu už jen toto - nebojte se, hlavu vzhůru, problém řešte zavčas – taky jsem na těchto stránkách bloumal a několikrát jsem na tento výrok narazil, stud není na místě, změňte negativní věci ve své životosprávě a životě celkově - za pohodový a kvalitní život to přeci stojí, ne? :-) Držím Vám všechny palce, přeji brzké uzdravení a příjemné dny! S pozdravem Vojta

ABCD

Mám 3 týdny po operaci vnitřních hemoroidů longovou metodou a rád se podělím o mé zkušenosti, protože i já jsem hledal na internetu informace. Operaci předchází kolonoskopické vyšetření pokud někdo neví, což není nic hrozného, i když na internetu kolují komentáře jak lidi řvou bolestí, ale opravdu to nic není, dostanete injekci na uklidnění a pak už cítíte jen tlak v břiše, jako když vám pracují střeva. Nejhorší z toho je ta dieta, že se nesmí celý den předtím jíst a pak vypít x litrů roztoku po kterým se vyprázdníte, není to vyloženě hnusné ale dobrota to taky není a při posledním půl litru jsem myslel, že se už pozvracím. Ale teď k operaci. Odstranění vnitřních hemoroidů je, dle mojí zkušenosti, daleko méně bolestivé, než odstranění vnějších. Vevnitř totiž nemáte tolik citlivých nervových vláken. Měl jsem oboje. Před dvěma lety mi ambulantně odstranili vnější, a co jsem si pak prožil bylo totální peklo. 14 dní to bolelo, budil se v noci bolestí a když šel na záchod, tak to byla taková bolest jako když tlačíte střepy a po každé stolici jsem šel na 20 minut do sprchy, mlátil bolestí hlavou do zdi, vzal si 2 ibalginy a šel si na 2 hodiny lehnout. Proto jsem se samozřejmě odstranění vnitřních dost obával a byl připraven na nejhorší. Na kliniku jsem měl nástup na 9,00 Doma jsem měl za úkol si udělat klystýr, což je jednoduché, ale. Zřejmě jsem ho po 20ti minutách zadržení v sobě všechen nevyprázdnil, a na ulici před klinikou jsem si chtěl trochu ulevit a při tom ze mě vyšel ještě zbytek klystýru..No nic příjemného, máte nervy před zákrokem a teď ještě tohle. Byla to jen čirá tekutina, ale. Naštěstí se to stalo před klinikou, takže jsem vběhl dovnitř, našel wc a tam se převlékl do čistého spodního prádla, které jsem měl s sebou. Takže na to si dejte pozor, pokud si budete dělat klystýr sami doma. Když jsem se "ubytoval" přišla mě sestra zkontrolovat, zda jsem si správně vyholil zadek a asi za hodinu a půl už jsem jel na sál. Měl jsem plnou anestezii a operace samotná trvala asi 15 minut. Za dalších 30 jsem se probral se zavázaným zadkem a drenem v konečníku. Převezli mě na pokoj, odezněla anestezie a začalo to. Neskutečný tlak na močový měchýř a šílené nutkání na močení, které ale vůbec nešlo. V podstatě okamžitě jsem se domáhal toalety, šla se mnou sestra, pak už sám, ale vůbec to nešlo, nebo pak jen pár kapek. Jako když vypijete 10 piv a strašně se vám chce až to bolí. Bolel mě podbřišek, varlata, močák, břicho. Samotný konečník ne. Naštestí jsem měl wc na pokoji, protože za 6 hodin jsem na něj šel asi 50x a proklínal se, že jsem na tu operaci šel. Při jednom čůrání, nebo spíš pokusu o pár ml, jsem si i trochu káknul do toho obvazu. No prostě doporučuju si připlatit nadstandart jako já, aby jste byli na pokoji sami a měli tam wc, je to přece jen dost intimní záležitost, ukazujete doktorovi zadek atd. Asi v půl šesté přišla neskutečná úleva, vyndali mi z konečníku ten dren a přestaly bolesti močáku a to nutkání. Myslím že mi to prostě asi tlačilo na prostatu a proto to nutkání a bolesti.Noc proběhla klidně, konečník nebolel, jen když mi jako by šly větry, tak dost bolest břichu. Druhý den lehká snídaně, vizita a domů. Určitě doprovod a odvoz autem. Doma se střídaly stavy relativního několikahodinového klidu s velkou bolestí břicha a podbřišku když šly větry, to bylo opravdu dost nepříjemné, tlaky a bolest. Taky je to spojené se strachem z první stolice. První dny jsem jedl pouze kaše, dětské příkrmy, bílé pečivo,mléčnou rýži, pudinky, banány. Pak postupně těstoviny, libový párek bez střívka, tavený sýr až postupně k normální stravě asi po týdnu.Každý den Laktulozu na zjemění stolice. Na první stolici jsem šel čtvrtý den po operaci a ač jsem z toho měl po mé zkušenosti po odstranění vnějších hemoroidů hrůzu, tak to proběhlo celkem v pořádku.Po tomhle prvním wc se mi neskutečně ulevilo, skončily totiž ty tlaky a bolest v břiše a nic už nebolelo.Žádnou krev jsem ve stolici neměl, ač je to prý normální. Byl jsem dost unavený a takový otupělý, dost jsem polehával a odpoledne jsem šel kolikrát i spát .Únava odezněla asi po 10ti dnech. Léky na bolest jsem si vzal snad jen 1x. Na záchod jsem chodil potom cca jednou za 3 4 dny, poté se stolice začala vracet pomalu do normálu na 1 denně. Kontrola po 14 dnech proběhla v pořádku. Takže když to shrnu,za mě nejhorší bylo 6 hodin po operaci, další úleva po první stolici a doporučuji samostatný pokoj a do práce tak po 14ti dnech-únava po anestézii, ale to je individuální. Tak držím všem palce při řešení tohoto problému.

ABCD

Operaci jsem absolvoval v Praze na Klinice Vysočany v rámci jednodenní chirurgie u pana doktora Fencla, kliniku i pana doktora velmi doporučuji a zákrok byl plně hrazen VZP.

Jarka

Mám strach z análního sexu, děláte ho někdo s nimi?

Jiřina

Ano, po operaci jsem chvíli cca 2 měsíce vynechala, ale teď už běžně jen více Durex lubrikační gel,

Katarina
2x

Chcem sa spytat po Barronovej ligatúre si na druhe den dat glycerinovy cipok? mam tvrdu stolicu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce