Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Lexaurin-pomooooc

Ahojky,máte někdo zkušenosti s LEXAURINEM? Jsem na něm zaseklá a chci se z toho vyléčit,ale nevím jak.Už mi nestačí normální dávky,co mi píše doktor(3mg denně).Abych mohla ráno vyjít mezi lidi,musím do sebe nasypat 6-9mg,za den to pak dělá celkem 12-15mg.Můj doktor s tím nic nedělá a dál mi ho píše, už 4 roky,i když jsem mu řekla,že mi předepsaná dávka nestačí.K tomu mi teď ještě píše SERLIFT-antidepresivum.Jako diagnózu mi řekl,že mám neurózu-poruchu osobnosti.Chci se toho všeho zbavit, bojím se,nechci být do smrti feťák,co horkotěžko shání léky,protože předepsané dávky mi samozřejmě nestačí.Jestli o něčem víte,poraďte mi please.díky

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
veruška

taky beru lexaurin,ne sice denně je to jen podle potřeby,ale chtěla jsem se zeptat občas se ráda napiju tak co se stane když se zkombinuje s alkoholem???

Pjotr
2x

Ahoj, už asi půl roku mě trápí velká únava a nechuť do čehokoli, do všeho se musím strašně nutit a nejvíc se těším na spánek. Ráno se mi nechce vstávat a do ničeho nemám chuť, ztratil jsem motivaci. Nemohu se soustředit, nic mě moc nebaví a připadá mi, že mám myšlení v oparu. Vše déle trvá a tak.. Nemá někdo podobnou zkušenost? V debatě jsem nic podobného nenašel.. Dnes jsem byl u psychiatra, ale objednali mě až za 2 měsíce, tak mě poslali k obvoďákovi a ten mi předepsal Lexaurin, tak po tom co jsem si přečet jsem taky v rozpacích, co to se mnou udělá.. Díky všem za odpověď! Přeju hodně zdraví

Lucka

myslím že máme stejné problémy..trpím pořád únanou a nic mě nabaví..do školy se nemůžu soustředit.nemůžu se učit..trvá to už pár měsíců ale nikdo mi nedokáže pomoct..vždy se najde nějaké jiné odůvodnění..ale nesprávné..ted mi doktorka předepsala lexaurin..též nevím co to udělá páč mi to vbc nezabírá a tak sem si dala koňskou dávku ale ani ta mi nezabrala takže přestávám věřit že to pomůže..navíc je to lék na zklidnění takže se ti po něm bude chtít jeeště víc spát..tedy aspon já to tak mívám...

Vladimír

Ač je příspěvek již velmi dávný, našel jsem ho dnes, když jsem hledal nějaké řešení na zcela shodné problémy. Asi to není jednoduché, je-li to vůbec možné.

někdo
5x

Ahoj, jsem na benzodiazepinech (Lexaurin, Neurol, Oxazepam, Diazepam, Rivotril, Defobin / Elenium...) závislý už léta. Vše začalo nenápadně-rozhodl jsem se zajít k psychiatrovi, protože mám sociální fobii, která mi ničí život od dětství a postupně má tendenci se zhoršovat. To je ten strach z nastupování do tramvaje jak tu někdo psal apod... K tomu se přidává těžká deprese a jiné diagnózy, stavy naprosté apatie, absolutní ztráta vidět na životě cokoliv pozitivního, dny a týdny strávené doma, protože prostě ani nedovedu vyjít ven. Rozhodl jsem se zajít k psychiatrovi, ten první mi předepsal klasickou kombinaci BZD (tehdy to byl asi Neurol) a SSRI antidepresivum Fevarin a pak Citalec. Antidepresiva vůbec nezabrala (po půlroce pořád jen sucho v ústech = veškeré účinky) Nedávno jste se mohli dočíst, že Prozac (=Deprex) a všechny ostatní běžná antidep., Citalec apod...) jsou neúčinné "víra tvá tě uzdravila"-je to jen o obřích ziscích farmaceutických koncernů. A BZD jsou pro změnu tvrdé drogy, feťáci jim říkají klepky. Jakmile berete pravidelně BZD (Lexaurin aj...) jste závislí. Odvikání je kruté utrpení. Když vysadíte prudce, riskujete epileptické záchvaty a zhoršení depresí na neúnosnou míru. Tak pozor. BZD jsou normální tvrdé drogy, fyzická závislost. Dlouhodobě brát stejné dávky nejde, prostě protože stoupá tolerance. Až k tzv. stropu, kdy vám nestačí už ani koňské dávky Lexaurinu apod... a musíte to míchat s něčím co posílí účinky (alkoholem). A to je konečná. Na druhou stranu nárazové příležitostné braní na sklidnění např. po úmrtí blízkého, před nepříjemnými lékařskými zákroky, anebo Apaurin (injekční Diazepam) píchnutý do svalu zastaví epileptický záchvat, mnoha epileptikům zachránil život. Téma, o kterém se zde rozepisuji, mi není cizí. Vím moc dobře o čem mluvím. Nic naplat, leckdy se bez BZD prostě neobejdeme, ale pozor na vznik závislosti! Protože je to závislost skrytá a ne tak pro okolí nápadná jako alkoholismus, je záludná. Je to lepší než si píchat tvrdé drogy, zničí vás to daleko pomaleji-leckdo je závislý celý život, protože kdo chce, vždycky si ten prášek sežene.

Petunia
4x

Tak já přežívám se závislostí na bzd už asi 6 let. Když moje závislost se dostala už mimo kontrolu skončila jsem dobrovolně (leč nerada) v nemocnici na detoxu. Hrozně jsem se bála absťáků, které příjdou, byla jsem zvyklá v té době na 10 neurolů denně i víc a najednou mi dali na den 3 diáky a k tomu takovej antiepileptickej utrejch valproat sodný. Bylo mi trochu blbě z toho valproatu, ale zas jsem byla klidnější, že mně to chrání před epilepsií, čehož jsem se bála nejvíc, z toho důvodu jsem taky nikdy sama nebyla schopná léky vysadit. Kdybych věděla, že tam není to riziko těch záchvatů nebo měla nějaké antiepileptikum doma, ani bych do nemocnice nešla. Nebylo to vůbec ale hrozné, jestli jsem nějaké abs´táky měla tak opravdu slaboučké, přesto že už druhý týden detoxu jsem dostávala jen 15mg diáku. Odešla jsem čistá po třech týdnech (pobyt tam jsem snášela docela dobře, i když jsem nemohla ani za dveře oddělení, denně za mnou chodily návštěvy a mohla jsem mít 24h denně mobil, kromě nebezpečných předmětů nebylo nic zakázáno a s "blázny" jsem se rychle spřátelila) Tak to bylo fajn, pocit svobody, když jsem pak čistá byla venku byl nepopsatelně krásný, leč netrvalo to ani půl roku a spadla jsem do toho svinstva znova. Nebenzodiazepinová anxylotika na mne totiž vůbec nezabírala a moje úzkosti a fobie (kvůli nim jsem kdysi dávno samozřejmě jak jinak než na předpis lékaře benzáky začla brát) se opět vrátily a já už zas nebyla schopná sama ani cestovat ani být delší čas sama doma. Moje recidiva byla ale něco horšího než moje původní braní. Tolerance se zvyšovala strašně rychle a já během jednoho roka byla z 2mg neurolu na 20ti. Tohle už jsem cítila i fyzicky, i když to se mnou neudělalo nic víc než že mně to trochu zklidnilo, tak tu toxicitu v těle jsem měla a ráno jsem vstávala jak po narkóze. Tady už nešlo jen o to, že shánět takové dávky je normálně nemožné (musela jsem si najít dealra a nedělala nic jiného než jen sháněla prachy) ale už jsem se i obávala o své zdraví a tak jsem šla opět na detox. Tentokrát už jsem to snášela hůř, bylo mi trochu víc špatně, ale žádné drastické absťáky se neobjevily. Tentokrát jsem měla vysazování pozvolnější malinko a dostala na prevenci před záchvaty Gabapentin, po kterém jsem žádné vedlejší účinky necítila. Ani po tomto detoxu jsem však nezůstala dlouho čistá. Už po návratu z nemocnice jsem byla zas totálně fóbická. Málokdo mi věří, že je možné do sebe naházet najednou i 30 silnejch benzáků. Sama se divím, že tak hroznou životosprávou nemám ještě ani zvětšený játra a v hajzlu ledviny. Vím ale, že vše je otázka času. U doktora jsem s tím sice nebyla, ale mám potíže s krevním oběhem, zvláště po rivotrilu, který snáším asi nejhůř ale strach z absťáku a nutkání si trochu "pročistit hlavu" a zklidnit se je bohužel silnější než strach. Toužím po normálním životě, bez prášků, bez všech těch svinstev, uvědomuju si, že to nemusí trvat dlouho než se úplně oddělám. Takže asi mi nezbyde nic jiného než jít opět na detox a pak do nějaké komunity, což jsem po detoxu následně nešla, přestože jsem měla. K závěru bych chtěla říct pro všechny, kteří trpí úzkostma a fobiema nebo depkama či něčím podobným, tak aby bzd, když jim je doktor předepíše brali skutečně jen v naprosto nezbytných případech a hlavně si dávali ohromný pozor na zvyšování dávek. Myslím, že můj příklad ze čtvrtky neurolu na 30 je dost značným mementem. Doktoři z vás udělaj snadno feťáka a pokud chtějí se obhajovat tím, že při běžných dávkách závislost nehrozí, pak lžou a shodit pak vinu na pacienta, že má mít vlastní rozum a brát jen dávky jaké předepsali je hnusný, oni měli by si uvědomit, že mají před sebou psychicky labilního člověka, který do toho může spadnout za poměrně krátkou dobu ani neví jak. Pokud by někdo potřeboval poradit a zeptat se na něco ohledně bzd a psychiatrie, tak mé zkušenosti jsou skutečně značné a ráda poradím i pomůžu jak jen budu moci. Pro tento případ tu uvádím svůj mail. [email protected]

někdo
2x

Ahoj, jsem na benzodiazepinech (Lexaurin, Neurol, Oxazepam, Diazepam, Rivotril, Defobin / Elenium...) závislý už léta. Vše začalo nenápadně-rozhodl jsem se zajít k psychiatrovi, protože mám sociální fobii, která mi ničí život od dětství a postupně má tendenci se zhoršovat. To je ten strach z nastupování do tramvaje jak tu někdo psal apod... K tomu se přidává těžká deprese a jiné diagnózy, stavy naprosté apatie, absolutní ztráta vidět na životě cokoliv pozitivního, dny a týdny strávené doma, protože prostě ani nedovedu vyjít ven. Rozhodl jsem se zajít k psychiatrovi, ten první mi předepsal klasickou kombinaci BZD (tehdy to byl asi Neurol) a SSRI antidepresivum Fevarin a pak Citalec. Antidepresiva vůbec nezabrala (po půlroce pořád jen sucho v ústech = veškeré účinky) Nedávno jste se mohli dočíst, že Prozac (=Deprex) a všechny ostatní běžná antidep., Citalec apod...) jsou neúčinné "víra tvá tě uzdravila"-je to jen o obřích ziscích farmaceutických koncernů. A BZD jsou pro změnu tvrdé drogy, feťáci jim říkají klepky. Jakmile berete pravidelně BZD (Lexaurin aj...) jste závislí. Odvikání je kruté utrpení. Když vysadíte prudce, riskujete epileptické záchvaty a zhoršení depresí na neúnosnou míru. Tak pozor. BZD jsou normální tvrdé drogy, fyzická závislost. Dlouhodobě brát stejné dávky nejde, prostě protože stoupá tolerance. Až k tzv. stropu, kdy vám nestačí už ani koňské dávky Lexaurinu apod... a musíte to míchat s něčím co posílí účinky (alkoholem). A to je konečná. Na druhou stranu nárazové příležitostné braní na sklidnění např. po úmrtí blízkého, před nepříjemnými lékařskými zákroky, anebo Apaurin (injekční Diazepam) píchnutý do svalu zastaví epileptický záchvat, mnoha epileptikům zachránil život. Téma, o kterém se zde rozepisuji, mi není cizí. Vím moc dobře o čem mluvím. Nic naplat, leckdy se bez BZD prostě neobejdeme, ale pozor na vznik závislosti! Protože je to závislost skrytá a ne tak pro okolí nápadná jako alkoholismus, je záludná. Je to lepší než si píchat tvrdé drogy, zničí vás to daleko pomaleji-leckdo je závislý celý život, protože kdo chce, vždycky si ten prášek sežene.

jana
1x

Po smrti otce začala máma brát lexaurin. Nejdřív jen, aby to zvládla. Později, aby se necítila tak blbě. Dneska přišla úplně zfetlá. Prý měla 3 a panáka. Když jsem jí řekla, že to přehání, začala vyhrožovat, že si něco udělá. Totální sebelítost, neschopnost normální reakce. Mám o ni strach. Jsem si jistá, že koňské dávky pilulí to neřeší.

salem

Ahoj, potřebovala bych proadit od někoho zkušeného...mé problémy začli cca před 2-3 měsícema, měla jsem nějaké zdravotní problémy (fyzické) do toho ještě rodinné (smrt) a zároven jsem přišla o práci. Nevím jestli to má s něčím z toho něco společného, ale začalo se mi v práci dělat mdlo, chvílema mi byla zima, pak zas horko, hrozná únava. Myslela jsem že to má něco společného se zlomenou rukou..trpěla jsem hroznými bolestmi a doktoři nevěděli pořádně co s rukou mám, jeden řekl že zlomená je, druhý ne, třetí mě poslal domu že mi nic není..ruka samozřejmě zlomená byla, ale v obyčejné fixaci jsem měla nesnesitelné bolesti. Když jsem zašla k doktorce dala mi prášky na nervy..prý je to od toho..Lexaurin, tak jsem ho brala 3x denně po půlkách, pak jsem ho asi po 14dnech nevzala vůbec a ve městě na mě přišel takový stav úzkosti, třes a strach že jsem musela odejít rychle domů. Ted jsem byla tři týdny mimo ČR, dá se říci že na dovolené (takové cestovatelské, pznávací) kde jsem brala půlku prášku odpoledne a večer, bylo to relativně v pohodě, za celou dobu asi 2x a jen malinko na mě něco šlo ale hned to bylo pryč. Ted jsem se vrátila a prášek si začla brát jen jednou denně...pak jeden den vůbec a pak jeden den odpo. ale bylo mi po něm hrozně zle..ted už tři dny jsem ho nevzala vůbec a vše je zpátky...sotva dojdu někam mezi lidi..třes, rozostřené vidění, věčný pocit na omdlení. Dříve jsem měla horší problémy a vždy jsem to nějak vyřešila, bez problémů, takovýhle stav jsem nikdy neměla! Nevím co mám dělat a jak to řešit. Momentálně jsem v naprostém klidu, z ničeho nemám strach ani nervy, ale pocit je pořád.

Ahoj, Lexaurin jsem bral 3 roky. Potom jsem ho naivně chtěl vysadit a po třech dnech jsem se začal hroutit, třásly se mi ruce, nemohl jsem skoro chodit, teprve potom jsem zjistil, že jsem na něm závislý. Závislosti jsem se zbavoval přes pů roku. Normálně jsem bral Lexaurin 3 1-1-1 potom jsem začal jen 1/2-1/2-1/2 dále jen 1/2-0-1/2 pomalu jsem se dostal jen na 1/2 denně a dlouho jsem to bral jen takhle. Potom jsem začal brát obden , pak jen čtvrtku. Ale stýskalo se mi po něm. Kdo ho berete, tak asi víte o čem mluvím.

Lucka
3x

dobrý den, doktorka mi předepsala lexaurin, mám ho brát půl ráno,půl odpoledne a celý večer..jenže mám pocit že to vůbec nazabírá tak si třeba ráno vezmu 1,5 místo půlky.ještě k tomu beru současně s lexaurinem další prášky.neberu ho dlouho jenom pár dní a tak sem se chtěla zepttat jestli je možné se za tak krátnou dobu stát na něm závislá.poslední dobou mám hodně deprese a nevím jak se jich už zbavit..už mi nic nepomáhá...

Anonym
1x

lexaurin není antidepresivum, je to anxiolytikum tzn, že potlačí úzkostný stavy apod, rozhodně ale neléčí deprese, jen potlačí do pzadí. Na léčení je třeba kvalitní antideppresivum od doktora např. ze skupiny SSRI. Hodně je tu: http:/ /www.ordinace.cz/cen trum/deprese/

Petunia
4x

Ahoj Lucko Pokud ho bereš jen krátce tak jak píšeš, tak závislost fyzická je prakticky naprosto vyloučená. Nevím ale které jiné prášky to jsou co ještě bereš. Každopádně pokud je to některý další ze skupiny benzodiazepinů, tak tě musím upozornit, že závislost vzniká na všech, neboť všechny působí na stejné bázi, liší se od sebe jen velmi málo. Například rivotril je antiepileptikum, ale účinky má prakticky stejné jako např zrovna ten lexaurin. Všechny bzd mají v podstatě antiepileptické účinky (akorát, že některé silné (Rivotril, Diazepam) jiné slabší proto při jejich náhlém vysazení při dlouhodobějším užívání vysokých dávek hrozí epeleptické záchvaty. Ale jak už jsem napsala, z krátkodobého užívání Lexaurinu mít žádný strach nemusíš ani při vyších dávkách, ale to mluvím o fyzické závislosti, psychicky závislý se může člověk stát velmi snadno a rychle, ale není to zavíslostí na dané látce, ale tím, že příjdeš o něco co ti nějak pomohlo. Hlavně mám pro tebe radu nad zlato, vykašli se na lexaurin a striktně si trvej na tom aby ti doktor napsal nenávykový lék (i takový bych ale brala jen když je ti opravdu hodně úzko) hlavně se nenech oklamat tím, že anxylotika na kterých nevzniká závislost nejsou. Můžeš si zkusit říct o grandaxin, je sice odvozen od benzodiazepinů, ale liší se strukturou a není návykový, kromě toho by měl zlepšovat náladu a narozdíl od Antidepresiv, kdy musí člověk čekat "100" let než začnou účinkovat, a ne na každéhopůsobí tento lék má okamžité účinky. Já sama jsem na bzd závislá několik let, takže vím co to je za peklo. Tak žádný strach, jen mysli na to co jsem ti napsala, když by jsi se chtěla ještě na něco zeptat ohledně léků nebo psychických potíží, můžeš mně kontaktovat na mail, ráda ti poradím jak budu moci. Petunia [email protected]

hanka

ivano vzpamatujse co lexaurinem je nanic

ANN

Také jsem dostala lexaurin a jeden užila reakce byla následovní: Malátnost, bušení srdíčka nevolonost a trvaní těchto nepříjemných pocitů 48 h.Na spánek to vliv nemělo, nýbrž naopak. Dotazuji se má-li někdo shodnou zkušenost prosím o vyjádření.

any

Chtěla sem se zeptat kdyz si vezmu lexaurin na zklidneni jestli budu moct normalne se soustredit na praci....

Muhehe
1x

rovnou si šňupněte pervitínu a bude vam hej smážkové

Vašek

Moje zkušenost :Na ataky úzkosti jsem bral Neurol 7 měsíců do 1mg denně, dostal jsem pak Antidepresiva a když jsem ho chtěl vysadit - moc to nešlo. Až na 3 pokus jsem se ho zbavil, neberu ho už 2,5 měsíce - ALE : na občasné absťáčky mi dala doktorky Lexaurin 1,5mg. Beru ho 1 - 2x tádně, když je mi opravdu zle. Zjišťuji, že bych si na něj zase lehce zvykl, někdy ho ale musím vzít max. 1 či 1a1/2 tab.1,5 mg. Za 2 měsíce jsem vyzobal 1,5 balení tj. celkem 40 tab. 1,5 mg. Není to moc, ale cítím,že bych se dostal tam, kde jsem byl s Neurolem přes půl roku. Nutkání je silné, ale jsem rozhodnut ho nebrat aani tohle maké množství a přetrpět to. Lexaurin mi pomohl zbavit se Neurolu, a teď se musím zbavit jeho. Máte s tím podobné zkušenosti ?

Moon

No Neurol a Lexaurin jsou v podstatě úplně stejné léky s odlišnými názvy. Já bral Neurol v době než zabrala antidepresiva - je to jen oblbovák a neřeší samu podstatu problému. Mám ho taky v lékarničce a občas si taky "zobnu" - 1-2x za měsíc..... Je to obdoba léku na bolest hlavy - utlumí bolest, ale nevyřeší problém - jen ho překryje. I od lékaře vím, že tyhle léky jsou návykové a je dost lidí, kteří skončili na odvykací kůře. Takže je to dobrý pomocník, ale oprvdu zlý pán. Moon.

Mára
2x

Koukám Lexaurin je dost populární taky jsem ho nějakej ten pátek bral a je to docela kravina že se s tim nedá seknout dá se to a úplně v cajku horší je to že se bojim vysadit ty další abych zas nezačal šílet a neskončil někde v Bohnicích na Plegomazu =(

Sandie
2x

Ahojky...ja jsem taky zavisla na lexaurinu a zrovna vcera jsem se predavkovala... Ale zatim se nechci lecit, jelikož si neumim predstavit, co bych bez nej delala... Beru ho kvuli depresim,panické poruchy atd... Do toho beru ještě Seropram a neumim sippredstavit až mi vsechno vysadí.... Samozřejmě, že se bojím, že skončím na detoxu ve svych 15cti, ale svoji psychiatričce nic rikat nechci.... Mate nejakou radu jak prezit s mensimi davkami lexaurinu... Treba jn nejakej babskej recept?

1x

Zdravím všechny, nevím, zda již nebylo dřívě probíráno (nečetl jsem celou diskusi), ale - mám problémy s vystupování před větší počtem lidí, někdy pocity podceňování se při jednáních atd. V mém zaměstnání se těmto věcem bohužel nevyhnu a zjistil jsem, že mi Lex (asi) dobře pomáhá. Před větším vystoupením (prezentací) si jich zobnu i 5 (3mg), při "menších" jednáních třeba jen 1. Určitě mi to pomáhá, neb se mi někdy stává, že mám z nervozity např. lehký tik pod okem a po užití tablety tento příznak většinou zmizí. Mám taky jistější vystupování (aspoň si to myslím), nejsem tak nervozní... Přiznám se, že Lex byl pro mne dar z nebes, někdy ještě pomohl před vystoupením panák, ale Lex mi připadíá jako lepší řešení. Trochu jsem se tedy vyděsil jeho návykovostí, jak popisujete, já ho užívám v rámci týdne velmi nepravidelně, většinou přes den, ale min. 1 denně, maximálně 1 co 2 dny (až na ty nárazovky). Mohu požádat o Vaše názory případně doporeučení, zda lze nějak obejít příp. máte někdo podobné problémy a i niné řešení? Je můj stav možno považovat za závislost???? Díky moc za reakce.

Kopr
3x

Mám stejné problémy jako ty a Lexaurin je pro mě úplná spása. Jen to množství které bereš........ tělo si zvykne a budeš potřebovat víc a víc. Pravidelné užívání = závislost. 5 tablet 3mg před jednáním, to snad nemyslíš vážně. Změň zaměstnání, jinak se odrovnáš. Já beru max. 15 třímiligramovek za měsíc, a během vypjatých dní max. 3 prášky, ale jednu tabletu ráno, pak odpoledne a třetí večer. Pak třeba týden nic. Doktor by mně ani víc než jedno balení na 2 měsíce nepředepsal...........

Lenka

Ahoj, prosím někoho, kdo je závislý na lex. anebo i na jiných benzodiazepinech, můžete mi popsat, jak vypadá Váš den, vaše pocity ( na benzodiaz. i bez nich), reakce vašeho okolí a tak? A je tu, prosím, někdo takový, kdo se tím po ránu nabudí tak, že večer nemůže spát a musí se opít? Moc děkuji Lenka

srna
1x

ahoj, je mi 27 let a mám podobné problémy jako se tu popisuji - strach, múzkosti, pocity beznaděje. poslední dobou ani nikam nechodím, nemám na to psychicky. Je to skoro 3 měsíce co jsem šla psychiatričce, předepsala mi AD a půl miligramový neurol. AD mi nezabírají neurol mi už nechce psát, že bych mohla být závislá, přitom ten jediný mi pomohl. Takže prostě nevycházím z baráku, protože bych mohla být závislá. Nevíte, jestli mohu změnit psychiatra?

Ilon
2x

Ahoj, prosím někoho o zkušenosti s lexaurinem. V současnosti ho beru 4. měsíc, dá se říci pravidelně, cca 5krát do týdne vždy večer 2x3 mg. Hodně mi pomáhá k celkovému zklidnění a usnutí. Bojím se závislosti, mám občas chuť si ho dát i přes den, vždy jsem zatím vydržela, přiznám se, že hlavně díky okolí. Bojím se, aby na mě působení lexaurinu nebylo vidět ( v rodině, v zaměstnání,...) Máte někdo zkušenost s okamžitým vysazením lexaurinu? Můj lékař na to příliš nespěchá, říká, že by se mělo přestat ve šťastném období života. Já ho ale v nejbližší době neočekávám, a ze závislosti začínám mít strach...Děkuji za pomoc. Ilona

Jitka

Ahoj bral jsem Neurol což je podobný jak Lexaurin půl roku jsem ho brala ted už beru jen antidepresiva ,ale to vysazení Neurolu byl teda pěknej záhul jsem ráda ,že jsem neskončila v blázinci na odvykačce už ten prášek nechci nikdy vidět je to fakt jen na očasný braní tak 1 třeba za 2 měsíce ,ale pravidelně to užívat je nanic to je cesta do pekel.

BARBORA
8x

ja som brala lexaurin len par tyzdnov, dostala som ho od obvodnej lekarky na stres, netusila som co to urobi, chvalabohu som mala dobru intuiciu a brala som len tretinu davky co mi predpisala, ale aj tak ak som si ho nevzala mala som strasne stavy zmatenosti a depresie, myslela som ze sa zabijem abo skocim z okna, ktore som pred uzivanim absolutne nepocitovala, tak som zuskostnila ze som sa trvale presvedcila ze fakt dacim strasnym trpim( prosim nevyhladavajte na internete ziadne fora o psychickych problemoch!!!!), nastastie po navsteve neurologa mi prepisali antidepresiva Coaxil, ktory so mnou takisto zamaval po par tyzdnoch ( nikdo mi neveril ze sa tak mozem citit), tak mi ho psychiatricka vysadila, ze som precitlivela na lieky( povedala mi ze 99% antidepresiv su navykove a ze mi ziadne neda ale iba na moju ziadost -dnes jej za to dakujem),neuzivam nic uz viac ako pol roka, prezila som silne odvykacie priznaky a par mesiacov som sa naozaj trapila bez liekov, ale bola to moja volba, neverim ziadnym taraninam ze zavislost vznika az po mesiacoch bratia, zacina pekne s prvou tabletkou, mne absolutne odisiel traviaci system, nemohla som sa ani najest, furt som vracala, a stale som sa suzovala, trpela absolutnou otupelostou a stratou pamate, nemohla som ani citat knizku, lebo som si nepametala predchadzajucu stranu)a nechapala co sa to mnou deje a stale bola vnutorne napata a ustavicne vystrasena so svojich myslienok...pomohlo mi, ked som si priznala( co trvalo extremne dlho a velmi tazko) ze mi absolutne nic nie je, prestala sa bat svojich myslienok, nech su akokolvek hrozostrasne, jednoducho ich uz nevnimam, vtedy zacali ustupovat vsetky telesne priznaky, ak pridu nejake zle chvilky, vzdy si spomeniem( co som na tabletkach nemohla) ze sa viem citit aj dobre a kazda uzkost sa nemoze stupnovat donekonecna, zacne potom pomalicky klesat..zistila som ze sa tak suzujem dakedy, ze zabudam jest, a hlad tiez sposobuje uzkosti, takze presla som na zdravu vyzivu s dostatkom vitaminov a bielkovin, precistila som si pecen a creva - to mi pomohlo na 70%, a nacvik spravneho dychania a relaxacie, zacala som pomalicky cvicit jogu a bicyklovat,pozitivne myslenie- co je tazke, TREBA BYT EXTREMNE TRPEZLIVY, PRETOZE BUDETE MAT POCIT dlllho ZE VAM absolutne!! NIC NEPOMAHA, lenze ono to funguje a ide to malickymi krokmi a trva to cele mesiace!!!...proste tak, ziadna zazracna tabletka neexistuje, je to len na vas a vasom sebavedomi:)a vnurnej sile.. prajem vam veela uspechov a veeela zdravicka....

Janinka

Ahojky,ja si dlouho nechtela pripustit,ze mohu PP trpet.A nechtela brat zadne leky.Nakonec me stavy jsou tak hrozne,ze jsem brala Xanax,pouze pri potizich.Chce to hodne vapniku a horciku,jak tu nekdo psal.Mam potize se stitnou zlazou,ale dalsi vysetreni me ceka az za dva a pul mesice.Dnes jsem od sve psychiatricky dostala Rivotril a Elenium,trikrat denne,tak jsem zvedava.Po prvni davce jsem jak zfetovana,jeste ze je doma manzel,mame dve malicke deti.A ja je vidim dvojmo.Rikam si,ma-li mi to pomoct,tak to klidne budu zrat.Nechci byt ale zavisla.Toho se bojim.

mimimila

Ahoj,lidi.Už nevím, co mám dělat.Byla jsem 14 dní v nemocnici na odvykací kúře na Lexaurin.Ten jsem brala 4 roky 1,5 1-1-1.Doktor mi ho předepsal,když jsem ovdověla.Teď jsem krátce v důchodu.Bydlím sama.I když mám spoustu koníčků,prakticky nejsem schopná se jim věnovat,protože v nemocnici mi sebrali Lexaurin,dali Atarax a Mirzaten a žádné rady.Už je to 3 měsíce a je to čím dál horší.Ráno, po vyspání je mi dobře,asi za hodinu mi začnou chladnout břicho a záda ,jako je bych měla polité studenou vodou.připadá mi, že chladnu jako mrtvola.pokud bylo venku vedro, tak to šlo.ale teď je to čím dál horší.Prosím,poraďte,je to k nevydržení.

žužu
1x

ahojte doktorka mi predpisala lexaurin chcem sa len spytat za aký čas začne tabletka fungovat od užitia

Bara
1x

Ahojky,chtela bych se vas tu zeptat jestli mi nepovite co se se mnou vlastne deje a tak, uz nekolik mesicu me trapi hrozne nevolnosti a strach kdyz mam vyrazit nekam mezi lidi,na nakupy nebo jen do supermarketu,zprve jsem mela problem jen cestovat a ted uz nedokazu vlezt pomalu ani do obchodaku, mam strach ze se mi udela jeste hur a tak porad citim potrebu utect nekam pryc kde me nikdo nevidi. Pokud je na tom nekdo z vas podobne,prosim napiste mi jak s tim bojujete, chtela jsem zkusit i nejake leky,zatim to byly jen bylinky,homeopatika a podobne a nic z toho opravdu moc nepomaha, ke vsemu jeste vubec nemuzu spat,kvuli tomu vsemu jsem v zari nebyla schopna nastoupit na VŠ a tak ted bydlim ve meste kde nikoho neznam a nepracuji ani nechodim do skoly,coz mi take na pohode neprida....diky za nejake reakce..

Krikulka

Určitě navštiv psychiatra,pomůže Ti.Měla jsem stejný problém a pomohl mi psychiatr,pořád jsem se tomu bránila a na konec jsem se odhodlala a fakt super.Neboj se nikdo se to nemusí dozvědět,máš prostě fobii z lidí a strach o sebe.Pa a držím palce

erik

Lexaurin mně tu a tam pomůže, dokonce mně jej lékař doporučil při srdeční arytmiii, ale snažím se to udržet v mezích. Zaráží mě, že mé kamarádce jej lékařka dává v neomezeném množství a tvrdí, že NENÍ návykový. Jak je to možný?

Anastazie

Lexaurin je návykový a zbavit se ho není jen tak. Nejhorší je to, že se bez něj špatně spí. Myslím, že ho lékaři předepisují hlavně v krizových situacích, kdy je někdo vážně nemocný v rodině nebo to může být i úmrtí. Na nemoci psychického rázu bych zkusila něco jiného nenávykového.

NoName
2x

Ahoj, mám dotaz ohledně Lexaurinu a zřejmě vedlejších účinků. Dříve jsem jej bral, čas od času..nic velkého jako ve většině příspěvků zde, spíše jsem tím zaháněl nespavost způsobenou kdo ví čím.. Nedávno, jsou tomu asi dva týdny, jsem prodělal dost nepříjemnou situaci. Byl jsem uvnitř úplně na dně, nemohl jsem spát, stále se mi honilo něco hlavou a tak..Vzal jsem si tedy LEXAURIN, ale mám trochu obavy, že prošlý :(. Jsem ted v pohodě, chtěl jsem jen spát a to se ten večer povedlo. ALE od té doby, noc co noc..Furt se ve spaní potím, nemám teplotu, v pokoji zima, sám se klepu zimou ale furt se potím, propotím celou peřinu, madraci..Nechápu to :(, nevím jak to zastavit..Přes den jsem ok, můžu sportovat, normálně funovat, vše v pořádku, jen večer když má tělo odpočívat tak se prostě potím. Měl jste někdy někdo podobný problém s Lexaurinem? Musím přiznat, že si nejsem jistej zda za to můžou ty prášky, ale jiné neberu a fakt netuším čím to je. Předem dík za info

MajkaD
4x

Brala jsem Lexaurin 22 let a nejdříve mi fakt néstačil to co mi napsal doktor,dost jsem se s ním ládovala,ale pak jsem si jednou řekla dost a dostala se na poslední prášek 1,5mg a teď v nemocnici jsem ho přestala brát nadobro,je to moc těžké a mám děsný stavy.Místo něj jsem dostala Atarax a to jsem tak unavená,že fakt spím kudy chodím a fóbie je nadále mojí noční můrou:(

Stasinka
2x

Ahoj..Mám takovou otázku...Kamarádka bere lexaurin a ona když si ho vzala poprví tak byla jako sfetovaná...Je to normální??!

Xantusia

Ahoj potřebuji radu, vím, že v příspěvcích už proběhlo mnoho odpovědí, ale je toho hodně a já potřebuji názor ke konkrétnímu případu:Moje teta trpí afektoschizoidní psychózou a bere 24 mg lexaurinu denně (8 tablet) její psychiatr jí to schválil, ale bere to už hodně let a bojím se, že to z ní udělá totální trosku, ona v tom vidí jedinou útěchu společně s alkoholem a cigaretami.Existují nějaká centra,kde se schází takto nemocní lidé a učí se třeba pomalému odvykání a znovunalezení smyslu života?

Jíťa
1x

Zkus K-centrum

Market
1x

Vy s tim Lexaurinem nadelate, ja si nemohu stezovat. Kdyz mam deprese, tak si vezmu 3mg. Nekdy je to jednou za pul roky, nekdy jednou do mesice, obcas i vickrat do tydne a pak zase dlouho nic. Sama vim, kdy si ho vzit a kdy mi pomuze, dokonce si ho vezmu, kdyz prijdu z akce a neco jsem vypiju . Pak krasne usnu a druhy den mi je fajn. Jen ho nesmite brat pravidelne.

JIRKA
1x

LEXAURIN BERU ASI 12 LET, 2 AŽ 3 x DENNĚ 3mg.MOJE DIAGNOZA ÚZKOSTI ,PANIKA ,ATD.PŘED ASI 4 LETY JSEM DOSTAL FEVARIN, DOST POMOHL. V .LONI SE STAL ZÁZRAK. DOSTAL JSEM SE POSTUPNĚ NA 1LEXAURIN, ANIŽ BYCH SE NĚJAK SNAŽIL..PAK JSEM DOSTAL CHRONICKÝ ZANĚT STŘEV A ZASE BYLO PO SRANDĚ.DOSTAL JSEM HAFO LÉKŮ.A K TOMU JEŠTĚ ABYCH ZKUSIL XANAX POSTUPNĚ MÍSTO LEXAURINU MÁM DOJEM Ž E SE MI TO NĚJAK TLUČE. TAK RADŠI ZUSTANU U LEXARINU. MOŽNÁ NĚKDY JINDY.¨ JIRKA

filip

Mozna neni ten Grandaxin (Tofisopam) navykovy ted, ale to nemusi uz platit za 2 roky.. Kdy nekdo na tema tofisopam a zavislost udela rozsahlejsi studii. Patri mezi benzodiazepiny a tudiz bude navykovy take. A v letaku si muze vyrobce psat, co chce.

milus

pre 10 lety jsem zkolabovala.prosla mnoha vysetreni,prirodni medicinou,nic nepomohlo.davali mi xanax,lexaurin.jinak jsem nemohla ven.asi po 3letech zjistili problem se st.zlazou,ktera ma vinu,ze je clovek unaveny,depresivni,atd.je treba se informovat o st.zlaze a nechat si ji vysetrit!nez mi na to prisli,mela a mam navyk na leky.xanax se mi podaril vysadit.lexaurin ne.jak lide pisou,nemuzu bez nej vyjit do ulic.nejista v prostoru,toci se mi hlava,unava.taky bych ho rada vysadila a zila bez nej!uz nevim,zda je to tou st.zlazou,nebo uz je to "jen" navyk!jsem rada aktivni a kdyz bych ho nevzala,tak bych nic nemohla a bylo by zas zle.taky bych rada radu na odbourani lexaurinu.je to zatez a lip se zije bez nej.depka mi neva,prejde.ale ty divne pocity-uzkost,toceni hlavy,atd.,jsou hrozne.nezacinejte!vysetrit st.zlazu,neni na skodu!!!!!!milus.

milus
1x

jak prestat?na zkousku neskodi,kdyz mas "jen"navyk.beres treba 5 tablet,ktery zabiraji,aby si zil,ne prezival.uber si 1/4 tablety,pockej,az si na to telo zvykne,pak uber opet 1/4 tablety,a tak pokracuj.nekomu to trva dyl,nekomu to jde rychleji.je to mene bolestne,ale jde to tak zkoncovat.v zadnym pripade nesmis,kdyz mas problemy,si rict,ze si bral treba tyden min,tak ted si muzes vzit vic,protoze si usetril.to vubec nedelej.kdyz budes mit mensi navyk,tak si neber vic,protoze mas prave ted problem a ze si myslis,ze ta ctvrtka,kterou si usetril,ti neublizi.omyl!bud na sebe tvrdy a hrdy,ze si ubral,a tak dal pokracuj,az se z toho dostanes.musis do predu a ne se vracet!pripominam,ze je dobre se nechat vysetrit na stitnou zlazu a opravdu nebrat tyhle navykove leky!pokud si uz zacal a chces sam prestat,bud na sebe tvrdy a ubirej davky.fakt se to da,kdyz ma clovek vuli!kdyz vidis,ze ti ta davka staci,uber,treba malo,aby si netrpel,telo si zvykne a sup,opet uber,atd.je to svinstvo,do ktereho brzo spadnes a tezko se z toho dostavas.chce to chtit,ale vedet,ze si jinak zdrav.ze si "jen"zavislak.uz na to pracuju.problemy jsou a budou,nevyresime je,pokud nejsme nemocny,navykovymi leky.realita zivota je nekdy tvrda.leky ji nevyresi,ba na opak!ublizi tolik,ze nevis,jak z toho,aby si nemusel myslet,co a jak dal.pokud je nepotrebujes a lekar ti je predepise,neber je!je to,jak u alkoholika.jak si nekdy stim zacal a uz si prestal,nemysli si,kdyz je neberes a nastanou problemy,ze si jeden prasek vezmes,aby se ti ulevilo,ze ti neuskodi,tak to je nesmysl!prejdi to,i kdyz to bude kruta bolest-ztrata nekoho,neceho,atd.prestat a nikdy si nevzit zadnou takovou berlicku!!!!!!!!!!!!!!!ver tomu!!!!!!!!

Jana
2x

Ahojky,tak ja jsem na Lexaurinu asi pul roku... Snazim se ho vysadit, a to tak, ze jsem si zvolila cestu ihned... No pravda je, ze neberu resp. jsem nebrala asi az tak velkou davku, brala jsem na spani 1,5 mg. Ted jsem sedmy den bez a prezivam to takovym zpusobem, ze absolutne nevim o svete... Dnes jsem myslela, ze si tu jednu lentilku budu muset dat, protoze jsem mela pocit, ze to se mnou svihne...Ptam se Vas, jak dlouho jeste muze tato hruza trvat? Ptam se z toho duvodu, ze zvazuju jiny zpusob odvykani...nedokazu si predstavit, ze bych pri kazdodenni praci a starani se o rodinu mohla v tomhle stavu fungovat dlouhodobě... Díky za radu

JItka
2x

Ahoj Jano, já jsem bryla Lexaurin rok, ale jen malé dávky - max. několikrát 2mg denně, většinou mi stačila 1 tab. 1,5mg a to ne každý den. Přesto jsem si návyk vytvořila. Přestat jsem se pokoušela několikrát. Až ted jsem se pevna rozhodla, červsn jsem brala tak ob den 1/2 tab., a před měsícem jsem přestal. Přišly mi několikrát abst.záchvaty, kdy jsem si vzala 1 prášek, posledních 14 dní jen 2x a ted jsem týden bez !! Nemám psychické problémy, ale souží mě fyzické příznaky - toulavé pobolívání různě po těle, ve svalech , kosti, úpony, tuhne mi krk. Dá se to zatím vydržet, ale doufám, že to pomalu bude odeznívat. Už měsíc jsem skoro bez BZD, takže se mi snad z těla vyplavuje a přestane mi způsobovat fyzické "pobolívání". Jak dlouho to bude trvat ? Doufám, že ne moc dlouho. Někde jsem četla,že po úplném vynechání malých dávek to tak po 20-30 dnech začne ustupovat. Takže Jano, musíme to vydržet. Držím Ti pěsti a sobě taky. Zvítězíme.

Jana

Jano : ještě Ti musím povzbudit - nejsme na tom tak nejhůře s těmito relativně malými dávkami, jsou na tom hůře. Moje známá do toho spadla po druhé a je denně na 1mg neurolu, což je daleko silnější, adekvátně je to asi 6mg Lexaurinu. Já mám přes den "okna normálnosti" a pak mě zase přepadne vlna pobolívání, je to houpačka. Snažím se to rochodit, když to jde jezdím na kole. Je taky pravda,že hůře spím, několikrát se za noc probudím, přes den když chci usnout - tak se s leknutím hned probudím. To ale jednou přejde, musíme věřit, jiná cesta pro nás není.

EDYS

Závislost na benzodiazepinech je pěkný svinstvo.Doporučuji si nachat předepsat vhodné antidepresivum /které ti bude sedět/ a Lyricu /Pregobalin/ Lyrika je nové, nenávykové anxiolytikum, ale problém je v tom, že lékaři ho ještě moc neznají. Přeji hodně štěstí.

Josef

Ahoj, mám prosbu - nezbylo vám někomu balení Lexaurinu?? Samozřejmě zaplatím, chci pro sebe, rozhodně s tím nekšeftuji! Také mě prosím ušetřete rad typu \"kupte si nějaké bylinky\" apod. Když tak písněte na mail. [email protected] z Díky moc.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce