Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

krcni pater

ja to blbe zalozil, ale jen tak... uz od r. 1996 se potykam s problemy ploten c3-c7, v jednom miste je misni otvor zuzeny ( byl jsem na MR a koncilium v dane dobe [1998] uvazovalo nad operaci, nastesti se nekonala.. ale to hlavni.... kdyz me ty problemy s utlakem korenovych nervu prepadnou ( svalovy tres a podobne radosti ) tak se citim, jako bych mel slabou chripku ( teploty kolem 37,2, poceni atd... ) mel jsem predepsano xxx leciv ( mydocalm, uno apod.. ) ale pomaha mne vlastne jen flamexin ( ten jsem dostal na zkousku od podobne postizeneho ) tak se ptam, uz u nas umime mini operace patere / frezovani, rozsirovani / nervovych kanalu v oblasti patere ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
viktor

cvičte podle dr Smíška,mně to velmi pomáhá a to už jsem měl být po operaci zdravím viktor

jarmila

zdravim, tyhle potize co tu pisete moc dobre znam. Protivam to prubezne uz pul roku a ted posledni tyden je to opet horsi. Na neurologii jsem byla a verte nepomohli mi. Rekli mi, ze tio mam od nervu, jsem moc citliva a ze si vsechnö moc beru. To je sice hezky ale me to trapi dal a okoli si o me mysli ze jsem blazen :( Rada bych se toho zbavila ale nevim jak.

Lucie
1x

na zavrate trpim uz rok.od unora tohoto roku jsem stale jen u doktoru,kteri nevi co to je.mam doslova strach nekam jit kdyby se mi nahodou udelalo spatne.prichazi to necekane a je to tak silny ze muzu volat nekomu kdo by me hodil domu.mam za sebou neurologa,CT,MR,usni,RTG a cekam na UZ.citim se vsemi kdo maji podobne problemy,strasne to zmeni kvalitu zivota i radost z nej

betty

Mila Lucie,to co popisujes se jmenuje"uzkost"-"attaco di panico"-v prekladu "zachvat paniky".Bohuzel s tim mam zkusenosti uz nekolik let a priznaky jsou presne ty co popisujes.Clovek ma nakonec strach nekam jit, protoze se boji,ze se mu udela spatne.Mam spoustu znamych,kteri tim trpi,ci trpeli, lidi do kterych by to clovek v zivote nerekl.V kazdem pripade zavrate muzou mi i puvod-krcni pater.Ja trpim bolestmi hlavy od krcni patere a trochu i zavratem,ktere se pak promeni ze strachu,co se snami deje,v uzkost...Prakticky jsme prilis citlivy lide a takhle na to reagujeme.Ja uz nekolik let praktikuju jogu,ktera mi moc pomohla pri usinani a taky samostatne cviky,ktere jsou velmi setrne a dost mi pomohly.preju hodne sily k uzdraveni

Lucie

kdyz me problemy zacaly bylo to snad to nejhorsi v mem zivote.zacala sem podctive cvicit na krcni pater.zachvaty(motani,zvraceni,neschopno st pohybu)vymizely,avsak "houpani podlahy"stale pretrvavalo.na usnim me leci betasercem,houpani zmizelo,ovsem zavrate ted pres zimu zacinaji zas.nevim co dal ale pevne verim ze cviceni mi pomaha.

daniela
1x

LUCKO MAM PROBLEMY JAKO TY MELA BY SI ZAJIT NA PSICHIATRII TAM TI POMUZOU KRCNI PATER MUZE OVLIVNOVAT PSICHIKU VSE CO SE TI DEJE JE OD PSICHIKY VER MI PATER JE NERVOVY SYSTEM SKUS TO JA BERU LAK SEROPRAN A MAM SKORO PO PROBLEMECH

viktor
1x

cvičte podle dr Smíška,velmi účinné viktor

Fifin
1x

Jo se Seropramem mam taky velmi dobry zkusenosti ! Po 3 letech zazivacich problemu, unavy a totalni vycerpanosti mi jím pomohl lecitel- doktori za celou dobu nepomohli ani trochu a po jeho lecbe ktera take obsahovala masirovani kranialniho nervu, jsem se uz do jednoho mesice zacal citit o dost lepe !

viktor
2x

cvičte podle dr Smíška,velmi doporučuju zdravím viktor

Pavla
2x

Na zavrate trpim uz od cervna nejdrive jsem si myslela, ze to je z klistete protoze jsem mela boreliozu, ale od zari uz ji nemam diky antb, ale hlava se mi toci kazdy den, rano mam i takovy tlak v hlave, hrozne me to omezuje nemuzu pomalu nic delat, navic mi staci i kdyz chodim je to sileny :( mam za sebou lumbalku, krevni zaplatu, CT, ORL, MR, a Neurologii tam si mysli, ze to je od krcni patere i kdyz me vubec neboli, dostala jsem prasky na uvolneni, ale porad nic. Uz si nevim rady

Crusty the Clown
5x

nakonec jsem se rozepsal natolik, že se to sem nevešlo, tak jsem to nahral sem: ht tp://sweb.cz/gbookers/pater/ jsem zvědavý na reakce... zdravím

Lenka
1x

Jo, přesně tak se taky cítím. Motá se mi hlava i bez alkoholu. Někdy je to lepší, jindy horší. Ten výpadek vědomí na 1 vteřinu, to jsem si neuvědila, ale je to přesně ono, proč někdy při běhu ze schodů mám pocit, že jsem něco udělala špatně a že příště určit spadnu. No, nespadla jsem, zatím. Hlava si to nějak přebrala. Mám taky malé zakřivení krční páteře, sedím u počítače 8-10 hodin denně. Stres ale nemám, pohoda v práci i doma, vylučuji psychické problémy. Pomáhá mi masáž, cvičení, podpořené užíváním hořčíku, při velké nevolnosti torecan, jinak cinarizin - zlepšuje prokrvení. Je to dědičné, otec tím trpí také, u počítače nikdy neseděl.

Lenka
1x

Ahoj lidičky, potýkám se, se stejným problémem, neustálé motání hlavy, závratě, neorientace atd. Je mi 25let a tyto potíže mám od16let. Jsem z toho neštastná, mám za sebou CT mozku a teď jdu 16.2.07 na magnetickou rezonanci, tak uvidím jestli se něco odhalí, držím nám Všem palečky ať, nám lékaři dokážou pompci s našimi problémya můžeme si užívat plným krásným životem s pozdravem Lenka V. PS:lidičky držme se, snad prý existuje bůch, ikdyž já tomu zrovna moc nevěřím

charreena

Ahoj mam stejne potize jako ty uz asi pres pul roku,prodelane vsechny mozne vysetreni a porad v poradku,nekdy je to tak hrozne ze nevim zda sebou neseknu a tak uz ani nechodim nikam sama dost me to omezuje a stve.Chtela jsem jit na magnetickou rezonanci a ct jako ty ale neurolozka ktera mi to muze predepsat tvrdi ze je to zbytecne i kdyz obvodni doktorka by to udelala tak nevim co mam delat abych se na to vysetreni dostala:-(( [email protected] Kdo objednal tebe?

Limsik

Ahoj, díky za tvůj příspěvek, jsem stejný případ, jako ty, ačkoliv popisované potíže se mi zhoršily až v posledních 3 měsících. Do této doby to vcelku šlo, hlavně když jsem chodila intenzivně do posilovny a plavat, občas také zabrala nějaká analgetika a klid. Jenže, teď jsem ve 4. měsíci těhotenství, často je mi zle, s cvičením mám docela problém kvůli bolestem břicha a analgetika? O těch si mohu opravdu nechat jen zdát. Názor lékaře 1 - nervy, názor lékaře 2 - nervy, názor lékaře 3 - vymýšlím si :o)) potřebuji psycho vyšetření :o)) diagnostika - změny v páteřních jamkách a špatné položení krčních obratlů -co se tím však myslí, to mi nikdo nevysvětlil. Pokud máš (něbo i někdo jiný) jakýkoli recept, který by alespoň trochu pomohl, prosím napište mi na [email protected]. Bojím se i o dítě, neboť život s bolestí, jak jistě víte, je neskutečně stresující. Předem díky všem Danča

Hanka
2x

Je to přesně tak jak si psal, já trpím na tenhle "hnus" tři roky a lékaři mi sdělili, že se musím s tím naučit žít, ale jak to neřekli. Mě sice bolí krční páteř, ale prý ji mám podle RTG v dobrém stavu, já prý mám tetanie, ale to je jedno, všechno je to stejné, nejlépe mi je v posteli, tak nevím zda už budu na zbytek života ležákem? "Naštěstí" jsem nezaměstnaná, protože si neumím představit s tímto pracovat, když opravdu mozek vypovídá svou funkci a člověk jen myslí silou vůle. Ráda bych jela na dovolenou, někde k moři, ale to už by opravdu byla odvaha a na mé lidské síly a tak vlastně přežívám ne žiju, to se ani trochu nedá říct, vypadá to, že opravdu nás to v životě omezilo na vše. Když sleduji, že to někdo už má od dospívání, to je opravdu něco, já alespoň porodila dvě děti a i když jsou ještě malé, tak jsem si nějakého "mládí" užila. Takže co dodat, musíme se držet a nezoufat a hlavně nepoddávat se tomu, protože věřím, že by to mohlo někoho úplně zničit. Mě také posílají k psychiatrovi,což už mám za sebou, nepomohlo to tlachání o ničem, přece nejsem blázen, jen se mi točí hlava, nic jiného, tak proč s námi tak jednají. Možná, že ta psychika je s tím spojená, ale ...... Měj se a drž se, cítím s Tebou

popsals to presne kamarade.lip to ani nejde.je mi 29 let a jsem na tom stejne.posilaj mne na psycharnu a to ze jim tvrdim ze psychicky jsem na tom dobre(teda skoro pač z tech stavu je mi na nic)je vubec nezajima

vendy
1x

Tím co tady popisujete trpím 14 let , až asi poslední dva měsíce se mi k tomu přidaly závratě. Také ty příznaky nemohu pořádně popsat ,když přijdu k doktorovi. Objevilo se mi to ve 26 ,trvalo to asi rok , potom se to nějak samo ustálilo a po 10 letech se to vrátilo s plnou parádou. Tak ted trpím 2 roky a lítám od doktora k doktoru a všude NEGATIVNÍ !!! Nakonec jsem to nevydržel a sám na vlastní žádost jsem šel na psychiatrii , protože to byl poslední doktor kde jsem ještě nebyl a ani jsem nepočítal že něco zjistí : a hle první diagnoza : PP = panická úzkostná porucha. Nasadil mi antidepresiva po kterých mi bylo ještě hůř, tak jsem to vysadil a jsem na tom stejně, akorát se tak nestresuji z čehože ty moje problémy jsou... tak Vás zdravím Vendy

LEnka
3x

Když jsem si četla příspěvek, přišlo mi, že jsem to psala snad já...mám úplně to samé, až na to, že ne tak dlouho-je mi 24 a mám to ta 2 roky. Všechny (snad miliony) vyšetření v normě...až na krční páteř - blokáda C3-C5. Fakt hrůza, ty závratě, neschopnost čehokoliv, když to přijde...:( mám za sebou léčbu snad úplně vším...konče antidepresivama (ač depresema netrpím), který samozřejmě nepomohly:(

Marek

Děkuji za tento příspěvěk je to asi nejpřesněji popsanej příspěvěk co jsem zde zatím četl. Všechny tyto symptony odpovídají těm co mám taky. Ještě podotknu, že po tom co to všechno jakž takž odezní jsem uplně vyčerpanej a zralej akorát tak na spánek je to pro tělo vždycky pěknej "záhul" se s tím vypořádat. Já z toho jsem vždycky pěkně vynervovanej nejhorší je, když to člověka chytne ve škole/ práci nebo ve vlaku apod. Je mi 19 a už to mám asi rok, rok a půl a hodně mě to ztížilo žít život naplno, ale za tu dobu už předem poznám kdy se tento stav blíží, ale je to jen takovej náznak chvíli před tím.

Marek

Děkuji za tento příspěvěk je to asi nejpřesněji popsanej příspěvěk co jsem zde zatím četl. Všechny tyto symptony odpovídají těm co mám taky. Ještě podotknu, že po tom co to všechno jakž takž odezní jsem uplně vyčerpanej a zralej akorát tak na spánek je to pro tělo vždycky pěknej "záhul" se s tím vypořádat. Já z toho jsem vždycky pěkně vynervovanej nejhorší je, když to člověka chytne ve škole/ práci nebo ve vlaku apod. Je mi 19 a už to mám asi rok, rok a půl a hodně mě to ztížilo žít život naplno, ale za tu dobu už předem poznám kdy se tento stav blíží, ale je to jen takovej náznak chvíli před tím.

Pavlína Dáňová
7x

Dobrý den, uz od srpna mam silne bolesti krcni patere. Nemohu se otacet na levo ani na pravo. mam celkove omezenou rotaci. Mam caste bolesti hlavy, Brneni rukou a mezi lopatkami. Nemuzu dlouho stat ani sedet.Pri sebemensim pootoceni hlavy citim neprijemne krupani. Podstoupila jsem nekolik rehabilitaci atd. ale vse bez vysledku. Nakonec jsem navstivila neurologa, ktery me ihned poslel na magnetic. rezonanci a cekam na vysledek. Rekl mi ze me na 90% ceka operace. Ma nekdo s timhle zkusenost?

Lucky Havel

Dobrý den,mám výhřez plotínky krční páteře,je mi 32let a bojím se že nebudu moci po operaci aktivně žít(plavat,hokej atd.)Prosím nemáte s tím nějaké zkušenosti???

ala
1x

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s mžitkama před očima-nemohou být od krční páteře?Stalo se mi to dvakrát-po 14-ti dnech.Začaly se mi dělat mžitky před očima a to trvalo asi půl hodiny a pak mě trochu bolela hlava-ne moc jak popisují lidí trpící migrénou.Děkuji za odpověď.Ala

jack
1x

Je to pater je to zpusobeny blokem hlavovych kloubu.zacni cvicit nebo se ti to rozjede a budes trpet jako my vsichni tady.porad se snejakym ortopedem na cvicich.opravdu to chce ty jejich cviky to co nas ucili ve skolach jsou kolikrat nejhorsi cviky co muzou bejt.hodne stesti

Taky jsem měl už několikrát určité projevy - lze to nazvat mžitky.Jev trval tak asi kolem půl hodiny. Projevovalo se to tak,že jsem jakoby přestaval v určitém bodě vidět, pak se to začalo rozšiřovat,vypadalo to jakoby blikající barevná klikatice a do půl hodiny to zmizelo. Byl jsem u očního lékaře a ten mi řekl, že oči jsou v pořádku a je to od krční páteře. Chodil jsem teď na rehabilitace,tak to snad bude lepší. Pro změnu ale zase mívám závratě...

romana

AHOJ, URČITĚ JE TO OD KRČNÍ PÁTEŘE, BOJUJI S TÍM UŽ 5 LET, CVIČÍM, NEJHORŠÍ TO JE V OBCHODECH VELKÝCH, ROZOSTŘENĚ ZAČNU VIDĚT, MUSÍM SE PŘIDRŽET ČEHOKOLIV, A JÍT NA ČERSTVÝ VZDUCH, BERU BETAKAROTEN NA OČI, JE TO PO NĚM LEPŠÍ. BYLA NA REHABILITACI, ALE PO TÉ MI ZAČALI MDLOBY, ZAVOLALA SANITKU SI, V NEMOCNICI MI PÍCHLI OBSTŘIKY, ALE POMŮŽE TO NA CHVÍLI, JDU K JINÉ NEUROLOŽCE. TAK DOUFÁM, ŽE MI POMŮŽE, ZATÍM.AHOJ.

Alena
2x

Ahoj všichni.Tenhle stav dobře znám.Bolest hlavy,hučení v uších,pocit na omdlení,špatná chůze,rozhozenej tlak,v obchodech mi bývá taky hůř...Kouknětě všichni na stránky Panická ataka a najdete se tam.A tak šup k psychoušovi a brát léky.Uvidíte jak se ulevý.A není to žádná ostuda,tam chodí lidí.A pokud začne léčby včas je šance na uzdravení.Pa a držte se

Viki
1x

Dobrý den , já bych neřekl , že příčinnou je krční páteř a když tak jako důsledek nervové záležitosti.Věřte také jsem vůbec nepřipustil, že mé problémy mají podstatu v nervové soustavě.Bohužel je tomu tak a proto si vyzkoušejte jednoduchou diagnostiku a bude li její výsledek kladný, to je vám se podstatně uleví navštivte psychiatra.Postup je následovný je třeba si necht předepsat lék NEUROL 0,25 nebo 0,5 mg je jen na lékařský předpis.Nastanou li u Vás popsané potíže použijte o,5 nebo 2x 0,25mg neurolu tak ,že jej rozkoušete zapijete tekutinou a do půl hodiny by mělo být po problému.Budeli tomu tak pak rozhodně navštivte psychiatra, protože jde o problém spadající do jeho konpetence a pak teprve může nastoupi trehabilitace a jiné jak já říkám kejkle.Viki

gabriela
1x

Ahoj je mi 16 let a trpím od 10 let migénou,před týdnem jsem ve škole měla takovej divnej stav,je to až nepopsatelný,měla jsem závratě,bolesti hlavy,mžitky před očima a stavy uzkosti,prostě jsem byla mimo.opakovalo se to každej den.Tak jsem zašla včera k doktorce a ta mě prohlídla zjistila,že mám zabloklou pátěř,tak bych měla jít na rehabilitaci..takže říkate,že bych měla jít nejdřív k psychiatroj než půjdu na tu rehabilitaci?nevím co mám dělat,fakt mě to dost trápí:(

jířa

ahoj znam to velice dobre nemuzu do obchodu zacne to brnenim nohou motani hlavy a celkova slabost nejhorší to je v autobuse,trnvaji boli me hlava zada piju bylinky je to neprijemne uz me to unavuje bojim se nekam jit abych se neskacela poradte naky recept .Dekuji

stepa
1x

ahoj poslednich 14 dnu mam strasne motani hlavy ael nic me neboli jako pater nebo tak neco...jen se mi mota ta hlava a mam pocit ze omdlim nevite cim byx to mohlo byt a jak tomu muzu pomoct???

peta

dobrý den,toto co popisujete znám.Velice nepříjemné,není ale to nic jiného než rozhozené nervy(ty dokáží člověka pěkně potrápit:-(Zkuste pít 2-3krát denně odvar z rozrazilu nebo tobolky pivovarských kvasnic-vše k dostání v lékárně,ale nejlépe na mě zabralo otevřené okno čerstvý vzduch,a milovaná osoba která podrží za ruku.Docházím na homeopatii a myslím že tyto stavy odeznívají nashle

ČERMÁKOVÁ
1x

JIŽ 5 TÝDNŮ MÁM DENNĚ MOTÁNÍ HLAVY,MUSCORIL,OXYPHYLLIN A GINKO BILOBA,NIC Z TOHO MI NEPOMÁHÁ.JEŠTĚ SE PŘIDALA BOLEST HLAVY V ZÁTYLKU A NA TEMENI.PROSÍM PORAďTE MI CO S TÍM.DĚKUJI.

Honza

Ahoj, přesně tyto problémy co popisujete mam taky, brnenim nohou motani hlavy,nevolnost,točení hlavy, bolesti ramen,brnění prstů a špatné soustředění. Prožívám to prubezne uz téměř měsíc. Byl jsem na různých vyšetření,ale všechno v pohodě. Můžete mi prosím někdo poradit jak se toho zbavit! Díky

mr. x.

dobrý den, sice nemám nějaký zasvěcený recept (protože ho bohužel sám neznám), ale z vlastní zkušenosti můžu říct, že zlepšení nastane tehdy, pokud bude vaše páteř dlouhodobě ve stejné a relativně zafixované poloze... na www.zavrat.cz/patients/ cause-backbone.html to např. vysvětlují tím, že "Při patologických změnách voblasti krční páteře je informace přicházející do mozku zkreslená, v důsledku čehož mozek může nesprávně určit polohu hlavy v prostoru, což lze subjektivně pociťovat jako závrať." ... což samozřejmě nemusí představovat jediný aspekt, ale je to jaksi dostatečné k tomu, aby tyto potíže nastaly ... rozhodně vás neodrazuju od dalších návštěv lékařů, nicméně na základě mojí zkušenosti můžu říct pouze toto: cvičte, rehabilitujte a jakmile se vaše páteř zformuje a zafixuje, tak se pomalu začne spravovat i "hlava" ... možná vám pomůže i nějaký doktor, ale mě se to v tomto případě bohužel nestalo (ne, že bych doktorům nevěřil, ale v tomto případě mi narozdíl od jiných bohužel nepomohli...)

Hanka
1x

ahoj lidi, jsem na tom podobně a pořád se tím teď musím zabývat, neboť je to čím dál tím horší. Trpím už přes rok závratěmi a v poslední době je to denodenní. Někdy už to motání v hlavě pomíjím, ale horší je to s tím hrudníkem a bušením srdce, dostala jsem léky na to. Neurolog vystřídal na mě všechno i lékdy na depresi, Rivotril, které mi moc nepřidaly spíše škodily více, nechce mě už ani porovnat zda nemám něco skřípnuto, nakonec mě poslal k psychiatrovi. Mám za sebou vyšetření jako EKG, EEG, ušní, krev, ale nic nenalezli. Jsem už úplně vyšťavená, mám dvě malé děti, kterým se nemohu ani pořádně věnovat. Rehabilitace prý nepomůžou, nikdo mi nemůže pomoci a to je to nejhorší. Pořád si myslím, že to je ještě jinou příčinou, ale vidím, že hodně lidí má to samé, jen s tím rozdílem, že ne denně jako já. Záchvaty ty horší mám tak asi 2x do měsíce, nevím zda nemám ještě jít na ortopedii, mám totiž od dětství skoliózu páteře, neurolog mi řekl, že to je zbytečné, že je vše od nervů a depresí. Co vy na to?

marie

mam asi neco podobneho a k tomu jeste vetsinou nemohu dychat.momentalne jsem v americe.absolvovala jsem take hodne vysetreni,ale bez vysledku.vsude kde jsem sla mi diagnozovali panicke zachvaty.jedine co jeste mohu vyskouset je zajit si k doktorovi s pateri.ale byla jsem i u chyropraktika a ten mi vubec nepomohl.doufam,ze ti bude lepe.asi musime verit tomu,ze je to od nervu.ja to zkousim,ale nic mi nepomaha a zadne nervy nemam.

Hanka

I když to není ode mne hezké, ale jsem ráda, že na mé problémy nejsem sama a už začínám věřit, že je to tak jak říkají lékaři, nic neškodného jen je to velmi nepříjemné tyto stavy. Já také nemám žádné deprese a jsem v pohodě a žádná panika kolem mě není ani já nepanikařím, možná kdysi jsem měla něco takového v dětství a stresy také tak pěk několika léty, kdy mi umíral děda a v zápětí taťka a ještě do toho porod a rozvod. Lékaři říkají, že se to střádá v těle a pak to přeroste do takovýchto problémů. Ale já to nevzdávám, snad to jednou opravdu přestane, však ostatní také psali, že to není napořád a že je i období, kdy se člověk cítí dobře, tak snad ..... ahojky

dana chmelířová

Mám podobné problémy již několik let. Při kritických stavech kdy mám skutečné motání ( říkám tomu levná opička), třes po děle, třes těla ,a nemohu se zvednoout ani z postele nebo musím chodit s oporou mi pomáhá malá dávka xanaxu který beru nepravidelně ( jen při obtížích) jelikož je návikový. Dá se říct že tyto stavy již zvládám i když zcela nezmizely. I já jsem prodělala spoustu vyšetření až jsem skončila na psychiatrii kde mi Xanax pan doktor předepsal .Moc jsem tomu nevěřila ale dnes si myslím že nervy jsou asi za všemi nemocemy i když zrovna neprožívám žádné kritické situace !!

mr. x
1x

mě byl jednou taky předepsán preparát, jenž měl mít pozitivní vliv na "nervy" - výsledkem toho byla skoro totální indispozice...

mr. x

Milá paní, pokud trpíte dlouhodobým a intenzivním pocitem závratě, tak to podle mě určitě není důsledek nějakých psychických problémů, "nervů" apod. Páteř může být ve vašem připadě zcela jistě hlavní příčinou těchto stavů, stejně tak jako v mém případě... Problémy tohoto typu trpím už několik let a tento stav se mění (k lepšímu i k horšímu) jen velmi pozvolna (v horizontu dní/týdnů) Co se týká názoru lékařů, s jejichž pomocí jsem se toto snažil řešit, tak jsem pochodil víceméně stejně, jako vy - prostě 90% z nich to směřovalo do oblasti psychických problémů, neboli tyto potíže chápali jako jejich důsledek - nikoliv jako důsledek "fyzického stavu" vašeho těla, resp. páteře. V životě jsem mluvil s jedinou doktorkou, která věděla, oč kráčí, a sama věděla o podobně postižených lidech. Její rada zněla zformovat páteř cvičením/posilováním (což je v mém případě běh na hodně dlouhou trať) a po čase by se měla jaksi "srovnat" i hlava a potíže by měly odeznít.. i když těmito problémy trpím stále (protože moje páteř po dokončení růstu stále dost "pracuje" a její tvar se mění) tak vím, že tohle je cesta (zažil jsem už i období, kdy mi bylo o dost lépe). Jak už jsem řekl Vaše skolióza může být tou příčinou zcela určitě - já jsem měl po dokončení růstu páteř v takovém stavu, že byla sesednutá jen její polovina, resp. na jednu polovinu byl daleko větší tlak.. jakmile se tohle začalo měnit, začal jsem neskutečně trpět na závratě, "absence" a potíže s tím spojené.. takže já vám rehabilitaci určitě doporučuju a doufám, že se to časem poddá.. Tlaky na hrudníku a silné bušení srdce jsem zažíval taky, ale toto je v daném kontextu právě důsledek psychiky, neboli toho, že se leknete a začnete se bát (kdo by se taky neleknul, když mu píchá na hrudníku a ještě se mu točí hlava - zažil jsem to a myslím, že tady se není čeho bát..)

Ondřej

Přesně tyto potíže mě denně trápí už zhruba 2 měsíce.Každý den pořád motání hlavy,bolest na hrudi.Byl jsem na vyšetření,týden v nemocnici také na EKG,ušním,nosním,krčním i očním.Nic mi nezjistili a dávali mi antidepresiva na uklidnění.Denně se modlím at tyto stavy zmizí.Ale nic.Možná by to mohlo být od té páteře.Z nervů pochybuji,je mi 18 let!Když budete vědět jak mi pomoci dejte prosím vědět.Děkuji.

david

ja mam to samé a taky z patere ale nevim co s tim jako vy

Petra
1x

Můj dotaz je ohledně mých kloubů.Ráda si několikrát denně protahuji záda dokud mi v nich nekřupne.Také si mnohem častěji křupu s prsty a to už asi 5 let.Občas mi křupne i když si protáhnu krk nebo kdyz ohnu prsty na noze a lechce se na ne postavím.Můj dotaz tedy zní:Je to zdravé,nebo to škodí?Pokud to není dobře,tak jak si mám odvyknout???

peta
1x

Ahoj můze mi někdo poradit(nechce se mi běhat za doktorem s každým problémkem),co by mohlo být, že už při malé zátěži mám páléní a bolest na hrudní kosti, pak i v klidu třeba když už večer odpočívám taky???Sport mám ráda nikdy jsem takové problémy neměla ale je to dost nepříjemné...Děkuji

lili

ahoj,ve srovnání se mnou jsi na tom ještě dobře....v osmi jsem se naučila křupat si prsty,teď když sevřu pěst prokřupnou mi skoro všechny klouby u prstů....při každém dřepu mi křupnou obě dvě kolena nokloním trochu víc hlavu a křupe mi krk...téměř všechny klouby mi křupou,také se mi docela často stane že mám bolesti při chození,například v horčím terénu mě začne bolet kotník.naposledy jsem si na trampolíně na chvilku vyhodila koleno,po chvilce naskočilo spátky....mě osobně pomáhají stahovací ponožky,ale přimíchat do stravy gumíky taky nic nezkazí :) pomalu se to odnaučíš,když si prokřupneš prsty tak si hned vynadej a plácni se přez ruce,mě to zabírá,ale stejně je lepší když vás okřikne někdo jiný... :D pro upřesněnou,je mi teprve 14 let a mám problémy,nekřupejte si prsty,nestojí to za to,navíc budete mít ve stáří opravdu velké problemy....

Jirka
1x

Jdu na operaci krční páteře.Co mne čeká a nemine,jak se připravit na život po operaci,čeho se vyvarovat ...Prosím odpovězte mi.Děkuji.

Klára

Dobrý den,píši vám ohledně křupání v kloubech!Je mi 13 let a křupe mi v kotníku,páteř,kyčel,zápěstí,prstech a krku.Tím už trpím asi 2 roky.Byla jsem u ortopeda a ten mi na to jenom řekl, že to nic není a že už to budu mít na celý život! Já opravdu nevím, co s tím mám dělat...Každou minutu, každou vteřinu si musím křupnout.Potom už mě ty klouby moc bolí! Moc bych vás chtěla požádat, aby jste mi poradili, co s tím!Jinak už se z toho zblázdním!Prosím-pomozte mi...

sNopy

Hele nezlob se na mne ale si MAGOR... mne taki skoro vsude skupe protoze jeste rostes a nejsi dospela :) tak se tim netrap.... kdyz jsem byl malo asi jako ty tak jsem chodil hrat fotbal a mohl sem se kazde rano posrat bolesti jak sem mnel stuhle svali :D nebo mne nekde krupalo :) tak se tim netrap a o par let to bude v poho :) ano? Nebud hipochondr :) cau

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce