Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

krcni pater

ja to blbe zalozil, ale jen tak... uz od r. 1996 se potykam s problemy ploten c3-c7, v jednom miste je misni otvor zuzeny ( byl jsem na MR a koncilium v dane dobe [1998] uvazovalo nad operaci, nastesti se nekonala.. ale to hlavni.... kdyz me ty problemy s utlakem korenovych nervu prepadnou ( svalovy tres a podobne radosti ) tak se citim, jako bych mel slabou chripku ( teploty kolem 37,2, poceni atd... ) mel jsem predepsano xxx leciv ( mydocalm, uno apod.. ) ale pomaha mne vlastne jen flamexin ( ten jsem dostal na zkousku od podobne postizeneho ) tak se ptam, uz u nas umime mini operace patere / frezovani, rozsirovani / nervovych kanalu v oblasti patere ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
lili

ahoj,jsem jen o rak starší mou odpověď najdeš o kousek víš :)

Soňa
4x

ahojky asi před 14 dny jsem sem psala příspěvek,a v té době mi bylo opravdu zle,veškeré možné příčiny svého zdravotního stavu jsem hledala na internetu a našla jsem jednu stránku,po jejímž přečtení jsem si konečně uvědomila co mi je a našla jsem v něm sama sebe.Možná že někomu z vás také pomůže :http://www.lfhk.cuni.cz/psych/Dok umenty _on-line/Prednasky_on-line/Libigerova/Te xty_pro_pacienty/uzkost_a_strach.htm

sona

http://www.lfhk.cuni.cz/psych/Do kumenty_ on-line/Prednasky_on-line/Libigerova/Tex ty_pro_pacienty/uzkost_a_strach.htm

Jan Novák

Ta stránka je v rámech pod tímto odkazem ww w.lfhk.cuni.cz/psych/ (dál "předášky online" --> "Libigerová" --> "úzkost a strach") ... Tento rozbor je založen na předpokladu, že původ problémů je hlavně v psychice. S vlastní zkušenosti vím, že záležitosti zmiňované v této příručce se staly v počátku mých potíží jistým doprovodným jevem, jenž moje potíže dokázal ještě zesílit. Určitě je důležité se v případě problémů naučit s vlastní psychikou pracovat, ale pokud původ problému není psychický (z vlastní zkušenosti vím, že jisté potíže s páteří vám můžou zásadně nabourat vaše vědomí, aniž byste to jakkoliv ovlivnili), těžko vás to spasí...

Lucie
1x

Chtela jsem poradi mam dost velké bolesti ramene.Dokonce mi v nich i křupe když udělam nějaky pohyb vzhuru.Bolest začína u lopatky a někdy mi i vystřeluje až do hlavy.Prosim o radu co mam dělat,nebo užívat nějaké léky?Rehabilitace nepomáhají.Děkuji za odpoved

lili

být na tvém místě tak zajdu k lékaři,třeba ti předepíše nějaké léky,nebo ti poradí,přeci jenom,lékař tomu rozumí :)

Jana Zichová
2x

Ahoj, koukám, že je nýás požehnaně, koho trápí to co mě. Tyto stavy mám asi 2-3 týdny, hrozné motání hlavy, svíravé pocity na hrudi, brnění rukou, připadá mi, že nemůžu dýchat, je mi na omdlení, bojím se vlézt do obchodu nebo jít pro syna do školky, protože nevím, jestli sebou neseknu. Jsou to fakt nepříjemný pocity. A pokud na ten svůj stav myslím, tak je mi pochopitelně ještě hůř. U doktorky jsem byla, udělala mi kompletní krevní rozbory - vše v pořádku. Tak nevím, čím to je.

Andrea

Nejsem lékařka,ale můj tatínek měl podobný příznaky jako vy a po všech výsledcích, kde bylo vše v pořádku mu doporučili navštívit psychiatrii, není to vážné,ale jedná se o psychosomatické potíže, které vám právě vyvolávají tyto pocity, jako je úzkost, motání hlavy, strach, brnění. Je to v dnešní době docela častá nemoc, je dobře lečitelná a je důležité, aby jste na to včas přišla a šla se brzy léčit.Samozřejmě, že to může být také od krční páteře, a proto se musí vyloučit všechny možné nemoci.Hlavu vzhůru.

Peetee
1x

Dobry den. Ja mam to same a je to od patere. Zrovna ted je to tak hrozne ze nemuzu spat a mam ty same pocity. Nevim jak tuhle noc preziju a tak aspon hledam pomoc na internetu. Zkuste se objednat na neurologii ale potrebujete doporuceni od sveho lekare. Jenom pozor na to aby to doporuceni nebylo starsi nez tyden. Takze se nejdriv objednejte a pak treba tri dny dopredu bezte ke svemu lekari. Oni vam pak napisou nejake rehabilitace a urcite vam to pomuze. Dulezita jsou cviceni a urcite chodit aspon jednou tydne plavat. No kazdopadne vam drzim palce a hlavne kdyz na vas prijde uzkost tak se snazte necim zabavit a nemyslet na to. Mejte se krasne a hodne stesti.

Eva

Ahoj, dneska se mi motá hlava a náhodou jsem našla toto téma. V listopadu 2OO7 jsem měla záchvat motání hlavy, zvracení, skončila jsem v nenocnici na kapačkách. Nedozvěděla jsem se z čeho to bylo. Jsem po hysterektomii a přestala jsem brát hormony. Takže to lékaři hodily na tohle. Bohužel jsem skončila zároveň na psy,chiatrii, vypěstovala jsem si paniku a úzkost z návratu záchvatu. Beru od té doby atidepresiva, která postupně přidávají. Šest týdnů jsem byla hospitalizovana v léčebně kvůli úzkostem. Je mi pořád stejně, skoro se nic nezlepšilo. Mám podobné příznaky jako všichni popisujete. Motání, brnění rukou,špatné vidění, pocit,že upadnu, nestabilita a zároveň úzkost. Na rentgenu byl nález spondidoza krční páteře. Tento termín mi ale nikdo nevysvětlil. Takže vlastně mám možná toto všechno od krční páteře ale hlavní téma mého léčení jsou nervy. Ty mě samořejmě zlobí, ale až jako reakce na něco co proběhlo ve výše zmíněném listopadu. Tak nevím?????

eva

cauky. uz asi rok trpim brnenim rukou a nohou zavratemi palenim na hrudniku...diagnostikovali me skoliozu patere.doporucuji cviky na gym.mici-super a pri potizich vzit aulin a bude lip.pa

Mirek H.
5x

Vážení přátelé již dva roky od svý 16ti let trpím pravděpodobně problémy s páteří. Začalo to tím, že jsem byl hospitalizován v nemocnici s brněním (mravenčením) na hrudníku. Po vyšetření krve, EKG a ortopedii mi řekli, že jsem zdráv, měl jsem jen zablokovaný obratel, ortoped blokaci odstranil, ale mé problémy neustoupily, zhoršovali se fyzickou námahou (např. během), vždy po ránu když jsem vsal jsem mravenčení nepociťoval, nakonec mě poslali na rehabilitace (LTV,MMT,parafín) a to mi hodně pomohlo a problémů mě na půl roku zbavilo, mezi tím jsem měl dvakrát zablokovanou páteř krční kdy jsem nemohl pohnout hlavou, ale bez jiných nepř. pocitů, asi před rokem jsem začal trpět na závratě vždy to trvá tak jednu sekundu, chvilkové temno před očima a současně je mi pár minutek zle od žaludku po chvíli se to srovná. Na ortopedii mi rekli ze mam dost vadne drzeni tela, ale jinnak že mi nic není a na rengenu nic neviděj. Dostal jsem dorsiflex, límec a moh sem jít domů. Když mě to trápí častěji za sebou, vícekrát za hodinu, vezmu si límec a na chvíli to pomůže, počet zamotání se zmenčí a mají menší intenzitu. Nyní se mi k tomu opět přidalo brnění prstů na levé ruce, mravenčení na hrudi, celkový mírný třes, bušení srdce,tíha na hrudi,bolest na hrudi u srdce která se mění s s předklonem ( v předklonu zmírní ), bolest zad sice mírná zato téměř chronická. Když si lehnu do postele brnění pociťuji silněji, často se mi stane, že když už usínám tak semnou jakoby něco cukne a proberu se a to i několikrát za sebou. Jo páteř a nervy jsou svinstvo. Vzhledem k mému věku si ze mě spousty lidí dělá blázny, že jsem simulant a často se setkávám s nepochopením, byl jsem odeslán k psychologovi kam jsem, ale musel přestat chodit, protože by ze mě toho blázna udělal :-D Znovu zkouším rehabilitace, užívám Magne B6, Vápník a zinek. Zkusím i ty čaje z meduňky (často trpím nespavostí, brzké noční probouzení).Objednal jsem se k odborníkovi přes Homeopatii (léčitel, ale v MB velice uznávaný a chválený). Výrazně mi to znesnadňuje život padesát procent času ztrávím přemýšlením nad obtížemi a případným řešením. Přeji všem aby vaše problémy brzy odezněli a vy jste mohli zase žít běžným životem. Mirek H. - Mladá Boleslav

milosst
3x

Taky patřím,mezi podobne postižené,prodělal jsem mozkovou mrtvici,dali mne dohromady a tři roky sem sedával u PC,jako,inv.důchodce času dost.Ted chodím na rehabilitace a masáže tzv..měkké techniky,krční páteře,,stav se výrazně nezlepšil,ale u PC sedávám míň,myslím,že je to dost vinou toho PC,a sezení.V časopise Amatérske rádio,,vyšel na toto téma zajímavý článek tzv. Synmdrom RSI,vznik,problémů při jednostranné činosti a zátěži=vysedávání u PC.Potíže,podle toho ukazují na vysedávání u PC a jsou:brnění obou HK,na pravé i 3+4 prstu, celková nervová nestabilita,třes,omezení pohybu levé HK,"tažení" za krkem ,v zásadě problémy zde často popisované.Lékaři se k tomu vyjadřují tak,jak se tu popisuje. Tápou,neurčité zprávy o stavech kdy "nejde něco zcela vyloučit","zvážit užívámi Tegretolu"-léčí i epilepsii,dál nevím co,dělat,asi opmezit PC výrazne a těšit se na nudný život...

Radka

Už 5 let se potýkám s podobným problémem .Byla jsem na různých vyšetření a nikam to v podstatě nevede.Nedávno jsem byla asi 3měsíce na neschopnosti,kde jsem si myslela a byla přesvědčována lékařem,že mé problémy vyřeší antidepresiva.Vřele doporučuji , bylo mě ješt hůř a závratě snad ještě častěj než dřív.Nakonec jsem to vzdala a můj lékař mě utěšil tím že musím doufat že se mě to snad usadí,což vím taky ale na jak dlouho.Nejhorší je se smířit s tím , že mě to může překvapit kdykoli a kdekoli .Jedině co můžu doporučit je uvědomit si že v tom člověk není sám ačkoli to je k ničemu, když je mi zrovna blbě.Začínám brát hořčík tak uvidím ,ale na zázraky fakt už po svých zkušenostech nevěřím.Trošku mi v tom pomáhá lék Lexaurin který mi napsal obvodak,abych nepanikařila a je to trošku lepší.Závratě to neřeší ,ale líp se překonávají.Taky jsem četla o joze , tak jestli někdo má zkušenost, budu ráda když napíše.Už se chytám všeho a přeju všem výdrž a štěstí.

betty

Joga urcite pomaha,delala jsem ji 2 roky a moc me naucila.Jak ohledne krc.patere,od ktere clovek muze mit zavrate tak i od zachvatu paniky.Nejsem uplne vylecena,ale to co jsem se naucila v kurzu,mi casto pomaha v kazdodennim zivote.Dulezity je taky pohyb,stacilo by treba 3xtydne beh,ci rychla chuze.Ja kdyz muzu,aspon na 10min na prochazku,vidim,ze mi to pomaha.Bohuzel pri praci a starosti o rodinu mi toho casu pro sebe moc nezbyva.Muj problem je v tom.

jarka

mam taky zavrate,bolesti mezi lopatkama,krcni patere,cukani svalu.Nechte si udelat testy na BORELIOZU. Me ji zjistili a dostala jsem antibiotika.Drzim palce

Helena

Po přečtení většiny příspěvků na téma Závratě, Krční páteř, atd. jsem také ráda, že na tyto problémy nejsem sama. Asi 3 roky trpím stavy typu závratě, pískání a šumění v uších, občas s pocitem na zvracení a k tomu se přidává samozřejmě okamžitý pocit strachu. Závratě však podle mě nejsou u mě typickými závratěmi, ale je to jakýsi stav, který dost dobře neumím popsat. Zatmí se mi v hlavě a přidají se výše uvedené příznaky. Bolesti žádné nemám, pouze cítím jak mi ztuhne zátylek a ztěžkne hlava.Tyto stavy trvají většinou 1-5 minut, poté odezní, ale opakují se. Pokud to situace dovolí sednu si a počkám až mi "něco" vyšumí z ucha a s tím odeznívá i tento nepříjemný pocit. Již jsem si sice trochu zvykla, že to prostě přijde a zase odejde, ale nepřidává mi to na psychické pohodě, protože také nevím, z čeho tyto problémy jsou. Bylo mi řečeno, jako Vám všem ostatním, že je to krční páteř, doktoři sami nevědí přesnou diagnózu a vlastně si ten horký brambor předávají jeden druhému. Prošla jsem také všemi možnými vyšetřeními, včetně vestibuláru, CTa magnetické rezonance. Byla mi nasazena zklidňující kůra, protože si prý ze všeho dělám hlavu. Nejsem hypochondr, ale..... Měla bych, a jsem samozřejmě ráda, že všechna vyšetření dopadla dobře, kromě toho, že mi při těchto vyšetřením zjistili zelený zákal. Jestli máte někdo hodně podobné problémy mým, prosím ozvěte se, třeba mi poradíte jak na toho "šotka" vyzrát.

Nat
2x

Jak si tady čtu všechny příspěvky..naprosto žasnu, kolik lidí tímto trpí. Už přes půl roku se potýkám se stejnými problémy, po CT a MR mozku a krční páteře mi byl zjištěn nález na krční páteři. Nicméně mi bylo sděleno, že mám hlavně rehabilitovat a cvičit a víc se se mnou moc nezybývali.Pokud jsem popsala své problémy před praktickou lékařkou, byly mi doporučeny antidepresiva, že prý značně pomáhají i při problémech s krční paáteří, protože je člověk při aktuálních potížích méně úzkostný a aasi si to tak nebere. Nicméně jsem odpůrcem této léčby a nevidím v ní východisko. A bohužel jsem značně bezradná, jak tyto stavy-u mě se to projevuje závratí,lehkým třesem, celkovou zesláblostí, jsem jak lidově řečeno" praštěná po hlavě"-řešit. Zvláště při řízení auta, při oficiálních příležitostech je to strašně nepříjemné a aniž člověk chce, vždy ho tyto pocity přemůžou.Navíc už pár měsíců mi píská bez přestání v uších.Nicméně všem doporučuju, zvláště těm, kteří mají podobné příznaky a výsledky z vyšetření krční páteře negativní, ať pátrají dál. Krevní testy, může to být skrytá borelioza či i forma potravinových alergií. Každopádně díky za tyto stránky, protože člověka aspoň trošku uklidní, že není sám!

...Katka...

Přidávám se k ostatním. I já jsem překvapená z toho, kolik nás je...

RENCA

Ahoj Katko. a co s tebou, prosim te doktori delaji? Ja uz treba nesmim masaze a mobilizace a skoro nic. jen jist prasky. Jak te leci a neurolog, nebo rehab.lekar, nebo ortoped? A co ti pomaha? Diky

john

jen prasky je cesta do pekel..., musis sama citit co ti telo dovoli a podle toho "rehabilitovat"..., bohuzel nemam lepsi radu a soucitim...

IVAN

no presne toto mam aj ja najprv som mal zavrate iba obcas myslel som že to iba tak že som vyčerpaný a neprikladam som tomu nejaku važnost. potom my zistili že mam zeleny zakal nasadili lieky Lumigan a Brimonal a asi mesiac na to mi zistili že sami nedokrvuje stredne ucho a dali mi Betaserc.. tie silne zavrate mavam už iba kratsie iba par sekund ale teraz mam už 3 dni hlavu ako vo vyrivke . Na pohotovosri mi dali obstrek do krčnej chrtice a infuziu s tym ze som mal tieto stavi z krčnej chrbtice . no neviem som z toho už v kococh lebo sa to nejak nezlepsuje a viac som nervozny z tych doktorov ako zo samotnej chorobi. možno to aj nejak suvisi ten zeleny zakal s tym strednym uchom lebo v podstate su to cievne ochorenia a u vela ludi na internete som nasiel tuto spojitost zeleny zakal a krčnachrbtica a nedokrvene stredne ucho bolesti hlavi a podobne .. ale to je iba moja uvaha nad tym

Kamila

Dobrý den, mám podobný problém jako Vy, lékaři mi také nemohou zvolit správnou léčbu, jakou jste zvolila Vy? Děkuji Kamila

Kathie

Chci se zeptat, jesti nekto nemáte skušenosti s nošením krčího límce. Ja ho teď nosím a mám hlavu fixovanou, takže ní nemužu hýbat ani o 1 mm. Nekde sem teď četla, že nošení krčního límce je velice komfortní. Pro mně to tedy komfortní není a vubec to není. Co je pro mne dost zle, v noci nemuzu spat a hodne mne to omezuje. A to musím vydržet 6 - 8 týdnu a pak se uvidí, co mne ješte čeká za problémy s krční páteři.

Jakub Kovář
1x

Taky nosím krční línec protože mám před operací krční páteře. Protože mě bolela a žádné prášky nezabírali. Tak mě doktor nasadil krční límec a říkasl še ho mám nosit furt i v noci až půjdu na operaci. A po operaci ho mám nosit ještě furt i v noci 10 až 11 týdnů. Je to hrozně jak mě omezuje nemůžů vůbec hýbat hlavou. Mám krk ta fixovynej že mě bolí svědí, lechtá.

MACHIZ

dobry den mam problem mam zavrate uplne stejne jako vy ale jeste na vic jsem nejak smyslove mimo proste jsem takovy vypleskly stava se vam to nekomu ? dekuju za odpoved

Lukáš

Mam to samý nejsi sám třeba jdu po chodbě a kejve se mi podlaha jako když jdu po lodi docela masakr a nepříjemný to je

Libuše
3x

Ahojky jsem na tom podobně jak mnozí z vás co jsem si přečetla .Taky se na mně v práci dívají blbě ,když jsem před nima zmínila ,že mě bolí hlava skoro 3roky ,nevěří mi že to není možné ,pak to vypadá ,že si snad vymyšlíte .Mě bolí většinou levá strana hlavy a u spánku což je moc nepříjemné ,ale jakmile začne bolest celé hlavy tak to je síla není mi do řeči, ale lehnout si, to mi nepomáhá .Čím větší bolest tak mě to v práci popohání (snad abych na nemyslela nebo co já vím )Vlastně jsem podstoupila operaci uší ,že mě hlava bolet přestane ,no a nic trvá to nadále .Neurolog mi řek ,že když bolí hlava tak to točení k tomu patří ,což mě dost zaskočilo.Snažím se cvičit cviky co mě ukázali na rehbkách a uvidím snad to bude lepší .Nikde mě neposlali na vyšetření jak čtu , jen jsem měnila léky .Před 7lety jsem se dostávala do situací že se mě zatmělo před očima a padala jsem a to mi zjistili,že mám špatné prokrvení mozku dostala jsem kapky ,ale nevzpomínám si jak se jmenovaly a měla jsem poměrně dost dlouho klid .Teď mě nikam na vyšetření neposlali (asi se musí šetřit)Snažím se abych to nevnímala -bolest hlavy i ten hukot v uších a hůř slyším ,když mě bolí hlava,asi to má nějakou spojitost,no ale když se zeptáte lékaře tak nic moc se nedozvím..Tak se mějte všichni líp ať ty problémy vyšumí a je nám líp .

Denisa
1x

Kyfóza krčnej chrbtice, osteochondróza, vertebrálno-anxiálny syndróm. Do 30-tky som nevedela, že vôbec chrbticu mám. Mám však sedavé zamestnanie pri počítači, celkove málo pohybu, čím som sa dopracovala k uvedenej diagnóze. Teraz mám 40 r. Pri problémoch s krčnou chrbticou je to stále horšie a intenzívnejšie. Tiež som už pociťovala všetko možné. Závrate, hučanie v ušiach, pocit "zadunenej" hlavy, citlivosť na zmeny počasia, zhoršenie pred menštruáciou, bolesti hlavy a súčasne aj mierny opuch vlasatej časti hlavy, vtedy aj akosi horšie vidím, prípadne ma aj štípu oči (čo však môže súvisieť s tým, že som aj alergička - astmatička). Keď sa to už nedá vydržať, užívam Dorsiflex, prípadne v kombinácii s Ibalginom alebo Veralom a sporadicky Magne B6 + gel Voltaren vmasírujem na problémové miesta (šija, krčná chrbtica). Najlepšie však zrejme pomáha popreťahovanie svalstva cvičením (na rehabilitácii mi predviedli cviky na chrbticu). Dosť často z toho mávam až depresívne (či úzkostné) stavy - neviem rozoznať rozdiel medzi týmito dvomi diagnózami. U neurológa som bola asi 4 x. Vždy len predpísal lieky proti bolesti a poslal ma na rehabilitáciu. Napíšte prosím svoje skúsenosti s podobnou diagnózou.

n3my_sk4
2x

ahoj.mám podobné problémy. příšerné motání hlavy s pocitem na zvracení, neustálá ztuhlost krku, ale i celé hlavy,hůře vidím, hučí mi v uších, "zamrzávají" mi končetiny, když se předkloním třeba na mytí hlavy, začne mi mravenčit obvykle pravá noha...atd...příznaků je opravdu spousta a to je mi teprve 20! problémy mě kolikrát úplně vyřadí z normálního života. začalo mi to už v 17, tlakem za krkem a postupně se to zhoršuje, podstoupila jsem několik rehabilitací, které však vůbec nepomohly..také jsem už dvakrát byla na MR mozku a krční páteře, na EEG, EMG a na odběru mozkomíšního moku...oční a ušní vyšetření jsem podstoupila taky..neurologové si se mnou nevědí rady, cpou mě léky, které nezabírají a nakonec mě poslali k psychiatrovi,kde jsem tedy začala brát nové léky, které však též nepomohly..máte někdo nějakou účinnou radu?? už začínám být opravdu zoufalá...

http://sweb.cz/gbookers/pater/
4x

Před několika týdny jsem zkusil býti aktivní a vrhnout se do spárů našeho zdravotnictví, abych se pokusil vyřešit ony známé problémy. Musím říct, že místy jsem se setkal s perfektním přístupem a opravdovými profíky, ovšem závěr je opět nulový (nebo přesněji řečeno tablety magnesia - č. II) Možná to zní mnohým neuvěřitelně, ale pokud nejste ve stavu, kdy jste zelení, zvracíte a motáte se jako po několikahodinovém flámu, tak neurologická disciplína (alespoň ta česká) termín "problémy od páteře" (pokud nejde o BOLEST) nezná! Ti lékaři za to prostě nemohou. Bohužel obzvláště zde se projevuje fakt, že NAŠE medicína léčí zpravidla důsledky, nikoliv příčiny, a že ke stanovení diagnózy potřebuje jasný exaktní nález, což je ovšem u páteře mnohdy poněkud problematické. Zůstává otázkou, jestli se ona disfunkce páteře dá nějak léčit (kromě rehabilitací) - KDO NĚCO OBDOBNÉHO PODSTOUPÍ, HONEM SEM S TÍM, AŤ NEMUSÍM JÁ I MNOZÍ DALŠÍ TRPĚT. Přitom fakt, že disfunkce páteře (tzn. pokud nejsou spoje správně sesednuté a prokrvené, popř. tam došlo k nějakým změnám v její stavbě, držení těla apod.) způsobuje 1) absence = krátké výpadky vědomí (signál přicházející do mozku je zkreslený a ten poté určí špatně polohu hlavy, popř. těla v prostoru - pak příjde onen výpadek - ano, to jsou ty náhlé pocity na omdlení, kdy se dotyčný lekne, je v šoku, že se blíží konečná, a tak se nechá vyšetřit - ekg apod. a zde se na nic nepříjde) a za 2) závratě, motání hlavy = nikoliv ovšem klasické, "ala kolotoč" ale otupělost mysli a zhoršené vnímání = mozek je vychýlen se svojí běžné činnnosti a pracuje tížeji - právě proto, že pernamentně přijímá skreslenou indormaci o poloze těla na základě disfunkce páteře - tenhle poznatek je naprosto klíčový.. Výše uvedené jsem zopakoval pouze jako vodítko pro bádající, kteří na tento server zabrousí.. Doufám, že to nebude dlouho trvat, a medicína (nebo systém?) bude schopna tyto příznaky výrazně eliminovat...

Zdenka

Děkuji,to s tou polohou páteře leccos vysvětluje.Nejsem u doktora schopna popsat příznaky.Zajímají je jen skutečné mdloby.Díky

Standa

Váš příspěvek zcela pasuje. Sám jsem vypozoroval výpadky pří orientaci v prosturu. Tři měsíce jsem ležel při syndromu tetanie, což vlastně nemocí není, ale projevem nemoce. Je fakt, že mi došlo ke zklesnutí hlavy. Pokud mi přestanou bolesti rukou, nárust žil na rukách, budu asi zdravý. Na držení hlavy si dám určitě pozor. Váš přispěvek je naprosto trefný. Bohužel v jiných příspěvcích zazněly i zvýšené teploty (borelioza atd.), nebo projevy odezvy levé nebo pravé části těla na změnu polohy těla ( neprokrvení nebo mírné krvácení do mouzku- hrozba mrtvice). Je vidět, že jsou některé projevy přidružné k rúzným příčinám. Nedivím se tady lékařům, že nevědí co dělat. Co člověk to jiná nemoc a s věkem přibívají. Pokud jde o nesprávné držení hlavy, nedivím se lékařů že doporučují antidepresiva, neboť jde o projev oslabení psychiky, Tedy nejde se k věcem zpříma. Hold budu muset pracovat na představivosti, že je páteř z malých kostek a musím je udržet v rovnováze. Jako když jsem si jako dítě hrál se stavebnicovýma kostkama. Prostě nesmí spadnout.

Standa
1x

Chtěl bych dodat, že při nízkém tlaku dochází ke zvýšení teploty a počtu sdrdečních tepů. Pokud ke zvýšení teploty nedochází, bude blok v oblastech od hrudníku nebo někde v krční části. Pokud je teplota vyšší, je nutno upravit způsob dýchání. V případě druhém držet rovně páteř. Pokud to nepomůže, jedná se o projev zánětu nervové soustavy. V horším případě problém na mozku. Je lépe postupovat od jednodušších řešení vylučovací metodou. Dodávám, že zvýšenou teplotou se míní max. 38. Pokud je vyšší pak je podezření borelu atd. U mne došlo k velké námeze a špatnému držení těla. Co přišlo dříve těžko říct. Patrně současně. Pokud jde o mžitky, jedná se o neprokrvený mozek. Mozek je v útlumu a udržujeme si stále bdělé vědomí. Proto trochu nahlédneme do vlastního nitra. Ony barvy jsou poze vědomím těla. Svadí se to, nebo spíše spekuluje, na poruchu očí nebo sítnice. Samotný výpadek je pouze krátký. Při nízkém tlaku celého organizmu, dochází k výpadku na dlouho a to když se vstane. Krátké výpadky jen při snaze orientace v prostoru. Pak se hledá příčina v páteři (hrudník, nebo krk). Pokud to nepomůže, může jít o roztroušenou sklerózu. Příčiny sklerózy nejsou známy, možná je vyrová příčina. První výpadky jsem měl při chřipce. Pak to přešlo. Asi zkusím antibiotika pokud si už nebudu vědět rady. Tímto problémem se zabívám pouze pár hodin, ale mám v tom trochu jasněji.

lenka

dobrý den ,poslední 3 dny se mi pořád točí hlava,jako bych byla opilá a k tomu mi brní,nebo mrtví konec jazyka,je to hrozně nepříjemné,musím jen ležet,tak je mi trochu líp.Poradtě prosím

katka
2x

ahoj lenka a co ti zistili, ci nic??? preco ti mrvti ten jazyk??? ja mavam tak raz za 2 mesiace tocenie hlavy, pocity opilosti, bolenie krcnej chrbtice...vsimam si to a byva to vzdy po dlhsom obdobi nervov. Jazyk mi mrtvi len ked pijem viac alkoholu ... neviem preco. co to moze byt? prosim odpoved na mail: [email protected]

kl

Tak už jsem zde před časem psala. Teď jsou zhruba čtyři měsíce po začátku mých problémů, ne tedy že by ustoupily. Podstoupila jsem CT mozku samozřejmě nic mám spousty prášků, které neberu jelikož mi stejně nepomáhají a bohužel ovlivňují řízení. Dospěla jsem k názoru že s tím snad bude spojené i klimakterium a tak jsem si byla pro prášky u gynekologa které beru a stav se trochu zlepšil jsou to tedy hormony. Ale velikou a snad přímo nejdůležitější roli jak jsem zjistila hraje psychika, když mně doma nikdo neničí a nenervuje tak jsem v pohodě pokud se dostanu do stresu je mně na umření se všemi příznaky infarktu atd. A tak se snažím udržovat v pohodě a být veselá i když k tomu mod důvodů nemám chodit ven a hýbat se, jelikož sedím v práci celý den u počítače. Doufám, že se to snad časem zlepší a já začala bojovat ne pomocí prášků ale sama se sebou a se svou psychikou. Držím všem palce ať je vám moc a moc dobře.

Jarek
2x

Dobrý den. Je mi 16 let a poslední dobou mě trápí velmi silné a nepříjemné píchání v hrudníku, špatné dýchání a občas na mě padne deprese. Slyšel jsem že to může být od páteře, ale mám strach. Může mi někdo prosím poradit čím to může být.

Jarek
1x

Dobrý den. Děkuji za odpověď. Je to hrozné, ta páteř. Jednou za týden chodíme plavat se školou, takže doufám, že to pomůže. Jinak taky hodně štěstí a ať je vám brzy lépe.

sugarbaby

Dobrý den, měla jsem problémy se zády. Měla jsem ztuhlésvaly hrudní páteře a částečně krční. Chodila jsem na masáže, rehabilitace ale pak se problémy vrátili, chodial jsem totiz do posilovny. a ted poslednítýdenmám nepřetržitě bolesti hlavy. Setkal se s tím někdo?

Alena

Dobrý den, prosím o radu. Zítra mám jít na CT mozku k vyloučení ložiskových změn na CNS. Mám totiž již měsíc pracovní neschoponst, kvůli divnému brnění v hlavě, slabosti a divného taku v uších. Byla jsem i na infuzích v nemonici, zabrali, pustili mě domů a problémy jsou zpět. Vždycky mě začnou bolet ty hlavové úpony a cítím nepříujemné pocity v úších. Nejhorší je to po probuzení a v posleli, když ležím. Máte někdo podobné zklušenosti.Mám pocit, že to snad nikdy už nepřestane. Na ušním bylo vše v pořádku.

martina

mam to same delali mi akupresuru po ni jeste horsi navic tlak na prudusnici a porad unava nikam me neposilaji lekari divaji se na me jak na blazna nejsi sama vse zacina od krku postupuje do usi a hlavy uz jsem taky zoufala

kamila
2x

Dobrý den,trapi me bolesti hlavy, ta bolest je prudka,kdy me prudce zaboli nekde na temeni hlavy a po chvilce to bolet prestane a je to pryc a pak za chvili znova,je to prudka bolest,ktera vystreluje.byla jsem u neorologa,delal mi EEg, to bylo v poradku,poslal me na rehabilitaci,ta mi pomohla.Uz jsem zjistila, ze na ty rehabilitace musim chodit co pul roku, protoze je to po tech 6 mesicich zpatky.krom te prudke bolesti,mam i pocit tlaku v hlave,spatne se mi usina vecer,jsem roztekana a takovy ten pocit roztekanosti mam i v hlave,neboli me,ale casto musim vyrovnavat tlak,jako kdyz se potapim.nekdy citim nevolnost a pocit jakobycvh padala dozadu, mivam ztuhly krk...na neurologii mi doktorka rekla,ze to na nic horsiho nevypada,ale ji se to rekne,kdyz mi nerekne nic konkretniho a pritom ja se zdrave necitim.Nikdo v mem okoli to nema,tak treba tady nikdo z vas mi poradi, co mam delat.Ten pocit je hroznej,nekdy se citim,ze padnu,ale nikdy se mi to jeste nestalo,ze bych omdlela.Mam strach,jestli me ta neurolozka nezanedbala a ja abych si nehrala na hrdinku a pritom to bylo neco vazneho. Dekuju moc za kazdou radu,Kamila.

Mawca

Velmi dobře tyto pocity zná, přidává se mi k těm Vaším ještě tlak v uších. Dnes jsem byla na CT mozku. Dopadlo dobře. měla jsem příšerný strach. Moje problémy jsou zřejmě způsobené krční páteří. Ta prý dokáže nadělat s organismem psí kusy: Já jsem byla už na rehabilitacích několikrát, ale teprve ta poslední přinesla úlevu. I mě se večer velmi špatně usíná, a v klidové poloze na ležato se mi stav zhoršuje. Chce to ale opravdu poctivě cvičit.

kamila

Ahoj Mawco, u te bolesti hlavy jsi taky citila jakoby se ti tam nejaka zilka napinala? Me kdyz tam pichne, tak je to pokazde tam prudke, ze mi tam vystreli i ruka a zacnu si to hned masirovat...Spatne se to popisuje, jeste hur doktorce...Asi se na to CT taky objednam, ale mam strach, aby to nebylo neco vaznejsiho. Jinak od patere je mi i zle, citim nevolnost po jidle, malatnost...no nic moc pocity. Dekuji za odpoved.

mawca

Musím přiznat, že mě už je poslední dva dny lépe. Našla jsem bezvadnou rehabilitační a ta mi velmi pomohla. JInak na CT se snad nemůžeš objednat sama, ale myslím, že tě tam musí poslat neuroilog v případě nějakých pochybností. Krční páteř prý dokáže způsobit neskutečnou řadu problémů, o kterých se člověku zdá, že s tím nemusí ani souviset. Mě jse a drž se.

Rob
1x

Ahoj, mám taktéž problémy s krční páteří, obnobné co jsou zde popsané. Chci se zeptat, kde jsi našla tu dobrou rehabilitační. A ještě jeden dotaz, může od krční páteře kolísat krevní tlak?

Kamila
1x

Ahoj Robe, zeptej se sve doktorky nebo neurolozky, ony vetsinou uz maji prehled, kdo je dobry a kdo nee, taky pak az budes volat o objednavat se, tak aby te treba objednala az za nekolik dni a ne hned, cim vic maji lidi tim asi lepsi vizitka...ja takhle zkusila uz 3 rehabilitacni strediska a az to psoledni mi pomohlo... A kdyz budes mit doporuceni od doktora, tak to mas hrazene pojistovnou.

Maja

Ahoj Mavco,muzu se zeptat,jestli by bylo mozne dat kontakt na tu rehabilitacni sestru,o ktere pises,ze je dobra?Dekuji....mam ty same potize,co vsichni ostatni tady a ty zavrate uz me stvou

verca
1x

ahoj chtela bych napsat ze mam take dost velke potize s pateri vzdycky jak me boli toci se mi hlava boli mi a nekdy mi je i na zvraceni take kdyz pohnu hlavou toci se pred 7 dny jsem si sla zmerit tlak a mela jsem ho vysoky dostala jsem gopten 20mg a ted ho mam o dost nizsi chodim k leciteli do Havirova odblokoval me ale stale to boli slysela jsem ze i patzer ma vliv na krevni tlak jsem z toho dost spatna nekdy se bojim nekde jit at sebou neprastim

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce