Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

krcni pater

ja to blbe zalozil, ale jen tak... uz od r. 1996 se potykam s problemy ploten c3-c7, v jednom miste je misni otvor zuzeny ( byl jsem na MR a koncilium v dane dobe [1998] uvazovalo nad operaci, nastesti se nekonala.. ale to hlavni.... kdyz me ty problemy s utlakem korenovych nervu prepadnou ( svalovy tres a podobne radosti ) tak se citim, jako bych mel slabou chripku ( teploty kolem 37,2, poceni atd... ) mel jsem predepsano xxx leciv ( mydocalm, uno apod.. ) ale pomaha mne vlastne jen flamexin ( ten jsem dostal na zkousku od podobne postizeneho ) tak se ptam, uz u nas umime mini operace patere / frezovani, rozsirovani / nervovych kanalu v oblasti patere ?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
john

ja ve svych "ruznych/hruznych" stadiich vyzkousel snad vse... pokud to je pouze psychika, tak pouze odpocinek, vymazani problemu zivota z mysli a vratit se zpet k zivotu, ktery cloveka bavi.... / uvolneni tela a psychiky... / pokud poctive vysetreni zjisti fyzicky problem, pokecat s doktorem, pokud je znaly, poradi... soucitim, ja tak zil cca 8 let a malem jsem ztratil syna, rodinu, praci i sam sebe...

Renca

johne - znam i tve pocity, pohuzel a diky za podporu. Ja prosla taky rozvodem, problemy s pubertou deti, ktere vydiraly, protoze, co nepovolila maminka, tatinek schvalne ano. Ano, to vse se na nas podepise. Vymazat nektere problemy se mi podarilo, ale neco ze zivota nevymazes. Treba ty potomky. Neco te trapi cely zivot a neda se s tim nic delat. Pokecat s doktorem, ktery je znaly, poradi.... to bych si moc prala, ale narazit dnes na takoveho je velike stesti, nebojim se pouzit slova VYHRA. Strasne ti to vse preju, ze jsi nakonec zvladnul narocne obdobi a hlavne si to uvedomil sam a i ty operace byl velky zazrak. Vse bude dobry, udelal jsi pro to maximum. Ale tim i souhlasis se mnou, ze krcni pater, jak tu stale propaguju uzce souvisi s nervama. Sposta lidi si to nechce pripustit, ale kazdy stres, se na pateri projevi. Jsi silnej clovek a preju ti, at ti uz jen vse vychazi. Nikomu nepreju nic zleho, ale stresy by se mely nejak spravedlive delit a ne hrnou jen na jednoho. Hezky den....

john

nelze vse z zivota vymazat, ale take nema vyznam se problemy trapit do nekonecna / cesta do pekel /.... chce to zkratka zacit novy zivot / osobne opoustim zamestani, kde jsem se diky problemum dostal na "black list", pomalicku, polehoucku se vracim ka starym zajmum, nak si rikam, ze jsem se ve svem zivote odrazil 2x ode dna, nyni je uz vse lepsi a ceka me treti odraz..../ nebude tak narocny, jak predchozi /...

Inka

Ahojte všichni dnes jsem tady poprvé mám úplně stejný problém jak vy všichni.Je mi 34roků.Mám náročnou práci ve sladě potravin jako skladnice co si myslím je také trochu příčina mých potíží.Když si čtu vaše články nacházím v nich svoje obtíže.Někdo kdo to nezažil nepochopí o čem je řeč.Když mluvím o svých problémech v práci holky nechápou o čem myslí si že mě bolí záda a nerozumí tomu že špatně mě není od bolesti ale od nevolnosti.Mám stejné stavy jak hodně z vás.Ráno nemůžu vstát z postele stašný moták ,nevolnost,bušení srdce mám pocit že to nevydržím.Většinou to trvá 3dny ty jsou nejhorší pomalu nedojdu na wc pak se to postupně lepší.Vžycky marodím 2-3 týdny.Prošla jsem už také rehabka ale nic moc také jsem chodila na masáže a to jsem si opravdu pomohla zablokovala jsem si záda že celý měsíc jsem měla motáky ob den.Doktorka mě úplně masáže zakázala.Ted mi začínají zase ty moje stavy,Sice ještě mě to nechytlo ale už mám zase to stahování žaludku a raní točení hlavy.Vlastně co je vůbec nejhorší je ten stach s těch prvních dnů kdy je nejhůř.Naštěstí tyto moje stavy jsou jenom jednou do roka sice ne pravidelně ,ale o to lepší pak bych se toho dne bála a tak nevím kdy to bude.Tyto stavy už mám 5 roků. Tak se mějte všichni krásně a co nejmínˇ bolestí.

Martina

Ahoj všichni, vzhledem k tomu, že mám poslední měsíc a půl stejné potíže, které mi dělají ze života doslova peklo a vzhledem k tomu, že jsem nenašla příspěvek, který by byl pozitivně naladěn a přinášel řešení, tak se mi krom závratí, rozostřeného vidění, omdlévání a brnění končetin udělalo zle i na duši. Nakonec asi opravdu navštívím psychiatra, neboť i ze mne dělají cvoka s tím, že mi takhle hrozně být nemůže. Přišla jsem k tomu po infarktu, kdy mě museli 3x resuscitovat, takže srdce mám ok, ale motám se jako klacek pod jezem a to v jakékoli poloze, neboď při defibrilaci mi vyblokovali páteř, hlavně c1 a c2 a th. Přestávám chápat, proč mě vlastně probírali, když takhle se žít vážně nedá. Celkem chápu, že za to nemohou a cílem bylo obnovit srdeční činnost, ale od té doby si mě už nikdo nevšímá....prostě srdce je ok, rehabilitace nezabírá, trhají mi hlavou, pouští do mě proudy a NIC........Hledala jsem tedy radu na internetu........a také nikdo neví.......tak nezbývá než trpělivě omdlévat a spoléhat na to, že si při tom třeba rozbiju hlavu a pak bych snad začala opět zajímat lékařský svět.

Renca

Ahoj Martino. To je to nase zdravotnictvi. Jedni ti pomuzou a zaroven ublizi. Ale nikdo za to nemuze!! A taky nikdo-nic neresi koplexne. Srdce mas v poradku a ted zase jim s pateri. A kdyz si nevedi rady, tak psychiatr. Vim, ze tve styvy a pocity jsou neprijemne. Jenze, ja mam pocit, ze lekarsky svet se zajimat moc nebude. Ted je to v takovem stadiu-zdravotnictvi, ze se mi chce z toho jen brecet. Zname dokrory a penize. To dnes frci. Bohuzel, ja mam dnes taky spatny den. Narodili jsme se ve spatnem state. Drzim palce, at se najde reseni.

Martina

Ahoj všichni.........pořád se motám, ale méně......pro všechny zoufalce jako jsem já.....najděte toho nejlepšího fyzioterapeuta.......pomohl a hodně, vrátil mi blok na C0, Th a zakloubil jedno žebro.........mám totálně zdevastovaná záda, ale je to teď o hodně lepší...........jen to chce opravdu machra, někomu, kdo tomu rozumí....je třeba si vzít reference a nenechat si násilím nic škubat.

Aned

Dobrý den, pročetla jsem si na tomto fóru veškeré příspěvky, a ráda bych se zeptala, jestli je zde někdo, kdo trpí Meniérovou chorobou (porucha rovnováhy) spojenou s problémy s krční páteří. Má maminka má tyto zdravotní problémy skoro 20 let.S přibývajícím časem se situace čím dál více horší. Některé příspěvky mi velice připomínají příznaky její nemoci. Motání hlavy jako na kolotoči, chodí jako na vodě, jako by měla pod nohami balón, táhne jí to do levé strany, má nystagmus v očích (mží se jí oči, má dvojíté vidění), hučí, píská v uších.Na levé ucho už přestává slyšet. Hodně z vás doporučuje rehabilitace krční páteře, v kombinaci těchto dvou nemocí jí tohle lékaři striktně zakázali. Navíc tyto problémy má každý den. Chodí od stěny ke stěně.Situace je na tolik vážná, že v posledních 5-ti letech nevyšla z domova. Od lékařů víme, že se to nedá nijak operovat. Někdo z vás psal, že byl v nemocnici na kapačkách - toto je dočasné řešení, chvíli je to kapku lepší, pak je to zpátky. Dělá ji problémy dívání se do PC, na tekoucí vodu...Užívá Frontit, který ji otupí nervová zakončení a betaserc, který tady taky někdo zmiňoval. Pokud víte o nějaké alternativě - jakékoli, prosím, napište.Už jsme bezradní. Děkuji Denisa, [email protected]

Majka
1x

Ahoj Jakube a všichni ostatní, co trpíte s krční páteří. Mám též předepsaný krční límec. Nosím jej hlavně při jízdě autem a na spaní.Při obtížích se to hodně uklidní. Chtěla jsem se zeptat kde tě budou operovat a co máš za potíže? Já nosím límec kvůli vyjeté plotínce ,která tlačí na nervy do ruky.Zdravím a ať je lépe.

Aneta

Ahoj, je mozne ze me od ztuhlych svalu na krku boli hlava nad uchem a jde mi ta bolest az do tvare a do ucha, ve kterem me picha??? Dekuji

Vláďa

Sám mám podobné problémy, ztuhlé svaly za krkem, bolesti nad ušima a za nima, přecházející v občasné píchání, bolest čelistních kloubů, občasné mravenčení ve tváři. Na ORL prý vše v pořádku, na neurologii diagnostikován blok horních žeber, rentgen krční páteře v pořádku, předepsány rehabilitace a Mydocalm a Diclofenac Duo. Úlevu cítím pár hodin po masáži, inak zatím žádné výrazné zlepšení nepozoruji.

Milan

Taky mam takove problemy unavena pulka hlavy ztuhla sije bolest nad pravym uchem obcas mi i zaleha,co to muze byt?

Vláďa

Tak příčina zmiňovaných neurologických problémů (bolest krční páteře, trnutí obličeje, bolest za ušima,....) nalezena. Lymská borelioza, ale to už patří do jiné diskuze.

Janka
1x

Moc vás prosím, nevíte, jestli má vysoký tlak něco společnýho s krční páteří? Mám ztuhlý krk a tlačí mě na hrudi. Tlak 137/104. Puls 55. Mám malé miminko, kojím a navíc podezření na boreliózu. No zkrátka paráda. Nevím jestli je to nervama. Nemůže to být od srdíčka? Děkuji všem za reakce.

Renca
1x

JANKO, Kdyz mivam ztuhly krk, muzu mit , dle lekare utiskovani tepen a muzu mit i ten vysoky tlak. Proto mi taky kolisa. Kdyz citim, ze se motam a boli me hlava, pocit nedokrveni, vzdy mam i vysoky tlak a nizky tep. Uz jsem nad tim mnohokrat premyslela, proc s tlakem zvysujicim se, se mi snizujete tep. Nevim. Boreliozu musis rychle vyloucit , jako prvni- nabranim krve k rozboru a to srdicko si nech urcite vysetrit. At mas klid. Pak se uklidnis a povoli treba i krk. Kdyz nepujdes na vysetreni, budes se nervovat a tim se vse jen zhorsuje. Urcite to bude v poradku, ale chce to mit jistotu. Ale predpokladam, ze jsi mlada na tak ove velke potize s krcni pateri. Urcite to chce lekare. A preju hodne radosti s miminkem.

Janka

Renčo, moc děkuji za uklidnění. Máš pravdu. Čím nižší tep mám, tím vyšší mám tlak. Hlavně ten spodní. Je mi 31 let a s krční páteří jsem už problémy jednou měla. Teď se mi, ale hlava netočí. Vždy mi jakoby ztuhne krk po nějakém problému. Po porodu jsem dostala silný zánět prsu, brala ATB a mi šel hned nahoru. Srdíčko jsem měla třeba jen 38. Pak se to trošku uklidnilo. No a teď ta borelióza. Beru Penicilin a kojit prý můžu dál. Nervy, ale prožívám pěkný. Měla jsem velký strach, aby nedostal nemoc malej. Dr mě, ale ujišťuje, že se nemusím bát. Na krev půjdu až měsíc po dobrání ATB. Můj dr si myslí, že tlak mám vysoký kvůli stresu. Vše si moc zabírám. Jenže já už jsem taková. V životě jsem moc pěkných věcí nezažila /kromě svých 2 dětí/ a tak se bojím už snad úplně všeho. Jenže chci kojit dál. Svou starší dcerku jsem kojila 3 roky a právě kvůli první prodělané /tehdy 100%/ borelióze jsem musela skončit. Pak jsem hned otěhotněla /ještě jsem se léčila ATB/. No a nervy pokračovaly.....Dnes jsem si koupila homeopatika Sédatif, ale zase nevím, jestli je můžu brát když kojím. Nevíš o tom náhodou něco? Jinak mi chce dr předepsat prášky na tlak a musela bych přestat kojit. Jejda to jsem se rozepsala. Omlouvám se za to stěžování, ale je to fajn, že se mi snažíš pomoci.

Renca
1x

Ahoj Janko. Podle toho, co pises to opravdu vypada na nervy. Zivot nam nekdy dava zabrat, znam to a vzdy se to nejak projevilo. To je pravda, ze ten tlak muzes mit od nervu, pokud to takhle popisujes. Hlavne, ze jsi v rukou lekare, ja myslela, ze jsi nikde nebyla. S tema homeopatikama zkusenost nemam, urcite ti neublizi, ale kdyz mas takove problemy, nebylo by lepsi prestat kojit a dat dohromady taky sve zdravi? K peci o miminko je potreba zdrava maminka. Asi bych to resila takhle ja. Vim, ze chces kojit, ale kdyz mas tyhle problemy. Kdyby ti pak dali neco na uklidneni a na stazenej krk je dobrej i Diazepam, ten pry nejvic uvolnuje svaly, pokud to je od nervu a taky se ti treba srovna ten tlak. Vysokej ho mas dost a nemuzou ti poradne pomoci. Ke zdravemu miminku je potreba, aby byla i maminka v pohode. Zkuz to zvazit. Jinak preju hezky den a miminko ti zavidim. Kdyz jsem byla na materske, byly to moje nejkrasnejsi roky zivota.

Janka

Ahoj Renčo, tak už jsem se trošku uklidnila, protože skvrna po klíštěti se nezvětšila a dr si myslí, že to borelióza nebyla. No, ale ATB beru dál. Na krev jdu až za 6 týdnů. Dětská dr mě uklidňuje, že miminko se nakazit ode mně z mléka určitě nemůže. /Ale z předešlé boreliózy, kdy měla pozitivní testy dcerka a já ji kojila, na 100% klidná nejsem/. Byla jsem včera u internisty. EKG v pořádku, srdíčko při poslechu taky, štítná žláza, ledviny, játra....vše OK. No a výsledek je, že jsou to nervy. Tlak jsem měla zase 140/95, ale, že to nechají tak a mám přijít za půl roku na kontrolu. Možná se to ještě zlepší, až bude mít dcerka po operaci. Příští týden jde do nemocnice a budou ji trhat nosní mandličku. Musí tam jít s ní manžel, protože já jsem doma s mimčem. Mám z toho dost strach, nedovedu si představit, že jí budou dávat narkózu. Už, aby to bylo za námi. Ze zvětšené mandličky, byla malá strašně nervózní a řekla bych, že začíná být hyperaktivní. Od té doby co máme miminko, tak strašně zlobí a nevíme si s ní rady. V září chci zkusit školku - malá teď měla 4 roky, jestli se situace nezlepší. Vždy jsem byla proti dávat malé děti brzo do školky, ale trápíme se celá rodina. Nemám na ni tolik času a ona se doma nudí. Jo a ještě k tomu kojení. Já si prostě nedokážu představit, že bych měla malýho odstavit. Teď mi dali půl roku na to, abych se dala dohromady a kojit mám dál. Tak to je to hlavní co mě uklidnilo. Homeopatika neberu, ale koupila jsem si místo toho vitamíny B, tak snad to bude lepší. Začala jsem poctivě cvičit cviky na krční páteř a snažím se hodně pít. A už zase píšu a píšu. Měj se moc pěkně a děkuju za rady. Měla by sis otevřít psychologickou poradnu on-line. Ráda si s tebou píšu. Můžu se zeptat odkud jsi?

ol

ahojte mám už druhý rok stejné problémy.Každý den hrozné motání hlavy hlavně venku. Kdybych neměla kočárek, terého se držím tak nevím jak bych chodila. Nevím co budu dělat až malej ten kočár nebude potřebovat. Dělají se ze mně srandu, že si budu muset pořídit taový to chodítko co mají důchodci. Prošla jsem hodné vyšetřeními. V prosinci mi řekli že mám lat. tet. ale braní magnézka na to vůbec nepomáhá. Od února se k temu přidala bolest na pravé straně zátylku kousek nad uchem a ramene. Neurolog ( takový starý dědula,pan profesor) zastává staré metody takže dvakrát už mi krkem škubal, ale bez úspěchu. Vyšetření žádné. Až teď mně internistka poslala na ct, ale až v červenci. Ty čekací doby jsou také paráda. Máte také zkušenosti s tou bolestí na zátylku a ucha. Někdy mně v něm i píská?

Milan

Ahoj mam uplne stejne problemy,trvaji uz 14dni ztuhnuti sije,nad pravym uchem bolest a zalehani ucha samozrejmne se mi mota hlava vzdycky uz od rana,nevis neco blyzsiho co by to mohlo byt?

ol

Pro Milana CT jsem měla v pořádku. Teď chodím na rehabilitace prý to dělají ty úpony svalů.Trochu mi to pomohlo. Taky jsem měla šílenou bolest hlavy, žádné normální prášky na to nezabraly takže jsem skončila v nemocnici na pohotovosti. Dali mi něco silnějšího a něco na uvolnění těch svalů. Vyšetření mozku a krve jsem měla v pořádku. Zjistila jsem, že když déle sedím u pc tak mi to druhý den bolí více a také před bouřkou.

RENCA
1x

Zdravim vsechny trpitele krcnich pateri a preju pohodu a silu. Vim, jake to je behat po doktorech a zbytecne a kdyz bolesti omezuji plnoodnotny zivot. Tezko to pochopi, kdo je zdrav. JANKO - tebe zdravim zvlast. Dekuji za psychologickou poradnu, musela jsem se smat. Az se priste narodim, ted uz to nestihnu. Jen se snazim predat informace a me zkusenosti s pateri, protoze s tim uz bojuju nekolik let. A tak budu rada, kdyz to nekomu pomuze, protoze to, co se zda, ze s tim vubec nesouvisi, muze opravdu s pateri souviset. Vim, ze nechces miminko odstavit, to byl jen takovej napad, aby ses dala do kupy ty. Ja treba kojit nemohla a slo to. Nedalo se nic delat. Ale jinak je to to nejkrasnejsi a nejprirozenejsi, co pro miminko muze byt. No a bodejd bys nemela nervy, kdyz tvoje holcicka jde na ty mandlicky. Ale musis mit hodneho manzela, je videt, ze ti hodne pomaha. S tou hyperaktivitou holcicky - muze zarlit, byla sama a veskera pece se soustredila jen na ni a ted se soustredi i na miminko. Zkusila bych tu skolku, tam bude v kolektivu vrstevniku a nejen, ze bude mezi detma, budou neco vyrabet, zpivat a tam jsou na hyperaktivni deticky zvykle. A mozna se budes divit, ze bude spis klidna. Znam to, jsem z oboru. Jinak je fajn, ze borelioza se neprokazala a preju vam vsem hodne stasnych chvilek. Tato doba, kdy jsou male deti tak strasne leti a uz se nevrati, pokud si to jeste nezopakujete. Jinak jsem ze severu nasi republiky.Mej se hezky a hlavne klid, mozna i medunka by ti mohla pomoct a miminku by bylinky nevadily. Mavam.......

Jitka

Dobrý den, všem co máte problémy s kční páteří, mám taky, ale bojím se toho nejhoršího včetně se odhodlat jít na vyšetření k lékaři. Bolí mně stále jedna polovina v hlavy , cítím tlak v jednom místě něky mírné brnění, někdy se to stěhuje, ale je to převážně levá strana, tlačí mi to do levého ramene, chodím rehabilatce, ale výsledek to zatím moc nemám ikdyž jich už bylo přes deset a fyzioterapeitka je velmi dobrá. Ve spánku mě nic nebolí a spím docela bobře za což jsem vděčná. Při malém cničení mi křupe za krkem, druhý den po rehabilatcivšechno cítím takže úlveva je dost minimální. Možná, že mají vliv i nervy, jak na to stále myslím, ale prášků na nervy se bojím, prášky od bolesti mi žádní nepomáhají. Závratě nebo zhoršení vidění nemá, kbyby nebylo toto je mi fajn. Přeji Vám všem ať se Váš stav zlepší a neotravujeme Vám život, také děkuji, jestli mi někdo napíšete , možná si potřebuji postěžovat.

Edita

Je to opravdu ,beh na dlouhou trat,me tyhle potize trapi uz 3 roky,nekdy pomaha skubnuti krkrm u odbornika,pak masaze,akupunktura,ale je to na chvily.Je pravda kdyz cvicim ,nekdy jsem i lina,tak po 14 dnech je to lepsi.Je pravda kdyz cloveka to chyti ze zacatku,zavrate atd...ze zacne mit automaticky strach.Ja mela doby ,kdy jsem chodila venku kolem zdi abych vubec mohla vyjit ven.Pak uz jsem neusla ani 50m.Zavrate,od pasu dolu mrtveni nohou,konce rukou,a jasne ze zacala panika.Dostala jsem po roce vysetreni na cokoliv,nakonec Cipralex antidepresivum.Jim ho rok,je me lip,psychicky.Ale obcas ty zavrate mam kdyz mam zablokovanou krcni pater,vzdy vim jakmile me boly za krkem tak zacnu rozmazane videt a za hodinu se motat.Vemu si limec kolem krku na zpevneni krcnich drzaku,nebo jak to jmenuje,predtim to namazu voltarenem.A pomaha me suchy teplo.Pri opravdu velkych bolestech me masaz nepomuze.Masaz me pomuze kdyz to nejhorsi odezni.Me pomaha,nespat na vysokem polstari,obcas od pc se projit,je dobry i ten mic,a snazit se naucit se cvicit na krcni pater,teda na celou.Vim jak je to obtezujici.A ze okoli kdo to nezna nas nekdy poklada za hypochondry.Preji vsem uzdraveni hodne sily na tu dlouhou trat s pateri a zavratema.

Verča

ahoj chtěla jsem se někoho zeptat mám závratě bolest na hrudi a mrtví mě pusa ,a do toho mam vysoký krevni tk .závrat a ochrnutí pusi trvá pár vteřin nemohu promluvit slovo.doktorka říkala že je to od krční páteře ale každy mě straší že to jsou přízaky mozkové mrtvice. prosím napište mi někdo jesli máte stejný problém ,[email protected] . byla jsem na neurologii a na eeg .vysoký tlak mám prý od páteře 158/100 je mě 31 a problémy mám 2 roky.

alena

Milá Verčo,neposlouchej lidi ,že to mohou být nějaké příznaky atd...za svým zdravím si musíš jít v dnešní době musíš si vše zařídit sama a nečekat až tě lékař někam pošle!Vše co popisuješ mám za sebou mě ještě brněly ruce a nohy někdy i celé tělo.Vysoký tlak sice muže být od pateře,ale mě to dělaly nervy, protože jsem na to stále myslela tlak býval také 220/160.Návštěva u neurologa potvrdila blokády krční páteře najdi si dobrého chiropraktika není to o tom,že ti někdo škubne hlavou a je hotovo,ale rozmasírování atd....mužeš zkusit alternativní medicínu přeji ti aby se ti ulevilo a na nikoho nedej a udělej pro své zdraví co nejvíc

Bobuša

Ahoj prodělala jsem ekg odběr krve pro bolest na hrudi a mezi lopatkama.Mravenčení rtů a sucho v ústech.Vše je v pořádku dle Dr. jde o zabl.hrudní páteř a krční páteř.Dostala jsem neurol na uklidnění.Ten celkem zabral cvičím mojžíšovou a zítra jdu na masáž dornova metoda.Je mi 32 let.

Dita

Ahoj všichni, jsem ráda, že jsem na tyto stránky narazila, protože jak projíždím internet, už začínám mít černé myšlenky (nádor mozku atd): bolesti hlavy mám už delší dobu,vždy pravá půlka hlavy jako bych měla natažený nějaký provázek od krku až do spánku a tam mi bušilo kladivo, v poslední době to došlo až k migrénovému záchvatu (podle všech přínaků), někdy mi zaléhá pravé ucho a teď asi týden pociťuji slabé závratě nebo jakoby motání hlavy. Je to strašně nepříjemné. Je možné že je to taky ta krční páteř?? Asi nejlépe zajít k doktorce, že?? Ale moc se mi tam nechce, bojím se, abych nebyla za hypochondra :-(( No, ale asi mě ty potíže doženou, je to čím dál víc nepříjemné... Díky a mějte se co nejlépe.

Vašek

Dávám za pravdu Vikimu. Dost problémů-bolestí krčních svalů a související bolesti hlavy, mají příčinu v psychice, stresu. Mě to začalo před rokem, prodělal jsem RTG, CT hlavy, krční páteře s výsledkem 0, či změny přiměřené věku. Skončil jsem s diagnozou deprese. Bral jsem AD skoro rok, než jsem zjistil, že vše přestane po Lexaurinu !! Ten odstraní psychické napětí, částečně uvolní i tenzi šíjových svalů. Není to řešení, brát ho pořád. Jen když si chci ulevit od větších tenzí . řešením jsou masáže, správné a soustavné rehabilitační cvičení, relaxování, "nenervovat se", nepřepínat psychicky - žít flegmaticky. A hlavně víra,že se to zlepší. A nebrat kvanta prášků proti bolesti, jen když je to nezbytně nutné. Tyhle chyby jsem dělal rok, zbytečně. Tenzní bolesti hlavy od šíjových svalů jsou "civilizačním neřádem" dnešní uspěchané, nervozní doby. A hlavně to chce pohyb. Ne ty prosezené hodiny u PC !!!

riči

Také mám problémy s krční páteří. Ale chci se zeptat nemáte také někdo při těch všech pocitech ještě i škubání nebo takové jako by dloubaní za ohryzkem? Dík za reakce

Alča

Ahojte lidi, ani nevíte jakou jste mi udělali radost. Ne, že bych Vám tyto potíže přála, ale zjistila jsem, že v tom nejsem sama. A že to nemusí být žádná "vážná" nemoc, ale "jen" krční páteř. Píšu to v uvozovkách, protože i já vím, jaké problémy jsou s tím spojeny. I když jsem se s nimi už naučila celkem žít, ten strach, kdy mě to zrovna potká, je asi nejhorší. Zvlášť, když mám v plánu něco důležitého, a nevím, jestli když se ráno probudím, budu schopná vstát z postele. To už je možná práce pro psychiatra. Ale neznám žádného skutečně dobrého, který do mě nebude jen cpát tablety, ale skutečně mi pomůže. Tak vyčkávám. Třeba se nějaký objeví.

Zuzka
2x

Ahoj Alčo, tak jsem se náhodou dostala na tyhle stránky a říkám si, aspoň si člověk uleví, že v tom není sám. Chci jen napsat, že bych doporučila seznámit se s kineziologií a navštívit kineziologa, protože tam ti pomůžou spíš než na psychiatrii - je mi 52 let a mám migreny od 11 let, tedy bolesti hlavy od krční páteře a od "nervů" - ale to vše vím až teď, kdy na sobě, na své psychice již pár let pracuji a postupně se to lepší. Chodím na jogu a tajči, dělám si denně reflexní masáže nohou -nic těžkého, mám své oblíbené jednoduché cviky, které denně praktikuji - výsledkem je, že mě sice občas bolí hlava, ale "jsem použitelná", vezmu si prášek - stačí mi pak třeba acylcofin - a funguju (neomdlívám, nehoupe se se mnou podlaha, nezvracím, jsem schopná číst a mluvit atd.) - určitě vím, že problém má počátek v psychice, přílišné (i podvědomé a nepřiznané) snaze, aby všechno bylo v pořádku - doma, v práci a tak .. a tak ti i ostatním budu držet palce, nalistujte třeba nějaké stránky o tajči, o vyrovnanosti a tak a zkuste to - prášky od psychiatra pomůžou v akutním případě přežít nejhorší, ale nejsou řešením - zkuste změnit pohled na svět (trvá to dlouho, je to docela těžký, ale jde to - taky mne k tomu dohnaly ty moc ošklivý stavy, co všichni popisujete)

PEPAN

Ja nemam nazor ale stejne problemi ktere popisuji ostatni mam je jiz prez 5let a stale se stim ucim zit ale jde to tezce nemuzete nic co ste delal rad delat nemuzete na prochazku a kdyz tak jen okolo domu abyste se taky vratili. Promne jsou nejhorsi zmeny pocasi jako treba ted poslednich 10 dnu nemuzu vubec z baraku a po byte mam problemi doposud me nikdo ani zadny lekar neporadil kdo to nezazil neveri co to je .Mejte se hezky.

Lucka

Ahoj, jsem ráda, že jsem narazila na tuhle diskusi. Už od mala mám zablokovanou krční páteř, projevuje se to motáním hlavy, mžitky, bolest očí ... vždy jsem myslela, že mám nádor na mozku, pak infarkt... na pár let se to sklidnilo, teď je mi 21 a vrátilo se to v plné parádě, bolelo mě nalevo na hrudi, šlo to do levé ruky, hned jsem začala panikařit. V létě jsem musela na pohotovost, EKG v pořádku, psychiatr mi urřil diagnózu PP... vůbec se těch bolestí nemůžu zbavit a i když jsem měla výsledky EKG před 2 měsíci v pořádku, mám pořád strach, co to je, otrávilo mi to celou dovolenou v Chorvatsku. Pořád se potřebuji ujišťovat, že to nic není , už nemůžu pomalu jít nikam sama, protože mám myšlenky co když někde omdlím atd..... Máte někdo podobné problémy?

peecin

Mám už tyto potíže od svých 23let a to po úraze hlavy.navíc jsem byla administrativní pracovnice a sedět celý den na zadku a dívat se na monitor byl děs,neurolog mi psal pořád dokola stejný léky,rehabilitace .. marodit jsem si nemohla dovolit, jinak bych přišla o místo a tak jsem to řešila léky, ale to nejde napořád a tělo nakonec úplně rezignovalo a skončila jsem u psychiatra s diagnozou PP agorafobie.Teď mě okolí považuje za blázna, vůbec si naše společnost neuvědomuje, že člověka k tomu psychiataovi můžou přivést i chronické bolesti krční páteře.Ty bolesti na hrudi jsem taky měla, EKG bylo OK, internista mi řekl, že je to od páteře a ať beru něco na uklidnění to samé mi řekl i neurolog a že léky už mám napořád.Před 4 roky jsem skončila v důchodu(36let).Hlavně zkuste být silná,psychika je dost zlá.

ivana

mam problemy s ocima bolej jsou unavene podle ocniho jsou v poradku jdu na rtg s krcni pateri ct uz mam jeste nevim visledky je to unavne

Lucka

Ještě se chci zeptat, mám občas takové divné stavy jakože si připadám jako v bublině, jako bych byla někde mimo, nedokážu se na nic soustředit, je to nepopsatelné :-( Míváte to někdo?

john

asi naprosta vetsina... / ano, je to tezce popsatelne... /

karama

Stejne problemy mam uz asi dva roky,presne jako pise Lucka a mnoho dalsich-bolest oci,mzitky,pocit ze kazdou chvilku sebou seknu,ale vzdycky to ustojim.Bolivaji me zada,casto krcni pater,Jsem jakoby cela ztuhla.Chodim na masaze,ale zatim zadne vyrazne zlepseni.

Lucka2

Ahoj všichni, tak jak se dívám, podobné problémy jako já, tady mají asi tak všichni. Mi to začalo v červnu a po řadě vyšetření jsem odkazana na antidepresiva. Nedala jsem se a začala jsem bojovat po vlastní linii. Vím, že nejsem blázen a prakticky ani po psychické stránce nejsem člověk, který by se užíral. Takže mi můj postoj vlastního boje pomohl. Cvičím jogu a trochu tai-chi, chodím na masaže a zkousím alternativní léčbu. Musím říct, že jsem antidepresiva vysadila a vbec nic se nestalo, spiše naopak je mi lépe. Protože i léky mohou mit ty vedlejší učinky. Já mívala šílené pocity až téměř strachu - točení hlavy, pálení celého těla, opocení se. Vše trvalo asi tak třičtvrte hodiny a pak to pomalu odeznelo, ovšem vždy jsem si vzala neurol - protože jsem z toho byla vynervovaná. Ted se tím po lékařské stránce už moc nezábývám a je mi lépe. Sem tam mám menší stavy závratí - jako zrovna ted, ale jsem schopna v klidu napsat sem, podívat se po internetu a taky pracovat. Jen jsem jakoby trochu nejistá. Takže souhalsím s alternaticním přístupem a reflexní body jsou taky úžasné. Umím dva, k teré mne okamžite zbaví závratě, nebo ji zmírní. Je to vážně lehčí s tímto přístupem. A hlavně vědět že mi je dobře :-) Kdyby jste chtěli vědět více tak napiště na mail [email protected]

Lucist

Ahoj, všechny Vás zdravím.Jsem moc ráda že se můžu svěřit někomu kdo ví o co jde.Přesně jak bylo řečeno,člověk s běžnými problémy s krční páteří neví o čem mluvím.Přišlo to náhle, pár měsíů po porodu nastaly problémy.Nevím jestli je to psychického původu nebo nezvyk na určitou váhu a jiné pohyby.Ale najednou jsem začala mít tlaky v hlavě a do očí,k tomu závratě a pocit strachu.Ale musím říct že jsem byla svoboná matka a moje vlastní mámá mě dost týrala tak jestli to v tom taky nehrálo svou roli.pak mě lékaři vyšetřili a zjistili že mám fokální epilepsii.Tak mě léčí na epilepsii,je to vše super až nato že problémy s páteří se zhoršují a epileptipcký záchvat jsem nikdy neměla..Tak je mi jasný že doktoři léčí důsledky a né příčiny.

Lucist

Lucko napiš mi kontakt.Pro Lucka2

Martinka

Ahoj riči, chtěla bych reagovat na otázku, zda někdo nemá takové škubání za ohrizkem. To snad není možné. Když si čtu spoustu reakcí z těchto stránek, úplně se vidím. Podobné stavy mám devět let. Začalo to jako pád z čistého nebe. Z práce rovnou do nemocnice. Bušení srdce, škubání za ohrizkem, bolest hlavy, na zvracení, a jako by mně někdo táhl za krk dozadu. Diagnoza: psychické potíže. Prdlajz, že musím být tak sprostá. Za těch devět let jsem si prošla peklem. Přišla jsem o zaměstnání, protože marodit se s tím nedalo neustále a nic nepomohlo. Vyšetření jsem prodělala snad desítky ale nic. Prášky nepomáhají ani na nervy, ani na bolest. Když to na mně přijde nemůžu dojít ani za postele na záchod. Nejhorší je to v práci, protože mně to chytá nejvíce po delším sezení, takže každý den. Zítra jedu na magnetickou rezonanci mozku a krční páteře, tam jsem ještě nebyla. Není tak jednoduchý, aby vás tam někdo poslal. Ale přes známé jde i tohle. Tak uvidím, jestli tam nic nebude, nevím co si počnu. Trošku mě uklidňuje, že nejsem s tímto problémem sama. Zdravím všechny trpící.

Lenka

Martinko,jsem s podobnými problémy doma už půl roku.taky čekám na MR,ale radši ať tam nic není.Mě dělá zle pokud něco dělám v předklonu to pak mám buď motanici nebo bolesti krční páteře,Vzalo mi to nervy tak že jsem skončila na AD,ale je to tu stále jen to líp snáším,bojím se jak to bude až se vrátím do práce.Chtěla bych si s někým kdo taky bojuje s tímto problémem psát.Taky cítím že zdraví lidi i rodina nějak nechápou co mám za problém vždyť vypadám zdravě,kdo nezažil nechápe.Zkouším co se dá a hledám způsob jak se z toho dostat,je to běh na dlouhou trať,tak hledám spřízněnou duši

Jana
1x

Problémy s krční páteří

Jana

Problémy s krční páteří

Janula

Zdravim, take mam velke bolesti na hrudniku, spatne se mi dycha, pry je to od patere, ale nevim, ma nekdo to stejne?

Martinka

Milá Lenko, když jsem já měla tyhle potíže půl roku, tak mi všichni říkali, co chceš za tak krátkou chvíli, to chce čas. A vidíte, devět let a je to stále stejný. Pravda je , že někdy k nevydržení a někdy se s tím dá žít, protože člověk se za tak dlouhou dobu naučí. Kdyby jste věděla , co jsem si kvůli těm svým problémům nechala všechno od doktorů udělat a bylo to všechno na nic. Každý doktor se zabývá pouze svým oborem a jak to začne přesahovat někam jinam, hned se vás chce zbavit. Jasně, že si člověk přeje , aby neměl něco vážného, což si myslím, že nemám, protože za devět let už bych byla mrtvá. Ale člověk je vděčný za jakoukoliv diagnozu, která by to vyřešila a hlavně byla ta pravá. Co já jich slyšela. Píšete, že by jste si chtěla s někým psát. Napište mi emailovou adresu a já vám napíšu. Přeji Vám, aby jste zjistila dřív než já co Vám vlastně je. Hezký den.

Lenka

Martinko tady je můj mail : [email protected].

Lenka

Martinko, jak jste dopadla na MR?Mapište mi prosím na mail.Já chodím na trakce a ani to nijak nepomáhá,MR mám mít až v lednu a to mě ji neuroložka z nemocnice objednávala už v srpnu,Mám taky spoustu diagnoz, co se nepotvrdily,a spoustu nálezů co se nevysvětlily.Tak napište,zdá se, že toho máme dost společného.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce