Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Sluneční ekzem

Renato, chci se s Vámi podělit o své zkušenosti se stejným problémem. Vloni mi alergoložka poradila užívat před létem doplněk výživy, tzv. PABA, v lékárně asi za 400,- Kč. Nevím, zda pomohl tento přípravek, začala jsem užívat PABU až v průběhu léta, faktem je, že se podruhé již vyrážka neobjevila. Letos se mi osvědčila další rada získaná nejen od známých , ale také od lékařky. Na začátku léta jít několikrát na solárko. Já byla třikrát a zatím je to dobré. Nutno podotknout, že letos toho opravdového sluníčka ale zatím moc nebylo. Eva

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Alena
2x

Mě i mým známým se osvědčil proti sluneční alergii přípravek Daylong. Je to vlastně mléko na opalování s vysokým faktorem, ale zároveň jsou v něm nějaké ochranné látky, žádná vyrážka se neobjevila ani při dlouhodobém slunění u moře. Nesmývá se ve vodě, nesetřeš ho, potem se nerozruší. Cena 300,- až 400,-, v lékárnách.

Jarka

Mě se též osvědčilo před prvním sluněním soláko.

jkl
1x

Mám jedinou připomínku, naučte se pořádně gramatiku. Zvláště pak používání mě a mně!!!

Lucie Nová
4x

Slunecni alergii se mi osvedcilo chodit pred sezonou na solarko, pri sluneni pouzivat opalovaci kremy s vysokym faktorem.... A tomu chytrackovi co mu zalezi na mě a mně: Zaloz si vlastni diskusni forum, tady se lide bavi o necem dulezitejsim nez je mě a mně! ... a pokud si myslis, ze tva gramatika je bezchybna - zajdi si do fora psychiatrie a nech se vysetrit - diagnoza: absolutni egoismus a netolance, jez se navenek projevuje netaktnosti!!! Hezky vecer vsem :-))

Veni H.

V létě 2002 mě sluneční ekzém trápil moc. Teď vždycky od jara do podzimu užívám betakaroten, buďto samotný nebo v přípravku Ostrovidky, který navíc pomáhá i posilovat oči při práci s počítačem. V létě 2003 ani 2004 už jsem potíže neměla.

Renáta Šecová
1x

Chtěla bych se zeptat, zda je vhodné podávat betakaroten dětem (5 a 12 let) před dovolenou u moře. Pokud ano, od kdy a v jakém dávkování. Děkuji.

Karolína

Betakaroten dětem se doporučuje dávat, ale většina výrobků, co jsem kdy užívala je určena pro děti od 3 let. Podle mně není vhodné užívat ho celoročně, ale před, během a po dovolené určitě ano. Mým nejoblíbenějším betakarotenem v poslední době je SUNDERMIN z lékárny, který je vcelku levný (okolo 50 kč) a navíc obsahuje i vitamin E a extrakt z červeného vína. Takže mimo opálené kůže taky chrání buňky a je silnější antioxidant.

Marta
2x

Mám vyzkoušenou kombinaci opalovacích mlék (faktor 20+) z lékárny /Daylong nic moc, ale Altermed je dobrý/a betakarotenu /mimo jiné jsem vyzkoušela i zmiňovaný Sundermin a je super funkční a navíc i na suchou kůži, ale nedá se sehnat v žádné drogerii - je jen v lékárnách/.

Missa82
3x

potrebuji poradit,kdyz uz mam ten slunecni ekzem,co si na to mam dat,aby me to tak nesvedilo a zmizelo,prosim,jsem uz zoufala....

Eliška
2x

Mam problém mám sluneční ekzém už od mala a stále se mě to zhoršuje je mě 15 let a nevím co budu dělat dál!!!!!!!!!!! PORAD TE CO MÁM DĚLAT PPPRRROOOOSSSÍÍÍMMM

Vanilka
1x

Eliško, zkus autopatii! Více na stránkách se stejným jménem. Dala jsem si aut. preparát v srpnu a vývoj vypadá dobře.

Lady-Mia
1x

Namaž si to samoopalovacím krémem a opaluj se dále,přestane to svědit a zmizí to během několika hodin,vlastní zkušenost z letošní dovolené.

Veronika
1x

Mám atopický ekzém. Užívala jsem mnoho antibiotik, hormonů, mastí. Kůže byla suchá, červená. Sluníčko mi dělalo velký problém. Důležité je mít ekzém pod kontrolou než se začnete opalovat. Loni jsem byla v Chorvatsku, kde jsem se mazala opalovacím krémem od La Rosche Posay, má vysoký faktor, vydrží na těle dlouho a přesto je kůže hezky hnědá.Výrobky od této firmy jsou testovány přímo na lidech s ekzémem. Jinak užívám betakaroten, ale tablety bez sojového oleje,na ten mám alergii. Hezké léto všem!!!

Libuš

Je mi 32 let a posledních 6 sezon u moře jsem trpěla sluneč.kopřivkou. Vyzkoušela jsem vysoke faktory opal.kosmetiky NIVEA, Zyrtec i solárko a betakaroten. Na kožním mi bylo sděleno, že se toho již nezbavím. Prostě nic nepomohlo. Letos jsem v lékárně dala na radu a zakoupila opal.kosmetiku Daylong F16. A po 6 letech jsem prožila dovolenou bez bolestivé kopřivky. Je pravda že Daylong nepatří mezi levnou kosmetiku, ale stojí za to!

simona novakova
1x

Dobrý den,mám ten samí problém sluneční kopřivku.Objevili se mi pupínky na hrudi a jeden byl skleneni plný zlute vody a když sem to chtela prasknout tak to bolelo myslela jsem si ze to bylo akne ale ne vytekla voda a behem hodky zbelal jiny pupinek.pokazde kdyz sem to vymackla sbelal do hodky druhy pupinek.Trpim na koprivku ale ne takovou vypada to jako kdyz mam nestovice a dokonce jsem jedla dost rajskych asi kilo a druhy den nic a pak zase rajské miluju je.Nema to spojeni s tim nejake ? jinak sem pouzivala vzdy triamcinolon a flucinar a zabral nyni vubec prosim poradite mi nekdo???? dekuji mockrat je to pro me dulezity.

Lucie
1x

Dobrý den , chystám se na dovolenou k moři a nevím jaký vhodný faktor opalovacího mléka zvolit . U nás v ČR ,mám zkušenost, že se bez opalovacího mléka spálím do 5 min. Poraďte mi prosím,odjíždím již v polovině května. Předem moc děkuji za odpověď

Libuše Valešová
1x

Dobrý den, blíží se léto, letní dovolená a proto bych Vás požádala o radu. A to hned o dvě. Na Vánoce jsem byla na operaci slepého střeva a mam teď malou jizvu, je ještě růžová, tak se chci zeptat, jestli ji ještě chránit před sluníčkem. Druhý dotaz mě trápí trošku více. Mám akné (ne nijak rozsahlé - na obličeji), léčim ho, ale ted si nevím rady, jak to vyřešit s opalovacím krémem. Budu skoro celé prázdniny pracovat u moře, takže budu hodně na slunci. Minulá léta se mi akné vždycky po dovolené zhoršilo, protože jsem si obličej mazala mastnými opalovacími krémy. Proto bych Vás poprosila o radu a o doporučení nějakého krému, který by byl vhodný na akné a zároveň by neměl tak vysoký faktor, aby zůstal můj obličej bílý. Mockrát děkuji a přeji Vám krásný den. Libuše Valešová

Jana

Ja pouzivam nejakou bylinko/lihovou tinkturu od "baby korenarky" z Jizni Moravy a co se mi pres den udela,do rana zmizi.Ovsem dalsi vecer mazu nanovo a konec mazani az po dovolene:-( Ale nesvedi me to a nevypadam jak leproidni:-)Zkousela jsem vse-od kortikoidnich masti,pres Zirtec,Dihtiaden,Zodac,....jed ine co mi kdy pomohlo byla kortikoidova injekce(ale to si clovek nemuze davam kazdy 5.den,ze?) a tahle smradlava vodicka.Uz se s tim ucim zit:-(

Jirka

Ahojky všem.Již několik let také trpím slunečním ekzémem, tak bych prosil o kontakt na tu bábu kořenářku z Moravy.Je to možné? můj meil:[email protected] .Předem děkují

Mija

Dobrý den mám už taky několik let po sobě sluneční kopřivku a né a né se ji zbavit a nic nezabírá.Ani beta karoten a další jiné přípravky.A paní doktorka mi sdělila,že už je to napořád a musím se stím smířit,že se toho nezbavím,já ale doufám,že mi někdo poradí něco co mi určitě pomuže předem moc děkuji.Mija

Vlasta

Rok co rok přibývá všelijakých alergii a to je zrovna i Váš případ .Sluneční ekzém je něco podobného já na to používám přírodní produkt opravdu pomáhá .Chceteli se dozvědět vice ozvětese .skype ...vlastafu...email...vlasta.f [email protected] 974 268......03-000334

Renata
1x

Take ja trpivam rok co rok na slunecni vyrazku, letos mi pomohl opalovaci krem z lekarny Eucerin, je primo urcen na alergii na slunicko, ma ochranny faktor 25. Uz jsem ani nedoufala, ze by neco mohlo zabrat, ale po natreni timno kremem se mi uz vyrazka neobjevila ani svedeni. Doporucuji vyzkouset, stoji asi 500kc. Hezky den vsem.

Lenka

Mně se ovědčilo brát před létem Bioaktivní Karoten (před dovolenou a na ní 3tbl denně), jinak ho beru celoročně 1tbl denně a mám pořád lehce nahnědlou barvu, což je fajn, jinak jsem totiž dost bledá. A potom na dovolené mažu riziková místa na kterých se mi obvykle sluneční vyrážka dělá (dekolt, paže) dětským opalovacím krémem zn Balea z DM drogerie s vysokým faktoren 30 a výše.

Kamila
2x

Vždycky jsem se skvěle opalovala, ale před pěti lety se mi zničehonic začala u moře dělat vyrážka v dekoltu. Strašně to svědilo a navíc se ty puchýřky začaly loupat a vypadalo to teda nic moc... Na kožním mi poradili preventivně užívat nějaký kvalitní betakaroten a po koupání v moři se opláchnout obyčejnou vodou a namazat krémem s vyšším UV faktorem. V lékárně jsem si nakonec vybrala Bioaktivní Karoten a Daylong a od tý doby mám pokoj a moře si zase užívám.

anonym

Mám celkem silnou sluneční alergii. Dost mi pomáhá opalovací mléko-GARNIER pro děti (of 50+).Svědivé vyrážky se nezbavím, ale díky tomuto mléku je to o poznání lepší. Navíc je neparfémované a hypoalergenní, což je také důležité. Jinak před dovolenou beru beta-caroten. Přeji hezkou dovolenou.

iva

Prosim o radu.Dcera 1,5 roku stara ma vyrazku-tvrde male pupinky,ktere ji svedi. Objevily se po slunicku-uz je ma tyden,moc nemizi.Mazu modrou indulonou.U doktorky jsem nebyla.Byl mi doporucen Daylong. Je to alergie na slunicko? Jak se toho zbavit? Dekuji

baru
1x

Daylong patřil k lepším značkám, ale dneska už je překonaný. Podle testů vychází nejlíp Ladival, mají řadu pro děti i dospělé, v Německu je to jednička na trhu. Moji tříletou dcerku s tím mažu od jejího 1 roku a nebyl žádný problém a to jsme loni byli i u moře. Já ho používám taky a k tomu Bioaktivní Karoten jako ochranu zevnitř. Tyhle kapsle jsou i pro děti od 3 let, takže pokud pojedem k moři, zkusim to dát i dcerce.

Karolina

Dobrý den, ted v létě mě strašně začal trápit sluneční ekzém a nevím co s tím. Můžete mě prosím poradit co na skvrnky. Děkuji

Karolina

Určitě je důležité používat krém s UV filtrem.

Mala Kaja

Dobrý den, používám kvalitní dermo kosmetiku a zinek s kolagenem.

Monika Jelenova

Velice pomůže ochranna UV a vitamíny. Hodně se na sluníčku natírat a ukrývat se za poledne.

Jana Vesela

Poradíte mi krém s UVčkem? Delaji se me hrozne pigmentove skvrny.

Janicka

Ahoj, jaký používáte krém na opalování? Mám velmi citlivou a světlou plet

Deniska

Já také mám hodně citlivou plet a právě skoro žádné přípravky nepomáhají

Anetka

Dobrý den, natírejte se určitě krémem s uv filtrem a dermo krémy

Dana

V létě je obvzláště důležité používat opalovací krém a poopalovací krém.

Marina

Bez slunečního krému to v létě prostě nejde.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce