Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

čelistní kloub

Prisím o informace k léčbě zánětů a bolestní čelistního kloubu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Emma
18x

Zajímalo by mě, jestli máte někdo podobné problémy jako já a jak je léčíte. Už několik let mě trápí čelistní kloub na levé straně. Jsou období, kdy je všechno v naprostém pořádku a naopak období, kdy trpím častým "přeskakováním" a občas až pocitem částečné dislokace kloubu. Nejhorší je to ráno po probuzení a při stresu. Podle mojí stomatoložky mívají mladé ženy tyto problémy a většinou samy odezní. Radí mi nežvýkat žvýkačky, snažit se nejíst nic hodně tvrdého nebo objemného.

cx
6x

tento problem mi zacal pred nekolika dny. vubec netusim, o co by mohlo jit. snazim se objednat ke stomatologovi ale dnes uz jsem zkousela asi 20 doktoru a nikdo me nechce vzit.

ondra
8x

A co zkusit ordinaci čelistního kloubu na 1.lék. fakultě UK, Praha 2, Kateřinská 32?

kristýna
4x

kontakt by nebyl? tuhletu kliniku nemůžu na netu nikde najít. :((

Katka
4x

http://stomatologie.lf1.cuni.cz/odborne-poradny-12071

Jitka
8x

I já mám asi měsíc problém .Začalo to bolestí v uchu,poté bolestí čelisti./loupnutí v kloubu a zhoršené otevírání úst/.Navštívila jsem ORL,tam mi udělali rentgen a řekli,že je vše v pořádku.Poslali mě na stomatologii.Po rentgenu čelisti,kdy zjistili změnu na čelistním kloubu ,mi stomatolog předepsal Aulin na bolesti.Pokud bolest nepřestane,tak mi dá doporučení na kloubní poradnu.Bydlím ve středočeském kraji,ví někdo,kde se poradna nachází?A máte nějaké zkušenosti s dalším postupem či poradnou? Dík za odpověd.

Kateřina
3x

A vstupní vyšetření stojí 3000,- že? Aspoň to jsem našla já na jedné pražské klinice.Taky mám tento problém a ted momentálně mi v něm lupe při každém zkousnutí takže to abych teda nejedla vůbec natož žvýkačku

Evca
7x

Ahoj,mela jsem take velke problemy s celistnim kloubem.byl mi doporucen MUDR.Machon.ten mel neuveritelne objednaci doby a vecne nebyl v Cechach.objednala jsem se tedy do nemocnice Na Homolce na ORL.byli zde super.nejprve jsem chodila na biolampu a pak na rehabilitace.potize zmizely.ted uz je to vic jak rok a jsem bez problemu.

Katka
2x

S ochotou a úžasným personálem jsem se setkala dnes na ORL na Homolce. Mám problémy s čelistí,ta mi vyskakuje z kloubů. Řešení v brzké době je zhotovení nákusné dlahy a to pro použití v noci. Vytržení 3 zubů a po dvou měsících kontrola. Poté následují buď rehabilitace a nebo operace. Docela se bojím,ale stav se mi pomaličku zhoršuje a už se to řešit musí.

Dee
2x

Ahoj mohu se zeptat kde a u koho jsi byla [email protected] dekuji za odpoved...

Jana
3x

Tak to mohu dělat lékařku i já :))))

Eva
4x

Můžu Vám doporučit Bohunickou kliniku v Brně já dojíždím 150km a stojí to zato.Moc mi pomáhají.Jsou opravdu špičky v oboru.

Monique
6x

Mám podobné problémy již nějkolik let. Špatně otvírám ústa a "lupe" mi v čelistních kloubech. Po dlouhých útrapách jsem našla pana doktora - čelistního chirurga,který se tímto onemocněním přímo zabývá. Poradil mi cvičení a také dlahu na noc, protože zatínám ze spaní zuby.

SandraSanchezova
4x

Jakou dlahu, mám tytéž potíže.

Lenka

Dobrý den, chci se zeptat, jak Vám dlaha na noc pomohla? Navštívila jsem kloubní poradnu v Praze 2 a byla mi předepsána dlaha. Neumím si to představit a zda to pomůže. Děkuji za odpověď.

Inna

Já mám taky asi půl roku problémy s lupáním a praskáním v pravé dolní čelisti, krom toho mi při širokém otevření úst vždy vyskočí kloub vlevo tak, že musím zahýbat pusou do strany, abych ji vůbec zavřela. Byla jsem s tím na stomatochirurgii, dostala jsem nakusnou dlahu na spodní čelist, za měsíc kontrola. Sdělím pak výsledek :-).

Janouch René
1x

Na našich stránkách www. janouch-dental.cz jsou informace k relaxačním pomůckám které dovážíme na náš trh.Rád zašlu informace na požádání i kontakty a doporučení.

michal
1x

Já sám tyto problémy a to mi je osmnáct let moje stomatoložka mě poslala na stomatochirurgii do ústí nad labem kde jsou opravdu dobří odborníci jsou kvám přístupní a vysvětlí vám všechno co jen si budete přát říct o svém problému.

Luky
2x

Prosim tě a kam do Ústí nad labem přesně chodíš. Děkuju

Sona
4x

Dobrý den,mě se toto stava také docela často,tež ráno při zývání,ale vždy mi v pravém kloubu jen přeskočilo a bylo vše v pořádku,ale tentokrát,mi v něm křuplo a nemůžu pořádně otevřít pusu,otevřu ji jen z polovičky než dřív,nemohu pořádně jíst,poněvač mě to při skousnutí bolí a ani pusu na jídlo neotevřu,je to velmi nepříjemné.Byla jsem s tím u doktora,ten mě poslal na orl,ale tam si se mnou nevěděli rady,takže musím k zubaři a ten mě prý pravděpodobně pošle na stomatologickou chirurgii a tam už nevím co se bude dít.?Jinak ted si tu pravou stranu mažu mastičkou na klouby,žádnou změnu,ale nepocituji.Doufám,že mi to během týdne ustane.

Monika Mališová
5x

Ahoj Soňo, mám uplně stejný problém, jako ty. Zlepšilo se to od té doby? Asi nejprve zajdu k zubaři, jestli mi nějak odpomůže od bolesti, je to dost nepříjemný a bolestivý pocit při jídle,nemůžu pořádně zkousnout, jako by se mi pasunula dolní čelist dopředu, koušu spíš jen na přední zuby. Při zívání nemůžu pořádně otevřít pusu, jak to bolí.V lékárně mi poradili kloubní výživu. Jak jsi na tom s léčbou teď ty, pomohlo ti něco????????????

Šárka Havlová

Je mi 29 let a pred par tydny se mi stalo to same, zacalo mi preskakovat a lupat v obou celistnich kloubech... Zejmena rano, po probuzeni...behem dne pak citim dokonce tlak...jakoby mi mel kloub co nevidet preskocit. Jsem vdecna za tu spoustu informaci tady!

Petr
7x

Zdravím, přeskakování kloubu je nepříjemné, zřejmě jsou nestejně napjaté svaly, které mají kousání na starosti. Nejíst a nekousat je sice dobrá rada, ale asi to stav nevyřeší. Zjistil jsem, že existuje technika, která se svaly v této oblasti umí pracovat. Je to Bowenova technika, má ošetření přímo na tuhle oblast. Velmi to pomáhá, pusa se pak zavírá rovnoměrněji. Znám osobně pár lidí, kterým to velmi pomohlo. Doporučuju Centrum Bowenovy techniky v Brně, jsou tam moc šikovní i na jiné problémy (ramena, krky atd.) www.bowen-brno.cz S pozdravem, Petr

Míša
3x

Dobrý den, rozhodla jsem se taky přispět mé zkušenosti s touto nemocí. Před několika měsíci, jsem nemohla otevřít pusu cca 1,5cm, Poslali mě na ORL, tam mi nic nenašli, následně na zubní a ze zubní na kloubní poradnu. Udelali mi nejaká vysetreni a diagnoza dislokace disku bez repozice oboustranne, dostala jsem nakusovou dlahu na noc a za mesic se uvidi, co se bude dít dál. Přeji vsem, ktere trapi toto neprijemne onemocneni, pevne nervy a silu. Je to beh na dlouhou trat.

Soňa
2x

Mně se kdysi stalo, že mi vytrhli zub a měla jsem zcela staženy svaly. Nemohla jsem asi dva týdny otevřít ústa, jedla jsem jen polévky. Pomohla mi až akupunktura. Po dvou sezeních se to spravilo.

Lenka

Já to měla když mi bylo 14 let. Jako první mi vyřezali osmičku, která mi rostla zešika do kloubu, to nepomohlo, tak mi zadrátovali na týden zuby, to taky nepomohlo a nakonec jsem jezdila každý pátek, asi dva měsíce do nemocnice , na zubní a vpichovali mi do pantů nějaký výtažek z kravského mléka a to mi pomohlo, už mám 19 let klid :-) Do teď si pamatuji jak to bylo strašné, když mi přeskakovaly panty a já se nemohla ani líbat jak to bolelo :-(

Tomáš
2x

Dobrá den je mi 15 let a asi už 4 měsíce mám ten samí problém. Je to pocit jako by mi měla pusa vylítnout z pantu v poslední době to mám také ráno ale ne tak bolestivé jako dřív. Jak jsem se tu dočetl, tak že bych neměl žvýkat žvýkačky je pravda že žvýkačky často žvýkám, tak to zkusím omezit, nejhorší je to když jím kůrku od chleba nebo 1 den starý rohlík.

Tomáš
1x

Promiňte mám chybu hned v první slovu. Ten pravopis noo.

Andrea Jureňová
5x

Již asi dva roky mám problémy s čelistními klouby. Lékaři na specializované klinice (kloubní poradna FN Olomouc) byli přesvědčeni, že jde o problém krátkodobý. Cvičení, klid, teplo ani dláha nepomohly. Nejhorší je to přes noc a ráno, kdy se kloub zablokuje či se projevuje ztuhlost. Také stres situaci zhoršuje. Lékař doporučil výplach kloubů. Zajímalo by mě, zda tuto léčbu někdo podstoupil a zda byla účinná. Po pravdě již lékařům nevěřím, nemyslím si, že by věděli, co mají dělat.

Eva
2x

Prodělala jsem 2 operace kloubů 2 výplachy a nic se nezmněnilo.Ba naopak myslely si že snad simuluju.Ted se léčím v Brně a můj stav se jen zlepšuje jsem jim vděčná,moc se snaží aby člověku pomohli.Můžu doporučir

Peťka
2x

Jak často musíte k lékaři dojíždět?

Verča
3x

Ahojte taky chodím do Brna a můžu doporučit. Sestra prodělala operaci a výplach a nemůže si to vynachválit. Do Brna chodím již dva roky, když jsem tam přišla otevřela jsem pusu jen na 1,8 cm a nyní již na 3 cm. Výplach trvá cca 10 min a bolí jen injekce, potom půl dne je ochrnutá půlka hlavy.

Petra
2x

Dobrý den, mám tyto problémy již 1.5 roku a bolesti i po dlaze jsou stále stejné, nyní mi posílají na Artroskopii. Podstoupil jste již někdo toto vyšetření? Ráda bych věděla jak to probíhalo a zda to hodně bolelo? díky za odpověď

Eva
1x

Muzu Vam rict ze je se lecila v Olomouci 1 rok Delali vsechno mozne 2 operace vyndali oba disci ,vyplach a bylo to jeste horsi.Az v Brne bohunicich doktor Machon me dal sice po dalsich operacich dohromady.uz nikdy bych nejela do Olomouce.

iwulle
2x

Můžete mi prosím napsat přesnou adresu a název ordinace dr.Machoně??? Já mám totiž lupání v pantech asi 2-3 roky,ale teprve asi týden mě v noci probouzí boles jakoby zadních zubů a ranní ztuhlost.Postupně to během rána odeznívá,ale to nepříjemné lupání zůstává.Mám v plánu jít ke své stomatoložce a uvidím co mi poradí.Určitě bych ale chtěla mít kontakt k dr.Machoňovi.Jestli máte i číslo telefonu,byla bych ráda.Mooooc děkuji.Můžete napsat i na email [email protected]

Micka

Tohle plně chápu co se mnou udělala Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie.Olo To nikomu nepřeji....

Livia
2x

Mám dlouhodobé problémy v levé čelisti. Prošla jsem několika vyšetřeními až po extrakce zubů. Bolesti neustále přetrvávají a poslední názor odborníka-stomatologa zní, možný chronický zánět čelistního kloubu. V kloubu mi nijak "neloupe", nemívám ho blokován. Chci se zeptat, zda má někdo podobné problémy. Uvitám jakýkoliv příspěvek, který mi může pomoci. Bolesti trvají víc než rok.

Marcela
3x

uz snad vic jak rok me na leve strane boli snad pry podle zubarky celistni kloub.absolutne vubec mi s tim nic nedelala,problemy sem tam byly,pred tydnem me to tak zacalo zlobit,objednala jsem se k zubarce a ta mi rekla ze mam dojit za 14dnu.docela ujeté,to podle ni mam trpet dalsich 14dnu?zubari a doktori si stezuji na pacienty,ale jak oni jednaji s nama?ubohe.tak jen doufam ze mi to vic snad uz bolet nebude.

Miky

To je naprosto běžný přístup. Potom budete čekat i 2 - 3 měsíce s doporučením, nakonec přijdete a sdělí vám že ošetřující lékař ke kterému jste objedná tam není, zavolejte si příště. Nakonec se člověk po telefonu prosí a čeká jestli mu vůbec dají náhradní termín návštěvy a nebude muset čekat další tři měsíce.

Markéta

Před několika dny mi taée začal tento problém. Ráno když se vzbudím mám hrozně ztuhlou pravou tvář, nemohu otevřít pusu. Když se předkloním, bolest mi jde do ucha.Jinak přes den to nebolí. Myslela jsem si, že je to od krční páteře a až teď si myslím, že je to čelistní kloub. Minulý rok se mi to objevilo také a pak to samo přestalo. Poradí mi někdo?

Eva

Dloho jsem se lecila s celistnimi kloby ,Zacla jsem jezdit do Olomouce tam si snad mysleli ze simuluji lecili me 1 rok a neuspesne az sem basla kontakt na Brno ted jsem v pohode a vsechen personal byl skvelej.Opravdu jsou spickou v oboru.

Micka

To co píšete tak vám věřím Olo je hrozná -hlavně Klinika ústní, čelistní a obličejové chirurgie.

Nena

Ja sama chodím do poradny čelistního kloubu v nemocnici Na Homolce. Zatím velice krátce, takže nemohu říci, kam to povede. htt p://www.homolka.cz/cz/orl/? p=3643

Jarka
2x

Chodím s obcasnou luxaci a bolesti jak ... do Stomatologickeho centra ve Vodickove ulici k MUDr. Rambovi. Predtim me videlo asi 6 doktoru a diagnoza pokazde jina .Napr. zanet trojklanneho nervu, fantomove bolesti obliceje, artroza celistniho kloubu a nakonec je to vykloubeni a asi hypermobilita. Ramba byl prvni, koho napadlo delat snimek s otevrenou pusou. Leky brat nemusim, obcas to boli, ale spis po zatezi (napr. navsteva zubare, hygienistky apod) a cvicim. je to beh na dlouhou trat, jak to tak vypada...

jarka
1x

a tyhle stranky jsou asi nejlepsi, co jsem videla. Vysvetlujou tam co a jak a jsou tam i priznaky.

Hana
1x

Začala jsem mít problémy se štítnou žlázou, zvýšená funkce a pak se mi přidaly bolesti do zubů a uší a také pod lícní kost. Byla jsem u stomatologa, zuby mám ok. Byla jsem odeslána na ORL, ale vše je také ok. Závěr byl zánět čelistního kloubu. Bolesti mám spíše na večer a v noci, během dne občas, na obou stranách, ale na pravé více. Má někdo podobné problémy, je to velice nepříjemné a mám hrozný strach. Když tak mi napište na můj emai [email protected] Díky za odpověď.

Marci
3x

SUPER!!! Čtu si vzkazy na této stránce a je mi čím dál hůř. Dva týdny mám hrozné bolesti v pravém uchu. Do včerejška mi léčili na ORL zánět zvukovodu. Od středy se bolesti zhoršily natolik že nespím, nemohu spát, jíst, otevírat pusu ani se usmívat. Lékař mi sdělil že patřím ke stomatologovi. Tam jsem dnes byla. Bylo mi řečeno že mám asi problém v čelistním klioubu ale že nyní je to v křeči tak musím vydržet...až křeč odezní - můžeme s tím něco dělat. Léky na to prý žádné nejsou - chce to jen klid a suché teplo. Takže chodím do práce nevyspalá, bolí to ukrutně (hlavně v noci), nemohu kousat a nikdo mi nepomůže - nemohu ani skousnout zuby jako dříve takže vím že "něco je špatně" - ale nikdo mi neřekne co. Poradí mi někdo kdo má podobnou zkušenost? Děkuji moc. [email protected]

monika
3x

ahoj mám stejný problém jen mi řekli studené obklady a dostala jsem UNO na bolest a TRADEF šumivé tablety .....je to malinko lepší ale beru je teprv dva dny tak uvidím ,

Radka
3x

jo tak to ja už mám 3 roky a už udělali vše dlaha, proplach a dokonce i operace endoskopem pohoda fakt:-( dnes jsem přišla na kontrolu a oznámil mi že jsem marná že nic se nedá dělat s tím že zdrátování by bylo ještě horší:-(

Kája
2x

Mám podobné bolesti jako Livia. Přec dvěma lety jsem začala mít bolest zubu. Ten vytrhli a bolest se mi přestěhovala na jiný zub opět jsem nemohla bolestí vydržet, musel znova ven takhle jsem přišla o čtyři zuby. Teď mě bolí další. Už mě vidělo 8 zubařů. Mám za sebou několik rentgenů a magnetickou rezonanci. Na poslední konzultaci s lékařem, mi bylo řečeno, abych už si žádný zub nenechala trhat, že zubama to není. Ale, že mám problém s čelistními klouby. Napsal mi rehabilitaci čelist. kloubů. Tam jdu 16.4. a do té doby mám užívat léky na bolest. Abych nemusela na další trhání. Ale věřte mi, že za ty dva roky už jsem jich spolikala tolik,že se divim, že mě nebolí žaludek. Ze záčátku mě to bolelo občas, ale teď poslední půl rok mám bolesti pořád. Přidává se mi k tomu bolest krční páteře, ale to prý je z deprese od těch zubů. Zvažují, že mi nasadí léky na deprese. Do zaměstnání chodím na 4 hod, tak to se dá zvládnout, ale na 8 hod to bych nevydržela. Uvidím po rehabilitacích, jestli dojde k nějakému zlepšení. Dám pak vědět. Omlouvám se za chyby, ale já a počítač to nejde moc dohromady.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce