Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Prothiaden a jiná antidepresiva

Jeké máte zkušenosti s Prothiadenem a jinými antidepresivy? Co vám nejvíc zabírá?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
jina
16x

beru protiaden již 4 roky a dobrý,ale taky si myslím, že je to dost dlouho, ale má lékařka ne

Jirka
8x

Mám zkušenost s Fevarinem. To je taky antidepresivum a dost hustej humus. Tak jsem to okamžitě vysadil a ke zhoršení stavu nedošlo. Bylo to tedy jen další svinstvo do těla navíc. V příbalovým letáku psali, že jako vedlejší účinek může být oddálení ejakulace, jenže já jí neměl vůbec. K erekci došlo, orgasmus přišel, jen ze mně nic nešlo. Chápu, že jako antikoncepce to je dobrý, ale toto opravdu nemusím. Je to pár let zpátky a už žádný antidepresiva jsem nikdy nebral. A taky žiju.

Ter
10x

Zdravím... Taky jsem vyzkoušela různá antidepresiva a každé mělo nějaký VÚ, který byl vždy vlastně podobný - bušení srdce, nervozita, strach, naprosto veliké zorničky, byla jsem jak vyděšenej králík :)) No dnes se tomu zasměju, ale byl to horor, nejhorší bylo mé první antidepresivum a to FEVARIN. Jednu dobu se předepisoval často a je to nejhorší (jeden z nejhorších..) lék, který znám! Nežádoucí účinky jsou HOROROVÉ a to myslim vážně, nedalo se to překlenout a byla jsem šťastná, že jsem ho vysadila. Bohužel jsem nevydržela, nezvládla své úzkosti a tak mi byl nasazen Rivotril. Beru ho teď už čtvrtým rokem a mám novou doktorku (psychiatrie) , která mi intenzivně pomáhá Rivotril vysadit. Daří se nám a od léta už beru o polovinu dávky méně. Podle ní mám velikou šanci na brzské a úplné vysazení (teď beru 2mg ráno a 1mg v poledne, večer nula a v červenci 09 jsem brala ještě 2, 2, 2 - což je veliké vysazování - příští víkend jsu na 1, 1, 0) tak mi držte palce :) Nasadily jsme Prothiaden a vypadá to, že je to 1. antidepresivum, které můžu brát a je bez VÚ a pomůže mi při vysazení (úplném vysazení) Rivotrilu. Radši toto antidepresivum, než benzodiazepiny, které se tak těžko vysazují a jsou případy, kdy se to nepodaří.. Já mám motivaci - plánujeme s přítelem rodinu. Proto Jirko jen jedna věc - je fajn, že můžeš být bez antidepresiv, ale ne každý to zvládá. Jsme stejní, ale každý z nás je jiný a co se týče úzkostí a depresí tak to je věc, která je velice komplikovaná a každý ji prožívá (léčí, neléčí, udržuje, pracuje s ní) jinak, každý má o něco jinou podobu této nemoci. Přeji všem pevné zdraví a vůli a chuť do života. Kdo má zkušennosti s PROTHIADENEM prosím pište. Ter

Gabriela Valíčková
8x

Ter,držím palce a ja už som som napísala svoje skúsennosti s Prothiadenom,bola som závislá na Xanaxe,síce som brala iba 0,5mg za deň,ale musela som,lebo som ináč nefungovala.S Prothiadenom som ho za mesiac úspešne vysadila a dnes po 1/2 roku užívania 25mg na noc sa cítim dobre,dokonca niekedy aj 3 dni neužijem Prothiaden a fungujem,len cítim,že ešte určite ho potrebujem,lebo sa necítim ok,ale všetko potrebuje čas,nič nejde hned a naraz.Gabriela.

Iva M.
12x

Začala jsem brát Protiaden 25 a mám otupělý mozek, více pláču a motám se.. Jaké jsou prosím Vaše zkušenosti s náběhem těchto léků?

verka
3x

Pred 7 roky jsem mela psychicke problem uskost ,zvyseny tlak .nasadili mi prothiaden 25 rano 1 tab.vecer 1 tab. po roce se pomalinku vysazoval.byla jsem v pohode,v roce 2013 se mi objevila uskost,strah,neurolozka nasadila opet prothiaden 25 jednu tab.na noc spim skvele beru ho teprve tyden tak mi zrovna dobre neni ale pry zlepseni bude za 1 2 tydny tak uvidim jsem objednana u psychiatra.vsechny AD maji lecebny učinek az za 1,2 tydny nez si telo zvykne.

VERKA
6x

Ahoj mela nespavost a uzkost, beru prothiaden 25 0-0-1 na noc stav se po 4 mesicich nezlepšil lekar zvysil davku na 1-0-1stav se zhoršil tak me lekař znižil opet davku na 0-0-1 a přidal ketilep 25 1/2 na noc ,zacal pusobit za 14 dni ted spim skvěle stavy uzkosti zmizely,u techto leku je pravda ze pusobi až za mesice, tydny než se dostane do tela,a udela v mozku spravna hladina me to trvalo 4 mesice.

Jana

Fevarin mi nasadili na úzkostné ataky a deprese v Bohunicích v brně. Beru ho už několik let. Je drahý, prvních 14 dní to bylo kruté, nyní jsem stabilizovaná a můžu normálně žít. Já se naopak bojím přejít např. na antidepresiva bez doplatku, že se mi ataky vráti.

KATKA
1x

ahoj brala jsem antidepresiva par mesicu a uz je nikdy brat nechci byla jsem ponich uplne jina kdyz citm v tele nejaky stres ktery mne zacina ovladat vezmu si pulku neurolu.

emilim
2x

kATKA A POMOZE VAM IBA NEUROL?

Míla
1x

Po prothiadenu jsem unavená. Beru ho na noc, ale i druhý den dopoledne bych spala,

Marek
4x

Zdravím, antidepresiva užívám asi 5. měsíc (100mg) a docela mi pomohly zbavit se úzkostlivých stavů, jsem víc komunikativní a celkově víc v klidu a občas se i z špatných nálad rychleji dostanu. Nadruhou stranu docela často konzumuji různé energy drinky protoze bývám dost ospalý. Co se depresí týče, tak to problém ani tak neřeší.

eva
1x

BERU PROTHIADEN 25MG JEDEN NA NOC JIŽ NĚKOLIK LET,PROTI DEPRESY MI POMÁHÁ ALE JSEM I DOPOLEDNE OSPALÁ.ZKOUŠELA JSEM PŘESTAT ALE ZASE SE MI VRÁTÍSTAVY SEBELÍTOSTI A ŠPATNÁ NÁLADA JE TO ZAČAROVANÝ KRUH.

jaja
4x

Beru protiaden už asi jako 15 AD kdy to zabere, je pořád zle a nespim

emilim
3x

Jaja ja mam ten isty problem s ad. Brala som ich asi 10 druhov a teraz beriem 3 druhy- amitriptylin, lexaurin, noveril a zoleptil mam v sufliku, bojim sa tych vedlajsich ucinkov- tie ucinky su hrozne. Tieto mi uz slabo ucinkuju, lebo ich beriem 12 rokov. Dr. mi nevie trafit liek. Tieto co uzivam, mi nasadili v r. 2000 v psych. liecebni. Som na lieky citliva a bez nich by som nespala vobec.

Tina
1x

Prothiaden (starší antidepresivum) zabírá později než např. Elicia a jiné novější léky.

Mare754
3x

Ja beriem Prothiaden 25 necely tyzden po tom ako som btal Noveril,zial maval som po Noverile vysoky tlak a bolsti hlavy,dalej mi indukoval maniu,co ma vobec netesilo.Po psychickej stranke necitim ziadne zlepsenie,okrem hypersomnie a celkovej abulie.Depresie sa zmensili,ale uplne nevymyzli.Moja lekarka mi povedala ze zaberie mi najskor o 2 az 7 tydnov,taku peenku si dovolit nemozem,lebo ziaden sukromnik neootrebuje zamestnanca,co mu bude zaberat jedno pracovne miesto.SSRI Adp nemozem,vyvolavaju u mna serotoninovy syndrom,nasledkom coho boli dva epi grand mal zachvaty,Preto bud tricyklicke,alebo MAO antidepresiva.Takze Prothiaden aspon pre mna nie je ziadna vyhra,co sa tyka ADP.

emilim

Mare 754 Ja tiez beriem noveril uz 5 rokov a mam vysoky tlak, aj ma bolieva hlava a bez lexaurinu by som nezaspala po noverile a uz sa mi zvysil aj ocny vnutorny tlak. Noveril tie nervy este viac rozdrazdi.Este beries noveril?

emilim
1x

Tricyklicky je amitriptylin

emilim
3x

Pre Mare754 Ja beriem noveril 5 rokov a tiez mam bolesti hlavy kazdy den aj na vysoky tlak beriem 2 lieky. A co je to ta mania? Opiste mi to prosim, lebo aj jav noci mavam zle sny, kolkokrat chodim po izbe aj s paplonom v ruke a nemozem sa spamatat kde vlastne som, alebo zacnem rozpravat alebo sa smiat a opakuje sa mi to noc co noc a stale rovnake sny, stale som upodozrievala dceru z niecoho co neurobila. Dcera sa ma uz aj bala a sla za mojou psychiatrickou. Napiste mi prosim ako sa u vas prejavovala ta mania. Budem velmi rada. Dakujem. Emilim

Irča
1x

Ahojky,chci se zeptat na takovou věc, jestli s tím máte někdo zkušenosti. Je to už po třetí, co beru AD a tentokrát, stejně jako minule mi byl nasazen Paroxetin, minule jsem brala 1tbl, tentokrát v začátcích jsem hned měla jet na školení a doktorka mi řekla, ať beru 2tbl, ať mi to rychleji zabere, mám totiž mimo jiné soc. fobii. Problém je, že se mi zdá, že počáteční úzkosti sice zmizely, ale místo toho mám pořád takový vnitřní třes a motorický neklid. Tak si říkám, jestli by eventuální malé snížení dávky nepomohlo. Nemáte s tím zkušenost?

DAGMAR MRAZKOVA

dobry den mate nekdo dobre zkusenosti s timto pripravkem jeste jsem ho nebrala a chci se na neho zepat doktor mi ho predepsal piste prosim na meil [email protected] dekuji moc za odpoved zdravi dasa ze zlina

dulinka
2x

dobry den, chci se zeptat jestli se prothiaden 25 muze uzivat soucasne s imodium. v pribalovem letaku je napsane ze prothiaden se vzajmne ovlivnuje s leky proti prujmu. dekuji

Radek
3x

Mně Prothiaden pomohl se lépe soustředit. Ale zdá se mi, že jsem po něm hodně ospalý...

klerika
5x

Tak jsem se konečně odhodlala a zašla si k psychiatrovi , problémy se spánkem a ne moc příznivé životní období trvající více jak 4 roky :) Včera jsem si vzala 1 Prothiaden 25 a jsem celý den v práci na padnutí i řeč trochu zadrhává jak jsem unavená máte někdo zkušenosti jestli pak únava po delším užívání odezněla ???? děkuji

emilim
2x

Radek protiaden velmi uspava, to bolopred rokmimoje prve AD. a velmi mi po nom utekalo srdce, ani dychat som nemohla po nom.Musela som brat trimepranol na tep srdca. Tento vysoky tep mavam aj doteraz. Teraz nan beriem lokren- je aj na znizenie vysokeho tlaku ,aj na znizenie tepu.

sona
6x

Beru prothiaden 25 asi měsíc na nespavost a deprese a zatím mi pomáhá.Kombinuji ho s rivotrilem.Postupně rivotril vysazuji.Nesnášela jsem moderní antidepresiva citalopram a escitalopram po kterých mi bylo strašně zle.Kupodivu prothiaden je starší typ antidepresiva,z více vedlejšími účinky a ten kupodivu snáším dobře

agent V4C

Příspěvek byl odstraněn administrátorem diskuse z důvodu porušení Pravidel diskuse Ordinace.cz.

petra
6x

Ahoj beru 3 týdny prothiaden 25mg 1 ráno a 2 večer,menší dávky nepomáhají.Ospalá jsem jen večer asi hodinu po užití,ale přes den ani ne. Jsem po něm klidnější,úzkosti polevily,můžu konečně jíst....

emilim

Ja taktiez beriem ten amitriptylin 12 rokov a to je 50 rocny liek a po nom mi byvalo dobre . A le uz by sa ho zislo vymenit, ale tieto nove antidepresiva mi nesadnu ako coaxil,citalec,xanax,oxazepam,ludiomil,velafax, cipralex-to vsetko som zacala brat, ale bezuspesne

verka
6x

Ahoj brala jsem take prothiade 25 ze zacatku nic moc ale po mesici super spala jsem dobre uskost polevila brala jsem jen 1 t.na noc po 4 mesicich obcas spatny spanek lekarka mi rekla ze se musi zvysit tak ze beru jeden na noc a jeden rano a super.

martin
1x

Jj Snad to bude ok,,napsala mi jen 1dno baleni pritom to prej zabira az po 2/3 tydnech snad to pomuze,,je to šileny se nevyspat chodit do prace fungovat atd, diky za info Martin Broumov

martin
3x

zdravim take mam nejaky vnitrni uzko deprese nemam chut k jidlu nic me nebavi ovodni Doktr me napsala taky ten ¨Prothiaden tak jsem zvedavej u Psychiatra jsem zatim nebyl ani se mi tam nechce,,Tak uvidime no,

Vierka

Ahojte, dnes mi predpísala doktorka už 3.AD Prothiaden, ešte som ho nebrala.Chcela by som sa opýtať, čo sa týka vedľajších účinkov, či mal niekto búšenie srdca,alebo problémy s črevami myslím zápchu, lebo to je môj najčastejší problém pri užívaní AD.Som už mesiac vypísaná a výsledky žiadne, stále sa zle cítim a nemôžem spať, na spanie používam Lexaurin 3mg,ale už ani ten mi moc nepomáha. Mám brať Lexaurin spolu s 2 tabl.Prothiadenu, mne sa zdá,že je to veľa.......... Aký máte na to názor?

emilim
4x

Vierka ja beriem lexaurin 1,5mg na noc a 1 amitriptylin na noc. Uz ho beriem 12 rokov. Nasadili mi ho pred 12-stimi rokmi v Zaluzi, lebo doma lekari ma nemohli nastavit na lieky. AJ protiaden som uzivala medzi prvymi liekmi ,ale utekalo mi od neho srdce, mala som vysoky tlak po nom a a tak som isla na liecenie, vsetky AD na mne doma skusali. Bola som v Zaluzi 2 mesiace, az pokial mi nebolo dobre.Brala som tam 1,5mg lexaurin na rano, na obed a na noc-1. Potom 2Amitriptyliny na noc a 1/2 trimepranolu na tep. Povedali mi, ze som citliva nalieky, mali na mna opacny ucinok a tak mi vsetky AD nezaberali. Odtial som sa vratila ako rybicka. Ale AD beriem stale.

Gabriela Valíčková
1x

Vierka,mne osobne velmi dobre zabral,dokonca iba 25mg na noc,sucho v ústach som mala,dokonca ja trpím arytmiou,ale mne búchalo skôr srdce z úzkosti a zápchu z Prothiadenu nemám,len ako som už dole napísala svoje skúsennosti,ale naozaj u každého zaberá inakšie..mne pomáha.Treba to konzultovat so psychiatrom,on by ako odborník mal poradit,ked nie treba ho zmenit,ako som to urobila ja,nemôže ti dookola predpisovat Ad,ktoré ti nezaberajú,len ta hlbšie dostávajú do stavu beznádeje a úzkosti,strachu.

verka

ahojky ja brala prothiaden 25 pouze na noc spi se mi dobre beru ho teprve tyden rano je mi divne ale behem dne se to zlepsi lecit zacne az po 1,2.tydnu k tomu jsem brala prašky na spani stilnox noooo hruza byla jsem ve stresu a bylo mi zle,tak už ho neberu doufam ze zacne co nejdrive pusobit prothiaden.

emilim
1x

PreVierku Mne sa to zda byt vela liekov na noc. Ja beriem lexaurin 1,5mg na noc a k tomu 1 amitriptylin. Niekedy zaspavam tazsie, ale zaspim. Ja beriem rano este 1 noveril, ale tiez mam stale zle sny, stale ma niekto prenasleduje, potom aj vstanem, chodim po izbe az neviem kde vobec som. A je to kazdu noc. Uz sa ani nepamatam, ze kedy som mala nejaky pekny sen Velmi mi trpnu prsty na rukach v noci. Takze kazde rano som taka mrzuta, nevyspata.

emilim
2x

Marek tie energicke drinkyneni dobre pit pri antidepresivach. Neviem ako po nich zaspavas.

Gabriela Valíčková
3x

Dobrý deň.Moje prvé skúsennosti s Prothiadenom 25mg boli pred 24 rokmi,kedy som navštívila psychiatričku a tá mi ho predpísala na úzkostno-panické poruchy spojené s depresiou,užívala som 25mg na noc a po pol roku sa mi stav zlepšil tak,že som Prothiaden bez problémov vysadila.Neskôr sa mi opakovali úzkostné stavy a riešila som to Xanaxom 0,5mg,v poslednej dobe pravidelne 0,5mg denne.Znovu som navštívila pred 2 rokmi psychiatra a ten mi predpísal Eliceu,z ktorej som bola úplne mimo,nespala som,no hrozné vedlajšie účinky.Zmenila som psychiatra a moja nová psychiatrička mi znovu predpísala Prothiaden 25mg na noc,pre mňa je to velmi dobre AD,dokonca po mesiaci užívania sa mi podarilo vysadit Xanax a užívam Prothiaden už vyše 102 roka a mne osobne velmi pomohol.Nechápem,ako môžu niekomu predpísat 25 AD,žiadne nezaberie,dobrý odborník určite nájde vhodné AD,lebo každému nemusí rovnako zabrat.

Gabriela Valíčková

Chyba,1/2 roka,nie 102...ospravedlňujem sa za preklep.

Emilim
3x

Gabriela ja beriem tiez velmi stare AD,po tychto novych AD mi byvalo velmi zle. Zacinala som protiadenom, asi mi nepasoval, ale ja som ho bravala pred mnohymi rokmi, ked som bola po operacii maternice a nemohla som spavat- vtedy mi pomohol. Potom som uz nebrala nic, ale pred 12- rokmi sa mi velmi zhorsilo a na lieky ma nastavili az v psych. liecebni. Odvtedy beriem amitriptylin a lexaurin, 6-rok beriem este noveril.

Iva M.
1x

Začala jsem brát protiaden a motám se, ztrácím při chůzi koordinaci a jsem i velmi ospalá.. Mám brát 25 ráno a 25 večer.. Mám malou dcerua nejsem schopna se o ni starat nebo řídit auto.. jaké máte zkušenosti s náběhem? jaké projevy jste měla?

Lada
1x

Já mám taky předepsán tento lék,ale bojím se,že budu ospalá

Lada

Kopukám,že když ho berete večer tak hezky usnete a další den jste čilý Jako píše Emilin,Gabčas,Petra atd.Je to tak?Pomůže i na úzkost 25 mg.,?je to dobrý lék?Já myslela,že budu po něm hrozně ospalá druhý den jsem moc citlivá na tohleaby,se mi motala hlava

Ferda
3x

Dobrý den, taky jsem bral Prothiaden na noc a druhý den jsem byl ospalý, tak jsem ho začal brát odpoledne a je to lepší.

Lada

Dobrý den a kolik ho berete?A berete ho po jídle?A jak se po něm cítíte máte nějaké špatné stavy ještě,jako úzkostmstrach?

Angela
6x

Ahoj, ze své zkušenosti mohu Prothiaden jen doporučit. Beru ho už od svých 16 let, pak jsem po cca 4 letech léky vysadila a po 6 letech je musela nasadit znovu, nicméně doktor zkoušel mnoho jiných antidepresiv a nejlépe z toho vždy vyplynul právě Prothiaden.. déle trvá než na deprese opravdu zabere ale po cca 1 - 2 měsíci pokud tedy člověk dodržuje denní režim atd. je výsledek výborný...nicméně si myslím, že každé tělo je trochu jiné a to co vyhovuje jednomu nemusí vyhovovat druhému..u prothiadenu se mi líbí že nevyvolává otupělost a unavenost ..tedy možná v 1. týdnu trochu ale nic závažného a že se po něm nepřibírá na váze. mohu jen doporučit ! opravdu mi pomohl

Emilia
3x

Dobrý den, jsem ve velmi těžkém životním období, příšerná úzkost a stres trvají šest let. Také jsem již vyzkoušela několik AD, ale bez efektu. Teď mám nově Prothiaden, protože dle mé paní doktorky se takto žít nedá, a musíme problém vyřešit, je zlatá, nevzdává to se mnou. Ale já mám lék v šuplíku a nevím, co dělat. Mám strach, že opět dopadnu stejně, kdy jsem užíváním AD na tom snad byla ještě hůř. Mám neustále sevřený žaludek, vnitřnosti, neustále, i v noci, když se vzbudím. Nevím, co dělat, zda Prothiaden vyzkoušet, protože jsem už vážně skeptická, unavená, vyčerpaná. Nic mne netěší, nemám žádnou energii, radost jen strach a úzkost. Co radíte?

M.W
3x

Zdravím všechny,mám problém usnout a i deprese a stavy uzkosti,peru se diazepanem,mám to z dob kdy sem bral tvrdé drogy. Chtěl bych poradit co mam udělat abych to dokázal odbourat ,ale chtěl bych něco co mi pomuže okamžitě a né za měsíc protože to jinak nedokážu,předem díky.Četl sem tady vaše problémy a tak se pokouším touto cestou o nějakou dobrou radu.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce