Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Prothiaden a jiná antidepresiva

Jeké máte zkušenosti s Prothiadenem a jinými antidepresivy? Co vám nejvíc zabírá?

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
MvJ

Nevím, jestli ti má smysl po roce radit, ale třeba to pomůže jiným. Okamžitě to prostě NEJDE, rychle ano, ale chce to téměř nadlidskou vůli a u benzáků se musí počítat s tím, že může dojít k silným absťákům vedoucím až k poškození organismu a ke smrti, takže není od věci "křížově" (postupně vysazovat diazepam a nasazovat jiný lék) přejít k nějakému méně návykovému léku, který ochrání před těmi největšími absťáky a potom jej postupně vysadit. Jestli neužíváš extrémně velké dávky, lze přestat během týdne dvou i po dlouhodobém užívání, ale poraď se raději s lékařem, jelikož jsi moc podrobností nenapsal a já bych nerad někomu uškodil. 50 mg diazepamu denně lze v pohodě odbourat během měsíce po 5mg/3 dny. Čím pomaleji se vysazuje, tím lehčí průběh průběh léčení.

Lenka

Beru prothiaden 1 večer a 1/2 cipralexu 10mg. stav se mi moc nelepší už jsem vyzkoušela i jiná antidepresiva, máte prosím někdo s těmito léky nějakou zkušenost, jsem dost ospalá, děkuji ta odpověď.

VĚRKA
2x

MĚLA JSEM STEJNÉ PROBLEMY PSYCHIATR VELMI DOBRY ,MI NASADIL K PROTHIADENU 25 NA NOC JĚŠTĚ KETILEP 25 PULKU NA NOC ,PO 3 TYDNECH MI JE SUPER ŽADNÉ USKOSTI A SPIM SKVĚLE,NĚKDY MAM MENŠÍ STAVY USKOSTI, ALE TO MA I ZDRAVY ČLOVĚK.

Lada

Nápis prosím na email [email protected]

L.

Dobrý den, na kolikatem prášku jste začali spát? Kdy to zabírá? Díky všem..

věra

Užívám Warfarin a Medrol, jaká AD k tomu mohu brát? Nespím bez AD. Díky

robo

Zdravím.dal som si prothiaden dva krát za deň a potom na druhý deň ráno.A teras napr.zabudam čo robím prečo mal to už niekt?

LM
1x

Moje zkušenost s prothiademem.Ze začátku to vypadalo,že to bude první ad,které nemá vedlejší účinky.Po měsíci brání, se vše zlepšilo a bylo ok.Myslel jsem,že mám vyhráno. Ale po té, co už nemělo takový účinek a byla navýšena davka z 25 na 50,sem se v noci probudil a srdce mě mlatilo, že jsem myslel,že vyskočí. To se opakovalo znovu a tak jsem musel přejít na jiné. Asi negativní vliv,který na srdce prothiadem má.A nebo sem ho skratka nesnesl.Každý jsme holt jiný.

MB

Beru Prothiaden 25mg jednou denně před spaním. Po dvou dnech už cítím zlepšení. Je to vůbec možný?

Ivík

Já to mám stejné,beru prothiaden 25 na noc 1tb a konečně spím.Nemohla jsem spát pro bolesti páteře,zabralo mi to hned první noc,taky nechápu.Spíš se bojím vedlejších účinků a vysazení těchto léků, co to udělá.

Jana

Fevarin mi nasadili na úzkostné ataky a deprese v Bohunicích v brně. Beru ho už několik let. Je drahý, prvních 14 dní to bylo kruté, nyní jsem stabilizovaná a můžu normálně žít. Já se naopak bojím přejít např. na antidepresiva bez doplatku, že se mi ataky vráti.

Anna

Děkuji Dr.Ogunze Pomohl mi s rychlou léčbou fibroidu a jeho velikost byla 9,8 x 10,7 cm. Pak jsem začal léky užívat pouze jeden měsíc a teď jsem z toho úplně vyléčen. Dokázal jsem to udělat bez jakéhokoli chirurgického zákroku, nyní mohu žít jako každý normální člověk a mohu jíst jakékoliv jídlo dle mého výběru a teď jsem těhotná, takže pokud potřebujete takovou pomoc, kontaktujte jej přes whats-app +2348074122178 nebo mail: ([email protected]) nebo ([email protected]) Jsem šťastný a on může vyléčit následující nemoci {1} HIV a AIDS {2} Diabetes {3} epilepsie {4} Rakovina krve {5} HPV {6} ALS {7} Hepatitida {8} Kouzlo lásky, aby tě získal zpět {9} herpes virus {10} striže {11} bylin na snížení tuku nebo tlustého břicha {12} slabá erekce a mnohem víc

ILada

Prosim muzete mi napsat do emailu [email protected], více info dekuji

Tomas

Ahoj, Beru několik dnů prothiaden 25 na nespavost a zatím bez efektu. Nikde se.nemohu dočíst, zda pomáhá na nespavost ihned stejně jako třeba mirtazapin od prvního dne. Pripadne zda dávka není nízka. Tomas

Soňa

Brala jsem prothiaden na deprese a uzkosti nekolik let.K tomu mi pan doktor predepsal i eliceu.obcas na noc pulku rivotrilu.Pak jsem nekolik let brala jenom eliceu a ta mi prestala pomahat a uz na me neucinkovala.V roce 2019 mi pan doktor napsal znovu prothiaden,protoze mi nejvic ze vsech antidepresiv pomahal.Bohuzel nebyl nikde k sehnanii v lekarnach a nemeli ho ani na skladech.Tak jsem brala amitriptilin a ten mi nezabiral.tak jsem zkusila deprex,ale ten uz nikdy vice,hrozne vedlejsi ucinky.Tak musim znovu kdoktorovi,zda by mi nenapsal prothiaden,jestli bude k sehnani.Pan doktor mi nabizel triticco antidepresiva ,ktere jsou spise na spani,ale maji malo vedlejsich ucinku.Jsou pry spise pro starsi lidi coz ja jsem,je mi 60 let.Uz jsem z toho unavena,stale v depresi,bez energie,bez chuti cokoliv delat,do vseho se musim nutit.Do prace chodim jen na castecny uvazek,vic bych nezvladla.Kdyby mi nekdo poradil co mam delat,abych se citila zase trochu lip.Mame deprese v rodine,oba rodice je meli,tak je to u me dedicne.V menopause se mi deprese hodne zhorsily.Musim byt pozitivni a doufat,ze mi bude zase lip.

David

Dobrý den,mám dotaz ohledně antidepresiv a to Elicea 10mg, před 4-5 lety jsem občas dostal panické ataky ale to už je za mnou a roky už je nemám ale zůstal ve mě jaký si problém zvládat stres a nervozitu,tak jsem se po dlouhe době rozhodl to řešit,dostal jsem léky elicea prvně 5mg půlku 5 dni a pak uz cely pak jsem sel na kontrolu a bylo mě to navýšeno na jednu tabletu denne ale uz 10mg, porad to bylo v pohode až najednou teďka od středy jsem strašně unavený bez energie bez elánu a honíjou se mi hlavou negativní myšlenky a dnes už jsem uplně hotovej,ráno jsem se vzbudil uplně v pořádku akorat mě hnedka chytl vodnatý průjem už jsem dneska byl 4x přitom je mi stále na zvraceni mám žaludek na vodě,vidím lehce rozmazaně,bolest očí a hlavy+pocit že mi hoří hlava ale teplotu nemám je to tedy teďka 5 týdnu co užívám a je mi po to hůř než mě kdy bylo,tak nevím zda to přejde nebo mě bude třeba eště hůř ale to už by bylo opravdu zralé na sanitku nebo pohotovost,je možné že mi léky nesedí? Nebo eště mám vyčkat? Jsem opravdu jak opilej když vstanu z postele dnešek jen ležím nejsem schopnej ničeho Děkuji

aninna

Berete někdo Prothiaden a za jak dlouho vám zabral?

Jarka

Ano, beru Prothiaden 75 mg 7 týdnů, zabral pořádně asi po 5 týdnech. Beru k němu ještě Rivotril 0,5 mg. Cítím se velmi dobře, nejsem unavená a mám spoustu energie. Pro mě to je jediné AD, po kterém mi nebylo zle. Vyzkoušela jsem jich několik a např. po Mirtazapinu jsem málem chcipla.

Petra

Ahoj , na úzkosti beru cipralex 13 kapek a na noc prothiaden 25 mg. Nyní 13.den. Zatím beze změny. Celý den jsem extrémně unavená. Jak dlouho ještě , než bude dobře?

Etsien

Chtěla bych napsat svoji zkušenost ohledně užívání antidepresiv a co mi funguje jako jejich náhrada přírodní cestou. Brala jsem antidepresiva typu - ty se zpětným vychytáváním serotoninu - na úzkosti a lehčí deprese. Pátrala jsem po informacích, jak si mohu jinak zvýšit hladinu serotoninu? Našla jsem a po vysazení chemických léků začala užívat: L-tryptophan (500mg v kapsli), je to aminokyselina, ze které se v těle serotonin tvoří. K tomu byl doporučen ještě vit B6 ve formě P-5-P, pro lepší vstřebávání a vit. B3. Z bylin jsem nasadila šišák bajkalský (400mg v kapsli) - ten by měl působit antidepresivně a rozchodnici růžovou, která by také měla mít vliv na hladinu serotoninu. Užívám trochu víc, než je doporučené množství - L-tryptophanu cca 2 ráno nalačno a 2 večer před spaním. Šišák také tak. A rozchodnici 2ks ráno. U Šišáku by se měla po 3 týdnech dělat v užívání týdenní přestávka. Další věc je, že hladina serotoninu je snižována kofeinem a alkoholem. Je dobré se těmto látkám vyhnout. Pro tvorbu serotoninu je také potřebná dostatečná doba spánku. Další důležitá informace, že ani příliš vysoká hladina serotoninu není pro psychiku dobrá. K příznakům příliš vysoké hladiny serotoninu patří mimojiné například bolest hlavy. Pokud se mi to přihodí, uvařím si kafe a hladina se sníží. Píši to primárně jako zkušenost pro ty, kteří trpí úzkostmi a ještě chemické léky nezačali brát a třeba se jim do toho moc nechce - jako variantu pro vyzkoušení. Mně to pomáhá. O všech výše uvedených látkách a bylinkách si můžete sami na internetu podrobněji počíst.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce