Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Užívání warfarinu

Dieta při užívání warfarinu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
wyrhmkqx

fkpdytqr http://xymooi ek.com lrhubemt ebsfokfx

lenekrpm
5x

xqmquwin http://ftoscl bg.com dtxdqiuh xsqbvdgq

ljijucht
6x

mhxvsbwl http://ibpqot nk.com xdldzyhx ufsontot

nunlocqo
1x

qtaewrho http://arvdxp zm.com qadaclkq ilpvsfmt

Zuzka
9x

Dobrý den, mám dotaz, zda má warfarin vliv na mužskou erekci? Děkuji za odpověď

Rudolf
8x

Na mužskou erekci má vliv spousta léků, zejména hypotonika (léky na snížení krevního tlaku), Verospiron (antagonista Aldosteronu, ale bohužel i Testosteronu), který se užívá, mimo jiné na zvýšení hladiny kalia (draslíku), při léčbě diuretiky. Warfarin na erekci vliv nemá. I běžné vyčerpání,zejména duševní, únava a stresy mají přechodný vlv.

Vaclav
3x

Neverim , zrejme mam stejnej problem jako partner pani co se pta, nedostatecna erekce ktera klesa s casem,styk temer nemozny, hruza, pred par mesici , nez jsem zacal warfarin uzivat bylo vse v poradku, problem byl spis s velkym vzrusenim a erekci! Na tento fakt si stezuje docela dost muzu a vy jen lzete, protoze je Warfarin levny lek a ve vedlejsich ucincich toto vubec neni napsano! Umim si logicky vydedukovat , ze kdyz Warfarin redi krev a penis je z velke casti slozen z toporivych telisek naplnovanych prave krvi, tak to asi bude mit vliv!!!!! Nehlede na to , ze obsahuje latku, ktera se pouziva jako jed na hlodavce.Co vy a prisaha? Co vase svedomi?

Mirek
2x

Paní Zuzko.I když se nerad přiznávám,tak tedy má.Není to nic vulgárního,když napíši chuť by byla,ta neodejde.O to je to horší pro dotyčného./..Záhořovo lože..je procházka růžovým sadem/

erouch
3x

Svatá pravda,téměř absolutní útlum.

Vaclav
1x

Podle me ano. Nejsem doktor ale celej zivot jsem nebral zadne prasky a tuto prvni zkusenost jsem ted odnesl poloimpotenci a doufam, ze se po vysazeni Warfarinu, coz bude za 2tydny, vse vrati do normalu, protoze pokud ne , tak podavam zalobu! Doporucuju vasemu partnerovi rychle vymenit Warfarin za jinou alternativu bez techto vedlejsich ucinku!! Vsude u techto dotazu pisou doktori ze nema vliv a pritom nas chlapu a v tomto pripade i jejich partnerky se neptaji jen tak nahodou! Vsak ono je jednoduche nekomu znicit erekci, aby ji pak zase mohli lecit! A to se vyplati! Hippokratés se otaci v hrobe :-(

Eva

Pane Václave, ráda bych věděla jestli po vysazení se erekce zlepšila. Můj přítel je po operaci srdeční chlopně, operace proběhla v roce 2015 a teď je partnerovi 36 let. Bere warfarin 5. Jak píšete chvíli erekce v pohodě a po několika minutách povadne....

Michal

Dobrý den Evo zlepšila se příteli erekce po vysazeni walfarinu Dekuji

Michal

Dekuji

Václav
1x

Ano, po ukončení léčby Warfarinem mám erekci jako dřív a nemám rád doktory kteří lžou. Osobní zkušenost je šokující, ošetřující lékař, když jsem mu říkal, že mám po Warfarinu problémy s erekci tak dělal že mě neslyší a když jsem nalehal tak mě řekl, že to může být urologicky problém že jestli chci, tak mě dá doporučení. Řekl jsem, že uvidím až vysadim Warfarin. Hrůza když si pomyslím, že takových mužů existují tisíce a nedozvědí se pravdu a jejich vztah nebo manželství a s ním spojený majetek je vážně ohrožen, protože si nespokojená manželka kvůli jeho disfunkci najde třeba milence a zamiluje se... Co pánové? Je někdo, kdo má stejnou zkušenost jako já? Já tvrdím že Warfarin znemožňuje erekci protože mám stresující osobní zkušenost!

I75

Dobrý den, Jsem 44 lety chlap, Warfarin beru 7,5g denně, po tromboze v noze. Vliv to asi má, u mne ale pozitivní :-). Už zase můžu i 2x za noc. Ale na začátku, po přečtení článků, jak to zabije moji potenci, ji to (to přemýšlení, jestli to půjde) dost zhoršilo. Prostě nervy.

Jimmy Benneson
11x

Bude mi 40 let, mam umelou srdecni chlopen, docela dobrou kondici a podle vysledku quickova testu beru warfarin. Jednou pri běhu jsem pocítil prudkou bolest jakoby na pravém boku a dost bolelo mně v hrudníku i při dýchání - musel jsem dychat pomaličku... Diagnoza: spontánní krvácení do břicha, Quickův test: INR = 7,1 !!! ??? 10 dní před tím jsem měl Quick asi 3,2 a snižoval jsem si leky. Občas si dávám rajče, okurek, papriku, zadne leky typu ipubrofen, acylpirin jsem nebral, tak to předávkování nechapu. Z jihu moravy jsem jel na letní tábor jako vedoucí na Šumpersko. Může mít vliv i změna podnebí - byla tam docela zima? Díky za názory a odpovědi JB. Jo jeste - bude mi 40, warfarin beru od roku 2000 kvuli nove srdecni chlopni.

Eva
6x

Předávkování warfarinem "jen tak" by se dít nemělo, mělo by být závislé na tom, co do sebe vpravíme, kromě nežádoucích potravin - zelená i jiná zelenina,zelený čaj, léky typu Acylpirin, Ibuprofen a pod. to je např. i alkohol. Pokud Vám byla zima, možná jste se zahřívali zevnitř ?

Mirek
2x

Pane jste na tom stejně jako já.Sice trochu mladší,ale operace byla 2001.Mám jí již 13 let.Nedělám si žádné problémy s jídelníčkem,omezuji ovšem špenát,rajské zbožňuji včetně paprik a to pojídám přiměřeně.Co se týče piva,Tak do 4 piv v průběhu dne,protože makám doma i na zahradě,limonády by mě nestačily.Jinak si zavdám i víno ovšem Rýnské nebo Moselské.No a to když vypiju lahvinku,tak mám po té zvýšený kvik a musím brzdit.Co však může zvýšit vaše INR jsou různé výpary z barvy,nebo obdobné preparáty a aniž jste si toho vědom ,to vám mohlo zvednout ředění.Lékař nejsem jsem jen nositel stejné zátěže jako vy.Je jisté,že je zapotřebí trochu se kontrolovat.

Michaela
18x

Dobrý den, před čtyřmy roky jsem prodělala hlubokovou žilní trombózu pravé DK. Při jistém vyšetření zjistili, že se jedná o Leidenskou mutaci. Užívala jsem warfarin. Nyní mi má doktorka řekla, že na základě dobrého výsledku "scinty" ho již dál nemusím užívat. Četla jsem však, že při rychlém vysazení warfarinu se mohou udělat krevní sraženiny. Neberu ho 5 dní. Děkuji za odpověď

Tom
14x

Měl jsem embolii plic po tromboze DK v r.2001 po dlouhodobé léčbě Varfarinem do r,2003 lekař ukončil léčbu a v roce 2005 jsem skončil na JIP s tím stejným problémem a infarkt k tomu.

Romana

Zdravím,no nevím ale při leindeské mutaci se velice divím že vám chtějí Warfarin vůbec vysadit,Já mám též trombozu hluboké žíly PDK a Warfarin budu brát do konce života.Ale taky je fakt že záleží jestli máte leindenskou mutaci Heterozygoti nebo homozygoti.Já jsem to zdědila po obouch rodičích co je špatné.Bylo by dobré se o tom raději ještě informovat i u jiných lékařů.Čím víc názoru tím líp.Přeji co nejvíce zdraví a s pozdravem Romča

A. Richter
6x

Tlumočím vzkaz britského lékaře, který se zhrozil, když jsem mu ukázal, o čem si vrabci štěbetají na internetu: Při léčbě Warfarinem je třeba vyvarovat se velkých změn ve složení stravy, aby příjem vitaminu K nebyl podstatně vyšší nebo nižší než před započetím léčby. Eliminační diety, tj. úpravy jídelníčku vylučující kvůli warfarinu kteroukoli součást stravy, jsou zcela zbytečné a škodlivé. Dávka léku se určí po provedení krevní zkoušky (INR) tak, aby byla účinná v souladu s vašimi stravovacími zvyklostmi. Jakékoli plánované změny v jídelníčku, např. redukční dietu s vysokým obsahem listové a kořenové zeleniny, je třeba oznámit ošetřujícímu lékaři. Bude nutné, aby prováděl častější testy INR - dávka warfarinu se průběžně upraví v souladu s vaším novým stravovacím režimem. Tak se to dělá půl století na Západě a funguje to! Nejste tady kvůli tabletkám, ale tabletky kvůli vám.

Blanka
7x

Tak tohle je fajn, ale měli by si to přečíst a vyjádřit se k tomu naši ošetřující lékaři. Já užívám warfarin 1,5 roku a čeká mě to doživotně. Dávka léku mi byla v průběhu léčby zvyšována až na současných 10 mg denně (nad tím se pozastavili i v lékárně), přesto hodnoty INR jsou stále pod 2. Lékaři si se mnou asi nevědí rady a jsem stále upozorňována, že žádnou zeleninu s obsahem vitamínu K nesmím. Je mi 55 let, v posledních 10 letech jsem (po přechodu) přibrala téměř 30 kg. Nutně bych potřebovala zhubnout, což se bez zeleniny dá těžko. Teprve dnes jsem začala pátrat na internetu, zda se něco moudrého nedozvím. Váš příspěvěk je zajímavý, ale pro mě bohužel zřejmě nepoužitelný.

Tereza
1x

Dobrý den Blanko vím sice že už váš příspěvek je rok starý ale mám ten samý problém jako vy.Je mi 23 a Warfarin beru už rok ale hodnoty mám stale pod 1,5 lékaři také nevědí jak je to možné. Už nejím skoro žádnou zeleninu kuřecí ani hovězí maso a stále nic . Jak ste na tom vy poradte. Děkuji

Dana
5x

Je mi 36 a Warfarin beru 6 let. Z vlastní zkušenosti vím, že na jídle sice záleží, ale u každého je to jiné. Jím všechno, jen si musím hlídat rybíz - výrazně u mne zvyšuje účinky Warfarinu. Z doslechu vím, že hodnotu Quick mohou ovlivnit např. rajčata a špenát a spousty dalších druhů zeleniny a ovoce, ale chce to asi opravdu zkusit. Přeji hodně štěstí.

Rudolf
6x

Warfarinová dieta je skutečně nesmysl. Je zapotřebí jíst pestrou stravu v přiměřeném množství a k tomu se "vyladí" dávkování Warfarinu. Je zapotřebí vědět, že se vitamin K dělí, podle chemického složení, na K1 až K5. Zatímco cca 60% z celkového vitamínu K v organizmu se u zdravého člověka tvoří v zažívacím traktu a pouze asi 40% se do něj dostává s potravou. Existují pacienti, kteří si "neumějí vyrobit vitamin K" a ti pak musí vitamin K užívat, jinak by došlo k vnitřnmíu krvácení. Je zapotřebí rovněž upozornit na to, že se vitamin K5 dostává i do masa, zejména u skotu, kdy se dobytku podává před porážkou vitamin K, aby maso neobsahovalo podlitiny a tím nebylo nekvalitní. Více jak vitamin K ovlivňují hodnotu INR, norma (2,0 až 2,5) u warfarizovaných pacientů, různé léky a alkohol. Zejména saliciláty v různé podobě (acylpyrin, anopyrin, superpyrin), které samy o sobě způsobují zvýšení INR (Quickova testu). Vitamn K2 obsahuje především zelenina s obsahem chlorofylu (zelená) a také červaná řepa, zelí, kapusta a další již v menší míře. Drastické omezení pestrosti stravy by způsobilo organizmu více škod, než přechodné kolísání hodnoty INR.

Grosslová
4x

Dobrý den, moje máma má trombózu a užívá warfarin. Lékař nám řekl, že nesmí užívat potraviny s vitamínem K, ale přesně nevíme, kde se tento vitamín nachází a proto nevíme co vlastně může máma jíst, aby jí to neškodilo. Prosím o zaslání nějaké diety, nebo seznamu v jakých potravinách se vitamín K nachází. Prosím také o doporučení nějaké literatury o dietách při léčbě warfarinem, na trombózu. Předem moc děkuji.

Jana
3x

Dobrý den, moje máma má trombózu a užívá warfarin. Lékař nám řekl, že nesmí užívat potraviny s vitamínem K, ale přesně nevíme, kde se tento vitamín nachází a proto nevíme co vlastně může máma jíst, aby jí to neškodilo. Prosím o zaslání nějaké diety, nebo seznamu v jakých potravinách se vitamín K nachází. Prosím také o doporučení nějaké literatury o dietách při léčbě warfarinem, na trombózu. Předem moc děkuji.

Anonym
8x

...dlouho jsem hledala jakékoliv informace o "dietě" při užívání warfarinu, našla jsem zajímavý odkaz Fóra zdravé výživy ....

Radka L.
6x

Je mi 35let,v dubnu 2006 jsem prodělala oboustrannou plicní embolii,užívám Warfarin a Egilok na srdce.Při scinty vyšetření mi nebyl zjištěn žádný zánět žil,nyní čekám na vyšetření krve k vůli genetické vadě krve(?).Dá se s touto diagnozou cestovat?V létě mám jet autem do Chorvatska.Bylo mi řečeno,že pokud se mi ustálí hodnota INR,nebudu dlouho pobývat na slunci a po 12h užívat Acylpyrin(na cestu)neměl by být problém.Má nědo vyzkoušené cestování?Mám celkem strach,stále si říkám:"Co kdyby se to znovu opakovalo...Za odpovědi děkuji

karlos
1x

Je mi 18 měl jsem také plicní embolii a na genetice mi zjistili genetickou vadu krve tzv. leidenskou mutaci čili warfarin budu brát už pořád. Jinak mě upozornili které léky jsou nebezpečné s kombinací na warfarin a mezi nimi právě byl na 1. místě Acylpyrin!!! Prý stačí jediná tabletka a člověk může vykrvácet! Poradte se proto raději ještě s lékařem

jarka
1x

Liedenskou mutaci mám taky, po první tromboze mi ovšem warfarin vysadili tak jsem prodělala i druhou.Ale co se acylpirinu týká, tak je to lék který taktéž ředí krev,ale nemyslím si že po jedné tabletě by člověk vykrvácel když si někdo vezme o tabletu warfarinu víc taky to tragické není a acylpirin jsem ve Francii běžně dostávala místo warfarinu.

Lenka
1x

Pro Jarku: můžu se zeptat, jaké je to trombotické centrum?Co tam s váma dělají?Je to k něčemu dobré? Nejsem z Prahy, takže nevím,usuzovala jsem podle toho,že na internetu mají poradnu (ta UVN), tak proto jsem to napsala ad acylpyrin:samozřejmě může se užívat i denně, do jisté míry je to i prevence (funguje na bázi přilnavosti krevních destiček),ale asi už ne pro lidi,kteří mají trombofilní mutace a trombozu již měli. Třeba i proto byla ta další tromboza po vysazení warfarinu. Ale k warfarinu bych si ho nevzala,to by mohlo mít opravdu fatální následky... Pro Maryšu: k těm doktorům- je to opravdu těžké, nesmíš se dát, i já mám špatné zkušenosti. Člověk se musí na všechno sám zeptat, doktor sám nic neřejkne. Kolikrát najdu na internetu něco zajímavého a je třeba doktorovi říct, chci ten a ten lék, když se cuká,tak příp. vysvětlit proč ho chci a k čemu je dobrý. Ale je třeba jít do ordinace vybavena informacemi......Bohužel,takh le to funguje Nicméně s tím těhotenstvím,to by snad doktor říct měl!!!! A k tomu alkoholu: to teda koukám!!!To je docela hazard, ne? Toho bych se bála pít alkohol a pak si W nevzít a tak nějak to odhadnout.................To samé kys. zelí a všechna zelenina....

MARYŠA
3x

Ahoj Leni. No tak to vidíš já vím akorát od doktorů, že nesmím jíst moc zeleniny najednou, je tím prý myšlelo například jako 1kg rajčat či papriky no prostě velké množství. A co ještě akorát vím je, že se mi může udělat sraženina ,která se mi může dostat do hlavy a nebo do nohou a to by bylo zlé. Nic jiného nevím asi nejsem tak vážný případ, že se nikdo neobtěžoval mi něco k tomu říct. Paradox je to že na kartičce kterou mám jako preventivku když jdu trhat zub nebo jiný krvácející zákrok mám napsáno skupina riziková. Ještě že existuje ten net, že se člověk může kouknout sám a zjistit si co a jak.

Eva.P.

Ahoj Radko L.,já jsem necelý rok po masivní plicní embolii,je mi 32 let,beru warfarin a taky jsem měla strach z cestování. Před pár dny jsem se vrátila z Chorvatska,dělali jsme často zastávky a měla jsem stahovací punčocháče. Bylo to v pohoddě. Dej vědět jak jsi zvládla cestu. Hezkou dovolenou. Ahoj Eva.

Karel Korec
2x

Chtěl bych se zeptat, zda má někdo zkušenosti s pitím očistných čajů, konkrétně "Hannasaki", při užívání Walfarinu.Zhruba po 3denním pití tohoto čaje se mi v moči objevila jasně červená krev.Také bych se chtěl zeptat zda je možné pít nápoj ze "Zeleného mladého ječmene".Děkuji.

zdenka.jirkalova
1x

Při užívání warfarinu se nesmí pít žádné ovocné ani bylinkové čaje ,tudíž ani čaj ,ktery jste pil Vy

Adéla S.

Tak to bych si dovolila oponovat. Ovocné čaje se smí normálně, To už by potom člověk na warfarinu nesměl vůbec nic. V poslední době se znovu přehodnocuje vliv ovocných a bylinných čajů. Vit K. totiž není rozpustný ve vodě,takže aby ho člověk přijmul,musel by kromě výluhu sníst i obsah pytlíku nebo vyluhované listy a bylinky,což se asi běžně nedělá. Chystám se na to teď pří příští kontrole na kardiologii MUDr zeptat

Blahulka
1x

čaje se pít můžou je to napsáno v letáčku

zdenka.jirkalova
1x

Při užívání warfarinu se nesmí pít žádné ovocné ani bylinkové čaje ,tudíž ani čaj ,ktery jste pil Vy

Hana
5x

Kvůli arytmii a následné RFA jsem nucena užívat Warfarin, prosím zda můžu jísti tropické ovoce,a potravinové doplňky s minerály kde není vitamín K a to z důvodů, že bych si měla podpořit i imunitní systém Děkuji

Monika
2x

Muž je po operaci aortální chlopně a užívá warfarin.Má omezit vitamin K.Může mi někdo poradit jak přizpůsobit jídelníček nebo zda-li je kuchařka podle které by se dalo vařit?Kde se dá sehnat seznam pokrmů,které neobsahují vitamín K?

A. Richter
2x

Co opravdu potřebujete vědět o warfarinu, stravě při léčbě a českém Kocourkově: http://www.warfarin.wz.cz

I.Tesařová
2x

Jsem po operaci aortální chlopně a mám artritidu .potřebovala bych poradit s jídelníčkem . Děkuji

Marie
8x

Prosila bych podrobný seznam potravin při užíváví Warfarinu. Maminka má aritmii srdce a a denní dávka léku se jí zvyšuje. Už užívá 1 tabletu 5mg a jednu 3mg. Děkují za odpověď

MARTIN
16x

Dobry den.Mám umělou chlopen a beru Warfarin a zajmalo by mě v jaky míre by se mohl pít alkohol,aby nevzniklo riziko předavkování inr.?Mám známyho a ten pije alkohol hodně často a nic mu neni.děkuji za odpověd!

Blanka Wagnerová
4x

Dobrý den, mám dotaz: zažil někdo z pacientů užívajících Warfarin (a z tohoto důvodu předcházejících či léčících trombózu) stav, kdy měli silně oteklé nohy - především večer po celém dni sezení v práci ale i v případě chůze? Je možné otoky nějak korigovat sám ještě před tím, než navštívím lékaře aby přehodnotil aktuální účinnost diuretik? Předem děkuji za případné odpodvědi, B.W

A.B.

Od operace srcce v r. 2000 (umělá chlopeň) užívám Warfarin a problém s otoky nohou mám také. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o nežádoucí účinek Warfarinu. Nejedná se o otoky typické pro srdeční či ledvinovou nedostatečnost. Kompresní punčocha se míjí účinkem, nejedná se totiž o cévní záležitost ale o lymfatický systém. Velmi se osvědčila pravidelná (velmi) rychlá chůze několikrát denně. Výrazný ústup bolestí a otoku bývá při této svižné pohybové aktivitě otázkou 5 až 10 minut. Dlouhému sezení a stání je vhodné se vyvarovat.

ASDF
7x

Jaká je hranice hodnot INR? Dnes jsem měl 1,21 - Je to ještě v normě? Děkuji

lucika
7x

Dobry den chtela bych se zeptat jestli ma kourení vliv na pusobeni warfarinu.Jsem po tromboze.uzivam warfarin a detralex.predem dekuji za odpoved..

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce