Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Užívání warfarinu

Dieta při užívání warfarinu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ladislav
4x

Prosím pošlete mě vypis potravin kolik obsahuji vitaminu K uživam warfarin10mg a musim mit INR 2,5-3,2 tak potřebuji vědět kolik obsahuji potraviny vitamin k nebo prosim o adresu kde bych to našel děkuji

Simona
10x

Zdravím všechny, kteří musejí užívat warfarin, také ho užívám a jsem zmatená z toho,co všechno nesmím.Leidenská mutace mi byla zjištěna po trombóze LHK.Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás také toto prodělal a jak moc nebezpečné je kouření.Kouřím 2 cigarety denně a skleničku červeného vína. Poraďte děkuji.

Jarda
6x

Prosím o sdělení zkušenosti. Léta užívám Warfarin a trpím artrózou kolen, která je v současné době řešitelná pouze operací. Na ortopedickém oddělení Liberecké mě odmítli operovat s tím , že mám pouze dvě možnosti. Při operaci prý buď vykrvácím nebo dostanu určitě dostanu embolii. Obdržel jsem pouze Condrsulf 800 na 3 měsíce a kontrolu již nemám chodit, prý je to zbytečné. Jsem tedy doživotně odsouzen ke krutým bolestem a nepohyblivosti?

Marie
4x

Dobrý den beru Warfarin také a mě bylo řečen když se viskytne problém že mi třeba vitrhno zub nebo operace tak Warfarin se visadí a daj mi lék vinjekcích a to je Fraxiparine tak se skuzte nato zeptat . A moc vám přeju at to dobře dopadne .

Dana

Řešení existuje, ale chce to jiného lékaře. Riziko je samosebou vyšší než u zdravých pacientů, ale vzhledem k tomu, že lze pacienta s umělou chlopní, užívajícího Warfarin, jen před operací musí přejít na jiný způsob "ředění krve" - pokud vím, řeší se to injekcemi.

Jana
4x

Je mi 51, v loňském roce mi ortoped neléčil naplněné koleno, trvrdil že otravuju pořád, že koleno naplněné nemám, zánět v něm také nemám.Výsledkem této nadstandardní péče byly oboustranná plicní embolie , nasazení varfarinu a odložení artroskopie kolene o dva měsíce. V šílených bolestech jsem přečkala do artroskopie, nasazeny místo varfarinu mi byly injekce ( je jich více druhů), každý den píchnout do břicha). Rozdíl mi byl vysvětlen tak, že injekce má krátkodobý účinek a průšvih se dá řešit jiným lékem, ale špatné naředění varfarinem nejde ničím odrušit účinek varfarinu přetrvává více dní. Dnes jsem byla na kardiologii a zeptala jsem se na vysazení varfarinu a pan doktor řekl, ať ho přestanu úplně jíst.

Nika
2x

Dobrý den, už to zde bylo zmíněné, ale otázka nebyla zodpovězena. Chci se tedy zeptat, jestli má někdo zkušenosti s kouřením při léčbě warfarinem. Jaký to má vliv nebo vaše osobní zkušenosti. Děkuji za odpovědi

Adéla S.
2x

Tak to bych neriskovala ani náhodou. Nevím,z jakého důvodu užíváte warfarin,pokud po tromboze či embolii - tak tam cévy dostaly zabrat ažaž. Pokud je to srdeční záležitost,tak srdcařům se nikotin zrovna taky nedoporučuje. Ale každý svého štěstí strůjcem!!!

A.Mkl

Zdravím. Warfarin beru pouze krátce (asi měsíc) po plicní embolii a taktéž mě zajímalo, jak se s warfarinem cigarety snesou nebo nesnesou. Vyptala jsem si proto informace ještě v nemocnici. Normální cigareta ( a hlavně její spaliny) jsou při užívání warfarinu poměrně rizikové, a nedoporučuje se, ale lze je nahradit elektronickými cigaretami( pokud tedy opravdu vědomě chcete pokračovat v kouření i po případné hospitalizaci, kde jste se od tohoto zlozvyku již téměř odprostily.) .Páni doktoři mi to sice schválili velmi neochotně, že bych mohla raději chodit běhat nebo něco, ale to mi jako souhlas stačilo. Kouřim už jenom elektronickou cigaretu, a cítím se skvěle. Na hladinu mojí krevní hustoty to ( alespoň podle pravidelných odběrů) vliv nemá. Navíc ušetříte peníze a nerušíte tím vaše okolí.

MARYŠA
2x

Užívám warfarin již deset let, jelikož jsem byla v 19letech operována a skončila jsem s mechanickou chlopní. Sama jsem už zjistila, že na krev má hodně vliv alkohol a léky třeba na bolení hlavy atd. Jelikož se mi blíží třicítka a dítě ještě nemám, ale chci ho mám obavy o těhotenství. Mám nadváhu a je mi jasné že je to pro těhotenství riziko, už jenom to že jsem řazená jako riziková skupina stačí. Bohužel nikdo z doktorů nemá zájem něco se mnou probrat či řešit akorát mi každej doktor řekne že budu užívat injekce a že to je daň za tu chlopeň. Jelikož jsem byla trhat zub moudrosti, při kterém mi vysadili warfarin a píchala jsem si fraxeparin či co už nevím název, tak to nic nebylo ale nejvíc mě trápí to že nikdo neporadi a na internetu není moc rad. Ani jiné takto operované ženy nic nepíší a já váhám zda otěhotnět či nejdřív zhubnou a zda vůbec otěhotnět, jak vše dopadne atd. Budu moc ráda když někdo zareaguje a napíše pár řádku. Uvítám třeba názor nějaké ženy která už těhotenství prodělala. Děkuji Marie

Lenka

Marie ahoj, docela Tě chápu, leckdy je to s doktory opravdu kříž. Nevím,nakolik je pro těhotenství riziková samotná chlopeň-to víš jistě z kardiologie. Obezita bude asi rizikový faktor, ale zase to neznamená,že by obézní ženy nemohly rodit děti. Napadá mě,že existují speciální gynekologická centra nebo jen samotní gynekologové,kteří se starají třeba o těhotné diabetičky a myslím i ostatní rizikové skupiny,kam si myslím,že by ses s tou umělou chlopní dala zařadit. Nevím,odkud jsi,ale myslím,že tyhle ordinace jistě najdeš v každém větším nebo krajském městě. Tak zkus takového gynekologa sehnat ještě předtím než otěhotníš(na kardiologii by ti snad mohli vazbu na nějakého gynekologa poradit). Potom ještě existují trombotická centra (ÚVN Praha, Karlák -Praha),tam se zabývají ženami s trombofilií,pro které je těhotenství také riziko - běhěm těhotenství si píchají (i preventivně) nízkomol. hepariny. Takže v podstatě stejná situace jako u tebe,s tím rozdílem,že ty máš umělou srd. chlopeň a oni trombozu nebo embolii. Ale u obojího se používá antikoagulační léčba,takže si myslím,že bys tam uspěla.Slyšela jsem na ně samou chválu. Nebo zkus položit dotaz na www.zi lniporadna.cz v sekci tromboza a doktor ti třeba poradí s ohledem na místo bydliště. nebo na www.transfuze-uvn.cz/guestbook / Jsou tam i zajímavé informace o warfarinu apod. Jinak jestli by nevadilo,ráda bych si s tebou popovídala o zkušenostech s warfarinem,když už ho užíváš dlouhodobě ,určitě už máš lecos vychatané. Díky, Lenka

MARYŠA

Ahoj Leni. Mnohokrát ti děkuji za info, které jsi mi napsala. Zkusím se optat po nějakém tom gynekologovi, který by byl vstřícnější a dokáže ženě říc pár slov. Jsem z ústeckého kraje a od malička jsem navštěvovala kardiologa docenta Homolu v ústecké nemocnici, až do té doby než si usmyslel, že už tam nemůžu k němu dál docházet, protože už jsem dospělá 30ti letá ženská a doporučil mě k jinému kadiologovi u kterého jsem byla nyní již podruhé. (Mimochodem kamarádku s vrozenou srdeční vadou né moc vážnou, která má dvě děti tak tu si tam nechal.Tak to mi řekni.) Nový pan doktor se zmohl akorát na slova typu: jak se vám daří a je vše v pořádku a bylo. Když mi udělal echo ani nic neřekl ležela jsem tam jak blb a ptám se mohu se jít obléknout, že prej ano a že si mám počkat na zprávu. Zprávu po chvíli přinesla sestra a já čuměla jako puk, protože mi nikdo neřekl ani A ani B, třeba jako vše máte v pořádku za půl roku naschledanou. No přístup že by člověk zvracel. Přístup lékařů mě docela dost štve a asi se budu bránit co to půjde aby se mnou nejednali tak jak doposud. Jo a ještě jedna perlička těhotná jsem již byla, ale bohužel neinformovaná takže jsem musela na přerušení do nemocnice kde na mě koukali jak na blba, že nejsem na antikoncepci a že to není možné že bych to nevěděla. Jenomže můj skvělej pan doktor mi akorát v 19letech řekl že těhotenství musím plánovat a že když budu těhotná mám přijít. No a já přišla a on mě div nezabil že jsem těhotná. Jinak s tím užívání warfarinu pěkná sranda. Třeba já ho užívám až v noci třeba než jdu spát a kolikrát usnu a vzbudím se ve tři ráno tak si ho jdu vzít no skoro je to každý druhý den takhle. Když jsem ležela v nemocnici strkali mi ho už odpoledne ale já na ně dlabu užívám ho jak já chci a zatím vše ok a výseldky krve taky. Když si warfarin zapomenu nebo nechci vzít tak si třeba dám vínečko s kolou a na krev jdu až přiští týden až se to srovná. Jednou jsem šla na krev po flámu kde jsem dost pila a po odebrání qicka jsem měla 6 a má být 2,5až3,5 no takže ted vím že když chodím na flám, že můžu den či dva vynechat protože mám krev dost ředěnou.Jinak jím všechno a řekla bych že to takový vliv nemá a mám ráda i bylinkové čaje a nikdy jsem nezaregistrovala že bych měla málo řidkou krev a když mě to chytne což je taky často tak si koupím pytlík naloženého kyselého zelí a sním ho na posezení což jsem slyšela že by se taky nemělo kvůli tomu vitamínu který snižuje tu krev, ale fakt vše ok. Zatím ahoj a pokud budeš mít nějakej dotaz ráda na něj odpovím.

ecce

Svatá prostoto!!!

Míla
1x

Warfarin beru doživotně, doktorka mi řekla, že můžu jíst co chci, a dávky se podle toho upraví. Piji a zjistila jsem, když se napiju tak mám vyšší hodnotu, tak když jdu na quik tak si dám pausu. Ted mám jít na vytrhnutí zubu ale doktorka mi poslala do nemocnice, že prý si na to netroufá, tak už to rok odkládám, bo se bojím až na půdu.

jarka

ahoj, jen bych ráda doupřesnila ÚVN se příliš trombozami nezaobírá a už vůbec ne těhotenstvím-ležela jsem tam s trombozami ale na kontroly a ambulance mě doporučili Karlák,tam je trombocentrum.

Věra Fořtová
1x

Škoda,že tu na sebe nemáte kontakt.Mám také umělou chlopeň a brala jsem Warfarin do 7tt těhotenství,než jsem zjistila,že jsem těhotná.Teď jsem v 8.měsíci a také mám nadváhu.Kontakt na mě je:LENORKA19@seznam.cz-ale také Váš komentář je 4 roky starý,ale kdyby náhodou někdo chtěl poradit právě z hlediska těhotenství s umělou chlopní,napište. :-)

Lenka
2x

Ahoj Maryšo, ldyžtak koukni na www.zi lniporadna.cz, je tam zajímavý článek. Jmenuje se to to žilní tromboza a těhotenství. Vím, že nemáš trombozu,ale záklAD je stejný.Jinak si myslim, že o užívání warfarinu bys toho měla vědět víc a zapátrat sama. Na druhou stranu, když se stravuješ normálně a nic ti to nedělá, tak jsi asi jedna z mála šťastných. Mohla bych se zeptat, jakou máš denní dávku warfarinu? Díky, Lenka

MARYŠA
2x

Ahoj Leni. Každý den užívám 8mg warfarinu.

kvetoslav lichy
16x

Manžel užívá Warfarin. Chtěla bych vědět, jaký tišící lék na bolesti zad může užít

Milan
27x

Beru Warfarin 3 mg, jednu denně. INR se pohybuje mezi 2 - 2,5. Dotaz: Co způsobí vyšší dávka - snížení nebo zvýšení INR ? Vyšší číslo INR znamená vyšší nebo menší srážlivost krve ? Listová zelenina (vitamin K) způsobuje zvýšení nebo snížení INR ? Děkuji za odpověď.

Lenka
4x

Minulý týden mé šestnáctileté dceři zjistily plícní embólii,zánět plíce a pohrudnice.Poruchu srážlivosti krve.Doporučená léčba zatím je worfarin.Dali nám seznam potravin, které obsahují velké množství vitamínu K.Ráda bych věděla zda existují kuchařky,recepty.....právě pro tento druh léčby.Může mi prosím někdo říci co bude dál?? Jak se změní život 16 dívky?Jak probíhá léčba a následné kontroly.Zda se bude muset v něčem omezovat.V září by měla nastoupit do školy,jak to bude probíhat tam.Možná sde ptám hloupě, ale vůbec si nedokážu představit co to pro nás bude do budoucna znamenat! Předem moc děkuji Lenka

Elenka
4x

Lenko, hlavu vzhůru!! Ze začátku to vždycky vypadá horší než to je,ale ono to nějak bude. Existuje kniha Dieta při antikoagulační léčbě, autoři Kohout, Kessler. Jestli chcete napište mi na mail,chápu v jaké se teď nacházíte situaci. Zkuste jíst tak jako doposud, jen s vynecháním zelené zeleniny jako hlavního jídla. Jelikož dcera je mladá a warfarin bude mít zřejmě dlouhodobě, tak není řešením nasadit rovnou tvrdou dietu bez zeleniny. Ale měla by se hodnota INR nastavit při běžné konzumaci jídla vč. zeleniny. Taky třeba zkuste mrknout na www.zi lniporadna.cz, www.warfarin.cz, www.warfarin.wz.cz,modrykonik. cz, ať si v tom trochu uděláte jasno! Tak přeju, ať to vše zvládnete a klidně napište mail

majkaxp
1x

Ahoj, mohu Ti doporučit na sharmonizování organismu výrobky, které zaručeně pomohou, je potřeba určitá investice. Jestli máš zájem, piš na meil:majkaxp@centrum.cz

petra
13x

Dobrý den, jsem studentkou 4. ročníku Farmacie a zajímá mě, zda pacient, užívající warfarin může dlouhodobě pít čistý gel z aloe vera. Dozvěděla jsem se o jeho všestranném působení a chci ho poradit dědečkovi, který užívá warfarin...v SPC warfarinu tato kontraindikace uvedena není, přesto jsem slyšela, že aloe může účinek warfarinu snížit. Nehci nic zanedbat, proto se ptám, jestli jsou nutné v tomto případě pravidelnější kontroly INR, nebo úpravy dávkování..ublíží, když bude během léčby warfarinem děda pít denně polévkovou lžíci aloe-vera 96%? Moc Vám děkuji za pomoc a za Vaši odpověď a čas.

bfzhhcop
2x

lykmaptw http://jsxppfjr.com elsalnsq fytwadla yrzdmkua [URL=http://xvczvrhc.com]eprvhxfe[/URL]

upspisxm

enaoyioy aursxnzq http://lqtomnvc.com qrchykdl qsyfmpwz [URL=http://ypvjnvgy.com]hhxnrehy[/URL]

xbheentn

[URL=http://zypwpgac.com]mrmssobs[/URL] faulmbbg abegyxyx http://vjgnajbo.com leikvriw mjxpyjjr

wurhlvfm

[URL=http://awhlsozn.com]ziyyyibx[/URL] jpgpnuuo http://kjpsqfag.com taqykyhg ewvkscia jtuaspkb

wtfnoyjc

xowrbehf [URL=http://jcpzrgrp.com]zdyqvkzf[/URL] mzdmikkl http://wfkkonaq.com wltjnhjr grbobrun

omezbnfb
1x

[URL=http://qglwbtaw.com]afbkeoxc[/URL] dqivbiad http://kixupuxa.com vumpafhh dgrgiror fkcajgjn

biwsvlmj

fvjudvrq http://yyktvrka.com bqcodesb ahhlynrf rniboadb [URL=http://jbiqsvcv.com]hnozrlfi[/URL]

moiglzsj

jhliynif http://riabjcof.com knyewxqk lmbofnvt [URL=http://udafaddc.com]cstohpsk[/URL] jjktbbea

Iveta
2x

Dobrý den, před měsícem jsem dostala hlubokou žilní trombozu. Nasadili mi warfarin, ale stále se nedaří zvýšit hodnotu -quickův test - 1,21. Dodržuji všechny příkazy lékaře, hlavně co se týče stravy. Užívám 2 tablety denně. Měli by se dávky zvýšit, nebo přejít na jinou léčbu? Děkuji

Hana Neubertová
17x

Dobrý den. Nacházíme se v období, kdy je onemocnění chřipkou více než pravděpodobné. Já užívám Warfarin 3mg denně 3 tbl společně s Detralexem denně 2 tbl a nevím: - jaké léky mohu užívat v případě nějakých příznaků chřipkového onemocnění (např. Paralen apod.)? - mohu užívat vitamin C+zinek (CeTeBe)? - jaké léky lze užívat proti bolestem např. hlavy, celkové únavě apod.? Mnohokrát děkuji za odpověď.

jméno a příjmení
2x

zpráva

radka

Dobrý den.prosím můžete mi někdo říci název knihy na warfarinovou dietu?Zajímá mne jen skladba jídel a hlavně inspirace.Beru W už dva roky a mám Trombofilii a jiné mutace.Má emailová adresa:radka.hofmanov@volny.cz.Sama konzumuji ovoce i zeleninu v malém množství a nevyhýbám se jí a můj lékař říká ,že raději konzumovat přiměřeně než vůbec.Předem děkuji za odpověd

radka
1x

Má emailová adresa:radka.hofmanova@volny.cz

Jana M.
12x

Dobrý den. Doslechla jsem se, že se připravuje nový lék místo Warfarinu, u kterého by snad neměl být takový problém s jídelníčkem. Jak to vypadá, už se používá v ČR?

ZEMANOVA
5x

ZAJÍMALO BY MNĚ JAKÉ JSOU DŮVODY PŘECHODU Z WARFARINU NA FRAXIPARINE FORTE U MOJÍ MAMINKY.MĚLA NEUSTÁLE KOLÍSAVÉ INR A HEMATOLOG DOPORUČIL TENTO ZPŮSOB ,DOŽIVOTNĚ.DÍKY

evita
2x

Mám 29r. pred 14 r. mi bola voperovaná umelá mitrálna chlopňa. Som antikoagulovaná Walfarin 1mg. Môj stav je stabilizovaný.Tlak 120/80.Poradťe mi, môže sa s mojim zdravotným stavom otehotnieť a vynosiť zdravé dieťa.

Věra Fořtová

Dobrý den,ohledně tohoto Vám mohu tak max.říci své vlastní zkušenosti.Napište na LENORKA19@seznam.cz

Štěpánka Huspeninová
4x

Chtěla bych všechny poprosit, kdo užíváte/užívali jste Warfarin, prosím, obětujte 2minutky vyplněním el.dotazniku o výživě při léčbě warfarinem. Pomůžete mi s mou závěrečnou prací, Moc Děkuji http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/stravovaci-navyky-pr/

Zdeněk
9x

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak je to s požíváním alkoholu během léčby warfarinem? Měl jsem úraz nohy cca 4týdny zpět a beru warfarin - nyní 12,5mg. Clexane který jsem si aplikoval jsem přestal brát včera tj. 28.7. Moc děkuji za Vaše odpovědi a zkušenosti. Zdeněk

Any
3x

Dobrý den, děda trpí cukrovkou a do toho ma i plicní embolii a trombozu levé nohy. Doktor mu předepsal walfarim na ředění krve.... A babička se ptá jestli může převařenou kapustu? :) děkuji za odpoveď

Jirka Rak
7x

Já jsem po operaci dvou srdečních chlopní a beru také warfarin. Pro klid na duši jsem si koupil přístroj na měření INR a to si mohu měřit sám kdykoli se mi zachce a mám podezření,že by to mohlo kolisat. stál sice 19 000,. ale je to věc potřebná po celý život. Jedno měření mi přijde na 120 kč,k doktorce už nejezdím jen jednou za půl roku pro léky.-)))) a jen ji nahlásim výsledky INR.Dávkování dělám daleko přesněji než diktorka a jsem o to víc v pohodě. Jím téměř stejně,ovoce neomezeně mimo kiwi a avokáda. Zeleninu jakoukoli jen v příloze k jídlu. Jen kysané zelí NE a zelený čaj take NE. Smažený květák mohu ui ve velkém.))))Kuřecí a hovězí maso není problém, jen se nesmí sníst celé kuře nebo celá kráva najednou.-))))Spíš mě trápí to co s našim tělem udělá warfarin po delším čase 10 a více letech. Prý leptá steny všech organů v těle? Vlastě to byl původně něco jak jed na krysy??? Má někdo nějáké dlouhodobé zkušenosti,případně má nějáké následky při užívaní warfarinu.Děkuji

Bára
3x

Ahoj, já teď beru taky warfarin po úrazové tromboze, ale snad ho nebudu brát déle než tři měsíce. Je fakt, že to nic zdravého do těla nebude. Ale četla jsem, že už se na trhu objevily i nějaké šetrnější léky pro tělo. Koukněte se na různých forech na internetu, kde už je o tom zmíňka od těchto uživatelů.

Ajka
1x

Beriem Warfarín 3 roky a tiež v sebe teraz riešim problém jeho vedľajších účinkov.Mala som problém pri trhaní zubu,skončila som na urgente,aj ke´d bol W.na ten čas vysadený.Teraz s o strachom čakám na gyn. zákrok.Neviem z čoho mám vačší strach:z operácie,alebo vysadenia w.Asi je to individuálne aj so stravovaním...No čo už? Možno časom vymyslia niečo príjemnejšie...dúfajme

Karolina Bittmanová

Dobrý den, vím jak Vám pomoci, ale ta informace je poněkud obsáhlejší. Pokud o ni máte zájem, ozvěte se mi prosím na bittmanova@recon.cz.

Karolina Bittmanová
2x

Dobrý den, vím jak Vám pomoci, ale ta informace je poněkud obsáhlejší. Pokud o ni máte zájem, ozvěte se mi prosím na bittmanova@recon.cz.

tana

Po operaci trojitého bypassu, má pacient fibrilaci síní, byl mu předepsán Warfarin. Po třech týdnech užívání tohoto léku má pacient má pocity krve v ústech, trpí nechutenstvím, problémy se spánkem a cítí se slabě. Nejedná se předávkování Warfarinem?

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce