Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

Užívání warfarinu

Dieta při užívání warfarinu

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
ruzenka b

Take nove mam naordinovany warfarin na srdecni aritmii.Na netu ctu,ze je to vlastne jed na krysy.Jsem z toho rozhozena,nebot se varujeme napr.ecek v potravinach a nakonec tohle.

Anna
1x

V r.2015 mi zjistili fibrilaci levé síně, naordinovali warfarin,egilok, warfarin 3,05 a letos v říjnu mi provedli Kardioversi,el.šok a srdce pracuje zase normálně, díky UVN v Praze lékařům včele byl MUDr Kolek, díky i sestrám. Warfarin a Egilok zatím uzivam nadále .

LucieS
2x

Dobrý den, jsem po operaci srdce, mám mechanickou aortální chlopeň a musím doživotně užívat warfarin. Nevíte prosím o nějakém klubu pacientů, kde by bylo možné sdílet informace o užívání warfarinu, případně si půjčit na nějaký čas přístroj na měření INR coagucheck? Děkuji [email protected]

Alča

Dobrý den, můj bratr má umělou chlopeň, bere Warfarin a srážlivost krve by měl mít mezi 2,5-3,5. Nejí vůbec nic, co jen trochu nemůže. Nikdy si nedá jiné maso než vepřové, rajčatům a vajíčkům se taky občas vyhýbá. Když je například maso s brambory a švestkovou omáčkou, nedá si to kvůli omáčce. Trápí mě, že to možná příliš přehání a komplikuje si tak zbytečně život. Krev má často celý rok dobrou, jen na podzim se mu občas zhorší, ale je to spíše kvůli změně počasí. Myslíte, že to s dietou přehání? Neměl by lepší kdyby jedl skoro vše ale pravidelně a podle toho si nastavil prášky. Děkuju.

Cot

Ano, vitamin K je pro tělo důležitý. Nelze se mu úplně vyhýbat za účelem co nejnižší dávky Warfarinu. Může to mít vliv na funkci jater. Je lepší jíst vše, kromě na vitamín K extrémně silných a špatně předvídatelných kvašených potravin, jako je třeba kysané zelí. Dávku Warfarinu si pak zvýšit na potřebnou hodnotu.

Amalka
2x

Dlouhodobě užívám Warfarin. při dnešní kontrole jsem měla INR 1,6. Asi před měsícem jsem začala užívat DermaX na zlepšení kvality vlasů a nehtů. Může mít tento přípravek vliv na vyši INR. Děkuji za odpověd a přeji pěkný zbytek dne

Jan

můžu vzít ritalin když beru Warfarin.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce