Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Hepatitis-C

Mam kamarada kteri ma Hepatitis-C.Mohu se od nej nakazit treba kdyby mi dal dokourit svoji cigaretu?Prosim odpoved zaslat na muj e-mail dekuji.....

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Radek Kantor

Mam dotaz mohu se nakazit od cloveka kteri ma Hep.C kdyz po nem dokourim jeho cigaretu?

dana

Tak to ti garantuju, že se nakazíš. Radši se s ním nestýkej, dokud nebude dobrej a zajdi na testy, ať máš jistotu. Pa

maja

hepatitis c se přenáši krvi.

mk

Ehm, trošku mimo, ne? Nejdřív si o tom něco přečti a pak raď.

honza 1104

blazne

Renča

To je podle mě hodně malá pravděpodobnost se takhle nakazit,přenáší se to krví apohl.stykem a to ještě není stoprocentní.pa

Petr

Hepatitida C se přenáší krví, takže přenos přes cigaretu je prakticky vyloučený - riziko hrozí pouze v případě že byste měli oba krvácející ranky rtech.

maria miller

Hello do Cech, z Anglie byla zalozena mezinarodni charity na podporu lidi nemocnych hep c - je nejaka v Cechach?[support group] Byla by vitana v Evropske Association, ktera se snazi ziskat prostredky na leceni lidi nemocnych hepc - jak znamo, na zapade je problem dostat lecbu!! Jak jsou na tom Cechy? Z Anglie zdravi Maria.

Petr

Hi Maria, v ČR je léčba plně hrazená, mám za sebou dvě neúspěšné terapie které byly ze strany pojišťovny zcela bez problémů. Teď se léčím potřetí, a to Interferonem který se do ČR nedováží - i v tomto případě to pojišťovna hradí, ale nastaly již problémy - je s tím spousta papírování, a vždy napjatě čekám, jestli dostanu další zásilku včas (pojišťovna schválí vždy dávku na 2 měsíce). Ale opakuji že jde o individuální dovoz léků. Support groups v ČR nejsou (nevím o nich), a myslím že je to škoda. Sám jsem se vzdělával po internetu a podobnou podporu jsem nepotřeboval, ale pokud někdo neumí anglicky, má hodně omezenou možnost přístupu k informacím. Petr

maria

Hi Petre, diky za odpoved, nejak tahle stranka nefunguje; nemohla jsem vlozit novy diskusni prispevek! Kdyby nekdo chtel kontakty na hep c trust v Londyne nebo herbalni kliniku pro lidi s hep c, piste mi na muj e-mail! Mela jsem fibroscan ve Francii,scan s pocitacem, 10 minut, je to misto jaterni biopsie, stoji 100 Euros, maji take Italove, Spanelove.

Eva

Znám člověka,který prodělal Hepa C .Nyní má krevní testy poz.Od něj se může člověk nakazit krví,ale má-li testy pozitivní i ted je tu pořád nebezpečí pro okolí i pro něj?

Petr

Záleží na tom, jaké testy má dotyčný pozitivní. Pokud jde o protilátky, ty bude mít pozitivní pořád, a není to směrodatný údaj. Pokud má pozitivní viremii (tedy je prokázána přítomnost viru v krvi), pak je "normálně infekční" - takže možný přenos krví. Při běžném denním styku (podání ruky, líbání a pod) přenos nehrozí. Petr

pavel

Je možný přenos viru nakaženou krví, která se dostala nedopatřením do žaludku jiné osoby? Např. potřísněnou potravinou?

Petr

Zdravím do Transylvanie :o) Myslím že riziko přenosu orálně je hodně malé, může být větší pokud má člověk žaludeční vředy nebo jinak porušenou sliznici. Petr

Pavlina

Pritel (36let) se pred par lety dozvedel, ze ma hepatitidu C. V minulosti uzival drogy (mnoho let), byl na leceni a zhruba 7 let zadne drogy nebere. Kouri. Zatim zadnou lecbu neprodelal a u doktora uz take 5 let nebyl. Ale chtel by to ted zmenit a podstoupit lecbu. Problem je v tom, ze se nachazime v Londyne, kde pracujeme a nemuzeme odsud odcestovat do Cech nebo do Italie (pritel je Ital). Nemuzeme si dovolit ztratit praci a byt bez jakychkoliv financnich prostredku. Nemohli by jste nam poradit na koho se tu v Londyne obratit a kolik penez muze stat tato lecba? Pokud by to bylo mozne a pomohlo by to, mohli bychom take na par dni prijet do Cech na nejaka vysetreni (ale pritel nemluvi cesky). Dekuji mnohokrat za jakoukoliv radu nebo kontakt na nekoho, kdo by nam mohl pomoci. Jeste bychom se chteli zeptat, pokud bychom ted chteli mit miminko, zda je to nebezpecne pro detatko nebo i pro me (je mi 28let, alkohol nepiji, drogy jsem nikdy nebrala).

Pavlina

prosim piste mi na mail [email protected] Jakakoliv rada nam moc pomuze...dekuji moc

shannone

Dobry den.Prosim o radu.Pred mesicem se muj 18 ti lety bratr dozvedel ze ma Hepatitis C. Zajimalo by mne jestli lecba je plne hazena pojistovnou,jelikoz v hovoru po telefon s panem doktorem mi bylo receno ze existuje nejaka lecba ( injekce) ktere pojistovna nehradi a je financne velice narocna.Prosim pokud nekdo vi co je to za lecbu a kolik by tato lecba stala .Predem dekuji za odpoved. eMail : [email protected]

Misa
1x

Chtela bych vedet jak presne se prenasi zloutenka typu c.Nekdo rika ze jen krvi,nekdo ze pohl. stykem a slinama.Tak fakt nevim.Mam kamarada co ma cecko tak bych se nerada nakazila..Diky jestli mi nekdo odepise:vondrova.michaela@sezn am.cz

Heh

Jen krví se přenáší hepatis

eva

A sexem. Nejen krvy!!!

Janka

Prosim, je mozna nakaza pres drobne vpichy? Sbirala jsem s nakazenou osobou ostropestrec a obe jsme si popichaly bodlinkami ruce. Kvety jsme si predavaly. Dekuji. J

lékař

ne, takto není možné se nakazit.

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce