Inzerce https://www.lekarna.cz/opalovaci-prostredky/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=opalovaci-prostredky

lexaurin a závislost

Rozhodně už dávku nezvyšuj! Zkus si o svém problému pohovořit s lékařem. Mohl by Ti dát něco, co podobně působí, ale je v tom jiná látka. Pravda je, že tato anxiolytika jsou dost návyková. někdy ale není zbytí, někdo je bere celý život, pokud to jeho stav vyžaduje. Zkoušela jsi chlorprothixen a hlavně dogmatil? Mohl by Ti pomoci od té závislosti-poptej se doktora.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Klobos
1x

Lexaurin je dobrej než zjistíš že bez něj nemůžeš být.Pozor na to dávky jen co nejmenší.Jinak na něm budeš lítat jako na jinejch drogách.

Klobos
1x

lékař mi napsal lexaurin jako substituční léčbu alkoholismu.Jo je to dobrý říkal jsem si ruce se neklepou ale pozoroval jsem ze normalní dávky nestačí.No hrál jsem si stím dost dlouho chlastu jsem se zbavil nepiju vůbec ale když nemám pár dní léky tak se ruce taky klepou stavy jako po chlastu no o něco lepší.Byl jsem těžký alkoholik stavy klepání celého těla pocení derese halucinace.No lexaurin pomohl ale mám obavy že lítám ted na něm.

Benedikt
2x

Mám bezprostřední zkušenost. Pět let jsem ho nevzal. Začal být až příliš přítulný i v poměrně malých dávkách. A pak jednou (nevyzpytatelně v okamžiku, kdy jsem to nejméně potřeboval) absolutní kolaps a všechny protismyslové reakce (které jsou v letáku popsány). Tak jsem rychle snižoval dávky až k nule a cítil se fajn. Jenomže "psychosomaťouše" jsou nevyzpytatelné, nastartovat je může v nepředvídatelném okamžiku jakkákoliv banalita, i když dají třeba léta pokoj. Takže jsem si pořídil krabičku poslední záchrany, kde mám pár kousků (mají dlouhou trvanlivost). A když mne to popadne (jako třeba dnes) děkuji hodným chemikům, že cosi podobného vymysleli. Ale opravdu nedoporučuji chroupat ho jak bonbóny.

lexaurinka
2x

Léčím se 2 měsíc s panickými ataky strachu se smrti, beru 2 měsíc citalopram, a předepsali mi lexaurin 3 x denně, já mám strach tak jej beru ne každý de 1 x, asi měsíc, za jak dlouho vznikne závislost, a vzniká i když ho budu brát 1 x denně ?

mandzarik
1x

Beru lexaurin už několik let. Bez problémů ho předepíše každej doktor. Jen málokdo odmítne s tím, že je návykovej. Závislost prý vzniká v okamžiku, kdy člověk začne stupňovat dávky. Není to pravda. I jedna tableta denně dlouhodobého užívání vede k závislosti. Přesně jako předchozí příspěvek, po vysazení přichází třes a panika, mrazení, pocení. Ale odbourat se dá. Krabička poslední záchrany je asi výborná berlička. Znám chlapa, kterej si ho zapomněl doma. Vrátil se 300 km a zase zpět. Nevzal si ani tabletu. Ale musel to mít u sebe. Z mé zkušenosti se dají snížit postupně dávky, první dva týdny jsou pěkně hnusný, ale ten psycho efekt, že máš něco u sebe, případně v sobě minimální dávku, při troše vůle funguje. Každopádně je to při dlouhodobým užívání pěknej sajrajt.

T.Zanetuska
3x

Dobrý den, mojí mamince Lexaurin pěkně zkomplikoval život, brala ho dlouhou řadu let (také se jí nikdo nezmínil, že se na něm může stát závislá) a došlo to tak daleko, že začala brát až 8 tablet (3 mg) denně. Začala k lékaři chodit pro recepty častěji a častěji, nějakou dobu jí Lexaurin předepisoval a pak zřejmě dostal strach a řekl jí, že už jí žádný nepředepíše a ať si ho sežene kde chce (opravdu profesionální přístup, že?). Teď je maminka na psychaitrii na detoxu mezi klasickými feťáky. :( Na zahraničních stránkách se můžete dozvědět, že Lexaurin je určen pro krátkodobou léčbu, tak na tento fakt prosím myslete sami, pokud to váš lékař neudělá. :(

emo girl (16rokov)

som na nom zavisla !a nedokazem s tym prestat . Zozaciatku som ho brala tak 2x tyzdenne postupne to bolo 3x ....a teraz ? Kazdy den beriem asi 2 alebo aj 3naraz a neviem ci predstavit zit bez toho prve co urobim ked pridem zo skoly hnes 2tabletky a podvecer este jednu ....:(

tommy

haha, to máš blbý :D

Nell

Diskuse už neni nějakou dobu aktivní ,ale přeci .,Můj doktor mi řekl že když budu Lexaurim brat mesic ,tak se na něm zavisla stat nemužu ,že jde o uživaní dýl jak třeba 3 měsíce . Ale stane se rychle snadným pomocníkem to každopádně ,ale nepřijde mi logicke že je to s tou zavislostí stejné když člověk užívá 1,5-2mg denně nebo 6mg denně .. Vím o lidech co ho berou narazove ,tyden ho berou pak ho 14 dni nepotrebuji ,pak ho berou 14 dny a pak ho ctvrt roku nepotrebuji ,maji k tomu ale většinou i lečbu antidepresivama ,ale i bez , tak nevim co si z toho přebrat ,když někdo na základě vlastních zkušeností řiká že k závislosti stačí měsíc ,někdo že se musí vysazovat postupně a někdo ho bere tyden a pak to utne a nic se mu neděje .Rada bych věděla jak to všechno doopravdy je ,ale to se asi nedozvim ,že by individualni ? Zaroveň zaleží asi určitě i na kvalitách a zájmu doktora ,pokud někomu neřekne jeho doktor ,ze mu dává přášky se kterými se to nesmí přehánět tak asi někde chyba bude.

sdsads
1x

takze jedna krabicka 1,5 lex a ja citim ze mi nieco chyba , ze niesom v normalne - problem nastal ked mi tabletky dosli 4 den citim , neklud , neviem spat , celu noc sa prevraciam , mravcenie v bruchu , jednoducho citim ze telu nieco chyba .. problem je v tom ze ja som ich zjedol 10 denne /1,5/ - v priebehu tyzdna celu krabicku - dáá sa to vydrzat - nieje to az take hrozne ako po chlaste / tiez som bol tazky alkoholik / Takze podla mna uz po jednej krabicke moze vzniknut zavislost / ale by som sa tak toho slovicka nebal / kedze som sa odnaucil pit a fajcit - takzedokazem vsetko

Jakub

A já se bojím že jsem závislý po 3 měsícićh vo beru 1tabletu denně 3mg. na ataku kvůli palputaci,tachykardii na uklidnění stahů. Rád vidipm že jsem na to ještě dobře ...

viera

Ako sa odučiť od Lexauvrínu,poradte prosím

anonym

kdo myslíš, že Ti poradí, je to málo inf. email :-)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Anketní otázka

Podle čeho se rozhodujete při výběru matrace?

Zatím hlasovalo 59 lidí

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Výlet do Telče

Výlet do Telče.... Zuzana Lamačová

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce