Inzerce

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce
Odpovědi
Drahomira Řehákova14 poděkování

Ahoj,ani se ti nedivím,já to taky mám před sebou,beru ho sice jen 2roky,ale k němu dalši AD.Je hrozně návykový,když snižovat,tak strašně pomalu,a hodně odvahy to chce.Ja ji moc nemám a navíc ho ještě potřebuji.

Reagovatpoděkovatnahlásit

3. ledna 2005, 11:03:25

Agáta10 poděkování

A Tvůj doktor o tom ví? Nemohl by Ti napsat místo clonazepamu něco podobného? Vysazuj velmi pomaličku-možná by pomohla nějaká antidepresiva(nejsou návyková jako benzodiazepiny). Kolik bereš mg denně? Prosím napiš, je to důležité. Odepíšu.papa

7. ledna 2005, 13:39:26

windas12 poděkování

Beru Rivotril ¨nepravidelně¨ asi dva tydny. (Do toho Sertralin-ratiopharm). Slovo nepravidelně znamená, pokud si dobře vzpomínam, tak místo pulky sem kopal a kopu do sebe celou jednu denně, par krat sem zapomněl, a někdy sem to ¨doháněl¨(já blb) dvojitou davkou, že:(. Je třeba ihned se řídit podle návodu- to mi je jasné, ale mohlo to mít nějáký vliv když sem to takhle, jak bych to řekl babral ty první dva tydny? jen at vím...

4. května 2007, 11:00:00

jana 3 poděkování

ja berem rivotril dlhe roky nemozem dobre spavat tak neviem ako dalej ci ho mam visadit a brat nieco ine alebo ako????poradte ale tieto lieky su na jedno kopyto nie???

4. září 2013, 11:51:41

Karel1 poděkování

Jestli chceš vymazat mozek, tak ho klidně ber dál, třeba už se tak i stalo.

30. dubna 2015, 22:24:13

JL39 poděkování

Ahoj všichni.Beru Rivotril nějakejch 7 let.Můžu říct, že mi zachránil život.Předtím jsem nemohl prakticky nic.To nebyl život, ale přežívání.Celých 7 let jsem stabilně na 0,5mg ráno a 0,5mg večer(krom jednoho excesu, který mě sakra poučil!).Největší průšvih je kombinace s alkoholem a samovolné zvyšování dávek!Pokud chcete užívat Rivotril a nedostat se do průšvihu doporučuju úplně vynechat alkohol.Je to něco za něco.Hodně štěstí. P.S. Co je horší, žít na pokraji zhroucení, nebo pro mě spokojený život? Tak proč bych měl mít strach z návykovosti.

31. července 2007, 12:46:37

robo0034 poděkování

0,5 mg dvakrát denně ,to je hrozně málo..

7. listopadu 2010, 12:38:53

tereza 11 poděkování

Ahojky... Mas velike stesti, ze mas tak malou toleranci... Ja beru Rivotril taky uz skoro 7 let.. Bohuzel ale beru 2x denne 2 mg.. A dokonce uz necitim zadny ucinek ! Ted je prede mnou vysazovani... Budu stasta az budu brat pouze 1 mg za den. To ale bude pouze prechodne obdobi... Protoze chci mit rodinu tak mam v umyslu ho vysadit uple, ale uz ted se dost bojim.. Jedu kvuli tomu az do Italie.. Je tam skvela komunita, kde se zajimaji hlavne touto problematikou.. Mam stesti, ze mam moznost tam jet.. Je tam spousty odborniku - terapeutu, kteri tomu opravdu rozumi. Tady v CR jsem na zade takove zarizeni nenarazila... Pouze Apolinar (Praha) je misto, kde s tim dokazou taky celkem dobre pracovat, ale vic se zajimaji o alkoholismus a je to na lecbe znat.. Byla jsem tam pred par lety a pomohli mi tenkrat Rivotril uplne vysadit.. Bylo to vsak moc rychle vysazovani a ja mela pak zachvaty paniky a opet jsem se k nemu vratila.. Verim, ze tady (ted uz to bude zase o dot tezzi nez tenkrat) mi pomuzou, protoze se na tuto problematiku soustredi primo a hlavne berou kazdeho jako jedince, ktery potrebuje individualni pristup... V Apolinari jsme bili vsichni v jednom rezimu a me se kvuli tomu nedarilo... Par let jsem s Rivotrilem zila bez problemu, ale ted uz premyslim nad rodinou a jelikoz chci mit zdrave deti, tak je na case s tim seknout... Nevadi mi jak dlouho to potrva.. Je dulezite aby byla lecba uspesna.. Jeste nedavno jsem se zuby nehty branila jit do terapeuticke kom. a tvrdila vsem, ze to zvladnu doma, ambulantne a dokonce pri praci, coz je nemozne a ja si to konecne priznala... Je to ale hodne diky tomu, ze jsme (s pomoci rodiny) nasli tu komunitu v Italii.. Tak asi za mesic odjizdim... Trochu vim co me ceka (sama uz jsem za rok vysadila 4 mg - brala jsem driv 4 prasky za den, ty dvou miligramove - takze jsem mela uspesne obdobi, ale cim to jde niz, tim je to samozrejme tezsi a horsi) takze mam rozpolcene pocity - ja se tam celkem i tesim, ale mam i strach, protoze vim, jak to vysazovani boli a uzkosti jsou strasna vec... Ale verim tem odbornikum, kteri v te Italii jsou a pomahaji lidem pri odvykani... To ze tomu mistu verim je uz zacatek uspechu.. Musim verit.. chci se toho zbavit ! Slysela jsem, ze se v techto pripadech nekdy podava lek Lamictal.. Vite o tom nekdo, mate nekdo zkusennost ? Zajima me co to s clovekem dela... No drzte mi prosim palce.. Dekuju.. Tereza

10. ledna 2011, 22:35:59

katty2 poděkování

dobrý den, prosím o radu ci pomoc. mam mamku 54, ktera se ted zhroutila ale tahne se to delemmnohem premahala se, otec ji odvezl k psychiatrovi, který ji napsal antid fevarin a rivotril.bere to od 10.12.2012, ale dnes jsem ji videla a pora dmluvi ze nic nema smysl, ze nema silu na nic, ze nevidi vychodisko, mam o nis trach strasnou uzkost, navic ona bydli s otceem v jiném meste, ja jsem v jinem meste, dne sjsem mnusela odjed a dojedu zaseaz na vanoce. neicm co delat. navic se s ni neda moc popovidat, shanim dobreho psychologa , prosim poradite? necche zpet do prace kter aji vysiluje, je hrozne uzkostna, vsemoc resila ted uz neresi nic, jen spi, mam szrasny strach, bojim se at se z tohoh dostane, prosim ze se dostane z toho ze pry nevidi vyhcodisko, ale pritom nerekne z ceho.... co maam delat, prosim jakoukoliv radu na mejl dekuji, zaberou ad?ze se z toho dostane? prosim, dekuji za reakce na mejl katty-katty@seznam.cz

16. prosince 2012, 23:19:14

Petra1 poděkování

brala jsem 8 let Rivotril, poslední 2 roky denně 4 mg. Po 3 měsících jsem snížila na 0,5 mg denně + 1/3 tabletky Trittica ((nejmenší síla). Je mi denně zle a nemůžu normálně fungovat. Jak mám tu šílenost snižovat dál? Dávkování rozhodně nechci zvyšovat, ale když je mi opravdu extrémně zle a já jsem např. v práci či v autě vezmu si 0,5 mg neurolu, ale nezneužívám jej Vím, že patří do stejné skupiny léků). Za celý dosavadní proces snižování( 3 měsíce) jsem si Neurol vzala 4x o síle 0,5 mg. Chceme mít miminko, proto se chci riv. definitivně zbavit. Problém je, že trpím sociální poruchou - panická úzkostná ataka. Při vysazování se mi záchvaty paniky opět vrací. Jsem podrážděná, mám závratě, pocit na omdlení, rozmazané, rozostřené vidění, někdy se objevuje i porucha tvorby řeči (hledání slov),... Chodím k lékařce, ale její názor na riv. je poměrně radikální. Nyní mám snížit na 0,25 mg. Jak mám minimalizovat vedlejší nežádoucí účinky? Vím, že to nebude lehké. Nícméně je nějaký překlenovací lék, který by mi mohl při vysazování pomoci?

25. července 2015, 13:19:39

kaja-bigfoot13 poděkování

moje řeč,beru rivotril nějakých 7let(naučili mě na něj na psychiatrii),myslím že je mnohem lepší a účinnější než antidepresiva na strachy,obavy a úzkosti,po AD se mi zhoršily suicidní úvahy. Díky rivotrilu 1mg ráno jsem v pohodě,ani mne neuspává-spíš zbaví ostychu a lépe snáším život se vším všudy a nehodlám s ním přestat, ale nezvyšovat!na spánek a paranoiditu a neklid ještě beru večer leponex.

3. února 2011, 10:59:10

kaja-bigfoot3 poděkování

reaguju na J.L.který dostal 3 poděkování

3. února 2011, 11:01:47

katty1 poděkování

dobrý den, prosím o radu ci pomoc. mam mamku 54, ktera se ted zhroutila ale tahne se to delemmnohem premahala se, otec ji odvezl k psychiatrovi, který ji napsal antid fevarin a rivotril.bere to od 10.12.2012, ale dnes jsem ji videla a pora dmluvi ze nic nema smysl, ze nema silu na nic, ze nevidi vychodisko, mam o nis trach strasnou uzkost, navic ona bydli s otceem v jiném meste, ja jsem v jinem meste, dne sjsem mnusela odjed a dojedu zaseaz na vanoce. neicm co delat. navic se s ni neda moc popovidat, shanim dobreho psychologa , prosim poradite? necche zpet do prace kter aji vysiluje, je hrozne uzkostna, vsemoc resila ted uz neresi nic, jen spi, mam szrasny strach, bojim se at se z tohoh dostane, prosim ze se dostane z toho ze pry nevidi vyhcodisko, ale pritom nerekne z ceho.... co maam delat, prosim jakoukoliv radu na mejl dekuji, zaberou ad?ze se z toho dostane? prosim, dekuji za reakce na mejl

16. prosince 2012, 23:16:26

Tomáš2 poděkování

Mohl bych vás požádat o kontakt, rád bych s Vámi o tom mluvil. Moje žena je přesně ten případ, že by jí stálá dávka pomohla, ale protože jí pomáhá, tak si tu a tam dá 3-5 tablet 0,5mg za den. Zjistil jsem to až nedávno, když jsem si byl tutově jistý, že nemohla nic pít, a přesto se chová jako opilá. Takové stavy má posledního půl roku, jinak je na Rivotrilu už 5 let. Díky.

22. června 2014, 21:05:56

Petr1 poděkování

S tim alkoholem mas naprostou pravdu,je to jako si projit peklem!!!!! Prakticky mi ri votril zachranil život a to před uchlastanim se!!! jak pises,je to něco za něco.Ahoj

6. ledna 2015, 21:18:31

Pavla1 poděkování

Tak já nepiju vůbec,ale před dvěma lety jsem se spustila,spíše na popud kamarádů a napila se,to byl neskutečnej hnus,myslela jsem že umřu.

18. března 2015, 19:12:24

hanka2 poděkování

beru rivotri po smrti malinké dceři, dostala jsem se do pohody, ale něco za něco. žádný alkohol, který jsem si po trgické události užívala,beru kapky až 3 krát ddenně 5 kapek a pomáhá mi žít.držím palce. mě to bez něho vůbec nejde

1. srpna 2015, 12:23:55

Baraaaaa2 poděkování

Mam taky rivotril 0,5 mam to na uskost a strach nikam nechodim a nechci jit ani do společnosto beru to us 1 mesic myslite ze mi to pomuze prosim vas napiste mi

14. prosince 2015, 12:52:41

Lucie Kralova9 poděkování

chci se zeptat je navykovy a co se v nas po nem deje ja ho beru a zajima me to diky

15. května 2005, 20:57:42

olca5 poděkování

rivotril je zabijak to mi ver opatrne vysazuj po pulkach ja ho vysadila naraz a z mozku jsem mela srot tres dvojite vidsni silene deprese a halucinace je to uz zkoro 2 roky a jeste stale z toho nejsu venku ted beru atarax a asentra olca

3. února 2009, 18:32:57

Apolonek40 poděkování

Jenomže chyba je v tom lidi že Rivotril jako takovej sklidnující lék působí na každého jedince úplně ale úplně jinak....je to hlavně sklidnující lék na panickou poruchu kterou si hodně lidí plete s depresemi... panická porucha je například to že když ste v obchodáku nebo na ostréme světle,ve frontě kde je hodně,lidí v bytě sami atd máte smíšené pocity nejistoty strachu a nervozity pak se kolikrát bojíte vůbec vylést ven...k tomuhle je Rivotril ideální tenhle typ lélků stejně jako antidepresiva působí na bázi alkoholu když nebudete brát léky ale každej den si dáte 5 panáku budete na tom stejně dobře akorát nemůžete řídit auto a kurvíte si tím zdraví.... ale alkohol + tohle to je atomová bomba....chci tím říct že rivotril enní antidepresivum což si hodně lidí myslí.... většinou se nasadí na začátku léčby panické poruchy a i deprese a dalších psychických poruch...ale Pozor!!!! je to stejné jako Neurol a podobné,,,, je to něco jako slabší verze diazepamu a tohle sep oužívá na začátku léčení maximálně 3 měsíce....... pak se nasazují andtideresiva na které si vaše tělo zvyká třeba měsíc a berete to od půl roku až do roku a pak ještě po vyléčení např půl roku aby se zabránilo do budoucnosti navrácení pokud tohle dodržíte do roka ste zdraví a můžete žít jako dřív a vzpomínat už jen na ty stavy atd...nejlepší andtidepresivum a nejbezpečnější je podle všeho Citalec pokud to píší dobře je toho hodně druhů ale tohle je špička mezi antidepresivy jak říkám bezpečné účinné a nenávykové ale jak jsem dodal na začátku každý jedinec snáší vše jinak...stačí si přečíst odbornou literaturu a hlavně se poradtě s lékeřakem nejlépe psychiatrem nic na vlastní pěst nedělejte může to mít katastrofální důsledky....jen si myslím že Rivotril a Neurol není dobré brát několik let..... Já sám jsem chytl panickou poruchu po velkém úraze a 4 roky jsem s tím žil a každej den si namlouval že to snad ustoupí nevěřili byste co jsem si všechno prožil jediný co mě vrátilo mezi lidi byl právě alkohol o víkendech... nemohl jsem skoro pracovat když jsem mluvil s lidmy nevnímal jsem co říkají když jsem šel po ulici najednou sjem neviděl kde jsem na pár vteřin ze všeho panický strach išílená nervozita no hrůza ale něják jsem s tím bojoval pak jsem řekl dost byl jsem na všech vyšetřeních co jdou a všechny dopadly na jedničku tak mi řekli že mi nic nedají....za dva roky na to to bylo ještě horší zašel jsem za svým praktickým lékařem a požádal ho a't mi předepíše Neurol ale doporučil mi radší rivotril prý není nebezpečný ani navýkový a pomáhá ale potom žeby se měla léčba změnit na antidepresiva viz...psychiatr ale musím říct že po první tabletce rivotrili asi během hodiny jsem byl úplně někdo jinej prostě jako před 5 lety vyměnej člověk pořád se směju mám ze všeho radsot a můžu zase tam kam jsem nemohl prostě nepoznám že semnou kdy něco bylo já tomu říkám zázrak a jsem to moc štastnej.... Doufám že tenhle článek někomu snad pomůže...... kdyby chtěl někdo poradit nebo si promluvit o problémech tohohe tipu tak moje iq 305264023...Mějte se faj na přeju všem úspech a zdraví...

2. prosince 2009, 18:08:31

HT5 poděkování

moje máma je hodně nemocná a ryvotril nechce brát, říkala mi , že ji ho dávají na psychyně, když ji někde odchytnou, když je to u ní hodně akutní. Jenže ted přijela z Brna do hl.města a má u sebe jen pas...nemá ani zdravotní kartičku... po týdnu , co byla celkem v pohodě, má opět zvláštní stavy.... a já ji bez té kartičky nemůžu vzít do Bohnic , aby ji tam něco předepsali, aby ji bylo lépe. Co mám dělat?

13. října 2011, 23:32:43

HT3 poděkování

pardon za chyby ...ted jsem si toho všimla

13. října 2011, 23:36:29

Zdeněk2 poděkování

Tak to tě čekaj ještě "lepší časy".................. uplynuly dva roky od tvého článku.Mohl by jsi napsat jak jsi na tom teď???

26. listopadu 2011, 20:28:48

Irena2 poděkování

Beru Rivotril 1 x 2, mg na noce, již 6 l et. Nyní po dobu pěti dnů , kdy jsem byla na návštěvě a lék si zapoměla jsem prožila šílených 5nocí a dnů. Vůbec jsem nechápala co se děje Bylo to jako. chřpka, zánět mozk. blaná, zvracení průjem, světlochlachost, vyschlý krk, dojem, že mi vypadniou zuby, šílená stěhovavá bolest hlavy a hlavně ten dopad na psychiku. Navíc mi bylo strřídavě horko a zima. Nyní jsem zpět doma, večer sjem vzalka svou dávku a konečně jsem spala po pěti dnech nionstop 10,5 hodiny. Jsem sice vyspalá . ale ještě ně fit. Cítím z vámi všemi

31. října 2011, 10:59:05

Irena dodatek2 poděkování

Když to po sobě čtu , tak se omlouvam za překlepy, no nejsem jak vidno OK

31. října 2011, 11:13:13

Šárka6 poděkování

Já beru Rivotril teprve chvíli, ale už teď s ním mám problémy. Mám problémy v práci i doma a bohužel Rivotril mi v tom pomáhá. Jak se s tím vypořádat ? Bohužel si sama zvyšuju dávky, což není vůbec dobře. Uvědomuji si to, ale nemám silnou vůli. Jasně, pomalu vysazovat, ale s takovou ho budu vysazovat měsíce, ne-li roky. Mám z toho husí kůži :-(

29. června 2009, 14:15:46

Zdeněk

Rivotril....bezva lék. Mám velmi dobré zkušenosti s tímto lékem a do mého života zasáhl na dlouhá léta.... a to ho už neberu 4 roky.

25. listopadu 2011, 20:02:13

Iveta2 poděkování

Mám je taky ale ješte jsem si nevzala tabletu ...tak nevím jestli mám vubec začit

14. března 2012, 17:24:45

Zuzana6 poděkování

Ahoj,rivotril jsem brala skoro5 mesicu,k tomu AD,zacala jsem ho vysazovat pred mesicem,doktor mi napsal planek vysazovani po pulce po 2dnech,hrozny veci co se se mnou deli,byla jsem se poradit na psychitrii v nemocnici,tam rekli ze to musim vysazovat pomalu,takkazdy tyden po pulce a tu posledni sem rozdelila na ctvrtky,bylo to hrozny,-nikomu to nepreju!!ted jsem5 den bez a beru 2 pulky Tiapridalu-jako nahradu-pry je nenavykovy,je mi furt blbe,otupela,bolesti hlavy,huceni v usich,slabost,nevim za jak dlouho to odezni,je mi hrozne,skoro nedokazu chodit ani ven,sem celkove otupela,ale jsem stastna ze ten sajrajt uz neberu

4. května 2012, 10:49:54

NR3 poděkování

Ahoj rivotril, beru asi 3 měsíce vždy půl tablety na noc 0,5mg. Mám sním prozatím dobré zkušenosti, i když se mi občas když si zapomenu tabletu vzít dostaví stavy úzkosti a bolesti hlavy. Budu jej nyní pomalu vysazovat a nahrazovat něčím jiným. Nikomu ten sajrajt nedoporučuju.

29. srpna 2012, 23:10:42

Kiala1 poděkování

Já to ctu a mám z toho husí kůži.Když víte co je to za drijak tak proč to pro boha zerete!

8. března 2016, 22:01:40

Luca2 poděkování

ahoj, beru rivotril uz asi tri roky, pani doktorka mi ho dala podle potreby kvuli mym vecernim uzkostem, ktere se objevovaly, kdyz jsem si vysla nekam ven. Ted ho beru 0,5 mg denne vzdy vecer, ve vyjimecnych pripadech i dva a musim se priznat, ze ho nekdy kombinuju s alkoholem. Citim se dobre, jen mam docela obavy z navykovosti. Muzete mi prosim poradit, vim, s tim alkoholem je to svinstvo :( ale su jen clovek.Predem dekuji za jakoukoliv reakci

27. dubna 2012, 12:40:58

Edward525 poděkování

Lidi jak můžete říct že Rivotril je naávykovej, já ho beru 11 let a nebýt jeho, tak v noci nevím co je to spánek. A už te´d mám v posledních třech měsících problém usnout, někdy spím jen hodinu denně. A podle doktorky není třeba zvedat dávky. A co se týče samotného Rivotrilu - děkuji za kvalitnější život v posledních letech. bez něj by ze mne byl třasák a moh bych tak leda někde vv cukrárně cukrovat zákusky jak sem se třepal Tolik k diskuzím,

27. srpna 2012, 06:38:09

Sylva4 poděkování

souhlasím, že líp je mi s pravidelnou dávkou, už 8 let 1mg na večer při neklidu, než se celou noc vzhůru klepat v úzkosti. Alkohol to teda nechce, ale ani náhlé vysazení, byť jen z nepořádnosti. Obojí se mi podařilo, velmi to nedoporučuju

6. ledna 2014, 11:34:49

Draha

Musím souhlasit s tím, že někomu pomáhá Rivotril k odstranění paniky, strachu aj. Já beru Rivotril již asi 10 roků, vlastně již ani přesně nevím, jestli to není déle. Je rozhodně návykový, ale já bych na podzim až do jara bez něho vůbec nespala a jak říkám ani bych bez něho nevylezla do schodů. Občas se mi ho v létě podaří pomalu vysadit, ale vždycky je to jen do podzimu, protože bez něho nejsem schopná jít vůbec mezi lidi. Myslím si také, jak už tady někdo napsal, že mi pomáhá víc jak další antidepresiva, která beru. Existovala bych ráda bez něho, ale už jsem si vyzkoušela, že s ním jsem schopná vést alespoň trochu normální život, protože když ho vysadím, tak ztrácím sílu nejen psychickou, ale i fyzicky přestávám fungovat.

30. listopadu 2014, 22:00:56

Petra

prosím jakou sílu rivotrilu bereš? a jak se ti podařilo ho vysadit? já chci mít potomstvo, tak ho teď vysazuji a je to peklo.

25. července 2015, 13:34:17

Laďa2 poděkování

Ahoj. Já beru Rivotril 0,5mg 3roky. Před kontrolou u dr. mi došly zásoby a neměl jsem ho 20 dní. Nepozoroval jsem na sobě žádnou změnu. Beru ho po obrně lícního nervu. Takže úzkosti atd. nepociťuji. Podle toho co tu čtu bych se ho nejraději zbavil.

20. června 2013, 20:33:40

Martina7 poděkování

Ahoj,brala jsem Rivotril O,5mg několik let půlku ráno a půlku večer,v poslední době jsem to snížila na čtvrtku ráno a asi před 12 dny jsem ho vysadila úplně.Asi týden to šlo,pak se objevily příznaky z vysazení jako bolesti hlavy,zimnice,úzkost,průjem a pocity na zvracení.pokud vydržím ho nebrat,za jak dlouho příznaky vymizí?Děkuji za odpověď.M.

29. ledna 2005, 13:20:38

Katarina2 poděkování

ahojky tak ako tu citam tak ste vsetci na tom rovnako Ja som brala 3 roky rivotril prestala som ho brat v maji bolo to fajn presiel pol rok a od vcera ho beriem spat...... je to ako droga neda sa bez toho zit tiez priznak busenie srdca,tras v nohach,zimnica,bolest hlavy,na zvracanie . jednoducho ja s tym neviem prestat . drzim vam vsetkym palce aby sa to podarilo aspon vam papa

9. září 2008, 07:56:57

Dagmar Matysová2 poděkování

Já beru Rivotril kvůli Epilepsii a bez souhlasu lékaře bych si netroufla lék vysadit. Na Epilepsii beru asi 6 druhů léků, krom toho beru ještě jiné, v současné době 19 druhů léků a bohužel všechny jsou důležité. Fakt je, že léky na něco pomáhají, ale něčemu ubližují, je to začarovaný kruh. Každopádně se poraď s lékařem. Ahoj Dáša

10. června 2005, 21:34:13

Franc Jiri4 poděkování

Ahojte.Ja jsem bral Rivotril na cukani ocnich vicek a svalu dva mesice.Moc mi nepomohl a proto jsem ho asi pred tremi dny vysadil.Apstinencni priznaky mam taky.Toceni hlavy ,poceni ,zmatenost a nesustredenost.Uvidime jak dlouho budou tyto priznaky trvat. Nejvice me mrzi ze Ti nasi doktori na nic takoveho pacienty neupozornuji.Hezky den. Jirka F

11. září 2005, 12:38:30

Katka1 poděkování

Já beru Rivotril už čtyři roky a stalo se mi,že jsem si zvětšila dávku,protože můj stv mi nedovoloval fungovat v normálním životě.Do střední školy jsem se bála chodit ven.Měla jsem strach,že někdo uvidí jak se mi třepou ruce a semtam mě cukne hlava.Nakonec jsem se odhodlala jít k neuroložce,ale můj stav berou z nynějšího života,který teď žiji.Ještě studuji a k tomu pracuji,takže jsem dost časově vytížena,a proto jsem moc unavená,nemám chuť žít a každý den se mi zdá stejný.Jsem z toho moc smutná,ale nevím jak si s tím vším poradit.Z nedostatku času jsem nestihlan jít k doktorce pro Rivotril a můžu za sebe říct,že to bylo velké psychické utrpení,které vyvolalo atopický ekzém,který mám od malička,říkala jsem si jestli má cenu zde žít a podivné jiné otázky.Teď léky mám,ale i přesto budu to muset říct mé šéfové,nebo,když jsem se dívala do mikroskopu,nemohla jsem udržet hlavu,určitě ji musí vrtat v hlavě co v ten den se mnou bylo.No,ať si někdo říká,že vysazení je cestou k uzdravení,ale já za sebe můžu říct,že já bez léků nemůžu být.

7. února 2006, 16:38:03

Pavlina3 poděkování

Nic si z toho nedelej,ze bez toho prasku nemuzes fungovat ono je na svete daleko horsich veci,tohle je jen kapka v mori.Kdo nezazil ty hrozne nervy tak tezko muze posoudit.Pises ze jsi smutna,mozna by bylo dobre navstivit psychiatra at ti jeste prida antidepresiva coz by ti hodne pomohlo v tom smutku a dodalo znovu tu spravnou chut do zivota.Radim z osobnich skusenosti,taky uzivam ted chvili rivotril a uz 4 roky antidepresiva a je pro me moc dulezite ze chodim do prace staram se o rodinu ktera se me vzdy snazila drzet nad vodou,neboj ono to snad casem prejde pak budem silnejsi a budem prasky vysazovat a kdyz to nepomuze tak s nima i treba umrem ovsem az budeme mooooc stari.Drz se ja se taky budu snazit

30. března 2006, 19:52:02

PolaAbdul162 poděkování

Ahojte,taky beru už třetím rokem Rivotril 3 celé denně a na spaní Gerodom,chci ho vysadit ale vím ze své zkušenosti že to bude moc těžké,ano pomohl mi v nejhorším ale nikdo mi neřekl že je takto závyslý a špatně se od něho odchází.Brání mi to si najít práci a navíc se stále boijím chodit sama venku a nakupovat v supermarketech a další ,,,,,,,.Ve svých 35 letech jsem s psychykou zažila takové trápení že kdo to nepozná neví o čem je řeč.Navíc před menstruacemi 10 dní mám deprese a stavy 2 krát horší než obvykle je to hrůza stále jen ležím zavřená v pokoji a připadám si zbytečná a trapná,rozhodla jsem se v koncem dubna přejít na jiný lék tak mi držte palce dám určo.vědět.Chtěla bych se optat zda někdo zkoušel dělat řidičák? Osobně bych chtěla sama sobě dokázat že jsem něco zvládla ale nevím,tak se džte a těším se na Váš příspěvek.PolaAbdul16@sezna m.cz Zlatka

4. dubna 2007, 09:51:17

Zuzana4 poděkování

Ahoj, podle toho, co jsi napsala, máme stejné potíže. Třes rukou, hlavy. Já už jsem starší a mám to asi tak od puberty. Časem jsem se dostala k neurologovi a ten mi předepsal právě Rivotril. Zpočátku účinkoval výborně, pak (mluvím o měsících) jsem musel třeba při vypjatých situacích v práci půlku přidat. Měla jsem přesně stejné pocity, jaké uvádíš, když se to snažím skrývat před spolupracovníky. Dostala jsem také antidepresiva - těch už jsem vystřídala několik. Nakonec mě můj neurolog poslal k doc. Rothovi (ne Rathovi), který se touto nemocí zabývá a já se konečně dozvěděla, co mi je. Jmenuje se to esenciální tremor, protože tím trpí jen velmi malé procento lidí, nemoc není smrtelná, tak se v pdstatě neprovádí žádný výzkum na léčení event. vyléčení. Vyléčit to zatím neumějí. Nechci ti kazit náladu, vím jak je nepříjemné s tím žít - nemůžu si dát v kavárně kafe apod. Na Rivotrilu jsem už závislá, beru ho dlouho a vůbec si neumím představit, že bych ho vysadila. Bohužel si aopak přidávám, abych byla schopná aspoň trochu fungovat. Napiš mi, já si o tom nemám s kým promluvit. Ještě přidám svůj e-m: kosinova7585@seznam.cz. Ahoj, Zuzana

10. ledna 2007, 15:47:40

jirka

Zuzano, pokud se tu ještě stavíš, mám pro tebe (dobrou?) zprávu. Tvoje mailová adresa nefunguje. Ahoj.

8. června 2007, 06:30:27

MONIKA1 poděkování

DOBRÝ DEN NEBO AHOJ,UŽ TAK 10 LET MAM PROBLÉMY,ŽE SE MNE TŘEPOU RUCE,KDYŽ JSEM MEZI LIDMA JE TO NESNESITELNÉ,POZNÁMKY LIDI PROTOŽE DĚLÁM MEZI LIDMI,JSEM NERVOZNÍ,UZKOSTNÁ,PŘECITLIVĚLA.KONEČNĚ JSEM NASLA ODVAHU A ZASLA NA NEUROLOGII,DIAGNOZA ESENCIALNÍ TŘES,TAKŽE JSME NA TOM STEJNĚ .ZAČALA JSEM UŽIVAT RIVOTRIL A MUŽU ŘICI,ŽE PROBLÉMY JSOU UŽ MINIMÁLNÍ.AKORÁT JSEM ZVĚDAVÁ JAK SE TO BUDE VYVÍJET DÁL.UVAŽOVALA JSEM ZAJÍT NA PSYCHIATRII,POUVAŽUJI TO ZDA BY I TAM MNE MOHLI POMOCI.DRŽTE SE VŠICHNI CO MATE TAKOVÉ PROBLÉMY?JE TO HOTOVÉ NESTESTÍ.

10. února 2010, 17:51:45

Vladimír

Zdravim vsechny, mam poruchy a snad vsechny ktere jsou, fobie atd. Mam to uz 18let a rivotril beru jen v nouzi(SOS) jinak beru citalopram 20. Ale porad se objevujou nejake jine a promyslenejsi stvav.... No lidi, uzivam si to fakt dlouho a pokud Vam pomuze rivotril, tak 1mg dene musi stacit. Cetl jsem hodne prispevku, nechci rikat ze jsem rad, ale potesilo me ze jsem zjistil ze to nemam jen ja. Drzte se

30. listopadu 2016, 22:11:54

Terminator7 poděkování

Ano tak nejak to je..................Ja uz mam z dlohodobe zavilsosti epilepsii..................... .........................Samoz rejme plny invalidni duchod..................Je to otresne a smutne...............Vsechny dokrory co Rivotril predepisuji bych pozaviral...........Roman.

19. ledna 2009, 20:14:17

123
Přidat nový komentář

Neradi počítáte? Přihlášení uživatelé nemusí.

[ pravidla diskuse ]
Inzerce
loading...
Nové články emailem
Inzerce http://www.doktorvkapse.cz/astmainfo/
Anketa
Jak řešíte u svých dětí popraskané a bolavé koutky úst?
Zatím hlasovalo 92 lidí.
Inzerce http://www.mamlupenku.cz
Inzerce
Inzerce
Aktuální diskuse
  • anonym (lexaurin a závislost) 9. prosince 2016, 14:40:16

kdo myslíš, že Ti poradí, je to málo inf. email :-) Diskutovat

• Paja (DEPRESE,ÚZKOST) 7. prosince 2016, 13:41:08

Ahoj já jsem už od puberty měla představu že někomu chytnu hlavu a bouchnu jim… Diskutovat

• Nika (ukončení léčby antidepresivy) 6. prosince 2016, 20:43:16

Ahoj, škoda že nebývaš v Bratislave. Človek by sa rád porozprával s niekým kto takéto… Diskutovat

Inzerce
Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.