Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Lucie Kralova
12x

chci se zeptat je navykovy a co se v nas po nem deje ja ho beru a zajima me to diky

olca
6x

rivotril je zabijak to mi ver opatrne vysazuj po pulkach ja ho vysadila naraz a z mozku jsem mela srot tres dvojite vidsni silene deprese a halucinace je to uz zkoro 2 roky a jeste stale z toho nejsu venku ted beru atarax a asentra olca

Apolonek
57x

Jenomže chyba je v tom lidi že Rivotril jako takovej sklidnující lék působí na každého jedince úplně ale úplně jinak....je to hlavně sklidnující lék na panickou poruchu kterou si hodně lidí plete s depresemi... panická porucha je například to že když ste v obchodáku nebo na ostréme světle,ve frontě kde je hodně,lidí v bytě sami atd máte smíšené pocity nejistoty strachu a nervozity pak se kolikrát bojíte vůbec vylést ven...k tomuhle je Rivotril ideální tenhle typ lélků stejně jako antidepresiva působí na bázi alkoholu když nebudete brát léky ale každej den si dáte 5 panáku budete na tom stejně dobře akorát nemůžete řídit auto a kurvíte si tím zdraví.... ale alkohol + tohle to je atomová bomba....chci tím říct že rivotril enní antidepresivum což si hodně lidí myslí.... většinou se nasadí na začátku léčby panické poruchy a i deprese a dalších psychických poruch...ale Pozor!!!! je to stejné jako Neurol a podobné,,,, je to něco jako slabší verze diazepamu a tohle sep oužívá na začátku léčení maximálně 3 měsíce....... pak se nasazují andtideresiva na které si vaše tělo zvyká třeba měsíc a berete to od půl roku až do roku a pak ještě po vyléčení např půl roku aby se zabránilo do budoucnosti navrácení pokud tohle dodržíte do roka ste zdraví a můžete žít jako dřív a vzpomínat už jen na ty stavy atd...nejlepší andtidepresivum a nejbezpečnější je podle všeho Citalec pokud to píší dobře je toho hodně druhů ale tohle je špička mezi antidepresivy jak říkám bezpečné účinné a nenávykové ale jak jsem dodal na začátku každý jedinec snáší vše jinak...stačí si přečíst odbornou literaturu a hlavně se poradtě s lékeřakem nejlépe psychiatrem nic na vlastní pěst nedělejte může to mít katastrofální důsledky....jen si myslím že Rivotril a Neurol není dobré brát několik let..... Já sám jsem chytl panickou poruchu po velkém úraze a 4 roky jsem s tím žil a každej den si namlouval že to snad ustoupí nevěřili byste co jsem si všechno prožil jediný co mě vrátilo mezi lidi byl právě alkohol o víkendech... nemohl jsem skoro pracovat když jsem mluvil s lidmy nevnímal jsem co říkají když jsem šel po ulici najednou sjem neviděl kde jsem na pár vteřin ze všeho panický strach išílená nervozita no hrůza ale něják jsem s tím bojoval pak jsem řekl dost byl jsem na všech vyšetřeních co jdou a všechny dopadly na jedničku tak mi řekli že mi nic nedají....za dva roky na to to bylo ještě horší zašel jsem za svým praktickým lékařem a požádal ho a't mi předepíše Neurol ale doporučil mi radší rivotril prý není nebezpečný ani navýkový a pomáhá ale potom žeby se měla léčba změnit na antidepresiva viz...psychiatr ale musím říct že po první tabletce rivotrili asi během hodiny jsem byl úplně někdo jinej prostě jako před 5 lety vyměnej člověk pořád se směju mám ze všeho radsot a můžu zase tam kam jsem nemohl prostě nepoznám že semnou kdy něco bylo já tomu říkám zázrak a jsem to moc štastnej.... Doufám že tenhle článek někomu snad pomůže...... kdyby chtěl někdo poradit nebo si promluvit o problémech tohohe tipu tak moje iq 305264023...Mějte se faj na přeju všem úspech a zdraví...

HT
6x

moje máma je hodně nemocná a ryvotril nechce brát, říkala mi , že ji ho dávají na psychyně, když ji někde odchytnou, když je to u ní hodně akutní. Jenže ted přijela z Brna do hl.města a má u sebe jen pas...nemá ani zdravotní kartičku... po týdnu , co byla celkem v pohodě, má opět zvláštní stavy.... a já ji bez té kartičky nemůžu vzít do Bohnic , aby ji tam něco předepsali, aby ji bylo lépe. Co mám dělat?

HT
3x

pardon za chyby ...ted jsem si toho všimla

Zdeněk
2x

Tak to tě čekaj ještě "lepší časy".................. uplynuly dva roky od tvého článku.Mohl by jsi napsat jak jsi na tom teď???

Hanka
2x

Zdravičko nasadili mi kapky rivotril 2,5 mg,ml a jeste jsem ho nevzala.bekdy mam deprese ze se mi spatne dycha.mam mit s kapek obavy? Dekuji :)

Jana
4x

Dobrý večer, nechci nikoho poučovať o rivotril,já jen vím, že bez neho nemúžu existovat,kdy bych sem ho nemněla, a nebrala tak zemřu, zachránil mi život

Olga

Ahoj ...chcem sa opytat ci mas moznost bez problemu si dat predpisat rivotril? U nas na slovrnsku uz nie je a strasne ho hladam 😞akurat som si nasla tuto stranku a citam ze aj ty ho beries ...nevedela by si mi pomoct? Dakujem

Irena
6x

Beru Rivotril 1 x 2, mg na noce, již 6 l et. Nyní po dobu pěti dnů , kdy jsem byla na návštěvě a lék si zapoměla jsem prožila šílených 5nocí a dnů. Vůbec jsem nechápala co se děje Bylo to jako. chřpka, zánět mozk. blaná, zvracení průjem, světlochlachost, vyschlý krk, dojem, že mi vypadniou zuby, šílená stěhovavá bolest hlavy a hlavně ten dopad na psychiku. Navíc mi bylo strřídavě horko a zima. Nyní jsem zpět doma, večer sjem vzalka svou dávku a konečně jsem spala po pěti dnech nionstop 10,5 hodiny. Jsem sice vyspalá . ale ještě ně fit. Cítím z vámi všemi

Irena dodatek
3x

Když to po sobě čtu , tak se omlouvam za překlepy, no nejsem jak vidno OK

Leguan
1x

To já ho beru už 14 let a nějakej pocit, že mi krájí mozek, nemám. Bez něj bych byl troska a s ním docela přežívám. Lepší už to totiž nebude.

Janka

U vás v Čechách nekončí distribúcia rivotrilu? Na Slovensko ho že žiaľ už nebudú distribuovať a tiež ho beriem viac rokov aj keď v minimálnej dávke, no neviem si predstaviť ho nebrať, nakoľko sa mi už viac krát nepodarilo ho vysadiť.

Šárka
9x

Já beru Rivotril teprve chvíli, ale už teď s ním mám problémy. Mám problémy v práci i doma a bohužel Rivotril mi v tom pomáhá. Jak se s tím vypořádat ? Bohužel si sama zvyšuju dávky, což není vůbec dobře. Uvědomuji si to, ale nemám silnou vůli. Jasně, pomalu vysazovat, ale s takovou ho budu vysazovat měsíce, ne-li roky. Mám z toho husí kůži :-(

Zdeněk
4x

Rivotril....bezva lék. Mám velmi dobré zkušenosti s tímto lékem a do mého života zasáhl na dlouhá léta.... a to ho už neberu 4 roky.

Iveta
4x

Mám je taky ale ješte jsem si nevzala tabletu ...tak nevím jestli mám vubec začit

Zuzana
9x

Ahoj,rivotril jsem brala skoro5 mesicu,k tomu AD,zacala jsem ho vysazovat pred mesicem,doktor mi napsal planek vysazovani po pulce po 2dnech,hrozny veci co se se mnou deli,byla jsem se poradit na psychitrii v nemocnici,tam rekli ze to musim vysazovat pomalu,takkazdy tyden po pulce a tu posledni sem rozdelila na ctvrtky,bylo to hrozny,-nikomu to nepreju!!ted jsem5 den bez a beru 2 pulky Tiapridalu-jako nahradu-pry je nenavykovy,je mi furt blbe,otupela,bolesti hlavy,huceni v usich,slabost,nevim za jak dlouho to odezni,je mi hrozne,skoro nedokazu chodit ani ven,sem celkove otupela,ale jsem stastna ze ten sajrajt uz neberu

NR
4x

Ahoj rivotril, beru asi 3 měsíce vždy půl tablety na noc 0,5mg. Mám sním prozatím dobré zkušenosti, i když se mi občas když si zapomenu tabletu vzít dostaví stavy úzkosti a bolesti hlavy. Budu jej nyní pomalu vysazovat a nahrazovat něčím jiným. Nikomu ten sajrajt nedoporučuju.

Kiala
2x

Já to ctu a mám z toho husí kůži.Když víte co je to za drijak tak proč to pro boha zerete!

Lenka
6x

No asi proto aby vubec mohl clovek fungovat.Kdo ma nake dusevni problemy tak mu pomuze,kdyz to jinak nejde.Kdo nema takove zdravotni problemy ze nemusi brat tento lek tak to nepochopi.Mam syna autistu.Ma problemy takove ze zaziva neustaly strach z cehokoliv a kvuli tomu porad zvraci.Kdyby nebral tento lek ktery by moh neuklidnil tak nevom jak by za ty leta dopadl.Nekdy to proste jinak nejde.Je to velmi slozite

pepeknámořník
4x

asi ti nikdy nebylo blbě bambulo, možná bylo a pomohl ti špenát

radka

třeba proto, že mi pomáhá přežít? kdo nezažil, nepochopí. po operaci nádoru mozku se u mě objevily deprese a úzkosti, a mám dost závažnou vadu srdce. takže každá úzkost (kdo zažil ví, co to dělá se srdcem, tlakem....) mě ohrožuje na životě. tak prostě volím raději rivotril. a nejvíc mě pobaví kecy těch, co toto nezažili.

Luca
6x

ahoj, beru rivotril uz asi tri roky, pani doktorka mi ho dala podle potreby kvuli mym vecernim uzkostem, ktere se objevovaly, kdyz jsem si vysla nekam ven. Ted ho beru 0,5 mg denne vzdy vecer, ve vyjimecnych pripadech i dva a musim se priznat, ze ho nekdy kombinuju s alkoholem. Citim se dobre, jen mam docela obavy z navykovosti. Muzete mi prosim poradit, vim, s tim alkoholem je to svinstvo :( ale su jen clovek.Predem dekuji za jakoukoliv reakci

Edward52
12x

Lidi jak můžete říct že Rivotril je naávykovej, já ho beru 11 let a nebýt jeho, tak v noci nevím co je to spánek. A už te´d mám v posledních třech měsících problém usnout, někdy spím jen hodinu denně. A podle doktorky není třeba zvedat dávky. A co se týče samotného Rivotrilu - děkuji za kvalitnější život v posledních letech. bez něj by ze mne byl třasák a moh bych tak leda někde vv cukrárně cukrovat zákusky jak sem se třepal Tolik k diskuzím,

Sylva
7x

souhlasím, že líp je mi s pravidelnou dávkou, už 8 let 1mg na večer při neklidu, než se celou noc vzhůru klepat v úzkosti. Alkohol to teda nechce, ale ani náhlé vysazení, byť jen z nepořádnosti. Obojí se mi podařilo, velmi to nedoporučuju

Draha
3x

Musím souhlasit s tím, že někomu pomáhá Rivotril k odstranění paniky, strachu aj. Já beru Rivotril již asi 10 roků, vlastně již ani přesně nevím, jestli to není déle. Je rozhodně návykový, ale já bych na podzim až do jara bez něho vůbec nespala a jak říkám ani bych bez něho nevylezla do schodů. Občas se mi ho v létě podaří pomalu vysadit, ale vždycky je to jen do podzimu, protože bez něho nejsem schopná jít vůbec mezi lidi. Myslím si také, jak už tady někdo napsal, že mi pomáhá víc jak další antidepresiva, která beru. Existovala bych ráda bez něho, ale už jsem si vyzkoušela, že s ním jsem schopná vést alespoň trochu normální život, protože když ho vysadím, tak ztrácím sílu nejen psychickou, ale i fyzicky přestávám fungovat.

Petra
1x

prosím jakou sílu rivotrilu bereš? a jak se ti podařilo ho vysadit? já chci mít potomstvo, tak ho teď vysazuji a je to peklo.

Pavol
1x

No tiež ho beriem už asi 10 rokov a môj život sa zlepšil.denna dávka polovička z0.5

tibor
1x

ja uživam rivotril kvapky 2,5mg inak nezaspim a musim sidat 6 až 8 kvapiek pred spankom odpište mi gdo bi mi vedel ces web či tu zajistit viac či aspon vetsu nadobu rad kupim

Laďa
4x

Ahoj. Já beru Rivotril 0,5mg 3roky. Před kontrolou u dr. mi došly zásoby a neměl jsem ho 20 dní. Nepozoroval jsem na sobě žádnou změnu. Beru ho po obrně lícního nervu. Takže úzkosti atd. nepociťuji. Podle toho co tu čtu bych se ho nejraději zbavil.

Honza1221
3x

Já beru taktéž cca 5 let Rivotril. Pře tím dalších 5 let diazepam. Takže dlouhá kariera.. spolu s tím užívám Subutex jakžto substituční látku při závislosti na tramalu.. no Diazepam jsem brával dlouze jedenkrát denne, prvně 15 - 30 mg, postupně i 60, 80 mg denně. Lékařka mě prevedla na Rivotril 2 mg denne ale já dlouze bral mnohem víc... 6, 8, 12 mg.. nyní jsem na 2 mg opet. K tomu ještě Zoloft 100 za den. Léčím se už 8 let u psychiatra. Mnoho se zmenilo, mnoho se zklidnilo, ale je mi 29 a bojím se, že nikdy neseberu dostatek síly k vysazení benzodiazepinu. Subutex - opiáty jsou oproti tomu procházce sadem ružovým :-/ ..3 roky jsem dřel ve skladě jak kkt. Nedávno jsem zkončil na pozici sociál ího pracovníka v Podaných rukou s cílovkou závislých na drogách. Práce mě bavila, ale navzdory lékařům a všem doporučením jsem byl proste jen také "feták".. pustili me jak nejrychleji mohli. To jsem jim o suboxonu ťekl dobrovolne. Je mi smutno z toho

Martina

Dobrý den, mám podobný problém potřebovala bych se zeptat, poradit, bylo by to možné? Můžete mě kontaktovat na [email protected]?

Drobek
1x

Dobry den, chci se zeptat jestli je možné díky rovotrilu přerušení menstruace?! Predem dekuji za radu

Diro

Beru rivotril 8 let dřív sem ho bral jako dítě snažím se vysadit bral sem dva mg tet sem na 0,5 je to boj a bojím se je mi strašně zlé a když ho vysadim úplně tak nevím co bude jestli mi někdy bude dobře rivotril nici život

Jan
1x

Beru 6 - 8 mg Rivotrilu denně. K tomu Neurol 2 mg, Diazepam i 100 mg denně a to už 8 let. K tomu Zoloft a vyšší dávky opiátů - subutex. Bojím se, že se benzodiazepinů nikdy nezbavím. Předpis mám na 3 mg Rivotrilu denně, ale nedá se vydržet. Po těch letech. Dělám ve zdravotnictví, zase na covidovém oddělení a je to psychicky náročné. Tupím si emoce. Ale nevím, jak se ustálit na 4 mg Rivotrilu. To je cíl, od kterého se můžu odpoíchnout. Je to i podmínka mé paní doktorky. Přejídám se tak asi půl roku, takže jsem spíše rozežraný... Ale mám obrovskou toleranci. Až po 5 tabletách 2mg Rivotrilů "něco cítím." Ráno nevstanu bez hrsti tablet. Je mi 31. A vím, že to nemůžu dále takhle táhnout. Po letech abstinence jsem začal opět v létě pít pivo. Prvně po práci jedno. Nyní denně 2 - 4 piva. Bez nich neusnu. No, co dělat? Sem tam si píchnu nitrožilně opiáty, jen abych "něco cítil." Dávejte na BZD bacha. Čím je člověk starší, tím hůře se se závislostí pere a srovnává

Petr
1x

Zdravím, když tady čtu tyhle komentáře tak z vás lidi se tady stávají spíš nějaký “trosky” diky těm lékům. Rozumím jistým zdravotním problému u kterých je to opravdu nevyhnutelné ale polovina z vás mi přijde jako by to brala protože chcete a vyvadí vás to z reality kolem sebe. Uživatel nejsem ale ze zvědavosti jsem to parkrat zkusil a Musím Říct ono je to vlastně úplně super. Pocit pohody, klidu, nic vás jen tak nerozhodí vaše chuť k jídlu je o 100% zvýšena v podstatě nemáte žádný problém s ničím. Podle mě hodně z vás chce utéct z této reality a cítit se “hezky, klidně” a zašli ste tak daleko ze už ani nevíte jak z toho ven a teď bez vaše dávky je život zase stejný jako byl. Nudný, špatný ničím nezajímavý a to se vám nelíbí. Ono není až tak těžké přijít k lékaři s tím ze mate pocity úzkosti, necítíte se dobře a tak podobně a většina lékařů velmi rádo vyjde vstříc svému pacientovi tak vám to proste předepíše. ( vždyť to známe z dětství kdy se vám nechtělo do školy tak sme proste šli k lékaři s tim ze máme ten a ten problem ikdyz se citime úplně fit a ejhle lékař jen potvrdil vaši diagnózu a nedej bože našel i něco většího takže asi nějak tak bych řekl ze to funguje navzdory zda je pacient dítě nebo dospěli))))) Hodně z vás už je určitě vyléčená ale jednou závislost co stw si vytvořili je na tom prášku na té dávce a pocitu z něho. Jednoduše řečeno hodne slabé povahy lidi kteří nevidí jedinou možnost než užívat léky které vás jenom ničí po všech stránkách. Za to co teď nápisu mě asi hodne lidi odsoudí ale věřte mi že je to pro vás hodně cenná rada) pokud mate stavy úzkosti a různé tyhle vaše stavy nechcete si předepsat konopí přímo od lékařů kteří k tomu mají povolení nebo se proste o tom poradit se svým lékařem ze to chcete jako zdravější alternativu než do sebe cpát denně takové léky. Víc k tomu asi nemám kdo bude chtít si zjisti kdo ne bude jen odsuzovat. Na tohle tema sem Narazil úplně náhodou ze zvědavosti o rivotrilu a je šílené jak někteří lidé funguji s něčím takovým ikdyz by vůbec nemuseli a mohli hledat jiné alternativy . Peace And love .

Strnadova

Fiha..To jsou obří dávky ..Já ráno 20 kg paroxetinu a nivě má moc půlku rivotrilu a už teď jsem nešťastná,ze je toho moc

Martina
12x

Ahoj,brala jsem Rivotril O,5mg několik let půlku ráno a půlku večer,v poslední době jsem to snížila na čtvrtku ráno a asi před 12 dny jsem ho vysadila úplně.Asi týden to šlo,pak se objevily příznaky z vysazení jako bolesti hlavy,zimnice,úzkost,průjem a pocity na zvracení.pokud vydržím ho nebrat,za jak dlouho příznaky vymizí?Děkuji za odpověď.M.

Katarina
4x

ahojky tak ako tu citam tak ste vsetci na tom rovnako Ja som brala 3 roky rivotril prestala som ho brat v maji bolo to fajn presiel pol rok a od vcera ho beriem spat...... je to ako droga neda sa bez toho zit tiez priznak busenie srdca,tras v nohach,zimnica,bolest hlavy,na zvracanie . jednoducho ja s tym neviem prestat . drzim vam vsetkym palce aby sa to podarilo aspon vam papa

Simon 555
1x

beru rivotril uz skoro 17let.byl jsem na davce 4mg.denne.necely rok ho snizuju.uz mam jen 0,5mg denne.apstak prichazi po tydnu od vysazeni a trva tyden az dva.hlavne vydrz,ono to prejde.chce to hodne silnou vuly.

Dagmar Matysová
2x

Já beru Rivotril kvůli Epilepsii a bez souhlasu lékaře bych si netroufla lék vysadit. Na Epilepsii beru asi 6 druhů léků, krom toho beru ještě jiné, v současné době 19 druhů léků a bohužel všechny jsou důležité. Fakt je, že léky na něco pomáhají, ale něčemu ubližují, je to začarovaný kruh. Každopádně se poraď s lékařem. Ahoj Dáša

Franc Jiri
4x

Ahojte.Ja jsem bral Rivotril na cukani ocnich vicek a svalu dva mesice.Moc mi nepomohl a proto jsem ho asi pred tremi dny vysadil.Apstinencni priznaky mam taky.Toceni hlavy ,poceni ,zmatenost a nesustredenost.Uvidime jak dlouho budou tyto priznaky trvat. Nejvice me mrzi ze Ti nasi doktori na nic takoveho pacienty neupozornuji.Hezky den. Jirka F

Katka
1x

Já beru Rivotril už čtyři roky a stalo se mi,že jsem si zvětšila dávku,protože můj stv mi nedovoloval fungovat v normálním životě.Do střední školy jsem se bála chodit ven.Měla jsem strach,že někdo uvidí jak se mi třepou ruce a semtam mě cukne hlava.Nakonec jsem se odhodlala jít k neuroložce,ale můj stav berou z nynějšího života,který teď žiji.Ještě studuji a k tomu pracuji,takže jsem dost časově vytížena,a proto jsem moc unavená,nemám chuť žít a každý den se mi zdá stejný.Jsem z toho moc smutná,ale nevím jak si s tím vším poradit.Z nedostatku času jsem nestihlan jít k doktorce pro Rivotril a můžu za sebe říct,že to bylo velké psychické utrpení,které vyvolalo atopický ekzém,který mám od malička,říkala jsem si jestli má cenu zde žít a podivné jiné otázky.Teď léky mám,ale i přesto budu to muset říct mé šéfové,nebo,když jsem se dívala do mikroskopu,nemohla jsem udržet hlavu,určitě ji musí vrtat v hlavě co v ten den se mnou bylo.No,ať si někdo říká,že vysazení je cestou k uzdravení,ale já za sebe můžu říct,že já bez léků nemůžu být.

Pavlina
9x

Nic si z toho nedelej,ze bez toho prasku nemuzes fungovat ono je na svete daleko horsich veci,tohle je jen kapka v mori.Kdo nezazil ty hrozne nervy tak tezko muze posoudit.Pises ze jsi smutna,mozna by bylo dobre navstivit psychiatra at ti jeste prida antidepresiva coz by ti hodne pomohlo v tom smutku a dodalo znovu tu spravnou chut do zivota.Radim z osobnich skusenosti,taky uzivam ted chvili rivotril a uz 4 roky antidepresiva a je pro me moc dulezite ze chodim do prace staram se o rodinu ktera se me vzdy snazila drzet nad vodou,neboj ono to snad casem prejde pak budem silnejsi a budem prasky vysazovat a kdyz to nepomuze tak s nima i treba umrem ovsem az budeme mooooc stari.Drz se ja se taky budu snazit

PolaAbdul16
4x

Ahojte,taky beru už třetím rokem Rivotril 3 celé denně a na spaní Gerodom,chci ho vysadit ale vím ze své zkušenosti že to bude moc těžké,ano pomohl mi v nejhorším ale nikdo mi neřekl že je takto závyslý a špatně se od něho odchází.Brání mi to si najít práci a navíc se stále boijím chodit sama venku a nakupovat v supermarketech a další ,,,,,,,.Ve svých 35 letech jsem s psychykou zažila takové trápení že kdo to nepozná neví o čem je řeč.Navíc před menstruacemi 10 dní mám deprese a stavy 2 krát horší než obvykle je to hrůza stále jen ležím zavřená v pokoji a připadám si zbytečná a trapná,rozhodla jsem se v koncem dubna přejít na jiný lék tak mi držte palce dám určo.vědět.Chtěla bych se optat zda někdo zkoušel dělat řidičák? Osobně bych chtěla sama sobě dokázat že jsem něco zvládla ale nevím,tak se džte a těším se na Váš příspěvek.PolaAbdul16@sezna m.cz Zlatka

marek
3x

Zdravím, taky jsem bral rivotril 3 roky, 0.5 mg denně. Taky se po vysazení cítím furt unavený a díky únavě podrážděný i to bušení srdce, ale možná je to z nedostatku vitamínů a minerálů. Je to jen teorie, kterou si brzy vyzkouším. Měl jsem ho jen na úzkostné stavy. Je to doporučení jen pro zlepšení fyzického stavu. Každopádně kdyby bylo po mém, nikdy ho nevysadím. Psychiatr mi říká že je návykový......

Zuzana
6x

Ahoj, podle toho, co jsi napsala, máme stejné potíže. Třes rukou, hlavy. Já už jsem starší a mám to asi tak od puberty. Časem jsem se dostala k neurologovi a ten mi předepsal právě Rivotril. Zpočátku účinkoval výborně, pak (mluvím o měsících) jsem musel třeba při vypjatých situacích v práci půlku přidat. Měla jsem přesně stejné pocity, jaké uvádíš, když se to snažím skrývat před spolupracovníky. Dostala jsem také antidepresiva - těch už jsem vystřídala několik. Nakonec mě můj neurolog poslal k doc. Rothovi (ne Rathovi), který se touto nemocí zabývá a já se konečně dozvěděla, co mi je. Jmenuje se to esenciální tremor, protože tím trpí jen velmi malé procento lidí, nemoc není smrtelná, tak se v pdstatě neprovádí žádný výzkum na léčení event. vyléčení. Vyléčit to zatím neumějí. Nechci ti kazit náladu, vím jak je nepříjemné s tím žít - nemůžu si dát v kavárně kafe apod. Na Rivotrilu jsem už závislá, beru ho dlouho a vůbec si neumím představit, že bych ho vysadila. Bohužel si aopak přidávám, abych byla schopná aspoň trochu fungovat. Napiš mi, já si o tom nemám s kým promluvit. Ještě přidám svůj e-m: [email protected]. Ahoj, Zuzana

jirka

Zuzano, pokud se tu ještě stavíš, mám pro tebe (dobrou?) zprávu. Tvoje mailová adresa nefunguje. Ahoj.

MONIKA
2x

DOBRÝ DEN NEBO AHOJ,UŽ TAK 10 LET MAM PROBLÉMY,ŽE SE MNE TŘEPOU RUCE,KDYŽ JSEM MEZI LIDMA JE TO NESNESITELNÉ,POZNÁMKY LIDI PROTOŽE DĚLÁM MEZI LIDMI,JSEM NERVOZNÍ,UZKOSTNÁ,PŘECITLIVĚLA.KONEČNĚ JSEM NASLA ODVAHU A ZASLA NA NEUROLOGII,DIAGNOZA ESENCIALNÍ TŘES,TAKŽE JSME NA TOM STEJNĚ .ZAČALA JSEM UŽIVAT RIVOTRIL A MUŽU ŘICI,ŽE PROBLÉMY JSOU UŽ MINIMÁLNÍ.AKORÁT JSEM ZVĚDAVÁ JAK SE TO BUDE VYVÍJET DÁL.UVAŽOVALA JSEM ZAJÍT NA PSYCHIATRII,POUVAŽUJI TO ZDA BY I TAM MNE MOHLI POMOCI.DRŽTE SE VŠICHNI CO MATE TAKOVÉ PROBLÉMY?JE TO HOTOVÉ NESTESTÍ.

Vladimír
1x

Zdravim vsechny, mam poruchy a snad vsechny ktere jsou, fobie atd. Mam to uz 18let a rivotril beru jen v nouzi(SOS) jinak beru citalopram 20. Ale porad se objevujou nejake jine a promyslenejsi stvav.... No lidi, uzivam si to fakt dlouho a pokud Vam pomuze rivotril, tak 1mg dene musi stacit. Cetl jsem hodne prispevku, nechci rikat ze jsem rad, ale potesilo me ze jsem zjistil ze to nemam jen ja. Drzte se

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce