Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Jozef

Ahojte. Starý, nový. Martin no do paroxu.... by som nešiel. Prečítal som si niečo o ľuďoch ktorí ho berú, a snažia sa ho znižovaním vysadiť. No poviem ti, slabý odvar toho, co my s rivo.... Teda parox asi nie. Počkám do piateho jed pôjdem na kontrolu, a porozprávam sa o najvhodnejších AD tretej generácie, a by som konečne mohol vyhadzovať po nástupe AD, rivo... Uvidim TRITTICO mi nesadlo, tak je vysadené.

Michal

Martin pokud bereš 10mg nebo 15mg vysazuje se o 5mg...dá ss vysadit třeba během měsíce a půl...někomu rok někomu vůbec, Petro citlivě ono to je realita, já ho brala vysadil, že varuju Jožka, když mu to soporučujete, je to jen moje osobní zkušenost a varování :) přeci si tady nebudeme lhát :) kor když je to tak těžce vysaditelný lék, nevím v čem by si pomohl vysadit Rivo a stejně se pak trápit s Paroxetinem..já píšu na rovinu, ale také píšu, že se vysadit dá-jsem živým důkazem :) držte se!! Ps: Takže Jožko změna plánů?

Jozef

Áno Michal. Hned ked budem mať AD ktoré mi sadnú, a, zaberú rivo.... pôjde kdesi..... ale o parox... som niečo prečítal, no nic pozitívne. Zvlášť pri vysadzani.

Martin

Rivotril bohuzial konci s vyrobou a ak nik nepristúpi k vyrobe ucinnej latky,tak pre mnoho pacientov sa stav zhorsi,nieje ziadna nahrada,ani diazepan nema tuto ucinnu latku.Sakra ,ako mozu skoncit s niecim co je navykove ako svina,je to nieco ako droga,diazepan detto.No snad sa niekto najde a tento liek nahradi.

Jozef

Ahojte, skade to máte, že rivotril končí s vyrobou??? Ja nemám žiadne inf.

Milos

Na Slovensku už dávno dostupný nie je, náhrady nie sú plnohodnotné.

Michal

Martine, protože farm.firmám nejde o lidi, ale o jejich zisk bohužel :( ...

Radek

Ahoj Michale, den čtvrtý, už to začíná, ne že bych měl úplně absťák, ale cítím se slabý a nemám chuť k jídlu a v noci noční můry, tak jsem toho moc nenaspal. Ale dám to, zasr... Rivotril. Martine, kde končí s Rivotrilem, i v Česku? Jestli jo tak budu muset udělat zásoby, tak rychle ho nevysadím.

Jozef
1x

Skúsim sem skopírovať mail, od Roche v ČR. Děkujeme Vám za Váš dotaz týkající se níže uvedeného léčivého přípravku společnosti Roche: Rivotril; Rivotril kapky_dostupnost, stav registrace Naši odpověď naleznete níže. V současnosti je přípravek Rivotril kapky v České republice na základě lékařského předpisu dostupný. Přípravek má platnou registraci a nemám v tuto chvíli informace o plánu na její rušení.

Tomáš

Ahoj,Já jsem až doteď studoval diskuse o rivotrilu a i ten venlafaxin, i s ním mají lidi problémy ho vysadit, doslova horor s venlafaxinem, tak taky nevím, co dělat pro sebe, abych to zvládl, už jsem měl sertralin, ale vůbec jsem nemohl spát , tak mám ještě mirtazapin, no nevím, jsem ztoho zmatenej:(. Já jsem doma sám ten rivotril vysadil za měsíc a asi po třech týdnech jsem byl tak slabý, že jsem nemohl ani vstát z postele, škubal jsem se jakoby do mě pouštěli elktrický proud, přítelkyně mi musela zavolat záchranku, byl jsem 2 týdny na interně než rivo znovu zabral na hladinku kterou jsem měl před vysazením, ale ty záškuby sem tam mám, nesu třeba hrnek a tak mi cukne vyletí ruka samovolně, že čaj vyliju, lidi je to divnej lék.

Jozef

Tomáš ,to fakt??? Mam stoho des. Uz tak ze mi to depku navodilo je hrozné. To ti museli zvýšiť dávku, alebo niečo také????

Jozef

[email protected] Tu je oria mail na roche kde sa dozieme ako to ozaj bude ..... MARTIN ODKIAĽ TO MÁŠ? VŠAK CELÁ EURÓPA RIVO.... TOOOO. MYSLÍM SI ŽE JE TO DEZINFORMACIA.

michal

?

Jozef
1x

Ahojte. Včera som hned písal mail, či je pravdou, ze rivo.... nebudu vyrábať. Ru je e-mail, na ktorý mi mi odpovedali. Dátum: 16. novembra 2018, 7:06 Vážený pane, Děkujeme Vám za Váš dotaz týkající se níže uvedeného léčivého přípravku společnosti Roche: Rivotril; Rivotril_dostupnost Naši odpověď naleznete níže. V současné době nemáme informace o plánu na ukončení výroby přípravku Rivotril, dodávky tohoto přípravku do České republiky pokračují.

Jozef

Michal, nechapem kde si tu inf., o tom ze ROCHE končí s, vyrobou rivo.... keď nikde na nete take niečo nieje. Sam distribútor ROCHE nedisponuje takou inf., ze by mala byt ukončená výroba rivo... Fak by ma to zaujímalo odkiaľ máš túto informáciu.

Michal

Ahoj Jozko :) ja Michal co tu pisu nejakou dobu jsem nic takoveho nepsal :) nevim kdo to pise ja ne-jen at je poradek :)

Jozef

Ahoj Michal, prepáč, ale chcel som tu otázku adresovatyna Mm Martina. Zrejme mi vložilo tvoje meno a nevsimol som si to. Ked si. Precitac príspevky s 15 dňa, tak sa, tam Martin zmienil a o konci vyrobi riva.... Tak som hned pisal na, distribútora riva v ČR, a vobec nemaju takú inf, o tom, že by rivo... prestali ROCHE vyrábať. Je tu potom nejaký FAKE Martin?????

Michal

Nic se nedeje :) bud vklidu, kdyby to byla pravda nastane jiny arumec si myslim! :) To bychom vedeli :)

Jozef

Tak to áno Michal. To by sme tu mali fuuu tornádo..... :-)

Michael
1x

Dobrý deň, na potlačenie úzkosti /vnútorné chvenie/ by mohol pomáhať hydroxyzín. Ide o anxiolytikum , ktorého najdôležitejšou vlastnosťou je, že je netoxický a nevyvoláva závislosť.Pôsobí rýchlo v dávke 50 mg/deň, upravuje spánok rovnako aj chuť k jedlu. Antidepresívum buspiron, pri nasadení 2-3 týždne pred vysadzovaním Rivotrilu môže zmierniť abst.príznaky. Účinok sa dostavuje približne o 2-3 týždne. Prechodnú nespavosť možno preklenúť pomocou oxazepamu .Pre minimálny sedatívny účinok a minimálny vplyv na psychomotoriku a kognitívne funkcie je jeho užívanie bezpečné. Michael

Radek
1x

Ahoj Michaeli, s tvojí medikací moc nesouhlasím, hydroxyzín je Atarax, bral jsem ho už v roce 1999, na mě tedy účinky moc nezabraly a protože v tom roce stálo balení 500 Kč, tak jsem to vzdal. Buspiron je docela nové AD, mnoho psychiatrů ho ani nezná, byl mě doporučen a asi po 4 měsících šel víš kam. Nepokrývá abst. syndrom vůbec, to spíše Liricu, v dávce 300 mg to dělá divy i pro prolezlé lidi Rivotrilem jako jsem já, není návyková,ale pro pojišťovnu velice drahá, tak jí nechtějí moc předepisovat. Co se týče spánku, tak úplně nenávidím, když někdo doporučuje BZD a je jedno jaké. Jsou nenávykové léky a pokud nezabírají, tak léky k tomu určené Hypnotika např..Zolpidem na 3-4 týdny a pokusit se najít správný nenávykový lék na spaní.

Martin

cawte ja som nic take nepisal niekto pod mojim menom pisal ten prispevok nechapem tomu však ja mam aj ine sklonovanie jozef!!!!!!!niekto tu piše fake info alebo si znas robi srandu!!!!!!fakt som to nepisal......vsak ja am ten rivač potrebujem tak načo to budem pisat.....

Jozef

Ospravedlňujem sa Martin. Tiež aj Michalovi. No tak si tu z nás robia riadnu p.. u

Michal

Za me taky nekdo napsal ten koment - ? - bohuzel ha tato diskuze blbe vedena, melo by se prihlasovat pres email napr. mit svuj Nick apod no skoda :) nereste to :)

Petra

Ahoj Radku, já jsem Lyricu chtěla nasadit, brala jsem 75 mg ráno a puls mi vyskočil skoro na 120, vzala jsem ráno a odpoledne to bušení a horší úzkosti, ona nějak tlumí ty excitační neurotransmittery, ale prý až po delší době. Michaeli, jak mám zdělit své psychiatričce, že jsem zkusila vzít 3 dny po sobě lamotrigin 25mg a bylo mi dobře? Je to blbý bát se doktorky, ale jsou v ordinaci se sestrou, ta se chová jak krocan, dělá bububu, když navrhuji léčbu-lék. Lamotrigin bere moje kamarádka a jedno plato mi dala, Michaeli prosím o radu. K psychi jdu za 14 dní, díky. Byla jsem ty 3 dny na lamotriginu psychicky vyrovnaná a klidná.Děkuji. P.

Jozef
1x

Je to hrozné, ako si tu ľudia robia srandu. Tiež si myslim, ze malo by to fungovať cez e- mail, a prihlasovacie meno. Takto ľudí nás iba stresuju. Peťka ked ti ten liek robil dobre, cítila si sa fajn, povec svojej psychoske. Nieje dovod sa báť. Ja tiez idem o 14 dni na kontrolu a chcem nové AD ktoré ma zbavia depky. Chcem to tak ze brať AD a ked záberu tak znižovať rivo.... Nie cakat kym záberu ,a pritom znižovať rivo.... Je to vraj zle ked skôr nez nezaberu AD, sa dať na vysadzanie riva.

Jozef

Atarax ten mi dali pred operáciou. To fakt by bola sila brať to.... Trittico je dobre na, spanie, no mne sa po nom dosť zle vstavalo, spanok bol, ale taky zvláštny. Nebol to taky ten originál spánok. Dopoludnie hrozné. Jazyk prilepené o podnebie, a celkovo mimo som bol s neho. Preto som ho aj vysadil.

Michael
2x

Petra, jednoducho jej to povedzte, ale ak nie je ochotná s Vami viesť dialóg, máte právo zmeniť psychiatra. Nemal by to byť problém, alebo áno? Michael

Jozef

NIEČO SOM NAŠIEL NA NETE.!!!!!! Rivotril je plne nahraditeľný v liečbe epilepsie inými, viac akceptovanými a bezpečnejšími liečebnými alternatívami, pri ktorých nie je riziko vzniku závislosti a majú menej nežiaducich účinkov,“ potvrdil pre Pravdu komunikačný tím spoločnosti. Vyrátal, že pomerne často sa pri užívaní lieku vyskytuje únava, ospanlivosť, malátnosť, znížené svalové napätie, svalová slabosť, závrat, svetloplachosť, porucha koordinácie pohybov, spomalená reakcia. Tieto účinky sú zvyčajne prechodné. Výrobca sa chystá stiahnuť liek zo všetkých krajín. „Spoločnosť postupne po jednotlivých krajinách deregistruje liek na globálnej úrovni,“ dodal komunikačný tím. Zdôraznil, že ministerstvo zdravotníctva, distribučné spoločnosti a lekárne boli o tejto zmene informované s dostatočným časovým predstihom.

Jozef

Podľa psychiatra Jána Ballxu rivotril patrí medzi najpredpisovanejšie anxiolytiká a benzodiazepíny. "Je to enormne dôležitý a používaný liek obzvlášť vzhľadom na doterajšiu históriu jeho používania na Slovensku. Patrí do základnej výbavy psychiatrov a je potrebný,” priblížil odborník. Treba ho predpisovať opatrne. "Sú pacienti, ktorí sú od neho fyzicky závislí, pre nich bude stiahnutie katastrofa,” skonštatoval Ballx. Hľadať náhradu zaň bude ťažké. "Reálne hrozí vážne zhoršenie zdravotného stavu aj s trvalými následkami, keď takýto liek vypadne pre mnohých pacientov, obzvlášť pre psychiatrických, prechod na iný liek môže byť aj nemožný,” upozornil Ballx.

Jozef

VEĽMI ZLÉ SPRÁVY UFFF.

Martin

Myslim že este minimalne pol roka bude dostupny na celom trhu takže si mozeme urobit zasoby a odnaučit sa a prejst na niake lahke lieky na prirodnej baze

Michal

No je treba vysazovat :( ... da se to zvladnout a ber to tak Jozko cca pul roku se k nemu jeste na 100% dostanes a za 6 mesicu se da vysadit a najit alternativu, na druhou stranu je to dobre, ze ten humus stahnou, alespon lidi nebudou pak trpet jako my... :/ ... ja jsem 12den bez a az ted citim jeste nejake abst.priznaky, takze telo se od nej vycisti opravdu az za 10+ dni... vysazujte, drzte se to zvladnem! :)

Petra

No Jožko, tak to jsou blbé zprávy a ten doktor to popsal úplně přesně, jakoby popisoval přímo mou zkušenost s tímto lékem. Chudáci co berou velké dávky dlouhé roky. Musíme se na to dívat optimisticky,že to dáme, nic jiného nám nezbývá. A to prohlášení firmy, že lék je nahraditelný, je lež, ze dne na den se nahradit ničím nedá. Jsou to zločinci.

Jozef

Tak presne Peťka. Iné nám neostáva. Asi jeden z mala doktorov sa ktomu pravdivo vyjadril. Co iné nám ostáva???? Zbaviť sa toho. Le tie trvalé následky. No hrôza. Fuuuu ze načo mne dali k tomu cuchnuť Nájsť presný plán vysadenia je veľmi ťažké. Zvlášť pri vysokých dávkach. Ktomu nájsť AD ktoré sadnú. No to bude riadny boj.

Petra

Jožko, já se taky zlobím, doktor co mě naučil brát rivo už je v důchodu, vždycky mi říkal, že je to šetrný benzák, šetrnější než neurol, no pane doktore, tak jste vedle jak ta jedle, je to těžká droga, další lékař mi řekl, že už ho mám napořád, že už ho nikdy nevysadím, aha, no firma roche to vysadit dokáže:(

Jozef
1x

Peťka. neurol je cajíček oproti rivotrilu. Strašne si to vyčítam, že som to užíval, a užívam. Do dňa kym som nevedel, ze rivo..... nebude, som ani len v tom najhoršom sne netušil čo to robí s človekom ked uz vie ze stym musí skončiť :-( . Fujjjjj toto nám bolo treba . A teraz Roche surovo....... Ale určite si uz iné firmy mydlia ruky nad geberikom....... Ja piateho idem na kontrolu a dufam mi dá AD ktoré zaberú, aby som v lepšej psychickej pohode vysadzoval.....

pedro

nazdar borci. tak sekol som stým aj ja podobne ako Michal už som bol len na 2 kvapkách rivo mal som pokračovať ešte týždeň 2 a potom 3 týždne jednu kvapku sekol som stým a už som 8 deň bez riva!! povedal som si čím skorej tým lepšie nechcel som to natahovať proste konec ! absťák mám ale našťastie len fyzický strašne zle sa my chodí a podlamujú sa my nohy pocit asi taký že sa prepadávam! .ked idem dolu schodmi sa mi totálne trasú nohy proste chôdza neistá ako keby som bol moc ožratý ! máte aj vy problém pri chôdzi ako ja ??? chcel by som vedieť ako dlho to ešte môže trvať ??? viem že pri vysadzovaní je bolesť svalov klbov a dosť ma bolí chrbtica a lopatky to bolí aj mňa ale tá chôdza ma desí !! písali ste že môžu byť aj trvalé následky aké ste mysleli ??? nevadí už to nevzdám a bojujem dalej aj vám držím palce ! za odpoved vám vopred veľmi pekne dakujem z pozdravom pedro .

Jozef
1x

Ahoj Pedro. V prvom rade ti chcem pogratulovať, teda ti gratulujem. Ten absťák stym ,že máš neistu chôdzu, pocit, že pôda pod nohami je ako z vody, teda ,že sa prepadávaš, slabosť, stuhnutost svalstva to mam aj ja. Plus depka. Trvalé následky???? Áno, tie ostanú. Každého z nás to nejak poznačí. Každého nejakým spôsobom. Pedro aké AD uzivaš???? Lebo odporučil by som ti ľubovník čaj. Vie pekne uvoľniť napätie. Drž sa Pedro

pedro

jozef užívam ad-brintelix to ma dobre ukludňuje teda aspoň si myslím lebo psychicky som celkom v pohode. ale občas ráno ked stávam je mi tak divne také vnútorné chvenie ale to počas dňa prejde a najlepšie sa cítim večer. na rivotril ma namotal jeden neurolog začiatkom júla ja som mu povedal že som pred 2 rokmi užíval 4 mesiace neurol že benzák nechcem a on mi povedal že sa toho nemusím báť že sa z rivotrilu dá pekne vycúvať ked je v kvapkách! dokonca my ten doktor povedal že sa to dáva aj malým deťom a že 3krát 3 kvapky denne je detská dávka keby som to porovnal tak neurol sa my zdá lepší už len preto že som po ňom nebol ospalí. viem že čaj lubovník je dobrý ale je som skúšal aj valeriánu lekársku tá sa my zdá ešte lepšia doporučujem ale teraz ked beriem ad tak čaj nepijem aby sa to spolu nejak nebilo! jozef píšeš že trvalé následky napríklad ktoré myslíš ? že sa my tá chôdza nezlepší alebo tie bolesti klbov a svalov ? alebo myslíš hlavne trvalé psychické následky ? lebo po tom neuroli my všetko po 3 mesiacoch odznelo a neviem ako to bude po rivotrile ? je tu spomínaná tá anglická doktorka už neviem ako sa volá atcinsonová či ako a ona spomína že trvalé následky po benzáku by nemali byť že to môže niekomu trvať aj rok ale že to určite odznie tak teda ako ?

Michal
1x

Pedro super zprava moc gratuluji!!! Ja mam dnes moment musim spocitat 13 den a ty nohy se trosku lepsi nezapomenme na neskutecnou silu tela a v jeho regeneracni schopnosti jen to chce cas...Jozko Petko to zvladneme vsichni! A tecka..mam tu jesno baleni Riva schovam ho kdyby tu pro nekoho nastala sos situace za par mesicu bude k dispozici!!! Drzte se!

Jozef
1x

Michal ideeesss. Si velkov motiváciou. Pedro. Trvalé následky sú myslené tým, že dlho trvá kym sa telo mozog spamätá s toho čo si mu pravidelne dával bez rozdielu na dĺžku, a výšku dávky. Proste bola, aj je u teba závislosť. Ta neistá chôdza brnenie a podobné odznie, ale nejaké ta stopa po rive ...ostane. Doktor Blax sa jasne a na rovinu o tom vyjadril pre médiá. A nič neskril. Aj mne povedala psychoska, ze rivo.... v kvapkách a dávke aku som bral môžem zo dňa, na deň vysadiť. No sundal som sa tak, že to neprajem nikomu. Teda vysadzujem .Rivo..... je jeden z najsilnejších beňzákov čo existujú. Tak sme sa dali krásne namotať, že sme to zobali. Rivo ma účinky na uvoľnenie svalstva preto cítiš to čo opisuješ. Tiež má aj antidepresivny účinok. Neurol áno. Ten je čajík oproti rivu. Momentálne sním semtam pomôžem polkov s 0.25 . Ked by sme neurol mali porovnať s rivo...., tak neurol je stebielko trávy, rivotril obrovský dub. Čiže mam v tom jasno. Najťažší súper z rady BZB je rivo.... Pedro si ba nule a to ťa nech hreje a teší. Su ľudia ktorí berú 6mg aj viac, a chcú to dať....

Petra
1x

Pedro, jo tak přesně takhle chodím jak jsi popsal to podlamování nohou, propadávání a chvění, jsem takto postižená od samého začátku vysazování a posledního půl roku je to nejhorší, každý krok musím být soustřděná, abych se nepodlomila, čím dýl a čím větší dávka se brala, tak ten čas a intenzita těchto příznaků se jaksi načítá, snížila jsem z 0,23 na 0,22 a ta nemohoucnost je čím dál horší, několikrát jsem už i spadla, nohy mě neudržely, včera mě chytly záda, ohnu se to jo, ale už se nepostavím, nevím jak to řešit, čekat až přejde nějaký čas, mně se to vždy trochu zmírní po 3-4 týdnech, ale jen malounko. Další pidisnížení a vše je zpět.

pedro

ešte by som poznamenal že obidva tieto lieky neurol aj rivotril mi predpísali neurologovia pred 2 rokmi som bol po operácii krčnej chrbtice a mal som stále veľmi silné bolesti a tak mi dali neurol bral som ho 4 mesiace bolesti som nemal žiadne ked som ho vysadil bolesti sa vrátili a ešte silnejšie potom neskôr to prešlo teraz cez leto znovu silné bolesti krčnej chrbtice neurolog my nasadil rivotril a bolesti úplne prestali pri znižovaní dávky sa bolesti vrátili 2 krát horšie !!! tak som začal trošku cvičiť ale iba tak ľahko +plávanie,a jazda na koly a prechádzky povedal som si že cesta z rivotrilom je zlá cesta ! nepochopím prečo to pacientom dávajú ved pre boha musia vedieť čo je to za bordel a veľmi návykovú drogu ved to je masaker! áno ono to zo začiatku perfektne funguje ale po čase treba zvyšovať dávku a nastáva veľký problém a bludný kruh z ktorého sa ťažko hľadá cesta von a bolí to ! ale treba veriť a bojovať a vidieť svoj ciel a nikdy sa nevzdávať nikdy !! včera sme mali oslavu kľudne som si dal pivko aj výbornú domácu slivovicu samozrejme opatrne nič som neprehnal povedal som si vždy lepšie ako rivotril snád to moc nevadí ked už neberiem nič alebo by bolo lepšie totálne bez alkoholu čo vy nato ??

Martin
1x

Pertra to pidisnižovanie riva musi byt aj ako telo bolo v minulosti nastavene...ak si v zivote nepila a nefajcila tak neprežila niaky risdny abstak z niečoho tak telo sa pomaly zotavuje .laicky povedane nemaš tak dobre vypracovane telo....vysvetlim ak niekto potrebuje oblicku alebo pečienku transplantovat tak najvhodnejši darca je taky co uz trocha v zivote pil a fajcil lebo uz je odolna a vie sa rychlo zregenerovat..

Petra
1x

Jo kluci, mně se to strašně těžce vysazuje. Když lidi berou ty krátkodobé benzáky oxazepám, bromazepám, alprazolam a nejdou jim vysadit, tak jako substituci mohou použít rivo jako délepůsobící a ten vysnižují a jde to, protože on velice dobře překryje absťák těch krátkodobých bzd a vysnižuje se a co my dlouhodobý uživatelé rivo, co nám mohou nabídnout k substituci? Chlapci a děvčata já stále usiluju o převedení na diazepam, doktoři prý je to z bláta do louže, nemyslím si viz angl. neuroložka Mudr. Ashton. Je to logické, diazepam mám biolog. poločas až 200 hodin, protože má velmi účinné metabolity, dokáže krýt absťák dlouho a rozptýlit ho do ztracena, rivotril vyprchá po 18-30 hodinách a my se třepeme, ten diák je pro mě fakt naděje, když bude nejhůř zajedu někam na Slovensko asi, možná i ten doktor Ballx pomohol, predpis 2 mg diazepamu, u nás je len 5 mg, nechápem. U nás zima, mrzne, mírně nasněžilo. Chlapci a děvčata hezký den.

pedro
1x

Petra ahoj. s tým diazepanom by si to mohla skúsiť mne to doktorka dala ked som končil z neurolom a vtedy mi pichla aj 2 krát apaurin to my veľmi pomohlo teraz ked končím z rivotrilom my to tiež navrhla a povedala že sa to hodne používa pri vysadzovaní benzákov ale ja som už do toho nešiel už som 9 deň bez riva trasenie a chvenie rúk aj celého tela ale musím to vydržať a bojujem ! najlepšie my je ked robím nejakú činnosť prácu alebo ľahký šport alebo šoférujem vtedy si to ani neuvedomujem že mám nejaký absťák tiež dosť pomáha byť medzi ludmi kamaráti a tak proste mozog niečím zamestnať a nemyslieť na to večer my už býva celkom fajn pustím si dobrý film alebo dobrú muziku spánok mám dobrí 8-10 hodín možno aj to dosť pomáha pri regenerácii organizmu a mozgu. zatial čau ozvem sa vám .

Michal

Blahopřeji, že se Vám povedlo Rivotril vysadit. Podle toho, co píšete, nebylo to jednoduché a povedlo se Vám to! Musím říct, že bolesti nepatří mezi abstinenční příznaky při vysazení benzodiazepinů, naopak jde o typický příznak při vyysazení opiátů. Ale lidské tělo a hlavně psychika dokáží občas i věci nevysvělitelné, tak proč by to u Vás zrovna nemohlo být Rivotrilem, i když pořád je tady ta otázka, jestli byly vyloučeny i další možné příčiny. Vždy to chce jenom čas, všechny příznaky z vysazení jednou odezní, úplně všechny. Spíš bych doporučovala čekat aktivně, cvičit, dostatek pohybu, zlepšovat kondici a tělo se dá do pořádku. Na bolesti podle potřeby běžné analgetika, nevhodné jsou opiáty a Tramal. Je to otázka týdnů než Vám bude dobře, užíval jste nízkou dávku, o žádné trvalé poškození zdraví se nejedná........ to mi odepsala Dr. ze Sananimu ....

Jozef

Michal si ma potešil s tvojim príspevkom, ze trvalé následky nebudú. Mna, strašne bolí driek, ľavá noha, veľmi ostré videnie, také hlboké kroky, ako do hĺbky. Zatiaľ len vysadzujem. No tesim sa na den ked napíšem deň bez riva.... A podobné. Michael pijem ľubovník pozitívne na mňa účinkuje, a piateho mam ísť na kontrolu, tak predpokladám, ze mi budú nasadené nové AD. Tym sa chcem spýtať kolko dni pred tym by som mal prestať piť ľubovník, a aké su najvhodnejšie AD okrem tritica. Tiez viem, že sa spánok zhorší. Čo by ste odporučil? Hlavne nech to nieje návykové. ĎAKUJEM

Michael

Petra, nemali by ste odkladať návštevu lekárky. Mali by ste žiadať o zmenu medikácie pomocou mystifikácie, napr. že symptomy sú oveľa neznesiteľnejšie ako doposiaľ . Myslím si , že tak sa Vám skôr podarí dohodnúť na novej terapii. Vy ste Petra ,v oblasti farmakológie v priebehu obdobia, počas ktorého vysadzujete, nadobudli určité vedomosti, na základe ktorých máte právo s ošetrujúcou lekárkou odborne komunikovať. Nebojte sa vystúpiť sebavedome a ak je potrebné aj oponovať. V najhoršom prípade môžete využiť právo pacienta na zmenu lekára raz za pol roka. Spomínali ste, že lamotrigin sa Vám javil ako prijateľný a účinný. Skúste sa o tom porozprávať s ošetrujúcou lekárkou, len nieviem či je vhodné uvádzať svoju skúsenosť s týmto liekom, to musíte posúdiť sama. Pedro vyjadril svoju pozitívnu skúsenosť s bylinnými prípravkami, v prípade terapie vortioxetínom by to až tak nemalo uškodiť, ale pri terapii SSRI /paroxetin, fluoxetin, sertralin / je užívanie bylinných prípravkov, zvlášť ľubovníka bodkovaného, vyslovene kontraindikované, kvôli zvýšenej toxicite AD, ktorú spôsobuje spomínaný ľubovník. Michael

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Máte před menstruací chuť na sladké? Mohou za to hormony

Každá žena pravděpodobně zná nutkavou potřebu jíst těsně před menstruací zvýšené množství sladkých a nezdravých potravin. Jedná se o běžné příznaky premenstruačního syndromu, který v určité fázi cyklu postihuje více než 90 procent žen. Proč je touha po čokoládě v tomto období tak silná a jak omezit přejídání?

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce