Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
Michal

Pedro, mi se to začalo zlepšovat po to 10 dnu, ber to tak horší už než je to teď nebude... ušel jsi kus cesty a mělo by se to zlepšovat, zkus dobře spát, dodat tělu vitamíny, čerstvý vzduch, odpoutat trošku mysl něčím co Tě baví-psychika dělá také svoje a dáš to !! :) Jozef, pročti si to tam, třeba najdeš inspiraci :) a další zkušenosti lidí...

Jozef

Michal prešiel som si to tam, no tak živá diskusia akú máme tu, asi nieje. Tiež aj na inšpiráciu. No našiel som jednu prosbu jednej pani ktorá prosí o pomoc ako dostať jej manžela od riva ktorý je na 2mg, a to šesť krát denne. Plus veľkú fašticku tramalu vypije za 3,4 dni. No zaujímalo by ma ci je možné zniesť rivo... 6tabliet 2mg denne. Je to možné?

Michal

Je to možné... při delíriech apod. jsem někde četl, že se dává až 60mg ... takže 12 je asi možné...

anonym

(N)

Jozef

Michalllll to je šesť flastičiek riva..... 😱😱😱😰😰😰 . Fuuuuuhhh. Vedel by si mi poradiť niečo na spanie??? Lebo čakám, že bude stým problém, po vysadení dennej dávky, ktorá je 2,a pol kvapky. Fuuuu..... Potom chcem večernú dražat na 3,a pol, kvapke. Nejaku dobu, potom, obdeň, znížiť na 0,2 . A potom neviem.... Hahhh Ísť do diazepamu??? Je v tele 24 hodin ako rivo.... Len spánok budem musieť riešiť. To je najdôležitejšie pri vysadzani.

Michal

Cau Jozeeef , ja spal po nocni a byl ve meste jsem tu az ted :) opravdu jsem to cetl :) ... ( nechtel bych mit delirium) :( ....no ja jedine co zkousel je ten Kventiapin a dokonce mi ho adiktolozka z Prahy doporucila pri vysazovani Riva a spanek opravdu super!!! :) Jen pres den potom po vyspani clovek trosku mimo, ale to vymizi to je u vsech leku :) verim, ze by Ti to vymizelo i u toho Trittica jen to proste trva...nicmene mam pozitivni zpravu, bolesti nohou a zad o 50% lepsi a to jsem nijak vyrazne nemenil zivotospravu takze aspon vim, kdo byl vinikem-Rivo....

Jozef
1x

Čaw Michal. Teraz si spomínam, že kvetiapin odporúčal Petrovi. Fuuuu ten tu už dobu ničím neprisiel. Zdravím ťa Peťo ak si tu čítaš, čo zdieľame. Michal si stoho von. Už niesi otrok riva.... Slabne !!!! Stráca silu. Už ti bude iba lepšie. Tak túžim už aj ja deň bez riva.... Fuuuu dennú dávku tu už dám dám na 1,a pol kvapky, večernú na tri. Len musim skúsiť niečo na spanie. Teda idem googlit kventiapin. :-) Michal, nech ty rýchlo ujde nočná v praci.

Jozef

Zabudol som... TRITTICO je dobré AD len strašná nechuť k jedlu počas celej doby užívania. To si v mojom prípade fakt dovoliť nemôžem. Mbe je každé kilo drahé ktoré stratím. Pri tritticu sa chudne a fest. A ja co nemám gram tuku hahhh to fuuuu nesmiem.

pedro

ahoj Michal chcem sa ťa ešte spýtať či si aj ty mal problémy pri chôdzi také ako keby prepadávanie proste ako keby som chodil po doskách a každá sa praskne taký neistý krok do hlbky niekedy to vyzerá ako keby som bol napitý !! prečo aj chôdza je zhoršená pri vysadzovaní benzákov ?

Michal

Jozef, tak to by byl mozna Kventiapin pro Tebe reseni, protoze po nem se pribira... aspon snad v 99% co jsem si o tom s lidmi psal, tak samovolne pribiraji na vaze... zkonzultuj, procti, pouvazuj :) ji ak kolik meris/vazis? Pedro, jsem lajk nejsem Dr. ani zadny mudrlant, cerpam jen z mych zkusenosti a poznatku, ktere jsem ziskal behem let...ja subjektivme jsem vnimal bolest lytkovych svalu, zad, krku, rozostrene videni....postupem casu se to minimslizuje a zlepsuje, mirnou poruchu koordinace a stability jsem vnimal, ale ne az do takove miry, ze by me to omezovako chodit do prace apod-je to asi hodne subjektivni podle toho jak dlouho clovek lejy uziva/a jakou dobu....drz se!

Jozef

Michal vďaka, pozrel som to, je to asi to co budem potrebovať. Mam výšku 167 vaga bola 65.5.kg. Čiže k výške vyhovujuca. Takto vzdy som bol v tej svalovej váhe. Minimum tuku. Preto ma úbytok na váhe u mňa frustrujúce stavy. Pedro ked vypadol na sk rivo, tak som to dal na tri kvapky večer, co bola veľká chyba. Bral som podľa potreby. Nie s pravidelnosť. Čiže, okolo 10 , až 15 . To čo opisujes som mal aj ja lebo som siel na to strašne rýchlo, a koledoval som si epi.... záchvat. Kŕče vo v šiji, ako by mi betón tam ležal neistá chôdza, kroky ako do prázdna, ostré videnie, alebo na opak. Stuhnuté svaly v napätí. Závraty extrémne. Potenie nôh, dlaní. Som na 99% presvedčený, ze je to rivom...... Ten si hľadá vždy nejaký spôsob ako prinútiť si vziať..... No nepodľahli tomu. Rivotril sa viaže presne na tie receptory v mozgu, kde alkohol. Čiže ak si semtam dáš pohárik, je to chyba, a možná príčina toho co cítiš. Ale ako píše Michal. Treba urobiť vylucovaciu metódu. Navštíviť ortopedické.....,neurologické...... a vylučovať. Tym si budeš istý cim to môže byť. Ale myslím si, ze je to rivo.... Nic sa nestane ak si dáš polku oxazepamu. Bežne ho pri odvikani dávajú. Drz sa

Martin

cawte všetci michal dal si tu si borec....jozef tebe sa ako dari?ja idem dnes 0,35mg na 0,25mg cize pol tabletky a zatial v pohode len obcas niaka zavrat a vnutorne chvenie....navysujem AD z 15mg na 20mg aby sa mi lepsie vysadzalo rivo a ktomu dam sulpirid 50mg rano a vysedzanie ani necitim...skus jozef si dat sulpirifd 50mg predpisat pomaha to v vysadenim riva.....takze boj zacal ...pol tablety cize 0,25mg a necham aspon mesiac a od noveho roka idem na 0,12mg cize stvrtku tabletky

Jozef

Ahoj Matin, ja som na jeden, a pol kvapke dnes, cítim to. Vnútorný tras. Ale uz to poznám. Večerná 2a pol kvapky. Dennú chcem vysadiť budúci týždeň potom sa pasovať s večerov jujjj boj ako..... Musíme to dať. AD zatiaľ nemam. Piateho idem na kontrolu tak budem konzultovať o najvhodnejších. Sulpirift, kuknem na nete čo je to za.... Určite potrebujem niecim prekrivat absťák na rivo.... aj ked vôľa ,a byť aktívny, je asi najúčinnejšia zbraň.

pedro

čaute ja som bol dnes 10 deň bez rivorilu ale mal som trochu problémy a dosť velký stres v rodine tak som to riešil diazepanom 4 mg môže také malé množstvo ovplivniť moju abstinenciu od riva ? ale ked mám povedať pravdu ani som to nepocítil.chcem sa len spýtať či teraz vlastne po tom diazepane či začínam od znovu ?

Jozef

Ja si myslim, ze nie Pedro. Dia....., si fakticky poriešil. A začínal by si od znova keď by si dal rivo..... Diazepam vraj dávajú keď si na nule od riva... Aspon tu v starsich príspevkoch som to čítal.

Michael

Jozef, vzhľadom k tomu, že kvetiapín zasahuje do metabolizmu tukov a cukrov, je potrebné pred začiatkom liečby laboratórne vyšetrenie metabolických parametrov , teda glykémie, cholesterolu a trigliceridov, ktoré sa v priebehu liečby majú kontrolovať. Michael

Michael

Dobrý deň Martin, prístup Vášho psychiatra je skutočne profesionálny, je zjavné,, že mu záleží na pacientovi. Brintellix a Sulpirid sú lieky s veľmi dobrým farmakologickým profilom, ich vzájomná kombinácia minimálne zaťažuje enzymatický systém a vy možete profitovať z ich účinkov. Zaujímalo by ma, výlučne z profesionálneho hľadiska, aký priebeh mala úvodná fáza terapie Brintellixom /myslím intenzitu nežiadúcich účinkov, aký dlhý bol nástup antidepresívneho účinku, do akej miery sa zmiernila úzkosť /vnútorné chvenie/, ak ste ňou trpeli alebo ešte trvá . Pozorujete pozitívne zmeny po jednorazovej dávke Sulpiridu 50 mg v kombinácii s Brintellixom, resp. či sa u Vás vyskytli významné nežiadúce účinky na CNS ako sú poruchy spánku, zhoršená koncentrácia, ospalosť v priebehu dňa. Ako hodnotíte jeho účinok na krvný tlak. Ďakujem Michael

Michal

Ahojte, tak já jsem po 3 týdnech téměř definitivně ven s Riva už si na něj ani nevzpomenu, byl jsem na kontrole u psychiatra, pokud se to dá nazvat "kontrolou" aneb československá psychiatrie 10min tady máš recept a ahoj.. ale pochválil mě, že jsem vysadil Rivo, dal mi jako SOS tablety 25mg Kvetiapinu s tím, že ho můžu běžné užívat na špatný spánek, už třetí Mudr. mi řekl, že Kvetiapin je NENÁVYKOVÝ LÉK , tak jim budu tedy důvěřovat :) Jožko možná by jsi mohl zkusit zvolit také takovou cestu... a Michaeli ahoj, to co píšeš je pravda, četl jsem o tom také, že může vzniknout i metabolický syndrom apod, ale v realitě toto a v běžné praci, že by Ti před nasazením léků dělali testy krve a v průběhu není běžné.. realita je taková, že pacient ve většině případů navštíví jednou za 3 měsíce psychiatra je tam 10 minut dostane recept odchází a přijde tak 4krát do roka.... a to mluvím ze svojí 9ti leté zkušenosti u 3 psychiatrů.. takže péče 1 hodina ročně.. WELCOME IN CZECH HEALTHY SERVICES (Y)

Quetiapin

quetiapin withdrawal /Ketilept, Derin, Seroquel.../ Níže je uveden seznam běžných příznaků, které byly hlášeny během vysazení přípravku quetiapin. Úzkost : V mnoha případech tato lék pomáhá lidem s úzkostí. Když přestanete užívat, může se vaše úzkost rychle vrátit. Všechno, co děláte, může vyvolat nervozitu a intenzivní úzkost. Deprese : Při stažení z této antipsychotiky můžete spirálovitě proniknout do hluboké deprese. Závrat : Obvyklým příznakem z psychiatrické léčby je závrat. To může být extrémní, když ukončíte, ale nemělo by trvat déle než několik měsíců. U většiny lidí tento pocit zmizí po několika týdnech, ale u některých se závrat trvá dlouhou dobu. Únava : Pocit nadměrně letargický, unavený je častý při ukončení léčby antipsychotiky. Bolesti hlavy : Je časté, že máte zkušenosti s bolestmi hlavy, když přestanete užívat quetiapin. Bolest hlavy může být drobná nebo může mít sílu migrény. Změny srdeční frekvence : Při ukončení léčby se může stát, že vaše srdeční frekvence bude nadměrná. Někteří lidé si všimnou, že jejich srdce pracuje příliš rychle, když se stáhnou. Můžete také zaznamenat palpitace srdce - jsou způsobeny úzkostí. Hypersenzitivita : Osoba může při přerušení léčby přecitlivělost na zvuky. Osoba si nemusí uvědomit, že je to z vysazení léčiv a jejich neurotransmitery nefungují správně. Proto mohou normální zvuky působit nadměrně hlasitě. Nespavost : Obvykle se setkáte s nespavostí, když opustíte tuto drogu. Nespavost je obvykle způsobena úzkostí a / nebo poruchami spánku. Celý celý cyklus spánku může být rozhozen, když opustíte tuto drogu a může se u Vás objevit zvýšená úzkost. Podrážděnost : Nebuďte překvapeni, pokud se stanete stále více podrážděním a obtížemi, když zastavíte tento lék. Obecně platí, že lék má tendenci uklidnit. Pokud se cítíte nadměrně podrážděný, vězte, že je to pravděpodobně výsledek stažení. Svědění . Pokud se u Vás vyskytne nadměrná svědění, když ukončíte léčbu přípravku, vězte, že je to výsledek stažení. Pokud se stane příliš nesnesitelné, možná budete chtít provést pomalejší zúžení. Měnící se nálady : Je obvyklé prožívat změny nálady, když opouštíte tuto drogu - i když nejste bipolární. Změny nálady mohou být výraznější a nekontrolovatelné, pokud jste bipolární, ale dokonce i jedinci, kteří nejsou, si budou všimnout, že se mohou cítit rozzlobeni. Nevolnost : Jedním z nejčastějších příznaků spojených s vysazením přípravku je nevolnost. Můžete se cítit nevolně po delší dobu, dokud vaše tělo nebude zvyklé na fungování bez léku. Psychóza : Bylo zjištěno, že stažení z antipsychotik může způsobit psychózu . Jinými slovy, můžete se setkat s halucinacemi, bludy, atd., Když vystupujete z tohoto léku. Většina lidí nemá psychózu, když se stáhne, ledaže mají již existující schizofrenii - ale je to stále možnost. Problémy se spánkem : Osoba může zaznamenat velké změny ve svých spánkových vzorech a délce, když přestanou užívat tento lék. Jedna osoba může mít záchvaty extrémní nespavosti a v další minutě se mohou cítit extrémně unavené. Samovražedné myšlenky : Mnoho lidí užívá tento lék na pomoc při sebevražedných myšlenkách a depresi. Když přestanete užívat to, můžete se cítit více sebevražedný, než jste se kdy cítili. To je způsobeno skutečností, že vaše hladiny neurotransmiteru jsou v rovnováze a již nedostáváte lék, který by vám pomohl. Pocení : Velmi častým příznakem je pocit hlubokého pocení, když přestanete užívat přípravek Seroquel. To může být převážně během dne a / nebo může nastat během spánku. Můžete se probudit ze spánku v bazénu potu. Jen vězte, že toto je odpověď vašeho těla na stažení z drogy. Změny vize : Někteří lidé pociťují bolesti v oku a poruchy zraku v důsledku užívání tohoto léku. Bylo předpokládáno, že tato a další antipsychotika mohou vést k tomu, že osoba pociťuje rozmazané vidění i při odvykání. Někteří dokonce předpokládají potenciální "poškození očí" v důsledku užívání tohoto léku. Zvracení : Bohužel, když přestanete užívat přípravek quetiapin, můžete hodně zvracet. Může to být důsledek intenzivní nevolnosti a / nebo způsobu detoxikace vašeho těla. Pokud máte pocit na zvracení, jen vězte, že mnoho lidí to zažije během stažení. Poznámka : Je dokázáno, že přípravek Seroquel zůstává ve vašem systému přibližně po 1,6 dnech po jeho ukončení. Jakmile je lék vyřazen z vašeho systému, může trvat dlouho, než se vaše neurofyziologie vrátí zpět do normálního fungování.

Martin

a Seroxat ked prestanem uživat?ake su priznaky?lebo som pomaly vysadzal a musel som sa vratit na povodnu davku lebo to bolo hrozne.......

Michal

QUETIAPIN, ahoj kdo jsi a máš s ním zkušenosti, že to tady píšeš.... Martine čau, já tu už několikrát posílal americké forum o vysazování Paroxetinu a příznaků, no nic příjemného... jak u koho a jaké množství a jak dlouho, je to u všech léků téměř.. :/ A co ostatní jak Vám je, nějak to tady skomírá :/

pedro

čau Michal a všetci ostatný tak já som 14 deň bez rivotrilu ako som písal minule mal som problémy pri chôdzi tá sa mi zlepšila o 50 percent chodí sa my lepšie už tie nohy nie sú také roztrasené ale trochu sa my vracia úzkostná porucha neviem alebo to je taký dlho trvajúci absťák bolí ma medzi lopatkami na hrudníku ramená svaly a klby a mám také trasenie rúk aj svalov a chvenie ako keby do mňa niekto púšťal elektriku! všetko sa to dá vydržať až na tú chrbticu tam to bolí najviac ale tak bojujem musím to vydržať!! a vy ako sa máte ??

Martin

caw Michal niake slovenske alebo ceske stranky nemaš?neviem po anglicky ta asi tak....niaky postup vysadzania nemaš?ja som zatial na trištvte tabletky riva tzv 0,37mg a o mesic pojdem na 0,25mg seroxat som si navišil z 15 na 20mg a ziadne priznaky riva z vysadzania nepocitujem tak asi tak do pol roka sa urcite zbavim riva a potom chcem pomaličky ist na vysadenie paroxetinu...jozef petra ako sa mate?

Michal

Pedro super, že tak držíš jen tak dál, jako co si budem, já už jsem venku z Riva, ale svalstvo mě někdy bolí do ted... snad to nebude uplně trvalé.. :) Martin ahoj, nemám, možná nějaké diskuze vygoogluješ, ale ted na to kašli, drž se plánu a uvidíš, jak Ti bude až vysadíš Rivo, vše má svůj čas nic nejde hned :) také se drž!!

Jozef

Ahojte. Zdravim Vas. Teda nemam dobré správy. Musel som zvýšiť dávku riva..... Došlo u na k nejakému reubeot sindrom ci čo je to. Proste zrazu psychicky v p......, a aj fyzicky. Úplná nespavosť. Tak psychologička ma prinútila s pravdov von. Teda chcela kolko toho riva.... som..... tak podľa potreby ,a bolo to aj cez dvadsať denne. Tak mi povedala okamžite navýšiť, lebo tri kvapky ktoré som mal ba večer po takých mega dávkach bolo brutálne..... Pritom nemám žiadne AD nic pomocné co by ma držalo..... Teda horor.... Martin chcem skúsiť ten supirid. Príde mi asi taky naj.... Michal to coooo ten qve...... Vsak to je horšie ako rivo podľa toho co citam. Viete poradiť ozaj dobre AD, s anxio.... účinkami???? 🤔🤔🤔🤔

Michal

Ahoj Jožko, tak to mě mrzí... říká se tomu REBOUND SYNDROM.. jestli toto myslíš a znamená to, že po vysazení se objeví zpět příznaky na které původně byl "lék" nasazený... No Jožko ten anonym o Kvetiapinu, není podepsaný, už se nevyjádřil a komu jinému věřit než lékařům tedy? Já osobně jsem psal na dvě poradny dvoum odborníkům-psychiatrům z Prahy plus i můj lékař mi potvrdil, že je to NENÁVYKOVÝ LÉK a mnohonásobně lepší pro tělo než Rivo, tak že ve zkratce takto :) nebo se už budeme chodit ptát na léky jen na internet od "no namů" myslím, že to není nejlepší volba... přeci jen jsou to lékaři.. dokonce kamaráde moment ..

Michal

Dobrý den, fámy ohledně Rivotrilu na Slovensku jsem slyšela, ale nemám k tomu v podstatě žádné další informace. Ve Vašem okolí žádného psychiatra ani osobně ani z doslechu neznám, ale určitě tam bude někdo šikovný. Kontakty na veškerá odborná zařízení naleznete v databázi zde: www.drogy-info.cz Otevřít odkaz v novém okně (rubrika Mapa pomoci, zadat kraj, město a druh - v tomto případě Psychiatrická léčba, AT ambulance nebo Adiktologická ambulance). Dávka Rivotrilu, kterou užíváte, je v podstatě zanedbatelná a lze jí vysadit najednou. Příznaky bych spíš připisovala psychice a obavám. Pokud se ale přes den necítíte dobře a objevuje se úzkost a neklid, můžete přechodně, něž Vám bude líp, užívat Ketilept i několikrát denně (klidně i čtyřikrát, nemusíte mít obavy), Ketilept v nižších dávkách (25mg) zmírňuje úzkost a tlumí. Jde o nenávykový lék, na spaní ho můžete užívat dlouhodobě. Určitě je to dobrá volba a je bezpečné vyměnit minimální dávku Rivotrilu za Ketilept. TADY máš jednu odpověď tu sjem ještě dohledal... mail mám smazaný bohužel... takže si vyber komu věřit, jestli odbornici na poradně pro odvykání benzodiazepanu nebo anonymovi.. drž se bejku!!! :)

Jozef

Ahoj Michal. Áno preeesneee REBOUND SYNDRÓM sindrom. Teda to bolo fuuuu až mi došla taká úzkosť, nespavosť. Teda prvé co bolo nespavosť potom úzkosť strach úplne vyčerpaný..... Hrozné. Ešte aj dnes mám dozvuky stoho . Preto ma psychologička nadstavila na dávku pri ktorej som ako tak.... Štvrtého idem na kontrolu k psychiatricke, tak som zvedavý ako sa k tomu ......Problém je v tom, ze nikdy som okrem riva nic nebral. Žiadne AD proste nič. Tak mi to aj bolo vysvetlené, ze je to preto také ťažké. Ľudia ktorí beru AD plus ešte niečo, maju ľahšie prekryť absťák než človek ktorý bral len rivo. Čo sa týka ketilpetu tak fakt neviem co anonim tu dal, a odkiaľ má tie inf...... Skusim ešte sulpirid ak mi ho predpíše...... A nejaké ozaj dobré AD. ZVAŽUJEM EŠTE DETOX. NEVIEM FAKT NEVIEM. CO STOHO.....

Jozef

Michal si zbehly v tomto smere. Vies mi poradiť nejaké AD okrem paroxetinu, lebo co som sa, dočítal na tej zahraničnej stránke tak hrôza. Co sa týka paroxetinu.

escitalopram

AD escitalopram je výborný např. Cipralex

pedro

mne veľmi pomohol aj my stále pomáha ad brintelix. dnes som 18 deň bez riva pomaličky tie abstinenčné príznaky odznievajú. aj ked ešte to stále nieje ono ale už to je omoc lepšie ako pred 2 týždňami . povedal som si že do konca novembra musím byť bez riva podarilo sa my to o 3 týždne skorej!

Martin

jozef ak ti mozem poradit tak si daj predp.ten sulpirid belupo 50mg pomaha to a ad seroxat....vyborne ti zaberu po 2tyzdnoch ten paroxetin sa da vysadit pomaly za rok a na internete tiez nieje vsetko pravda a ten typek vo videou to vysadil zo dna na den takze tak....

Jozef

Díky chalani. Teda mne sa veľmi pozdáva pedrov Brintelix plus martinov sulpirid. U mna je orioritov dat do kopi psychiku depku smutnú náladu. Ak toto všetko pominie, rivo dam..... Uz som bol na 3 kvapkách za deň. Po týždni som sa zrútil úplne ako domino. Rapídne som som to dal dole, bez niečoho ako Vy a to AD plus nejaký sulpirid.....

Michal

Jozko, Pedro,Martas ahojte chalaniska :) ... Jozko ten co to vlozil to evedentne nekde nasel a prelozil z AGJ a ja netvrdim, ze to neni pravda mozna ano, proc by si to nekdo vymyslel, jen posloucham lekare (ne ze bych jim 2krat veril, ale komu jinemu) ...Jinak AD jsou 100vky , takze tezko radit proc jich je tolik vime (money, money, money), ale ze pak spotrebitele a uzivatele z toho mnozstvi budoi tak v prdeli a zmatenj jim je jedno :/ .... mozna ten Detox neni spatna varianta, hybalo by Ti tam s leky, byl by jsi pod dohledem, ale myslim, ze ty to zvadnes i ambulantne...jinak vim, ze setrne AD snad u vsech co jsem slysel je Elicea..... Martas, ten nazot na Paroxetin/Serotax neni tak negativni jen na zaklade toho videa...ale jiz bych se po 150te opakoval... Pedro, gratuluji Dame to vsichni do jednoho chlapi a tak to bude!!!

Jozef

Michal segra ma autistu syna. Ma kvetiapin, ktorý mu nepodavaju. Nejaku alegiu mal sneho. Tym chcem povedať, ze dnes pred cestov do Budapešti som snov pokecal a vravela mi ze he strašne vyčerpaná. Ako by nie. Syn autista. Tak mi povedala ze si dala kvetiapin a úžasné sa vyspala a celkovo aj dobre cítila. A ponúkla mi ci ho chcem. Asi skusim. No skor sa chcem poradiť s doktorkov. Presital som si nieco o BRINTELIXE, tak ten nie. Zvlášť preto, lebo je este len v studii a pacienti su povinný hlásiť akýkoľvek ved.účinok. teda necham to na doktorku. Ale supirid jednoznačne chcem. Chalani musime to dat musíme..... Ak nie napisem s detoxu.....

Martin

jozef skus na spanie gerodorm vynikajuce na spanie a niesu navykove

Gerodorm

Gerodorm je lékem ze skupiny benzodiezapinů a jeho účinnou sloučeninou je sloučenina cinolazepam. Princip: Cinolazepam ovlivňuje rovnováhu mezi neurotransmitery, což jsou chemické sloučeniny řídící šíření vzruchů mezi nervovými buňkami v mozku. Konkrétně cinolazepam (a ostatní benzodiazepiny) posilují vliv neurotransmiteru GABA (gama-aminomáselná kyselina), který má tlumivý vliv. Tím se také vysvětluje zklidňující a svalstvo uvolňující účinek léku. Cinolazepam má silný hypnotický účinek a středně dlouhou dobu působení. Využití: Gerodorm lze použít ke krátkodobé léčbě nespavosti, která působí člověku nadměrné obtíže a vyčerpává ho.Po delším užívání je riziko vzniku závislosti.

Jozef

Michal ďakujem ti veľmi za snahu mi poradiť pomôcť. To si ty vložil ten príspevok o gerodorme???

Michal

Jozef kamarade u toho Kvetiapinu zalezi i na davkovani cetl jsem, ze nekdo bere i treba 2krat denne 400mg=800mg ja vyzkousel a 25mg (nejnizsi davka) a spal jsem jak drevo.... to ja ne to vlozil asi Martin :) to das cglape uvidis ze ano!!! :) Nejakou cestu najdes jak z toho ven ! :)

Jozef

Presne Michal musim nájsť cestu von stoho..... Zatial musim vydržať na kontrolu ktorá bude 4teho, a uvodim ako ku všetkému vyjadrí, a co mi da. Ake AD PLUS NIEČO....... A KED ZABERU AD, TAK SA DAM DO VYSADZOVANIA. MOMENTÁLNE SOM ÚPLNE BEZ AD, A EŠTE NIEČOHO...... JA LEN DUFAM ZE AD KTORÉ MI DA ZÁBERU A CHYTIM ELAN A VED VIES OCOM TOČÍM.

Michal

Ahoj Jozko :) ja jsem ted na suchu od leku a elan mi chybi taky :/ trosku i depky mam...ale musim se najak nastartovat prirozene :) je to boj...

Jozef

Veď to Michal. Vies nemam žiadne skúsenosti s AD neviem co čakať od AD. To je to....

Michal

No kamarade u AD vetsinou trva treba 6 tydnu nez zaberou a hodne lidi je vysadi driv, pze ze zacatku muze byt jeste hur a vzdaji to...a nemusi sednout prvni jsou ji fakt troifnu si rict uz tak 50 druhu mozna vic ....tezke...

Jozef

Veď to Michal. Mne TRITTICO vôbec nesadlo. To bolo moje prvé antidepresivum. Ale vraj to po 14 dňoch keď sadnú, tak nežiaduce účinky prejdú, a človeku je lepšie. Vrati sa chuť o zaujmi ktoré rád človek robil, tiež aj ten elán. Pri vysadzovani tak silného benzaku akym je rivo... sa bežne predpisujú. Pri vydadzovani fak musi byt psychika v dobrom stave. No u mňa je dosť podlomena. Teraz viem co je to depka. Hnus ktorý vie človeka dať fest dole.

Michal

Ahoj kamarade mi jakozto cloveka co ma diagnostikovanou uzkostne- depresivni poruchu to nemusis rikat, ja moc dobre vim, co to je za peklo ;) :/

Jozef

Je Michal ,a brutálne. Prvé co bolo v 19 tich bola PP. Vsetko asi do roka prešlo kym mi nenašli liek. Tym bol skurveny rivotril. Teraz ked uz som vedel, že rivo nieje, ma prepadla panika, brutálne som stiahol s davky podla potreby, a spustilo to depku plus úzkosť a miernu panickú..... Kamarade oproti dávke kto som bral, som teraz na tej co mi psychologička zvýšila kym nebudem mat AD. NO ZATIAL DÁ sa.

Marián

Zdravím, ja som dostal liek Pregabalín v júli a postupne pol roka znižujem Rivotril, ktorý som bral trikrát denne 0.5 mg.Už beriem len jeden 0.5, dá sa to.

Michal

Jožko, vidíš dá se to .. Marián za 6 měsíců z 1,5mg na 0,5mg krása :) a žádné rozpouštění a škrábání nožem :) všem krásný večer :)

Jozef

Zdravim priateľu Michal. No krásne to dal.... Ja som som sa strašne ponáhľal s vysadzovanim. Proste z 2,5 mg som to dal na 0,4 mg na deň. Jasné nic nič neriešim nezoškrabujem. Teraz, som na, zníženej dávke oproti tomu co som daval ked som bol v pohode. Bolo mi povedané, ze preto to tak tazko ide a boli, lebo nic ine okrem riva som nebral. Je rozdiel ked niekto vraj berie okrem riva, este dalsie AD, plus este nieco a plus rivo. Tak ty to tak necítia ako ty co brali len rivo.... Toto mi napísal primár z psychiatrickeho oddelenia. Zvlášť naju väčšiu pracu s ľuďmi ktorí brali len rivo, bez, s takými, co brali rivo AD, antipsychotika, a ďalšie ine. Ty ani tak absťák nepocitia. Preto mi navrhol úplne pozvoľne a pomali to dávať dole. Marián ako dlho berieš rivo....???? Dnes idem na kontrolu tak som zvedavý co mi povie, predpíše, aj ked, sa mi nechce ísť do inej medikacie. Pijem ľubovník, trezelku a docela mi pomáha. Tak dam vedieť ako to bolo na kontrole

Michal

Jozef to mas pravdu urcite jina medikace ma velky vliv ....a jen vysazovani Rivotrilu je moc moc narocne, pak napos zda Ti neco predepsal :) drz se kamarade :)

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

První gynekologická prohlídka - co vás čeká?

Každá dívka by měla první gynekologické vyšetření absolvovat ještě před zahájením sexuálního života, a to i když nemá žádné problémy.

Příběh Olgy: Omdlela na dovolené v Řecku – mohla za to vzácná nemoc

Lékaři Olze odhalili vzácnou a někdy velmi závažnou nemoc kosterních svalů – myozitidu

Ponocování vede ke zdravotním a sociálním obtížím

V poslední době zaznamenávají lékaři u nás i ve světě stále častější výskyt zpožděné spánkové fáze. Ponocování se týká nejen dospělých, ale v současnosti také dětí a mladistvých.

Pandemie negativně ovlivnila duševní zdraví. Pojišťovny přispívají na psychology

V obtížné covidové době stoupl výskyt duševních onemocnění, a rychlé rozpoznání a řešení těchto obtíží je zásadním krokem pro prevenci. I proto se rozhodly některé tuzemské zdravotní pojišťovny nabídnout klientům příspěvky na psychoterapie.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce