Inzerce https://www.lekarna.cz/doprava-zdarma/?utm_source=ordinace&utm_medium=leaderboard&utm_campaign=doprava-zdarma

Rivotril

beru rivotril jiz 5 let zkousela jsem ho vysadit ale nedokazala jsem to mela jsem pocity -zavrate zvraceni tres pocit ze omdlim poradi mi nekdo jak z toho ven.

Inzerce https://www.ordinace.cz/clanek/odborne-poradny-na-ordinace-cz/
Odpovědi
patrik

ahoj od doktorky jsem dostal rivotril na uzkosti a deprese, rozesel jsem se s pritelkyni a mel jsem hrozne stavy opravdu priserne, myslel jsem i na smrt a premyslel jaky by to asi tak bylo. ovsem bolest stale pretrvavala a zmrinovala se trochu . problem je v tom ze za mesic mam maturovat a jeste se na to nedokazu uplne soustredit. beru 3 kapky rano a 5 na vecer a podle tech diskuzi co tu ctu mam trochu obavy ze se stanu zavislym. myslim ze proti zavislostem jsem docela silny clovek zkousel jsem chlast cigarety travu nic me nechytlo natolik ze bych to musel brat furt ale chlastam rad s prateli protoze je sranda:) tak bojim se tohoto uzivani bude to jen do maturity nejakych jeste 5 tydnu . myslite ze u me muze vzniknout zavislost?

robo
1x

ahojte ja beriem rivotril asi druhy tyzden... nevidim ale zatial nejake zlepsenie... no volaco je tam predsa len, ale stale mam nejake obavy,nedokazem fungovat,ani chodit von,ani nic v podstate skoro stale mi je zle a v hlave mi chodia kadeake myslienky... mali ste tu niekto take stavy? vraj trpim somatoformnou poruchou hraniciacou so psychozou... dali mi aj ad najskor citalek, ktory som uplne nezvladal a potom trittico po ktorou som nedokazal vstat ani len z postele... mali ste tu niekto nieco takeho? ja uz som zufaly chodim od vysetrenia k vysetreniu,dvom psychologickam a aj tak mi to nejako vsetko nepomaha... poradte co sa mam ozaj dat zavriet na mesiac na kliniku niekam??

Emilim

Mozno by ti to pomohlo, oddychnes si tam, mozno ti tam nasadia lepsie lieky. Mam to zo svojej skusenosti, bola som tam pred 12-r. 2 mesiace. Bolo tam celkom dobre. Uz by som si aj ja potrebovala znova oddychnut od vsetkeho. Potrebovala by som dobre lieky.

robo

ahoj emilim a co ti tam robili? ja sa tam strasne bojim ist otec mi hovori,ze mi tam budu elektrosoky davat a ze spravia tam zo mna blazna... ty si sa tam liecila z coho? takisto s depresii ci z panickej poruchy?

Emilim
1x

To nie ziadne elektrosoky. Ved to davaju ludom, ktorym niekto velmi blizky zomrie a oni to maju sustavne na pamati, mojej kamoske zomrela dcerka a ona sa z toho zosypala, tak tej davali aj elektrosoky, ale ona vobec nespala, cele dni aj noci bola hore. Mne nasadili amitriptylin a lexaurin. Mne to pomohlo. Bola som tam 2 mesiace, po mesiaci som bola na vikend doma na priepustku, ze ako mi bude doma. Bolo to ovela lepsie,ale lieky beriem stale uz 13-sty rok. Nie vysoke davky, ale beriem.Tam sa chodi cvicit, do dielni pracovat a tym sleduju tych pacientov ako mu je. Ani ja som nechcela ist, tiez som sa bala elektrosokov, ale byvalo mi zle, uz som nemohla ani nakupit, nikde ist, vsade mi zostalo az na odpadnutie, vyskakoval mi tlak, bolo to hrozne, vzdy som si myslela, ze mam infarkt,manzel musel zostavat pri mne doma z prace. potom som sa pytala aj sama a urobila som dobre. Vraj som citliva na lieky aj na vsetko. PRAJEM TI SKORE UZDRAVENIE A DRZIM TI PALCE, iba ten to pochopi, kto to prezil.Teraz,ked mi aj zostane nejako spatne, tak si dam vodu a zhlboka dycham alebo si dam 1/4 lexaurinu.

Emilim
1x

Ja som sa liecila z depresie, panicka porucha,psychosomaticke ochorenie-to su este ine choroby ako je bolesti chrbtice, hlavy, trpli mi prsty na rukach, stale som bola unavena a teraz robim na 8 h. predtym som byvala na PN aj 8 mesiacov.

Emilim

Inac ten strach moze byt aj z liekov, mala som to aj ja po liekoch. AZ POkym mi neuhadli liek v liecebni. Predtym mi davali citalec, cipralex, oxazepam ,valdoxan, coaxil- no boli to hrozne stavy po nich.Este aj mnoho inych.

robo
1x

emilim a ty si bola v pk? a ako sa tam k tebe chovaju? a s kym si bola na izbe? ja mam strach zeby ma tam zavreli s nejakymi uplne mimo a zeby som to nezvladol

Emilim

Ja som bola v Zaluzi. Tam bolo dobre. Oni tych pacientov zadeluju na izby podla diagnoz. Aj ja som sa bala. Taki co su celkom mimo, ti su na uzavretom oddeleni.Bola so mnou na izbe jedna babka a ta druha, taka mlada ta len spala, ani umyvat sa nechcela a ani jest nechcela. Potom mi tam dali este jednu babku,ta zase vela rozpravali.Ale inac dobre,doobeda som chodila do dielne, kde sa vysivali obrusy, robili vankuse, ini chodili na sedenia, tam sa rozpravali, mavali sme sluzby v jedalni, umyt riad atd.

robo
1x

a hovoris ze ti to pomohlo teda? vies najhorsie je,ze ja uz prechadzam asi do toho hypochondrizmu strasne sa pozorujem tu pichne tam zaboli a uz aj mam strach jak hovado... nedokazem fungovat ani v robote... otec to nechape ten mi stale hovory neber lieky ostanes pako i ked ja asi ostavam viac pako ked ich neberem... jajaj teraz mam v hlave taky galimatyas,ze strach... a teraz co beries? ak sa smiem opytat?

Emilim

Ja beriem 1 amitriptylin na noc- ten som brala este v Zaluzi, 1/2 lexaurinu na noc a rano 1 noveril

robo

mavate tu niekto strach aj cele dni? ja nedokazem uz ani nad nicim inym rozmyslat len tie najhorsie scenare mam v hlave... beriem ten rivotril ale neviem ci prave ten mi tie stavy neumocnuje... nespim normalne uz 3 tyzdne... chodim spat o 12 tej a o 5:30 som hore...

Dědek
1x

email

robo

okaty2azet.sk

robo

a mate tu niekto skusenost s liekom cymbalta? mam noveho psychiatra a dala mi cymbaltu a k tomu neurol namiesto rivotrilu... ten mam akoze pomalicky odburavat... len ci ste niekto nedostal taku kombinaciu.... mam to este stale zatial doma na policke... zatial neberiem...

Monika

Máte někdo zkušenosti s léčbou depresí při BAP?Kamarád byl hospitalizován na psychiatrii a teď se doma léčí lékem Depakine v kombinaci s Olanzapinem/snad je to správně/.Léky bere už 7 masíců bez kloudného výsledku.Depky má celé dny a hlavně je mu zle od žaludku.Dík za radu.

Pampeliška
1x

Ahoj, Moniko bohužel při léčbě BAP se postupuje nejčastěji opravdu takto, jak píšeš- antipsychotikum a stabilizátory nálady. Pokud má sklon více k mániím, tak se antidepresiva nedávají. Jenže tato tlumivá medikace, jakou jsi popsala, spolu s nedostatkem energie a depresivním naladěním není jaksi moc k žití. Chtělo by to případ znovu rozebrat s psychiatrem, popsat to, není určitě nutné jen tak přežívat. Rozhodně se s tím něco dělat dá. Hlavně se u těžkých DN kašle na psychoterapi, považuje se to za "zbytečné", což je vyloženě diskriminující. Jestli kamarád nemá dost síly se bránit, a ty jsi ochotná mu pomoct, určitě by nebylo do věci jít s ním k doktorovi a pomoci mu u doktora zformulovat, jak na tom je, co se děje, a že takhle žít nechce. Pokud je to doktor trochu přístupný blahu pacienta, bude spolupracovat. Jinak mě napadají organizace, denní centra, centra soc. a prac. rehabilitace, typu FOCUS apod., kde by mohl mít svou klíčovou soc. pracovnici, která by mu (bezplatně) poskytovala poradenství a soc. pomoc. Kontakty by měl mít doktor, ale na netu najdete taky hodně info, co je v místě bydliště. Možnosti jsou, není nutné trčet doma utlumená, zvracet a trpět. Vždyť takhle nevypadá vyléčení...

Pampeliška
1x

připojuji kontakt na sebe, kdybys s tím hledáním chtěla pomoci [email protected]

robo

no a napiste mi niekto boli ste niekto na psychiatrii? mna po mojom napisani mailu primarke do pezinka chcela hospitalizovat so psychosomatickou poruchou... tak neviem ci je dobre tam ist alebo nie?? rodina je proti mne ale tak to citim ze to same aj tak neprejde...

Pampeliška

Hodně záleží na konkrétním zařízení.Zjisti si reference o té PL a pak uvidíš. Jinak obecně, pokud je to dobré zařízení, s terapiemi, má to význam. Byla jsem taky hospitalizovaná, ale vybrala jsem si sama. PL Třinec, FN Ostrava a lázně Jeseník.Taky jsem prošla stacionářem. Vše bylo přínosné, až na drobnosti, ty jsou všude a je to spíše o lidech...

robo

no na ten pezinok pisu len same negativne veci.... fuuuha tak teraz neviem a tebe to pomohlo v tej liecebne pampeliska? ja mam vraj psychosomaticku poruchu... aj ti tam naordinovali nejak spravne lieky ci ako to tam prebiehalo? popis mi to prosim ta trosku... neviem ci by ma zobrali tam do ciech keby si to hradim..

Sefko
1x

Netreba sa toho bat...u nas na Slovensku je PL Pezinok najznamejsia a zavisi od toho kde Ta daju na ake oddelenie..kamarat je uz 3 mesiace hospitalizovany a je na otvorenom oddeleni,co je samozrejme lepsie ako byt na uzavretom oddeleni..lebo okrem roznych cinnosti,ktore dostavaju cez den maju psychoterapie a cez vikend ma "opustak" a moze ist domov...rozhodne sa netreba toho bat,vedia Ti tam pomoct a nastavit Ta na spravnu liecbu...

robo

a ako sa citi kamarat? co mal ake problemy? isiel dobrovolne ci? ja som si pisal aj s primarkou vraj by,som siel na psychosomaticke to je asi to otvorene ze?

Sefko
2x

Tak po správnom nastavení liečby a po absolvovaní 3 mesiacoch je uz na tom podstatne lepšie,predpokladám ze este mesiac pobudne a pojde domov..lieči sa na generalizovanu uzkostnu poruchu s kombináciou ťažkej formy depresie a isiel tam dobrovoľne nakoľko ambulantne mu nevedela správne nastaviť lieky jeho psychiatricka a bol na tom dost zle...takze byt na tvojom mieste by som rozhodne isiel..

robo

no zvazujem to,lebo neni to spas veru... nevychadzat z domu a furt rozmyslat len ze jak mi je zle... a ako je to tam s izbami?

Emilim

Ja som tiez bola na nastavenie liekov,lebo psych. mi nevedela trafit liek a bola som na tom velmi zle. Pomohli mi tam, ale v Zaluzi.

robo

a ako si sa tam dostala kto ta tam odporucil? mam svoju,psychiatricku v trnave a ta ma tam asi nemoze poslat skor len do pk...

Dědek

:-)

Sandra
1x

Ahojte. Ja beriem rivotril skoro 10 rokov... Najprv som brala 1mg potom uz dlhe roky 2mg... Ked som zistila ake to je strasne svinstvo znizila som si davku na 1mg rano a jeden vecer. Teraz mi psychiater zacal znizovat davku a to 0,5mg rano a 0,5mg vecer a ja uz neviem co zo sebou. Vsetko mi rovnako chuti, ak to vobec chuti, chudnem, vraciam, moja nalada neni ziadna, placem, je mi zle, boli ma chrbat a to mi znizil asi pred 2 tyzdnami... Poviete mi niekto ako dlho toto este bude trvat a ci je realne sa toho naozaj zbavit? Lebo mam skusenost ked mi ho v cechach vysadzali ze po mesiaci halucinacii a vsetkeho mozneho som skoncila na pohotovostnej psychiatrii stym ze moje telo uz nedokaze byz toho zit... Inak mam diagnozu hranicna porucha osobnosti zo suicidalnymo sklonmi... Mam 26 rokov... Dakujem za kazde info...

KTM

dobry den rivotril beru 1mg plus 100mg kofeinu deně už asi 3 měsíce...a nemám žádný problém.. je mi víc než dobře.. všechno zvládám beru ho kvůlí psychoze (sluchové halucinace) a moc mi pomáha...

KTM

Ahojte všichni já beru rivotril 1mg každou hodinu a je mi skvěle...nemůžu si stěžovat...beru ho už několik měsíců..a když vysasím...žádné abstinenční příznaky se nedostavůjí...takže není tak špatný...

Monnie

Zdravim,jen jsem se chtela zeptat jak jste se k lecbe dostala a jake je presne vase onemocneni.Dekuji

Marek
1x

Rivotril beru cca 12.let a bez něj bych už byl asi pod drnem,měl jsem strašný psychostavy a rivotril mě zachránil-beru 1mg denně. Lepší žít normální život s rivotrilem než bejt po smrti ;-)

Petr Novak
2x

16 let se léčí na bipolární poruchu, ovšem psychiatrička která mě léčila tuto nemoc rozpoznala asi po 3 letech. Zkoušela vše možné až mi začala dávat i neurol. Je to něco hroznýho. Užíval jsem 1mg denně. Motal jsem se, v podstatě jsem nemohl po požití samostatně chodit, ale ona trvala na tom, že ho mám brát. Užíval jsem ho celý rok. Pochopitelně přišla závislost, jen psychická, nemohl jsem vůbec vstát z postele, v podstatě jsem stále ležel. A poté přešla na rivotril 2mg. Beru ho asi 8 let. Podle toho jak mi je. V průměru tak 4mg denně. Zpočátku jsem té cítil vedlejší účinky. Byl jsem unavenej ale psychicky mi bylo daleko líp, začal jsem normálně fungovat. Tyto vedlejší příznaky vymizely asi po 2 měsících. Jenže pak tátovi přišli na rakovinu umíral dlouho, máma se zhroutila a v souvislosti s tím přibylo hodně dalších poměrně děsných okolností. Nejhorší období v životě Někdy jsem si vzal až 5 mg rivorilů za den. Tedy 10 mg, což je dost hrozný. Nicméně toto období je pryč a bezu tak 2 mg denně. Ale podstatný je, že účinek ani po těch letech a po velkém snížení dávky je stále stejný jako jako zpočátku. Samozřejmě už bez vedlejších účinů. To mě dost překvapilo, měl jsem dojem, že budu naopak muset dávku zvyšovat, ale nebylo tomu tak. Bylo mi normálně. Neurol je skutečně oproti rivotrilu hrozná věc, tam je k dosažení stejného účinku dávky stále zvyšovat. Poté jsem začal brát opět velké dávky rivotrilu. Díky okolnostem. Jeden zlý člověk mě chtěl připravit o byt i chlupu a chtěl mámu zbavit svéprávnosti(kvůli darovací smlouvě), navíc mě opustila má velká láska a já to musel řešit. Zvládl jsem to, jistě z 99% díky rivotrilu. Jikak by byl za mě zřejmě bezdomovec, nebo bych se nenávratně zhroutil, spíš konec. Ten člověk navíc vyhrožoval mé sestře, má dítě... sestra se zhroutila. Ten člověk je v nějaké sektě. Měj jsem jasnou úvahu. Buď budu závislej, ale z toho se dá dostat ,nebo přijdu o vše. Když to pominulo tak úplně ze zvědavosti jsem přestal rivotri ze dne na den brát. A kupodivu to nebylo tak hrozný jak jsem čekal(možná díky tomu co jsem zažil). Přišla mizerná nálada. Nic mě nebavilo. Žádné třasy, pouze jsem se potil a měl noční můry o tom co bylo. Ale na chalupě jsem opravil střechu, naštípal hromahu dřeva, chodil s dětma na procházky. Z postele jsem vstával bez obtíží. Jen jsem existoval. To se dá vydržet. Asi po 4 měsících jsem se už nepotil, sny normální, jenže život mě stále nebavil, nezajímal, bez emocí, ale žádně sebevražedné myšlenky. Zapoměl jsem říct, že doktor mi říkal, že budu muset až budu chtít přestat jít na detox, ale dá se to zvládnout. Měl jsem též potíže s alkoholem, léčebny mi vůbec nepomohly. Pak jsem ze dne na den přestal. Byl to horor. Pil jsem hodně, každej den asi 3 roky. Pochopil jsem že v životě je nejdůležitější vlastní rozhodnutí. Naštěstí mám tu vlastnost, že když se k něčemu rozhodnu, vždy to udělám(ne ve zlých věcech). Rozhodnutí je na tom to nenáročnější. Trvá mi i 14 dní. Pak pro mě alkohol i rivotril zkrátka přestaly "existovat". Závislost na rivotrilu zcela zmizela, ale jak jsem psal, život byl k ničemu. Souhlasím s pánem, že je rozhodně lepší si dát přiměřenou dávku rivotrilu, žít a ne živožit . Na to je život příliš krátký. Navíc vím, že se v některých případech rivotril užívá celoživotně, ale to nebylo téměř vůbec rozhodující, vycházel jsem z 99.999.% z vlastní zkušenosti. Ani jsem se nemusel moc rozhodovat a po těch asi 4 měsících abstinence jsem opět začal rivotril brát. A už neživořím, ale žiju. Jsem programátor, bál jsem se že jsem "zblbnul" mám takový vlastí programátorský test podle kterého poznám jak na tom jsem. Měl jsem velké obavy. Zvládl jsem ho. S rivotrilem i bez něj. Nemám tedy důvod živořit. Nemám asi jiné potíže, třeba impotenci, nebo rychlou vyčerpanost(jezdím hodně na kole), dušnot, nic.(nikdy nepít na podobné prášky alohol, může to být konec, pro zajímavost jsem nikdy žádnou drogu nezkusil) Beru menší dávky. Moc důležitý je si vše ujasnit, jen je to trochu nadýl. Jen to prosím neberte jako návod, že braní rivortilu je správná věc. Mít "alibi". "Vždyť jeden pán psal..." Každý jsme jiný a máme jiný život a pohled na svět. Já svoje řešení našel. Všem držím palce. Opět žiju. Přeji vám totéž.

Iveta

Ivo, prosím tě napiš ,mi na mail ,jak jsi zvládla odvykačku od [email protected] Díky moc !

Robo

ahojte vsetci... este to tu funguje? poradi niekto pomoze?

Soňa
2x

Ahojte,já jsem brala Rivotril 12 let a pal mi před rokem a půl doktorka řekla,že už jsem na něm závislá a nepomáhá mi a tak mi ho vysadila,Bylo to hrozné...přestala jsem jíst a spát Š dny jsem nespala a bylo to hrozné.Taky sem za ten rok a půl co ho nemám přibrala 40 kilo,ale je to za mnou rok a půl jsem bez Rivotrili a jsem ráda,ale jednoduché to nebylo.Byla jsem pořád v sobě naštvaná,moje tělo neumělo rozeznat lásku a nenávist,když moc lidí mluvilo,nebo hrálo něco nahlas,tak jsem myslela,že se zblázním,nesnesla jsem pohled na cokoliv co připomínalo sebevraždu....sklo,metro,elektrika všechno mi dělalo zle,ale už je to za mnou a Vám přeji,aby jste to taky zvládli.Brala jsem ho na úzkosti...Teď mám Elyceu a Tritico a jsem spokojená.Deset let jsem nebyla schopná jít sama ani nakoupit a jet autobusem,ale je to za mnou a cítím se fajn.Pomalu hubnu a celou dobu po vysazení jsem měla depku a byly to hrozné stavy...mějte se fajn....ale na psychiatriri bych už nešla...byla jsem ráda,že jdu domů....že by mi to tam pomáhalo to určitě ne.Nakonec jsem to zvládla líp doma...tak mi ho zase vrátili a pomalu vysazovali a stejně když mi ho vysadili úplně,tak jsem šla domů.Po vysazení nejde ani číst knížka a nejde ani sledovat televizi,tak špatné je soustředění....tak se ničeho nebojte....a stačí tři měsíce vydržet a pak je to už mnohem lepší.ale každý to má asi jinak.

Diana
3x

Pro všechny, kteří berou Rivotril a chtějí s tím přestat. Je to velmi obtížné, ale je to možné. Psala jsem do této diskuse příspěvek před třemi lety. Tenkrát jsem narazila na odvykání od benzodiazepinů podle profesorky Ashton a postupovala asi rok podle jejího schématu/ přešla jsem na Diazepam a po 1mg ho ubírala/. Přesto jsem se při přechodu k nule dostala do delirantního stavu, je to dost otřesný zážitek, ale takové je vlastně celé odvykání. Dnes pochybuji o tom, že je cesta dle Ashton tou správnou. Ale současně to nemohu ani 100% zavrhnout, už nezjistím, co by se dělo, kdybych postupovala jinak. Každopádně, jsem už dva roky bez jakýchkoli návykových látek a můj život se pozvolna vrací k normálu. Užívám antidepresiva, mám velmi účinnou kombinaci Efectin, Mirtazapin a Lyrica/ to je antiepileptikum účinné u úzkostné poruchy/. A trošku doufám, že postupně snížím i tyto léky. Ale to úplně nejhlavnější, proč píšu tento příspěvek, znám místo, kde vám mohou pomoci, je to v pražském Apolináři, klinika pro léčbu závislostí téměř všeho druhu. Základní léčba je 4 měsíce. Předtím je třeba absolvovat detox/ 1-3týdny/, do léčby tedy jdete už s nulou.. léčí se zde především závislost na alkoholu, je třeba mít trpělivost, protože ženám s alkoholem je poměrně brzy dobře, na rozdíl od nás s léky, což může být deptající, ale je nutné vytrvat.. program v Apolináři se může zdát náročný, ale je tam úžasný personál, u kterého cítíte, že mu na vás záleží, program vypracoval před lety profesor Skála, jde o to pochopit závislost jako nemoc a naučit se s tím pracovat.Tedy, je to běh na dlouhou trať, ale JE MOŽNÉ SE RIVOTRILU ZBAVIT a vrátit se do normálního plnohodnotného života. Tedy ještě jednou -Všeobecná fak. nemocnice, Klinika adiktologie, Apolinářská 4, Praha. Diana.

Eleine
3x

Ahoj,dostala jsem také Rivotril,mám ho doma měsíc,sáhla jsem po půlce,víc si netroufám,viděla jsem ,co to s člověkem udělá. 2 roky trpěl jak pes při odvykačce. Mám občas pocit vnitřního třesu a tíhu na hrudi. Snažím se to přemoci všemi způsoby,jen ne prášky. Právě ty netknuté ,prášky v krabici ve špajzu mi dávají sílu si je nevzít. jsem asi divná,že. Během tří neděl mi zemřeli oba rodiče,prožila jsem si hotové peklo. Každé ráno,když jdu do práce,pozdravím je tam nahoře,poděkuji jim za všechnu lásku a prosím je o ochranu. Pozdravím hvězdy a měsíc,5x se zhluboka nadechnu až do podbřišku a opravdu ze mě vše spadne a moc se mi odlehčí,nasadím úsměv,hlavu vzhůru a jde se. Nenechte se přemoci,večer při usínání myslete na moře,na vše,co jste prožili hezkého,myslete pozitivně,pozorujte lidi kolem sebe,zkuste přemýšlet nad tím,co mají asi oni za problémy,odpoutejte se od svých. Tato terapie je mnohem účinnější a hlavně po ní člověk nezblbne. Nikdo to nemusí vědět,jaký rituál provádíte,je jen váš.

Vláďa
9x

Přečetl jsem si celou diskuzi o Rivotrilu, a dospěl jsem k tomuto závěru.Většinou každý začal brát Rivotril, protože měl nějaké psychické problémy, většinou jim Rivotril pomohl, že se cítili lépe.Až do teď je všechno v pořádku, takže je to dobrý lék, ale co potom, když to chcete přestat brát, tak to je peklo. Tady se všichni velice mýlí, duševní poruchy, kvůli nimž jste začali Rivotril brát, jsou totiž neléčitelné, ten lék pouze dokáže utlumit ty nepříjemné příznaky, které tu duševní poruchu doprovázejí, ale rozhodně ji nevyléčí. Takže když ten lék přestanete brát, tak se samozřejmně ty potíže vrátí, a o to silnější, jelikož si organismus zvykl na přísun látky, která mu pomáhá. Tak tedy co dělat? Máte dvě možnosti, buď si s Rivotrilem nic nezačínat, a trpět s těmi svými původními potížemi, a nebo jej začít brát, s tím, že vás těch potíží zbaví, ale pouze tehdy, když ho budete brát. Zdá se lepší ta druhá alternativa, neboť vám Rivotril umožní alespoň nějak přijatelně žít. Pak se ale musíte smířit s tím, že budete muset ten lék brát dlouhodobě, možná celý život, a nedělat si výčitky svědomí, tím že jste závislák. Vždyť je přeci spousta nemocí, které jsou také neléčitelné, a doktoři pro ně mají pouze udržovací léky, které jim umožňují alespoň nějak přežít, například Hypertenze nebo Cukrovka, či různé alergie. Jiná věc je aby ten lék působil dlouhodobě, a aby na něj nevznikala tolerance, která vás bude nutit stále zvyšovat dávku, a aby nevznikaly různé vedlejší účinky, které vám budou v organizmu škodit. V této diskuzi jsem nabyl dojmu, že tento lék Rivotril i po dlouholetém používání stále působí, a není nutno nějak významně zvyšovat dávku. Ani jsem se zde nedočetl, že by mu ten lék nějak významně uškodil. Takže proč ho nebrat, když opravdu pomůže. No a když se vám vaše životní situace natolik zlepší, že usoudíte, že už ten lék nepotřebujete, tak není nic snazšího než disciplinovaně nasadit dlouhodobou odvikací kůru, třeba několik měsíců. Vždyť kdo vás nutí to vysadit ze dne na den, to je jenom vaše blbost prožívat kruté trauma abstinenčních příznaků. Bohužel v praxi se psychicky labilnímu člověku jeho životní situace nikdy nezlepší natolik, že by mohl jednoznačně říci, že teď je mu opravdu tak dobře, že už ten podpůrný lék nepotřebuje. Musí se tedy smířit s tím, že už nebude nikdy tak v pořádku jako normální zdravý člověk. Takže jednoznačná rada asi neexistuje, každý musí sám uvážit co je pro něj lepší, jestli život s prášky, ale alespoň nějak snesitelný, a nebo být bez prášků, ale s těmi svojemi původními potížemi, které ho ale můžou úplně vyřadit z normálního života.

Marek
6x

Beru rivotril 1mg denně 12-14.let a nic mi není,žádné vedlejší účinky nepozoruji. Možná jsem vyjímka :-) Je to jediný prášek který mi pomohl na velké úzkosti,které jsem měl před těmi 15 lety . Nemohl jsem ani mezi lidi postupně a byl 2.roky zavřený doma a rivotril mě zachránil. Škoda že jsem měl ze začátku špatnou doktorku ,která mě cpala antidepresivama bez menšího účinku. Ps: alkohol piju normálně-bez omezení,vyšetření krve a orgánů mám za jedna :) jsem šťastná vyjímka ;-)

Gazda
3x

To je strašný průser když se tady najde kde jaký rozumbrada :(( . Pane Vladimíre špatně jste četl Rivotril , Lexaurin a vůbec vše ze skupiny BZ mají velmi závažné následky při dlouhodobém užívání . Současné trendy psychologie tyto léky naprosto zavrhují nebo nasazují jen nezbytně na krátkou dobu . Vysadit lze . Vůlí nebo na Detoxu s následnou odbornou pomocí a péčí . Definitivně nebrat , nezačít , toto jsou překonané léky našich babiček .

Vláďa
3x

Já sám beru benzodiazepiny (Oxazepam) příležitostně již od roku 1985, to jest cca 30 let a vždy mi pomohl z toho nejhoršího. Žádný jiný lék mi nepomohl, a vyzkoušel jsem spoustu antidepresiv, a vždy mi bylo po nich spíše hůře. Uvědomuji si, že Benzodiazepiny jsou silně návykové, a že by se po nich měla zhoršovat paměť. Ale mně bohužel nic od těch hrozných úzkostí bohužel nepomáhá (trpím totiž velmi silnou Sociální fobií). Takže mám jedinou volbu, buď velmi silně trpět bez prášků, a nebo alespoň nějak přežívat pomocí, ne příliš ideálních prášků, které mi alespoň trochu pomáhají. Buďte bez obav jsem v trvalé péči psychiatra, a zkoušíme kde co, ale zatím se nenašlo nic jiného, než Benzodiazepiny

Lucrezia
6x

Gazdo, ale proč je začít brát a pak vysadit, když mezitím nedojde k žádné skutečné změně? To je jasné, že se původní potíže vrátí s mnohem větší silou, páč tělo mezitím ještě pak bojuje se syndromem z odnětí BZD, jak v lednu napsal Vláďa... To je pak lepší je vůbec nebrat...jenže co dělat, když AD hned nezaberou, ba situaci na 3 týdny ještě zhorší, to je pak na mašli. Myslím, že benzáky jsou v tomhle případě fakt menší zlo. A pokud se berou tak jak mají, a zároveň s tím se začne na potížích i psychoterapeuticky pracovat, tak je velká šance na výhru. Sama jsem Rivotri a Neurol brala i ve velkých dávkách, když bylo nejhůř. Časem jsem je přestala potřebovat. Nyní je mám doma, v kabelce, a použiju výjimečně. A to jsem je pár let brala opravdu denně a hodně. Dokonce jsem abstinující alkoholik, který by tohle vůbec neměl brát. Ale holt neodpovídám tabulkám, a funguji jinak, než si vědci vymysleli. Kazím statistiky. Ale jde to, jak je vidět. Spoléhejme se na sebe, svůj instinkt, ne na statistiky a vědecké "pravdy". Není řečeno, že když to beru , musím být závislá a bez detoxu že to nejde. Může se to stát, ale nemusí.

pajka
1x

nevim jak dal...davam si rivotril na uzkosti a strach a na bolesti hlavy..ale vydrzi to na chvili pak to zas pomine....antidepresivase bojim skouset.....porate ..Pavlik [email protected]

Zdeněk

Zdravím chtěl bych se zeptat na rivotril. V příbalovém letáku je napsáno jen v případě předávkování vyhledejte lékaře. Co to je nebo kolik to je předávkování? Rivotril neberu pravidelně. Doktor mi ho napsal spíš při potížích si vzít tabletku. Jinak pravidelně beru Lyricu a Valdoxan a jiné další léky na dnu a alergie. Co se může stát při požití více tablet rivotrilu? Např. 3,4,5,6 tablet? Co se stane pokud bych vyblajzl celou lahvičku s tabletkami? Mám tabletky ve skleničce 0,5mg. Děkuji za radu

Linda
2x

Brala jsem Valproat, pomahal mi, jenze jsem po nem nabrala 7kg. Tak mi to dr.zmenila na topilex, ten jsem brala rok a moc nepomahal, tak ted ho vysazuju za lek lamictal, ktery beru zatim vecer 50mg z 25 jiz tyden, ale citim se zle! Jako bych mela dostat zachvat + panicky strach... Nemit neurol ktery jsem 6let nedala do ust, tak nevim zda bych opet nezkolabovala. A to si lamictal pacienti chvali. Myslite ze mam pockat? Ja jen ze valproat zabral hned. Jenze jsem mala a sedim na invalidnim voziku tak nemuzu pribrat. Brala jsem Valproat a ten pomohl okamzite. rano a vecer beru neurotop 200mg a v př.letaku pisi, ze se to nema kombinovat, ale doktori rikaji ze do 600mg to nema ublizit a triskat se to. Mam strach. Mam takovy typ zachvatu, ze neupadam do bezvedomi a citim krece je to peklo!!!! A mam strach a je mi tak smutno pac to mam hlavne psychicky. Beru lamictal skoro týden. Prosim o radu. Dekuji a preji pekny den.

rivotril
1x

Zdravim všechny,beru rivotril uz 10let.mela jsem ho brat každý den 5 mg.jenze jsem se doslechla ze je navykovy..tak ho sice uzivam 10let,ale nepravidelne.beru ho pouze když vim ze urcite situace jsou pro me stresujici,zuzujici atd.např:mela jsem uzkosti když jsem jela třeba autobusem 20km,tak jsem si to zacala vychytávat.kdyz jsem vedela ze druhy den nekam pojedu,tak 1h před jizdou jsem lek pozila.a vse bylo v poho.nejsem zavysla,nemam s tim problém.

rivotril

pardon- oprava 0,5mg

Mimi
2x

Rivotril nie je určený na dlhodobé používanie.....BDZ sa majú brať maximálne 9 týždňov....po 7 rokoch by som bola závislá na čomkoľvek pri dennej konzumácií

Přidat nový komentář

Chcete mít přehled
o novinkách na ordinaci.cz

Objednejte si zdarma náš pravidelný zpravodaj.

Inzerce
Chcete zdravě spát?
Stáhněte si voucher s 10% slevou na zdravotní matrace a polštáře Magniflex a využijte jej při nákupu v Showroomech Magniflex nebo v síti certifikovaných obchodních partnerů Magniflex po celé ČR.

banner_voucher_sleva_magniflex

Mohlo by vás zajímat

Práce na zahradě může být riziková pro váš zrak. Jaká je první pomoc při úrazech oka

Startuje letošní zahrádkářská sezóna. S pracemi na zahradě je ale spojena řada úrazů. Od drobných škrábanců přes řezné rány až po úrazy oka. Následky poranění očí jsou velmi nepříjemné a mohou mít dokonce trvalé následky. Zmírnit je může správná první pomoc.

Fenistil kapky na kašel

Dobrý den. Pediatr napsal synovi kapky Fenistil na kašel. Jak je to možné, když je na alergii?

Reflexní terapie: Masáž nohou, která dodá energii a vitalitu celému tělu

Když potřebujete „dobít baterky“, zbavit bolesti, stresu nebo zlepšit imunitu, sundejte boty a choďte bosí! Dopřejete si tak přirozenou reflexní terapii plosek nohou, která zahání únavu a působí na zdraví vnitřních orgánů.

Když na nás padne jarní únava

Pocit vyčerpání, podrážděnost, výkyvy nálady nebo snížená energie. Jarní únava může mít mnoho podob. Tento stav způsobený nejen nedostatkem slunečního světla, ale také omezeným pohybem na čerstvém vzduchu je přirozeným jevem, který podle odhadů trápí až tři čtvrtiny populace. Když si totiž v zimě vyčerpáme zásoby „hormonu štěstí“ serotoninu, může dojít k hormonální nerovnováze a přebytku „spacího hormonu“ melatoninu.

Nejčtenější články

Nejnovější témata

Nejnovější diskuze

19. června 2008, 10:54:48

Dobrý den .Ano opět bych přestával kouřit bez šidítek ,.Vážím si sám sebe a nebudu se…

28. června 2008, 09:42:17

Hele ty nulo ty ještě žiješ? Dofám ,že nekouříš.kam jedeš na dovolenou ? Nebolí tě oči…

28. června 2008, 09:57:08

Tak vážení poděkujte Karlovy slíbil jsem mu pro zdar Vašeho odvykání ale spíše pro něho…

Naši partneři

Inzerce